Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-18, 12:26   #631
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy zmieniać nazwisko po ślubie

Ja się decyduje na nazwisko męża i mi to odpowiada.

Watek łącze z już istniejącym na temat wyboru nazwiska po ślubie
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 13:01   #632
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Czy zmieniać nazwisko po ślubie

ja gdybym nawet chciała dwa nazwiska to głupio by to brzmiało, bo moje kończy się na "cz" a jego tak zaczyna I byłby niemiły dla ucha zgrzyt
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 19:20   #633
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Czy zmieniać nazwisko po ślubie

ja bede chciala miec meza, tradycyjnie,
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 11:35   #634
malina121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 13
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Ja też tak jak Kachaaa tradycyjnie nazwisko męża. Myślałam o tym, żeby mieć podwójne, ale są one zbyt długie, a jeszcze z moim długim imieniem to byłoby 20 liter i pewnie w żadnym druku urzędowym by się nie zmieściło. Zresztą nazwisko narzeczonego mi się podoba. Jednak gdybym brała ślub z obcokrajowcem to z pewnością miałabym podwójne.
malina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 13:32   #635
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Ja mam podwójne. Mimo że wraz z imieniem to 26 liter inna opcja nie wchodziła w grę. Zastanawiałabym się tylko i wyłącznie gdyby absolutnie do siebie nie pasowały. I pewnie zostałabym przy swoim
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:47   #636
pinky82
Raczkowanie
 
Avatar pinky82
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: PL południowo-zachodnia:)
Wiadomości: 60
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

niestety mój narzeczony ma dość śmieszne nazwisko, a nawet bardzo śmieszne, więc ja nie zdecydowałąm sią przyjąć jego nazwiska, zostaję przy swoim. nie za bardzo mu się to podoba, ale zaakceptował mój wybór. akurat mam taką pracę, gdzie nazwisko trzeba często powtarzać różnym ludziom i nie chcę wciąż widzieć uśmieszków politowania. a dzieci wezmą po tatusiu, nie ma innej opcji.... (niestety dodam, iż bardzo zawsze chciałam zmienić swoje panieńskie nazwisko, bo do pięknych i prostych nie należy, ale cóż - tak wyszło
__________________
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera ... na próbę
pinky82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:40   #637
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez pinky82 Pokaż wiadomość
niestety mój narzeczony ma dość śmieszne nazwisko, a nawet bardzo śmieszne, więc ja nie zdecydowałąm sią przyjąć jego nazwiska, zostaję przy swoim. nie za bardzo mu się to podoba, ale zaakceptował mój wybór. akurat mam taką pracę, gdzie nazwisko trzeba często powtarzać różnym ludziom i nie chcę wciąż widzieć uśmieszków politowania. a dzieci wezmą po tatusiu, nie ma innej opcji.... (niestety dodam, iż bardzo zawsze chciałam zmienić swoje panieńskie nazwisko, bo do pięknych i prostych nie należy, ale cóż - tak wyszło
A narzeczony nie chciał przyjać Twojego nazwiska?
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 19:53   #638
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

pinky82, jest opcja, ze dzieci wezma nazwisko po mamusi. Dzieci mojej siostry tak maja.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 20:01   #639
pinky82
Raczkowanie
 
Avatar pinky82
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: PL południowo-zachodnia:)
Wiadomości: 60
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

no, właśnie nie chciał mojego, bo on jest bardzo dumny ze swojego nazwiska. ja nawet sugerowałam zmainę nazwiska bo uważam je za ośmieszające, ale nie chciał o tym słyszeć. stwierdził też , że ja się wstydzę jego nazwiska i jest mu przykro, więc cierpliwie wytłumaczyłam że wstydzić nazwiska to się mozna jak to nazwisko jest jakąś hańbą okryte, a ja się wstydzę jedynie jego BRZMIENIA... chyba zrozumiał ach, ta męska duma....
__________________
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera ... na próbę
pinky82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 20:03   #640
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

No to jak to jego nazwisko niezbyt ladne jest, tp tym bardziej warto, zeby dzieci mialy Twoje. To w koncu one w przedszkolu i szkole najbardziej beda obrywac...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 20:24   #641
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez pinky82 Pokaż wiadomość
niestety mój narzeczony ma dość śmieszne nazwisko, a nawet bardzo śmieszne, więc ja nie zdecydowałąm sią przyjąć jego nazwiska, zostaję przy swoim. nie za bardzo mu się to podoba, ale zaakceptował mój wybór. akurat mam taką pracę, gdzie nazwisko trzeba często powtarzać różnym ludziom i nie chcę wciąż widzieć uśmieszków politowania. a dzieci wezmą po tatusiu, nie ma innej opcji.... (niestety dodam, iż bardzo zawsze chciałam zmienić swoje panieńskie nazwisko, bo do pięknych i prostych nie należy, ale cóż - tak wyszło
Nie chcesz mieć ośmieszającego nazwiska i jednocześnie chcesz zrobić to dzieciom?
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 22:20   #642
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
No to jak to jego nazwisko niezbyt ladne jest, tp tym bardziej warto, zeby dzieci mialy Twoje. To w koncu one w przedszkolu i szkole najbardziej beda obrywac...
Dzieci najbardziej cierpią.

Narzeczony powinien zrozumieć, że jego nazwisko wcale nie jest darem niebios. Ja mając nazwisko, które przysporzyłoby kłopotów mojej rodzinie, nie nalegałabym na przyjmowanie.

Gdyby było dla mnie ważne, jako jedyna nosiłabym je, resztę rodziny bym oszczędziła
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 18:50   #643
pinky82
Raczkowanie
 
Avatar pinky82
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: PL południowo-zachodnia:)
Wiadomości: 60
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

moje drogie, ja to wszystko wiem.... ale do niego tak logiczne argumenty nie docierają, dla niego to kwestia jakiejś głupiej dumy z nazwiska, jakby był jakimś szlachcicem, czy co... i co najgorsze jego ojciec też powiedział, że nigdy przenigdy nazwiska by nie zmienił, a wiecie jak to jest - męska solidarność... cóż, będą dzieci będę sobie głowę łamać jak tu przekonać...... grrrr...
__________________
Nie żyje się, nie kocha i nie umiera ... na próbę
pinky82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 20:31   #644
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

To moze mu wyajsnij, ze to beda rowniez Twoje dzieci i nie zyczysz sobie, zeby juz na wstepie mialy utrudnione kontakty z rowiesnikami. Naprawde, zycie dziecka z nazwiskiem Czopek, Choj, Dupczyk czy Wozignoj na przyklad moze byc koszmarem.

Zupelnie nie rozumiem takiego podejscia, slyszalam kiedys o panu Dupczyku wlasnie, ktory tez koniecznie chcial, zeby dzieci mialy jego nazwisko , bo " i z niego sie smieli, i z jego ojca sie smieli, i zjego dziadka...". No to co z tego przepraszam???
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 21:01   #645
rumiankowa
Zadomowienie
 
Avatar rumiankowa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 1 436
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

miałam podwójne nazwisko po rodzicach, w związku z tym zdecydowałam się na jedno nazwisko po ślubie - i jest to nazwisko męża. nie mam wrażenia jakby zmiana nazwiska sprawiała, że jestem inną osobą. chociaż lubiłam swoje poprzednie nazwiska w obecnym przeszkadza mi tylko to, że mam tak samo na nazwisko jak moja teściowa
pinky82 - do tej pory tylko raz spotkałam się z tym, że mąż przyjął nazwisko żony, zresztą brat mojego ojca, jego żona miała takie samo nazwisko jak jego pierwsze. w ramach rezygnacji z drugiego, przyjął nazwisko żony.
nie wiem skąd w facetach taki upór i strach przed "wymarciem" nazwiska...
rumiankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 15:57   #646
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

ja mam nazwisko po ojcu lajdaku, chetnie sie go pozbede niestety wymienie na nazwisko meza, ktorego nikt z moich znajomych nie wymowi poprawnie hihi bo jest holenderskie

a babcia ( ktora nie wie ze w holandii przedrostek "van" przed nazwiskiem jest tak powszechny jak nasz kowalski) zobaczyla nazwisko narzeczonego na zaproszeniu i pokiwala z uznaniem glowa : no no to ty sie teraz bedzie van ...... nazywac hm

hahahahahah
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:23   #647
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
ja mam nazwisko po ojcu lajdaku, chetnie sie go pozbede niestety wymienie na nazwisko meza, ktorego nikt z moich znajomych nie wymowi poprawnie hihi bo jest holenderskie
a babcia ( ktora nie wie ze w holandii przedrostek "van" przed nazwiskiem jest tak powszechny jak nasz kowalski) zobaczyla nazwisko narzeczonego na zaproszeniu i pokiwala z uznaniem glowa : no no to ty sie teraz bedzie van ...... nazywac hm
hahahahahah
Y...Pani VAn, bardzo ciekawe co tu Pani naskrobała... hihi
pozdrawiam, uśmiechnęłam sie troszku
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 08:42   #648
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

izka19855 : bo to jest bardzo śmieszne pani w urzędzie stanu cywilnego jak mi czytała te wszystkie dane z papierów , zatrzymała się w momencie : i dnia tego i tego zawrze pani związek małżeński z.... ( tu oddała mi kartkę do podpisania) no wie pani za kogo pani wychodzi za mąż, tak?
nie wiem co to będzie w czasie ślubu, nasz pan tłumacz będzie ratował sytuację
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 22:57   #649
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
izka19855 : bo to jest bardzo śmieszne pani w urzędzie stanu cywilnego jak mi czytała te wszystkie dane z papierów , zatrzymała się w momencie : i dnia tego i tego zawrze pani związek małżeński z.... ( tu oddała mi kartkę do podpisania) no wie pani za kogo pani wychodzi za mąż, tak?
nie wiem co to będzie w czasie ślubu, nasz pan tłumacz będzie ratował sytuację
O faktycznie ciekawie...a co wydusić nie mogła, czy sprawdzała czy pamiętasz za kogo wychodzisz??
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 08:31   #650
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

chyba nie umiała przeczytać, co mogę zrozumieć, ale nie rozumiem, czemu nie zadała sobie nawet trudu, żeby spytać...z tego co wiem to ona będzie prowadzić ceremonię....będzie śmiesznie, bo wtedy już będzie musiała przeczytać nazwiska...

Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 11:09   #651
lacrimossa
Przyczajenie
 
Avatar lacrimossa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

hej
a ja chcę podwójne nazwisko...
co prawda nie jestem wojującą feministką, ani nawet feministką ale przybranie nazwiska męża (co oczywiście szanuję) jest w moim odczuciu zbytnim poddaniem się mężowi...

w mojej sytuacji ważny jest również dorobek naukowy mojego Ojca, no i to, że idę w Jego ślady
lacrimossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 11:37   #652
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez lacrimossa Pokaż wiadomość
hej
a ja chcę podwójne nazwisko...
co prawda nie jestem wojującą feministką, ani nawet feministką ale przybranie nazwiska męża (co oczywiście szanuję) jest w moim odczuciu zbytnim poddaniem się mężowi...

w mojej sytuacji ważny jest również dorobek naukowy mojego Ojca, no i to, że idę w Jego ślady
A ja jestem "wojującą feministką" i mam podobne zdanie o zmianie nazwiska, jak Ty, jednak decyzja już podjęta w USC - zmieniam. Cóż, życie...
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 12:00   #653
lacrimossa
Przyczajenie
 
Avatar lacrimossa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 27
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

poza tym bawi mnie widok purpurowego Narzeczonego kiedy mówię mu o podwójnym nazwisku
lacrimossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 13:38   #654
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez lacrimossa Pokaż wiadomość
poza tym bawi mnie widok purpurowego Narzeczonego kiedy mówię mu o podwójnym nazwisku
Na szczęście każdą moją decyzję TŻ by zaakceptował, więc w takich "warunkach" mogłam spokojnie sobie sprawy przemyśleć i zdecydować się na zmianę nazwiska. Gdybym natrafiła na jego opór lub niezadowolenie, to zapewne zrobiłabym specjalnie mu na złość
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:18   #655
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Kurcze - a moj to, ze zostaje przy swoim, przyjal naprawde bez najmniejszych problemow. Po prostu, kiedy przed slubem mnie zapytal, co robimy z nazwiskami po, ja powiedzialam, ze zostaje przy swoim, on powiedzial, ze w sumie to mialby ochote zobaczyc mine urzedniczki, jakby powiedzial, ze zmienia na moje ( mam nieposlkie, nie do wymowienia w zasadzie nazwisko), ale muz glowy wybilam, bo mam swoje historyczne i nie ma co do niego czegos dodawac a juz na pewno zmienac. Co do dzieci, od poczatku ich nie planowalismy,a le ustalilismy, ze ogolnie chcemy podwojne, a gdyby sie nie udalo, to twedy musialby niesety miec tylko moje, jesli bysmy chiceli dla nich podwojne obywatelstwo. W kazdym razie - taka zwykla rozmowa stylu : a jaka date wybieramy czy kogo zapraszamy. bez wiekszych emocji raczej...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 22:58   #656
izka19855
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina czarów
Wiadomości: 1 529
Smile Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
chyba nie umiała przeczytać, co mogę zrozumieć, ale nie rozumiem, czemu nie zadała sobie nawet trudu, żeby spytać...z tego co wiem to ona będzie prowadzić ceremonię....będzie śmiesznie, bo wtedy już będzie musiała przeczytać nazwiska...

Ciekawe jak sobie poradzi z tym faktem...
izka19855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:24   #657
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

na pewno wam zdam relacje
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 14:00   #658
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez rumiankowa Pokaż wiadomość
miałam podwójne nazwisko po rodzicach, w związku z tym zdecydowałam się na jedno nazwisko po ślubie - i jest to nazwisko męża. nie mam wrażenia jakby zmiana nazwiska sprawiała, że jestem inną osobą. chociaż lubiłam swoje poprzednie nazwiska w obecnym przeszkadza mi tylko to, że mam tak samo na nazwisko jak moja teściowa
pinky82 - do tej pory tylko raz spotkałam się z tym, że mąż przyjął nazwisko żony, zresztą brat mojego ojca, jego żona miała takie samo nazwisko jak jego pierwsze. w ramach rezygnacji z drugiego, przyjął nazwisko żony.
nie wiem skąd w facetach taki upór i strach przed "wymarciem" nazwiska...

mam pytanie jak to jest urodzić się z podwójnym nazwiskiem?, chciałabym aby moje dzieci takowe nosiły i zastanawiam się czy to nie było by dla nich zbytnie obciązenie, bo jeśli tak to bedę walczyć, aby dzieci nosiły tylko moje nazwisko
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 17:48   #659
rumiankowa
Zadomowienie
 
Avatar rumiankowa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 1 436
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
mam pytanie jak to jest urodzić się z podwójnym nazwiskiem?, chciałabym aby moje dzieci takowe nosiły i zastanawiam się czy to nie było by dla nich zbytnie obciązenie, bo jeśli tak to bedę walczyć, aby dzieci nosiły tylko moje nazwisko
generalnie zawsze używałam pierwszego nazwiska, jedynie w urzędowych papierach dwóch. w szkole nauczyciele wyczytywali mnie z pierwszego, na studiach z drugiego najbardziej męczyło mnie zawsze tłumaczenie "jesteś mężatką? to dlaczego masz dwa nazwiska?" - ale to dopiero na studiach i w pracy. ciężko dostrzec mi jakieś pozytywy podwójnego nazwiska (21 liter!), dlatego używałam pierwszego - duża część moich znajomych (łącznie z moim TŻ) w ogóle nie miała pojęcia o istnieniu dwóch nazwisk. zresztą sama w którymś zeznaniu podatkowym zapomniałam podać drugie nazwisko
rumiankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 08:44   #660
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Nazwisko - swoje, podwójne czy malżonka?

Cytat:
Napisane przez malina121 Pokaż wiadomość
Ja też tak jak Kachaaa tradycyjnie nazwisko męża. Myślałam o tym, żeby mieć podwójne, ale są one zbyt długie, a jeszcze z moim długim imieniem to byłoby 20 liter i pewnie w żadnym druku urzędowym by się nie zmieściło. Zresztą nazwisko narzeczonego mi się podoba. Jednak gdybym brała ślub z obcokrajowcem to z pewnością miałabym podwójne.

Malina121 , co do obcokrajowca to ja właśnie za takowego wychodzę ale nie zgadzam się z tobą, ja biorę jego nazwisko, po pierwsze dlatego że mieszkamy w Holandii, i moje nazwisko jest nie do wymówienia tutaj ( zawiera prz) poza tym jego jest dwuczłonowe "van ........" po trzecie jak wezmę oba to jest nie do wymówienia w Polsce i w Holandii, a tak przynajmniej tutaj się ludzie męczyć nie będą...
naprawdę to zależy jakie kto ma nazwisko...bo wyobraź sobie np....
Ania Swierczyńska van de Beekhuizen ( zmyślone jest to nazwisko oczywiście
w taki przypadku podwójne nazwisko wiele utrudnia
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.