Problem z domem i rodzicami - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-11-21, 15:33   #271
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 15:34   #272
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość


Dlaczego tylko w takim wypadku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Czekaj, może dlatego że dobrowolne przeprosiny i zadośćuczynienie to coś innego niż wyszarpanie tego na siłę "bo się należy"?

Nie rozumiem teraz tej fali współczucia. Co byście pomyślały o własnym dziecku które by was tak zrobiło?
Ja nie mówię jaka autorka jest czy nie jest, ale oceniając samo zachowanie to tak, jest niemoralne i zwyczajnie fałszywe. Najpierw wyciąga rękę żeby odnowić kontakt, a chwilę później decyduje o losach nieruchomości, na którą rodzice sobie przez pół życia wypruwali flaki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2022-11-21 o 15:44
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 15:37   #273
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Tak, jak mówiłam, to było wymuszanie, ponieważ rodzice obrazili się po odmowie. Propozycję można odrzucić.

Mówiąc o traumie, miałam na myśli całość relacji, a nie tę jedną sytuację.
W każdym razie większość użytkowników udzieliła odpowiedzi na Twoje pytania z pierwszego postu, że dom nie jest Twój tak naprawdę, a kasa ze sprzedaży Ci się nie należy. Chyba tylko jedna użytkowniczka Cię poparła w całości, ze 3 czy 4 się miotają, że nie wiadomo w sumie jak to ocenić.

Decyzja i tak należy do Ciebie. Szkoda tylko, że nie masz żadnej refleksji tylko łapiesz się tych wypowiedzi, co są po Twojej myśli.

Nie odnosisz się w ogóle do pytań użytkowników, którzy pytają co zamierzasz.

Dla mnie osobiście, to musieliby być tacy okropni, żebym nie chciała ich znać i widzieć na oczy, żeby można było mieć chociaż cień zagwostki co zrobić. Ty odnowiłaś kontakt i twierdzisz, że macie dobre relacje i jesteś taka wrażliwa, a nie przeszkadza Ci zastanawiać się czy możesz tych rodziców oskubać czy nie.

Taka widocznie jesteś. Ja widocznie jestem chamska. Świat będzie kręcił się i tak dalej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 15:37   #274
Adamski86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 11
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Nie czytalem, 9 stron odpowiedzi. Powiem tylko tak, bo tez mam dom zapisany na siebie, z klauzula na uzytkowanie wieczyste przez ojca (mama nie zyje od lat).

To ty jestes wlascicielem tego domu, rodzice moga w nim mieszkac do smierci. Oni nie moga sprzedac tego domu, nie moga sprzedac swojego "wieczystego uzytkowania" komu innemu. Ty mozesz sprzedac ten dom nawet jutro. Pod warunkiem, ze przyszly wlasciciel zgodzi sie na zakup z "lokatorami". Co sie nie wydarzy, ale do sedna...

Dom jest twoj. Nie kosztowal cie zani zlotowki, ale jest twoj bo tak jest napisane w akcie notarialnym.
To w jaki sposob go dostalas, nikogo nie bedzie interesowal. Ktos pisal ze rodzice mogli by cie po sadach ciagac - bzdura, nic by nie ugrali. Dom przepisaywali na ciebie w obecnosci notariusza, ktory za to poswiadczyl. Czyli nie ma opcji ze ich zmusilas, albo byli nie wpelni sil umyslowych.

Pisalas tam, ze rodzice cie traktuja jak dziecko po dzis dzien itd.
Masz okazje pokazac im, ze z dziecka zamienilas sie w ..... (wpisz co chcesz)
Ale czy jest sens?
Nie zgodzisz sie na sprzedaz, bedzie wojna do konca zycia, pewnie skonczy sie to tym, ze rodzice sprzedadza to co buduja i zostana tam gdzie sa, a niesmak/kosa na lata pozostanie. No i na stare lata bedziesz po niekad zmuszona sie nimi zajmowac czy ci sie to podoba, czy nie. A atmosfera pewnie nie bedzie ciekawa.

Zgodzisz sie na sprzedaz, byc moze kiedys dostaniesz polowe z tego co wybuduja. W kazdym badz razie, zapomnij o zabezpieczeniu ktore mialas w glowie od lat i miej nadzieje, ze kiedys ci sie skapnie polowa nowej nieruchomosci.

Ty musisz zadecydowac co zrobic.


Cytat:
Napisane przez Beliar Pokaż wiadomość
Autorko, to nie jest decyzja finansowa tylko moralna.

Zgodnie ze stanem prawnym dom jest wyłącznie Twój i marne szanse, żeby rodzice Ci go odebrali, bo udowodnienie rażącej niewdzięczności

----------------------------------------------------

Sama kupiłam dom przed ślubem tylko na siebie, bo miałam lepszą zdolność kredytową. Ale jeśli się rozejdę z mężem, to spłacę go z połowy, bo realnie przecież razem go utrzymywaliśmy i kupowaliśmy. Osiągnęliśmy wspólną korzyść w postaci niższych rat kredytu i nie zamierzam potem udawać, że tak nie było. Postępując inaczej nie mogłabym sobie spojrzeć w oczy w lustrze. Ale to kwestia tego jakim jesteś człowiekiem
Tak mi wpadl ten komentarz w oko jakos...

zgadzam sie z toba co do poczatku cytatu, a udowadnianie niewdziecznosci bedzie mialo sens dopiero wtedy, kiedy rodzice sa juz niedolezni i trzeba sie nimi zajmowac. w takich przypadkach to zazwyczaj osoba ktora sie zajmuje takimi ludzmi, probuje to udowodnic (zeby miec cos w zamian, czyt dom ktory jest zapisany na jedna corke, ale druga corka sie zajmuje wszystkim a nic nie ma z tego - takie przyklad), na tym etapie na ktorym sa teraz, nie sa w stanie udowodnic nic.

-----------------

Ale ta koncowka to mnie rozbawila. Nie wiem, moze takich ludzi mam dookola siebie, ale widze po ludziach, ze raczej sie nie rozstaja w spokoju i przyjazni (nie znam ani jednej takiej pary), wiec zycze ci zeby tobie sie udalo (nie zycze ci zle, zyjcie wy sbie razem az do smierci w szczesliwym malzenstwie) rozejsc sie na przyjacielskich warunkach. A jak nie beda przyjacielskie i okaze sie, ze sama siebie nie poznajesz... to masz swietnego asa w rekawie
Adamski86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 15:45   #275
dziewczyna1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Pytanie, co zamierzam - otóż nie wiem. Dlatego nie odpowiadam. Myślę, że po prostu zaczekam i zobaczę, jak się sytuacja rozwinie.
dziewczyna1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 15:49   #276
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Czekaj, może dlatego że dobrowolne przeprosiny i zadośćuczynienie to coś innego niż wyszarpanie tego na siłę "bo się należy"?

Nie rozumiem teraz tej fali współczucia. Co byście pomyślały o własnym dziecku które by was tak zrobiło?
Ja nie mówię jaka autorka jest czy nie jest, ale oceniając samo zachowanie to tak, jest niemoralne i zwyczajnie fałszywe. Najpierw wyciąga rękę żeby odnowić kontakt, a chwilę później decyduje o losach nieruchomości, na którą rodzice sobie przez pół życia wypruwali flaki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 15:58   #277
dziewczyna1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Czekaj, może dlatego że dobrowolne przeprosiny i zadośćuczynienie to coś innego niż wyszarpanie tego na siłę "bo się należy"?

Nie rozumiem teraz tej fali współczucia. Co byście pomyślały o własnym dziecku które by was tak zrobiło?
Ja nie mówię jaka autorka jest czy nie jest, ale oceniając samo zachowanie to tak, jest niemoralne i zwyczajnie fałszywe. Najpierw wyciąga rękę żeby odnowić kontakt, a chwilę później decyduje o losach nieruchomości, na którą rodzice sobie przez pół życia wypruwali flaki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można na to spojrzeć z drugiej strony - a może to oni wykorzystują odnowienie relacji, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę z domem?

I nie pisz może o jakimś wypruwaniu flaków, bo wiele osób z pokolenia 50-60 kupiło dom w latach 90. za bezcen i to nie było coś, na co trzeba było brac kredyt na całe zycie, jak teraz.
dziewczyna1001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-21, 16:01   #278
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Można na to spojrzeć z drugiej strony - a może to oni wykorzystują odnowienie relacji, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę z domem?

I nie pisz może o jakimś wypruwaniu flaków, bo wiele osób z pokolenia 50-60 kupiło dom w latach 90. za bezcen i to nie było coś, na co trzeba było brac kredyt na całe zycie, jak teraz.
Nigdy domy nie były za bezcen. Była inna wartość pieniądza. Jakbyś przeliczyła, to zawsze było to dużo pieniędzy i nie było to proste. Twoi rodzice też nie są bogaczami wielkimi, wszak dorobili się tylko tej nieruchomości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:02   #279
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:04   #280
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Można na to spojrzeć z drugiej strony - a może to oni wykorzystują odnowienie relacji, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę z domem?

I nie pisz może o jakimś wypruwaniu flaków, bo wiele osób z pokolenia 50-60 kupiło dom w latach 90. za bezcen i to nie było coś, na co trzeba było brac kredyt na całe zycie, jak teraz.
Skoro było tak łatwo i fajnie to czemu wszyscy nie mamy domów w spadku, tylko jak już to komunistyczne mieszkania w wielkiej płycie albo jedno wielkie nic?
Dom jest remontowany i dobrze utrzymywany, zadbany - to też kosztuje i za to płacą rodzice.

A co jest złego w tym że rodzice chcą rozwiązać sprawę?
Przecież chcesz się uniezależnić finansowo od wszelkich ich wpływów, masz świetną okazję.

Nie widzę nic niestosownego w chęci odzyskania własnej nieruchomości na którą się zapracowało samemu i włożeniu tej kasy w inną własną nieruchomość, na którą się również zarobiło.

Chcesz iść na wojenkę to idź - już pisałam że nikt Ci tutaj nie zabroni. Tylko dziwi mnie na jakim kalkulatorze to obliczyłaś, że takie działanie się opłaci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2022-11-21 o 16:08
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:09   #281
dziewczyna1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 42
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Skoro było tak łatwo i fajnie to czemu wszyscy nie mamy domów w spadku, tylko jak już to komunistyczne mieszkania w wielkiej płycie albo jedno wielkie nic?
Dom jest remontowany i dobrze utrzymywany, zadbany - to też kosztuje i za to płacą rodzice.

A co jest złego w tym że rodzice chcą rozwiązać sprawę?
Przecież chcesz się uniezależnić finansowo od wszelkich ich wpływów, masz świetną okazję.

Nie widzę nic niestosownego w chęci odzyskania własnej nieruchomości na którą się zapracowało samemu i włożeniu tej kasy w inną własną nieruchomość, na którą się również zarobiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie napisałam, że łatwo o dom w spadku, tylko że dużo łatwiej było kupić dom w latach 90/00.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jakie pytania masz na myśli? Ten watek ma 10 stron, możliwe, że coś pominęłam.
dziewczyna1001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-21, 16:10   #282
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

To ja zadam pytanie. Po przeczytaniu tego wszystkiego tutaj, zastanowieniu się nad tym wszystkim, dlaczego nie chcesz sprzedać domu i oddać tej kasy rodzicom ? Chodzi tylko o Twoje finansowe zabezpieczenie za 30 lat po ich śmierci ? Ze wtedy sprzedasz ten dom i będziesz mieć kasę na emeryturze na przykład ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:11   #283
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Ja nie napisałam, że łatwo o dom w spadku, tylko że dużo łatwiej było kupić dom w latach 90/00.

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------



Jakie pytania masz na myśli? Ten watek ma 10 stron, możliwe, że coś pominęłam.
I z tego powodu możesz teraz uznać, że masz podstawy do wstrzymania sprzedaży?
I nie, nie było łatwiej bo w tamtych czasach to ludzie często nie mieli co do garnka włożyć. Sama pamiętam, jak w tych świetnych latach mieszkaliśmy w mieszkaniu darowanym z zakładu pracy taty z wyremontowanym jednym pokojem. A mama się zastanawiała czy kupić mi buty, czy tacie kurtkę.
No czasy rozpusty normalnie.
Ewidentnie jesteś dość mocno odrealniona.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:11   #284
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Pytanie, co zamierzam - otóż nie wiem. Dlatego nie odpowiadam. Myślę, że po prostu zaczekam i zobaczę, jak się sytuacja rozwinie.
Ale czego Ty się niby spodziewasz? Bo w ogóle nie rozumiem nad czym tu się zastanawiać. Przejmiesz dom rodziców wykorzystując fakt, że zostałaś figurantem X lat temu, zablokujesz im rozpoczętą budowę nowego i na co liczysz, że co się dalej stanie? Spuszczą głowy, usiądą, zapłaczą i koniec historii, Ty wygrałaś?

To już nawet mścić się trzeba potrafić, jak już tak bardzo musisz. Gwarantuję Ci, że pożałujesz po stokroć takiej akcji jaką rozważasz tu odwalić, jeśli się na nią zdecydujesz. Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy jak gruby to jest kaliber.

Cytat:
Napisane przez Magmag0194 Pokaż wiadomość
Ewidentnie jesteś dość mocno odrealniona.
Szczerze mówiąc, to nawet bardzo. Już kompletnie pomijając kwestię moralności, na zwykłą chłopską logikę nie ma takiej możliwości, żeby taka "kradzież" całego domu z zaskoczenia nie odbiła się na autorce. Nie wiem nawet jaki % ludzi miałby na tyle silną psychikę, żeby w ogóle mieć jaja coś takiego zrobić i udźwignąć konsekwencje, które za tym pójdą. Dziewczyna ukończyła terapię, więc zakładam, że jakimś wybitnym, niewzruszonym głazem nie jest.

Edytowane przez Nimve
Czas edycji: 2022-11-21 o 16:18
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:15   #285
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Ale czego Ty się niby spodziewasz? Bo w ogóle nie rozumiem nad czym tu się zastanawiać. Przejmiesz dom rodziców wykorzystując fakt, że zostałaś figurantem X lat temu, zablokujesz im rozpoczętą budowę nowego i na co liczysz, że co się dalej stanie? Spuszczą głowy, usiądą, zapłaczą i koniec historii, Ty wygrałaś?

To już nawet mścić się trzeba potrafić, jak już tak bardzo musisz. Gwarantuję Ci, że pożałujesz po stokroć takiej akcji jaką rozważasz tu odwalić, jeśli się na nią zdecydujesz. Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy jak gruby to jest kaliber.
No też to mnie właśnie zastanawia.
Autorka gdzieś mimochodem pisała, że boi się że rodzice "pozbywając się" jej z KW pójdą w drugą stronę i podzielą tak, że więcej/wszystko będzie dla brata. I pewnie o to tutaj chodzi i stąd ta dzika zawziętość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:16   #286
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-21 o 16:18
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:19   #287
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Można na to spojrzeć z drugiej strony - a może to oni wykorzystują odnowienie relacji, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę z domem?

I nie pisz może o jakimś wypruwaniu flaków, bo wiele osób z pokolenia 50-60 kupiło dom w latach 90. za bezcen i to nie było coś, na co trzeba było brac kredyt na całe zycie, jak teraz.
No i z tego powodu, że oni kupili dom za "bezcen", to ty masz prawo ich okraść, poprzez wyłudzenie nieruchomości?
I to chyba dobrze, że chcą rozwiązać sytuację z domem. Gdybyś była uczciwa, to po prostu chciałabyś przepisania domu z powrotem na nich. Inaczej to po prostu wyłudzenie.
Był tu kiedyś taki wątek o kobiecie, która dziwiła się dlaczego nie może wprowadzić się do czyjegoś domu, skoro nikt tam nie mieszka. Z tą opinią, że ktoś kupił dom za bezcen, a ty musiałabyś brać kredyt, więc to w sumie niewielka rzecz, jeśli nieuczciwie go przejmiesz, ustawiasz się w tym samym rzędzie.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:22   #288
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, można zmienić zapisy. Ale tamta darowizna była na niby, Autorka robi z tego broń, chce mieć rodziców na muszce.

Niech czeka na spadek i się zachowuje tak, aby jej nie wydziedziczyli i podzielili uczciwie z bratem na pół.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:23   #289
fifao
Raczkowanie
 
Avatar fifao
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 250
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Autorko co na to wszystko twoje rodzeństwo, bo napisałaś, że masz rodzeństwo, a nie tylko brata? Są z tym ok, że po śmierci rodziców ty otrzymujesz dom, a oni co? Firmę, która może do tego czasu nie przetrwać, hipotetyczny nowy dom, który może zostać sprzedany nieukończony, jeśli rodzice nie będą mogli sprzedać nieruchomości, w której mieszkają i nie będą mogli dostać kredytu? Pieniądze, które mogą się rozejść?
__________________

fifao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-21, 16:24   #290
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:28   #291
fifao
Raczkowanie
 
Avatar fifao
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 250
Dot.: Problem z domem i rodzicami

W swojej drugiej wiadomości napisała "mam rodzeństwo", więc założyłam, że jest ich więcej
__________________

fifao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 16:35   #292
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez dziewczyna1001 Pokaż wiadomość
Cześć, mam problem dotyczący domu oraz relacji z rodzicami.

Obecnie jestem właścicielką domu, w którym mieszkają moi rodzice. Kilkanaście lat temu otrzymałam od nich dom w darowiźnie, a oni mają ustanowioną dożywotnią służebność.

Ja nie mieszkam w tym domu od lat, mieszkam w innym mieście i jestem niezależna finansowo. Moi rodzice sami opłacają swoje rachunki za ten dom, a ja nie ponoszę żadnych nakładów związanych z utrzymaniem nieruchomości.

Moi rodzice postanowili wyprowadzić się - w tym celu rozpoczęli budowę nowego domu. Planują sprzedaż obecnego domu, który de facto jest moją własnością. Oni uważają, że ta darowizna była tylko formalnością. Otrzymałam dom, będąc ledwo pełnoletnią osobą i wtedy nie myślałam o tym, jako o czymś ważnym. Nie zwracałam uwagi na formalności - po prostu rodzice postanowili, że przepiszą na mnie dom z powodów podatkowych (nie wchodząc w szczegóły), a ja się na to zgodziłam. W tamtym momencie byłam kompletnie od nich zależna i zrobiłam tak, jak chcieli.

Przez te kilkanaście lat ta kwestia nie była poruszana, aż nagle oni zapragnęli mieszkać w innym miejscu. Uważają, że moja własność jest jedynie na papierze i że oczywiste jest, że dom jest ich, ja teraz zgodzę się na sprzedaż, a cała kwota pójdzie na ich konto.

Dodam, że moim rodzicom powodzi się dobrze, mają swoją firmę, a nowy dom budują przy tylko częściowym kredytowaniu. Co do naszych relacji, to są dosyć oschłe. Oni nie traktują mnie jak dorosłej osoby, wpędzają mnie w poczucie winy i zależności. Na ten moment nie powiedziałam im o moich wątpliwościach, oni są przekonani, że dom jest ich i nie ma problemów.

Czy mam prawo żądać całej kwoty za sprzedaż domu? Czy faktycznie, skoro darowizna była tylko na papierze, to dom należy się im? Zdaję sobie sprawę, że prawnie jestem właścicielką i muszę zgodzić się na sprzedaż, aby do niej doszło, ale mam wątpliwości osobiste - czy nie jestem teraz roszczeniowa? Czy powinnam oddać im kwotę ze sprzedaży? Czy też całość należy się mi?
To jest pierwszy post Autorki w tym wątku. Jej rozkminy nie dotyczą nawet samej sprzedaży jako takiej, tylko dla kogo kasa z tej sprzedaży. Gdyby rodzice powiedzieli sprzedajemy dom, ale kasa cała dla Ciebie, to by żadnego dylematu nie miała. Gdyby powiedzieli sprzedajemy, ale odpalasz nam 50 k na nową kuchnie w nowym domu, to też by się pewnie zgodziła, a co więcej poczułaby się szlachetna i myślałby o sobie jako dobrej córce

Autorka chce kasy, boi się, że będzie strata w przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 17:07   #293
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Szokuje mnie ten wątek i postawa autorki. Jedna wielka nauczka żeby nic a nic nie przepisywać za swojego życia na dziecko.

Totalnie nie rozumiem takiej postawy - przecież rodzice nie darowali jej tego domu per se, ale zrobili tak aby zabezpieczyć ten majątek?

Dlaczego nie chcesz oddać tych pieniędzy? Przecież od zawsze wiedziałaś czemu ta darowizna ma służyć. Postępujesz paskudnie, byłabym w szoku jako Twoja matka. Spalisz za sobą wszystkie mosty.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 18:07   #294
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Ja też jestem mściwą osobą i trochę rozumiem chęć zemsty autorki. Nie rozumiem tylko skali.

Jeśli bardzo chcesz im pokazać, że teraz ty masz władzę, to im powiedz, że przepiszesz z powrotem, ale dopiero w marcu 2023, bo akurat masz taki kaprys. Albo dokładnie o 17 25-ego lutego 2023 i niech szukają notariusza dokładnie na tę godzinę.

Nie wiem, znając sytuację pewnie mogłabym wymyślić coś bardziej wyrafinowanego, ale chociażby tak.

Tak, jest to dziecinne, ale jeśli masz dużą potrzebę pokazania, że rodzice nie mogą cię już kontrolować, to zrobiłabym tak. Bo nie ma argumentów, żeby tego domu nie oddać.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Sally1642 Pokaż wiadomość
Nie do mnie, ale tutaj raczej chodzi o wypowiedzi osób które pisały wypowiedzi w stylu "[rodzice] pewnie inaczej Cię chcieli wychować" , czy "nie ma idealnych rodziców na świecie" oraz "wszystkim rodzicom zdarzają się kiepskie zachowania". Co to jest, jak nie wybielanie rodziców i umniejszanie uczuciom autorki? Nikt tu nie pisze że autorka ma pełne prawo wyrolować swoich rodziców za to co jej zrobili, no ale nie piszmy teraz że każdy rodzic ma coś na sumieniu i nie ma o czym mówić. Skoro chodziła na terapię przez 2 lata, to raczej miała sporo do przepracowania.
Oj, ja chodzę już ponad 3 lata, końca nie widać, a swoich rodziców określiłabym mianem bardzo dobrych.

Przez ich jeden błąd mam duże problemy psychiczne, ale jestem też świadoma, że chcieli najlepiej, jak tylko mogli i robili wszystko tak, żebym ja miała jak najlepiej.

Więc długość terapii nijak się ma do toksyczności rodziców.

Oczywiście to nie zawody, autorka może się czuć dokładnie tak, jak się czuje, nieważne, czy ma "obiektywne" powody, czy tylko sobie "wymyśliła". Ja tu tylko obalam twój argument.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 18:25   #295
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Ale autorka pisała że gdyby nie tamta darowizna tego domu mogło nie być. Zostawiając psychologię rodzice popełnili błąd chcąc dla rodziny lepszego życia. ''Powinni'' byli zapewnić wspólne dzielenie pokoju z bratem w np. dwupokojowym mieszkaniu i nie starać się zarabiać więcej niż jakieś grosze. Autorka na studiach musiałaby pracować bo rodzice mogliby wykraczać poza podstawę i córka nie dostałaby stypendium socjalnego, a ich mogło by być zwyczajnie nie stać odpalać dolę na utrzymanie studenta w innym mieście. Nawet na ten akademik. Rozwiązałoby to kwestię wypominek bo nie byłoby czego wypominać. Chyba nawet Ferdek Kiepski lepszego pomysła by nie miał. Nie ma niczego, każdy szczęsliwy.

Ciekawostka
https://jasnastrona.com/niesamowici-...dzieciom-3924/

Cytat:
Odtwórca roli agenta 007 bez wątpienia jest zamożnym człowiekiem. Według szacunków majątek Craiga opiewa na☠bagatela 160 milionów dolarów, z☠czego większość zapewnił mu☠udział w☠serii o☠Bondzie. Jednak wszystko wskazuje na☠to, że☠jego dwie córki najpewniej nie otrzymają z☠tej kwoty
złamanego grosza.

Craig, jako człowiek wychowany w☠biednej rodzinie (jego ojciec był marynarzem, a☠matka nauczycielką plastyki), uważa, że☠trzeba umieć zarobić na☠własne życie i☠potrzeby. Aktor samą ideę dziedziczenia nazywa dość niesmaczną. Zgodnie z☠jego filozofią każdy człowiek powinien wydać za☠życia wszystkie swoje pieniądze.
Cytat:
Od☠2020☠roku, czyli od☠momentu śmierci Seana Connery’ego, świat czeka na☠ogłoszenie testamentu aktora. Ludzie są☠bardzo ciekawi, czy zapisał coś swojemu synowi. Jeszcze za☠życia Szkot nieraz powtarzał, że☠pozbawi potomka spadku, żeby dać mu☠nauczkę. „On☠zupełnie nie wie, co☠to☠znaczy przechodzić trudny okres, ale jeszcze nie jest za☠późno, żeby poznał prawdziwe życie”.

W☠2007 roku aktor ujawnił, iż☠pragnie, by☠jego 45-letni syn „sam na☠siebie zarabiał, a☠nie ratował się z☠opresji pieniędzmi ojca”.
Cytat:
Jeszcze za☠życia aktor [Kirk Douglas] poświęcał większość swojego czasu na☠wsparcie potrzebujących. Razem z☠żoną założyli fundację, której celem było „niesienie pomocy tym, którzy nie mogą pomóc sobie sami”. Nic więc dziwnego, że☠w☠testamencie niemal cały swój majątek przeznaczył na☠cele charytatywne.
Cytat:
Potentat muzyczny [Simon Cowell], który jest producentem amerykańskich wersji takich programów jak X☠Factor, Idol i☠Mam talent, również nie planuje zostawić swoim dzieciom majątku w☠spadku. Zgodnie z☠jego własnymi słowami najlepszym, co☠można dać dzieciom, jest czas i☠wiedza, którą sami posiadamy.

Producent nie wierzy w☠ideę przekazywania majątku potomkom. Utrzymuje, że☠chętnie przeznaczyłby pieniądze na☠organizacje charytatywne, które pomagają dzieciom i☠psom.
Cytat:
W☠testamencie zdobywcy Oscara [Philip Seymour Hoffman] wymieniony był tylko jeden spadkobierca całego majątku (wartego około 35☠milionów dolarów), mianowicie narzeczona Hoffmana, kostiumograf Marianne O’Donnell. Aktor miał z☠nią troje dzieci, ale nie planował zostawić im☠żadnych pieniędzy. Według jego księgowego nie chciał, żeby jego spadkobiercy czuli się jak dzieci „funduszu powierniczego”.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 18:31   #296
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Nie, nie pracuję w Urzędzie Skarbowym. Wielokrotnie reprezentowałam za to duże podmioty giełdowe w sprawach, które wytaczał im urząd. Nikomu nie życzę takich koszmarków, jak się okazuje, nawet opinia urzędnika na piśmie nie jest wiążąca. Urzędnik mówi jedno, a urząd i tak wszczyna postępowanie. Albo jest urzeczenie sądu, a urząd i tak prowadzi sprawę po swojemu. Generalnie są dwa podmioty, z którymi najlepiej jest unikać jakichkolwiek sytuacji spornych - właśnie US i ZUS.

Autorko, ja Ci już raz doradziłam wizytę u adwokata i tylko ponawiam tę propozycję. Idź najpierw sama ze wszystkimi dokumentami, później, jak już coś ustalicie, możesz umówić się w kancelarii razem z rodzicami i bratem, żeby każdy wiedział, jak wygląda sytuacja i jakie są opcje. Ja się zajmuję prawem spółek handlowych, nie traktuj tych wypowiedzi jak wyroczni.

A odpowiadając na wszystkie posty o tym, jak ktoś musiał tworzyć jakieś alternatywne wersje rzeczywistości - no wiadomo, że ludzie podpisują fikcyjne umowy, ale czy to znaczy, że to dobrze? Rodzice autorki mogli się zdecydować na założenie firmy z o.o. na przykład, przy prawidłowym zarządzaniu i zgłoszeniu w odpowiednim czasie problemów z wypłacalnością nie odpowiadaliby własnym majątkiem. Są też opcje ubezpieczenia się od błędnych decyzji, nawet do bardzo wysokich sum, większość zarządów się ubezpiecza.
Co do wizażanki, której TŻ ma działalność i w związku z tym wszystko zapisane jest na nią, to istnieje też takie zjawisko, jak rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków. A jak działalność jest tak bardzo obarczona ryzykiem, może warto jednak pomyśleć o spółce? Ale też można przepisywać wszystko na żonę, dziecko, syna kuzyna sąsiada, tylko potem nie ma się co dziwić, że ktoś inny jest właścicielem i nie ma ochoty tańczyć, jak mu każą...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 18:43   #297
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 750
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Co do wizażanki, której TŻ ma działalność i w związku z tym wszystko zapisane jest na nią, to istnieje też takie zjawisko, jak rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków. A jak działalność jest tak bardzo obarczona ryzykiem, może warto jednak pomyśleć o spółce? Ale też można przepisywać wszystko na żonę, dziecko, syna kuzyna sąsiada, tylko potem nie ma się co dziwić, że ktoś inny jest właścicielem i nie ma ochoty tańczyć, jak mu każą...
Już to tutaj pisałam - spółka = pełna księgowość i to wcale nie taka prosta, plus Twoją zarobiona kasa nie jest twoja, bo masz określone wypłaty. A reszta to majątek spółki.
Nie przy każdej działalności jest to do zrobienia a i generuje urocze koszty.
W ogóle sam fakt, że żeby małe firmy bawiły się w spółki zoo z kapitałem 5000 zł to dla mnie absurd naszego ustawodawstwa.
Nie jesteśmy z TŻ małżeństwem. Formalnie nic nas nie łączy.
W tych czasach każda działalność jest obarczona ryzykiem, wystarczy, że zajmujesz się dużymi zleceniami/zamówieniami. I jeden klient nie zapłaci kasy za pół roku Twojej pracy. A jak masz pracownika/podwykonawcę czy materiały już wyłożone to dopiero robi się dramat.
Btw najwcześniej nie płacą spółki córki dużych spółek właśnie z takim kapitałem - więc raczej tam jest pole do prawdziwych oszustw i krętactw, a nie jak się przepisuje dom na córkę/partnera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Magmag0194
Czas edycji: 2022-11-21 o 18:46
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 18:45   #298
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 236
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Nie, nie pracuję w Urzędzie Skarbowym. Wielokrotnie reprezentowałam za to duże podmioty giełdowe w sprawach, które wytaczał im urząd. Nikomu nie życzę takich koszmarków, jak się okazuje, nawet opinia urzędnika na piśmie nie jest wiążąca. Urzędnik mówi jedno, a urząd i tak wszczyna postępowanie. Albo jest urzeczenie sądu, a urząd i tak prowadzi sprawę po swojemu. Generalnie są dwa podmioty, z którymi najlepiej jest unikać jakichkolwiek sytuacji spornych - właśnie US i ZUS.

Autorko, ja Ci już raz doradziłam wizytę u adwokata i tylko ponawiam tę propozycję. Idź najpierw sama ze wszystkimi dokumentami, później, jak już coś ustalicie, możesz umówić się w kancelarii razem z rodzicami i bratem, żeby każdy wiedział, jak wygląda sytuacja i jakie są opcje. Ja się zajmuję prawem spółek handlowych, nie traktuj tych wypowiedzi jak wyroczni.

A odpowiadając na wszystkie posty o tym, jak ktoś musiał tworzyć jakieś alternatywne wersje rzeczywistości - no wiadomo, że ludzie podpisują fikcyjne umowy, ale czy to znaczy, że to dobrze? Rodzice autorki mogli się zdecydować na założenie firmy z o.o. na przykład, przy prawidłowym zarządzaniu i zgłoszeniu w odpowiednim czasie problemów z wypłacalnością nie odpowiadaliby własnym majątkiem. Są też opcje ubezpieczenia się od błędnych decyzji, nawet do bardzo wysokich sum, większość zarządów się ubezpiecza.
Co do wizażanki, której TŻ ma działalność i w związku z tym wszystko zapisane jest na nią, to istnieje też takie zjawisko, jak rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków. A jak działalność jest tak bardzo obarczona ryzykiem, może warto jednak pomyśleć o spółce? Ale też można przepisywać wszystko na żonę, dziecko, syna kuzyna sąsiada, tylko potem nie ma się co dziwić, że ktoś inny jest właścicielem i nie ma ochoty tańczyć, jak mu każą...
Chyba po prostu dziwi zwracanie się przeciwko rodzicom i dorabianie wąsów do chęci zabrania czegoś co twoje było na niby, nie dałeś na to złotówki i nawet tym się nie interesujesz zakładając że w końcu gospodarza rodzice. No głupio zrobili ufajac niewłaściwej osobie. Nie pierwsi i nie ostatni. Autorka jest mloda to jeszcze może poćwiczyć, ma czas, zostanie oszukana, np. przez faceta. Idąc tym tokiem to jak przyjaciółka cię zdradzi uważając że bedzie lepsza żona dla twojego męża to też żadna zdrada bo prawnie nic ci zobowiązana nie jest.
Cóż nikt tutaj dziewczynie rozgrzeszenia nie odmówi ani nie da bo to nie konfesjonał.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2022-11-21 o 18:47
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 19:01   #299
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Nie, nie pracuję w Urzędzie Skarbowym. Wielokrotnie reprezentowałam za to duże podmioty giełdowe w sprawach, które wytaczał im urząd. Nikomu nie życzę takich koszmarków, jak się okazuje, nawet opinia urzędnika na piśmie nie jest wiążąca. Urzędnik mówi jedno, a urząd i tak wszczyna postępowanie. Albo jest urzeczenie sądu, a urząd i tak prowadzi sprawę po swojemu. Generalnie są dwa podmioty, z którymi najlepiej jest unikać jakichkolwiek sytuacji spornych - właśnie US i ZUS.

Autorko, ja Ci już raz doradziłam wizytę u adwokata i tylko ponawiam tę propozycję. Idź najpierw sama ze wszystkimi dokumentami, później, jak już coś ustalicie, możesz umówić się w kancelarii razem z rodzicami i bratem, żeby każdy wiedział, jak wygląda sytuacja i jakie są opcje. Ja się zajmuję prawem spółek handlowych, nie traktuj tych wypowiedzi jak wyroczni.

A odpowiadając na wszystkie posty o tym, jak ktoś musiał tworzyć jakieś alternatywne wersje rzeczywistości - no wiadomo, że ludzie podpisują fikcyjne umowy, ale czy to znaczy, że to dobrze? Rodzice autorki mogli się zdecydować na założenie firmy z o.o. na przykład, przy prawidłowym zarządzaniu i zgłoszeniu w odpowiednim czasie problemów z wypłacalnością nie odpowiadaliby własnym majątkiem. Są też opcje ubezpieczenia się od błędnych decyzji, nawet do bardzo wysokich sum, większość zarządów się ubezpiecza.
Co do wizażanki, której TŻ ma działalność i w związku z tym wszystko zapisane jest na nią, to istnieje też takie zjawisko, jak rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków. A jak działalność jest tak bardzo obarczona ryzykiem, może warto jednak pomyśleć o spółce? Ale też można przepisywać wszystko na żonę, dziecko, syna kuzyna sąsiada, tylko potem nie ma się co dziwić, że ktoś inny jest właścicielem i nie ma ochoty tańczyć, jak mu każą...
Ale mleko się już rozlało kilkanaście lat temu. Żaden US się o to nie przyczepi, bo o co miałby się przyczepić niby ? Ze Autorka sprzedaje swoją własność i na ochotę kasę ze sprzedaży podarować rodzicom na godne życie w nowym domu ? Jaki Ty Autorce koszmarek wieszczysz z US ?

Opcje są cztery:

sprzedaje i daje rodzicom kasę
nie sprzedaje i nic nie zmienia
sprzedaje i kasę zgarnia dla siebie
sprzedaje i dzieli się kasą z rodzicami i bratem

Czy Ty jej radzisz konsultację z adwokatem w celu ustalenia co ma zrobić, żeby jej tego w jakiś sposób nie odebrali czy co ?




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-11-21, 19:14   #300
DrDoom
Rozeznanie
 
Avatar DrDoom
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 814
Dot.: Problem z domem i rodzicami

Cytat:
Napisane przez undecided_1994 Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolenniczką dawania dzieciom rad, a nie wymuszania na nich konkretnych zachowań i decyzji za pomocą swojej uprzywilejowanej pozycji.
Chciałam też przypomnieć, że utrzymywanie dziecka dopóki się uczy, to jest obowiązek każdego rodzica, a mam wrażenie że niektórzy oczekują tutaj dożywotniej wdzięczności i całowania po rękach, bo pozycja rodzica jest święta i nic złego nie może zrobić. Dysfunkcyjni rodzice, to nie tylko ci którzy biją i piją, słowem można czasem więcej krzywdy wyrządzić.
A po co od razu polaryzujesz?
Wiadomo, że w czasie nauki dziecko trzeba wspierać,
nie trzeba natomiast mu prezentować domu czy sponsorować całego życia, a coraz częściej do tego roszczeniowa młodzież się sprowadza.


Gdzieś masz tutaj szczegóły czy były to rady czy wymuszanie?
Ja się odniosłem do tego w swoim 2 poście.
Moi rodzice również byli zainteresowani tym, na co by szły ich pieniądze i jak funkcjonuję, dlatego więc po liceum poszedłem na studia zaoczne, utrzymywałem się sam, wynajmowałem mieszkanie za swoje, i pytania się skończyły, bo uważali mnie za dorosłego z którym można rozmawiać jak z partnerem.
Nikt mnie do tego nie zmuszał, bardzo sobie taki wybór cenie z perspektywy czasu, gdzie połowa studentów to była bananowa młodzież studiująca tylko po to, bo nadal leci "hajs od rodziców".


Dlatego uważam, że póki utrzymują, mają prawo się wtrącać i interesować na co to idzie, oczywiście bez nadmiernych patologii czy wymuszania.
Nie wszystko jest białe albo czarne.


Ale takie mamy czasy, że dla połowy liczy się czubek własnego nosa, i punkt podejścia "bo mi się należy".


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale o jakich korzyściach, oszustwach i mniejszych podatkach , czy tam nie zapłaconych podatkach wy mówicie, ze się niby ci rodzice obłowili przepisując dom na córkę?

Oni maja jakąś firmę, w przypadku prowadzenia działalności, przepisywanie majątku/nieruchomości na dzieci, czy tam partnerów z którymi ma się rozdzielność majątkową, jedynie chroni już posiadany majątek przed konsekwencjami ewentualnej plajty.
Majątek który zyskali legalnie, po odprowadzeniu należnych podatków. Darowizny tez są legalne, wiec tu tez żadnego szwindlu nie było.

Jakby firma zbankrutowała i zostały po niej długi, to komornik nie mógł wyrzucić rodziny w tym autorki wątku z tego domu i go zlicytować za długi, bo dom był na nią a nie na rodziców zadłużonych. Wiec tyłek córki tez chronili przed konsekwencjami ewentualnej plajty prowadzonej firmy i na bieżąco i przyszłościowo.
Tak, ona na tym tez zyskiwała i tez była chroniona.

A nie splajtowali jak widać, więc było to jedynie zabezpieczenie a nie jakakolwiek realna korzyść z tego, oszustwa, matactwa podatkowe czy inne nieuczciwości.

No tylko co z tego, firma im jakoś idzie więc US, ZUS, komornicy rąk po majątek nie wyciągają, za to córuś rodzona poczuła okazję jak rodziców z majątku prędzej wycyckać.

Dokładnie, przecież nic na tym nie straciła, nie wiem też w jaki sposób została "wykorzystana".
Dom w formie prawnej został wykorzystany, z którego sama również korzystała i stanowi majątek rodziny jako tako.
Ale, że w papierach już na nią, to sobie skórę na niedzwiedziu podzieliła, i nie w smak teraz coś cofać, dzielić się z bratem, czy iść na układy z rodzicami

Edytowane przez DrDoom
Czas edycji: 2022-11-21 o 19:20
DrDoom jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-22 21:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.