Czy faceci za Was płacą? - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 11:55   #691
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
nie jesteś

masz rację z tym, że nie powinien zapraszać jeśli nie ma pieniędzy, ale z drugiej strony zawsze można płacić po połowie/"co kraj to obyczaj"
Można, kwestia ustalenia wcześniej zasad, ja tego nie lubię po prostu, co innego jak idę z kolegą, kumplem, przyjacielem wtedy to jasne że każdy płaci za siebie.
Jakoś głupio się czuję jak mam ze swoim facetem rozliczać przy stoliku, ale jasne że gdyby jemu zabrakło to bym dorzuciła swoje....
My po prostu ustalamy takie kwestie zanim znajdziemy się w knajpie
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:00   #692
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
no dobra
a jeśli nie ma pieniędzy to też jest chamem, tak?
przykro mi jak przeglądam ostanie posty. ja rozumiem, że można mieć swoje zdanie, no ale...
Jak zaprasza gdzies kobiete,gdzie wiadomo,ze sie płaci,np do restauracji,kina,czy kawiarni i nie płaci,to tak, jest totalnie niekulturalnym chamem. Jak nie ma pieniedzy,to moze zaprosic na wystawe,do parku,do muzeum, pokazac ładne widoki, nad rzeke. I nie musi miec do tego gotowki. Mowie o poczatkowej znajomosci. Pozniej mozna w parze ustalic gdzie sie wybrac.
I nie ma zadnego ale
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:13   #693
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Jak zaprasza gdzies kobiete,gdzie wiadomo,ze sie płaci,np do restauracji,kina,czy kawiarni i nie płaci,to tak, jest totalnie niekulturalnym chamem. Jak nie ma pieniedzy,to moze zaprosic na wystawe,do parku,do muzeum, pokazac ładne widoki, nad rzeke. I nie musi miec do tego gotowki. Mowie o poczatkowej znajomosci. Pozniej mozna w parze ustalic gdzie sie wybrac.
I nie ma zadnego ale
Krótko i na temat , i znowu się zgadzam
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:15   #694
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Jak zaprasza gdzies kobiete,gdzie wiadomo,ze sie płaci,np do restauracji,kina,czy kawiarni i nie płaci,to tak, jest totalnie niekulturalnym chamem. Jak nie ma pieniedzy,to moze zaprosic na wystawe,do parku,do muzeum, pokazac ładne widoki, nad rzeke. I nie musi miec do tego gotowki. Mowie o poczatkowej znajomosci. Pozniej mozna w parze ustalic gdzie sie wybrac.
I nie ma zadnego ale
Racja
Jeśli ktoś kogoś zaprasza, to musi się liczyć z kosztami. A jeśli kogoś nie stać na kolację dla 2 osób to należałoby wymyślić jakiś alternatywny sposób spędzania czasu, mniej kosztowny.
Zwłaszcza jeśli jest to "randka" i druga osoba nie bardzo wie jak ta randka bedzie wyglądała i może być nieprzygotowana itp.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:20   #695
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Racja
Jeśli ktoś kogoś zaprasza, to musi się liczyć z kosztami. A jeśli kogoś nie stać na kolację dla 2 osób to należałoby wymyślić jakiś alternatywny sposób spędzania czasu, mniej kosztowny.
Zwłaszcza jeśli jest to "randka" i druga osoba nie bardzo wie jak ta randka bedzie wyglądała i może być nieprzygotowana itp.
Dokładnie albo zaprasza na kolację albo na na ławkę w parku, gdzie może być równie miło
Dzisiejsi faceci mają dziwne dylematy, chcą kobietę zabrać do restauracji ale żeby zapłaciła za siebie sama
A może jakby chciala pójść sama i sama płacić to chciałaby inaczej spożytkować te pieniądze...np. restauracja i plotki z przyjaciółką i wtedy nie ma dylematu kto płaci, płacimy obydwie i mamy 100 % pewności że będzie miło jak zwykle
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:32   #696
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Dokładnie albo zaprasza na kolację albo na na ławkę w parku, gdzie może być równie miło
Dzisiejsi faceci mają dziwne dylematy, chcą kobietę zabrać do restauracji ale żeby zapłaciła za siebie sama
A może jakby chciala pójść sama i sama płacić to chciałaby inaczej spożytkować te pieniądze...np. restauracja i plotki z przyjaciółką i wtedy nie ma dylematu kto płaci, płacimy obydwie i mamy 100 % pewności że będzie miło jak zwykle
Dokładnie Taka "nieprzygotowana" dziewczyna może przeżyć w restauracji szok Już lepiej iść na spacer, jeżeli facet nie ma kasy, by jej postawić. Gdy poznałam mojego TŻ 5 lat temu jeszcze nie pracował i często chodziliśmy wtedy na spacery
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 13:47   #697
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Dokładnie Taka "nieprzygotowana" dziewczyna może przeżyć w restauracji szok Już lepiej iść na spacer, jeżeli facet nie ma kasy, by jej postawić. Gdy poznałam mojego TŻ 5 lat temu jeszcze nie pracował i często chodziliśmy wtedy na spacery

Wiecie co ....można ten temat ciągnąć az do granic absurdu, bo np. mój Tżet jak się poznaliśmy to jeżdził do mnie na randki 100 km w jedną stronę i tak 2,3 razy w tygodniu to może ja powinnam poczuwac się i oddać mu za połowę paliwa , bo w końcu dlaczego to on ma inwestować

Albo inny przykład, facet zaprasza do restauracji, którą ja uznaję za eksluzywną, drogą i nie stac mnie na zapłacenie połowy rachunku....bo skoro to zaproszenie ale z zastrzeżeniem"płaci każdy za siebie" to powinnam to wiedziec wcześniej i mieć wybór co do miejsca, wyboru knajpy
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 16:02   #698
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Racja
Jeśli ktoś kogoś zaprasza, to musi się liczyć z kosztami. A jeśli kogoś nie stać na kolację dla 2 osób to należałoby wymyślić jakiś alternatywny sposób spędzania czasu, mniej kosztowny.
Zwłaszcza jeśli jest to "randka" i druga osoba nie bardzo wie jak ta randka bedzie wyglądała i może być nieprzygotowana itp.



Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Dokładnie Taka "nieprzygotowana" dziewczyna może przeżyć w restauracji szok Już lepiej iść na spacer, jeżeli facet nie ma kasy, by jej postawić.

Zgadzam się. Dobrze, że ja zawsze nosze przy sobie ok. 20 zł tak na wszelki wypadek. Zaprosił mnie do restauracji, a wcześniej nic nie mówił, że każdy płaci za siebie. Jak przyszła kelnerka z rachunkiem to rzucił krótkie: "To co każdy płaci za siebie? Bo wziąłem mało kasy". Zatkało mnie gdyż jakby nie to, że miałam przy sobie kasę to nie mielibyśmy jak zapłacić. Chyba umarłabym wtedy ze wstydu...


Często wolę pójść na spacer niż do restauracji i wydawać tam pieniądze. Albo kupić jakieś jedzenie, przyrządzić coś i spotkać się u któregoś w domu. Wychodzi taniej i czasem milej, bo jeszcze jakiś filmik obejrzymy
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 16:12   #699
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Dobrze, że ja zawsze nosze przy sobie ok. 20 zł tak na wszelki wypadek. Zaprosił mnie do restauracji, a wcześniej nic nie mówił, że każdy płaci za siebie. Jak przyszła kelnerka z rachunkiem to rzucił krótkie: "To co każdy płaci za siebie? Bo wziąłem mało kasy". Zatkało mnie gdyż jakby nie to, że miałam przy sobie kasę to nie mielibyśmy jak zapłacić. Chyba umarłabym wtedy ze wstydu...
Ten facet albo jest bezmyślny albo zwyczajnie głupi.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 16:50   #700
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Ja tez nosze zawsze kase przy sobie, w razie "w".
Ale na akie chamskie zachowanie,to chyba nalezałoby odpowiedziec podobnie
Dobrze kotku,zamow jeszcze lody, ja ide przypudrowac nosek) I isc w diabły,niech sie nauczy kultury i szacunku
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 16:52   #701
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Dokładnie Taka "nieprzygotowana" dziewczyna może przeżyć w restauracji szok Już lepiej iść na spacer, jeżeli facet nie ma kasy, by jej postawić. Gdy poznałam mojego TŻ 5 lat temu jeszcze nie pracował i często chodziliśmy wtedy na spacery
Mój pracuje i ma z tego bardzo dobre pieniądze, ale zamiast iść do jakiejś restauracji wolimy iść na spacer czy posiedzieć przy kawie i ciastku w jakiejś kawiarni

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Wiecie co ....można ten temat ciągnąć az do granic absurdu, bo np. mój Tżet jak się poznaliśmy to jeżdził do mnie na randki 100 km w jedną stronę i tak 2,3 razy w tygodniu to może ja powinnam poczuwac się i oddać mu za połowę paliwa , bo w końcu dlaczego to on ma inwestować
Spotkałam się z takim przypadkiem więc policz ile razy Tż był u Ciebie i oddaj mu połowe

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Albo inny przykład, facet zaprasza do restauracji, którą ja uznaję za eksluzywną, drogą i nie stac mnie na zapłacenie połowy rachunku....bo skoro to zaproszenie ale z zastrzeżeniem"płaci każdy za siebie" to powinnam to wiedziec wcześniej i mieć wybór co do miejsca, wyboru knajpy
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 18:04   #702
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Wiecie co ....można ten temat ciągnąć az do granic absurdu, bo np. mój Tżet jak się poznaliśmy to jeżdził do mnie na randki 100 km w jedną stronę i tak 2,3 razy w tygodniu to może ja powinnam poczuwac się i oddać mu za połowę paliwa , bo w końcu dlaczego to on ma inwestować

Albo inny przykład, facet zaprasza do restauracji, którą ja uznaję za eksluzywną, drogą i nie stac mnie na zapłacenie połowy rachunku....bo skoro to zaproszenie ale z zastrzeżeniem"płaci każdy za siebie" to powinnam to wiedziec wcześniej i mieć wybór co do miejsca, wyboru knajpy
Mój TŻ od pięciu lat codziennie robi do mnie 60 km (ale weekendowo pomieszkuję u niego) Gdyby wystawił mi teraz rachunek ... hmmm
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 07:24   #703
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Ten facet albo jest bezmyślny albo zwyczajnie głupi.

i to i to


Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Ja tez nosze zawsze kase przy sobie, w razie "w".
Ale na akie chamskie zachowanie,to chyba nalezałoby odpowiedziec podobnie
Dobrze kotku,zamow jeszcze lody, ja ide przypudrowac nosek) I isc w diabły,niech sie nauczy kultury i szacunku

hehehe szkoda, że na to nie wpadłam
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:32   #704
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Ja tez nosze zawsze kase przy sobie, w razie "w".
Ale na akie chamskie zachowanie,to chyba nalezałoby odpowiedziec podobnie
Dobrze kotku,zamow jeszcze lody, ja ide przypudrowac nosek) I isc w diabły,niech sie nauczy kultury i szacunku


hehe chciałabym wtedy zobaczyć jego minę

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Mój pracuje i ma z tego bardzo dobre pieniądze, ale zamiast iść do jakiejś restauracji wolimy iść na spacer czy posiedzieć przy kawie i ciastku w jakiejś kawiarni


Spotkałam się z takim przypadkiem więc policz ile razy Tż był u Ciebie i oddaj mu połowe
Dokładnie u nas podobnie, chodzimy ale dosyć rzadko, zapraszamy się najczęściej z jakichś konkretnych okazji

Na szczęście takiego pomysłu nie miał , dobrze że szybko zamieszkaliśmy razem, nie mam wyrzutów sumienia z tymi kosztami paliwa

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Mój TŻ od pięciu lat codziennie robi do mnie 60 km (ale weekendowo pomieszkuję u niego) Gdyby wystawił mi teraz rachunek ... hmmm
Lepiej być gotowym , no wiesz jak z tą restauracją, zawsze trzeba być w gotowości
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:21   #705
Metaxxa
Raczkowanie
 
Avatar Metaxxa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 156
GG do Metaxxa
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Mieszkam ze swoim Tż'tem od roku, dopóki miałam dobrą prace to dokładałam do mieszkania i zakupów, ale to on zazwyczaj fundował kino, czy balety, chociaż zawsze starałam się mu chociaż wcisnąć jakieś pieniążki, albo wkładałam do portfela. Teraz mam gorszą pracę, tzn. jestem na starcie i dopiero zaczynam zarabiać więc niestety na niego spadł obowiązek płacenia za mieszkanie, zwłaszcza, że mojej mamy nie stać na to żeby nam pomagać, ale zamiast pieniędzy przywozi nam jedzenie i jakieś inne rzeczy więc uważam, że nie jest tak źle.
__________________
It's my date with destiny...




Metaxxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 20:57   #706
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

A ja szczerze mowiac zawsze wolalam placic za siebie. Czulam sie swobodniej, mogalm zamowic dowolna potrawe w restauracji, niezaleznie od ceny, nie musialam wybierac tych w nizszych czy srednich cenach, zeby nie wyjs nas naciagaczke. Poza tym, mam maly zoladek i zazwyczja ponad pol porcji zostawiam, kiedy placilam sama nie mialam wyrzutow sumienia, ze kupialm i nie jem.

Oczywiscie, ze sa knajpy, w ktorych to facet placi, jak mnie facet by zabral na 65 Empire Stae, to oczekiwalabym, ze on zaplaci, bo taka jest konwencja tej restauracji, bardzo tradycyjna, ale dlaczego kiedy wyskakujemy po pracy na sushi nie milisbysmy zaplacic odzielnie, zrzucic sie po polowie, czy ja mialabym go nie zaprosic?
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 22:56   #707
zoffen
Raczkowanie
 
Avatar zoffen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 173
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

x
__________________

WIELKIE ODCHUDZENIE!
75,6-71-70-69-68-67-66-65-64-63 -62-61-60






Edytowane przez zoffen
Czas edycji: 2009-07-27 o 10:06
zoffen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 10:57   #708
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
[/b]

hehe chciałabym wtedy zobaczyć jego minę



Lepiej być gotowym , no wiesz jak z tą restauracją, zawsze trzeba być w gotowości
hehe


Cytat:
Napisane przez zoffen Pokaż wiadomość

Co innego z TŻ moim.. Tak akurat u nas jest, że ja zazwyczaj nie mam za wiele pieniędzy, a on dostaje od rodziców na wyjścia ze mną, poza tym w ogóle stoi trochę lepiej z pieniędzmi.. dlatego zazwyczaj upiera się przy płaceniu i ja sie nie buntuję, ale kiedy mam pieniądze, to czasem płacę za nas oboje, albo przynajmniej mu wciskam do kieszeni za mnie (bo za nic nei chce wziąć sam )
U mnie aktualnie jest podobnie. Po rozstaniu z tym "bezmyślnym"() facetem jestem z takim, który jest bardziej poważny i rozsądny. Nie wychodzimy za często gdzieś to restauracji ale głównie to on płaci, bo nie chce się zgodzić żebym płaciła (ostatnio też krucho u mnie z kasą). Ale kiedy mogę to też wciskam mu do kieszeni pieniądze bo ode mnie by ich nie wziął.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 16:56   #709
Dancing Nancy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 46
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

A ja mam totalnie odwrotna sytuacje. Ja sie ucze, a mój TŻ pracuje i całkiem nieźle zarabia. Az sie czasami czuje skrepowana kiedy wyskoczy z jakims prezentem na który ja sama nigdy bym sobie nie pozwoliła. Wiele razy sie o to kłocilismy, bo on nie ma talentu do robienia niespodzianek Jak np. wypatrzy dla mnie jakis prezent na urodziny to zawsze musi mi o tym powiedziec, a wtedy ja mówie, zeby mi nie kupował takich drogich prezentów, bo az sie głupio czuje, a on na to ze czemu nie chce od niego prezentu przyjac i kwas Oczywiscie nie jest tak, ze on absolutnie za wszystko płaci, ale jezeli gdzies razem wychodzimy to z reguły on stawia. Jezeli powiedzmy nie ma przy sobie gotowki to w takiej sytuacji wiadomo, ze płace. Czasami jak ide po jakies zakupy dla nas obojga, to on mi wciska jakas kase, a ja mu wciskam kit ze mi poźniej odda zeby sama mogła zapłacic. Troche mi zajeło, zanim sie do tej jego szczodrosci przyzwyczaiłam, ale tez chyba nie mozna sie wsciekac jak twój facet chce Ci bezinteresownie zrobic jakis prezent. Wiem, ze moj TŻ wychodzi z założenia, ze póki ja studiuje dziennie i nie pracuje, a jego stac, to nie ma powodu zeby mi czegos nie postawił czy kupił jakis prezent.


Podejrzewam, ze gdyby mój TŻ tez tak na mnie oszczedzał, ze nawet do kina nie weźmie, to bym sie głupio czuła.
Dancing Nancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 13:22   #710
Hot Lady
Zakorzenienie
 
Avatar Hot Lady
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wyspa snów
Wiadomości: 6 674
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

bardzo proszę taki sam wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=267593
__________________
Zaczaruj mnie na życie całe,
Bo tylko z Tobą zostać chcę,
Zawsze dobrze to wiedziałem,
Że jest na świecie taki ktoś,
Kto będzie DUSZĄ, SERCEM, CIAŁEM
Chciał podzielić ze mną los
Hot Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 14:52   #711
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Ja z moim Tż-etem jestesmy juz prawie 4 lata. Kwestie finansowe wyglądaly roznie, jak zaczynalismy sie spotykac oboje bylismy na utrzymaniu rodzicow, on czasem dorabial. Wtedy to ja mialam wiecej pieniedzy, ale nie moge powiedziec ze go utrzymywalam, albo cos w tym stylu. Staralismy sie placic po polowie, albo rownowazyc wydawane pieniadze Kwestie 100dniowek , gdy on mnie zaprosil to placil calosc, gdy szlismy na moja zrewanzowalam sie. Teraz ja siedze w domu do stycznia bo czekam za stazem, nie zarazbiam a tylko dorabiam udzielajac korepetycji, on aktualnie swietnie zarabia i generalnie zawsze slysze slowa" zostaw sobie te pieniadze dla siebie, ja zaplace", w wakacje bylismy tydzien w gorach finansowal on, nie powiem ze nie czulam sie komfortowo , ale w styczniu sie rewanzuje Doceniam to, ze moj Tż-et jest bardzo przedsiebiorcza osoba, ma szacunek do pieniadza, ale sknera nie jest
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 19:12   #712
Bursztynowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

ja nie mamn tego problemu. .ale nie wiem co o tym sadzic jezeli on Ciebei tak traktuje. u nas jest tak ze po prostu kto akurat ma pieniedze, ten placi.. nie raz i nie dwa zabieral mnie do restauracji czy na lody, czy budki.. kiedy on ma pieniadze to nie pozwala zebym za siebie placila, czasmi uda m isie wyklucic ;D no bo milo gdy facet za Ciebie placi, ale mimo wszystko troche dziwnie sie z tym czlowiek czuje.. czasami jest tak ze kazde placi za siebie, ale bywa i tak ze on jest splukany a ja akurat cos tam mam w portwelu, z tym ze on nigdy wtdy na chama mnie nie namawia na nic, wtedy ja proponuje ze np mam ochote na lody i ze stawiam ;p nie widze w tym nic dziwnego, to tylko zwiazek ale u nas nie ma "moje" i "twoje", jest "nasze" i obydwoje po prostu nie przywiazujemy ogromnej uwagi do pieneidzy, ale nie chcemy tez siebie wykorzystywac, wydaje mi sie ze to normalna relacja. gdyby np to on zawsze stawial czulabym sie troche podle, i zobowiazana wobec niego.. a tak po prostu nie jestesmy sobie nic winni, w zaden sposob zalezni, ot taki rodzaj zniewolonej wolnosci

co do studniowki (jego) to zaplacil za nas oboje i nie chcial w ogole ode mnie pioeniedzy.. a prezenty kupujemy sobie z najrozniejszych okazji, ale tak bez powodu raczej nie wolimy puscic kase na jakies wspolne wyjscie


mam teraz problem bo teraz bedzie moja studniowka i nie wiem czy powinnam zaplacic za niego.. ale chyba tak skoro on zaplacil za mnie :| pewnie ebdzie nalegal zeby zaplacic, ale rpzeciez to ja go na nia zapraszam..
Bursztynowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 20:59   #713
toya2006
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 612
GG do toya2006
Dot.: Czy Faceci Za Was Placa?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczęka opadła mi niemal na podłogę i bynajmniej nie dlatego, że poraziło mnie skąpstwo chłopaka autorki Zaskoczyła mnie roszczeniowa postawa niektórych z Was. Zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie można wymagać od niepracującego chłopaka tego, że będzie cokolwiek fundował swojej dziewczynie. Może najlepiej od razu pójść do jego rodziców i powiedzieć im, że skoro mają kasę, to mogliby trochę sypnąć dziewczynie swojego syna?

Nie twierdzę, że najlepiej jest, kiedy w związku ludzie rozliczają się co do złotówki. Nie rozumiem jednak dlaczego to mężczyzna postrzegany jest jako osoba, która powinna sponsorować swoją kobietę. Czyżby sam fakt posiadania penisa sprawiał, że facet przy urodzeniu skazany jest na finansowanie swojej TŻ.

Nie widzę oczywiście nic złego w tym, że chłopak płaci za dziewczynę, jednak tylko w takiej sytuacji, kiedy obojgu to odpowiada i jest to coś, co w jakiś sposób para ze sobą uzgodniła. Ludzie decydują się na różne układy i nie widzę w tym nic złego, pod warunkiem, że nikt nikogo nie stawia w sytuacji, w której ktoś po prostu MUSI. Ludzie mogą znajdować się w różnej sytuacji materialnej. Ciekawa jestem, czy gdybyście pracowały, a Wasz TŻ np. straciłby pracę, wymagałybyście od niego sponsorowania Was?

Pewnie, że fajnie jest dostać kwiatka od chłopaka, czy też zaproszenie do kina. Nie jest to jednak jego obowiązkiem, a jedynie objawem dobrej woli Mnóstwo kobiet narzeka, że nie ma w Polsce równouprawnienia. A jak przychodzi co do czego, to oczekują równości tam, gdzie im wygodnie, a tam gdzie mogą poczuć się jak księżniczki na utrzymaniu pana, nagle stają się tradycjonalistkami i romantyczkami
Zgadzam się calkowicie ..
toya2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 21:09   #714
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Rzadko raczej zdarzają się nam takie okazje typu
wspólna kolacja itd [częściej wejściówki na stadion]
,ale jeśli już to płaci on za mnie .
Oczywiście nie zmuszam go do tego, jest to jego wybór .
Zawsze jednak ja chcę się dorzucić,ale zawsze słyszę
' nie ma takiej opcji '
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 21:30   #715
Szarlotka7891
Raczkowanie
 
Avatar Szarlotka7891
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 363
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Hmm dziwnie trochę, ja miałam kiedyś taki przypadek,ze chodziłam z chłopakiem który bardzo dobrze zarabiał, ja jestem na utrzymaniu rodziców, i czasami płaciłam za siebie...dziwne?nigdy nie kupił mi żadnego prezentu!!!po prostu zero, już z nim nie jesteminnym razem byłam z chłopakiem, który mimo iż nie zarabiał kto wie jak wiele, nie pozwolił mi ani razu zapłacić, kiedyś dodałam 2 zł bo nie miał drobnych, wepchnął mi je później do kieszeni, miał honor, kupował prezenty, aż ja mu tez miałam ochotę coś kupić od czasu do czasu bez okazji...takie stosunki były duuuzo lepsze
__________________
...żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy...


Wisława Szymborska
Szarlotka7891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 09:29   #716
Kaatrinkaa
Zadomowienie
 
Avatar Kaatrinkaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Dziewczyno ! Za studniowke ja płacilam w mojej szkole za siebie i za niego. On w swojej szkole tez płacił za siebie i za mnie. Co do prezentow - nie przesadzasz? Mnie na kwiatach nie zalezy. Wystarczy mi jak sie moj Ukochany do mnie przytuli, uśmiechnie sie, powie jak bardzo kocha. Kwiaty 2 razy w roku w zupelnosci mi pasują. W knajpie kazdy płaci za siebie chyba, ze jest Dzien Kobiet czy Dzien Chłopaka.
Kaatrinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 18:39   #717
retro_dance_freak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Przepraszam z góry za odświeżanie, ale nie chciałam też nowego wątku robić. A co zrobić,jeśli to dziewczyna jest tą bogatszą połową (i nie chce zrezygnować z wyjść do restauracji,kina itd.)?
retro_dance_freak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 19:04   #718
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Cytat:
Napisane przez retro_dance_freak Pokaż wiadomość
Przepraszam z góry za odświeżanie, ale nie chciałam też nowego wątku robić. A co zrobić,jeśli to dziewczyna jest tą bogatszą połową (i nie chce zrezygnować z wyjść do restauracji,kina itd.)?
no niestety czasami trzeba isc na ustepstwa. Jezeli gdzies chcesz wyjsc i nie jest dla Ciebie problemem zaprosic gdzies Tzta to zrob to, oczywiscie czasami chlopak moze sie glupio poczuc, ale to roznie bywa.

U mnie jest tak, ze tylko Tzt pracuje, ogolnie jak idziemy cos zjesc to on placi, ale glownie dlatego, ze nie lubi jak ja chce zaplacic, zawsze mowi, ze zaplace innym razem, albo, zebym sie nie wyglupiala. Zreszta on jest zgadania, ze skoro pracuje to on placi, no i w koncu on jest mezczyzna w tym zwiazku, a z nim troche bez sensu jest sie klocic bo i tak zawsze uwaza, ze ma racje Co prawda nie zarabiam, ale swoje pieniadze tez mam dlatego czesto mu kupuje jakis prezent i zapraszam go gdzies. Do kina czy tez cos zjesc. Po prostu czasami milo jest dla odmiany zaprosic gdzies jego i kupic jakis prezent niespodzianke
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 22:02   #719
LaCandy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 502
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

toya2006 i vretka - popieram całkowicie to co napisałyście. Jestem z moim TŻ ponad rok i na początku, kiedy to TŻ zaprosił mnie na przekąskę do jakiejś małej restauracji doznał ciężkiego szoku bo upierałam się żeby koszty podzielić na pół. Nie lubię kiedy to facet chce za mnie płacić, mam wtedy wyrzuty sumienia, boję się zamówić cokolwiek droższego lub też zamówić 'za dużo'... Sprawa wygląda zupełnie inaczej kiedy każdy płaci za siebie, wtedy nie jestem skrępowana i nie czuję się jak taki pasożyt. Chłopak swoje pieniądze ma, ale nie pracuje jeszcze nigdzie na stałe więc tym bardziej poczuwam się do tego, by dorzucać zawsze trochę swoich pieniędzy. Narzekać nie ma co bo jeśli o to chodzi to TŻ czuje się 'dominujący' w związku i między innymi przez to chyba chce udowodnić jaki jest opiekuńczy. Wiele razy kłóciliśmy się o to, ze ja chcę też zapłacić i teraz po prostu ustalamy to zawsze przed wyjściem .

Nigdy nie zdarzyło mi się iść na randkę z kolesiem i nie mieć przy sobie pieniędzy. Zawsze, bez względu na to kto zaprasza mam ze sobą tyle, żeby zapłacić, wolę być na wszystko przygotowana...

A co do tej roszczeniowej postawy --> była mojego TŻ'ta otwarcie mowila ze on 'musi jej wszystko kupować skoro z nią chodzi', z kolei jej matka stwierdzila ze guzik ją obchodzi czy TŻ pracuje czy nie, musi płacić i niech nie liczy na to że ona da córce pieniądze na ich wspólne wyjścia ... Bezczelna i tyle. No ale to tłumaczy dlaczego mój TŻ poczuł się tak miło kiedy to ja go od czasu do czasu gdzieś zaprosiłam i zapłaciłam lub też dzieliliśmy koszty na pół.

retro_dance_freak --> nic nie stoi na przeszkodzie żebyś od czasu do czasu to Ty go gdzieś zaprosiła, czym się martwisz? Może poczuć się trochę dziwnie ale kiedy będzie miał troszkę więcej pieniążków to Ci się odwdzięczy i zaprosi gdzieś Ciebie i już, jego duma na tym nie ucierpi .
__________________
If it is important to you, you will find a way.
If it is not important to you, you will find an excuse.

Edytowane przez LaCandy
Czas edycji: 2009-12-05 o 22:06
LaCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 09:41   #720
Mashondi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: Czy faceci za Was płacą?

Chłopak Ciebie zaprosił na studniówkę? Bo w Twojej wypowiedzi tego nie doczytałam. A może coś przeoczyłam
W każdym razie, jeśli chłopak zaprasza GDZIEKOLWIEK swoją dziewczynę, to wg mnie logicznym jest, że POWINIEN zapłacić za siebie i za nią. Jeżeli nie ma zamiaru płacić to co to za zaproszenie? Zwłaszcza, że ma więcej pieniędzy. No i że w związku z tą dziewczyną jest już dość długo
Co do prezentów okolicznościowych i bezokazyjnych upominków.. Kup mu coś drobnego sama z siebie i powiedz, że takie drobiazgi raz na jakiś czas poprawiają humor, więc pomyślałaś o nim i postanowiłaś zrobić mu niespodziankę
Jeżeli chłopak jest JAKO TAKO domyślny, to zaczai, a jak nie to walić prosto z mostu
Mashondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.