Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-31, 11:31   #1
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari

Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy


Wyszukiwarka mówi, że żadnego wątku o lustrzankach nie ma, a ten o aparatach cyfrowych nie do końca pasuje
Zauważyłam, że jest tu parę Wizażanek, które się własnie "męczą" z wyborem lustrzanki, w tym również ja
Dyskusja o tym się przewija w różnych wątakch ze zdjeciami, więc postanowiłam nam założyć oddzielny

Ja byłam strasznie napalona na Sony Alfa 100, ale ostatnio jakoś mi przeszło i się zaczęłam poważnie nad Canonem 400D zastanawiac
Wcześniej w ogóle Nikonów z niewiadomych mi powodów po uwage nie brałam a teraz też rozważam Nikona D60... Liczę się z tym, że mój zakup wyniesie mnie ponad 3000zl, bo oprocz podstawowego obiektywu potrzebuje jeszcze teleobiektyw czyli jakies 900zł...
a może jeszcze jakiś inny aparat powinnam rozważyc?
Ale taki, żebym się zamknęła w 3500zł z tym teleobiektywem.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 11:59   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

ja swoją lustrzankę kupiłam we wrześniu ubiegłego roku spędziłam mnóstwo czasu na stronach poświęconych aparatom i ogólnie fotografii, rozmawiałam z wieloma ekspertami.
Najważniejsze to na początku sprecyzowac nasze oczekiwania względem sprzętu.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 12:04   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

no u mnie oczekiwania są dość zróżnicowane, bo główne typy zdjęć, które robią to:
makro, reporterka (głównie zawody jeździeckie, wyścigi), chętnie też bym się zajęła "ludzkim" portretem. Całodniowe fotografowanie koni na pastwisku też sięzdarza tylko mój TŻ wtedy kwiczy
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 13:47   #4
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Każdemu doradzam przygodę z lustrzanką w taki sposób:
1. przygotuj sobie w głowie co chcesz fotografować! (czyli jakie obiektywy, lampa zewnetrzna..)
2. zrób sobie budżet
3. weź do ręki te aparaty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do twoich dłoni
4. pamietaj, że lustrzanka to nie kompakt.... wymaga od człowieka decyzji w kadrze, kompozycji, głębi ostrości....

Powodzenia.
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 14:14   #5
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez D50 Pokaż wiadomość
3. weź do ręki te aparaty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do twoich dłoni
Z tym się nie zgodzę, bo w mojej dłoni najlepiej leżał D50 (). Ale paluszki musiały się przyzwyczaić do D70


Cytat:
4. pamietaj, że lustrzanka to nie kompakt.... wymaga od człowieka decyzji w kadrze, kompozycji, głębi ostrości....
Zawsze można ustawić na "Auto"

A i jeszcze pytanie? Po co teleobiektyw do makro?
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:01   #6
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Ja zawsze i wszędzie polecam aparaty Pentax .
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:01   #7
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

hehe ja korzystam głównie z auto dlatego dla mnie najlepszym aparatem okazał się nikon d40
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-31, 15:19   #8
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Hmm no ja pracuje jako fotograf i też używam głównie opcji AUTOnajważniejsza jest wg mnie kompozycja i temat .
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 16:25   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Z tym się nie zgodzę, bo w mojej dłoni najlepiej leżał D50 (). Ale paluszki musiały się przyzwyczaić do D70


Zawsze można ustawić na "Auto"

A i jeszcze pytanie? Po co teleobiektyw do makro?
jakbyś dokładnie przeczytała to za makro jest:
"reporterka(głównie zawody jeździeckie, wyścigi)"
i własnie do tego
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 16:46   #10
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość


Zawsze można ustawić na "Auto"
To po co lustro?

lepiej te pieniadze przeznaczyc na fajny kompakt albo hybrydę, która tez umozliwia eksperymenty z roznymi parametrami. I jakosc zdjęć tez bardzo dobra.

choc oczywiscie tez czasem używam "na szybko" i nie demonizuje tej funkcji. Ale własnie, kiedy ide na spacerek z lustrem to mam czas, nie spieszy mi sie, próbuje, eksperymentuje a w domu przebieram, wybieram itd.

a jak ide do "cioci na imieniy" to sie nie wydurniam i biore hybryde


Jakosc lustrzanek na tej półce cenowej jest podobna wiec przychylam się do testu "wzięcia w łape" i wybrania tego, który dobrze leży. Oczywiscie, ze mozna sie do wszystkiego przyzwyczaić ale warto to przemyslec, zeby sie później w decydujących momentach nie męczyć ;]


Aparat to początek inwestycji w obiektywy - polecam wiec najpierw przejrzeć ofertę obiektywów na rynku, ceny itp a potem wejść w ktoryś system.

A lustrzanka nie robi lepszych zdjęć od kompaktu - ona umożliwia zrobienie lepszych zdjęć fotografowi



Ja biorąc pod uwage wszystkie plusy i miunusy wg mnie weszłam w system olympusa, który moze sie pochwalić calkiem przyzwoitymi szklami "nieprofesjalnymi"

a jakos słabo działały na mnie EOSy oczywiscie z tej półki cenowej, bo wyzej to wiadomo ale to moje subiektywne odczucia.



Myśle, ze warto poprosić sprzedawce o zrobienie paru fotek z bliska z daleka, przez okno itp i niech je zgra na płytke czy klucz usb a w domu jeszcze przepatrzec jak sie szkla kitowe sprawiają i ktore sie bardziej
podobają

Jestem szczęsliwa, ze lustrzanke juz kupilam i "było - minęło"
teraz zostaje robienie zdjęć

dokładnie wiem jaki to ból

Pozdrawiam
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 10:28   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Pretty, i co w końcu kupiłaś? Olympusa?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 15:33   #12
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

tak 410 tke

po D50 wydawał sie strasznie maly ale od razu mi przypasowal ;]
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:46   #13
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Się podepnę

Ja zastanawiam się nad Nikonem D60, D80 i Canonem 400D.
W tą niedzelę byłamw Fotojoker'ze i facet mnie tam załamał.
Zapytałam go o Canona 400D.
Powiedział że ten obiektyw który u niego jest (KITowy) jest nie za fajny
No więc zaczęłam go pytać o inne obiektywy....
Wyminił mi dwa, jeden standardowi i drugi ew. do makro...i mnie podliczył ....
4500zł
Aaaa idę się zabić
Za tą kasę wolę Nikona D80 na którego mnie nie stać...bo szukam lustrzanki do 2500, góra 3000zł
Pomocy
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:50   #14
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Się podepnę

Ja zastanawiam się nad Nikonem D60, D80 i Canonem 400D.
W tą niedzelę byłamw Fotojoker'ze i facet mnie tam załamał.
Zapytałam go o Canona 400D.
Powiedział że ten obiektyw który u niego jest (KITowy) jest nie za fajny
No więc zaczęłam go pytać o inne obiektywy....
Wyminił mi dwa, jeden standardowi i drugi ew. do makro...i mnie podliczył ....
4500zł
Aaaa idę się zabić
Za tą kasę wolę Nikona D80 na którego mnie nie stać...bo szukam lustrzanki do 2500, góra 3000zł
Pomocy
ehhh...
a ja się ostatnio na Canona 400D napaliłam...
ja obstawiam, że on Cie chciał naciągnąć na drogie obiektywy
nie zabijaj się
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:28   #15
Ania-Ania88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

HEJ . JA WŁASNIE JESTEM SZCZĘŚLIWĄ POSIADACZKĄ CANONA 400D OD JAKIEGOS TYGODNIA I JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA .PRZYGODĘ Z FOTOGRAFIĄ ZACZEŁAM JAKIEŚ 2 TYGODNIE TEMU , WIĘC WYBOR SPRZĘTU BYŁ DOŚĆ SZYBKI. JESTEM OSOBĄ POCZĄTKUJĄCĄ WCZEŚNIEJ NIC NIE MIAŁAM WSPÓLNEGO Z TĄ DZIEDZINĄ , ALE MAM NADZIEJE ,ŻE STANIE SIĘ TO MOJĄ PASJĄ. FOTOGRAFIĄ ZARAZIŁA MNIE KOLEŻANKA , KTÓRA Z ZAWODU JEST FOTOGRAFEM I TYM SIĘ ZAJMUJE PO PRACY , A W PRACY TEZ MA STYCZNOŚĆ Z APARATAMI PONIEWAŻ JE SPRZEDAJE . TO OD NIEJ ZASIĘGNEŁAM RAD A PROPO APARATÓW. TERAZ MOŻE NAPISZE KILKA SŁÓW NA TEMAT LUSTRZANEK DLA POCZĄTKUJĄCYCH AMATORÓW KTÓRZY WCZEŚNIEJ NIE MIELI DO CZYNIENIA Z TYM SPRZĘTEM

CANON 400D CZY 350
ZDECYDOWANIE BARDZIEJ POLECAM MODEL 400D .JEST ON BARDZIEJ UDOSKONALONĄ WERSJĄ 350-TKI.ZWIĘKSZONA ILOŚĆ MPIX Z 8 DO 10 ,WIĘKSZY WYŚWIETLACZ I WIĘKSZA ILOŚC ZAMIESZCZONYCH TAM PIKSELI , WIĘKSZA ROZDZIELCZOSĆ ZDJĘĆ ,MOŻLIWOŚC ZAPISU FORMATU ZDJĘĆ JPEG+ RAW JEDNOCZEŚNIE ,9 PUNKTOWY AF. W 400D ZASTOSOWANO ROWNIEŻ MATRYCE SAMOCZYSZCZĄCĄ(MOIM ZDANIEM JEST ONA DOBRA PRZY CZĘSTYCH ZMIANACH OBIEKTYWÓW).PO ZBLIZENIU OKA DO APARATU AUTOMATYCZNIE WYŁANCZA NAM SIĘ WYŚWIETLACZ .RÓŻNICA CENOWA MIEDZY TYMI DWOMA MODELAMI NIE JEST DUŻA WIEC WARTO WYDAĆ TE PONAD 200 ZŁ WIĘCEJ. OBIEKTYWY 350 I 400D SĄ TAKIE SAME 18-55 .NIE JEST TO OBIEKTYW Z WYŻSZEJ POŁKI , ALE JAK NA SAM POCZĄTEK JEST ON ZDECYDOWANIE WYSTARCZAJACY .EWENTUALNIE JAK POZNAMY JUZ APARAT TO WTEDY MOŻEMY MYŚLEĆ O KOLEJNYM OBIEKTYWIE .CENY OBIEKTYWÓW SĄ NAPRAWDE RÓZNE ALE TO ZALEŻY OD NASZEGO ZAPOTRZEBOWANIA . z TEGO CO PAMIĘTAM SIĘGAJĄ OD OK 400 ZŁ DO PONAD 2000 ZŁ (NADAL MÓWIE O TYCH OBIEKTYWACH DLA AMATORÓW , BO PRZECIEŻ NIKOGO NI STAĆ NA OBIEKTYW ZA 10 000 TYSIECY A NAWET I WIĘCEJ) nIESTETY MUSZĘ JUŻ KOŃCZYĆ ALE MOŻE JUTRO JAK BEDE MIAŁA CZAS TO NAPISZE O NIKONIE D60(D80 TO WYŻSZA POŁKA WIĘC NAWET O TYM NIE PISZE) ,D40X(NIE D40) ORAZ DOPISZE RESZTE RZECZY O KTORYCH ZAPOMNIAŁAM I ZROBIĘ MAŁE PODSUMOWANIE . PA PA
Ania-Ania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:50   #16
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

La Monica a możesz napisać,czego oczekujesz od sprzętu, jakie masz wymagania itd. Mój TŻ jest fotografem i moze coś doradzi (tylko mogę odpisać nawet po niedzieli,bo teraz mamy trochę na głowie róznych spraw,postaram sie jak najszybciej). No i czy koniecznie chcesz lustrzankę czy bierzesz pod uwage np. hybrydy.
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 22:23   #17
maszka4
Zadomowienie
 
Avatar maszka4
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 1 535
GG do maszka4
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Ja do wypowiedzi kilka postów wyżej ...
Nie rozumiem po co kupować lustrzankę, skoro uzywa się trybu AUTO, to jest smieszne ... ??
Ja nawet w zwykłym kompakcie nie uzywam trybu AuTO.

La Monica, musisz koniecznie pójść do jakiegoś sklepu, porobic kilka testowych fotek i zobaczyc który najlepiej lezy w dłoni i którym najlepiej robi Ci się zdjęcia
__________________
Moja fotogaleria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235829
Moje pazurki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 22:36   #18
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

ja sie przyznaje, ze do tej pory na pożyczonych lustrzankach robiłam fotki na AUTO, ale tylko dlatego, że były ustawione na zupełnie inna wadę wzroku niż moja...
niestety miedzy -1 a -6 jest różnica
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 23:12   #19
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez Ania-Ania88 Pokaż wiadomość
HEJ . JA WŁASNIE JESTEM SZCZĘŚLIWĄ POSIADACZKĄ CANONA 400D OD JAKIEGOS TYGODNIA I JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA .PRZYGODĘ Z FOTOGRAFIĄ ZACZEŁAM JAKIEŚ 2 TYGODNIE TEMU , WIĘC WYBOR SPRZĘTU BYŁ DOŚĆ SZYBKI. JESTEM OSOBĄ POCZĄTKUJĄCĄ WCZEŚNIEJ NIC NIE MIAŁAM WSPÓLNEGO Z TĄ DZIEDZINĄ , ALE MAM NADZIEJE ,ŻE STANIE SIĘ TO MOJĄ PASJĄ. FOTOGRAFIĄ ZARAZIŁA MNIE KOLEŻANKA , KTÓRA Z ZAWODU JEST FOTOGRAFEM I TYM SIĘ ZAJMUJE PO PRACY , A W PRACY TEZ MA STYCZNOŚĆ Z APARATAMI PONIEWAŻ JE SPRZEDAJE . TO OD NIEJ ZASIĘGNEŁAM RAD A PROPO APARATÓW. TERAZ MOŻE NAPISZE KILKA SŁÓW NA TEMAT LUSTRZANEK DLA POCZĄTKUJĄCYCH AMATORÓW KTÓRZY WCZEŚNIEJ NIE MIELI DO CZYNIENIA Z TYM SPRZĘTEM

CANON 400D CZY 350
ZDECYDOWANIE BARDZIEJ POLECAM MODEL 400D .JEST ON BARDZIEJ UDOSKONALONĄ WERSJĄ 350-TKI.ZWIĘKSZONA ILOŚĆ MPIX Z 8 DO 10 ,WIĘKSZY WYŚWIETLACZ I WIĘKSZA ILOŚC ZAMIESZCZONYCH TAM PIKSELI , WIĘKSZA ROZDZIELCZOSĆ ZDJĘĆ ,MOŻLIWOŚC ZAPISU FORMATU ZDJĘĆ JPEG+ RAW JEDNOCZEŚNIE ,9 PUNKTOWY AF. W 400D ZASTOSOWANO ROWNIEŻ MATRYCE SAMOCZYSZCZĄCĄ(MOIM ZDANIEM JEST ONA DOBRA PRZY CZĘSTYCH ZMIANACH OBIEKTYWÓW).PO ZBLIZENIU OKA DO APARATU AUTOMATYCZNIE WYŁANCZA NAM SIĘ WYŚWIETLACZ .RÓŻNICA CENOWA MIEDZY TYMI DWOMA MODELAMI NIE JEST DUŻA WIEC WARTO WYDAĆ TE PONAD 200 ZŁ WIĘCEJ. OBIEKTYWY 350 I 400D SĄ TAKIE SAME 18-55 .NIE JEST TO OBIEKTYW Z WYŻSZEJ POŁKI , ALE JAK NA SAM POCZĄTEK JEST ON ZDECYDOWANIE WYSTARCZAJACY .EWENTUALNIE JAK POZNAMY JUZ APARAT TO WTEDY MOŻEMY MYŚLEĆ O KOLEJNYM OBIEKTYWIE .CENY OBIEKTYWÓW SĄ NAPRAWDE RÓZNE ALE TO ZALEŻY OD NASZEGO ZAPOTRZEBOWANIA . z TEGO CO PAMIĘTAM SIĘGAJĄ OD OK 400 ZŁ DO PONAD 2000 ZŁ (NADAL MÓWIE O TYCH OBIEKTYWACH DLA AMATORÓW , BO PRZECIEŻ NIKOGO NI STAĆ NA OBIEKTYW ZA 10 000 TYSIECY A NAWET I WIĘCEJ) nIESTETY MUSZĘ JUŻ KOŃCZYĆ ALE MOŻE JUTRO JAK BEDE MIAŁA CZAS TO NAPISZE O NIKONIE D60(D80 TO WYŻSZA POŁKA WIĘC NAWET O TYM NIE PISZE) ,D40X(NIE D40) ORAZ DOPISZE RESZTE RZECZY O KTORYCH ZAPOMNIAŁAM I ZROBIĘ MAŁE PODSUMOWANIE . PA PA
bardzo proszę, pisz mniejszymi literkami

Cytat:
Napisane przez maszka4 Pokaż wiadomość
Ja do wypowiedzi kilka postów wyżej ...
Nie rozumiem po co kupować lustrzankę, skoro uzywa się trybu AUTO, to jest smieszne ... ??
Ja nawet w zwykłym kompakcie nie uzywam trybu AuTO.
nie pisz że to śmieszne, dla kompletnego amatora to jedyne, początkowe wyjście.
poza tym, jest różnica w zdjęciu między zwykłym aparatem cyfrowym a lustrzanką. Sama się o tym przekonałam
Nie ma porównania co do jakości, pięknych barw, uchwytywania ostrości. Oczywiście np dla mnie nie jest zadowalające że najczęściej używam auto. Jednak powolutku zaczynam używać innych funkcji i może kiedyś wreszcie uda mi się przestawić na manuala. Niestety najczęściej jak próbuje to robić to zdjęcia wychodzą albo za jasne albo za ciemne i jakieś nieostre Ale.. powoli dojdę do tego jak się to wszystko ustawia

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
ja sie przyznaje, ze do tej pory na pożyczonych lustrzankach robiłam fotki na AUTO, ale tylko dlatego, że były ustawione na zupełnie inna wadę wzroku niż moja...
niestety miedzy -1 a -6 jest różnica
chyba najczęściej jest tak że możesz ustawić do -1 lub -2 niestety
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-01, 23:16   #20
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

szczerze mówiąc to mnie to też zdziwiło z tym auto w lustrzankach. To po co wydawać tyle kasy? dla szpanu,ze się ma "fajowy aparacik"? przecież mozna kupić zwykłego cyfraka.

PS. olik04 byłas szybsza wiec sobie jeszcze dopisze a propos Twojej wypowiedzi - dla mnie auto w pracy z lustrzanka to lekkie nieporozumienie, bo pytanie: po co w takim razie kupowac lustrzanke? kompletny amator nie musi od razu kupowac sprzetu z wyzszej polki skoro i tak nie bedzie wykorzystywal jego potencjalu, mozna się uczyc na cyfraku. Nie musi to byc przeciez jakaś taka zwykła "malpka",moze miec ustwaienia manualne itd. Takim aparatem tez mozna robic dobre zdjecia.

Edytowane przez Ainsel
Czas edycji: 2008-04-01 o 23:21 Powód: dopisek
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 23:40   #21
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Moim zdaniem lustrzanka ma to coś, czy na auto, czy z wielogodzinnym ustawianiem.

Kompakt, choćby się przy nim majstrowało, ustawiało dodatkowe oświetlenie, nie będzie miał duszy, głębi... i nie dosięga do pięt nawet tym zmarnowanym zdjęciom z Zenita czy auto z lustrzanki.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 23:44   #22
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

a na swojej zwykłej cyfrówce już przetestowałam wszystkie dostępne rzeczy w manualu i nieźle mi wychodziło jednak lustrzanka to co innego, tam mam tyle opcji że hej w swojej malutkiej cyfróweczce nie miałam tylu funkcji Kompletny amator który chce się nauczyc korzystać z lustrzanki i może sobie pozwolić na jej kupno- moim zdaniem to wcale nie jest złe nawet jeśli na początku używa się tylko auto wierz mi, dla mnie przeskok i ta różnica była ogromna. Ale jak mówię, ja mam chęć poznawania jego funkcji po to go mam


--------

dzustam, zgadzam się z Tobą

Chociażby zdjęcia w makro. Poniżej zdjęcie wykonane kompaktem, drugie lustrzanką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP1649.JPG (82,2 KB, 320 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image00060.jpg (69,5 KB, 356 załadowań)
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 00:06   #23
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

zgadzam sie,ze lustrzanka ma to "coś". Ja mam Canona A610 i pomimo tego,ze zdjęcia wychodza naprawdę dobre, to z chęcią przerzuciłabym się na lustrzankę, bo brakuje mi tego trzymania obiektywu, dzwięku naciskanego spustu...ech..rozmarzyłam się ja bym już wskoczyła na tę wyższą półkę, ale przeszłam parę poziomów, takim całkowitym amatorem nie jestem. Pewnie sie to stanie kiedys,póki co finansów brak tylko wiecie,jest róznica między takim zwyklusim kompakcikiem a tym trochę lepszym. Chodzi mi o to,ze nie od razu trzeba kupować lustrzankę, bo i innym aparatem też można zrobić dobre fotki, o ile się ma pomysły. Troche chyba panuje taki "mit" lustrzanki ale jak ktoś moze sobie pozwolic na kupno to jasne,przecież to zabronione nie jest
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 00:40   #24
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Hmm no ja pracuje jako fotograf i też używam głównie opcji AUTOnajważniejsza jest wg mnie kompozycja i temat .
Ale przecież przy AUTO masz najmniejszą kontrolę nad zdjęciem. A dobre foto to nie tylko temat i kompozycja, ale też światło, ekspozycja itp. Trzeba trochę wiedzieć o kompensacji itp. Tryb AUTO jest najgorszym wyjściem, bo to jest właśnie typowe robienie zdjęć na ślepo.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jakbyś dokładnie przeczytała to za makro jest:
"reporterka(głównie zawody jeździeckie, wyścigi)"
i własnie do tego
Wolałam się upewnić.

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
To po co lustro?

l
Bo to była ironia.

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
W tą niedzelę byłamw Fotojoker'ze i facet mnie tam załamał.
Zapytałam go o Canona 400D.
Powiedział że ten obiektyw który u niego jest (KITowy) jest nie za fajny
Szczerze, Fotojoker to najgorsze miejsce do kupowania sprzętu. Mają małe zasoby, często ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, co sprzedają i niebotyczne ceny. Jak masz inne wyjście, szukaj gdzie indziej.

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
nie pisz że to śmieszne, dla kompletnego amatora to jedyne, początkowe wyjście.
poza tym, jest różnica w zdjęciu między zwykłym aparatem cyfrowym a lustrzanką. Sama się o tym przekonałam
Nie ma porównania co do jakości, pięknych barw, uchwytywania ostrości. Oczywiście np dla mnie nie jest zadowalające że najczęściej używam auto. Jednak powolutku zaczynam używać innych funkcji i może kiedyś wreszcie uda mi się przestawić na manuala. Niestety najczęściej jak próbuje to robić to zdjęcia wychodzą albo za jasne albo za ciemne i jakieś nieostre Ale.. powoli dojdę do tego jak się to wszystko ustawia
No ale przecież tryb AUTO w cyfrze tego poziomu to jest trochę mijanie się z celem. Rozumiem jeszcze, jakbyś pracowała na analogu, to inna bajka. Ale tutaj, po 2s masz obraz, od razu widzisz, co jest nie tak. Za mało/dużo światła, nieostre itp. Poza tym, zawsze możesz sprawdzić i porównać parametry dwóch zdjęć, to są dwa kliknięcia strzałki w prawo. A do tego Picture Project, który obsługuje Nikona zachowuje wszystkie parametry zdjęcia po zrzuceniu na kompa. Możesz więc usiąść w domu i zobaczyć wyniki pracy. To naprawdę nie jest tak, jak w analogu, że biegasz z karteczką i zapisujesz parametry kadru, żeby porównać efekty.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 11:05   #25
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez Ainsel Pokaż wiadomość
La Monica a możesz napisać,czego oczekujesz od sprzętu, jakie masz wymagania itd. Mój TŻ jest fotografem i moze coś doradzi (tylko mogę odpisać nawet po niedzieli,bo teraz mamy trochę na głowie róznych spraw,postaram sie jak najszybciej). No i czy koniecznie chcesz lustrzankę czy bierzesz pod uwage np. hybrydy.
Biorę pod uwagę tylko lustra
Czego oczekuję hym. Może napiszę jakie zdjęcia robię najczęściej A więc...często chodzę po górach (Tatry, Bieszczady) więc - pejzaże...lubię podróżować...więc wszelakie bieszczadzkie i ukraińskie wioski są miłe dla mego oka Ciekawi mnie też architektura (miasta, zamki, budynki) ale nawet nie biorę się ze robienie "jej" zdjęć zanim nie poczytam bo nawet nie wiem jak się do tego zabrać. No i makro makro makro kwiatki/rośliny często pstrykam.
I tu mam dylemat bo wiem że na jednym obiektywie nie zrobię dobrego zdjęcia typu: panorama (obiektyw szerokokątny tu musiał by być, albo nakładka chociaż ) ani makro....(tu znowu inny obiektyw ).
Obiektywy Sigmy do Canona do makro są tragicznie drogie, kosztują tyle co samo Body Ca nona 400D
W panoramach się nie orientowałam, więc jeszcze nic nie wiem.
Poza tym...marzy mi się ten Nikon D80 ale po prostu boję się że sobie z nim nie poradzę Miałam go w rękach i moim skromnym zdaniem jest dla mnie troszkę za ciężki albo ja jakiś słabeusz jestem
D60 też trzymałam - fajnie leży ale nie jestem zachwycona jego testami
Canona 400D równiez miałam w łapach, też mi się podoba...tylko ten KITowy obiektyw Facet z Fotojokera mówił mi że warto brać całego Canona 400D z tym obiektywem bo samo body jest tylko tańsze o jakies 200-300 zł bez niego... więc lepiej wiąść cały aparat i najwyżej dokupić jakiś dodatkowy obiektyw....Ale jak już mi podał ceny no to sie załamałam
Potrzebuję aparatu na połowę kwietnia....bo wtedy planuję wypad w góry i chcę go wypróbować w 'trudniejszych" warunkach.
W D60 przyciąga mnie stablizizacja obrazu (dodatkowe 200 parę zł za VR) której Canon 400D nie ma w tym kitowym obiektywie. Ale tu czytałam że ze stabilizacją to najlepiej radzi sobie Soniak którego kompletnie nie brałam pod uwagę
Trzeba też wziąść pod uwagę to, iż jestem amatorką i obawiam się tego "przerzutu" z kompaktu na lustro.... Boję się, że nie będę w pełni umiała wykorzystać możliwości lustra...więc po co mam dawać 3100zł za Nikona D80 jak nawet nie będę umiała ustawić np balansu bieli (załóżmy).
I tak jestem w kropce...

Jeśli możesz to zapytaj TŻta byłabym wdzięczna.

Cytat:
Napisane przez maszka4 Pokaż wiadomość
Ja nawet w zwykłym kompakcie nie uzywam trybu AuTO.
Ja też

Cytat:
La Monica, musisz koniecznie pójść do jakiegoś sklepu, porobic kilka testowych fotek i zobaczyc który najlepiej lezy w dłoni i którym najlepiej robi Ci się zdjęcia
Nie da się robić testowych fotek w sklepach Ale można oglądać aparaty , potrzymać, pobawić się itd...zresztą już to robiłam

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Ale przecież przy AUTO masz najmniejszą kontrolę nad zdjęciem. A dobre foto to nie tylko temat i kompozycja, ale też światło, ekspozycja itp. Trzeba trochę wiedzieć o kompensacji itp. Tryb AUTO jest najgorszym wyjściem, bo to jest właśnie typowe robienie zdjęć na ślepo.
Zgadzam się

Cytat:
Szczerze, Fotojoker to najgorsze miejsce do kupowania sprzętu. Mają małe zasoby, często ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, co sprzedają i niebotyczne ceny. Jak masz inne wyjście, szukaj gdzie indziej.
Wpadłam akurat tam ponieważ było mi po drodze
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:11   #26
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Wątek lustrzankowo- plotkowy więc nie wiem czy moje pytanie tu pasuje

czy ktoś z Was jest zalogowany na obiektywni.pl??
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki








Edytowane przez karolinqa23
Czas edycji: 2008-04-02 o 12:12 Powód: błąd
karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:19   #27
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)


A czo ?
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:25   #28
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość

A czo ?
Bo wrzuciłam tam jedną fotkę tak z czystej ciekawości,no i zdołowali mnie swoimi komentarzami No ale na nic nie liczyłam bo tam to chyba sami profesjonaliści są,a ja zwykły amator
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:30   #29
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

Nie dołuj się
Ja wrzuciłam 2 zdjęcia na plfoto i to z wielkim zastanowieniem... Jedno zostało ocenione całkiem dobrze, ale drugie nie uzyskało komentarzy pewnie za nudny temat
Ja się nie zrażam
Jeśli piszą że brzydkie, złe itp to zapytaj dlaczego, co zmienić, co zrobić inaczej, lepiej.... Jak nie napiszą to stamtąd uciekaj Bo tylko konstruktywna krytyka motywuje
Ja narazie nie będę wstawiac zdjęć na plfoto bo czekam na aparat. Bo nawet jak mam dobry temat zdjęcia to jakośc pada, szumy i innej bajery sprawiają że robi się nijakie. Dlatego się wstrzymam
Te co wstawiam tutaj na wizażu to są moje "pokojowe wywłoki" których na plfoto raczej nie będę wstawiać bo dopiero się uczę
Jestem tez zalogowana na onephoto, mam 1 zdjęcie - brak komentarzy ale naczytałam się że tam siedzą tylko "profesjonaliści" i bez obróbki w PS to dla nich nie zdjęcie.... a do pomocy też nie są chętni...
Denerwuje mnie takie podejście odrobinkę.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:35   #30
karolinqa23
Zadomowienie
 
Avatar karolinqa23
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Wodzisławia Śl.
Wiadomości: 1 917
GG do karolinqa23
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;)

La Monica dzięki
__________________
moja przygoda z wrappami i AC
Moje misiaczki







karolinqa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.