Higiena przy pierwszym seksie... pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-07, 13:08   #1
tabasco17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17

Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!


Chcę zacząć współżyć ze swoim chłopakiem, ale nie mam zielonego pojęcia jak się do tego przygotować, bo jestem dziewicą... Chodzi mi ogólnie o niemiły zapach pochwy, jak go pokonać? Bo przecież u niego przed samym stosunkiem nie skoczę do łazienki i się nie umyję... Stosować jakieś chusteczki? I drugi problem: depilacja bikini... Czy to jest konieczne? I czy całkowicie mam wydepilować wszystkie włoski na pochwie, czy jest jakiś "trend" co do tego?

Dziewczyny, proszę o pomoc... I jak jeszcze macie jakieś rady to chętnie wysłucham
tabasco17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 14:37   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

niemily zapach ?nie zaznalam czegos takiego ,oczywiscie dobrze jest sie przed stosunkiem podmyc ,generalnie wykąpac po np. calym dniu.
a dlaczego nie mialabys skoczyc do lazienki?chusteczki dobry sposob.
jesli nie macie warunkow na kapiel np. razem to bardzo rozluznia i pobudza .

bikini to jest dowolnosc ,jak kto lubi ,woli i mu wygodnie.
niektore kobiety (faceci tez)gola sie calkowicie ,niektorzy tylko podcinaja wloski,niektorzy zostawiaja paseczek na srodku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 14:42   #3
tabasco17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 17
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

A jakie chusteczki radzisz? ja kompletnie nie wiem czego szukać... i mam jeszcze jedno pytanie: co z krwawieniem przy pierwszym razie? nie zaplami pościeli? jak sobie z tym poradzić? z góry dziękuję
tabasco17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 17:03   #4
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Po pierwsze to bez nerwów, kochający chłopak na pewno zrozumie, że wyleci z Ciebie trochę krwi. chociaz to nie jest reguła, wcale nie musisz krwawić. Jeśli już jednak dostaniesz krwawienia to nie bedzie one bardoz obfite, prysznic i wkładka powiiny wystarczyć. Co do umycia sie - przed stosunkiem lepiej się podmyć, wtedy wiadomo człowiek się bardziej komfortowo czuje. Jeśli nie masz zadnej infekcji to się nie obawiaj, twoja pochwa na pewno nie wydziela brzydkiego zapachu, jest on specyficzny, ale na pewno nie przykry. Zaznaczam - jesli nie masz infekcji. A chusteczki? Ja myślę, ze najlepsze by były te delikatne, jakieś dla niemowlaków czy cos takiego. Jesli nie masz możliwosci podmyć się przed stosunkiem to takie chusteczki sa dobrym rozwiazaniem.
A bikini? Twój wybór, mozesz wydepilowac, mozesz mieć paseczek, a mozesz też zostawić włoski. Zapewniam Cię, ze nieogolona myszka, nogi czy pachy w takim momencie są akurat najmniej ważne Najpierw góra stresu i wiele pytań, a póxniej zobaczysz że nie ma się czym przejmowac. Pozdrawiam
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 21:44   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez tabasco17 Pokaż wiadomość
A jakie chusteczki radzisz? ja kompletnie nie wiem czego szukać... i mam jeszcze jedno pytanie: co z krwawieniem przy pierwszym razie? nie zaplami pościeli? jak sobie z tym poradzić? z góry dziękuję
chusteczki ja polecam Harper Hygienics, Cleanic Intimate, sa i z rumiankiem i babka ,rozne ,wybierz ktorekolwiek.

co do krwawienia to nie jest to zadna regulą ze bedziesz krwawic ale warto sie na to przygotowac ,wystarczy podlozyc recznik ktory mozna wyprac,pogadaj z chlopakiem o tym zeby nie bylo zaskoczenia.

pamietaj o zabezpieczeniu !

i duzo luzu i cierpliwosci zycze a pozniej pojdzie gladko i bedzie fajnie ;-)
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 10:08   #6
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Zapewniam Cię, ze nieogolona myszka, nogi czy pachy w takim momencie są akurat najmniej ważne
a ja właśnie uważam że nieogolone pachy,nogi czy okolice bikini mogą skutecznie zniechęcić do zabawy.nie wyobrażam sobie że mogłabym pozwolić zbliżyć się do siebie chłopakowi wiedząc że moje nogi/pachy itd nie są idealnie gładkie.poza tym zapytaj jakiegokolwiek mężczyznę czy to takie nieistotne.
do autorki: ja golę całość,zostawiam tylko cienki paseczek u góry.
tak btw włoski wokół warg sromowych i seks oralny...hmm chyba nie bardzo :P
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 15:52   #7
szklaneczka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

hmm, ja ze swoim chłopakiem rozmawiam o takich rzeczach
co lubi. każdy lubi co innego.
może twój chłop uwielbia nature, a może gładkość
spytaj go o to, jeśli nie wiesz takich rzeczy, może powinnas jeszcze z seksem poczekać poznajcie się bardziej
pozdrawiam
szklaneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-10, 13:03   #8
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

oczywiscie kolezankom chodzilo o wilgotne chusteczki, nie takie normalne mozna je kupic w kazdej drogerii, nawet na nich pisze, ze sa do higieny intymnej. kosztuja od 3 do 10 pln zalezy jakie sie kupi (Cleanic Intimate cos kolo 5 pln). przydaja sie zarowno przed jak i po stosunku, jesli sie nie ma mozliwosci wskoczenia pod prysznic.

rozmowa z chlopakiem o tym czy lubi owlosienie czy nie przed calkiem pierwszym stosunkiem...hmmm no nie wiem ktora dziewczyna by sie na to zdecydowala. Potem czlowiek nabiera smialosci, ale tak na poczatku to chyba ma sie inne problemy na glowie.
powodzenia!
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 13:46   #9
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

hehe,nie trzeba rozmawiać-zakładam się że woli te gładkie
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 16:06   #10
szklaneczka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

wg mnie właśnie pierwszy raz jest już szczytem śmiałości
jeśli nie potrafi się rozmawiać o tak prostym temacie jak owłosienie to ja osobiście nie zabierałabym się za seks
szklaneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 18:01   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

szklaneczka, czasem rozmowę o seksie zacząć jest bardzo trudno
mój mąż jeszcze teraz czasem się rumieni przy takim temacie.

Ja jeszcze dodam, że po seksie warto iść do łazienki i się wysiusiać, żeby zminimalizować ryzyko zapalenia pęcherza, bo to dość nieprzyjemny problem.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 19:12   #12
jesterka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 145
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

"A bikini? Twój wybór, mozesz wydepilowac, mozesz mieć paseczek, a mozesz też zostawić włoski. Zapewniam Cię, ze nieogolona myszka, nogi czy pachy w takim momencie są akurat najmniej ważne "




upssss,Czeska naprawde uwazasz,ze to jest nie wazne???????? No troszke mam odmienne zdanie.

Edytowane przez jesterka
Czas edycji: 2008-02-03 o 19:15 Powód: poprawa
jesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 19:36   #13
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
hehe,nie trzeba rozmawiać-zakładam się że woli te gładkie
To źle zakładasz. Nie każdy.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 21:33   #14
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
To źle zakładasz. Nie każdy.
A ja nie wiem, co mój TŻ lubi. Golę się sama dla siebie, ze względów higienicznych. Jakby mi powiedział, żebym się nie goliła, to bym go nie posłuchała, ponieważ lepiej się czuję bez owłosienia.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 21:45   #15
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
A ja nie wiem, co mój TŻ lubi. Golę się sama dla siebie, ze względów higienicznych. Jakby mi powiedział, żebym się nie goliła, to bym go nie posłuchała, ponieważ lepiej się czuję bez owłosienia.
A ja mam tak potworne podrażnienia, uczulenia i oparzenia po każdym sposobie usunięcia włosków, że niezależnie od tego, co by powiedział mój mąż, nie usuwam i już. Mam takie cebulki włosowe, to samo mam z brwiami, ale tam przynajmniej mogę ogolić, a niżej niestety przynosi to takie cierpienie, którego nie chcę znosić. Na szczęscie małżonkowi natura nie wadzi...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 23:02   #16
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
To źle zakładasz. Nie każdy.
1.nie zakładam że każdy,tylko zakładam że ten konkretny chłopak woli.oczywiście mogę się mylić ale tak niewielu mężczyzn woli owłosione kobiety że zaryzykowałam to stwierdzenie.
2.znasz chłopaka autorki od tej strony ze wiesz czy woli gładkie czy owłosione? bo to można wywnioskować z twojego posta.

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2008-02-03 o 23:58
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 08:44   #17
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez jesterka Pokaż wiadomość


upssss,Czeska naprawde uwazasz,ze to jest nie wazne???????? No troszke mam odmienne zdanie.

Ja golę całkowicie, ale uważam że jak mam ochotę na seks to pierwsze co to się rozbieram, a nie myśloę o tym czy mam ogolone nogi.
Mój pierwszy raz nie był zaplanowany, tez byłam pewnie niedogolona i nie przygotowana, a było ok i chłopak nic nie mówił.
Na prawdę w takim momencie sie o tym nie myśli. No chyba że ktoś jest przewrażliwiony na swoim punkcie i non stop myśli czy jakiś włos się nie pałęta. Ja bym nie miała żadnej przyjemnosci z seksu, gdybym się zamartwiała nogami i myślała cały czas o goleniu. Owszem golę się całkowicie i lubię być gładka, ale gdy już trochę mi odrasta to sie nie biczuję za to i uprawiam ten seks skoro mi się chce, a nie lece do łazienki i się golę, bo chłopak tak chce.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 08:47   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
a ja właśnie uważam że nieogolone pachy,nogi czy okolice bikini mogą skutecznie zniechęcić do zabawy.nie wyobrażam sobie że mogłabym pozwolić zbliżyć się do siebie chłopakowi wiedząc że moje nogi/pachy itd nie są idealnie gładkie.poza tym zapytaj jakiegokolwiek mężczyznę czy to takie nieistotne.
do autorki: ja golę całość,zostawiam tylko cienki paseczek u góry.
tak btw włoski wokół warg sromowych i seks oralny...hmm chyba nie bardzo :P
No nie wiem, np. mojemu mężowi jest generalnie wszystko jedno. W zasadzie to depiluję się dla siebie, bo ja się tak lepiej czuje. Natomiast jemu to nie przeszkadza i to nawet przy seksie oralnym.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:24   #19
jesterka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 145
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Ja golę całkowicie, ale uważam że jak mam ochotę na seks to pierwsze co to się rozbieram, a nie myśloę o tym czy mam ogolone nogi.
Mój pierwszy raz nie był zaplanowany, tez byłam pewnie niedogolona i nie przygotowana, a było ok i chłopak nic nie mówił.
Na prawdę w takim momencie sie o tym nie myśli. No chyba że ktoś jest przewrażliwiony na swoim punkcie i non stop myśli czy jakiś włos się nie pałęta. Ja bym nie miała żadnej przyjemnosci z seksu, gdybym się zamartwiała nogami i myślała cały czas o goleniu. Owszem golę się całkowicie i lubię być gładka, ale gdy już trochę mi odrasta to sie nie biczuję za to i uprawiam ten seks skoro mi się chce, a nie lece do łazienki i się golę, bo chłopak tak chce.

ale Ty inicjacje seksualna masz juz za soba. Mysle,ze dziewczyna bedzie miala dosc strestu zwiazanego z tym, ze to jej pierwszy raz, po co ma sie dodatkowo denerwowac innymi sprawami np.zbednym owlosieniem. Uwazam,ze lepeiej sie wydepilowac i juz Ja tez sie nie gole bo tak moj maz chce, tylko dlatego,ze sama czuje sie wtedy czysto i komfortowo

pozdrawiam serdecznie
jesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 12:19   #20
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

może po prostu jesteśmy z innego pokolenia w czasach mojej mamy depilacja nie była koniecznością i ona nie przywiązuje takiej wagi do tego
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 19:43   #21
Sandrulek91
Raczkowanie
 
Avatar Sandrulek91
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w Jego ramionach...
Wiadomości: 143
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Ja tam się golę i mój chłopczyk to lubi Uważa ogólnie, że owłosione baby to za neandertalczyków były modne :P Pewnie większość, chociaż boją się przyznać.
__________________
KC Skarbie
Sandrulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 10:18   #22
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez Damayanti Pokaż wiadomość
może po prostu jesteśmy z innego pokolenia w czasach mojej mamy depilacja nie była koniecznością i ona nie przywiązuje takiej wagi do tego
ooo tak
Moja mama nie goli się i jakoś mój tato nie narzeka chyba. Ja natomiast sobie nie wyobrażam nie ogolić się.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:36   #23
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Ja golę całkowicie, ale uważam że jak mam ochotę na seks to pierwsze co to się rozbieram, a nie myśloę o tym czy mam ogolone nogi.
Mój pierwszy raz nie był zaplanowany, tez byłam pewnie niedogolona i nie przygotowana, a było ok i chłopak nic nie mówił.
Na prawdę w takim momencie sie o tym nie myśli. No chyba że ktoś jest przewrażliwiony na swoim punkcie i non stop myśli czy jakiś włos się nie pałęta. Ja bym nie miała żadnej przyjemnosci z seksu, gdybym się zamartwiała nogami i myślała cały czas o goleniu. Owszem golę się całkowicie i lubię być gładka, ale gdy już trochę mi odrasta to sie nie biczuję za to i uprawiam ten seks skoro mi się chce, a nie lece do łazienki i się golę, bo chłopak tak chce.
dokladnie!!! brawo!!! ja sie zgadzam!!! depiluje sie,bo to przyjemniej,higieniczniej ,itp ale jak wiem,ze robilam to dwa dni temu,to przed stosunkiem nie bede biegla do lazienki by sie poprawic...to strata czasu w tym przypadku...ale oczywiscie jak jestem "gladziutka" to i od razu smielsza haha
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 18:12   #24
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

tak gwoli ścisłości to golenie okolic intymnych nie do końca jest takie higieniczne.włoski są po to żeby chronić wejście do pochwy przed bakteriami bla bla bla.więc jeśli ich nie ma to łatwiej można złapać infekcję.ale ja i tak golę :P
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:15   #25
ediaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4
Dot.: Higiena przy pierwszym seksie... pomocy!

ja osobiście zanim rozpoczęłam z partnerem jakąkolwiek inicjację seksualną ( bo nie od razu rozpoczęliśmy od współżycia - najpierw były pieszczoty , potem sam sex oralny ... ) i nie wyglądało to tak ze siedliśmy i zaczęliśmy rozmawiać czy lubi wygolone czy tym podobne
po prostu ja sama dla własnego komfortu golę się na zero i podczas pieszczot usłyszałam przemiłe pomrukiwanie dotyczące wygolonych miejsc rozkoszy i to mi wystarczyło by wiedzieć już co lubi
ja w ogóle dziwna jestem hehe bo zanim zaczęłam współżyć to JUZ prawdopodobnie dziewicą nie byłam ponieważ podczas ostrych niekiedy pieszczot czułam niewielki dyskomfort kiedy partner wchodził we mnie ( nie standardowo - ale jednak wchodził - paluszkiem he he - wtedy nie był to ból jednak dyskomfort - plamienie po stosunku chyba jest wynikiem bardziej jakiś chorób - jak np. nadżerka czy tym podobne tak uświadamiał mnie ginekolog
a plamienie podczas pettingu jest częstsze - bo przecież ingerencja paznokietków np. robi swoje
no chyba ze jeszcze ktoś bawi się w wampira

ja generalnie panikowałam przed pierwszym zblizeniem ( nie kochaliśy sie jak wspominałam jedynie petting ale obwa przed nagością swojego ciała obecnością osoby która kocham ... wszystko napawało mnie stresem do chwili kiedy znaleźliśmy się obok siebie ! ... potem już nic nie było ważne i było cudownie !
głowa do góry i cudownych chwil życzę !
ediaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.