SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-14, 21:48   #3061
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez malyna19 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi szukam pewnego filmu o nastolatce która zabijała ludzi, swoich rodziców zabiła coś takiego , na zewnątrz był skromną dziewczyną a w środku była morderczynią, miała znajomego który podejrzewał ją o to wszystko a inni wierzyli że to nie ona, na końcu filmu jest sprawa w sądzie gdzie została osądzona bo znalazł się jakiś dowód.
moze to? http://www.filmweb.pl/film/Z%C5%82a+...%87-1996-40018
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 10:05   #3062
kxxa_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Witam! Czy nie posiada ktoś może książki gdzie napisane jest 'kilka słów' o wierszu Tadeusza Różewicza "Żywi umierali" bądź o jego tomiku "Niepokój" albo np. o jego poezji dotykającej problemu Holocaustu, Żydów? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest mi to potrzebne do bibliografii, a niestety nigdzie nie mogę znaleźć tych pozycji....
kxxa_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 10:13   #3063
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość

Dziękuję ci bardzo, to jest ten film
__________________
Denerwować się to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych !!!
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:20   #3064
Jestem chlopak
Zakorzenienie
 
Avatar Jestem chlopak
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 3 595
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez caarolaaa Pokaż wiadomość
Ale mam zagadkę dla Was, usłyszałam dzisiaj w Centrum handlowym piosenkę jak już wychodziłam. Śpiewa ją mężczyzna i jedyne co zapamiętałam to, że w refrenie jest "bejbe, bejbe" takim trochę piskliwym głosem. Przypuszczam, że jest to jakaś nowa piosenka więcej nie pamiętam
A może beggin beggin ?

__________________
Ćwiczę rozum

IQ: Było:67 Jest:68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122...Cel:151
Jestem chlopak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 23:16   #3065
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Dziewczyny, czy któraś z Was kojarzy podobne piosenki do tej:
[CLICK]

Słuchałam kiedyś coś bardzo podobnego. Jestem prawie pewna, że musiałam mieć coś takiego na poprzednim odtwarzaczu MP3 [który zgubiłam ]. Przekopałam cały dysk, ale nie mogę nic znaleźć co by mi pasowało.
W sumie przyjmę każdą podobną piosenkę, bo takie mi się podobają
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 19:41   #3066
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

szukam piosenki, która często leci w Eska TV. Śpiewa ją dziewczyna, piosenka jest po hiszpańsku (?) a w teledysku cały czas tańczą
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 08:20   #3067
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was kojarzy podobne piosenki do tej:
[CLICK]

Słuchałam kiedyś coś bardzo podobnego. Jestem prawie pewna, że musiałam mieć coś takiego na poprzednim odtwarzaczu MP3 [który zgubiłam ]. Przekopałam cały dysk, ale nie mogę nic znaleźć co by mi pasowało.
W sumie przyjmę każdą podobną piosenkę, bo takie mi się podobają
Początek muzycznie skojarzył mi się z MS MR - Bones, ale potem już nie jest takie podobne.
Jak znajdziesz coś podobnego to się podziel, mi też się podoba
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 10:03   #3068
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Początek muzycznie skojarzył mi się z MS MR - Bones, ale potem już nie jest takie podobne.
Jak znajdziesz coś podobnego to się podziel, mi też się podoba
No właśnie nie mogę sobie skojarzyć co to wcześniej było
Przeleciałam trzy dyski w domu, swoje playlisty na deezeer oraz na youtube i nie mogę znaleźć
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:39   #3069
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
No właśnie nie mogę sobie skojarzyć co to wcześniej było
Przeleciałam trzy dyski w domu, swoje playlisty na deezeer oraz na youtube i nie mogę znaleźć
Najgorsze, ze to takie moje klimatu i tez mi sie to jakos kojarzy


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 17:12   #3070
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

W każdym razie szukam dalej

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 22:38   #3071
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
"Twoja mowa Cię zdradza" -bibliografia

Witam serdecznie ,
proszę o gorącą pomoc w znalezieniu kilku książek, które umieszczę w swojej bibliografii maturalnej. Temat brzmi „Twoja mowa cię zdradza” – język jako źródło wiedzy o człowieku na podstawie analizy sposobu
mówienia wybranych osób życia publicznego.
Wiem, że na forum jest dużo oczytanych kobiet, które może mogłyby podrzucić jakieś tytuły? Myślę o dobrych książkach językowych, gdzie będzie coś o tym, jak rozpoznać człowieka po jego sposobie mówienia(np.akcent, słownictwo,itp.) oraz książki psychologiczne np. o mowie ciała, które polecacie. Jeśli chodzi o mowę ciała myślałam Barbarze i Allanie Paese, ale może również możecie polecić coś fajnego.

To nie tak, że jestem leniuszkiem, bo przekopuję biblioteki, czytam teraz to, co z nich zdążyłam wypożyczyć,ale panie tam pomagają troszkę na oślep, a chciałabym mieć jak najwięcej przydatnych książek do wyboru i iść do biblioteki po konkretny tytuł .

Dziękuję z góry za sugestie i pozdrawiam .
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-20, 16:04   #3072
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: "Twoja mowa Cię zdradza" -bibliografia

Mosty zamiast murów - John Stewart
w zeszłym semestrze na komunikacji interpersonalnej korzystaliśmy z tej książki - ciekawie opisana komunikacja niewerbalna, przykładowe gesty nie wiem jak z resztą książki... ale możesz sobie pdfa ściągnąć
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:40   #3073
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
szukam piosenki, która często leci w Eska TV. Śpiewa ją dziewczyna, piosenka jest po hiszpańsku (?) a w teledysku cały czas tańczą
Fly project - toca toca?
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 20:44   #3074
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez xKlaudja Pokaż wiadomość
Fly project - toca toca?

nie

już znalazałm- chodziło o piosenkę
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 22:43   #3075
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: "Twoja mowa Cię zdradza" -bibliografia

Dziękuję ślicznie za odpowiedź, na pewno przeczytam

Może jeszcze ktoś, coś?
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 20:23   #3076
loniaxyz
Przyczajenie
 
Avatar loniaxyz
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Motyw latania w kulturze - POMOCY!!!!

Poszukuję wiersza z motywem przewodnim narcyzmu (nawiązanie do mitologicznego Narcyza albo obraz/postawa osoby zapatrzonej w siebie, narcystycznej) najlepiej zagranicznego poety (może modernistycznego?)

Z góry dziękuję za pomoc

nieaktualne
__________________
||matura||odchudzanie||bi eganie||studia||wakacje||

„I właśnie wtedy zrozumiałem, że muszę się skupić na tym, co w anegdocie zwanej życiem jest najważniejsze – na sobie.”

Edytowane przez loniaxyz
Czas edycji: 2014-04-04 o 17:37
loniaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 20:15   #3077
Cytruska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 66
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

szukam tytułu piosenki która jest od 14:06 do 16:40
https://www.youtube.com/watch?v=jWrafg9KYvM
Cytruska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 20:52   #3078
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Cytruska89 Pokaż wiadomość
szukam tytułu piosenki która jest od 14:06 do 16:40
https://www.youtube.com/watch?v=jWrafg9KYvM
https://www.youtube.com/watch?v=iUiTQvT0W_0&feature=kp
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 14:46   #3079
maratonczyk7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Piękna piosenka

Detektywi-Prawnicy.pl

Edytowane przez maratonczyk7
Czas edycji: 2015-02-04 o 20:22
maratonczyk7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 21:40   #3080
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

hej mam dziwny 'problem', poszukuję polskiego zespołu który grał w 'jakimś' polskim serialu myślałam o Kombii i De Mono ale nie wiem o jaki serial chodzi
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 07:42   #3081
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Mnie przyszedł do głowy Afromental w 39 i pół, ale nie wiem czy sobie tego nie ubzdurałam

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 13:56   #3082
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Mnie przyszedł do głowy Afromental w 39 i pół, ale nie wiem czy sobie tego nie ubzdurałam

Tapnięte z mojego HTC ONE V
tutaj to też Blog 27
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 13:13   #3083
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Czy ktoś z Was zna może tytuł serialu (albo miniserialu) francuskiego, który wyświetlany był w Polsce w późnych latach 80-tych lub wczesnych 90-tych?

Rzecz się działa we Francji, współcześnie. Bohaterką była pisarka po 40-stce, miała męża i dwie córki. Jedna z córek zaręczona była z synem arystokraty, właściciela zamku. Któregoś razu, pisarka z mężem odwiedzili przyszłych teściów córki, jednak pomimo późnej pory gospodarze nie zaproponowali im noclegu, ponieważ nazajutrz spodziewają się 500 gości.

Czy pogoda była zła, czy też samochód odmówił posłuszeństwa, tego nie pamiętam. Grunt, że małżeństwo wróciło do zamku i nie mówiąc nic gospodarzom, położyli się do łóżka w jednej z komnat. Rano przyszła... wycieczka. Niczym nie zrażony przewodnik oznajmił, że tu właśnie śpią hrabia i hrabina X, po czym turyści zrobili zdjęcia i poszli dalej. W kolejnej komnacie siedział sobie książę (czy też hrabia - właściciel zamku) i pił herbatę z mikroskopijnej filiżanki. Przewodnik wyjaśnił, że książę do podwieczorku jada tylko jedno ciasteczko i tak właśnie zachowują się prawdziwi arystokraci.

Okazało się, że ci "goście", to właśnie turyści, którzy mieli uratować od licytacji zrujnowanych przyszłych teściów córki. Sama córka też przebrała się w suknię z epoki Marii Antoniny i sprzedawała pamiątki.

Chętnie obejrzałabym ten serial, był świetny, pełen humoru. Ale nie pamiętam tytułu
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 13:22   #3084
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Mnie przyszedł do głowy Afromental w 39 i pół, ale nie wiem czy sobie tego nie ubzdurałam

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
tutaj to też Blog 27
Dzięki dziewczyny jednak chodziło o Kombii i ich epizod w serialu "Tancerze"
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 16:18   #3085
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Dziewczyny, szukam tytułu książki i autora, pamiętam mało szczegółów, więc sprawa niemal beznadziejna, ale moze ktoś skojarzy?

Więc tak, książkę tę znalazłam na półce u mojej mamy gdy byłam nastolatką, więc rok wydania pewnie dawno dawno. Książka (przynajmniej w tym wydaniu, które miałam, ale nie sądzę by były wznowienia) miała żółtą, cienką okładkę, autor to Krzysztof (prawdopodobnie, tak zapamiętałam), ale nazwiska nie pamiętam. ;/ Ta książka to zbiór opowiadań, całkiem smutnych (tak zapamiętałabym przynajmniej), a końcowe wręcz psychodeliczne . Akcja pierwszego opowiadania ma miejsce na słonecznej plaży, po której chodzi dziecko/kobieta niewidoma, a ludzie się z niej naśmiewają (chyba tak było, coś mi się takiego po głowie kołacze)... Jest też opowiadanie o babci, którą nazywali Sacharynka, bo do słodzenia herbaty używała właśnie sacharyny. Kojarzy ktoś coś? Było też coś o matce, która wzięła skórzany pas (chyba to było to) i zbiła (a przy tym chyba również zabiła) tych, którzy dokuczali jej synowi... Może ktoś co pamięta, może i to bardziej znana książka niż mi się wydaje, pamiętam że zrobiły te opowiadania na mnie duże wrażenie (może ze względu na mój ówczesny wiek, nie wiem) i ostatnio chodzi mi to po głowie, nie zaznam spokoju dopóki nie znajdę...
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 16:29   #3086
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szukam tytułu książki i autora, pamiętam mało szczegółów, więc sprawa niemal beznadziejna, ale moze ktoś skojarzy?

Więc tak, książkę tę znalazłam na półce u mojej mamy gdy byłam nastolatką, więc rok wydania pewnie dawno dawno. Książka (przynajmniej w tym wydaniu, które miałam, ale nie sądzę by były wznowienia) miała żółtą, cienką okładkę, autor to Krzysztof (prawdopodobnie, tak zapamiętałam), ale nazwiska nie pamiętam. ;/ Ta książka to zbiór opowiadań, całkiem smutnych (tak zapamiętałabym przynajmniej), a końcowe wręcz psychodeliczne . Akcja pierwszego opowiadania ma miejsce na słonecznej plaży, po której chodzi dziecko/kobieta niewidoma, a ludzie się z niej naśmiewają (chyba tak było, coś mi się takiego po głowie kołacze)... Jest też opowiadanie o babci, którą nazywali Sacharynka, bo do słodzenia herbaty używała właśnie sacharyny. Kojarzy ktoś coś? Było też coś o matce, która wzięła skórzany pas (chyba to było to) i zbiła (a przy tym chyba również zabiła) tych, którzy dokuczali jej synowi... Może ktoś co pamięta, może i to bardziej znana książka niż mi się wydaje, pamiętam że zrobiły te opowiadania na mnie duże wrażenie (może ze względu na mój ówczesny wiek, nie wiem) i ostatnio chodzi mi to po głowie, nie zaznam spokoju dopóki nie znajdę...
Krzysztof Kąkolewski "Lato bez wakacji"?
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 10:45   #3087
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Krzysztof Kąkolewski "Lato bez wakacji"?

Taak, dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź. Szkoda, że moja mama pozbyła się już tej książki i to pewnie niehumanitarnie.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 11:30   #3088
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam piosenki, ostatnio dość często leci w radiu (tż mówi, że to stara piosenka, mnie się wydaje, że to jest nowa) śpiewa ją po polsku mężczyzna takim grubym głosem (tż mówi, że to baryton ja się nie znam) śpiewa dość niezrozumiale, z tego co pamiętam w refrenie jest "Nie będę tam" - refren z tego co pamiętam się rymuje.

Nie wiem jak to dokładniej opisać, ale od kilku dni chodzi nam po głowie i nie możemy jej znaleźć
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 09:01   #3089
Wayearty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Szukam piosenki, ostatnio dość często leci w radiu (tż mówi, że to stara piosenka, mnie się wydaje, że to jest nowa) śpiewa ją po polsku mężczyzna takim grubym głosem (tż mówi, że to baryton ja się nie znam) śpiewa dość niezrozumiale, z tego co pamiętam w refrenie jest "Nie będę tam" - refren z tego co pamiętam się rymuje
Może to?Nie ma w prawdzie "Nie będę tam", ale też się ''drapałam'' z TŻ,że to jest nowe,a on twierdził,że stare ;P
https://www.youtube.com/watch?v=o_1twHhqOOw
__________________
Uwielbiam robić zdjęcia
Online
,Onilne,Oninle...Fuc*! W Internecie XD
Wayearty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 21:14   #3090
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorc

Szukam filmu dość starego ( widziałam o w TV +/- 7 lat temu). główną bohaterką jest młoda, czarnoskóra kobieta, samotna matka dwójki dzieci, która chce próbować swoich sił jako piosenkarka. Kojarzy ktoś? sporo tam było muzyki w kimacie soul i r'n'b

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2014-04-09 o 21:18
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.