Nauka-Walia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-03, 16:56   #1
$$$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 13

Nauka-Walia


Witam wizażanki!!!
Może wiecie coś o atlantic college (Walia) lub innych uczelniach w Walii lub Szkocji. Błagam piszcie.
( Przy okazji słyszałam że w atlantic college kręcili Harrego Pottera, czy to prawda)
Dzięki
$$$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 18:26   #2
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Nauka-Walia

Ja moge napisac co nieco o uczelniach [uniwersytetach] w Glasgow w Szkocji, bo tutaj mieszkam wiec mam troche informacji, jesli bylabys zainteresowana to pytaj
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 15:09   #3
$$$
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 13
Właściwie to chciałabym dowiedzieć się jak wyglądają studia w tym przypadku w Szkocji, czy Polakom trudno się jest dostać? I wogóle czy mogłabyś napisać cos o Szkocji, o ludziach, życiu codziennym? Jak Polacy są tam odbierani?

A zapomniałam się jeszcze zapytać czy znasz jakieś dobre uczelnie, które byś poleciła? Ja zainteresowana jestem kierunkami ekonomicznymi.

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2006-12-04 o 19:43 Powód: post pod postem-prosze korzytsac z edycji
$$$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 20:02   #4
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Nauka-Walia

Przede wszytskim sa dwie opinie o studiach w Szkocji. jedni twierdza, ze dostac sie jest bardzo latwo, inni natomiast utrzymuja, ze wcale tak ciekawie nie jest. ja mysle, ze prawda lezy posrodku. Polska nowa matura jest honorowana [ stara tez, ale nie patrza na nia tak jak na ta nowa ]

W Glasgow sa trzy dobre uniwersytety Glasgow University, Caledonian University oraz Stratclyde University. Pierwszy z w/w jst najbardziej prestizowy i najtrudniej sie na niego dostac. Reszta jakos ujdzie w tloku, znajomy aplikowal sie na uniwerytet drugi z wymienionych i dostal sie bez problemu ze srednim swiadectwem.

Ogolnie warunkiem jest przede wszytskim dobre swiadectwo i zdane testy jezykowe i teoetyczne. By w ogole skladac aplikacje na studia nalezy zapisc si na te testy odpowiedznio wczesniej [ zazwyczaj jest to po roku przed zlozeniem aplikaji - testy sa platne ] Po zdaniu obu testow [ wczesniej sa kursy przygotowawcze ] mozna sladac aplikacje. Wiadomo, ze taie studia dosc sporo kosztuja. Wydatek okolo 3 tys f. za semestr na lepszych uniwerkach, oraz 3 tys. f. za rok na tych slabszych. Wiadomo, ze mozesz tarac sie o dofinansowanie lub calkowita sfinansowanie nauczania. Mozna rowniez starac sie o dodatkowe benefitsy lub o stypendia na dobre wyniki, albo czasem okreslone kierunki maja swoje osobne dofnansowania.

Ogolnie wiekosc unowerkow oferuje bardzo bogaty program studiowania. Ekonomiki i marketingu jest chyba najwiecej z racji tego, ze sa ta chyba najpopularniejsze kierunki. Jesli zdecydujesz sie na jakis unowesytet na kazdej ze stron mozna przeczytac sobie warunki aplikacji oraz artykuly nt kierunkow

A jesli chodzi o to jak postrzegani sa Polacy to chyba tak jak w wiekszosci miast na wyspach Wiadomo, ze sa stereotypy o Polakach, ale ludzie ogolnie maja nas za bardzo pracowity, mily i uczynny narod.

Sami Szkoci niczym nie roznia sie od Anglikow Sa moze nieco mnej pompatyczni i bardziej przyjazni jesli chodzi o konakty z obcokrajowcami. Sa bardzo pomocni, chociaz czasem mozna spotkac, glownie mlodziez krzywo patrzaca sie na Polakow, szczegolnie jesli rozmawia sie po polsku, ale tak jest chyba wszedzie, nie tylko tutaj


Zycie nie jest koszmarnie drogie jesli ma sie dobra prace. Wiadomo, ze zawsze mozesz wyskoczyc do klubu czy pubu, ale nie polecam tych typowo brytyskich Zakupy To jest to co mozna tutaj robic godzinami Ze zwzgledu na ogromna liczbe centrow handlowych. Jesli dobrze licze w samym Glasgow jest okolo 5 lub 6 wiekszych centrow

Nie wiem co jeszcz Chetnie odpowiem na inne pytania
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.