Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-20, 19:50   #1
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911

Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia


Co sądzicie o udziale transseksualnych kobiet (biologicznych mężczyzn) w kategorii kobiecej w sporcie? Czy wystarczy identyfikować się jako kobieta, by mieć wstęp do kategorii kobiet, czy może powinno się spełnić jakieś warunki? Jeśli tak, to jakie? Czy uniemożliwienie transseksualnym kobietom udziału w sporcie nie jest dyskryminacją i łamaniem ich praw?

Obserwuję pewną debatę, która toczy się ostatnio w środowisku youtubowych ateistów, i wytworzył się tam pewien podział na 3 typy poglądów. Jedne osoby uważają, że odmawianie transseksualnym kobietom udziału w sporcie dla kobiet pokazuje, że wcale ich za kobiety nie uważamy. Drugie podają konkretne argumenty, dlaczego transseksualne kobiety mają nieuczciwą przewagę, i są za to nazywani transfobami przez tych pierwszych. Trzecie uważają tak jak drugie, ale unikają tematu, żeby nie narazić się fanom z grupy pierwszej. A wy jak uważacie? Czy można być "sojusznikiem" transseksualnych kobiet, a jednocześnie kwestionować ich prawo do udziału w sporcie kobiecym?

Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 22:25   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Czy można być "sojusznikiem" transseksualnych kobiet, a jednocześnie kwestionować ich prawo do udziału w sporcie kobiecym?

Niestety ale można.
Już sam fakt, ze sport męski nie zazna tego problemu bo mężczyzna z ciałem uformowanym przez męski profil hormonalny i potem poddany kuracji hormonalnej żeńskimi hormonami, po prostu odpadnie w przedbiegach, sporo mówi o tym problemie.

Człowiek jest gatunkiem, u którego dymorfizm płciowy jest bardzo duży i realnie wpływa na drastycznie inne możliwości organizmu.

Przykładowo: jeśli weźmiemy kobietę i mężczyznę o mniej więcej takim samym wzroście, wadze, oraz stopniu wytrenowania, to dymorfizm płciowy powoduje, ze mężczyzna będzie dysponował od 40 do aż 60 % większa siła w obrębie górnej partii ciała.
Nie 4 czy 6. Od 40 do 60!

To nie jest żadna wiedza tajemna i jak ktoś sportem się interesuje to szybko na te informacje trafi. Jeśli posiadając je dalej ma na celu wykorzystywać swoje ciało uformowane przez męski profil hormonalny w rywalizacji z ciałami kobiet, i jeszcze wołając o sprawiedliwość...:rolleye s:


Sport od zawsze był skażony dopingiem i wiecznie walczy się o jego „ czystość”, dopuszczenie do sportu kobiecego transseksualistów otwiera przerażającą bramę nowemu rodzajowi dopingu w sporcie kobiecym. Utrąca tez większość argumentów przeciwko stosowaniu dopingu hormonalnego w cyklu treningowym na „ do dyskusji” etapie. Bo skoro jedni będą mogli kozystac , i co z tego ze z naturalnego, to czemu reszta ma być pokrzywdzona i nie ma móc wyrównać swoich szans.
A przypominam, ze sportowcem zaczyna się być często w wieku lat 3. -4. Wtedy zaczynaja młode tenisistki, gimnastyczki itp.
Kto zapanuje nad koksowaniem dziewczynek męskimi hormonami jak z czasów niesławnych NRDowskich sportsmenek hodowanych na strydzie Oral-turinabol?



Był już biegacz na protezach o kosmicznych możliwościach i wielka awantura czy może starować z zawodnikami biegającymi na w całości własnych, mniej wytrzymałych, niewymiennych i narażonych na kontuzje nogach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 22:39   #3
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Można też zrobić kategorię/podgrupę jakkolwiek to nazwać, dla osób transpłciowych żeby startowały w swoim gronie. Może być osobno dla tych o profilu męskim i żeńskim. Nie wiem czy to ma sens, tak mi się nasunęło. Fakty sa takie, że kobiety startujace z transpłciowymi zawodniczkami maja z nimi marne szanse na wygrana.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-20, 22:55   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Niestety ale można.
Już sam fakt, ze sport męski nie zazna tego problemu bo mężczyzna z ciałem uformowanym przez męski profil hormonalny i potem poddany kuracji hormonalnej żeńskimi hormonami, po prostu odpadnie w przedbiegach, sporo mówi o tym problemie.

Człowiek jest gatunkiem, u którego dymorfizm płciowy jest bardzo duży i realnie wpływa na drastycznie inne możliwości organizmu.

Przykładowo: jeśli weźmiemy kobietę i mężczyznę o mniej więcej takim samym wzroście, wadze, oraz stopniu wytrenowania, to dymorfizm płciowy powoduje, ze mężczyzna będzie dysponował od 40 do aż 60 % większa siła w obrębie górnej partii ciała.
Nie 4 czy 6. Od 40 do 60!

To nie jest żadna wiedza tajemna i jak ktoś sportem się interesuje to szybko na te informacje trafi. Jeśli posiadając je dalej ma na celu wykorzystywać swoje ciało uformowane przez męski profil hormonalny w rywalizacji z ciałami kobiet, i jeszcze wołając o sprawiedliwość...:rolleye s:

Sport od zawsze był skażony dopingiem i wiecznie walczy się o jego „ czystość”, dopuszczenie do sportu kobiecego transseksualistów otwiera przerażającą bramę nowemu rodzajowi dopingu w sporcie kobiecym. Utrąca tez większość argumentów przeciwko stosowaniu dopingu hormonalnego w cyklu treningowym na „ do dyskusji” etapie. Bo skoro jedni będą mogli kozystac , i co z tego ze z naturalnego, to czemu reszta ma być pokrzywdzona i nie ma móc wyrównać swoich szans.
A przypominam, ze sportowcem zaczyna się być często w wieku lat 3. -4. Wtedy zaczynaja młode tenisistki, gimnastyczki itp.
Kto zapanuje nad koksowaniem dziewczynek męskimi hormonami jak z czasów niesławnych NRDowskich sportsmenek hodowanych na strydzie Oral-turinabol?


Był już biegacz na protezach o kosmicznych możliwościach i wielka awantura czy może starować z zawodnikami biegającymi na w całości własnych, mniej wytrzymałych, niewymiennych i narażonych na kontuzje nogach.
Zgadzam się w całej rozciągłości.

Nadużycia nie muszą być zresztą związane z realną potrzebą zmiany płci. Podobno są już przypadki wygrywania zawodów przez zawodników deklarujących, że chcą zmienić płeć na żeńską... a potem się z tego wycofujących.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 16:20   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Co sądzicie o udziale transseksualnych kobiet (biologicznych mężczyzn) w kategorii kobiecej w sporcie? (...)
Ja w sumie na tym zdaniu mogę zakończyć komentarz, bo dla mnie sport w takiej formie o jakiej tutaj mowa, to nie jest żadna konkurencja, tylko rozrywkowy show w czystej postaci. Między innymi dlatego w ogóle nie oglądam żadnych zawodów i jest mi wszystko jedno kto wchodzi w skład drużyny.
Jeśli jakaś konkurencja ma na celu wyłonienie najlepszych, to moim zdaniem nie powinno być żadnego podziału na płcie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 16:48   #6
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87015426]Ja w sumie na tym zdaniu mogę zakończyć komentarz, bo dla mnie sport w takiej formie o jakiej tutaj mowa, to nie jest żadna konkurencja, tylko rozrywkowy show w czystej postaci. Między innymi dlatego w ogóle nie oglądam żadnych zawodów i jest mi wszystko jedno kto wchodzi w skład drużyny.
Jeśli jakaś konkurencja ma na celu wyłonienie najlepszych, to moim zdaniem nie powinno być żadnego podziału na płcie.[/QUOTE]


Nie tylko o to chodzi w sporcie. Chodzi też o to, żeby zachęcić ludzi do rozwoju fizycznego, motywując ich wizją zwycięstw, pewnych osiągnięć. Jeśli kobiety wiedziałyby z góry, że są skazane na przegraną, połowa populacji byłaby z góry zniechęcana do kariery sportowej.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 17:18   #7
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Jestem na nie.

Rekord kobiet w marwym ciagu to ok 240kg.

Moj TZ tyle podnosil po trzech latach chodzenia na silownie.



Tzn. niby mozna, ale wtedy kobiece zawody w czymkolwiek traca sens.

W usa zrobil sie to problem, bo sport to czesto przepustka na dobra uczelnie.
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-21, 17:47   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie tylko o to chodzi w sporcie. Chodzi też o to, żeby zachęcić ludzi do rozwoju fizycznego, motywując ich wizją zwycięstw, pewnych osiągnięć. Jeśli kobiety wiedziałyby z góry, że są skazane na przegraną, połowa populacji byłaby z góry zniechęcana do kariery sportowej.
Ale sport nie kończy się na skomercjalizowanych zawodach. Ja na przykład nie potrzebuję motywacji w postaci wizji zwycięstw i osiągnięć. Poza tym szczerze wątpię, by w sport biznesie chodziło właśnie o zachęcania kogokolwiek do czegoś innego niż wydawanie pieniędzy. Powiedzmy sobie szczerze: większość ludzi oglądających sport wcale go nie uprawia. Jak ktoś potrzebuje tego jako motywacji, to spoko, niech sobie chodzi na zawody, gdzie kategorie zawodników są dobierane na seksistowskich zasadach. Bo gdyby chodziło o podział ze względu na w miarę równe możliwości, to ten podział wcale nie musiałby być ze względu na właśnie płeć. Istnieją o wiele bardziej obiektywne metody pomiaru wydolności organizmu niż patrzenie na narządy płciowe.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 18:02   #9
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87015570]Ale sport nie kończy się na skomercjalizowanych zawodach. Ja na przykład nie potrzebuję motywacji w postaci wizji zwycięstw i osiągnięć. Poza tym szczerze wątpię, by w sport biznesie chodziło właśnie o zachęcania kogokolwiek do czegoś innego niż wydawanie pieniędzy. Powiedzmy sobie szczerze: większość ludzi oglądających sport wcale go nie uprawia. Jak ktoś potrzebuje tego jako motywacji, to spoko, niech sobie chodzi na zawody, gdzie kategorie zawodników są dobierane na seksistowskich zasadach. Bo gdyby chodziło o podział ze względu na w miarę równe możliwości, to ten podział wcale nie musiałby być ze względu na właśnie płeć. Istnieją o wiele bardziej obiektywne metody pomiaru wydolności organizmu niż patrzenie na narządy płciowe.[/QUOTE]

Z ciekawości, jakie? I według mnie nie ma nic seksistowskiego w zauważeniu oczywistych różnic fizycznych między płciami.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 18:15   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87015570]Ale sport nie kończy się na skomercjalizowanych zawodach. Ja na przykład nie potrzebuję motywacji w postaci wizji zwycięstw i osiągnięć. Poza tym szczerze wątpię, by w sport biznesie chodziło właśnie o zachęcania kogokolwiek do czegoś innego niż wydawanie pieniędzy. Powiedzmy sobie szczerze: większość ludzi oglądających sport wcale go nie uprawia. Jak ktoś potrzebuje tego jako motywacji, to spoko, niech sobie chodzi na zawody, gdzie kategorie zawodników są dobierane na seksistowskich zasadach. Bo gdyby chodziło o podział ze względu na w miarę równe możliwości, to ten podział wcale nie musiałby być ze względu na właśnie płeć. Istnieją o wiele bardziej obiektywne metody pomiaru wydolności organizmu niż patrzenie na narządy płciowe.[/QUOTE]


Jakie to niby metody i co z nich ostatecznie wynikałoby niby innego niż teraz jest?

Biologia ma głęboko w poważaniu równość płciową, a to o co optujesz, jest właśnie seksistowskie do bólu i spowodowałoby kompletne wykluczenie kobiet ze sportu zawodowego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-07-21 o 18:44
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 19:14   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Z ciekawości, jakie?
Jakiekolwiek, które dają obiektywne dane. Chociażby pomiar objętości płuc czy procentu tkanki mięśniowej.
Cytat:
I według mnie nie ma nic seksistowskiego w zauważeniu oczywistych różnic fizycznych między płciami.
Oczywiste różnice między płciami nie polegają na tym, że wszyscy mężczyźni są w każdym sporcie lepsi od wszystkich kobiet.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jakie to niby metody i co z nich ostatecznie wynikałoby niby innego niż teraz jest?
Wynikałby z nich brak seksistowskiego podziału na kategorie sportowe, a wówczas problem opisany w tym wątku nie miałby racji bytu. Trans kobieta trafiłaby do drużyny złożonej w większości lub samych biologicznych mężczyzn.
Cytat:
Biologia ma głęboko w poważaniu równość płciową, a to o co optujesz, jest właśnie seksistowskie do bólu i spowodowałoby kompletne wykluczenie kobiet ze sportu zawodowego.
Ta jasne. Przyjmowanie kryterium wydolności organizmu zamiast płci jest seksistowskie, aha Ciekawe tylko dlaczego nie bierzesz pod uwagę oczywistej konsekwencji tego rozwiązania, czyli istnienia kategorii sportowej, do której należeliby ludzie przeciętnie słabsi, do której należałoby po prostu więcej kobiet niż mężczyzn
Widzisz jakiś problem w tym, by np. w drużynie do piłki nożnej były same dziewczyny i jeden facet? Albo w zawodach judo startował facet przeciwko równie silnej i zdolnej kobiecie? Bo ja nie.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2019-07-21 o 19:16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-21, 20:17   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Lisbeth, ale te kategorie powstały z powodu dymorfizmu płciowego właściwego gatunkowi ludzkiemu.
Najbardziej mnie niepokoi w tym co czasami piszesz, mechanizm wypierania niewygodnych ideowo faktów. To jest bardzo niebezpieczne i już nie raz w histori ludzkość przerabiała ukrywanie lub fałszowanie obiektywnych faktów naukowych, tak żeby pasowały do aktualnej lini ideowej.

Podziały płciowe w sporcie, nie powstały od czapy na bazie patriarchalnego modelu społeczeństwa, tylko z powodu drastycznych różnic w możliwościach fizycznych pomiędzy płciami.

Wspominałam już o dysproporcji w sile górnych parti ciała pomiędzy kobietami a mężczyznami.
Więc jeszcze.
Mężczyżni mają średnio zdolność nadbudować 3 razy więcej masy mięśniowej , oraz robią to średnio 3 razy szybciej niż kobiety.
Nawet nie wiesz, jak mnie się to nie podoba.

Mężczyzna tak samo silny jak kobieta, będzie od niej porażająco niższy i drobniejszy ( gęstość ciała) co w sporcie, powoduje kolejne rozbieżności nie pozwalające na bycie tak samo, lub w ogóle użytecznym w danej dyscyplinie.
Drużyny mieszane z kobietami w składzie, byłyby z miejsca skazane na bycie poza ligą w ogóle. Bo najsilniejsze kobiety sa silne jak co najwyżej średnio silny mężczyzna, wiec z miejsca byłyby najsłabszym ogniwem do natychmiastowej wymiany.
W sportach nie zespołowych, kobiety byłyby w ogóle poza ligą.
Cały czas piszę o uśrednionych osobach w porównywalnej kondycji, wytrenowaniu, predyspozycjach i masie ciała.

Po przemyśleniu muszę przyznać Ci racje, ze jak najbardziej da się wyprowadzić badanie obiektywnej siły w przeliczeniu na suchą masę ciała .
Tylko ze, to już nie jest sport i w praktyce, może w ogóle się nie przekładać na osiągnięcia sportowe, bo nie bierze pod uwagę predyspozycji psychicznych.
Które też są zależne od poziomu hormonalnego.



No i są sporty mieszane. Na pewno karling bo tam członkowie drużyny mają specjalizacje, chyba brydż sportowy ( nie mam pewności) , sporty parami typu taniec, sporty konne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 20:38   #13
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Ja jestem za podziałem kobiety, mężczyźni, k/m, m/k, identycznie w sportach w parach, żeby oprócz par k+m i jednopłciowych, były trans w każdym podziale. Oczywiście zrobiłoby to dużo kategorii itp., ale moze wtedy byłoby sprawiedliwiej i nikt nie czułby się wykluczony? DNA nie da się zmienic i pewnych cech ciała bez względu na to, jak psychicznie siebie postrzegamy.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 20:41   #14
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Lisbeth, ale te kategorie powstały z powodu dymorfizmu płciowego właściwego gatunkowi ludzkiemu.
Najbardziej mnie niepokoi w tym co czasami piszesz, mechanizm wypierania niewygodnych ideowo faktów. To jest bardzo niebezpieczne i już nie raz w histori ludzkość przerabiała ukrywanie lub fałszowanie obiektywnych faktów naukowych, tak żeby pasowały do aktualnej lini ideowej.

Podziały płciowe w sporcie, nie powstały od czapy na bazie patriarchalnego modelu społeczeństwa, tylko z powodu drastycznych różnic w możliwościach fizycznych pomiędzy płciami.

Wspominałam już o dysproporcji w sile górnych parti ciała pomiędzy kobietami a mężczyznami.
Więc jeszcze.
Mężczyżni mają średnio zdolność nadbudować 3 razy więcej masy mięśniowej , oraz robią to średnio 3 razy szybciej niż kobiety.
Nawet nie wiesz, jak mnie się to nie podoba.

Mężczyzna tak samo silny jak kobieta, będzie od niej porażająco niższy i drobniejszy ( gęstość ciała) co w sporcie, powoduje kolejne rozbieżności nie pozwalające na bycie tak samo, lub w ogóle użytecznym w danej dyscyplinie.
Drużyny mieszane z kobietami w składzie, byłyby z miejsca skazane na bycie poza ligą w ogóle. Bo najsilniejsze kobiety sa silne jak co najwyżej średnio silny mężczyzna, wiec z miejsca byłyby najsłabszym ogniwem do natychmiastowej wymiany.
W sportach nie zespołowych, kobiety byłyby w ogóle poza ligą.
Cały czas piszę o uśrednionych osobach w porównywalnej kondycji, wytrenowaniu, predyspozycjach i masie ciała.
Mnie totalnie nie interesują średnie wartości. Zawodowym sportem i tak zajmuje się jakiś margines populacji o specjalnych predyspozycjach (także psychicznych), więc tym bardziej powoływanie się na średnie wartości nie ma najmniejszego sensu.
Dodatkowo drastyczne różnice pomiędzy osobnikami występują też w obrębie przedstawicieli jednej płci. Dziwi mnie, że martwisz się wykluczeniem z zawodowego sportu kobiet, a nie martwisz się już wykluczeniem mężczyzn, którzy z jakiegoś powodu nie zakwalifikowali się do "ligi". Chociażby z powodu bycia niższym i drobniejszym. Nie każdy mężczyzna ma zdolność zbudować 3 razy więcej mięśni niż każda kobieta. Dla mnie to nie jest powód, by nie mógł się zajmować zawodowym sportem jeśli ma taką ochotę.
Cytat:
Po przemyśleniu muszę przyznać Ci racje, ze jak najbardziej da się wyprowadzić badanie obiektywnej siły w przeliczeniu na suchą masę ciała .
Tylko ze, to już nie jest sport i w praktyce, może w ogóle się nie przekładać na osiągnięcia sportowe, bo nie bierze pod uwagę predyspozycji psychicznych.
Które też są zależne od poziomu hormonalnego.
Predyspozycje psychiczne nie są zależne wyłącznie od poziomu hormonalnego. To mix czynników.
W tym wypadku nie widzę sensu pomiaru, bo jednostki nieprzystosowane wykluczą się same chociażby brakiem chęci brania udziału w konkurencjach albo brakiem odporności na presję. Tak samo zresztą jak teraz przy obecnym podziale.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 13:24   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Ja sobie zaklepię to miejsce w wątku, żeby nie zapomnieć, bo ostatnio właśnie dużo o tym myślę i rozmawiam ze znajomymi i trochę się tego zebrało.

A jestem w pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 13:28   #16
Hazelka
Raczkowanie
 
Avatar Hazelka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 65
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Ale zdajecie sobie sprawę, że transkobieta będąca na HRT to nie jest w żadnym przypadku "męskie" ciało? Taki organizm ma całkowicie zablokowany dostep do testosteronu i pompuje sie w nie masowo estrogen - w efekcie czego, oprocz silnego obciażenia np. wątroby ma gigantyczne skłonności do utraty masy mięśniowej i gromadzenia tej tłuszczowej. Takie średnie warunki na przewagę w sporcie, powiedziałabym.
Hazelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 13:40   #17
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Hazelka Pokaż wiadomość
Ale zdajecie sobie sprawę, że transkobieta będąca na HRT to nie jest w żadnym przypadku "męskie" ciało? Taki organizm ma całkowicie zablokowany dostep do testosteronu i pompuje sie w nie masowo estrogen - w efekcie czego, oprocz silnego obciażenia np. wątroby ma gigantyczne skłonności do utraty masy mięśniowej i gromadzenia tej tłuszczowej. Takie średnie warunki na przewagę w sporcie, powiedziałabym.
Ale szkielet się nie zmienia. Taka kobieta nadal jest wyższa, bardziej barczysta od większości kobiet cis. Sama przemiana także trwa latami, więc w teorii kandydatka w momencie ubiegania się o udział może mieć różny poziom "męskiej przewagi". Jakie kryterium byś postawiła, żeby taką kobietę zbadać i ocenić jej faktyczną przewagę?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 08:22   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87016085]Mnie totalnie nie interesują średnie wartości. Zawodowym sportem i tak zajmuje się jakiś margines populacji o specjalnych predyspozycjach (także psychicznych), więc tym bardziej powoływanie się na średnie wartości nie ma najmniejszego sensu.
Dodatkowo drastyczne różnice pomiędzy osobnikami występują też w obrębie przedstawicieli jednej płci. Dziwi mnie, że martwisz się wykluczeniem z zawodowego sportu kobiet, a nie martwisz się już wykluczeniem mężczyzn, którzy z jakiegoś powodu nie zakwalifikowali się do "ligi". Chociażby z powodu bycia niższym i drobniejszym. Nie każdy mężczyzna ma zdolność zbudować 3 razy więcej mięśni niż każda kobieta. Dla mnie to nie jest powód, by nie mógł się zajmować zawodowym sportem jeśli ma taką ochotę.


No właśnie, sportowców tez nie interesują średnie wartości tylko kto jest ekstremalnie najlepszy w porównywalnej grupie.
Mężczyzna drobny i niski, tak samo jak drobna i niska kobieta nie jest wykluczony ze sportu bo mają do wyboru masę sportów preferujących właśnie taką budowę. Może zostać dżokejem, szachistą, kolarzem górskim, brydżystą, maratończykiem, gimnastykiem, sternikiem, startować w niskich kategoriach wagowych sportów walki, siłowych itp. i mierzyć się z osobnikami porównywalnymi a nie z miejsca słabszymi (kobiety).
A kobiety nadal byłyby z miejsca wykluczone, bo sory, ale nie doskoczymy do męskich możliwości fizycznych, a może tez chciałyby ze sportu żyć i wygrywać a nie tylko być "ta pierwszą po półtora miliarda mężczyzn uprawiających daną dyscyplinę".
Albo jeszcze lepiej: "tą wciśnięta w pierwsza dziesiątkę nie z racji bycia najlepszą w swojej grupie, tylko z parytetu, żeby było sprawiedliwie i dobrze wyglądało w statystykach politykom".








Predyspozycje psychiczne nie są zależne wyłącznie od poziomu hormonalnego. To mix czynników.
W tym wypadku nie widzę sensu pomiaru, bo jednostki nieprzystosowane wykluczą się same chociażby brakiem chęci brania udziału w konkurencjach albo brakiem odporności na presję. Tak samo zresztą jak teraz przy obecnym podziale.[/QUOTE]




Bo to jest w ogóle do diupy, jak zresztą osobiście sądzę.
Bo nie o to w sporcie chodzi.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 10:51   #19
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Nie jestem kibicem żadnej dyscypliny, więc pewnie mam mniejsze napięcie psychiczne w kwestii rozstrzygnięć w tym zakresie.


Ale myślę sobie, że to mega trudne do rozstrzygnięcia, bo mamy trans, mamy hermafrodytyzm właściwy i rzekomy, mamy też "doping" hormonalny i nie tylko taki. Jak bardzo weryfikować "płeć" i (nie)legalną stymulację (ach, te astmy), w jakim miejscu wprowadzić podział, kogo za co i jakim prawem wyeliminować?
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 11:46   #20
Potato_Pie
Raczkowanie
 
Avatar Potato_Pie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 64
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Ale szkielet się nie zmienia. Taka kobieta nadal jest wyższa, bardziej barczysta od większości kobiet cis.
Zakłądając, że wszyscy męzczyzni są wysocy i barczyści.

Tyle, że nie są i na tej podstawie rownie dobrze mozemy wyeliminować wyższe i lepiej zbudowane kobiety.
Potato_Pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 12:04   #21
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Potato_Pie Pokaż wiadomość
Zakłądając, że wszyscy męzczyzni są wysocy i barczyści.

Tyle, że nie są i na tej podstawie rownie dobrze mozemy wyeliminować wyższe i lepiej zbudowane kobiety.
Nie zgadzam się. U kobiety wyższy wzrost i mocniejsza budowa ciała to anomalia, czyli, w tym wypadku, naturalna przewaga. U mężczyzny to norma, a niższy wzrost i słabsza budowa jest anomalią.



Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 12:20   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Potato_Pie Pokaż wiadomość
Zakłądając, że wszyscy męzczyzni są wysocy i barczyści.

Tyle, że nie są i na tej podstawie rownie dobrze mozemy wyeliminować wyższe i lepiej zbudowane kobiety.



Mężczyźni bez względu na budowę, ci drobniutcy też, są zwyczajnie gęstsi.
mają gęstsze kości, gęstsze wiec mocniejsze tkanki łączne: powięzi/ścięgna, gęstsze mięśnie (więcej włókien mięśniowych), oraz mogą schodzić _zdrowo_ do drastycznie niższego poziomu tkanki tłuszczowej.
Więcej tkanki mięśniowej kosztem tłuszczowej to wyższa zdolność do ekstremalnej pracy w beztlenie- sprinty np.

To więcej tkanki która pracuje a nie jest tylko niesiona- długie dystanse.
To mniej tkanki która ogrzewa- mniejszy wydatek energetyczny na chłodzenie.



To naprawdę nie jest kwestia wzrostu i wagi, bo gdyby tak, to wystarczył by podział na kategorie tego dotyczące- zresztą takie w wielu sportach są.
+ wiele dyscyplin preferuje drobna budowę i niską wagę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-07-23 o 12:21
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 17:25   #23
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No właśnie, sportowców tez nie interesują średnie wartości tylko kto jest ekstremalnie najlepszy w porównywalnej grupie.
Mężczyzna drobny i niski, tak samo jak drobna i niska kobieta nie jest wykluczony ze sportu bo mają do wyboru masę sportów preferujących właśnie taką budowę. Może zostać dżokejem, szachistą, kolarzem górskim, brydżystą, maratończykiem, gimnastykiem, sternikiem, startować w niskich kategoriach wagowych sportów walki, siłowych itp. i mierzyć się z osobnikami porównywalnymi a nie z miejsca słabszymi (kobiety).
A kobiety nadal byłyby z miejsca wykluczone, bo sory, ale nie doskoczymy do męskich możliwości fizycznych, a może tez chciałyby ze sportu żyć i wygrywać a nie tylko być "ta pierwszą po półtora miliarda mężczyzn uprawiających daną dyscyplinę".
Albo jeszcze lepiej: "tą wciśnięta w pierwsza dziesiątkę nie z racji bycia najlepszą w swojej grupie, tylko z parytetu, żeby było sprawiedliwie i dobrze wyglądało w statystykach politykom".
Czy ty chcesz tym wpisem udowodnić teorię, że każdy facet jak tylko się postara będzie lepszy w każdym (fizycznym) sporcie lepszy od każdej kobiety (co jest zwyczajnie nieprawdą)? Bo nie rozumiem dlaczego ciągle uważasz, że kobiety zostałyby wykluczone. Ja tam na przykład nie jestem z miejsca słabsza od każdego faceta
Co ciekawe w sportach, które trenowałam jakoś na treningach czy sparingach nikt nigdy podziału na płcie nie robił. Tylko na zawodach tak było i między innymi dlatego nie brałam w nich nigdy udziału.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2019-07-23 o 17:27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 21:05   #24
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87021182]Czy ty chcesz tym wpisem udowodnić teorię, że każdy facet jak tylko się postara będzie lepszy w każdym (fizycznym) sporcie lepszy od każdej kobiety (co jest zwyczajnie nieprawdą)? Bo nie rozumiem dlaczego ciągle uważasz, że kobiety zostałyby wykluczone. Ja tam na przykład nie jestem z miejsca słabsza od każdego faceta
Co ciekawe w sportach, które trenowałam jakoś na treningach czy sparingach nikt nigdy podziału na płcie nie robił. Tylko na zawodach tak było i między innymi dlatego nie brałam w nich nigdy udziału.[/QUOTE]Jakimś dziwnym trafem trans-kobiety często wygrywają zawody, w których biorą udział.

Przypadek? Możliwe. A może nie.

Ale nie ma wystarczających badań, żeby stwierdzić cokolwiek.

A obserwacje są takie, że przychodzi trans kobieta i od razu wielokrotnie podbija rekord w podnoszeniu ciężarów. Przychodzi trans kobieta i miecie na zawodach MMA.

Jest szansa na to, że jakiś związek jednak istnieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 23:41   #25
CringoHype
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 29
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jakimś dziwnym trafem trans-kobiety często wygrywają zawody, w których biorą udział.

Przypadek? Możliwe. A może nie.

Ale nie ma wystarczających badań, żeby stwierdzić cokolwiek.

A obserwacje są takie, że przychodzi trans kobieta i od razu wielokrotnie podbija rekord w podnoszeniu ciężarów. Przychodzi trans kobieta i miecie na zawodach MMA.

Jest szansa na to, że jakiś związek jednak istnieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Według mnie jest oczywiste, że model budowy ciała mężczyzn i kobiet mają znacząco różne limity swoich możliwości, przykładowo powiedzmy (generalnie nie ogarniam żadnej dyscypliny sportowej) 0,001% mężczyzn ma w ogóle fizyczną możliwość złamać barierę 10s na 100 m, jako kobieta coś takiego jest po prostu niemożliwe, więc jeśli jakiś mężczyzna sobie zmieni płeć, a wcześniej był w tym górnym limicie, to po prostu wygra z wszystkimi kobietami.
CringoHype jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 23:49   #26
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez CringoHype Pokaż wiadomość
Według mnie jest oczywiste, że model budowy ciała mężczyzn i kobiet mają znacząco różne limity swoich możliwości, przykładowo powiedzmy (generalnie nie ogarniam żadnej dyscypliny sportowej) 0,001% mężczyzn ma w ogóle fizyczną możliwość złamać barierę 10s na 100 m, jako kobieta coś takiego jest po prostu niemożliwe, więc jeśli jakiś mężczyzna sobie zmieni płeć, a wcześniej był w tym górnym limicie, to po prostu wygra z wszystkimi kobietami.
Oczywiście, że tak. "Najśmieszniejsze" jest to, że super hiper polityczna poprawność sprawia, że do niższej rangi zawodów są dopuszczani mężczyźni, którzy jeszcze nawet nie zmienili płci, a "identyfikują się jako kobiety".
https://www.tvp.info/41493675/chlopa...ransdziewczyna

Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jaką frustrację odczuwają startujące z tym facetem dziewczęta.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 05:10   #27
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak. "Najśmieszniejsze" jest to, że super hiper polityczna poprawność sprawia, że do niższej rangi zawodów są dopuszczani mężczyźni, którzy jeszcze nawet nie zmienili płci, a "identyfikują się jako kobiety".
https://www.tvp.info/41493675/chlopa...ransdziewczyna

Nie potrafię sobie nawet wyobrazić jaką frustrację odczuwają startujące z tym facetem dziewczęta.
Przecież nasza biegaczka Joanna Jóźwik już to przerabiała na olimpiadzie w w Rio:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...m-,nId,2255436

Zamiast srebrnego medalu tylko 5 miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 07:15   #28
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

W USA jest to goracy temat, bo tak jak mowilam: wygrane w zawodach potrafia zagwarantowac stypendium drogiej uczelni.

A jak maja dziewczyny zostac zauwazone, jesli w zawodach pierwsze dwa miejsca zajmuja mlode byczki transkobiety?

https://youtu.be/sHqiG_hrbsc

Sorrya, nikt mi nie wmowi, ze te 18-latki maja takie same mozliwosci fizyczne jak trenujace biologiczne dziewczyny.
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 09:28   #29
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Przecież nasza biegaczka Joanna Jóźwik już to przerabiała na olimpiadzie w w Rio:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...m-,nId,2255436

Zamiast srebrnego medalu tylko 5 miejsce.
A to też ciekawa sytuacja, bo te zawodniczki są, z legalnego punktu widzenia, kobietami. Tak je zidentyfikowano po urodzeniu i tak się je traktuje. Mimo że ich cechy fizyczne wskazują dość wyraźnie na interseksualizm (prawdopodobnie mają ukryte w jamie brzusznej jądra, produkujące normalne, męskie ilości testosteronu). To jest kolejna część tego problemu: nie wystarczy być uznawanym za kobietę, żeby wykluczyć "męską" przewagę. Więc na jakiej podstawie powinniśmy dopuszczać kobiety do kategorii kobiet?
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 10:04   #30
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Transseksualni sportowcy: rozsądek czy transfobia

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87021182]Czy ty chcesz tym wpisem udowodnić teorię, że każdy facet jak tylko się postara będzie lepszy w każdym (fizycznym) sporcie lepszy od każdej kobiety (co jest zwyczajnie nieprawdą)? Bo nie rozumiem dlaczego ciągle uważasz, że kobiety zostałyby wykluczone. Ja tam na przykład nie jestem z miejsca słabsza od każdego faceta
Co ciekawe w sportach, które trenowałam jakoś na treningach czy sparingach nikt nigdy podziału na płcie nie robił. Tylko na zawodach tak było i między innymi dlatego nie brałam w nich nigdy udziału.[/QUOTE]




Dlaczego każdy? czy każdy facet pobiegnie 100m tak samo szybko jak Usain?
Nie, po prostu skale najlepszych wyników sportowych kobiet i mężczyzn w ogóle się nie pokrywają. Nie ma kobiety która pobiegnie jak drugi , dziesiąty czy setny w kolejce mężczyzna o te tylko o,o1 czy tam 0,05 s wolniej i będzie druga w historii czy tam na mecie po Usajnie.
Pierwszy najlepszy wynik kobiecy na 100m jest o całą sekundę gorszy od męskiego.
Sekunda to jest 10% -> 10 metrów więcej, to jest w przeliczeniu na zawodników chętnych na zwycięstwo tylu mężczyzn biegających te 100m lepiej od najlepszej kobiety, ze żadna kobieta nie załapałaby się na zawody i nie mogła zarabiać na sporcie.


No chyba ze te uwłaczające parytety wprowadzić i by panią wypuszczano w ramach politycznej poprawnosci 0,5-0,7 sekundy przed transseksualistami i o 1 s przed mężczyznami.
To by było cudownie sparwiedliwe dopiero i wogóle by nie było przykro tym wypuszczanym wcześniej, zeby wyrównac szanse na mecie.



próbujesz uniknąć statystyki, ale to takie wicie się w koło oczywiśtosci, byle pasowało do idei .




I to że Ty nie lubisz rywalizacji to co z tego? Ja tez nie lubię i nie startuje i co z tego? tez chodzę na te same treningi z facetami i co z tego?
To są zajęcia z aktywności ruchowej a nie profesjonalne treningi .
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-02 17:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.