Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-04, 17:35   #1891
AniaOs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 88
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Mysle, ze lekarz to wlasnie kwestia kluczowa. Dla porownania, tych kilku lekarzy u nas, ktorzy slynaz porodow naturalnych (tzn maja 91% naturalnych porodow bez zwiekszenia ryzyka, gdzie normalnie 'zdrowa' proporcja to 80% SN i 20% cc) nacinaja krocze..... raz na 6 lat im sie zdarzy. A normalnie jakie masz proporcje kobiet, ktore maja naciecie w czasie poirodu SN? Niestety, malo lekarzy ma dobre kompetencje i im sie chce.
Dlatego tym bardziej nie zgodzilabym sie na porod posladkowy.
AniaOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 17:39   #1892
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AniaOs Pokaż wiadomość
Dlatego tym bardziej nie zgodzilabym sie na porod posladkowy.
Ja na szczescie mam wlasnie jednego z tych dobrych lekarzy wiec licze, ze bedzie ok. Chyba, ze beda inne wskazania do cc
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 18:01   #1893
ferimori
Zadomowienie
 
Avatar ferimori
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Z tego co wiem to porodu poslaskowego nie wykonuje się przy pierwszym dziecku. A i tak lekarze z reguły wolą robić cc bo to dla nich rutyna w przeciwieństwie do poslaslowego. Dopytywalam dwóch lekarzy i położnej gdy synek też miał taką pozycję, ale póki co odwrócił się prawidłowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ferimori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 18:36   #1894
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

U nas też mówili że jak pośladkowe ułożenie to SN tylko przy drugim i kolejnym porodzie, bo inaczej jest niebezpieczeństwo, że główka utknie. Ale to tylko w teorii bo mało kto się takich podejmuje.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 20:55   #1895
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja sie panicznie boje cesarki dla odmiany i jesli mi wyskocza z CC, to sie chyba zalamie.
Co innego, gdyby to wyszlo w trakcie porodu, wtedy byloby mi wszystko jedno, ale isc na planowana, to jakis koszmar.
U mnie to samo. Aktualnie nawet chetnie bym nie brala zadnego znieczulenia zzo, bo moze spowolnic porod sn. Wole pocierpiec, a przyspieszyc sytuacje. Inna sprawa, ze boli porodowych jeszcze nie czułam i jak mnie zaskocza to moge ich blagac o zzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A i pęknięcia się boję bardziej niż nacinania ide w czwartek na warsztaty z fizjoterapeutką (w ramach szkoly rodzenia) i rozpoczynam akcję ćwiczeń mięśni dna miednicy i masaży co by uniknąć nacinania i później innych problemów.
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-06-04 o 21:02
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 20:59   #1896
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
U mnie to samo. Aktualnie nawet chetnie bym nie brala zadnego znieczulenia zzo, bo moze spowolnic porod sn. Wole pocierpiec, a przyspieszyc sytuacje. Inna sprawa, ze boli porodowych jeszcze nie czułam i jak mnie zaskocza to moge ich blagac o zzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To zalezy czy spowalnia. Epidural rozluznia i czasem podaje sie jesli ostatni etap porodu trwa zbyt dlugo, wlasnie po to zeby przyspieszyc. Ja sie akurat tego boje, bo nic mnie tak nie przeraza jak ten zastrzyk
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:12   #1897
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Omg jak mnie swedzi brzuch

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 21:25   #1898
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Omg jak mnie swedzi brzuch

Sent from my E5823 using Tapatalk
Nawet mi nie mow, 3 noce nie spie bo mnie wszystko swedzi, zwlaszcza brzuch i cycki
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:29   #1899
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Klocki lego zaciekawilas mnie tymi informacjami o tym ,ze w Meksyku jest tak duzo naturalnych porodow i wpisalam w necie w przegladarce info o Meksyku.
I to mi wyszło
https://www.google.pl/amp/s/pl.globa...ie-ciecie/amp/



udział cięć cesarskich wâ˜☠ogólnej liczbie porodów wâ˜☠2013 r. (zestawienie dotyczy państw OECD iâ˜☠współpracujących zâ˜☠OECD) to Turcja (50,2 proc.), Meksyk (45,2) iâ˜☠Chile (44,7). Polskę wyprzedzają jeszcze: Włochy, Korea, Węgry iâ˜☠Portugalia – we wszystkich tych krajach odsetek cesarek mieści się wâ˜☠przedziale 35-36,1 proc. Na drugim biegunie są kraje skandynawskie, Izrael iâ˜☠Holandia.â˜☠


Meksyk jest w czołówce jeśli chodzi o cc!
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-06-04 o 21:34
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:35   #1900
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Klocki lego zaciekawilas mnietymi informacjami o tym ,ze w Meksyku jest tak duzo naturalnych porodow i wpisalam w necie e przegladarce info o Meksyku.
I to mi wyszło
https://www.google.pl/amp/s/pl.globa...ie-ciecie/amp/



udział cięć cesarskich w☠ogólnej liczbie porodów w☠2013 r. (zestawienie dotyczy państw OECD i☠współpracujących z☠OECD) to Turcja (50,2 proc.), Meksyk (45,2) i☠Chile (44,7). Polskę wyprzedzają jeszcze: Włochy, Korea, Węgry i☠Portugalia – we wszystkich tych krajach odsetek cesarek mieści się w☠przedziale 35-36,1 proc. Na drugim biegunie są kraje skandynawskie, Izrael i☠Holandia.☠


Meksyk jest w czołówce jeśli chodzi o cc!
Nie napisalam, ze MEKSYK ma wysoka liczbe naturalnych porodow, tylko ze jest kilku LEKARZY ktorzy sie takich podejmuja i maja takie statystyki.

Meksyk jest w czolowce cc oczywiscie! Juz o tym z reszta pisalam

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Znam slownie jedna osobe tu, ktora rodzila naturalnie. W to wlicza sie cala rodzina TZ, ktory ma 13 kuzynostwa
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 21:43   #1901
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Nawet mi nie mow, 3 noce nie spie bo mnie wszystko swedzi, zwlaszcza brzuch i cycki
Mnie brzych i plecy na wysokosci pod lopatkami
Martwie sie bo to swedzenie i zly wynik watrobowy nie podoba mi.sie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 21:56   #1902
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

No to w Polsce tez pewnie kilku jest hehe

U nas też rzadziej spotykam osoby,ktore rodziły naturalnie. Moja koleżanka ostatnio bardzo chciala, wszystko bylo dobrze,ciaza książkowa a poród.. 27 h na porodówce i skonczylo sie na cc. Nie dała rady po prostu. Nie ma co sie oszukiwac,naturalny poród to wielka niewiadoma nawet jak wszystko teoretycznie jest ok. A jak sa jakies przeciwskazania to juz jest koszmar. Gadałam ostatnio z kuzynką,która urodziła juz 3 dzieci i teraz rodzi czwarte. Rodzi bez znieczulenia, bo uwaza ze to szkodzi dzieciom. Mówi, ze za pierwszym razem byla w szoku,ze to jest az takie straszne. Mówi ze jest przeciwniczka cc i bez względu na wszystko chce sn. A reszta osob sie waha.. jak ktos urodził naturalnie, to i tak mi czesto poleca cc. To wszystko tak bardzo zniechęca do sn.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 22:10   #1903
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
No to w Polsce tez pewnie kilku jest hehe

U nas też rzadziej spotykam osoby,ktore rodziły naturalnie. Moja koleżanka ostatnio bardzo chciala, wszystko bylo dobrze,ciaza książkowa a poród.. 27 h na porodówce i skonczylo sie na cc. Nie dała rady po prostu. Nie ma co sie oszukiwac,naturalny poród to wielka niewiadoma nawet jak wszystko teoretycznie jest ok. A jak sa jakies przeciwskazania to juz jest koszmar. Gadałam ostatnio z kuzynką,która urodziła juz 3 dzieci i teraz rodzi czwarte. Rodzi bez znieczulenia, bo uwaza ze to szkodzi dzieciom. Mówi, ze za pierwszym razem byla w szoku,ze to jest az takie straszne. Mówi ze jest przeciwniczka cc i bez względu na wszystko chce sn. A reszta osob sie waha.. jak ktos urodził naturalnie, to i tak mi czesto poleca cc. To wszystko tak bardzo zniechęca do sn.
A ja ci powiem tak: to wszystko tak brzmi powierzchownie. Jak zaczniesz zadawac pytania, to sie okazuje, ze praktycznie wszystkie te nieciekawie doswiadczenia z SN biora sie stad, ze kobiety nie mialy wlasciwie opieki przy takim porodzie, czyli:
- przede wszystkim info o tym jak dokladnie to przebiega, jak identyfikowac skorcze itd
- mozliwosc jedzenia i picia przed i w trakcie
- mozliwosc ruchu
- calkowita mozliwosc wyboru pozycji rodzenia
- rodzenie na tzw szarej sali, bez mocnych swiatel, nie sterylnej, przytulnej itd
- zachowanie intymnosci
- doula / partner
- wybor i informacja co do kroplowek, lekow i znieczulenia
- wszystko to co sie dzieje po, juz nie bede wyliczac od zlego szycia po niemozliwosc kontkakto skora do skory

I tak mozna mnozyc. Szczerze nie znam ani jednej osoby, ktora rodzila w takich warunkach i ma zle doswiadczenia, a znam takie ktore rodzily 30h 4 kilowe dzieci. Absolutnie wszystkie inne zle historie o SN suma summarum wychodzi, ze problem zaczal sie w braku dostepu do tych rzeczy, wiadomo ze to wplywa na niskie wytworzenie oksytocyny (albo na wytworzenie adrenaliny i kortyzolu ktore blokuja oksytocyne) i jest klapa Jakbym miala rodzic na plecach z nogami w strzemionach, w pelnym swietle lamp chirurgicznych, to tez bym byla zniechecona do porodu SN.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 03:01   #1904
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Akurat osoby,które rodzą naturalnie jadą do najlepszego szpitala w okolicy i wszystko to,co mówisz jest tam dostępne poza rodzeniem w wodzie,ale nie slyszalam żeby ktos chciał. No i są to osoby świetnie przygotowane, ktorym wydawalo sie,ze porod pojdzie gladko. Zero przeciwskazan, a jednak nie udalo się. Ten szpital jest znany z tych dobrych warunków a mimo to, sn kończy się często cc. W ostatecznosci. Gdyby było tak jak mowisz to też bym sobie mówiła,ze pewnie dlatego nie poszlo.. a tu wszystko niby mialo grać. Jak sobie wtedy zadaje pytanie jakim cudem poszło nie tak, a tak jest co chwilę. P.s jedzenia nie dają ,bo do cc musi byc pusty zoladek i dobrze,bo w krytycznym momencie mozna bylo bez obaw zrobic. Ostatnio wrecz tylko zdarzaja sie udane sn i to nie pociesza..
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:14   #1905
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hmmmm
Zwarzylam sie i od 2tyg waga stala a dzis -1kg jak to mozliwe...

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:32   #1906
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Hmmmm
Zwarzylam sie i od 2tyg waga stala a dzis -1kg jak to mozliwe...

Sent from my E5823 using Tapatalk
Może powtórz pomiar jutro? Moze ubrania, zawartosc jelitek? A moze jest goraco i mniej wsuwasz? Ja bym się zważyla za kilka dni i jak by spadlo, to bym sie skonsultowala z lekarzem na wszelki wypadek.
W pierwszej kolejności bobas dostaje składniki odżywcze, więc myślę, że głodówka mu nie straszna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 08:57   #1907
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej a ja napiszę o porodzie od siebie. U mnie dookolo większość rodzi sn. Ja miałam okropny poród, nie zaczął się sam, najpierw 24h balonik, później kroplowka z oksytocyny, przebijanie pęcherza, rodziłam bez znieczulenia, poród cały medyczny, przelezany na plecach, mogłam tylko do toalety wstawać. Bardzo źle to wspominam, zero intymności, nawet powiem godności. Bardzo długo płakałam przez poród, chodziłam do psychologa i do psychiatry, przez depresję poporodową, psychiatra stwierdził że nie radzę sobie z porodem dlatego to wszystko mnie spotkało. Powiedziałam że nigdy więcej nie będę miała dzieci. Koszmar, trauma, trwała 3 lata, później zapragnelam kolejne dziecko i tak po 5 latach od tamtych zdarzeń niedługo znowu czeka mnie poród. I teraz też wybieram poród sn, jedyne co mam nadzieję i na co się mocno nastawiam to chciałabym żeby zaczęło się samo, nie chcę kroplowek z oxy bo po niej skurcze są duże cięższe niż "nasze wlasne skurcze". Ja po porodzie mimo wszystko na następny dzień byłam mobilna, macica bardzo szybko się obkurczyla, jak patrzyłam jak dziewczyny męczą się po cc nic przyjemnego. Także niestety z porodem to jest tak że boli albo w trakcie albo po. Dobrze że są cesarki bo jak nie ma wyjścia to nie ma i dziecko i mama najważniejsze, natomiast na własne życzenie bym sobie nie załatwiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:21   #1908
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

No wlasnie, prawie nie ma lekkich porodow. Albo sam porod to masakra, albo rekonwalescencja po cc. Najgorsze jest to,ze tyle sn konczy sie cc. U mnie sa wskazania i mam sobie wybrać. No i wybieram cc. Z tym wstawaniem po cc to tez roznie,podobno po niektórych sn nawet po cc kobiety lepiej wstają i siadają. Gdyby była gwarancja ,ze po sn wstajesz i wszystko ok to więcej kobiet by sie decydowalo. Gdyby byla pewnosc,ze te 10-20 h bólu i to wszystko. No ale tez jestem zdania,ze jak nie ma wskazań to warto choćby spróbować najpierw sn i wtedy dopiero cc jak jest potrzeba.

Marianna wspolczuje tych przejsc, oby teraz wszystko zaczelo sie samo i potrwalo krócej.
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019

Edytowane przez chica latina
Czas edycji: 2019-06-05 o 09:23
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 09:25   #1909
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Może powtórz pomiar jutro? Moze ubrania, zawartosc jelitek? A moze jest goraco i mniej wsuwasz? Ja bym się zważyla za kilka dni i jak by spadlo, to bym sie skonsultowala z lekarzem na wszelki wypadek.
W pierwszej kolejności bobas dostaje składniki odżywcze, więc myślę, że głodówka mu nie straszna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Waze sie zawsze rano w tej samej pizamce po sikaniu

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 09:44   #1910
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Chica dziękuję bardzo na to liczę.
Dla mnie najgorsze zdanie jakie usłyszałam od lekarza to o godzinie 14 "jak Pani do 20 nie urodzi to zrobimy cc" no masakra, naszczescie nie musiałam się już tyle męczyć i o 16 urodziłam. Jak bym miała wskazania do cc np coś ze wzrokiem, albo ze względu na ułożenie dziecka to nawet bym nie rozważała inaczej. Mnie najbardziej drażni jak niektórzy mówią (nawet jedną położną! taką poznałam) że poród cc to nie poród. Czasem nie ma wyjścia, jestem przeciwna cc na życzenie, ale jak są wskazania to nikt nie powinien komentować, i tak każda kobieta niezależnie od porodu swoje musi wycierpiec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 10:18   #1911
AniaOs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 88
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Chica dziękuję bardzo na to liczę.
Dla mnie najgorsze zdanie jakie usłyszałam od lekarza to o godzinie 14 "jak Pani do 20 nie urodzi to zrobimy cc" no masakra, naszczescie nie musiałam się już tyle męczyć i o 16 urodziłam. Jak bym miała wskazania do cc np coś ze wzrokiem, albo ze względu na ułożenie dziecka to nawet bym nie rozważała inaczej. Mnie najbardziej drażni jak niektórzy mówią (nawet jedną położną! taką poznałam) że poród cc to nie poród. Czasem nie ma wyjścia, jestem przeciwna cc na życzenie, ale jak są wskazania to nikt nie powinien komentować, i tak każda kobieta niezależnie od porodu swoje musi wycierpiec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podpisuję się pod tym! Jeśli mały sie nie przekreci i bede miala wskazania do cc to nic innym do tego, bo sobie tego nie wymyslilam, czy nie zazyczylam. Tak natura widocznie chciala i tyle. Z reszta co czlowiek to opinia. Znam wiele kobiet, ktore rodzily sn i cc i nigdy w zyciu nie chcialyby rodzic ponownie sn. Znam tez takie, ktore majac porownanie wola sn. Kazdy przypadek jest inny. Nie ma 2 takich samych porodów.
AniaOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 11:25   #1912
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cześć. Dawno mnie tu nie było.

Ja przyznam, że już nie mam twardnień brzucha. Odkąd zaczęłam regularnie brać magnez i naprawdę się nie przemęczać jest dużo, dużo lepiej. Może już ze 3 tygodnie jak mi się ten brzuch nie spina
Byłam 2 razy na wizytach i z szyjką ok- w sensie nie jest gorzej niż było więc jestem spokojniejsza i tym bardziej się oszczędzam.
Test glukozy też przeżyłam i mimo, że na początku było mi nie dobrze to na wieczór zachciało mi się torta czekoladowego I go zjadłam. Cukrzycy nie mam

Ja się muszę jeszcze zapytać położnej czy lekarza jak to jest z tym nacinaniem. 2 razy pękłam i teraz wolałabym żeby było to może bardziej kontrolowane. Nie miałam jakiś bardzo nieprzyjemnych dolegliwości ale boję się, że na starość może to wyjść.

U mnie dzidziuś już długo jest główką w dół bo czuję nóżki nad pępkiem. Ogólnie spokojniaczek i tylko ok. 21 ma największą aktywność.

Chyba jestem jedyną osobą, która by chciała deszczowe, zimne lato. Nie wiem jak ja przeżyję te wakacje z upałem i dwójką maluchów bez przedszkola
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 11:32   #1913
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
Cześć. Dawno mnie tu nie było.

Ja przyznam, że już nie mam twardnień brzucha. Odkąd zaczęłam regularnie brać magnez i naprawdę się nie przemęczać jest dużo, dużo lepiej. Może już ze 3 tygodnie jak mi się ten brzuch nie spina
Byłam 2 razy na wizytach i z szyjką ok- w sensie nie jest gorzej niż było więc jestem spokojniejsza i tym bardziej się oszczędzam.
Test glukozy też przeżyłam i mimo, że na początku było mi nie dobrze to na wieczór zachciało mi się torta czekoladowego I go zjadłam. Cukrzycy nie mam

Ja się muszę jeszcze zapytać położnej czy lekarza jak to jest z tym nacinaniem. 2 razy pękłam i teraz wolałabym żeby było to może bardziej kontrolowane. Nie miałam jakiś bardzo nieprzyjemnych dolegliwości ale boję się, że na starość może to wyjść.

U mnie dzidziuś już długo jest główką w dół bo czuję nóżki nad pępkiem. Ogólnie spokojniaczek i tylko ok. 21 ma największą aktywność.

Chyba jestem jedyną osobą, która by chciała deszczowe, zimne lato. Nie wiem jak ja przeżyję te wakacje z upałem i dwójką maluchów bez przedszkola
No to dobrze, ze wszystko wporządku
Na szkole rodzenia położna mówiła, że jeżeli widzą, że zaraz pęknie, to od razu nacinają, nawet nie pytają. Mnie taka opcja odpowiada, zapytam o to jak pójdę na zwiedzanie bloku porodowego

Ja też marzę o najzimniejszym lecie stulecia byłam wczoraj na Bezpiecznym maluchu, ale po godzinie wyszlam, bo bylo mi duszno, goraco, ciasno i wogole zle

Od wczoraj boli mnie spojenie łonowe... byle by sie nie rozeszło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 12:22   #1914
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Na nacinanie krocza trzeba wyrazić zgodę, ja byłam nacinana, teraz też jak będzie taka potrzeba to niech tną. Znam dziewczynę która się nie zgodziła i pękła do odbytu ale tak mocno że później miała ogromne problemy mówiła że drugi raz nie była by taka głupia.
Badzia mi akurat temperatura odpowiada, mimo że zaczęłam puchnać , kupiłam dwie letnie sukienki, nie ciążowe ale ładnie podkreślają brzuch i nie wyglądam w nich jak wielka beza. Ale z dwoma maluchami to już gorzej, ja mam przedszkole do końca lipca a później tydzień jedni dziadkowie, mąż 2 tygodnie urlopu i tydzień drudzy dziadkowie także jestem obstawiona na końcówkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:35   #1915
AniaOs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 88
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Dziewczyny jaki kupujecie fotelik? Czytam, czytam i nie moge sie zdecydowac.
AniaOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:50   #1916
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

AniaOs my mamy maxi cosi cabriofix

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 13:58   #1917
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Bylam na pogotowiu ginekologicznym. Od rana mialam straszny dyskomfort i bole podobne jak przed okresem. Okazalo sie, ze wszystko jest w porzadku i to ucisk dziecka powoduje objawy.
Szyjka trzyma no i lozysko nie jest nisko polozone, wiec na razie planowana cesarka jednak mi nie grozi
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 14:35   #1918
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Bylam na pogotowiu ginekologicznym. Od rana mialam straszny dyskomfort i bole podobne jak przed okresem. Okazalo sie, ze wszystko jest w porzadku i to ucisk dziecka powoduje objawy.
Szyjka trzyma no i lozysko nie jest nisko polozone, wiec na razie planowana cesarka jednak mi nie grozi
dobrze ze wsyztsko ok
jak tu nazywa sie pogotowie ginekologiczne?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 14:37   #1919
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Chica dziękuję bardzo na to liczę.
Dla mnie najgorsze zdanie jakie usłyszałam od lekarza to o godzinie 14 "jak Pani do 20 nie urodzi to zrobimy cc" no masakra, naszczescie nie musiałam się już tyle męczyć i o 16 urodziłam. Jak bym miała wskazania do cc np coś ze wzrokiem, albo ze względu na ułożenie dziecka to nawet bym nie rozważała inaczej. Mnie najbardziej drażni jak niektórzy mówią (nawet jedną położną! taką poznałam) że poród cc to nie poród. Czasem nie ma wyjścia, jestem przeciwna cc na życzenie, ale jak są wskazania to nikt nie powinien komentować, i tak każda kobieta niezależnie od porodu swoje musi wycierpiec.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To akurat jest wybitnie polskie podejscie. Tu mamy na odwrot 'po co sie meczyc lepiej cc zaplanowana'. W zadna strone przegiecie nie jest dobre.

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Akurat osoby,które rodzą naturalnie jadą do najlepszego szpitala w okolicy i wszystko to,co mówisz jest tam dostępne poza rodzeniem w wodzie,ale nie slyszalam żeby ktos chciał. No i są to osoby świetnie przygotowane, ktorym wydawalo sie,ze porod pojdzie gladko. Zero przeciwskazan, a jednak nie udalo się. Ten szpital jest znany z tych dobrych warunków a mimo to, sn kończy się często cc. W ostatecznosci. Gdyby było tak jak mowisz to też bym sobie mówiła,ze pewnie dlatego nie poszlo.. a tu wszystko niby mialo grać. Jak sobie wtedy zadaje pytanie jakim cudem poszło nie tak, a tak jest co chwilę. P.s jedzenia nie dają ,bo do cc musi byc pusty zoladek i dobrze,bo w krytycznym momencie mozna bylo bez obaw zrobic. Ostatnio wrecz tylko zdarzaja sie udane sn i to nie pociesza..
Jak nie daja jesc, to sie nie dziwie, ze sie mecza. Jak mozna nie jesc w trakcie takiego wysilku fizycznego, przeciez to smieszne XD. Nie dziwi mnie, ze ktos mial zly porod SN, jak nie miala energii. Doplyw glikogenu do miesni zostaje odciety jak spada na poziom potrzebny mozgowi. I wtedy to mozna sobie pogwizdac, zaden porod nie bedzie OK jak organizm nie ma na niego energii, to chyba oczywiste. To tak jakby biec maraton na pusty zoladek.

Sa jeszcze osoby, ktore maja po prostu niski prog bolu i tu nic nie pomoze, zadne komforty. Jak ktos tak ma, no to coz... Poza tym ja mowie o porodach SN ktore sie zakonczyly na SN, a nie takie, 'ktore sie nie udaly'. Chyba, ze przez 'nie udaly sie' masz na mysli, ze byly nieprzyjemne.

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
No wlasnie, prawie nie ma lekkich porodow. Albo sam porod to masakra, albo rekonwalescencja po cc. Najgorsze jest to,ze tyle sn konczy sie cc. U mnie sa wskazania i mam sobie wybrać. No i wybieram cc. Z tym wstawaniem po cc to tez roznie,podobno po niektórych sn nawet po cc kobiety lepiej wstają i siadają. Gdyby była gwarancja ,ze po sn wstajesz i wszystko ok to więcej kobiet by sie decydowalo. Gdyby byla pewnosc,ze te 10-20 h bólu i to wszystko. No ale tez jestem zdania,ze jak nie ma wskazań to warto choćby spróbować najpierw sn i wtedy dopiero cc jak jest potrzeba.

Marianna wspolczuje tych przejsc, oby teraz wszystko zaczelo sie samo i potrwalo krócej.
Ja akurat znam calkime sporo osob, ktore mialy 'lekki' porod. To znaczy taki, gdzie przyjechaly do szpitala, 1-2h, dziecko sie urodzino lez problemow, bez szwow, albo max 1.


Cytat:
Napisane przez AniaOs Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki kupujecie fotelik? Czytam, czytam i nie moge sie zdecydowac.
My juz mamy Britax od wozka BOB.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Bylam na pogotowiu ginekologicznym. Od rana mialam straszny dyskomfort i bole podobne jak przed okresem. Okazalo sie, ze wszystko jest w porzadku i to ucisk dziecka powoduje objawy.
Szyjka trzyma no i lozysko nie jest nisko polozone, wiec na razie planowana cesarka jednak mi nie grozi
Ojej to sie musialas wystraszyc, dobrze, ze nic powaznego sie nie dzialo.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 14:39   #1920
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AniaOs Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki kupujecie fotelik? Czytam, czytam i nie moge sie zdecydowac.
Avionaut Pixel z bazą przymierzaliśmy do samochodu w 8 gwiazdek, i wszystko pasuje. Kupujemy na koniec czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.