Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-08, 11:41   #211
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No tak, przecież bywa różne, ja np tylko pierwszego dnia mam jak,, typowy okres " potem brązowe plamienia. Zwłaszcza jak zmieniasz pigułki, to już w ogóle cyrki mogą być, także spokojnie ☺. Z ciekawości - zmieniłaś pigułki tylko dlatego, że nie było krwawienia? Czemu? Nie jest lepiej bez niż z? ��
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 08:17   #212
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
No tak, przecież bywa różne, ja np tylko pierwszego dnia mam jak,, typowy okres " potem brązowe plamienia. Zwłaszcza jak zmieniasz pigułki, to już w ogóle cyrki mogą być, także spokojnie â�ş. Z ciekawości - zmieniłaś pigułki tylko dlatego, że nie było krwawienia? Czemu? Nie jest lepiej bez niż z? ��
Jak mam krwawienie to jestem spokojniejsza, a miałam taki przypadek że przez 2 miesiące nie miałam żadnego krwawienia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Dziewczyny a czy mandarynki mogła wpłynąć na tabletki antykoncepcyjne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 18:29   #213
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie, zgodnie z ulotkami wiadomo - silna biegunka do 4h po wzięciu tabletki = konieczność wzięcia kolejnej pigułki. Miałam ostatnio,, silną biegunkę " nie ma wątpliwości 😂😂😂 ale przed wzięciem tabletki i kiedy już ją wzięłam, to potem nic się nie wydarzyło. Czy sam fakt tego,, rozdrażnienia " żołądka mógł jakoś wpłynąć? czy konkret musi być,, treść " xD żeby to był problem 😂. To było w pierwszym tyg, nie miałam wtedy żadnego stosunku ale już jestem w połowie kolejnego i tak się zastanawiam, czy jest bezpiecznie. W ulotce zoely mówią, że jakieś różne rzeczy mogą tak wpłynąć na skuteczność, że przez całe opakowanie należy się zabezpieczać (mega dziwne, nie spotkałam się z tym wcześniej) ale pewnie chodzi o to jak się bierze jakieś leki czy zioła
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:53   #214
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez WickedVirgo Pokaż wiadomość
Mam pytanie, zgodnie z ulotkami wiadomo - silna biegunka do 4h po wzięciu tabletki = konieczność wzięcia kolejnej pigułki. Miałam ostatnio,, silną biegunkę " nie ma wątpliwości ale przed wzięciem tabletki i kiedy już ją wzięłam, to potem nic się nie wydarzyło. Czy sam fakt tego,, rozdrażnienia " żołądka mógł jakoś wpłynąć? czy konkret musi być,, treść " xD żeby to był problem . To było w pierwszym tyg, nie miałam wtedy żadnego stosunku ale już jestem w połowie kolejnego i tak się zastanawiam, czy jest bezpiecznie. W ulotce zoely mówią, że jakieś różne rzeczy mogą tak wpłynąć na skuteczność, że przez całe opakowanie należy się zabezpieczać (mega dziwne, nie spotkałam się z tym wcześniej) ale pewnie chodzi o to jak się bierze jakieś leki czy zioła
Jeśli to była jednorazowa sytuacja, to luz. Gorzej jakby ta biegunka trwała kilka dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 06:58   #215
Missdarkness23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej

W ostatnim miesiącu skróciłam przerwę do 6 dni. Czy teraz jak zrobię przerwę normalnie 7 dniową to wszystko jest ok?
Missdarkness23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-14, 08:58   #216
enterprisecat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, oczywiście, przerwy nie można wydłużać ponad 7 dni, ale jej chwilowe skrócenie a potem powrót do standardowej długości nie ma żadnego znaczenia.
enterprisecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 10:13   #217
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, w końcu i na mnie przyszedł moment grozy
Otóż biorę tabletki już ponad 10 lat, wcześniej przez 10 lat stosowałam spiralę Nova T. W tej chwili stosuję Vibin. Jestem żywym przykładem na to ,iż stosując pigułki regularnie, nie zapominając, mieszcząc się w tych 12 godzinach spóźnienia, po prostu stosując się do ulotki o czym jest tu wielokrotnie wspominane, w ciążę nie zajdziemy. I to przy stosunkach pełnych, bo nigdy nie stosowałam dodatkowych metod kiedy nie było to konieczne ( tzn. kiedy nie pominęłam tabletki ). I... właśnie kilka dni temu zdarzyło mi się tej tabletki bardzo ryzykownie zapomnieć. Tzn. 7mej tabletki z pierwszego tygodnia, o ponad 12 godzin, a dokładnie 13-14, przy czym stosunek odbył się dzień wcześniej, dnia 6ego. I jest to ulotkowy przypadek kiedy tak naprawdę istnieje możliwość ciąży... Oczywiście skontaktowałam się z moim ginekologiem, który powiedział, że wg merytorycznego punktu widzenia te 13 godzin to może być za mało by owulacja nastąpiła, a na tabletkę "po" było już właściwie za późno.
I teraz zastanawiam się czy w tę ciążę zajdę... Mam 40 lat i nie za bardzo widzę się kolejny raz w roli matki ( syn ma już 18 lat ). Dlaczego o tym piszę ? Bo w sieci znalazłam wiele pytań o taki przypadek, ale niestety żadnej odpowiedzi, kontynuacji.
Wiem,że żadna z was mi nie wywróży czy będę w ciąży w tej sytuacji czy nie, ale może któraś z was coś gdzieś słyszała o podobnym przypadku jak mój?

Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-21, 14:59   #218
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SherryAnn80 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, w końcu i na mnie przyszedł moment grozy
Otóż biorę tabletki już ponad 10 lat, wcześniej przez 10 lat stosowałam spiralę Nova T. W tej chwili stosuję Vibin. Jestem żywym przykładem na to ,iż stosując pigułki regularnie, nie zapominając, mieszcząc się w tych 12 godzinach spóźnienia, po prostu stosując się do ulotki o czym jest tu wielokrotnie wspominane, w ciążę nie zajdziemy. I to przy stosunkach pełnych, bo nigdy nie stosowałam dodatkowych metod kiedy nie było to konieczne ( tzn. kiedy nie pominęłam tabletki ). I... właśnie kilka dni temu zdarzyło mi się tej tabletki bardzo ryzykownie zapomnieć. Tzn. 7mej tabletki z pierwszego tygodnia, o ponad 12 godzin, a dokładnie 13-14, przy czym stosunek odbył się dzień wcześniej, dnia 6ego. I jest to ulotkowy przypadek kiedy tak naprawdę istnieje możliwość ciąży... Oczywiście skontaktowałam się z moim ginekologiem, który powiedział, że wg merytorycznego punktu widzenia te 13 godzin to może być za mało by owulacja nastąpiła, a na tabletkę "po" było już właściwie za późno.
I teraz zastanawiam się czy w tę ciążę zajdę... Mam 40 lat i nie za bardzo widzę się kolejny raz w roli matki ( syn ma już 18 lat ). Dlaczego o tym piszę ? Bo w sieci znalazłam wiele pytań o taki przypadek, ale niestety żadnej odpowiedzi, kontynuacji.
Wiem,że żadna z was mi nie wywróży czy będę w ciąży w tej sytuacji czy nie, ale może któraś z was coś gdzieś słyszała o podobnym przypadku jak mój?

Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Nie będziesz w ciąży. Jedno spóźnienie o niczym nie świadczy + zaczyna się mówić, że dopiero opóźnienie 24h jest ryzykowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-21, 15:20   #219
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie będziesz w ciąży. Jedno spóźnienie o niczym nie świadczy + zaczyna się mówić, że dopiero opóźnienie 24h jest ryzykowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź Adrianno.
Dokładnie to samo powiedział mój ginekolog, że gdyby to były 24 godziny to byłoby gorzej. Pozostaje mi czekać na krwawienie z odstawienia i po drodze jakiś test; może zrobię beta Hcg.
Jeszcze raz dziękuję za odniesienie się do mojej sprawy.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-23, 09:28   #220
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki a czy takie rzeczy jak narkotyki typu kokaina, amfetamina mogą obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:45   #221
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dzień dobry,

Wczoraj pozbyłam się wkładki hormonalnej, po pół roku użytkowania. Wyjęłam, bo miałam dość skutków ubocznych, zdecydowałam się wrócić do pigułek, które brałam przez 6 lat. lekarka powiedziała mi, że blister mogę zacząć od razu, nie muszę czekać na okres,i po 7 dniach ma być już ochrona antykoncepcyjna. Czy któraś z was miała podobna sytuację?
Bo jakby zawsze myślałam i wg ulotki także, że blister rozpoczyna się w czasie okresu.
Nie neguję tutaj i nie podważam słów mojej lekarki ale ciekawi mnie czy może ktoś też tak mial i czy rzeczywiście po 7 dniach działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-28, 21:51   #222
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Wczoraj pozbyłam się wkładki hormonalnej, po pół roku użytkowania. Wyjęłam, bo miałam dość skutków ubocznych, zdecydowałam się wrócić do pigułek, które brałam przez 6 lat. lekarka powiedziała mi, że blister mogę zacząć od razu, nie muszę czekać na okres,i po 7 dniach ma być już ochrona antykoncepcyjna. Czy któraś z was miała podobna sytuację?
Bo jakby zawsze myślałam i wg ulotki także, że blister rozpoczyna się w czasie okresu.
Nie neguję tutaj i nie podważam słów mojej lekarki ale ciekawi mnie czy może ktoś też tak mial i czy rzeczywiście po 7 dniach działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ginekolog Ci dobrze powiedziała . Można zacząć w środku cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 09:43   #223
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tym bardziej mnie to cieszy 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 10:21   #224
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, mam pytanie

Zaczęłam te pigułki w środku cyklu i mam jakieś plamienie, generalnie jest to normalne i mogą być plamienia srodcykliczne przez jakieś 3 miesiące ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 11:15   #225
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam pytanie

Zaczęłam te pigułki w środku cyklu i mam jakieś plamienie, generalnie jest to normalne i mogą być plamienia srodcykliczne przez jakieś 3 miesiące ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Przez pierwsze kilka miesięcy organizm będzie się przyzwyczajać do zmiany hormonów. Może to być miesiąc może być 3 a może być więcej. To sprawa bardzo indywidualna. 3 miesiące to taka ogólnie przyjęta norma.
Dopiero zmieniłaś hormony jak Ci plamienia nie przeszkadzają daj sobie czas na przystosowanie się organizmu do tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 11:27   #226
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wlasnie nie pamiętałam, jak to było poprzednim razem.

Teraz już nie przeszkadzają plamienia, bo znów można uzywac tamponów

Ok, zatem się nie niepokoje i na spokojnie daję sobie czas, dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 11:54   #227
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie będziesz w ciąży. Jedno spóźnienie o niczym nie świadczy + zaczyna się mówić, że dopiero opóźnienie 24h jest ryzykowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
@Adrianna_8 powiedz co o tym myślisz, bo jestem z lekka zaniepokojona.
Zrobiłam hCG z krwi 12 i 16 dni po spóźnieniu się z tabletka, oba wyniki 0.00.
Krwawienie z odstawienia jak nigdy spóźniło się o jeden dzień, jest skąpe jak nigdy wcześniej, praktycznie dwudniowe, bo dziś już praktycznie go nie ma.
Oczywiście spanikowałam i wczoraj zrobiłam jeszcze test z apteki-jedna kreska. Ja wiem, że tak może się zdarzyć ale akurat po spóźnieniu się z tabletka?? Myślałam, że o tabletkach wiem juz niemal wszystko... a tu taki zbieg okoliczności... Panikuję

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-06, 21:50   #228
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SherryAnn80 Pokaż wiadomość
@Adrianna_8 powiedz co o tym myślisz, bo jestem z lekka zaniepokojona.
Zrobiłam hCG z krwi 12 i 16 dni po spóźnieniu się z tabletka, oba wyniki 0.00.
Krwawienie z odstawienia jak nigdy spóźniło się o jeden dzień, jest skąpe jak nigdy wcześniej, praktycznie dwudniowe, bo dziś już praktycznie go nie ma.
Oczywiście spanikowałam i wczoraj zrobiłam jeszcze test z apteki-jedna kreska. Ja wiem, że tak może się zdarzyć ale akurat po spóźnieniu się z tabletka?? Myślałam, że o tabletkach wiem juz niemal wszystko... a tu taki zbieg okoliczności... Panikuję

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Nie ma bardziej szczegółowego testu niż beta, a ta jest zerowa. Każde krwawienie z odstawienia może być inne i należy do tego przywyknąć. Tabletki bierzesz po to, żeby w ciąży nie być. Jeśli byle pojedyncze opóźnienie uwalniało owulację, to nie byłaby to najpopularniejsza metoda antykoncepcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-07, 13:46   #229
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie ma bardziej szczegółowego testu niż beta, a ta jest zerowa. Każde krwawienie z odstawienia może być inne i należy do tego przywyknąć. Tabletki bierzesz po to, żeby w ciąży nie być. Jeśli byle pojedyncze opóźnienie uwalniało owulację, to nie byłaby to najpopularniejsza metoda antykoncepcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To właśnie potrzebowałam przeczytać.
Dziękuję.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 22:50   #230
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez SherryAnn80 Pokaż wiadomość
To właśnie potrzebowałam przeczytać.
Dziękuję.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ja brałam tabletki przez 2 lata. Zawsze miałam krwawienie idealnie jak w zegarku. Nagle zniknęło, pierwszy miesiąc nic kompletnie zrobiłam milion testów i nic, dałam spokój. Drugi miesiąc tak samo brak krwawienia. Byłam u gina i mówił, że tak może się zdarzyć. Dostałam inne tabletki i póki co odpukać jest okej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 05:02   #231
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelina71373 Pokaż wiadomość
Ja brałam tabletki przez 2 lata. Zawsze miałam krwawienie idealnie jak w zegarku. Nagle zniknęło, pierwszy miesiąc nic kompletnie zrobiłam milion testów i nic, dałam spokój. Drugi miesiąc tak samo brak krwawienia. Byłam u gina i mówił, że tak może się zdarzyć. Dostałam inne tabletki i póki co odpukać jest okej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejrzewam, że gdyby nie doszło do tego 13godzinnego spóźnienia z tabletką w pierwszym tygodniu, i seksu dzień wcześniej - co wg ulotki jest możliwością zajścia w ciążę, nawet bym się nie przejęła tym skąpym krwawieniem z odstawienia.
Serio. 10 lat je biorę i ufam bardzo. Ale tutaj wystąpił błąd... mój błąd i stąd ten niepokój.
Dobrze też wiedzieć, że może ono się w ogóle nie pojawić, i to dwukrotnie.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SherryAnn80
Czas edycji: 2022-02-09 o 05:04
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 12:29   #232
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczęta,

Myślicie, że jest sens iść do dermatologa - ale po pielęgnację, nie po tabletki - na cerę zniszczona po pół rocznym używaniu spirali kyleena?

Czy po prostu czekać cierpliwie, aż tabletki antykoncepcyjne uregulują tą cerę, i naprawią szkody z zeszłego półrocza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 13:22   #233
SherryAnn80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Dziewczęta,

Myślicie, że jest sens iść do dermatologa - ale po pielęgnację, nie po tabletki - na cerę zniszczona po pół rocznym używaniu spirali kyleena?

Czy po prostu czekać cierpliwie, aż tabletki antykoncepcyjne uregulują tą cerę, i naprawią szkody z zeszłego półrocza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie miałam co prawda nigdy założonej spirali z hormonem, ale za to ogromny, ciągnący się ponad pół roku silny trądzik wywołany sterydami i to właśnie dopiero antykoncepcja hormonalna pomogła wyleczyć cerę. Brałam różne leki, między innymi Tetralysal, i wiele innych specyfików gotowych oraz robionych w aptece, działających miejscowo ale pomogły dopiero tabletki antykoncepcyjne.
Gdyby tak się nie stało, miała być włączona terapia Izotekiem. Tabletki pomogły.
Odpowiadając na Twoje pytanie - dermatolog może pomóc przepisując coś miejscowego, w oczekiwaniu na to,aż tabletki zadziałają.

Z tego co mówi mój ginekolog to dobre są na te sprawy preparaty z drospirenonem. Ja przyjmuję Vibin.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SherryAnn80
Czas edycji: 2022-02-11 o 13:23
SherryAnn80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 13:48   #234
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Dziewczęta,

Myślicie, że jest sens iść do dermatologa - ale po pielęgnację, nie po tabletki - na cerę zniszczona po pół rocznym używaniu spirali kyleena?

Czy po prostu czekać cierpliwie, aż tabletki antykoncepcyjne uregulują tą cerę, i naprawią szkody z zeszłego półrocza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym poczekała . Hormony rządzą się swoimi prawami i walka z trądzikiem hormonalnymi to walka z wiatrakami . Unormuje się w ciągu kilku miesięcy. Dobra pielęgnacja może pomóc, ale szukałabym sobie na własną rękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 14:23   #235
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A macie może coś do polecenia?

Póki co używam kremu z retinolem z Pharmaceris - nigdy nie miałam problemów z cerą więc nawet nie wiem czego szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-11, 20:18   #236
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
A macie może coś do polecenia?

Póki co używam kremu z retinolem z Pharmaceris - nigdy nie miałam problemów z cerą więc nawet nie wiem czego szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaką masz skórę obecnie?
Hm, retinol stosuje od kilku miesięcy, więc żaden ze mnie ekspert, ale jeśli masz wykwity to retinol jest ok?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-12, 11:39   #237
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam pryszcze, najwięcej na policzkach,. Trochę na czole. W sumie to jest jakiś specjalny krem z niską zawartością retinolu dla cery trądzikowej u dorosłych. :/

Ponadto maść cynkowa puntkowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:14   #238
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki tabletki jakie mam to kontracept biare je 3 miesiąc prędzej przez 2 lata novynette musiałam zmienić na brak krwawienia. Tabletki kończę w niedzielę niestety mam wyjazd mogę przedłużyć nie robiąc przerwy na krwawienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 08:31   #239
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelina71373 Pokaż wiadomość
Kobietki tabletki jakie mam to kontracept biare je 3 miesiąc prędzej przez 2 lata novynette musiałam zmienić na brak krwawienia. Tabletki kończę w niedzielę niestety mam wyjazd mogę przedłużyć nie robiąc przerwy na krwawienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, możesz połączyć 2 opakowania bez robienia przerwy. W takim przypadku może czasami dojść do plamienia.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-22, 09:49   #240
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam pytanie

Zaczęłam te pigułki w środku cyklu i mam jakieś plamienie, generalnie jest to normalne i mogą być plamienia srodcykliczne przez jakieś 3 miesiące ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to zupełnie normalne, nie przejmuj się
potem się wszystko ustabilizuje
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:17.