Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-21, 19:38   #301
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Kobietki ostatnio połączyłam 2 opakowania tabletek przed tym w przerwie miałam tylko lekkie brązowe plamienia może z 3 dni. Obecnie jestem w 3 dniu przerwy dziś bolała mnie brzuch i jest znowu plamienie brązowe z krwią, ale nie takie typowo krwawienie. Czy wszystko jest okej? Przed połączeniem opakowań robiłam test negatywny. Trrsz myślicie żeby też zrobić? Tabletki wssyteiie brane na czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-22, 17:35   #302
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ewelina71373 Pokaż wiadomość
Kobietki ostatnio połączyłam 2 opakowania tabletek przed tym w przerwie miałam tylko lekkie brązowe plamienia może z 3 dni. Obecnie jestem w 3 dniu przerwy dziś bolała mnie brzuch i jest znowu plamienie brązowe z krwią, ale nie takie typowo krwawienie. Czy wszystko jest okej? Przed połączeniem opakowań robiłam test negatywny. Trrsz myślicie żeby też zrobić? Tabletki wssyteiie brane na czas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak wszystkie tabletki jak piszesz brałas prawidłowo to nie jesteś w ciąży i nie musisz robić testu.
Nie zawsze krwawienia muszą wyglądać tak samo. Może to być plamienie. Krwawienie może też nie wystąpić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 07:55   #303
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, niby człowiek wie ale woli się upewnić…
Stosujemy z chłopakiem póki co podwójne zabezpieczenie tj tabletki i prezerwatywy.
Tabletki biorę regularnie, ewentualnie 2-3 godziny „opóźnienia” w braniu tabletki.
Prezerwatywa nigdy nam nie pękła.

Czy w przy takim zabezpieczeniu mogę spać spokojnie bez obaw o ciąże?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-25, 11:50   #304
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 13:43   #305
eust4szka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny, biorę tabletki od ponad roku i ostatnio miewam ciagle jakieś problemy związane z nimi. Dwa miesiące temu miałam plamienia w środku cyklu, poprzedni miesiąc był w miarę normalny. W tym cyklu znów pojawiły się plamienia jakoś tydzień przed wystąpieniem krwawienia, planowo od zawsze miałam je w środę, tym razem dostałam w czwartek i jest bardzo mało obfite w porównaniu do poprzednich. (Tabletki biorę regularnie, nie pomijam żadnej, nie występują wymioty czy biegunka) Czy mam prawo się niepokoić i wątpić w ich skuteczność? Czy któraś z was miała podobna sytuacje i było to po prostu jakieś zawirowanie bez głębszego sensu?
eust4szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-29, 20:14   #306
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez eust4szka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, biorę tabletki od ponad roku i ostatnio miewam ciagle jakieś problemy związane z nimi. Dwa miesiące temu miałam plamienia w środku cyklu, poprzedni miesiąc był w miarę normalny. W tym cyklu znów pojawiły się plamienia jakoś tydzień przed wystąpieniem krwawienia, planowo od zawsze miałam je w środę, tym razem dostałam w czwartek i jest bardzo mało obfite w porównaniu do poprzednich. (Tabletki biorę regularnie, nie pomijam żadnej, nie występują wymioty czy biegunka) Czy mam prawo się niepokoić i wątpić w ich skuteczność? Czy któraś z was miała podobna sytuacje i było to po prostu jakieś zawirowanie bez głębszego sensu?
Piszesz ze tabletki bierzesz regularnie wiec ciąża nie musisz się martwić. Co do plamien, warto pomyśleć o wizycie u ginekologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 08:52   #307
eust4szka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A jaka może być przyczyna tych plamień?
eust4szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-30, 12:06   #308
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Różnie. Dlatego warto umówić wizyte u ginekologa. Może być np ze tabletki przestały nam odpowiadać. Wtedy warto zmienić na inne. Mógł się pojawić stan zapalny, polisy. Mogą być objawem zaskarżenia. Czynników może być bardzo dużo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-30, 12:36   #309
eust4szka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 15
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W takim razie chyba muszę odwiedzić gina, dziękuje za odpowiedz pozdrawiam
eust4szka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-02, 18:03   #310
klaudieette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 5
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny biorę vibin mini- wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę z 3 rzędu blistra (więcej nie pominęłam) i wzięłam ją dziś rano (tabletki biorę o godz. 21 a tą zapomnianą wzięłam o 6 rano)- czyli więcej niż 12h nie minęło- rozumiem że teraz powinnam normalnie dokończyć opakowanie i potem wziąć kolejne?

Rozumiem że te poniższe możliwości dotyczą gdyby minęło ponad 12h - 'Pominięcie zastosowania jednej tabletki w tygodniu 3.Są dwie możliwości do wyboru:
1. Przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy znowu przyjmować o zwykłej porze. Zamiast
stosowania białych tabletek placebo z tego blistra, należy je wyrzucić i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra.
Krwawienie najprawdopodobniej wystąpi pod koniec stosowania tabletek z drugiego blistra, podczas stosowania białych tabletek placebo, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas przyjmowania tabletek z drugiego blistra.
2. Można także przerwać stosowanie różowych tabletek zawierających substancje czynne i przejść bezpośrednio do stosowania białych tabletek placebo przez okres do 7 dni, wliczając te dni, w których pominięto przyjmowanie tabletek (przed rozpoczęciem stosowania tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniano przyjąć tabletkę). Jeżeli pacjentka chce rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni' ?
klaudieette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 06:59   #311
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej.
Mam pytanie od ponad półtora roku biorę tabletki dwuskładnikowe yasminelle regularnie stałe i żadnej nie pominęłam.
W trakcie tej 7 dniowej przerwy z 1 na 2 dzień doszło do stosunku z mężem dwukrotnie i skończył we mnie , 4 dnia dostałam okres z odstawienia a 8 dnia wzięłam normalnie pigułkę.
Po 13 dniach brania pigułek zaczęły mnie boleć plecy w dolnym odcinku i pieczenie podbrzusza czy jest to możliwe bym zaszła wtedy w ciążę ?
Pieczenie znika jak chodzę i się ruszam nasila jak siedzę i leżę wyprostowana co to może być?
Mam dwójkę dzieci a nie chcemy trzeciego 😞
Wiem że piszę jak wół że pigułki chronią w trakcie przerwy ale pierwszy raz ale z tym spotykam.
Proszę o poradę
Do końca opakowania zostało mi 5 pigułek.
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-03, 10:03   #312
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Hej.
Mam pytanie od ponad półtora roku biorę tabletki dwuskładnikowe yasminelle regularnie stałe i żadnej nie pominęłam.
W trakcie tej 7 dniowej przerwy z 1 na 2 dzień doszło do stosunku z mężem dwukrotnie i skończył we mnie , 4 dnia dostałam okres z odstawienia a 8 dnia wzięłam normalnie pigułkę.
Po 13 dniach brania pigułek zaczęły mnie boleć plecy w dolnym odcinku i pieczenie podbrzusza czy jest to możliwe bym zaszła wtedy w ciążę ?
Pieczenie znika jak chodzę i się ruszam nasila jak siedzę i leżę wyprostowana co to może być?
Mam dwójkę dzieci a nie chcemy trzeciego
Wiem że piszę jak wół że pigułki chronią w trakcie przerwy ale pierwszy raz ale z tym spotykam.
Proszę o poradę
Do końca opakowania zostało mi 5 pigułek.
Nie ma szans na ciąże. Ból musi mieć inna przyczynę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudieette Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny biorę vibin mini- wczoraj zapomniałam wziąć tabletkę z 3 rzędu blistra (więcej nie pominęłam) i wzięłam ją dziś rano (tabletki biorę o godz. 21 a tą zapomnianą wzięłam o 6 rano)- czyli więcej niż 12h nie minęło- rozumiem że teraz powinnam normalnie dokończyć opakowanie i potem wziąć kolejne?

Rozumiem że te poniższe możliwości dotyczą gdyby minęło ponad 12h - 'Pominięcie zastosowania jednej tabletki w tygodniu 3.Są dwie możliwości do wyboru:
1. Przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy znowu przyjmować o zwykłej porze. Zamiast
stosowania białych tabletek placebo z tego blistra, należy je wyrzucić i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra.
Krwawienie najprawdopodobniej wystąpi pod koniec stosowania tabletek z drugiego blistra, podczas stosowania białych tabletek placebo, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie śródcykliczne podczas przyjmowania tabletek z drugiego blistra.
2. Można także przerwać stosowanie różowych tabletek zawierających substancje czynne i przejść bezpośrednio do stosowania białych tabletek placebo przez okres do 7 dni, wliczając te dni, w których pominięto przyjmowanie tabletek (przed rozpoczęciem stosowania tabletek placebo, należy zanotować dzień, w którym zapomniano przyjąć tabletkę). Jeżeli pacjentka chce rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni' ?
Nie musisz się martwić - kontynuuj opakowanie bez żadnych zmian .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 14:13   #313
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Nie ma szans na ciąże. Ból musi mieć inna przyczynę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Nie musisz się martwić - kontynuuj opakowanie bez żadnych zmian .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko jaki ?
Ja już sobie urajałam tkliwość piersi w których mam implanty i to że czuje różne dziwne zapachy z tego stresu...
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-03, 14:14   #314
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Tylko jaki ?

Ja już sobie urajałam tkliwość piersi w których mam implanty i to że czuje różne dziwne zapachy z tego stresu...
Moglo cie przewiac, moglas sie przeforsowac albo nawet naciagnac miesnie w trakcie snu.


Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-04, 15:52   #315
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A to pewne że nie ciąża ?
Bo pieczenie j jak na okres jest jak tylko siedzę to to czuje a jak chodzę , ruszam się to nic nie czuję.
Brałam gorąca kąpiel wczoraj i nic nie czułam dod dnia dzisiejszego jak pół dnia siedziałam w pracy zgięta hmm dodam że mało robię siku a pije regularnie płyny.
Cóż to może być ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-04, 15:58   #316
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
A to pewne że nie ciąża ?

Bo pieczenie j jak na okres jest jak tylko siedzę to to czuje a jak chodzę , ruszam się to nic nie czuję.

Brałam gorąca kąpiel wczoraj i nic nie czułam dod dnia dzisiejszego jak pół dnia siedziałam w pracy zgięta hmm dodam że mało robię siku a pije regularnie płyny.

Cóż to może być ?
Wydaje mi sie, ze w takim przypadku przydalaby sie wizyta u lekarza. Raczej zadna dziewczyna tutaj nie jest jasnowidzka

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-04, 18:58   #317
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
A to pewne że nie ciąża ?
Bo pieczenie j jak na okres jest jak tylko siedzę to to czuje a jak chodzę , ruszam się to nic nie czuję.
Brałam gorąca kąpiel wczoraj i nic nie czułam dod dnia dzisiejszego jak pół dnia siedziałam w pracy zgięta hmm dodam że mało robię siku a pije regularnie płyny.
Cóż to może być ?
Jeśli piszesz ze tabletki bierzesz prawidłowo. To nie ma opcji żeby to była ciąża. A przyczyn może być np. Stan zapalny. Jak nie stan zapalny to może zakażenie. Dlatego warto iść do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 07:34   #318
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Przekopałam cały już internet i już fiksa można dostać ,ogólnie oprócz tych dwóch objawów co zaczęły się w sobotę to nie dolega mi zbytnio nic . No oprócz tego że dziś dostałam chrypy i ból gardła ale stres też robi swoje 😞
A piecze mnie i boli teraz na poziomie wzgórka łonowego i pachwin.
A do lekarza pójdę jak się dostanę.
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 22:18   #319
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, mam dość głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Stosuję tabletki dwuskładnikowe, ale ostatnio używam depilatora laserowego takiego domowego. Czy wiązki światła mogą spowodować obniżenie skuteczności tabletek? Na chłopski rozum to nie, ale różne głupoty można przeczytać w Internecie
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-06, 14:31   #320
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Hej, mam dość głupie pytanie, ale wolę się upewnić. Stosuję tabletki dwuskładnikowe, ale ostatnio używam depilatora laserowego takiego domowego. Czy wiązki światła mogą spowodować obniżenie skuteczności tabletek? Na chłopski rozum to nie, ale różne głupoty można przeczytać w Internecie

Depilacja laserowa nie obniża skuteczności tabletek.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 14:12   #321
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

No i tak od poniedziałku mam 7 dniowa przerwę ,wieczorem dostałam brązowego plamienia , wczoraj też dziś trochę krwi ale to nie przypomina mojego okresu z odstawienia ,wszystkie bóle odeszły .Zastanawiam się teraz czy taka mała ilość to właśnie to bo aż się dziwię i martwię...

Chyba muszę zrobić test 😞
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 15:06   #322
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
No i tak od poniedziałku mam 7 dniowa przerwę ,wieczorem dostałam brązowego plamienia , wczoraj też dziś trochę krwi ale to nie przypomina mojego okresu z odstawienia ,wszystkie bóle odeszły .Zastanawiam się teraz czy taka mała ilość to właśnie to bo aż się dziwię i martwię...

Chyba muszę zrobić test
Ja jak bralam tabletki to raz "okres" mialam normalny, raz nie bylo wcale, a innym razem tylko plamienie. Jak bedziesz spokojniejsza to zrob test

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-11, 16:57   #323
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Zrobiłam test ☺️ jedna kreska negatywny ..Ulzylo mi niesamowicie. Choć zastanawiam się z kad tak skompy okres bardzo i te ciągnięcie w podbrzuszu leciutkie.
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-12, 15:04   #324
Fiolek0000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 23
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czesc dziewczyny. Od kilku lat stosuje krążek antykoncepcyjny a dzis pierwszy raz przytrafiła mi się taka sytuacja. A mianowicie zawsze wyciągam krążek na czas stosunku. Niestety dzis omylko go wyrzuciłam. Założyłam od razu nowy system, wiec antykoncepcja jest zachowana. Dzisiaj mam 16 dzień cyklu wiec jeszcze tydzień powinnam nosić stary. Moje pytanie jest takie, czy od dzisiejszego dnia powinnam liczyć od nowa 3tygodnie noszenia i tydzień przerwy? Czy może dokończyć tak jakby stary cykl i nosić tydzień? Buziaki 🥰
Fiolek0000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 10:37   #325
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie znalazłam nigdzie podobnego wątku więc zaryzykuję tutaj. Ze wzgledu na problemy z cyklem, w tym bardzo długie miesiączki dostałam tabletki Drovelis. Przy pierwszym opanowaniu wszystko było ok, zrobiłam przerwę między opakowaniami, dostałam w tej przerwie krwawienia i zaczęłam nowe opakowanie. Od momentu przerwy do dnia dzisiejszego mam nadal mniejsze bądź większe krawawienie a wybrałam już pół opakowania. Czekać cierpliwie do trzeciego opakowania i obserwować czy od razu zmieniać tabletki? Szlag mnie z tym trafia
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 11:56   #326
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Nie znalazłam nigdzie podobnego wątku więc zaryzykuję tutaj. Ze wzgledu na problemy z cyklem, w tym bardzo długie miesiączki dostałam tabletki Drovelis. Przy pierwszym opanowaniu wszystko było ok, zrobiłam przerwę między opakowaniami, dostałam w tej przerwie krwawienia i zaczęłam nowe opakowanie. Od momentu przerwy do dnia dzisiejszego mam nadal mniejsze bądź większe krawawienie a wybrałam już pół opakowania. Czekać cierpliwie do trzeciego opakowania i obserwować czy od razu zmieniać tabletki? Szlag mnie z tym trafia
Z tego co kojarzę te tabletki to 24+4 możesz się spodziewać plamien do 3-6 miesięcy. Organizm musi się zaadaptować. Możesz poczekać jeszcze jeden, dwa cykle. Zobaczysz czy plamienia dalej się utrzymują. Jeśli nie chcesz czekać to wtedy zmiana tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 12:50   #327
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję oo rany, to masakra jeszcze jakby to były jakieś małe plamienia to luz, ale dziś np mam takie krwawienie jak standardowy okres. Nie wiem czy jednak system 21+7 nie jest dla mnie lepszy bo jakieś 10 lat temu również brałam hormony i wtedy nie miałam żadnych krwawień itp
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 13:31   #328
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Fiolek0000 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Od kilku lat stosuje krążek antykoncepcyjny a dzis pierwszy raz przytrafiła mi się taka sytuacja. A mianowicie zawsze wyciągam krążek na czas stosunku. Niestety dzis omylko go wyrzuciłam. Założyłam od razu nowy system, wiec antykoncepcja jest zachowana. Dzisiaj mam 16 dzień cyklu wiec jeszcze tydzień powinnam nosić stary. Moje pytanie jest takie, czy od dzisiejszego dnia powinnam liczyć od nowa 3tygodnie noszenia i tydzień przerwy? Czy może dokończyć tak jakby stary cykl i nosić tydzień? Buziaki 🥰
Zależy od Ciebie . Możesz zrobić i tak, i tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-15, 20:31   #329
maszka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Nie znalazłam nigdzie podobnego wątku więc zaryzykuję tutaj. Ze wzgledu na problemy z cyklem, w tym bardzo długie miesiączki dostałam tabletki Drovelis. Przy pierwszym opanowaniu wszystko było ok, zrobiłam przerwę między opakowaniami, dostałam w tej przerwie krwawienia i zaczęłam nowe opakowanie. Od momentu przerwy do dnia dzisiejszego mam nadal mniejsze bądź większe krawawienie a wybrałam już pół opakowania. Czekać cierpliwie do trzeciego opakowania i obserwować czy od razu zmieniać tabletki? Szlag mnie z tym trafia
Czekaj, to są naprawdę dobre tabletki a estetrol czyli hormon jaki w nich jest zawarty jest wybiórczy tkankowo dlatego są one bezpieczniejsze dla organizmu. Ja powiem Ci, że nie miałam plamień i nie mam a biorę je ponad 8 miesięcy. I czuję się super. Bo przerwa między opakowaniami to mówisz o tabletkach placebo? bo przecież tu bierzemy tabletkę codziennie
maszka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-16, 06:46   #330
karolinak20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Czy pijecie piwo podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Bo słyszałam że chmiel obniża skuteczność
karolinak20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.