Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-08, 17:11   #3271
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No zależy, czy chodzi o ujędrnienie tyłka (który już jest, ale po prostu nie jest aż tak jędrny), czy o zbudowanie go, bo to drugie to temat rzeka. W pierwszym przypadku to - jeżeli ktoś robił samo cardio typu rowerek, bieganie, a nie ćwiczył siłowo, bądź w ogóle nie ćwiczył - to jestem przekonana, że same przysiady (poprawnie wykonane), wykroki (jeszcze z ławeczką), donkey kicks w różnych wariantach, hip thrusty w różnych wariantach już zrobią bardzo dużą różnicę w zakresie jędrności czterech liter.
No nie wiem, ja nie zauważyłam żadnej różnicy ale może to zależy też od budowy. No i jak dla mnie ujędrnienie wiąże się jednak z powiększeniem mięśni po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-08, 17:40   #3272
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Jak dla mnie, jeśli jesteś początkująca, to nie musisz od razu kupować nie wiadomo jakich ciężarów. Jak rozpoczynałam swoją przygodę z ćwiczeniami kilka lat temu, to efekt uzyskałam przy ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała i nie potrzebowałam od razu sztangi, hantli itd., bo wcześniej ćwiczyłam tylko cardio (rower, bieganie), więc wymodelowałam sobie sylwetkę przez samo wykonywanie innych ćwiczeń niż dotychczas.

Wręcz według mnie bez sensu, żebyś stosowała ciężary, jeśli nie czujesz teraz pośladka. Możesz spróbować zrobić np. to: https://www.youtube.com/watch?v=WUzd...CarolineGirvan, powinnaś coś poczuć. Dopóki nie poczujesz czegoś bez ćwiczeń z ciężarami, to nie brałabym się za nie, bo najpierw warto opanować technikę, a później dokładać ciężar.

Pośladki powinnaś po prostu napinać. Jak robisz przysiady i wstajesz z nich, jesteś w górze, to powinien być moment spięcia pośladka. Podobnie jak robisz hip trusty - przy końcowym ruchy po prostu napinasz pośladek. Tak jakbyś chciała właśnie coś nimi utrzymać, trudno to opisać.
Ja w ogóle jestem bardzo zasiedziana, całe życie przemieszczam się tylko między łóżkiem a fotelem. Ze dwa lata temu zaczęłam ćwiczyć lekkie cardio, rower, spacery, beat saber, zauważyłam, że mam dużo lepszą kondycję teraz i silniejsze nogi, ale reszta ciała pewnie dalej sflaczała Więc może takie domowe ćwiczenia nawet jeśli nie wywołują rewolucji w wyglądzie to działają w jakimś stopniu na takich ludzi jak ja, którzy pewnych mięśni nie ruszali od dekad.

Próbowałam zrobić te ćwiczenia z linku, na 70% padłam na podłogę i nogi mi się tak trzęsły, że się poddałam Spróbuję następnym razem dotrwać do końca i się przyjrzę ćwiczeniom na inne części ciała, całkiem spoko się z ćwiczy z tą babką, tylko potwornie długo, do tej pory maksymalnie ćwiczyłam 10-15 minut dziennie, w ogóle moje mięśnie nie są do tego przyzwyczajone.

No i jednak miałam lekkie zakwasy po wczoraj, poczułam jak zaczęłam ćwiczenia, ale tak jak myślałam, głównie w udach.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-08, 19:59   #3273
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ćwiczyła któraś z Was z kółkiem ab wheel? Nie mam motywacji do treningów w domu, poza tym nie przepadam za treningiem brzucha no i postanowiłam sobie to kupić w oczekiwaniu na otwarcie siłowni.
Zrobiłam wczoraj 4 x 10 powtórzeń, dzisiaj czuję brzuch i triceps. Jestem ciekawa efektów tego kółka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 10:21   #3274
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Hm, no mogę ścisnąć uda i wtedy tyłek też się spina, o to chodzi?
Nie wiem czy to sprawa dla fizjoterapeuty, po prostu chyba nie mam za bardzo świadomości swojego ciała, może trener by mi się tutaj przydał.
Tak, żeby mieć kontrole nad konkretnymi grupami mięśni, trzeba mieć czucie cała, a to przychodzi z ciała używaniem.
Ćwicz, myśl w trakcie co robisz, nie rób bezmyślnie byle zaliczyć, a świadomość ciała będzie się powiększać stopniowo, układ nerwowy będzie tworzył nowe połączenia i będziesz miała coraz większa kontrole nad swoim ciałem.

Na opanowanie tej grupy mięśniowej rób sobie czasem krótkie ćwiczonko: usiądź po turecku, luźno, i ściskaj( napinaj, ściskaj to określenie mocnompomocnicze na sam początek) pośladki próbując nie napinać mięśni nóg i brzucha a z czasem odbytu i krocza.
Potem można jeszcze podzielić i napinać osobno mięśnie pośladków, mięśni krocza, mięśnie odbytu. Raz jedne, raz drugie , wszytko osobno po kolei w tej pozycji.
W ogóle bardzo dobre ćwiczenie dla kobiet.

Tak samo warto ćwiczyć napinanie selektywne mięśni tułowia - brzucha, żeby umieć osobno napinać mięśnie brzucha górne, dolne, skośne brzucha czyli boczne tułowia, tylne - prostowniki grzbietu ( czyli okolicę lędźwiową mięśni pleców) bez aktywacji mięśni brzucha.
To też najwygodniej w luźnym siądzie po turecku.

Dobrym ćwiczeniem jest też zwykłe wstawanie z krzesła. Krzesło/coś na którym się do niego siada, powinien być twardy i takiej wysokości, żeby nogi w siedzeniu były zgięte w 90 st lub mniej, czyli dosyc niski. A wstawać należy bez zbytniego pochylania się do przodu tułowiem, wtedy pośladki mocno się aktywują, bo nie mają innego wyjścia. Tylko właśnie należy kontrolować to pochylanie tułowia w przód, jak najbardziej pionowo należy wstawać. Z czasem można do tego wziąć jakieś obciążenie a siedzisko obniżać.
Ćwiczenie na pośladki IMO lepsze niż przysiady.

Hip thrust z czymś trzymanym między kolanami- złożonym ręcznikiem, piłeczka, nie ściskać tego tylko nie pozwolić wypaść, w takim ułożeniu mięśnie pośladków też się wyizoluja i zapracują mocniej.

W wykrokach ( i przysiadach) należy kontrolować ułożenie tułowia, im bardziej pochyla się tułów w przód, tym mniej pracują pośladki a większa praca uda- wiec tułów pionowo w wykrokach i jak najmniej pochylać w przysiadach.

I ja na samo zaktywowane i ujędrnianie , naprawdę polecam pilates na okolice pośladków. Ludki od pilatesu znają mięśnie pośladków i umieją je zniszczyć ćwiczeniami bez obciążenia. Strasznie są dokuczliwi pod tym względem.
Zresztą, mają tak z każda częścią ciała. Mistrzowie wyprowadzania z samozachwytu.
Przynajmniej mnie wiecznie z niego wyprowadzają.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Ćwiczyła któraś z Was z kółkiem ab wheel? Nie mam motywacji do treningów w domu, poza tym nie przepadam za treningiem brzucha no i postanowiłam sobie to kupić w oczekiwaniu na otwarcie siłowni.
Zrobiłam wczoraj 4 x 10 powtórzeń, dzisiaj czuję brzuch i triceps. Jestem ciekawa efektów tego kółka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, koszmarny wynalazek.
Mój mąż ubóstwia. Ale on lubi niszczące człowieka rzeczy.
I Bruce Lee też tym ćwiczył, potrafił rozjechać się do leżenia i wrócić na prostych nogach do skłonu. Bez opierania się na kolanach.
Ale to by Bruce Lee, karate mistrz!
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 13:14   #3275
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Potrzebuje motywacji. Jak na razie zrobilam 15 min z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8XgVAWO0SkA co zrobic by wytrwac dluzej (kondycyjnie ok, po prostu nudza mnie cwiczenia samej w domu).

Jakie macie sposoby by sie motywowac, ktore trenerki/trenerzy Wam pomogli.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 13:24   #3276
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak, żeby mieć kontrole nad konkretnymi grupami mięśni, trzeba mieć czucie cała, a to przychodzi z ciała używaniem.
Ćwicz, myśl w trakcie co robisz, nie rób bezmyślnie byle zaliczyć, a świadomość ciała będzie się powiększać stopniowo, układ nerwowy będzie tworzył nowe połączenia i będziesz miała coraz większa kontrole nad swoim ciałem.

Na opanowanie tej grupy mięśniowej rób sobie czasem krótkie ćwiczonko: usiądź po turecku, luźno, i ściskaj( napinaj, ściskaj to określenie mocnompomocnicze na sam początek) pośladki próbując nie napinać mięśni nóg i brzucha a z czasem odbytu i krocza.
Potem można jeszcze podzielić i napinać osobno mięśnie pośladków, mięśni krocza, mięśnie odbytu. Raz jedne, raz drugie , wszytko osobno po kolei w tej pozycji.
W ogóle bardzo dobre ćwiczenie dla kobiet.

Tak samo warto ćwiczyć napinanie selektywne mięśni tułowia - brzucha, żeby umieć osobno napinać mięśnie brzucha górne, dolne, skośne brzucha czyli boczne tułowia, tylne - prostowniki grzbietu ( czyli okolicę lędźwiową mięśni pleców) bez aktywacji mięśni brzucha.
To też najwygodniej w luźnym siądzie po turecku.

Dobrym ćwiczeniem jest też zwykłe wstawanie z krzesła. Krzesło/coś na którym się do niego siada, powinien być twardy i takiej wysokości, żeby nogi w siedzeniu były zgięte w 90 st lub mniej, czyli dosyc niski. A wstawać należy bez zbytniego pochylania się do przodu tułowiem, wtedy pośladki mocno się aktywują, bo nie mają innego wyjścia. Tylko właśnie należy kontrolować to pochylanie tułowia w przód, jak najbardziej pionowo należy wstawać. Z czasem można do tego wziąć jakieś obciążenie a siedzisko obniżać.
Ćwiczenie na pośladki IMO lepsze niż przysiady.

Hip thrust z czymś trzymanym między kolanami- złożonym ręcznikiem, piłeczka, nie ściskać tego tylko nie pozwolić wypaść, w takim ułożeniu mięśnie pośladków też się wyizoluja i zapracują mocniej.

W wykrokach ( i przysiadach) należy kontrolować ułożenie tułowia, im bardziej pochyla się tułów w przód, tym mniej pracują pośladki a większa praca uda- wiec tułów pionowo w wykrokach i jak najmniej pochylać w przysiadach.

I ja na samo zaktywowane i ujędrnianie , naprawdę polecam pilates na okolice pośladków. Ludki od pilatesu znają mięśnie pośladków i umieją je zniszczyć ćwiczeniami bez obciążenia. Strasznie są dokuczliwi pod tym względem.
Zresztą, mają tak z każda częścią ciała. Mistrzowie wyprowadzania z samozachwytu.
Przynajmniej mnie wiecznie z niego wyprowadzają.

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------



Oj tak, koszmarny wynalazek.
Mój mąż ubóstwia. Ale on lubi niszczące człowieka rzeczy.
I Bruce Lee też tym ćwiczył, potrafił rozjechać się do leżenia i wrócić na prostych nogach do skłonu. Bez opierania się na kolanach.
Ale to by Bruce Lee, karate mistrz!
To kółko wygląda tak niepozornie, a nieźle daje popalić no ale dobrze, zobaczymy ile wytrwam i czy będą efekty. Jutro trening nr 2, bo dzisiaj jeszcze za bardzo mięśnie bolą widać, że kółko aktywowało mięśnie brzucha, które do tej pory nie były tak pobudzane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Potrzebuje motywacji. Jak na razie zrobilam 15 min z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8XgVAWO0SkA co zrobic by wytrwac dluzej (kondycyjnie ok, po prostu nudza mnie cwiczenia samej w domu).

Jakie macie sposoby by sie motywowac, ktore trenerki/trenerzy Wam pomogli.
Oj też bym z nią nie ćwiczyła, nie mój klimat. Nie mam ulubionej trenerki, ale zawsze jak trenowałam z YT to puszczałam głośno swoją muzykę treningową, bo te z filmików zawsze jakieś za ciche albo zamulające. Ja przy treningu w domu muszę mieć odpowiednią muzykę, pobudza mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 13:54   #3277
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
To kółko wygląda tak niepozornie, a nieźle daje popalić no ale dobrze, zobaczymy ile wytrwam i czy będą efekty. Jutro trening nr 2, bo dzisiaj jeszcze za bardzo mięśnie bolą widać, że kółko aktywowało mięśnie brzucha, które do tej pory nie były tak pobudzane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Oj też bym z nią nie ćwiczyła, nie mój klimat. Nie mam ulubionej trenerki, ale zawsze jak trenowałam z YT to puszczałam głośno swoją muzykę treningową, bo te z filmików zawsze jakieś za ciche albo zamulające. Ja przy treningu w domu muszę mieć odpowiednią muzykę, pobudza mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co puszczasz? Może jakaś playlista na Spotify?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-09, 14:04   #3278
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
[/COLOR]Oj też bym z nią nie ćwiczyła, nie mój klimat. Nie mam ulubionej trenerki, ale zawsze jak trenowałam z YT to puszczałam głośno swoją muzykę treningową, bo te z filmików zawsze jakieś za ciche albo zamulające. Ja przy treningu w domu muszę mieć odpowiednią muzykę, pobudza mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Probowalam tez Chodakowska i tez to nie to.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 14:42   #3279
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A co puszczasz? Może jakaś playlista na Spotify?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wpisuję na YT "gym motivation", "workout music" itp. Przeklikuję sobie kilka fragmentów i jak mi wpadnie w ucho to włączam sobie do ćwiczeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Probowalam tez Chodakowska i tez to nie to.
Ćwiczysz z jakimś sprzętem?
Mnie nudziły wszystkie "zwykłe" treningi bez sprzętu, dlatego wybierałam filmiki typu "dance workout". Np. to kiedyś robiłam https://youtu.be/udVy1orWkVI .
Tylko, że ja lubię tańczyć, normalnie to chodzę na zumbę raz w tygodniu, bo też nie lubię robić innego cardio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 15:19   #3280
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Wpisuję na YT "gym motivation", "workout music" itp. Przeklikuję sobie kilka fragmentów i jak mi wpadnie w ucho to włączam sobie do ćwiczeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Ćwiczysz z jakimś sprzętem?
Mnie nudziły wszystkie "zwykłe" treningi bez sprzętu, dlatego wybierałam filmiki typu "dance workout". Np. to kiedyś robiłam https://youtu.be/udVy1orWkVI .
Tylko, że ja lubię tańczyć, normalnie to chodzę na zumbę raz w tygodniu, bo też nie lubię robić innego cardio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tanczyc uwielbiam. Nie mam sprzetu, ale jestem sklonna cos kupic jesli naprawde to spowoduje, ze bede cwiczyc. Na razie to mam karimate, adidasy, leginsy czyli stroj do cwiczen.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 16:36   #3281
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Mnie się ten film CF bardzo podoba, w środę go zrobiłam
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-09, 17:15   #3282
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Potrzebuje motywacji. Jak na razie zrobilam 15 min z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8XgVAWO0SkA co zrobic by wytrwac dluzej (kondycyjnie ok, po prostu nudza mnie cwiczenia samej w domu).



Jakie macie sposoby by sie motywowac, ktore trenerki/trenerzy Wam pomogli.
Mnie pomogła właśnie Marta. Ale ten film mi się całkiem podobał i ogólnie ćwiczenia mnie nie nudzą, traktuję jako punkt do odhaczenia, a w trakcie skupiam się na tym, co robię i czas leci. Czasami sobie puszczam swoją muzykę, szukam playlist w stylu "latin workout", "latin cardio", bo takie lubię.
Najbardziej lubię jej treningi bez tupania, z ciężarkami i z gumami. Lubię też te różne krótkie, łatwiej mi się zebrać, jeśli wiem, że t potrzebuję tylko pół godzinki. Tabata z gibonami też jest fajna.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 08:31   #3283
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Tak, ale już teraz zauważyłam, że trochę mi ręce rosną, a wolałabym efekt smuklejszych rąk; ja łatwo nabieram tkanki mięśniowej (np. mam wyrobione pośladki, choć nigdy nie ćwiczyłam z wielkimi ciężarami). Podobnie ma moja mama, ma bardzo wyrobione ręce, choć nie dźwiga nie wiadomo jakich ciężarów.

Ale to chyba ogólnie redukcja i cardio bardziej, ale nie znoszę cardio oprócz zumby. Tyle że kluby fitness zamknięte nadal .
Polecam zumbę Tanju. Ma kilka filmów na YouTube a oprócz tego prowadzi zajęcia na zoomie. Ma dużo energii i ciągle się uśmiecha i zumba z nim to jak impreza ja dzisiaj jestem zapisana na 11.
I 90min takich zajęć to mnóstwo ruchu i kcal i bardzo fajnie działa na wysmuklenie.
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Potrzebuje motywacji. Jak na razie zrobilam 15 min z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8XgVAWO0SkA co zrobic by wytrwac dluzej (kondycyjnie ok, po prostu nudza mnie cwiczenia samej w domu).

Jakie macie sposoby by sie motywowac, ktore trenerki/trenerzy Wam pomogli.
Przede wszystkim brak nudnych ćwiczeń. Ten filmik to w ogóle nie moj klimat i wygląda jak rozgrzewka (których bardzo nie lubię ).
Włączyłabym 20/30min hiit z caroline girvan i walczyłabym o życie zamiast myśleć, że nudno.

Ale od korony moim absolutnie numerem 1 jest Tanju. Jak chce się poruszać, mam zly humor, zumba jest po prostu najlepsza. I na tej bazie tego ruchu dodaję czasem ciężary/hiit albo jogę.

Polecam w ogóle zumbę w domu jak ktoś lubi tańczyć, bo to po prostu taki ruch trochę spontaniczny, którego w lockdownie brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 08:39   #3284
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 921
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Moze jakies platne zajecia online lub trener? Mi szkoda kasy, ale znajoma cwiczyc online, zajecia ma ze swojego klubu, placi jak za karnet na silke i jest bardzo zadowolona.

Inna z kolei ma trenerke, ktora daje jej program cwiczen i co pare dni maja konsultacje. Koszt jakies 200 - 300 zl za miesiac, wiec do przezycia.
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 09:44   #3285
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Polecam zumbę Tanju. Ma kilka filmów na YouTube a oprócz tego prowadzi zajęcia na zoomie. Ma dużo energii i ciągle się uśmiecha i zumba z nim to jak impreza ja dzisiaj jestem zapisana na 11.
I 90min takich zajęć to mnóstwo ruchu i kcal i bardzo fajnie działa na wysmuklenie.
Przede wszystkim brak nudnych ćwiczeń. Ten filmik to w ogóle nie moj klimat i wygląda jak rozgrzewka (których bardzo nie lubię ).
Włączyłabym 20/30min hiit z caroline girvan i walczyłabym o życie zamiast myśleć, że nudno.

Ale od korony moim absolutnie numerem 1 jest Tanju. Jak chce się poruszać, mam zly humor, zumba jest po prostu najlepsza. I na tej bazie tego ruchu dodaję czasem ciężary/hiit albo jogę.

Polecam w ogóle zumbę w domu jak ktoś lubi tańczyć, bo to po prostu taki ruch trochę spontaniczny, którego w lockdownie brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za podsunięcie Tanju, obejrzałam go teraz na YT i już wiem, że to mój klimat i będzie z nim tańczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 11:27   #3286
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Dzięki za podsunięcie Tanju, obejrzałam go teraz na YT i już wiem, że to mój klimat i będzie z nim tańczone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kocham tego gościa, dlatego co jakiś czas podsuwam, bo może też komuś doda trochę radości i aktywności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 12:58   #3287
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Dzieki za pomysl z tancem. Mysle, ze to dobry kierunek. W czasach imprezowych potrafilam nie schodzic z parkietu przez kilka godzin. Na rolkach tez moglam 3 godziny jezdzic. Ale to wszystko w grupie samej to nie to samo i kondycja tez juz nie ta co kiedys.

Rytmy latino lubie, tylko moj TZ nie da sie na to namowic i bedzie marudzic by wylaczyc. Sluchacie ze sluchawkami muzyki?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 13:26   #3288
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzieki za pomysl z tancem. Mysle, ze to dobry kierunek. W czasach imprezowych potrafilam nie schodzic z parkietu przez kilka godzin. Na rolkach tez moglam 3 godziny jezdzic. Ale to wszystko w grupie samej to nie to samo i kondycja tez juz nie ta co kiedys.

Rytmy latino lubie, tylko moj TZ nie da sie na to namowic i bedzie marudzic by wylaczyc. Sluchacie ze sluchawkami muzyki?
Nie, nawet nie mam słuchawek bezprzewodowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 14:37   #3289
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Dzieki za pomysl z tancem. Mysle, ze to dobry kierunek. W czasach imprezowych potrafilam nie schodzic z parkietu przez kilka godzin. Na rolkach tez moglam 3 godziny jezdzic. Ale to wszystko w grupie samej to nie to samo i kondycja tez juz nie ta co kiedys.

Rytmy latino lubie, tylko moj TZ nie da sie na to namowic i bedzie marudzic by wylaczyc. Sluchacie ze sluchawkami muzyki?
Widzę, że mamy podobne gusta . Tańczyć uwielbiałam - potrafiłam godzinami tańczyć przed lusterkiem w pokoju, nie wspominając o parkiecie w klubie. Rolki też zakładałam rano o 9-ej, a ściągałam 12 godzin później, a w ciągu dnia nawet jadłam w nich obiad.

Mnie również brakuje sportów zespołowych - typu koszykówka.

Ćwiczenia w domu, które moge od siebie polecić, to te z Cindy Crawford "Shape you body" - stare, ale jare. Kolejnym krokiem jest zestaw ćwiczeń Next Challenge, który przynajmniej dla mnie był sporym wyzwaniem. Bardzo lubie nie tylko za szybkie efekty, ale też za to, że mam po nich mase energii i dobre samopoczucie psychicznie. Cindy jako trenerka tez mi bardzo odpowiada - nie ma tego dennego, slodkiego pierdzenia "dasz rade", "jestes wspaniala", itd. a jest konkretna i sfokusowana na ćwiczeniach. Klimat retro nagrania + muzyka z lat 90-ych też mi bardzo odpowiada.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-01-10 o 14:43
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 15:25   #3290
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Mnie za to nikt wołami nie zaciągnie na parkiet nie mam w ogóle poczucia rytmu i nie lubię tańczyć. Byłam w swoim życiu pewnie na 10 weselach i tańczyłam tylko na jednym - na oczepinach
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:05   #3291
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Potrzebuje motywacji. Jak na razie zrobilam 15 min z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=8XgVAWO0SkA co zrobic by wytrwac dluzej (kondycyjnie ok, po prostu nudza mnie cwiczenia samej w domu).

Jakie macie sposoby by sie motywowac, ktore trenerki/trenerzy Wam pomogli.
No ja nienawidzę ćwiczeń przez Internet i mnie nudzą, ale:
- odkąd ćwiczę z Caroline, to nadal mi się trochę nudzi, ale czuję wyzwanie. Robię po prostu poszczególne dni i dzięki temu też mam motywację, bo za każdym razem trening jest inny. Zalinkowany przez Ciebie trening byłby dla mnie zbyt nudny, lepiej wybrać coś, co jest dla nas wyzwaniem i nie jest takie proste,
- nigdy nie przerywam rozpoczętego treningu, nawet jeśli ledwo żyję (jak w przypadku HIIT u Caroline) albo jestem na maxa znudzona, robię swoje i tyle,
- słucham sobie podcastów (ja akurat kryminalnych) w trakcie ćwiczeń.

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Polecam zumbę Tanju. Ma kilka filmów na YouTube a oprócz tego prowadzi zajęcia na zoomie. Ma dużo energii i ciągle się uśmiecha i zumba z nim to jak impreza ja dzisiaj jestem zapisana na 11.
I 90min takich zajęć to mnóstwo ruchu i kcal i bardzo fajnie działa na wysmuklenie.
Przede wszystkim brak nudnych ćwiczeń. Ten filmik to w ogóle nie moj klimat i wygląda jak rozgrzewka (których bardzo nie lubię ).
Włączyłabym 20/30min hiit z caroline girvan i walczyłabym o życie zamiast myśleć, że nudno.

Ale od korony moim absolutnie numerem 1 jest Tanju. Jak chce się poruszać, mam zly humor, zumba jest po prostu najlepsza. I na tej bazie tego ruchu dodaję czasem ciężary/hiit albo jogę.

Polecam w ogóle zumbę w domu jak ktoś lubi tańczyć, bo to po prostu taki ruch trochę spontaniczny, którego w lockdownie brakuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za polecenie, super się wydaje ten instruktor i słyszę, że piosenki z "mojej" zumby; do tego cóż, ma bardzo sympatyczną aparycję .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 21:13   #3292
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 921
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja nie lubie cwiczyc w domu, ale lubie cwiczyc z Caroline, bo:

- wyzwanie
- brak gadania - to mnie mocno rozprasza
- cwiczenia nie sa udziwnione - nie ma jakis dziwnych pozycji, jak czasami u Chodakowskiej
- podoba mi sie kolejnosc cwiczen u niej, ze np. robie: 1. Przysiady z obciazeniem, 2. Przysiady z pulsami, 3. Przysiady 1 i 1/2, 4. przysiady sumo z obciazeniem, 2. Przysiady sumo z pulsami.... - niby to samo, a jednak cos innego, wpada sie w fajny rytm i czas szybciej zlatuje.
- % zamiast zegara - glupie, ale szybciej mi zlatuje
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 07:05   #3293
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja od początku roku wróciłam do ćwiczeń i póki co mieszam Monike Kołakowską z Agatą Zając.
Z Agaty jestem bardzo zadowolona natomiast czy któraś z Was ćwiczy bądź ćwiczyła z Moniką? Mam wrażenie, że jej technika mocno kuleje. Wiem, że ćwiczenia wykonuje w bardzo szybkim tempie, ale i tak uważam, że jednak powinna troche bardziej pilnować tej techniki.
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 07:09   #3294
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 921
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ja od początku roku wróciłam do ćwiczeń i póki co mieszam Monike Kołakowską z Agatą Zając.
Z Agaty jestem bardzo zadowolona natomiast czy któraś z Was ćwiczy bądź ćwiczyła z Moniką? Mam wrażenie, że jej technika mocno kuleje. Wiem, że ćwiczenia wykonuje w bardzo szybkim tempie, ale i tak uważam, że jednak powinna troche bardziej pilnować tej techniki.
Chcialam cwiczyc z Monika, ale czytalam ze kuleje u niej technika, a i z efektami bywa roznie....

A ze ona ma glownie treningi typu tabaty i intensywne cardio, uznalam, ze lepiej spasuje: po 1. nie lubie insensywnych hiitow, po 2. to dosc kontuzjogenne treningi i wole je robic u kogos, kto technicznie jest uwazniejszy.
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 07:42   #3295
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Tanecznie to jestem dno i poniżej warstwy mułu.



Ostatnio ćwiczę głównie z Heather Robertson, tu już wklejałam w propozycjach


https://www.youtube.com/watch?v=eemR...atherRobertson


Ja jakoś najbardziej polubiłam ze wszystkich + nie cierpię juz ćwiczyć sama w domu, tragicznie tęsknię do zajęc grupowych w klubie fitnes. i mi się nie chce robić zbyt mocnych treningów Z nia i jakoś najłatwiej, bo ona mi sie wydaje taka sympatryczna, miła i ma taki wyraz twarzy jakby mi trochę współczuła



Do tego Growingannanas
https://www.youtube.com/watch?v=1ElcyxQCZ4w


- jej układy często nie wyglądają, ćwiczenia sa bardzo podstawowe/proste- taki elementarz czasami dosłownie, ale sa jakoś tak skonstruowane, że tez dają świetne efekty.


Jaksie chcę szybko ściorać to biorę 2 x 7 kilo i robie to:
https://www.youtube.com/watch?v=kY9Y...growingannanas
5 takich samych rund po 5 podstawowych ćwiczeń i ... wystarczy. :/
Ten układ to jest dosłownie taki elementarz podstawowy, a jak wziąc dobre obciazenie i trzymac tempo to z człwoieka zostaje kałuża potu.


+ ludki od funkcjonalnego, ale nie pamietam nazwy to nie wkleje, wklejałam wcześniej.



No i joga:
- joga with kassnadra
- Fiji McAlpin (moja jogowa guru)

- i ta herezja jogowa: Buti joga z Bizzie Gold.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 07:54   #3296
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 921
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jej tabaty to jedyne cardio (poza rowerkiem), ktore jestem w stanie zdzierzyc w warunkach domowych. Sa proste, a zaraem meczace i efektywne, bez 5822428220 podskokow.
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 09:34   #3297
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

O, fajna ta Growingannanas. Coś sobie puszczę.

Co do ćwiczeń grupowych, no to tak, dla mnie nie ma porównania. Nic nie sprawi, że będę lubić ćwiczyć w domu.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 09:53   #3298
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Ja z Monika lubie treningi z gumami Reszta z Codziennie Fit, a rozciąganie z Olą Żelazo, denerwuje mnie troche jej sposób bycia, ale pierwszy raz widze efekty jakiegokolwiek rozciągania więc kontynuuję.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 10:03   #3299
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 921
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Ja z Monika lubie treningi z gumami Reszta z Codziennie Fit, a rozciąganie z Olą Żelazo, denerwuje mnie troche jej sposób bycia, ale pierwszy raz widze efekty jakiegokolwiek rozciągania więc kontynuuję.
Jej treningi z gumami sa ciekawe. Moze z powodu innego podejscia (pilates), ma troche inne cwiczenia. Fajnie sie je robi.
535de3f481873e06c5a5c33016fd2a44dce7d9b2_606b967225802 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 17:23   #3300
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;88424748]Widzę, że mamy podobne gusta . Tańczyć uwielbiałam - potrafiłam godzinami tańczyć przed lusterkiem w pokoju, nie wspominając o parkiecie w klubie. Rolki też zakładałam rano o 9-ej, a ściągałam 12 godzin później, a w ciągu dnia nawet jadłam w nich obiad.

Mnie również brakuje sportów zespołowych - typu koszykówka.

Ćwiczenia w domu, które moge od siebie polecić, to te z Cindy Crawford "Shape you body" - stare, ale jare. Kolejnym krokiem jest zestaw ćwiczeń Next Challenge, który przynajmniej dla mnie był sporym wyzwaniem. Bardzo lubie nie tylko za szybkie efekty, ale też za to, że mam po nich mase energii i dobre samopoczucie psychicznie. Cindy jako trenerka tez mi bardzo odpowiada - nie ma tego dennego, slodkiego pierdzenia "dasz rade", "jestes wspaniala", itd. a jest konkretna i sfokusowana na ćwiczeniach. Klimat retro nagrania + muzyka z lat 90-ych też mi bardzo odpowiada.[/QUOTE]


Dasz rade - tez mnie irytuja te teksty. Wtedy to zwlaszcza czuje, ze cwicze na sile.

Jak szybkie masz efekty przy Cindy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-10 13:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.