Wybudzanie się o wczesnych porach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-08, 08:04   #1
Monstera_zielona
Raczkowanie
 
Avatar Monstera_zielona
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 45

Wybudzanie się o wczesnych porach


Czy któraś z Was boryka/borykała się z podobnym problemem?
Wolałabym póki co nie rozwiązywać problemu mocnymi tabletkami na sen wypisywanymi na receptę. Z samym zasypianiem nie mam absolutnie problemu, jednak budzę się codziennie około 3-4 godziny nad ranem i niestety nie mogę dalej spać. Próbowałam już melatoniny i ziołowych tabletek. Bezskutecznie, dalej się wybudzam.

Nie bardzo wiem czym może być to spowodowane, ponieważ ostatnio pracuję nad stresem i nerwami, jestem dużo spokojniejsza.
Przez te wczesne pobudki jestem niedospana, zmęczona, ciężko jest mi skupić, pracować umysłowo.
Monstera_zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-08, 22:55   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wybudzanie się o wczesnych porach

Cytat:
Napisane przez Monstera_zielona Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was boryka/borykała się z podobnym problemem?
Wolałabym póki co nie rozwiązywać problemu mocnymi tabletkami na sen wypisywanymi na receptę. Z samym zasypianiem nie mam absolutnie problemu, jednak budzę się codziennie około 3-4 godziny nad ranem i niestety nie mogę dalej spać. Próbowałam już melatoniny i ziołowych tabletek. Bezskutecznie, dalej się wybudzam.

Nie bardzo wiem czym może być to spowodowane, ponieważ ostatnio pracuję nad stresem i nerwami, jestem dużo spokojniejsza.
Przez te wczesne pobudki jestem niedospana, zmęczona, ciężko jest mi skupić, pracować umysłowo.
Mogę Ci powiedzieć tylko tyle, że moja mama budziła się codziennie o 3 i zielarz-magik zalecił jej branie Ashwagandhy, ale tylko firmy Himalaya... Nie wiem, czy to efekt placebo, bo wcześniej brała to zioło z innej firmy, ale podobno jest poprawa i wybudza się tylko w bardziej stresowych okresach swojego życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 21:02   #3
JoAnKoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Wybudzanie się o wczesnych porach

Miałam podobny problem. Krótki sen był spowodowany był stresem i psychicznym zmęczeniem. Musiałam zmienić pracę i trochę ćwiczyć (ogólnie nie lubię sportu więc ograniczyłam się do wieczornych spacerów) ale pomogło. Już od kilku lat przesypiam całe noce.
JoAnKoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-12 22:02:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.