Ból piersi, antykoncepcja i usg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-27, 10:07   #1
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549

Ból piersi, antykoncepcja i usg


Cześć, piszę pierwszy raz na wątku, ale mam pytanie. Od kwietnia bolą mnie z przerwami piersi (głownie jedna pierś, ale w pewnym momencie dwie). Byłam ostatnio u ginekologa i mówi, że przy tabletkach nie powinny to być problemy hormonalne :/ Wiec co? Dostałam skierowanie na USG piersi, ale w przychodni nie zrobią, bo lekarz na zwolnieniu lekarskim, a inne placówki tego skierowania nie będą honorowały. Ok, zrobię prywatnie. Żadna nowość w NFZ. Zrobione miałam za to badania TSH, krzepliwości i wszystko niby jest ok. Została mi jeszcze do zrobienia prolaktyna, ale to jeszcze nie ten czas w cyklu. Wiecie może skąd może być ból po boku i dole piersi aż do sutka? Od około tygodnia czy dwóch jest on ciągły i czuję go przy chodzeniu, leżeniu itp. Przy dotykaniu czuję, ze jest ona powiększona, jest większa ilość żyłek przechodzących przez tę bardziej bolesną pierś. Inne pytanie - kiedy najlepiej zgłosić się na USG piersi by wyniki były ok? Dodam, że jestem wczoraj odstawiłam belarę by już czekać na menstruację. Który moment cyklu jest najlepszy do takich badań?
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 13:55   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i usg

Hej. Mnie piersi bardzo bolały na tabletkach i głównie dlatego je odstawiłam. Jeśli usg będziesz robiła na dniach, to dzień cyklu nie ma znaczenia. Ogólnie podobno robić na początku cyklu, ale nie wiem, czy ma to nadal znaczenie. Nikt mnie nigdy nie pytał przed badaniem.
Przyczyny bólu Ci nie podam. Może być bardzo niewinny, ale warto robić usg regularnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-31, 07:12   #3
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i usg

Dzisiaj byłam zrobić badania z krwi na prolaktynę, bo dostałam skierowanie. A co do USG piersi to mam już zaklepaną wizytę na 02.06, więc na dniach się raczej dowiem co i jak.

UPDATE:
Prolaktyna: 403,0 mlU/l/l
USG piersi: Wszystko jest OK

Czyli skąd ten ból? Tabletki? Prolaktyna podobno z tego co widzę w badaniach mieści się w normie..

Edytowane przez DaisyMerollin
Czas edycji: 2022-06-02 o 13:01
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-31 08:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.