Ból piersi, antykoncepcja i USG - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-27, 10:54   #1
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549

Ból piersi, antykoncepcja i USG


Cześć, piszę pierwszy raz na wątku, ale mam pytanie. Od kwietnia bolą mnie z przerwami piersi (głownie jedna pierś, ale w pewnym momencie dwie). Byłam ostatnio u ginekologa i mówi, że przy tabletkach nie powinny to być problemy hormonalne :/ Wiec co? Dostałam skierowanie na USG piersi, ale w przychodni nie zrobią, bo lekarz na zwolnieniu lekarskim, a inne placówki tego skierowania nie będą honorowały. Ok, zrobię prywatnie. Żadna nowość w NFZ. Zrobione miałam za to badania TSH, krzepliwości i wszystko niby jest ok. Została mi jeszcze do zrobienia prolaktyna, ale to jeszcze nie ten czas w cyklu. Wiecie może skąd może być ból po boku i dole piersi aż do sutka? Od około tygodnia czy dwóch jest on ciągły i czuję go przy chodzeniu, leżeniu itp. Przy dotykaniu czuję, ze jest ona powiększona i bardziej grudkowata (?), jest większa ilość żyłek przechodzących przez tę bardziej bolesną pierś. Inne pytanie - kiedy najlepiej zgłosić się na USG piersi by wyniki były ok? Dodam, że jestem wczoraj odstawiłam Belarę by już czekać na menstruację. Który moment cyklu jest najlepszy do takich badań? Dodałam też wątek na ginekologii, ale go nie widzę. Jeżeli się pojawi po czasie to zgłoszę ten wątek do usunięcia.
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 13:34   #2
Akacja123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 87
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Cześć, piszę pierwszy raz na wątku, ale mam pytanie. Od kwietnia bolą mnie z przerwami piersi (głownie jedna pierś, ale w pewnym momencie dwie). Byłam ostatnio u ginekologa i mówi, że przy tabletkach nie powinny to być problemy hormonalne :/ Wiec co? Dostałam skierowanie na USG piersi, ale w przychodni nie zrobią, bo lekarz na zwolnieniu lekarskim, a inne placówki tego skierowania nie będą honorowały. Ok, zrobię prywatnie. Żadna nowość w NFZ. Zrobione miałam za to badania TSH, krzepliwości i wszystko niby jest ok. Została mi jeszcze do zrobienia prolaktyna, ale to jeszcze nie ten czas w cyklu. Wiecie może skąd może być ból po boku i dole piersi aż do sutka? Od około tygodnia czy dwóch jest on ciągły i czuję go przy chodzeniu, leżeniu itp. Przy dotykaniu czuję, ze jest ona powiększona i bardziej grudkowata (?), jest większa ilość żyłek przechodzących przez tę bardziej bolesną pierś. Inne pytanie - kiedy najlepiej zgłosić się na USG piersi by wyniki były ok? Dodam, że jestem wczoraj odstawiłam Belarę by już czekać na menstruację. Który moment cyklu jest najlepszy do takich badań? Dodałam też wątek na ginekologii, ale go nie widzę. Jeżeli się pojawi po czasie to zgłoszę ten wątek do usunięcia.
jesli masz jakiekoliwek obawy dot. piersi to ISC NA USG jaknajszybciej... Jesli to jakies zmiany/guzki to beda widoczne bez wzgledu na dzien cyklu.
Akacja123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 15:10   #3
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Cześć, piszę pierwszy raz na wątku, ale mam pytanie. Od kwietnia bolą mnie z przerwami piersi (głownie jedna pierś, ale w pewnym momencie dwie). Byłam ostatnio u ginekologa i mówi, że przy tabletkach nie powinny to być problemy hormonalne :/ Wiec co? Dostałam skierowanie na USG piersi, ale w przychodni nie zrobią, bo lekarz na zwolnieniu lekarskim, a inne placówki tego skierowania nie będą honorowały. Ok, zrobię prywatnie. Żadna nowość w NFZ. Zrobione miałam za to badania TSH, krzepliwości i wszystko niby jest ok. Została mi jeszcze do zrobienia prolaktyna, ale to jeszcze nie ten czas w cyklu. Wiecie może skąd może być ból po boku i dole piersi aż do sutka? Od około tygodnia czy dwóch jest on ciągły i czuję go przy chodzeniu, leżeniu itp. Przy dotykaniu czuję, ze jest ona powiększona i bardziej grudkowata (?), jest większa ilość żyłek przechodzących przez tę bardziej bolesną pierś. Inne pytanie - kiedy najlepiej zgłosić się na USG piersi by wyniki były ok? Dodam, że jestem wczoraj odstawiłam Belarę by już czekać na menstruację. Który moment cyklu jest najlepszy do takich badań? Dodałam też wątek na ginekologii, ale go nie widzę. Jeżeli się pojawi po czasie to zgłoszę ten wątek do usunięcia.

Kiedyś miałam źle dobrane tabletki - i poza innymi objawami bolały mnie piersi, przeszło po zmianie tabletek. Zaczęłabym od usg jak najszybciej.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 11:28   #4
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Czytałam właśnie, że najlepiej USG robić do 1o dnia cyklu. U mnie właśnie się zaczęło krwawienie i ból piersi jakby zmalał. Dalej przy dotknięciu boli, ale już mniej niż przed miesiączką. Czytałam, ze dobrze jest zrobić sobie badania na progesteron, ale teraz pytanie czy tabletki tego nie zaburzą. A co do antykoncepcji to belarę dostałam już jako drugie tabletki, bo pierwsze powodowały u mnie plamienie niemalże przez cały okres stosowania. To było nie do życia. Te z kolei widzę, ze robią mi problem z bólem piersi. Ogólnie hormony biorę z powodu bolesnych i bardzo krwawych miesiączek, ale zastanawiam się czy może inny sposób podawania hormonów u mnie nie byłby lepszą opcją... Wiecie może czy plastry albo ringi byłyby stosowniejsze? Kiedyś brałam kontracept, później sylvie 20 i 30. Cały czas coś z tymi tabletkami u mnie jest niezbyt ok :<

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Akacja123456 Pokaż wiadomość
jesli masz jakiekoliwek obawy dot. piersi to ISC NA USG jaknajszybciej... Jesli to jakies zmiany/guzki to beda widoczne bez wzgledu na dzien cyklu.
Słyszałam że przed samą miesiączką nie ma zbytnio co iść, bo wtedy obraz nie jest zbyt wyraźny. Jako, że już jestem w trakcie to chciałabym iść 1 czerwca się sprawdzić nawet...
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 16:55   #5
Akacja123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 87
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Cytat:
Napisane przez DaisyMerollin Pokaż wiadomość
Czytałam właśnie, że najlepiej USG robić do 1o dnia cyklu. U mnie właśnie się zaczęło krwawienie i ból piersi jakby zmalał. Dalej przy dotknięciu boli, ale już mniej niż przed miesiączką. Czytałam, ze dobrze jest zrobić sobie badania na progesteron, ale teraz pytanie czy tabletki tego nie zaburzą. A co do antykoncepcji to belarę dostałam już jako drugie tabletki, bo pierwsze powodowały u mnie plamienie niemalże przez cały okres stosowania. To było nie do życia. Te z kolei widzę, ze robią mi problem z bólem piersi. Ogólnie hormony biorę z powodu bolesnych i bardzo krwawych miesiączek, ale zastanawiam się czy może inny sposób podawania hormonów u mnie nie byłby lepszą opcją... Wiecie może czy plastry albo ringi byłyby stosowniejsze? Kiedyś brałam kontracept, później sylvie 20 i 30. Cały czas coś z tymi tabletkami u mnie jest niezbyt ok :<

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------



Słyszałam że przed samą miesiączką nie ma zbytnio co iść, bo wtedy obraz nie jest zbyt wyraźny. Jako, że już jestem w trakcie to chciałabym iść 1 czerwca się sprawdzić nawet...
pracuje na onkologii i ilosc kobiet z rakiem piersi przeraza mnie na tyle, ze lecialabym na usg jak najszybciej.
Akacja123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-29, 20:33   #6
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Cytat:
Napisane przez Akacja123456 Pokaż wiadomość
pracuje na onkologii i ilosc kobiet z rakiem piersi przeraza mnie na tyle, ze lecialabym na usg jak najszybciej.
Jakie są realnie obawy raka piesi? Ból piersi jest częsty?
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-01, 18:25   #7
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Ja odczuwam często ból piersi, a USG mam czyste. Przyczyn bólu piersi może być multum - stres, kofeina, źle dobrany biustonosz, nadwyrężone mięśnie, jeśli np. trenujesz, zła postawa ciała. Natomiast jeśli zażywasz antykoncepcję, to skonsultowałabym to konkretnie z lekarzem, czy to nie to wywołuje ten ból.

Cytat:
Napisane przez Akacja123456 Pokaż wiadomość
pracuje na onkologii i ilosc kobiet z rakiem piersi przeraza mnie na tyle, ze lecialabym na usg jak najszybciej.
Może intencje są dobre, ale to, co piszesz, jest szkodliwe. Nie ma co kogo straszyć rakiem, szczególnie jeśli nie ma ku temu żadnych podstaw, a w tym wątku ich nie ma. Niech Autorka się przebada, ale nie z myślą o najgorszym, bo właśnie ten lęk przed badaniem odstrasza multum osób i prowadzi do zaniedbania profilaktyki.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-02, 14:28   #8
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Jestem po USG piersi. Byłam dzisiaj i okazało się, że wszystko jest w środku ok. Żadnych zmian dziwnych tam nie ma. Natomiast byłam też i w poniedziałek na badaniach krwi i wyszło 403,0 mlU/l co podobno jest raczej OK wynikiem ( podobno wartość referencyjna dla kobiety to przedział od 102 - 496 mlU/l ), chociaż spotkałam się w internetach z informacją, że przyjęte jest, że prolaktyna u kobiety nie będącej w ciąży to 400 mlU/l. Umówiłam się z powrotem do ginekologa z wynikami badań na prolaktynę, krzepliwość krwi, wynikami USG i niech zdecyduje, bo ja już nie wiem co się dzieje. Akurat ja w większości czasu stanik noszę sportowy lub w ogóle go nie noszę Stres, kawa, wydaje mi się, ze nie. Bardziej stawiam na antykoncepcję tabletkami. Wiem też, że mam mniejszą tarczycę niż powinnam, ale teraz pytanie czy to się nagle zaczęło objawiać u mnie bóle piersi? Chyba jeszcze poproszę o wyniki na wszystkie hormony tarczycowe, bo może tam coś się pozmieniało..
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:52   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Tak, jak pisałam - mnie na tabsach bolały piersi. Ringi były wybawieniem. Super, że usg wyszło czyste!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-14, 10:56   #10
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Ból piersi, antykoncepcja i USG

Przy tabsach bolały mnie non stop. Jedyny moment kiedy odpuszczało to chwilę po krwawieniu z odstawienia i potem znów. Były wyraźnie powiększone i bolesne. Było to ewidentnie przez hormony, bo problem zniknął gdy je odstawiłam.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-14 11:56:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.