Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-22, 07:18   #781
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

dammall11
nie wydaje mi sie aby kilka kropel dziurawce zaburzyly dzialanie tabletki. gdyby to byl jakis silny antybiotyk przyjmnowany 7 dni to moze, ale jestem pewna, ze kropelki nie maja wplywu na to. jesli jednak sie obawiasz to uzyj dodatkowego zabezpieczenia w formie prezerwatyty
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 07:42   #782
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Pisałam, że odbylam stosunek w czwartek-bez dodatkowego zabezpieczenia wiec teraz prezerwatywa niewiele zmieni. Zastanawiam się nad wzieciem ellaOne. Ale nie wiem czy nie przesadzam i nie schizuje. Przecież, jeśli już, to była to jednorazowa bardzo niewielka dawka, nie biorę tego regularnie ani nic.
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 08:19   #783
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Nie przejmuj się, tak mała dawka (nawet jeśli w kroplach była zawarta) na pewno nie wpłynęła na skuteczność.. Bardziej mogłabyś się obawiać, gdybyś ominęła 1/2 tabletkę, ale skoro tak się nie stało to nie masz się czym przejmować
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 08:29   #784
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Jestem urodzona panikarą. Nic już na to nie poradzę. A tyle się można naczytac o tym cholernym dziurawcu w Internecie. A za cholere nie mogę przypomnieć sobie co to były za krople co mi ta pielęgniarka dala. To mówicie, żeby oszczedzic organizmowi brania ellaOne? Tabletki zawsze biorę na czas, mam ustawione przypomnienie w telefonie + chłopak dzwoni do mnie codziennie punt 20 i pyta czy wzięłam tabletkę.

Byłam w aptece dopytac o to wszystko farmaceutki. Ta powiedziała, że raczej nie mam się czym martwić.
Powiedziała, że musiałbym wypić tego chyba cala butelkę żeby zaburzyło działanie tabletek. Poza tym powiedziała, że wiekszosc kropel na uspokojenie nie zawiera dziurawca, a jeśli już to śladowe ilości. Wg niej prawdopodobnie dostałam jakis nervosol albo cos podobnego, a on nie zawiera nawet śladowych ilości dziurawca.

Edytowane przez dammall1
Czas edycji: 2015-11-22 o 12:18
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 12:22   #785
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez dammall1 Pokaż wiadomość
Jestem urodzona panikarą. Nic już na to nie poradzę. A tyle się można naczytac o tym cholernym dziurawcu w Internecie. A za cholere nie mogę przypomnieć sobie co to były za krople co mi ta pielęgniarka dala. To mówicie, żeby oszczedzic organizmowi brania ellaOne? Tabletki zawsze biorę na czas, mam ustawione przypomnienie w telefonie + chłopak dzwoni do mnie codziennie punt 20 i pyta czy wzięłam tabletkę.

Byłam w aptece dopytac o to wszystko farmaceutki. Ta powiedziała, że raczej nie mam się czym martwić.
Powiedziała, że musiałbym wypić tego chyba cala butelkę żeby zaburzyło działanie tabletek. Poza tym powiedziała, że wiekszosc kropel na uspokojenie nie zawiera dziurawca, a jeśli już to śladowe ilości. Wg niej prawdopodobnie dostałam jakis nervosol albo cos podobnego, a on nie zawiera nawet śladowych ilości dziurawca.
ellaone jest zbędna, farmaceutka ma rację, nie masz powodów do obaw
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 11:13   #786
Zielone_Kaloszki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
jeśli ostatni stosunek był faktycznie 13ego września to taki wynik wskazuje na brak ciąży.
Po 48h, wynik wyszedł poniżej 0,1 mlU/ml, czyli oddycham spokojnie. Dziękuję Dziewczyny za wszelkie informacje, dzięki Wam mój mały głosik rozsądku dało się słyszeć muszę poskromić swoją fobię ciążową, a do ginekologa wybiorę się
Zielone_Kaloszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 15:34   #787
zonaKrzysztofa
Przyczajenie
 
Avatar zonaKrzysztofa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: k-ce
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Witam Was drogie Wizazanki..jestem tu nowa...dzis zrobilam test i obok C jest wyrazna krecha a obok T jest bladorozowy pasek,jest widze go,to znaczy ze czas do gina... nie wydaje mi sie...ktoras z Was miala taki blady pasek? Podzielcie sie prosze swoimi doswiadczeniami...stracil am syna dwa lata temu,dalabym wszystko za ciaze... bm
zonaKrzysztofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-23, 16:49   #788
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez zonaKrzysztofa Pokaż wiadomość
Witam Was drogie Wizazanki..jestem tu nowa...dzis zrobilam test i obok C jest wyrazna krecha a obok T jest bladorozowy pasek,jest widze go,to znaczy ze czas do gina... nie wydaje mi sie...ktoras z Was miala taki blady pasek? Podzielcie sie prosze swoimi doswiadczeniami...stracil am syna dwa lata temu,dalabym wszystko za ciaze... bm
Nie chcę Ci robić niepotrzebnej nadziei, ale zazwyczaj blady pasek oznacza ciążę. Jeśli masz możliwość to wykonaj beta hcg w laboratorium.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 21:28   #789
zonaKrzysztofa
Przyczajenie
 
Avatar zonaKrzysztofa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: k-ce
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Frutti za jakies pol godz powinnam miec odpowiedz z wynikie bety,dam tu znac czego sie dowiem..palce mnie bola od ich zaciskania...

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Wynik jest niziuuuutki,ale pani powiedzialae skoro to 6 dzien to mozliwe ze jest to ciaza,kazala powtorzyc..nie zasne tak sie stresuje nooo.moj maz oszalal z radosci na wiesc o malenstwie,od dawna sie staramy...ehhh a wynik jest < 2
__________________
bm ) szczesliwa zona...km
zonaKrzysztofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 07:08   #790
Wredna100123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 41
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Beta wyszła mi po 19 dniach 0,13. W laboratorium jest że kobiety nie będące w ciąży mają normy (0,00-1,00). Czyli ciąży nie ma?
Wredna100123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 09:44   #791
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Wredna100123 Pokaż wiadomość
Beta wyszła mi po 19 dniach 0,13. W laboratorium jest że kobiety nie będące w ciąży mają normy (0,00-1,00). Czyli ciąży nie ma?
Nie ma, przecież sama widzisz.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 10:53   #792
ewelinkan17
Raczkowanie
 
Avatar ewelinkan17
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 83
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Mam pytanie trochę z innej beczki aczkolwiek w temacie anty..

Rok temu po kilku latach brania tabletek Novynette i Regulon, przestałam je brać. Od tego miesiąca powróciłam do Regulonu.

Pierwszą tabletkę powinnam wziąć w pierwszy dzień okresu.
No i tu się zaczyna "kłopot"
Zawsze miesiączki dostawałam 5 każdego miesiąca. Przez pierwsza 2-3 dni były to plamienia, później przerwa 2 dni albo bez przerwy i normalny okres tzn krwawienie a wręcz powódź przez 5 dni a później coraz mniej i coraz mniej ; p

Więc w tym miesiącu 5 pojawiło się plamienie i wzięłam pierwszą tabletkę. W następnych dniach plamienie było malutkie a raz w ogóle i tak przez ok 10 dni +/- 2 dni. Tabletki brałam cały czas o stałej porze.
W minioną sobotę czyli 21.11, czyli po wzięciu 17 tabletek, kochałam się z narzeczonym bez dodatkowego zabezpieczenia.
I moje pytanie:
czy byłam już w pełni zabezpieczona? Czy mogę być w ciąży?
Moje pytania wynikają stąd że nie jestem pewna czy dobrze rozpoczęłam branie tabletek.
Czy nie powinnam poczekać aż dostanę pełnego krwawienia i dopiero wziąć tą pierwszą tabletkę? Na ulotce niestety nie ma informacji co i jak gdy się weźmie za wcześnie...
a może wzięłam dobrze bo pierwszy dzień plamienia = pierwszy dzień cyklu?
pomóżcie

Edytowane przez ewelinkan17
Czas edycji: 2015-11-24 o 10:55
ewelinkan17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 12:06   #793
Wredna100123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 41
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Miałam na myśli czy badanie nie zostało wykonane zbyt wcześnie
Wredna100123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 12:33   #794
Madzialenka195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
4 m-c temu urodziłam syneczka, karmię piersią, nie mam okresu, mogę być w ciąży?

Hej dziewczyny !!

4 miesiące temu urodziłam syneczka, karmię caly czas piersią i nadal nie mam okresu. Ostatnio z mężem nie zabezpieczylismy sie..ponoć karmienie piersią to jakaś forma antykoncepcji. Teraz nie wiem, czy mogę być w ciąży, czy nie, bo okresu nadal brak
Madzialenka195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 13:16   #795
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Hej

Oczywiscie że mozesz być w ciąży.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 13:27   #796
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Hej

Kp to żadna antykoncepcja, to jakiś mit. Lepiej kup test.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 13:55   #797
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: 4 m-c temu urodziłam syneczka, karmię piersią, nie mam okresu, mogę być w ciąży

Możesz być w ciąży.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 16:52   #798
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: 4 m-c temu urodziłam syneczka, karmię piersią, nie mam okresu, mogę być w ciąży

Miesiączki może nie być przez dlugi czas karmienia piersią (nawet przez caly okres karmienia) ponieważ podczas karmienia piersią prolaktyna powoduje hamowanie dojrzewania komórki jajowej oraz owulacji.
Ale nie jest to skuteczna metoda antykoncepcji (powiedziałbym że nie jest to żadna metoda) i możesz być w ciąży .
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 18:24   #799
zonaKrzysztofa
Przyczajenie
 
Avatar zonaKrzysztofa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: k-ce
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Byłam dziś u gina na stwierdzenie stuprocentową za wczas ale powiedział ze jest to bardzo wczesna ciąża i czekamy na kolejny termin..niech więc rośnie zdrowo fasolka nasza...
__________________
bm ) szczesliwa zona...km
zonaKrzysztofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-24, 18:55   #800
dammall1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 25
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
ellaone jest zbędna, farmaceutka ma rację, nie masz powodów do obaw
Sama nie wierzę już w swoje schizy. Dzisiaj biorę ostatnia tabletkę sidratelli. Od jakiegoś tygodnia mam problemy z żołądkiem. Kłucie i uczucie przelewania. Dzisiaj rano przed szkołą miałam strasznie rozwodniony stolec. Czy to może dawać to mogą być jakieś ewentualne bardzo wczesne objawy zaciążenia, czy raczej mój zespół jelita drażliwego i zaniedbana dieta daje o sobie znać? Jeszcze do tego daje mi się we znaki ciągłe uczucie zgagi + gorzki posmak w ustach. Ale to też pewnie objawy mojego refluksu żołądkowego i nietrzymania diety. Wszystkiego tego nabawiłam się przez nerwy .

Jeszcze przeczytałam, że siemie lniane zaburza wchłanianie tabletek, a ja właśnie wypiłam szklankę (godzine po wzietej tabletce)

Edytowane przez dammall1
Czas edycji: 2015-11-24 o 20:19
dammall1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 20:22   #801
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez dammall1 Pokaż wiadomość
Sama nie wierzę już w swoje schizy. Dzisiaj biorę ostatnia tabletkę sidratelli. Od jakiegoś tygodnia mam problemy z żołądkiem. Kłucie i uczucie przelewania. Dzisiaj rano przed szkołą miałam strasznie rozwodniony stolec. Czy to może dawać to mogą być jakieś ewentualne bardzo wczesne objawy zaciążenia, czy raczej mój zespół jelita drażliwego i zaniedbana dieta daje o sobie znać? Jeszcze do tego daje mi się we znaki ciągłe uczucie zgagi + gorzki posmak w ustach. Ale to też pewnie objawy mojego refluksu żołądkowego i nietrzymania diety. Wszystkiego tego nabawiłam się przez nerwy .
Tak, objawy ciąży urojonej Jeśli bierzesz regularnie tabletki to niby jakim sposobem mogłabyś zajść w ciążę? Te parę kropli NA PEWNO nie wpłynęły na skuteczność antykoncepcji, musiałabyś chyba litr tych kropli wypić. Co do siemienia, to nie wiem-nie słyszałam. I raczej to objawy choroby a nie ciąży

Edytowane przez domarka
Czas edycji: 2015-11-24 o 20:24
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 12:22   #802
ewelinkan17
Raczkowanie
 
Avatar ewelinkan17
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 83
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez ewelinkan17 Pokaż wiadomość
Mam pytanie trochę z innej beczki aczkolwiek w temacie anty..

Rok temu po kilku latach brania tabletek Novynette i Regulon, przestałam je brać. Od tego miesiąca powróciłam do Regulonu.

Pierwszą tabletkę powinnam wziąć w pierwszy dzień okresu.
No i tu się zaczyna "kłopot"
Zawsze miesiączki dostawałam 5 każdego miesiąca. Przez pierwsza 2-3 dni były to plamienia, później przerwa 2 dni albo bez przerwy i normalny okres tzn krwawienie a wręcz powódź przez 5 dni a później coraz mniej i coraz mniej ; p

Więc w tym miesiącu 5 pojawiło się plamienie i wzięłam pierwszą tabletkę. W następnych dniach plamienie było malutkie a raz w ogóle i tak przez ok 10 dni +/- 2 dni. Tabletki brałam cały czas o stałej porze.
W minioną sobotę czyli 21.11, czyli po wzięciu 17 tabletek, kochałam się z narzeczonym bez dodatkowego zabezpieczenia.
I moje pytanie:
czy byłam już w pełni zabezpieczona? Czy mogę być w ciąży?
Moje pytania wynikają stąd że nie jestem pewna czy dobrze rozpoczęłam branie tabletek.
Czy nie powinnam poczekać aż dostanę pełnego krwawienia i dopiero wziąć tą pierwszą tabletkę? Na ulotce niestety nie ma informacji co i jak gdy się weźmie za wcześnie...
a może wzięłam dobrze bo pierwszy dzień plamienia = pierwszy dzień cyklu?
pomóżcie

Czy ktoś może miał podobną sytuację?
Do lekarza mam umówioną wizytę za 2 tygodnie, a za tydzień muszę zacząć brać 2 opakowanie tabletek
ewelinkan17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 20:13   #803
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

..

Edytowane przez Nikaniki
Czas edycji: 2016-01-25 o 12:47
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 23:34   #804
angelika1113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Witam. 3 tygodnie temu musialam przerwac zazywanie tabletek antykoncepcyjnych. Od tego dnia kocham się z chłopakiem poprzez stosunek przerywany ( tak wiem, mozliwosc ciazy jest duza ale oboje bysmy sie ucieszyli ). 08.11 byl pierwszy dzien mojej miesiaczki, od 17-22.11 czulam baaardzo silny bol jajnikow, utrzymywal sie przez cale dnie. Raz w nocy nawet bol lewego jajnika wybudzil mnie ze snu. Bole ustaly, jednak od 23.11 strasznie bola mnie sutki, nawet koszulka nie może ich dotykac bo od razu czuje pieczenie.Okres powinnam dostać 06.12 wiec jeszcze troche czasu zostało I nie potrafię przestać myslec o ewentualnej ciazy. Przed chwila sprawdzilam sluz w srodku, I jest taki lekko bialawy, wodnisty. Jak myslicie czy jest to efekt zaprzestania przyjmowania tabletek czy objawy ciazy?
angelika1113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 04:17   #805
zonaKrzysztofa
Przyczajenie
 
Avatar zonaKrzysztofa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: k-ce
Wiadomości: 12
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Angelika objawy ciąży w tak krótkim czasie od rzekomego zapłodnienia są wykluczone, mam trójkę dzieci, uwierz mi to się nie dzieje tak szybko chyba ze przy urojeniach. ?. Moja znajoma zażywać antykoncepcję przyszłaraz po rreceptęa lek jej ppodał karę ciąży, była w 5 miesiącu. ?.nie ma nic na 100 procent, jak masz być w ciąży to jesteś zrób betahcg i juz.
__________________
bm ) szczesliwa zona...km

Edytowane przez zonaKrzysztofa
Czas edycji: 2015-11-26 o 04:20
zonaKrzysztofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:14   #806
am927
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Witajcie,
mam 20 lat i do tej pory miałam regularne okresy co 28 - 32 dni. Dziś jest 33 dzień, ostatni raz okres miałam 25 października. Kochałam się z chłopakiem wielokrotnie, raz tylko wszedł we mnie bez gumki na samym początku, jak go dokładnie umył, ale tylko samą główką i zaraz potem wyszedł. Nie było śladów ani preejajkulatu, ani spermy. Zawsze mój facet myje dokładnie członka przed płynem do higieny intymnej, zawsze kochamy się w prezerwatywie, zawsze kończy poza mną, zawsze sprawdzamy po, czy nie pękła - nie było takich sytuacji.
Tymczasem jest 33 dzień, objawy jak na okres, suchość w pochwie, ból sutków i boków piersi od paru dni, skurcze podbrzusza, drażliwość, płaczliwość i wszystko praktycznie co z okresem związane. Co może być powodem spóźnienia?
Za którymś razem, jak uprawialiśmy petting mój facet zauważył, po owulacji, że jestem nieco ciaśniejsza i rozpulchniona w środku, ale powiedział, że może nie zwracał na to uwagi wcześniej. Natomiast stosunki po owulacji miałam dość bolesne, za duży klucz do za małej dziurki. Czy uderzanie członka o macicę mogło mieć wpływ na opóźnienia? Ratujcie
am927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:25   #807
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Każdy niezabezpieczony stosunek może prowadzić do ciąży, jednak moim zdaniem do zapłodnienia wtedy nie doszło.. Po prostu zabezpieczajcie się zawsze to nie będzie nerwów, po co taki sex kilka pchnięć a potem czy jestem w ciąży, bez sensu. Ze stresu miesiączka Ci się opóźnia, nie panikuj-na pewno dostaniesz ;p
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 11:51   #808
dakaju
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 76
Wkładka Mirena a ciąża

Dziewczyny nie wiem co mam sądzić o obecnej sytuacji, czy jestem w ciąży, czy nie? Może zacznę od tego, że od 2 lat mam wkładkę domaciczną Mirena, 16 października miałam ''miesiączkę'' choć moje miesiączki to jedynie plamienia. 21 października byłam na cytologii u ginekologa, powiedział że jajniki są ładne, wkładka na swoim miejscu wszystko ok. Mamy 26 listopad, a ja nie dostałam miesiączki, poza tym wydaje mi się, że wkładka się przesunęła. Nie wyczuwam ''wąsów'' w ogóle (są krótko przycięte) ale czytałam, że powinny być wyczuwalne. Kolejna rzecz, po włożeniu palca do pochwy wyczuwam przez ''ściankę'' tą wkładkę, dosłownie czuję wystającą część, która dotyka ''ścianki'' pochwy. Nie wiem, czy tak powinno być, ponieważ wcześniej tego nie kontrolowałam, dopiero teraz zaczęłam się niepokoić, gdy nie dostałam miesiączki Tak się zastanawiam, czy to możliwe że lekarz mógł mi ''przesunąć'' wkładkę podczas pobierania materiału do cytologii? Co mam robić? Na razie jeszcze czekam na @ mam nadzieję, że w końcu dostanę, jeśli nie będę musiała wybrać się do lekarza. Może któraś z Was też miała podobny przypadek i może mi coś poradzić? Z góry dziękuję.
dakaju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 13:57   #809
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez domarka Pokaż wiadomość
Tak, objawy ciąży urojonej Jeśli bierzesz regularnie tabletki to niby jakim sposobem mogłabyś zajść w ciążę? Te parę kropli NA PEWNO nie wpłynęły na skuteczność antykoncepcji, musiałabyś chyba litr tych kropli wypić. Co do siemienia, to nie wiem-nie słyszałam. I raczej to objawy choroby a nie ciąży
Takim sposobem , że żadna metoda nie jest skuteczna w 100% . Aczkolwiek wątpliwe ale możliwe

---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Nikaniki Pokaż wiadomość
Odczuwam dziwne kłucie po bokach w dole brzucha i dół brzucha też mnie boli tyle się dziś naczytałam , że to może oznaczać ciąże bo macica się powiększa itd. jak myślicie serio może to być objaw ciąży? Nigdy wcześniej nie odczuwałam takich dolegliwości
Tak macica się powiększa ale nie odrazu

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Cytat:
Napisane przez am927 Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam 20 lat i do tej pory miałam regularne okresy co 28 - 32 dni. Dziś jest 33 dzień, ostatni raz okres miałam 25 października. Kochałam się z chłopakiem wielokrotnie, raz tylko wszedł we mnie bez gumki na samym początku, jak go dokładnie umył, ale tylko samą główką i zaraz potem wyszedł. Nie było śladów ani preejajkulatu, ani spermy. Zawsze mój facet myje dokładnie członka przed płynem do higieny intymnej, zawsze kochamy się w prezerwatywie, zawsze kończy poza mną, zawsze sprawdzamy po, czy nie pękła - nie było takich sytuacji.
Tymczasem jest 33 dzień, objawy jak na okres, suchość w pochwie, ból sutków i boków piersi od paru dni, skurcze podbrzusza, drażliwość, płaczliwość i wszystko praktycznie co z okresem związane. Co może być powodem spóźnienia?
Za którymś razem, jak uprawialiśmy petting mój facet zauważył, po owulacji, że jestem nieco ciaśniejsza i rozpulchniona w środku, ale powiedział, że może nie zwracał na to uwagi wcześniej. Natomiast stosunki po owulacji miałam dość bolesne, za duży klucz do za małej dziurki. Czy uderzanie członka o macicę mogło mieć wpływ na opóźnienia? Ratujcie
O jakim spoźnieniu Ty mówisz? 1 dzien spoźnienia? Powtarzalam to kilka razy i powiem jeszcze raz: organizm to nie zegarek . Mogłabys sie martwić gdyby spoznial sie ze 2 tygodnie , chociaz to wątpliwe skoro nie bylo zadnej wpadki z antykoncepcja. Cierpliwie poczekaj , przyjdzie.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 14:02   #810
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Wkładka Mirena a ciąża

Cytat:
Napisane przez dakaju Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem co mam sądzić o obecnej sytuacji, czy jestem w ciąży, czy nie? Może zacznę od tego, że od 2 lat mam wkładkę domaciczną Mirena, 16 października miałam ''miesiączkę'' choć moje miesiączki to jedynie plamienia. 21 października byłam na cytologii u ginekologa, powiedział że jajniki są ładne, wkładka na swoim miejscu wszystko ok. Mamy 26 listopad, a ja nie dostałam miesiączki, poza tym wydaje mi się, że wkładka się przesunęła. Nie wyczuwam ''wąsów'' w ogóle (są krótko przycięte) ale czytałam, że powinny być wyczuwalne. Kolejna rzecz, po włożeniu palca do pochwy wyczuwam przez ''ściankę'' tą wkładkę, dosłownie czuję wystającą część, która dotyka ''ścianki'' pochwy. Nie wiem, czy tak powinno być, ponieważ wcześniej tego nie kontrolowałam, dopiero teraz zaczęłam się niepokoić, gdy nie dostałam miesiączki Tak się zastanawiam, czy to możliwe że lekarz mógł mi ''przesunąć'' wkładkę podczas pobierania materiału do cytologii? Co mam robić? Na razie jeszcze czekam na @ mam nadzieję, że w końcu dostanę, jeśli nie będę musiała wybrać się do lekarza. Może któraś z Was też miała podobny przypadek i może mi coś poradzić? Z góry dziękuję.
Mirena działa również miejscowo , więc przy ewentualnym przesunięciu powinna też trochę chronić poprzez hormon w niej zawarty . Pozatym wysuniecie po 2 latach rzadzko się zdarza . Czesniej na początku. Pozatym przy mirenie są przypadki że ustępuje calkowicie krwawienie . Myślę , że przy cytologii nie powinno nic się zadziać z wkładką . Również mialam cytologie przy wkladce.Lekarz wie , ze masz tam wkladke i wie co robi . A przynajmniej powinien . Ja bym sie jeszcze nie martwila , jesli nic nie pojawi sie do 14 dni udaj sie do lekarza.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-03 14:21:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.