Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 15:44   #1
Pawne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8

Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?


Stale wydaje mi się, że żyję w czasach jakiejś rewolucji obyczajowej i seksualnej. Czy to prawda? Można to tak nazwać? Czy też macie takie odczucie? Coś jak w latach 60 - tych ubiegłego wieku, wtedy też były to czasy rewolucji seksualnej, z kolei w latach 20 tych 20 wieku też nastąpiła zmiana obyczajów.
(Mam na myśl np. Genger, moda na kobiety z brodą etc, coraz większa emancypacja kobiet, tolerancja homo, trendy operacje zmiany płci...)
Pawne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:00   #2
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Pawne Pokaż wiadomość
Stale wydaje mi się, że żyję w czasach jakiejś rewolucji obyczajowej i seksualnej. Czy to prawda? Można to tak nazwać? Czy też macie takie odczucie? Coś jak w latach 60 - tych ubiegłego wieku, wtedy też były to czasy rewolucji seksualnej, z kolei w latach 20 tych 20 wieku też nastąpiła zmiana obyczajów.
(Mam na myśl np. Genger, moda na kobiety z brodą etc, coraz większa emancypacja kobiet, tolerancja homo, trendy operacje zmiany płci...)
Nie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:03   #3
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Pawne Pokaż wiadomość
moda na kobiety z brodą
No tak. To prawda, każda kobieta zapuszcza brodę ze względu na modę.
Ja na przykład nie golę brody od urodzenia.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:07   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Nie miałam takie wrażenie na początku lat 90-tych, teraz już nie.
Obecnie już nic mnie nie zdziwi bo wszelkie granice zostały już dawno przekroczone.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:20   #5
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Pawne Pokaż wiadomość
Stale wydaje mi się, że żyję w czasach jakiejś rewolucji obyczajowej i seksualnej. Czy to prawda? Można to tak nazwać? Czy też macie takie odczucie? Coś jak w latach 60 - tych ubiegłego wieku, wtedy też były to czasy rewolucji seksualnej, z kolei w latach 20 tych 20 wieku też nastąpiła zmiana obyczajów.
(Mam na myśl np. Genger, moda na kobiety z brodą etc, coraz większa emancypacja kobiet, tolerancja homo, trendy operacje zmiany płci...)
w Rzymie czy Grecji też facet z facetem się bawił więc była jakaś tolerancja homo więc to jest od wieków, nic nowego tu nie ma.

Gender nie genger to też nic nowego, bo to co mówią eksperci Frondy świadczy o tym że moje koleżanki z dzieciństwa to chore istoty bo dziewczyna nigdy nie wchodziłaby na drzewo, nie bawiłaby się z kolegami w wojnę itd zresztą gender tłumaczyły siostry zakonne swoją koleżankę Bernadettę która to katowała dzieciaki bo przecież były opętane przez gender.

a gdzie widzisz modę na kobiety z brodą? ja widziałem jedną (a raczej jednego przebranego za kobietę) w TV i to ma świadczyć o zmianach obyczajowych i nowej modzie? zresztą widziałem Skrzynecką ucharakteryzowaną na faceta więc co zmiany obyczajowe?

emancypacja kobiet czyli co kobiety do garów i rodzenia dzieci i morda w kubeł, niech siedzą w domach? chcą pracować, chcą mieć normalny udział w życiu społecznym więc co w tym złego?

a operacje kiedyś nie były za bardzo możliwe, a dzisiaj co ludzie zabijają się żeby sobie płeć zmienić? jakoś płci nie zmieniam, więc czy jest ze mną coś nie tak bo przecież za modą powinienem iść?

ja w niczym rewolucji oczyczajowej nie widzę, po prostu ludzie mają coraz bardziej w dupie zdanie kościoła który ludziom wydaje polecenia jak żyć, choć sami żyją zupełnie inaczej, czasy ludzkiej ciemnoty minęły, ludzie już się klątw panów w sutannach nie boją i nie wierzą w ich słowa, a to ich boli i dlatego szukają nowego wroga, dawniej to zrzucić można było na wiedźmy dzisiaj na gender itd

Edytowane przez dominikmeller25
Czas edycji: 2014-07-17 o 16:23
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:34   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Nie, historia nieustannie zatacza koło, tylko dekoracje i technologie się zmieniają.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:16   #7
kassica31
Raczkowanie
 
Avatar kassica31
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 109
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie, historia nieustannie zatacza koło, tylko dekoracje i technologie się zmieniają.


Dokładnie tak.
kassica31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 17:40   #8
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Eeeetam, w latach 60 była rewolucja, a teraz to się chyba cofamy (szczególnie w Polsce). I ja nie widzę rewolucji w akceptacji osób nieheteroseksualnych, operacjach zmiany płci itd. to normalne i długo o to walczono.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:42   #9
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Ta, zwłaszcza w Polsce, taka rewolucja, że hej. Ultrakatolickomoherowa.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:46   #10
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie, historia nieustannie zatacza koło, tylko dekoracje i technologie się zmieniają.

+ historia to nieustające procesy i rewolucje, jakby się przyjrzeć, to każdy czas jest rewolucją obyczajową, bo obyczajowość zawsze się zmienia, w zależności od obecnego ustroju politycznego, sytuacji gospodarczej itd.
Np. tolerancja orientacji nie-hetero w Rzymie i Grecji starożytnej była mocno związana z systemem społecznym (starożytni w ogóle nie rozróżniali różnych orientacji, dla nich naturalnym było, że mężczyzna może pożądać zarówno kobiety, jak i innego mężczyzny, ba, małżeństwo z kobietą i związek seksualny młodego chłopaka z dorosłym mężczyzną były społecznymi obowiązkami). Wiele zmian obyczajowych się ze sobą łączy - wraz z emancypacją kobiet i rozwojem ruchów feministycznych zmienia się postrzeganie związków lesbijskich - tu jest różnica między tymi czasami a starożytnością, gdzie nie były one uznawane za poważne czy w ogóle istniejące.

Operacje zmiany płci są po prostu możliwe w naszych czasach, dawniej nie byly, możliwa była tylko spoleczna zmiana płci i zmiana sposobu ekspresji płci.

Wiele rzeczy się zmienia i zmieniać będzie, ale tak było zawsze i nasze czasy nie są pod tym względem wyjątkowe. To co teraz się dzieje jest po prostu wynikiem wydarzeń z przeszłości.
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:49   #11
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

trzeba być pozbawionym jakiejkolwiek wiedzy historycznej i obeznania, żeby twierdzić, że żyjemy w czasach rewolucji obyczajowej. nie wiem, może delikatne douczenie się w wielu (genger i to jeszcze z wielkiej ) kwestiach pomoże ci zrozumieć czasy, w których żyjesz.

w ogóle te twoje "mody na kobiety z brodą i trendy na zmiany płci) świetnie odzwierciedlają twój stan wiedzy i zrozumienia.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.

Edytowane przez olenkasz
Czas edycji: 2014-07-17 o 17:52
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 17:50   #12
201607231707
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19 414
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Ja w ogole najpierw przeczytałam Granger i musiałam się głęboko zastanowić co Hermiona ma z tym współnego
201607231707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 17:57   #13
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Żyjemy po prostu w czasach kiedy odmieńcom łatwiej dojść do głosu, dlatego można mieć wrażenie, że pewne zjawiska stają się powszechniejsze. Zapewne niewielu Twoich znajomych zmieniło płeć lub przynajmniej swobodnie do niej podchodzi, więc gdyby nie media, prawdopodobnie w znikomym stopniu doświadczałabyś tej "rewolucji". Różne filozofie (o ile można nazwać filozofią ten festiwal prowadzącego donikąd wodolejstwa jakim są wszystkie feministyczne rozważania na temat gender) też od zawsze pojawiały się, robiły mniejsze lub większe zamieszanie i przemijały. Nie ma co panikować.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:11   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Demi93 Pokaż wiadomość
Ja w ogole najpierw przeczytałam Granger i musiałam się głęboko zastanowić co Hermiona ma z tym współnego
Polałam się przez Ciebie wodą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:13   #15
Pawne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Ludzie, którzy żyli w latach sześdziesiątych ubiegłego wieku nie zdawali sobie sprawy z tego, że żyją w jakiejś tam rewolucji Wtedy miałam 20 lat i tak jak teraz, nikt nie miał głowy do oceniania w taki sposób zmian. Natomiast żyłam wtedy, żyłam w latach dziewięćdziesiatych, i z perspektywy czasu zauważam, że obyczaje zmieniły w ostatnich kilku latach. Jestem na 90% przekonana, że żyję w czasach rewolucji obyczajowo - seksualnej.
Pawne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:15   #16
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

masz takie wrażenie, bo nie posiadasz wiedzy na temat obyczajów dawnych wieków. ot co.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Żyjemy po prostu w czasach kiedy odmieńcom łatwiej dojść do głosu, dlatego można mieć wrażenie, że pewne zjawiska stają się powszechniejsze. Zapewne niewielu Twoich znajomych zmieniło płeć lub przynajmniej swobodnie do niej podchodzi, więc gdyby nie media, prawdopodobnie w znikomym stopniu doświadczałabyś tej "rewolucji". Różne filozofie (o ile można nazwać filozofią ten festiwal prowadzącego donikąd wodolejstwa jakim są wszystkie feministyczne rozważania na temat gender) też od zawsze pojawiały się, robiły mniejsze lub większe zamieszanie i przemijały. Nie ma co panikować.


to się popisało
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:17   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
trzeba być pozbawionym jakiejkolwiek wiedzy historycznej i obeznania, żeby twierdzić, że żyjemy w czasach rewolucji obyczajowej. nie wiem, może delikatne douczenie się w wielu (genger i to jeszcze z wielkiej ) kwestiach pomoże ci zrozumieć czasy, w których żyjesz.

w ogóle te twoje "mody na kobiety z brodą i trendy na zmiany płci) świetnie odzwierciedlają twój stan wiedzy i zrozumienia.
Autorka tylko pyta, a Ty zamiast napisać normalny post, trollowato ją wyśmiewasz. Nie wiem co Ty robisz na tym forum i po co to robisz, ale sensu to to nie ma.

Ja nie czuję jakichś wielkich zmian rewolucyjnych. Nawet moda męska która dzisiaj jest lekko mówiąc żenująca - kiedyś też były okresy że mężczyźni ubierali się tak beznadziejnie np. w pludry. Co do zjawisk jakie opisujesz jak tolerowanie homoseksualizmu czy zmiana płci to to jest już od lat, tylko jest na to większa otwartość. Kiedyś myślano że transseksualizm i homoseksualizm to choroby psychiczne, że tacy ludzie są zaburzeni itd. dziś wiemy że to są zaburzenia rozwoju embrionalnego, ale sama taka przypadłość wcale nie sprawia że taka osoba od razu jest chora psychicznie. Gender jak gender, przeminie. Ideologia która wbrew faktom głosi, że płeć psychiczna/społeczna/emocjonalna etc. zależy w dużej mierze od wychowania i kulturowości nie może długo przetrwać w momencie kiedy wiemy że płeć odczuwalna determinowana jest przez pewne struktury w mózgu jak ciało modzelowate, czy jądro dymorficzne, różnice w strukturach półkul itd. To są czasy kiedy rządzi nauka, a nie zabobony jakby chcieli genderyści tudzież fanatycy katoliccy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:17   #18
Pawne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Jeśli chodzi o poprawne napisanie słowa Gender, to uwierzcie, wielokrotnie sama siebie poprawiałam, a wciąż nie wiem, jak się pisze to słowo, no ale jak ktoś ma młody umysł to może szpanować, że tak łatwo mu idzie zapamietywanie. Bezmyślne to jest moim zdaniem zakładanie, że na forum są sami młodzi.
Pawne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:18   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Pawne Pokaż wiadomość
(...)
Jestem na 90% przekonana, że żyję w czasach rewolucji obyczajowo - seksualnej.
Na pewno to żyjesz w ponowoczesności.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 18:20   #20
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Weszliśmy w tak zwaną epokę dionizyjską. Historia zatoczyła koło. Możemy sobie przybić piąteczkę ze starożytnymi Grekami.

Zmiany zachodzą na naszych oczach: daj babci przeczytać wizaż, a złapie się za głowę.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:25   #21
Pawne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
masz takie wrażenie, bo nie posiadasz wiedzy na temat obyczajów dawnych wieków. ot co.[COLOR="Silver"]
Chodzi ci o to, że nie wiem, że w czasach starożytnych, czyli przed tym, jak Kościół zaczął dyktować obyczaje, nagość nie była niczym dziwnym, a seks czymś złym, i że pan z panem to nie było nic złego? Oczywiście że wiem, i rozumiem, że jako młoda osoba możesz czuć się podekscytowana takimi odkryciami w książkach, ja też przez to przeszłam. Nic nowego nie wyczytałaś. Ale nie o to chodzi.
Pawne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:26   #22
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

a ja akurat mam wrazenie,ze pewna rewolucja seksualna jest-tzn kiedys sie tak otwarcie nie mowilo o seksie , homoseksualisci sie zbyt nie ujawniali itp - i o ile sa dobre tego strony to sa tez zle (wg mnie) - np mam wrazenie, ze wiek inicjacji seksualnej sie znacznie obnizyl i ze te wszystkie gimnazjalistki/licealistki juz na dzien dobry biora do buzi, pozwalaja na anale itp, jakby to bylo nic dopiero zaczynac i od razu z grubej rury

ale z drugiej strony moze sie nam tylko wydaje a dawniej tez tak bylo tylko mniej sie o tym mowilo /nie dalo przeczytac na necie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:29   #23
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
a ja akurat mam wrazenie,ze pewna rewolucja seksualna jest-tzn kiedys sie tak otwarcie nie mowilo o seksie , homoseksualisci sie zbyt nie ujawniali itp - i o ile sa dobre tego strony to sa tez zle (wg mnie) - np mam wrazenie, ze wiek inicjacji seksualnej sie znacznie obnizyl i ze te wszystkie gimnazjalistki/licealistki juz na dzien dobry biora do buzi, pozwalaja na anale itp, jakby to bylo nic dopiero zaczynac i od razu z grubej rury

ale z drugiej strony moze sie nam tylko wydaje a dawniej tez tak bylo tylko mniej sie o tym mowilo /nie dalo przeczytac na necie
Kiedyś te gimnazjalistki to już by dzieci i męża dawno miały
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:30   #24
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

@takasobie
Genderyzm to jest, wbrew temu co piszesz, nauka, która zajmuje się badaniem tego jak tożsamość płciowa kształtowana jest przez czynnik społeczny.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:33   #25
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ta, zwłaszcza w Polsce, taka rewolucja, że hej. Ultrakatolickomoherowa.
To jest to co sobie pomyślałam
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:34   #26
Pilar1899
keep calm and contour on
 
Avatar Pilar1899
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 256
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Kiedyś myślano że transseksualizm i homoseksualizm to choroby psychiczne, że tacy ludzie są zaburzeni itd. dziś wiemy że to są zaburzenia rozwoju embrionalnego, ale sama taka przypadłość wcale nie sprawia że taka osoba od razu jest chora psychicznie.
Say what?
__________________
It's a little bit horrifying just how quickly everything can fall to crap.

Oh, screw beautiful. I'm brilliant.
If you want to appease me, compliment my brain.
Pilar1899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:38   #27
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez pankasztan Pokaż wiadomość
@takasobie
Genderyzm to jest, wbrew temu co piszesz, nauka, która zajmuje się badaniem tego jak tożsamość płciowa kształtowana jest przez czynnik społeczny.
Ok. A ''naukowcy'' od tej ''nauki'' twierdzą, że ten czynnik społeczny jest bardzo silny, co jest nieprawdą . Dlatego traktuję to jako ideologię bo z nauką to to ma wspólnego tyle co nic.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Pilar1899 Pokaż wiadomość
Say what?
Zaburzenia w rozwoju embrionalnym. Tak jak np. zaburzeniem embrionalnym może być to, że ktoś się urodzi bez nogi, oka, ze zrośniętymi palcami na skutek braku apoptozy itd. tak homoseksualizm i transseksualizm też są zaburzeniami rozwoju embrionalnego. Czyli powstałymi w trakcie embriogenezy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:39   #28
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ok. A ''naukowcy'' od tej ''nauki'' twierdzą, że ten czynnik społeczny jest bardzo silny, co jest nieprawdą . Dlatego traktuję to jako ideologię bo z nauką to to ma wspólnego tyle co nic.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------



Zaburzenia w rozwoju embrionalnym. Tak jak np. zaburzeniem embrionalnym może być to, że ktoś się urodzi bez nogi, oka, ze zrośniętymi palcami na skutek braku apoptozy itd. tak homoseksualizm i transseksualizm też są zaburzeniami rozwoju embrionalnego. Czyli powstałymi w trakcie embriogenezy.
No a daj jakieś takie rzeczy popierające to, bo to ciekawe a pierwsze słyszę
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:40   #29
Pawne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Teraz dziewczyny chcą być lesbijkami (bo to często kwestia mody, powiedzmy sobie szczerze - nie zawsze, ale tak jest, szczególnie wsrod nastolatek) A kiedyś? Czy ja wiedziałam co to gej? Owszem, nie było internetu, to nie wiedziałam, i w telewizji się o tym nie mówiło. Rewolucja to zmiana, nie chodzi o to, że dwa tysiące lat temu było inaczej, to nic nie zmienia. Przecież mówi się o rewolucji w latach sześciedziątych, a rozluźnienie obyczajów było już dawno temu w tej waszej Grecji.
Dobra, chodzi o to że ja kiedyś nie wiedziałam co to gej, że tak można.
(a w mojej rodzinie są geje i lesbijki, tylko ja nawet nie wiedziałam o tym, teraz wszyscy nagle "wychodzą z szafy".

Edytowane przez Pawne
Czas edycji: 2014-07-17 o 18:42
Pawne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:44   #30
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Nie macie wrażenia życia w czasie rewolucji obyczajowo - seksualnej?

Miałam to na neurobiologii i na embriologii pewnie też usłyszę. Oraz na bromatologii przy temacie fitoestrogenów. Na skutek nadmiaru estrogenów u kobiety ciężarnej u embrionu płci męskiej może uformować się jądro dymorfizmu w mózgu jak i struktury ciała modzelowatego, jak u płci żeńskiej przez co powstaje coś takiego jak transseksualizm. Natomiast co do homoseksualizmu to nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale z tego co wiem jest to defekt wrodzony, więc musi być zaburzeniem embriogenezy, no chyba że homoseksualizm powstaje na skutek czynników środowiskowych po narodzeniu, w co wątpię .

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Pawne Pokaż wiadomość
Teraz dziewczyny chcą być lesbijkami (bo to często kwestia mody, powiedzmy sobie szczerze) A kiedyś? Czy ja wiedziałam co to gej? Owszem, nie było internetu, to nie wiedziałam, i w telewizji się o tym nie mówiło. Rewolucja to zmiana, nie chodzi o to, że dwa tysiące lat temu było inaczej, to nic nie zmienia. Przecież mówi się o rewolucji w latach sześciedziątych, a rozluźnienie obyczajów było już dawno temu w tej waszej Grecji.
Dobra, chodzi o to że ja kiedyś nie wiedziałam co to gej, że tam można.
Moda modą, fakt że teraz siano w głowie udaje homoseksualistów, zwłaszcza dziewczyny, bo to ''cool'' ale są to po prostu osoby z zachowaniami homoseksualnymi na koncie, nie będące homo. Nie można chcieć być lesbijką bo o ile mi wiadomo to z tym się rodzisz.

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

A Chwast co do Twojego pytania to w sumie napiszę kiedyś o tym notkę na blogu. Mam w planie wstęp do ośrodkowego układu nerwowego, potem suplementy i żywność na poprawę jego sprawności i to może być kolejny temat do tego cyklu notek .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-27 20:21:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.