Pm 2020. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-06, 18:52   #331
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ja już słyszałam o tekstach księdza typu: "Oczywiście, bardzo chętnie ochrzczę dziecko, ale najpierw weźcie ślub kościelny"
Dla mnie to w sumie logiczne, że o chrzest dziecka proszą rodzice, którzy są wierzący i w tej wierze chcą wychować swoje dziecko Trochę to dziwne, gdy ludzie na co dzień kościół mają gdzieś, ślubu nie chcą ale dziecko niech ksiądz im ochrzci
Z drugiej strony- są różne sytuacje, nie wszyscy nie mają ślubu kościelnego tylko dlatego, że nie chcą. Są też np. rozwodnicy w powtórnych związkach. No i wtedy - co dziecko jest winne, że rodzice żyją w taki, a nie inny sposób?

Takie same kontrowersje są przy pogrzebach kościelnych osób, które do kościoła nie chodziły, ale nigdy z niego formalnie nie wystąpiły. Ma ksiądz prawo odmówić wzięcia trumny do kościoła czy nie?

W sumie niech każdy robi, jak uważa, w zgodzie ze swoim sumieniem- nie mnie to oceniać.
Mnie jedynie drażni ludzka hipokryzja: wyśmiewanie i upokarzanie ludzi wierzących, wyklinanie księży od najgorszych, ostentacyjne obnoszenie się ze swoim ,,ateizmem" ale jak przychodzi co do czego, to nagle ślub w kościele, chrzest dziecka i pogrzeb też katolicki.
No to albo wierzysz albo nie
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 19:52   #332
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Pm2020

LiviaVe, przykro że dziadek tak do tego podchodzi Niestety starszemu pokoleniu ciężko cokolwiek wytłumaczyć, bo w ich czasach ludzie byli dużo mniej otwarci i tak im zostało...


Ciekawy temat poruszyłyście My jako że chcemy ślub cywilny, to wstępnie ustaliliśmy, że przyszłych dzieci nie będziemy chrzcić ani tym bardziej przygotowywać do I komunii. Komunia to jednak przede wszystkim sakrament, a nie impreza, a my jako niepraktykujący i co gorsza nie utożsamiający się z poglądami kościoła nie bylibyśmy w stanie pomóc dziecku w przygotowaniu do tego sakramentu, nawet jakby chciało. Jak będzie dorosłe, samo zdecyduje

Natomiast o ile moi rodzice i teściowie mniej lub bardziej przychylnie podchodzą do ślubu cywilnego, to jednak kwestia chrztu dziecka będzie dla obu stron dużo bardziej kontrowersyjna. Więc nie dziwię się niewierzącym, którzy chrzczą dzieci - pewnie cała rodzina im o to głowę suszy.


Moje przygotowania do ślubu dalej na etapie rozmyślań Rozmawiałam w weekend z TŻ o naszym ślubie i nie wiem, czy ostatecznie nie zrobimy wesela (wcześniej planowaliśmy tylko obiad dla rodziny). Mamy sporo znajomych, których chcielibyśmy spotkać w dniu naszego ślubu A sam cywilny trwa niekiedy 20 min. i to trochę słabo, żeby ktoś z innego miasta dojeżdżał na samą ceremonię... Dobrze, że jeszcze mam trochę czasu na decyzję.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-06, 20:17   #333
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Ja mam problem ze swoją wiarą. A może bardziej z kościołem? Przede wszystkim staram się żyć zgodnie ze swoim sumieniem i nie czuć się hipokrytką. Hipokryzją byłoby dla mnie chodzenie do spowiedzi i mówienie, że np.zaluje współżycia z TŻ i obiecuje poprawę. To byłoby kłamstwo. Dlatego też nie chodzę do spowiedzi, nie przyjmuję komuni. Do kościoła chodzę, mniej więcej dwie niedziele w miesiącu. Lubię tam być z TŻ. Dlatego też wiem, że na pewno weźmiemy ślub kościelny, będziemy również chrzcić ewentualne dzieci.
Najbardziej uwiera mnie spowiedź. Nie potrafię jej zaakceptować, czuję się jak kretynka myśląc o tym. Zdecydowanie będzie to dla mnie najgorsze w przygotowaniach do ślubu kościelnego.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez LiviaVe
Czas edycji: 2018-03-06 o 20:20
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 06:27   #334
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Pm2020

Bo masa osób robi to, żeby wszyscy dali im wreszcie święty spokój.
Ja nie zliczę, ile razy już słyszałam teksty o naukach przedmałżeńskich i bierzmowaniu od babci, a nie minęły nawet trzy miesiące
Gdybyśmy zdecydowali się tylko na cywilny, to gdakałaby mi tak do końca życia. Stąd prosta decyzja strategiczna, wydać te x monet na ślub ze skróconą mszą i żyć w spokoju.


Niestety masa katolików, prawdziwych i takich niedzielnych, uwieeelbia narzucać swoje rytuały całej reszcie
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 08:00   #335
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Witam się w środę, środa to już prawie piątek Kościół i polityka to zawsze kontrowersyjne rozmowy więc zmieniam temat 😁
W niedzielę kupiłam sobie na poprawę humoru dwa nowe lakiery i wczoraj sobie zrobiłam dziś z kolei farbuje włosy, TŻta popoludniowki to zdecydowanie czas dla mnie fakt że moje plany na te cztery dni były zupełnie inne i związane oczywiście z magisterka no ale coz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 09:07   #336
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Ja wczoraj kliknęłam kilka pierdółek na Ali. 😀
Miałam koszmarną noc. Zasnęłam po pierwszej. Było mi duszno, miałam strasznie suche powietrze, w dodatku czułam jakieś nerwy, nie wiem skąd. Najgorsze było jednak dudnienie serca. Walilo mi jak oszalałe. Dzisiaj też nie czuje się najlepiej. Chyba zrezygnuje z kawy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 11:53   #337
anitka020
Raczkowanie
 
Avatar anitka020
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 126
Dot.: Pm2020

Ja na urodziny TŻ-owi kupiłam wspólny weekend na Mazurach. Mam nadzieję, że się ucieszy, bo od czasu zaręczyn nigdzie dalej nie byliśmy. Czekam tylko na potwierdzenie rezerwacji, więc jak się dzisiaj zobaczymy to wręczę mu kopertę Oprócz tego kupiłam mu zawieszkę do samochodu w stylu "Zwolnij, masz do kogo wracać". Od dawna mówił, że taką chce. Ogólnie to jest ode mnie młodszy 10 dni

Jakby któraś chciała to jest 10% zniżki na grouponie na hasło: KOBIETA. Ale chyba, z tego co zrozumiałam, tylko na dział Travel.
__________________
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."
anitka020 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 12:01   #338
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez anitka020 Pokaż wiadomość
Ja na urodziny TŻ-owi kupiłam wspólny weekend na Mazurach. Mam nadzieję, że się ucieszy, bo od czasu zaręczyn nigdzie dalej nie byliśmy. Czekam tylko na potwierdzenie rezerwacji, więc jak się dzisiaj zobaczymy to wręczę mu kopertę Oprócz tego kupiłam mu zawieszkę do samochodu w stylu "Zwolnij, masz do kogo wracać". Od dawna mówił, że taką chce. Ogólnie to jest ode mnie młodszy 10 dni

Jakby któraś chciała to jest 10% zniżki na grouponie na hasło: KOBIETA. Ale chyba, z tego co zrozumiałam, tylko na dział Travel.
Super prezent! Ja w zeszłym roku też TŻ zarezerwowalam wspólny weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 12:03   #339
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

My wczoraj próbowaliśmy sobie ułożyć plany wyjazdowe. W kwietniu skoczymy do Gdańska, w czerwcu lecimy do Grecji, ale wcześniej mamy ponoć jeszcze zahaczyć o góry wiosną, więc albo też kwiecień albo maj. No i w końcu mamy się wybrać do Krakowa i Pragi oraz wleźć na Rysy nie wiem kiedy to wszystko ogarniamy, ale wyczuwam lekki portfel

Też chciałam kupić mojemu podobną zawieszkę, ale jakoś na urodziny zabrałam go na weekend do Poznania i zapomniałam. W dodatku popsuł mój plan, żeby w niedzielę rano skoczyć do jakiejś pobliskiej cukierni i kupić symboliczny mały torcik w formie np jakis tarlaletek. Zabronil mi samej wychodzić z hotelu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 12:22   #340
Abhishrek123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Pm2020

Ja również chcę być skremowana czasem niestety nie ma sensu tłumaczyć starszej osobie naszego podejścia - my się nagadamy, ona pokiwa ze zrozumieniem głową i znowu zacznie swoje nawijać po kilku takich próbach odpuściłam. Mniej nerwów.
Jeżeli chodzi o ślub kościelny również mam z tym problem. Mój TŻ nie wierzy w ogóle, ale ze względu na mnie jest skłonny wziąć ślub kościelny. Ja wierzę, jednak nie chodzę do kościoła. Wynika to z faktu, że mam wątpliwości w stosunku do dogmatów. Bliżej mi wiarą do protestantyzmu niż katolicyzmu, ale wciąż się waham. Jeszcze nie wiem jak to ugryzę w przyszłości
Wczoraj kupiłam płaszczyk w Orsayu. Jest piękny i co zauważyłam z niemałą satysfakcją, weszłam w rozmiar 36, nie 38 jak przez ostatnie kilka lat
Bardzo chętnie bym gdzieś pojechała, jednak nic nie planujemy. Jedynie w maju albo czerwcu do Kielc, aby kontynuować poszukiwania foto, wideo i DJ'a, i na początku sierpnia do Wiednia na kilka dni. A tak to ostro oszczędzamy
Praga jest piękna chętnie bym pojechała tam jeszcze raz. Czy w Krakowie zamierzacie coś zwiedzać? Jako ogromna miłośniczka chodzenia po muzeach () polecam zrobić wcześniej listę co chcecie zobaczyć - z tego co sprawdzałam jakiś czas temu dużo obiektów w podane na stronie internetowej dni mają wejście bezpłatne. Można tak trochę przyoszczędzić.
Abhishrek123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 12:33   #341
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

W Pradze byłam jakieś 10 lat temu i chętnie odwiedzialabym ją po raz kolejny. Co do Krakowa, to na pewno to będzie jakiś wyjazd weekendowy. Raczej poszlajamy się po mieście tak jak po Poznaniu. Mój TŻ kocha naturę, za muzeami nie przepada i raczej nie będę go ciągnęła. Co do list - robię je! Gdziekolwiek nie jedziemy, to sprawdzam i zapisuje gdzie coś fajnego można zobaczyć, a obowiązkowy jest reaserch knajp. Najczęściej układam też mniej więcej trasy tak, żeby zarelko się zgadzało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 13:48   #342
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Oj Praga mi się marzy ale w tym roku robimy z TŻ tylko weekendowy rocznicowy wyjazd do Warszawy i do ślubu akcja oszczędzanie przeważnie jak robimy takie wyjazdy to stawiamy na chodzenie i zawsze wtedy bijemy dzienne rekordy kroków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 13:51   #343
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Ile tak mniej więcej planujecie odłożyć na ślub? Pytanie do wszystkich 😊 jeśli oczywiście nie chcecie rozmawiać na taki temat, to zrozumiem. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 14:37   #344
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ile tak mniej więcej planujecie odłożyć na ślub? Pytanie do wszystkich 😊 jeśli oczywiście nie chcecie rozmawiać na taki temat, to zrozumiem. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo chciałabym zmieścić się w 30.000zl ale biorę pod uwagę że wyjdzie więcej. Za sama sale wyjdzie około 20 :/

Miałam dziś wieczorem jechać do siostry farbowac włosy ale w drodze do domu wstapilam do mojej fryzjerki zapisać się na rozjasnianie na kwiecień a ona mówi "A może jutro?" Baaaardzo mi humor poprawiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 14:43   #345
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Ale to 30 tys chcecie mieć rzeczywiście odłożone czy liczycie na koperty? Wiem, że sporo młodych płaci kopertami usługodawcom.
Ja w sumie nie mam pojęcia, jak to ugryźć. Bo chodzi mi po głowie wkład własny do kredytu. Chciałabym do końca roku uzbierać na ten podstawowy wkład. Myślę, że to już będzie duży krok do przodu i ułatwienie w razie wesela.
Włącza mi się mega cebula, jak myślę o takiej kasie na jeden weekendy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:06   #346
Abhishrek123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Pm2020

covalskaa dokładnie! Dla mnie najlepszą formą odpoczynku na wyjeździe to zwiedzanie Uwielbiam to! Wychodzimy z pokoju rano, wracamy wieczorem. A potem TŻ narzeka że nogi go bolą ja mam podobny problem, tylko mnie notorycznie boli przy takim długim chodzeniu krzyż. Ale wygodne buty robią robotę
Tak szczerze mówiąc to nie robiłam jeszcze dokładnego kosztorysu, więc nie wiem. Myślę że po załatwieniu foto, wideo i DJ'a czyli jakoś w czerwcu albo lipcu pokuszę się o wstępne oszacowanie kosztów. Ciężko mi strzelić kwotę, ale coś między 30 a 40 tys, może więcej. Oboje mamy trochę odłożone, ale to kropla w morzu. Ostatnio doszliśmy do wspólnego wniosku, że jeżeli rodzice z obu stron będą chcieli nam się coś dorzucić przed ślubem nie będziemy oponować. Zawsze to trochę lżej Ale oczywiście nie będziemy niczego oczekiwać, ani narzucać kwoty. To ma być dowolna pomoc
Abhishrek123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 15:28   #347
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ale to 30 tys chcecie mieć rzeczywiście odłożone czy liczycie na koperty? Wiem, że sporo młodych płaci kopertami usługodawcom.
Ja w sumie nie mam pojęcia, jak to ugryźć. Bo chodzi mi po głowie wkład własny do kredytu. Chciałabym do końca roku uzbierać na ten podstawowy wkład. Myślę, że to już będzie duży krok do przodu i ułatwienie w razie wesela.
Włącza mi się mega cebula, jak myślę o takiej kasie na jeden weekendy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też liczymy tak około 30 tysięcy i chcemy mieć odłożone, z kopertami nigdy nie wiadomo, jak wyjdzie, głupio później nie mieć pieniędzy
Będzie mega wyzwanie, bo nie mamy póki co żadnych oszczędności, a tża wypłatę mogę liczyć dopiero od maja, bo kwietniowa idzie prawie cała na samochód (ubezpieczenie, butla, szyba).
Mocno liczę na przedłużenie umowy w czerwcu, wraz z jakąś podwyżką
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 16:16   #348
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Ale to 30 tys chcecie mieć rzeczywiście odłożone czy liczycie na koperty? Wiem, że sporo młodych płaci kopertami usługodawcom.
Ja w sumie nie mam pojęcia, jak to ugryźć. Bo chodzi mi po głowie wkład własny do kredytu. Chciałabym do końca roku uzbierać na ten podstawowy wkład. Myślę, że to już będzie duży krok do przodu i ułatwienie w razie wesela.
Włącza mi się mega cebula, jak myślę o takiej kasie na jeden weekendy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Większość musimy odłożyć bo niewiele będzie rzeczy za które możemy zapłacić po weselu, zresztą wolałabym koperty już odłożyć na przyszłość. 30 planujemy odlozyc chociaż nie wiem jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Abhishrek123 Pokaż wiadomość
covalskaa dokładnie! Dla mnie najlepszą formą odpoczynku na wyjeździe to zwiedzanie Uwielbiam to! Wychodzimy z pokoju rano, wracamy wieczorem. A potem TŻ narzeka że nogi go bolą ja mam podobny problem, tylko mnie notorycznie boli przy takim długim chodzeniu krzyż. Ale wygodne buty robią robotę
Tak szczerze mówiąc to nie robiłam jeszcze dokładnego kosztorysu, więc nie wiem. Myślę że po załatwieniu foto, wideo i DJ'a czyli jakoś w czerwcu albo lipcu pokuszę się o wstępne oszacowanie kosztów. Ciężko mi strzelić kwotę, ale coś między 30 a 40 tys, może więcej. Oboje mamy trochę odłożone, ale to kropla w morzu. Ostatnio doszliśmy do wspólnego wniosku, że jeżeli rodzice z obu stron będą chcieli nam się coś dorzucić przed ślubem nie będziemy oponować. Zawsze to trochę lżej Ale oczywiście nie będziemy niczego oczekiwać, ani narzucać kwoty. To ma być dowolna pomoc
My zawsze robimy coś w stylu
"-ej a może pojedziemy tam i tam
-ok, w jaki autobus musimy wsiąść?
-to TYLKO 3.5km, może pójdziemy pieszo?
-ok"
I tak cały dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 16:55   #349
revolutionary
Zadomowienie
 
Avatar revolutionary
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 767
Dot.: Pm2020

hej można dołączyć? co prawda jak na razie tylko wstępnie planujemy ślub w 2020 i nie mamy żadnej konkretnej daty, bo zależy jak nam się uda załatwić sale i ile i jak szybko oszczędzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
revolutionary jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-07, 17:08   #350
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Też bym się stresowała kopertami. Ale sporo ludzi ma podejście #yolo co ma być to będzie.
30 tysięcy bralabym w ciemno za ślub i wesele, bo ceny z roku na rok rosną jak szalone.

My też się lubimy szlajac i mało czasu spędzamy w miejscu noclegu. Właściwie tylko śpimy.😁 Już się nie mogę doczekać wyjścia rano na szlak

Witaj, revolutionary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:02   #351
revolutionary
Zadomowienie
 
Avatar revolutionary
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 767
Dot.: Pm2020

jak jak słyszę od ludzi dookoła mnie, znajomych że oni szacują wesele na 60-80 tysięcy to mi się mrozu krew w żyłach i zaczynam się zastanawiać czy ja jednak chce się w to bawić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
revolutionary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 18:55   #352
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez revolutionary Pokaż wiadomość
hej można dołączyć? co prawda jak na razie tylko wstępnie planujemy ślub w 2020 i nie mamy żadnej konkretnej daty, bo zależy jak nam się uda załatwić sale i ile i jak szybko oszczędzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:06   #353
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Mam zamiar zrobić ślubnego Exela z widełkami dla każdej pozycji i trzymać się tego skrupulatnie. Uwielbiam rozpisywać takie rzeczy, kalkulować, jestem troszkę walnięta na tym punkcie Mam zamiar zapisywać wszelkie wydatki ślubno-weselne, bo z tego co się orientowałam najgorsze są tzw. pierdółki. Wychodzą pokaźne kwoty po podliczeniu.
Nie mam zamiaru inwestować w żadne fajerwerki, anioły na szczudłach, pokazy taneczne, walki byków, magików. To nie jarmark.


Anitka, nie wiem czy moje wiadomości do ciebie doszły.

Edytowane przez LiviaVe
Czas edycji: 2018-03-07 o 19:14
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 19:43   #354
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Pm2020

Melduję się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 20:41   #355
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
Melduję się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez revolutionary Pokaż wiadomość
hej można dołączyć? co prawda jak na razie tylko wstępnie planujemy ślub w 2020 i nie mamy żadnej konkretnej daty, bo zależy jak nam się uda załatwić sale i ile i jak szybko oszczędzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny opowiedzcie coś o sobie i Waszych TŻ jak długo jesteście razem, kiedy były (O ile byly) zaręczyny i jakie plany co do ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Mam zamiar zrobić ślubnego Exela z widełkami dla każdej pozycji i trzymać się tego skrupulatnie. Uwielbiam rozpisywać takie rzeczy, kalkulować, jestem troszkę walnięta na tym punkcie Mam zamiar zapisywać wszelkie wydatki ślubno-weselne, bo z tego co się orientowałam najgorsze są tzw. pierdółki. Wychodzą pokaźne kwoty po podliczeniu.
Nie mam zamiaru inwestować w żadne fajerwerki, anioły na szczudłach, pokazy taneczne, walki byków, magików. To nie jarmark.


Anitka, nie wiem czy moje wiadomości do ciebie doszły.
Podobno ostatnio na jednej ze ślubnych grup było pytanie co wybrac: masażyste czy fotel masujacy dla gości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-07, 21:15   #356
Abhishrek123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Pm2020

LiviaVe odpowiem teraz bo wcześniej nie wyświetliła mi się Twoja wiadomość. Te pieniądze chcemy mieć uzbierane, wolę nie liczyć na koperty w tej kwestii. Na przykład, z tego co kojarzę w umowie z salą mamy zapis że 3/4 kwoty musimy zapłacić dzień przed weselem. Więc już samo to pochłonie masę pieniędzy.
Ostatnio wspomniałam to samo do TŻa - za te pieniądze mielibyśmy już część wkładu własnego do mieszkania... Trochę mnie to boli, no ale wspólnie ustaliliśmy że robimy wesele w takiej formie i już nie będziemy tego zmieniać. Za to pieniądze z kopert będą do naszej dyspozycji
Witam nowe dziewczyny! Super że jest nas coraz więcej Napiszcie coś o sobie, TŻach i Waszych związkach
Na fejsbukowej grupie PM2020 dziewczyny również pisały o takich zawrotnych kwotach... aż się złapałam za głowę jak to przeczytałam.
Ja ostatnio po zapoznaniu się z kwotami za fotobudkę stwierdziłam że chyba sobie jednak darujemy tę atrakcję Chyba że będziemy mieli wybitnie korzystną sytuację finansową, będziemy mogli sobie na nią pozwolić i trafimy na jakąś fajną cenę.
Abhishrek123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 06:14   #357
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

Byłam na jednym weselu z fotbudką. Nie porwała mnie. Cyknelismy sobie z przyjaciółmi z dwa zdjęcia i tyle. Jeden fotograf, którym jestem zainteresowana miał w swojej ofercie do wyboru w najwyższym pakiecie dodatkowo np.sesje narzeczeńską lub fotobudke. W tym wypadku było to nawet korzystne, choć chyba wolalabym sesje, żeby się rozgrzać przed aparatem. 😎

Wszystkiego najlepszego dla Was kochajcie się i bądźcie dla siebie dobre 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 07:37   #358
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez covalskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny opowiedzcie coś o sobie i Waszych TŻ jak długo jesteście razem, kiedy były (O ile byly) zaręczyny i jakie plany co do ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------


Podobno ostatnio na jednej ze ślubnych grup było pytanie co wybrac: masażyste czy fotel masujacy dla gości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem z moim już 6 lat, w styczniu były zaręczyny . Mieszkamy razem od początku studiów, więc myślę, że po ślubie nie będzie jakiegoś zaskoczenia
Salę mamy już wybraną, dzisiaj będę rozmawiała z menadżerką i potwierdzę termin na sto procent

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 07:42   #359
covalskaa
Raczkowanie
 
Avatar covalskaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 173
Dot.: Pm2020

Wszystkiego dobrego kobietki z okazji naszego święta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
covalskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 07:46   #360
Abhishrek123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 159
Dot.: Pm2020

pelargonie jaką datę wybraliście?
LiviaVe Siostra miała ostatnio fotobudkę na swoim weselu. Spodobała mi się Ale nie mam zamiaru za 2-3 godziny przyjemności płacić grubych pieniędzy. Wolę je wydać na coś innego
Właśnie miałam pytać dziewczyny o Wasze podejście do sesji narzeczeńskiej. Jesteście na tak/nie? Chcecie mieć przed własnym ślubem?
Ale dzisiaj jest pięknie na Śląsku Dzień kobiet przywitał nas prawdziwie wiosennie, chyba pierwszy taki dzień w roku gdzie w powietrzu czuć wiosnę
Wszystkiego najlepszego dziewczyny!
Abhishrek123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.