Mamy Sierpniowe 2021 cz 2! - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-03, 18:36   #4951
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
U nas spacerówka y 2 w 1 też taka se, ale wiedzieliśmy od początku że trzeba będzie kupić coś lżejszego.
Czy wasze dzieci też są w ruchu cały czas kiedy nie śpią? W sensie zero spokojnego przytulania, czytania książeczek na kolanach tylko ciągłe zdobywanie świata?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj tak, je też w biegu choć bunt minął. Już po całym domu chodzi sam i nie zawsze potrzebuje do tego mnie. Dziś też zaczął dużo gadać i ciągle słyszę tatata, da da da da i ba ba ba.

I dziś noc bez kp ️ oby już na stałe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-03, 19:35   #4952
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ana ale fajnie, że tyle gada, nasz narazie 'babababa' a jak placze ty wtedy wychodzi mu 'maaaamaaaaa' 🤣
My kilka dni temu przeprowadziliśmy Filipa do jego pokoju i zmieniamy system zasypiania. Do tej pory usypial przy piersi, teraz karmię przed kąpielą a potem staramy się uśpić go bez cycka. Liczę, że w przyszłości to ułatwi mi jego odstawienie.
Ile dajecie stałych posiłków swoim dzieciom? Czy bardzo zmniejszyla się przez to ilość mleka? Mam wrażenie, że moje dziecko ciągle je jak nie coś stałego to mleko i boję się że go przekarmie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-03, 20:14   #4953
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ana, piękne torty

U nas też nie siedzi. Pełza, jest w całym domu, miski psa musze stawiać na blacie bo zaraz wygrzebuje z nich wodę i chrupki ma 6 zębów.

My spacerówkę też mamy z 2w1 , dobrze mi się ją prowadzi.

9 m +2 tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-03, 21:25   #4954
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

A moja jeszcze nic nie gada 😬 no chyba że tak jak u wynn w płaczu wychodzi "maaamaaa".

Dwa stałe posiłki są u nas. Śniadanie i obiad. Podobno w tym wieku powinny być nawet 4 ale nie wyobrażam sobie tego bo wtedy musiałabym pożegnać się z kp bo u nas dalej walka o krople. Albo karmić tylko w nocy.
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-03, 21:28   #4955
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
U nas spacerówka y 2 w 1 też taka se, ale wiedzieliśmy od początku że trzeba będzie kupić coś lżejszego.
Czy wasze dzieci też są w ruchu cały czas kiedy nie śpią? W sensie zero spokojnego przytulania, czytania książeczek na kolanach tylko ciągłe zdobywanie świata?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet jak śpi to jest w ruchu


Ana piękne torty


U nas nadal 4 zęby, ale dwie górne dwójki na przebiciu. Pochorowalismy się wszyscy tydzień temu, na szczęście dzieciom tylko katar został już.

Ja używam spacerówki z zestawu i jestem zadowolona.(espiro) Ale przy starszej córce mieliśmy inny wózek (bebetto) i spacerówka to było dno i sto metrów mułu mamy też spacerówkę po starszej, lionelo annet ale raczej nie będę jej używać (no może na urlop) bo z tą mi się dobrze pracuje


U nas gada: mama, baba, nieeeee. I na siostrę wola E
9,5mca

Wysłane z mojego 21061119DG przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017

Edytowane przez Nemmireth_
Czas edycji: 2022-05-03 o 21:30
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 05:38   #4956
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

My kupiliśmy nową spacerówkę, bo ta od zestawu za dużo miejsca zajmuje. Stwierdziliśmy że chcemy taką która się składa w całości, jedną ręką, żeby na jakieś wyjazdy bez problemu ją zabrać, i żeby była poręczna do samolotu.
Moja od dawna gada sporo, mamama, bababa, papapa, jakieś dzidzidzi i różne inne rzeczy po swojemu. Ale też nie siedzi, tylko czołga się bardzo sprawnie po całym domu.
8,5msc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 07:33   #4957
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
My kupiliśmy nową spacerówkę, bo ta od zestawu za dużo miejsca zajmuje. Stwierdziliśmy że chcemy taką która się składa w całości, jedną ręką, żeby na jakieś wyjazdy bez problemu ją zabrać, i żeby była poręczna do samolotu.
Moja od dawna gada sporo, mamama, bababa, papapa, jakieś dzidzidzi i różne inne rzeczy po swojemu. Ale też nie siedzi, tylko czołga się bardzo sprawnie po całym domu.
8,5msc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na jaką spacerówkę sie zdecydowaliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-04, 08:03   #4958
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
A na jaką spacerówkę sie zdecydowaliście?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kinderkraft grande lx

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 14:01   #4959
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Myślicie że jest sens zapisać się gdzieś na konsultacje w sprawie tego nosidełka? Znalazłam u siebie w mieście taką babkę. Konsultacja 50zł. Plus taki że można u niej też wypożyczyć nosidełko. Tylko to zawsze dodatkowy koszt gdybym jednak się zdecydowała kupić nowe

Ana, piękne te torty!

Nasza spacerówka z zestawu też kiepska. Żałuję że nie słuchałam koleżanek i was zresztą też jak mowiłyście żeby kupić samą gondolę a później samą spacerówkę.

U nas młoda siada, raczkuje coraz szybciej i staje na kolanach. Poza dwoma zębami nic nie widać.

8,5 m
Jeżeli ma kilka nosidełek róznych firm, to może i fajnie potestować sobie. Ale myślę, że takie mega dobieranie nosidełka to ma sens przy mniejszych dzieciach, żeby te wszystkie krzywizny były zachowane, nóżki itp. Te większe to i tak się kręcą i wiercś i ułożą się po swojemu.
Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
U nas spacerówka y 2 w 1 też taka se, ale wiedzieliśmy od początku że trzeba będzie kupić coś lżejszego.
Czy wasze dzieci też są w ruchu cały czas kiedy nie śpią? W sensie zero spokojnego przytulania, czytania książeczek na kolanach tylko ciągłe zdobywanie świata?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Siedzi prawie spokojnie. Jak czytam książeczkę starszakowi, a mały jest zajęty przeżuwaniem swojej tak to nie ma opcji. Jest zafascynowany drzwiami i hulajnogą brata. Serio, daje mu tą hulajnogę i 25min dziecka nie ma. Buja, przewraca, przeżuwa
Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ana ale fajnie, że tyle gada, nasz narazie 'babababa' a jak placze ty wtedy wychodzi mu 'maaaamaaaaa' 🤣
My kilka dni temu przeprowadziliśmy Filipa do jego pokoju i zmieniamy system zasypiania. Do tej pory usypial przy piersi, teraz karmię przed kąpielą a potem staramy się uśpić go bez cycka. Liczę, że w przyszłości to ułatwi mi jego odstawienie.
Ile dajecie stałych posiłków swoim dzieciom? Czy bardzo zmniejszyla się przez to ilość mleka? Mam wrażenie, że moje dziecko ciągle je jak nie coś stałego to mleko i boję się że go przekarmie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daję 3 (śniadanie, drugie śniadanie i obiad; albo śniadanie, zupa, drugie danie) plus jakiś chrupek, albo owoc. No i w dzień piersi jest dużo mniej, co czuję, bo są mniej wypełnione. W nocy pije 3-4 razy. I wstaje o 5-5.20

Moja spacerówka z zestawu była spoko, ale bardzo ciężka. Przy 2 dziecku nawet jej nie wyciągałam, tylko od razu wjechało valco snap 4 (zbyt często pakowałam go do samochodu, stelarz ważył 9kg chyba vs. 6.6kg całe valco).

S czworaczkuje, podciąga się przy stoliku, ale jeszcze nie staje. Mówić też nix nie mówi, ale jest zafascynowany echo jak jesteśmy na klatce, to pokrzykuje, słucha i cię cieszy
No i mega się cieszy na widok brata <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-04, 21:09   #4960
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

My używamy spacerówki 2w1 i jest fajna, rozkłada się cicho i łatwo na płasko co sprawdza się gdy maly zasnie. Ząbki nadal 2. Staje juz sam przy meblach i kilka sekund się trzyma a potem bum na pupę i od nowa wstaje i bum. Na tapczanie to aż się zaśmiewa czasem i celowo bambamuje. Czasem widze, że chce zrobić ze dwa kroczki tak dostawić stopki na tapczanie sam też ale to różnie mu to wychodzi bo nadal stopkę kładzie boczkiem więc jest chwiejny. Mówi głównie tatatata, maaama to jak coś chce. No i ma tak, że czasem goni na czworaka po całym domu zadowolony i nagle płacze i maamaaa i łapki wyciąga
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-05, 09:07   #4961
NotreDame
Zakorzenienie
 
Avatar NotreDame
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5 056
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ja używam spacerówki z 2w1, jest może i ciężka, ale mam tylko 8 schodów więc daje radę i ćwiczę mięśnie prowadzi się dobrze, ale ja mam wózek z napędem elektrycznym, więc pod górkę praktycznie sam wyjeżdża.

Co do „mówienia” jest u nas babababa, tatata, lalala, auuu, piszczenie i inne dziwne dźwięki.

Pełza po całym mieszkaniu, goni psa, czasem sobie troszkę poraczkuje, ale to dosłownie z metr i wraca do pełzania. Siada z pozycji klęczącej, ale z czworaków już robi „półsiad” i fizjo powiedziała, że lada moment usiądzie i z czworaków, bo jest bardzo blisko.
Czasem też uda się jej wstać.

Co do nosideł- powinno się ich używać dopiero jak dziecko usiądzie. Przy niewiedzących dzieciach powinny być dobrane pod okiem doradcy. Ja używam na razie tylko do schodzenia po schodach (4 piętro bez windy). Oczywiście nosidło używam po konsultacji z doradcą i fizjoterapeuta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

28 września 2014
6 sierpnia 2016
NotreDame jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-05, 15:27   #4962
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ana ale fajnie, że tyle gada, nasz narazie 'babababa' a jak placze ty wtedy wychodzi mu 'maaaamaaaaa' 🤣
My kilka dni temu przeprowadziliśmy Filipa do jego pokoju i zmieniamy system zasypiania. Do tej pory usypial przy piersi, teraz karmię przed kąpielą a potem staramy się uśpić go bez cycka. Liczę, że w przyszłości to ułatwi mi jego odstawienie.
Ile dajecie stałych posiłków swoim dzieciom? Czy bardzo zmniejszyla się przez to ilość mleka? Mam wrażenie, że moje dziecko ciągle je jak nie coś stałego to mleko i boję się że go przekarmie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój je dwa stałe, czasami po cycku dorzucam trzeci. Rano dwa razy cyc plus czasami owoc (jako trzeci stały ale nie codziennie), po drzemce 1-2cyc i obiad, po drugiej drzemce cyc i na noc kasza na mm. W nocy nie karmię już.

Je wszystko więc gdybym chciała to bez problemu bym go mogła odstawić ale nie chcę jeszcze.

Co do usypiania to od dawna nie łączymy kp z zasypianiem. Na pewno pomoże to odstawić kp, bo pierś będzie pełnić tylko funkcje jedzenia. Przy córce chciałam kp do roku tylko. A przy synu hmm nie myślałam żeby skończyć na rok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-05, 16:00   #4963
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

A co dajecie dzieciom na śniadania? Ja często robię owsiankę/jaglankę/kaszę + jakiś owoc ale przez to mam dylemat co na drugie śniadanie bo chyba zbyt dużo owoców to też wbrew pozorom nie tak super. Pieczywo narazie niezbyt cieszy się powodzeniem więc wszelkie namiastki kanapek zostają odrzucone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-05, 16:42   #4964
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
A co dajecie dzieciom na śniadania? Ja często robię owsiankę/jaglankę/kaszę + jakiś owoc ale przez to mam dylemat co na drugie śniadanie bo chyba zbyt dużo owoców to też wbrew pozorom nie tak super. Pieczywo narazie niezbyt cieszy się powodzeniem więc wszelkie namiastki kanapek zostają odrzucone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daję owsiankę/jaglanke/jakieś inne kasze, zawsze z owocem, czasem budyń, często pastę z awokado z jajkiem bo moje dziecko uwielbia. Czasami jogurt z owocami ale moje dziecko nie przepada za jogurtami. Twarożek ze szczypiorkiem. Czasem kanapeczki z czymś ale to jak mamy dużo czasu, bo jednak zanim naje się tych kawałków to schodzi się z godzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-05, 18:40   #4965
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U nas różne kaszki z Helpy plus owoc, talerz z kilkoma różnymi owocami plus kleks gęstej kaszy lub jogurtu, placuszki z buraka plus owoc, pasta z awokado i banana

A jakie pieczywo dajecie? Same robicie czy jakieś specjalne macie? Jeszcze nie dawałam pieczywa 🤔
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-05, 18:49   #4966
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U nas kaszka/owsianka albo serek z warzywami albo pasta z awokado i jajka, czasem muffinki ale rzadko. Na szybko niekiedy robię placuszki z jajka i serka bielucha a do nich koktajl warzywno- owocowy. Jajka same w typie jajecznicy czy na twardo są wyrzucane szybko z miseczki więc nic z tego.Generalnie zawsze mam klopot wymyślić co robić więc zapisuje teraz pomysły i raz, że kojarzę co już było w tygodniu to dodatkowo mam inspiracje bo zerkam tydzień- dwa w tył i coś powtarzam jak nie mam nowych pomysłów.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Pieczywo u nas dopiero wchodzi, niedawno dostał kawałek bo mi z kanapki sam wyrwał skórkę zwykły chleb z osiedlowej piekarni. Pytałam czy są chleby bez soli w składzie w ofercie ale nie ma nic. Na razie sama nie piekę ale może zacznę jakieś wypieki typu mini-bułki...
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-05, 19:28   #4967
dora_019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 420
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
U nas różne kaszki z Helpy plus owoc, talerz z kilkoma różnymi owocami plus kleks gęstej kaszy lub jogurtu, placuszki z buraka plus owoc, pasta z awokado i banana

A jakie pieczywo dajecie? Same robicie czy jakieś specjalne macie? Jeszcze nie dawałam pieczywa
Daje normalny chleb taki jaki my jemy, nie można popadać w paranoję żeby specjalnie dla dziecka piec chleb. Jak zje odrobinę soli w chlebie to nic mu się nie stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dora_019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-06, 07:24   #4968
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez dora_019 Pokaż wiadomość
Daje normalny chleb taki jaki my jemy, nie można popadać w paranoję żeby specjalnie dla dziecka piec chleb. Jak zje odrobinę soli w chlebie to nic mu się nie stanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to to. Wyjątkiem, kiedy dajemy dziecku sól jest pieczywo i kiszonki mój ogórka kiszonego co ciumka, cmoka i wysysa i krzywi się przy tym niemiłosiernie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-06, 11:02   #4969
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Wasze dzieci też się tak przeokropnie pocą w foteliku samochodowym?
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-06, 20:18   #4970
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Motyczkam tak dostaliśmy przy zakupie fotelika taką oddychającą wkładkę ale nie wiem gdzie jest bo gdzieś się zawieruszyła. U nas jest faza na mamę cały czas, bobas za mną na czworaka non stop krok w krok. Żal mi go nawet czasem jak próbuje mnie dogonić gdy z kuchni idę do łazienki, później do salonu i ponownie do kuchni a on ciap ciap za mną i zawraca bo ja już gdzieś indziej idę. Czasem wtedy biedaczek siada i w płacz i woła aammmmm maaammm aa maaaamm
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-06, 21:29   #4971
Nemmireth_
Zakorzenienie
 
Avatar Nemmireth_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 377
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
A co dajecie dzieciom na śniadania? Ja często robię owsiankę/jaglankę/kaszę + jakiś owoc ale przez to mam dylemat co na drugie śniadanie bo chyba zbyt dużo owoców to też wbrew pozorom nie tak super. Pieczywo narazie niezbyt cieszy się powodzeniem więc wszelkie namiastki kanapek zostają odrzucone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaszke albo jogurt

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
U nas różne kaszki z Helpy plus owoc, talerz z kilkoma różnymi owocami plus kleks gęstej kaszy lub jogurtu, placuszki z buraka plus owoc, pasta z awokado i banana

A jakie pieczywo dajecie? Same robicie czy jakieś specjalne macie? Jeszcze nie dawałam pieczywa
Daje normalne. Normalny, sklepowy chleb, wędlinę, ser, nabiał, warzywa, mięso. Musiałabyś wszystko robić sama zeby unikać tak całkiem soli i cukru.

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Wasze dzieci też się tak przeokropnie pocą w foteliku samochodowym?
Nie. Ale też rzadko jeździmy ostatnio.

Wysłane z mojego 21061119DG przy użyciu Tapatalka
__________________

1 + 1 = 3
Nasza Księżniczka




Starania od listopada 2019
Tyle zmienił mały człowiek, niemal lżejszy od powietrza.
11tc[*] 11.04.2017
6tc[*] 5.12.2017
Nemmireth_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-06, 21:33   #4972
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
A co dajecie dzieciom na śniadania? Ja często robię owsiankę/jaglankę/kaszę + jakiś owoc ale przez to mam dylemat co na drugie śniadanie bo chyba zbyt dużo owoców to też wbrew pozorom nie tak super. Pieczywo narazie niezbyt cieszy się powodzeniem więc wszelkie namiastki kanapek zostają odrzucone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cycka przy dwójce dzieci i dorabianiu w domu nie mam czasu na rozwinięte śniadania. Dzieci wstają, cycek i jedziemy do przedszkola. Wracam i ogarniam chałupę, jem śniadanie i biorę się za robotę, jak zbliża się drzemka to cyc, owoce i spać. Czasem nawet zdarza mi się obiadu nie zrobić to dostaje cycka lub jogurt. Generalnie przy corce stawałam na głowie żeby wymyslac jej różnorodne dania. Przy nim nie mam ani weny ani czasu ani ochoty.
Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Wasze dzieci też się tak przeokropnie pocą w foteliku samochodowym?
Na szczęście nie, mojej siostry syn nawet przy -1 bez czapki się poci moja córka rzadko, nawet w upały, chyba że jest za ciepło ubrana. Syn narazie też nie wykazuje nadmiernej potliwości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-07, 06:56   #4973
motyczkam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Kurcze, nie wiem czy to od fotelika zależy? Avionaut mamy. Nawet jakbym ją tylko w pampersie posadziła to zaraz by mokra była.
Kalinka, nie wiedziałam że są takie wkładki. Zaraz poszukam. Może to coś pomoże
motyczkam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-07, 07:51   #4974
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem czy to od fotelika zależy? Avionaut mamy. Nawet jakbym ją tylko w pampersie posadziła to zaraz by mokra była.
Kalinka, nie wiedziałam że są takie wkładki. Zaraz poszukam. Może to coś pomoże
Każdy fotelik jest zbudowany przede wszystkim ze styropianu i plastiku więc często dzieci się w nim pocą. Polecana jest wkładka wełniana simply Wool ale jest droga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-07, 13:28   #4975
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez motyczkam Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem czy to od fotelika zależy? Avionaut mamy. Nawet jakbym ją tylko w pampersie posadziła to zaraz by mokra była.
Kalinka, nie wiedziałam że są takie wkładki. Zaraz poszukam. Może to coś pomoże
Aeromoove ta wkładka. Wyeliminowała pocenie w foteliku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 08:03   #4976
_kalinka_91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 215
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Od momentu gdy mały zaczął wstawać to wstaje non- stop. Nawet w wannie i podczas zmiany pampka jak i w trakcie kp. Jak próbuję go usadzić to protest
_kalinka_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-12, 21:26   #4977
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Mój wymaga rehabilitacji niestety bo przez rozejście mięśni brzucha od urodzenia, ma słaby brzuch i ich nie używa. Stąd nie siada i nie czworakuje jeszcze. Dzwoniłam dziś pytać o terminy na NFZ... Na cito wrzesień do tego czasu to sam usiądzie bez ich pomocy. Muszę się wybrać prywatnie.

Z pozytywów od prawie dwóch tyg przesypia noce, zrobił się z niego żarłok w dzień, rano do pierwszej drzemki zjada 3 śniadania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-13, 09:24   #4978
wynn
Zadomowienie
 
Avatar wynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 681
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Ana909 zobacz sobie na instagramie i blog fizjomommy. Ma porady i ćwiczenia, które wspierają maluchy w tych aktywnościach. Są proste, w formie zabaw, może do czasu wizyt u fizjo przydadzą Ci się te informacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-14, 18:21   #4979
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

Cytat:
Napisane przez wynn Pokaż wiadomość
Ana909 zobacz sobie na instagramie i blog fizjomommy. Ma porady i ćwiczenia, które wspierają maluchy w tych aktywnościach. Są proste, w formie zabaw, może do czasu wizyt u fizjo przydadzą Ci się te informacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki! Sprawdzę.

Młody kaszle, ma chrypkę, wstał z gorączką czy takie maluchy mogą brać coś na wzmocnienie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-14, 22:14   #4980
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Mamy Sierpniowe 2021 cz 2!

U nas M. też chory dwie wizyty u pediatry w tamtym tyg. I obstawiam, że po ndz znowu trzeba będzie iść, bo zero poprawy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-18 22:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.