Mamy czerwcowe 2023 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-06, 10:00   #331
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

No teraz przy łożysku przodującym to zostaje tylko czytanie
W końcu zaczęłam czuć ruchy częściej niż 3x na tydzień a za tydzień mam połówkowe. Nie mogę się doczekać.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 10:54   #332
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja też zaczęłam czuć wyraźniej ruchy. Szczególnie jak coś zjem albo wieczorem jak się położę.
Ja mam wizytę w piątek. Jeszcze zachowuje spokój


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 11:07   #333
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja też w końcu czuje ruchy mega mnie to uspokoiło, zwykle rano, wieczorem i po południu gdy się położę po obiedzie.

Poza tym wybralismy wózek. Nastawiałam się na tani i używany a jednak wybrałam nowy.
Teraz mam zagwozdke odnośnie fotelika, nie spodziewałam się że one takie ciężkie a plan był że będę w nim nosić maluszka na 3 piętro.
Jest jeden z wyjmowanym nosidlem o wadze 1,7 kg i to narazie mój faworyt no ale nie najtańszy bo z bazą to 2 500zl.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 11:40   #334
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Ja też w końcu czuje ruchy mega mnie to uspokoiło, zwykle rano, wieczorem i po południu gdy się położę po obiedzie.

Poza tym wybralismy wózek. Nastawiałam się na tani i używany a jednak wybrałam nowy.
Teraz mam zagwozdke odnośnie fotelika, nie spodziewałam się że one takie ciężkie a plan był że będę w nim nosić maluszka na 3 piętro.
Jest jeden z wyjmowanym nosidlem o wadze 1,7 kg i to narazie mój faworyt no ale nie najtańszy bo z bazą to 2 500zl.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

1,7kg to rzeczywiście lekki gorzej cenę udźwignąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 11:57   #335
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Ja też w końcu czuje ruchy mega mnie to uspokoiło, zwykle rano, wieczorem i po południu gdy się położę po obiedzie.

Poza tym wybralismy wózek. Nastawiałam się na tani i używany a jednak wybrałam nowy.
Teraz mam zagwozdke odnośnie fotelika, nie spodziewałam się że one takie ciężkie a plan był że będę w nim nosić maluszka na 3 piętro.
Jest jeden z wyjmowanym nosidlem o wadze 1,7 kg i to narazie mój faworyt no ale nie najtańszy bo z bazą to 2 500zl.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
My mamy Avionaut Pixel, ze 2 czy 2,5 kg sam waży. I ma świetne wkładki dla noworodka i małych niemowlaczków. W nowej wersji poprawili w nim koszmarny daszek
W czerwcu jeszcze najstarszemu musimy wymienić fotelik na większy, ale już wszystko mamy upatrzone i przedyskutowane w sklepie. Kupujemy wszystkie foteliki w 8 gwiazdkach.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 14:24   #336
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
My mamy Avionaut Pixel, ze 2 czy 2,5 kg sam waży. I ma świetne wkładki dla noworodka i małych niemowlaczków. W nowej wersji poprawili w nim koszmarny daszek
W czerwcu jeszcze najstarszemu musimy wymienić fotelik na większy, ale już wszystko mamy upatrzone i przedyskutowane w sklepie. Kupujemy wszystkie foteliki w 8 gwiazdkach.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
O to sprawdzę jeszcze ten Avionaut , dzięki

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 14:33   #337
miszel92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 378
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
O to sprawdzę jeszcze ten Avionaut , dzięki

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Jedźcie najlepiej do sklepu typu 8 gwiazdek i tam Wam dobiorą odpowiedni fotelik do samochodu Nie ma co kupować fotelika na własną rękę bo mi się podoba, bo lekki czy bo dostaliśmy od znajomych. Fotelik ma być dobrany do kanapy w aucie żeby było bezpiecznie dla dziecka. Ja bardzo chciałam Avionaut Pixel bo lekki i bezpieczny, naczytałam się samych ochów i achów a tu pojechaliśmy i się okazało, że do naszego samochodu pasował tylko Cybex 🤦☠♀️ Ciężka masywna skorupa. Ale że sporo jeździmy i głównie na bezpieczeństwie nam zależało to go wybraliśmy i ogólnie jest super tylko niestety musiał go dźwigać mąż A ja np do sklepu zabierałam stelaż z wózka i wpinałam fotelik do stelaża jak dziecko spało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miszel92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-06, 15:38   #338
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

U nas o tyle problem, że mamy dwa różne samochody , czego jeden zmieniamy i jeszcze nie kupiliśmy nowego więc może być różnie. Pytałam w sklepach no i niestety jak już ma pasować do większej ilości modeli go wybór fotelików z bazą obrotową robi się ograniczony.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-06, 20:39   #339
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Nam też dobrali w 8*

Co do ruchów to ja już codziennie czuję od rana do wieczora,jestem w stanie stwierdzić kiedy młody śpi a kiedy nie. Jest baaardzo ruchliwy, pierwszy syn taki nie był ,wolał się przeciągać niż kopać

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-07, 15:40   #340
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

My też pierwszy mieliśmy Avionaut Pixel i byłam mega zadowolona, największy plus dla wkładki! Syn z tych drobniejszych i stopniowo wyjmowaliśmy poszczególne części i prawie do końca jeździł z jakąś częścią wkładki całe szczęście wybór fotelika nas ominie, bo nie sprzedawałam po synu, bo wiedzieliśmy, ze będzie mała różnica wieku

Ja ruchy też już czuję czesciej, ale tylko w dole brzucha, czasami po bokach, jednak łożysko na przedniej ścianie mocno to ogranicza a do wizyty jeszcze kawał czasu

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-09, 10:44   #341
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Siedzę sobie w domu, 10.08, myślę 'a sprawdzę czy zwolniło się miejsce do moich fizjo uro-gin', bo boli mnie cholernie w krzyżu. A tam wizyta na 10.30 mieszkam 5 min spacerkiem od nich, więc idealnie. Ponaciągała, pomasowała, obkleiła brzuch i plecy tejpami, pochwaliła za ćwiczenia z WomanUp, i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-09, 15:54   #342
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Siedzę sobie w domu, 10.08, myślę 'a sprawdzę czy zwolniło się miejsce do moich fizjo uro-gin', bo boli mnie cholernie w krzyżu. A tam wizyta na 10.30 mieszkam 5 min spacerkiem od nich, więc idealnie. Ponaciągała, pomasowała, obkleiła brzuch i plecy tejpami, pochwaliła za ćwiczenia z WomanUp, i mam nadzieję, że będzie lepiej.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
Ja byłam wczoraj i dostalam z☠☠☠ki najpoerw szukała przyczyny, bo to już kolejna wizyta, raz boli tu, raz tam, potem tam i mówiła, ze może będę musiała mieć pas biodrowy by podtrzymać, wspomóc itd, potem zaczęła masować, rozluźniać, podłożyła mi pod miednicę kocyk, poleżałam, jeszcze popracowała i problem zniknął Malutka jest nisko, mocno uciska mogę nabawić się rozejścia spojenia i mam więcej leżeć i odpoczywać 🫣 a to nie łatwe z dzieckiem w domu
Zaczęliśmy adaptację w żłobku w poniedziałek a dzisiaj już siedzimy w domu 🫣 no w takim tempie nie poodpoczywam

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-09, 18:09   #343
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Też mam na nowo problemy z odcinkiem lędźwiowym i niestety tutaj mocno obwiniam siedząca pracę. Codziennie czuje ból już nie tylko po pracy ale i rano. Gdy się ruszam cały dzień jest zdecydowanie lepiej ale po 6-8h siedzenia przed komputerem jest słabo, mimo że siedzę na takiej poduszce sensorycznej.
Planowałam pracować jeszcze w kwoetniu ale nie wiem czy nie będę musiała odpuścić już w marcu.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-10, 21:55   #344
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Lawenda06 Pokaż wiadomość
Ja byłam wczoraj i dostalam zki najpoerw szukała przyczyny, bo to już kolejna wizyta, raz boli tu, raz tam, potem tam i mówiła, ze może będę musiała mieć pas biodrowy by podtrzymać, wspomóc itd, potem zaczęła masować, rozluźniać, podłożyła mi pod miednicę kocyk, poleżałam, jeszcze popracowała i problem zniknął Malutka jest nisko, mocno uciska mogę nabawić się rozejścia spojenia i mam więcej leżeć i odpoczywać 🫣 a to nie łatwe z dzieckiem w domu
Zaczęliśmy adaptację w żłobku w poniedziałek a dzisiaj już siedzimy w domu 🫣 no w takim tempie nie poodpoczywam

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Ojjj nie zazdroszczę ja w pierwszej ciąży miałam rozejście spojenia aż na 1.5cm . Ból po porodzie gorszy tego spojenia właśnie,niż krocza po nacięciu ledwo z łóżka wstawałam

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 11:34   #345
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Hej, wczoraj miałam połówkowe. Wszystkie parametry ok no i potwierdzona dziewczynka więc kamień z serca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 13:19   #346
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez lavendova28 Pokaż wiadomość
Ojjj nie zazdroszczę ja w pierwszej ciąży miałam rozejście spojenia aż na 1.5cm . Ból po porodzie gorszy tego spojenia właśnie,niż krocza po nacięciu ledwo z łóżka wstawałam

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Dlatego mam nadzieję, że syn trochę pochodzi jednak do żłobka 🫣 a ja bede miała trochę czasu na odpoczynek

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj miałam połówkowe. Wszystkie parametry ok no i potwierdzona dziewczynka więc kamień z serca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 13:26   #347
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Anuszka9 Pokaż wiadomość
Hej, wczoraj miałam połówkowe. Wszystkie parametry ok no i potwierdzona dziewczynka więc kamień z serca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje

Jak Wam mija weekend?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-11, 19:19   #348
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

U nas spokojnie. Dzisiaj w terenie małe zakupy, kawka u teściów i spotkanie ze znajomymi a jutro leniuchujemy.. taki jest plan


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-13, 08:29   #349
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

U nas też luz cały weekend siedzieliśmy w domu. Fajnie było tak poleniuchować.
Teraz w sumie też się jeszcze lenię, dzieci w przedszkolu/żłobku, a ja zamiast ogarnąć mieszkanie to siedzę ciężko mi się zebrać do roboty w poniedziałki.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-13, 08:43   #350
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

U nas weekend też spokojny
Dzisiaj syn poszedł do żłobka już na cały dzień 🫣 ja sobie wymyślam ile to zrobię a też póki co tylko leże

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-13, 09:07   #351
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Lawenda06 Pokaż wiadomość
U nas weekend też spokojny
Dzisiaj syn poszedł do żłobka już na cały dzień 🫣 ja sobie wymyślam ile to zrobię a też póki co tylko leże

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Hahahaahahaha... witaj w klubie
Obiad mam z wczoraj, włączę robota co by poodkurzał, więc zostaje mi wrzucić rzeczy do zmywarki. Dam radę do 14

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-13, 15:17   #352
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja mam dzisiaj prawdziwy pechowy 13sty
Od rana, zaspałam do pracy, spiesząc się rozbiłam szklany dzbanek filtrujący, dobrego szkła przyleciał nasz piesek więc musiałam go szybko na ręce i zapiąć na smysz, zaczął tak okrutnie szczekać że pewnie cały blok obudził, kończąc sprzątać zrzuciłam kolejny dzbanek ale udało się go złapać na szczęście, potem w pracy cały dzień coś mi nie wychodziło.
No dramat

Weekend też spokojnie, wczoraj się wybrałam na basen i się przeforsowałam, zakwasy na nogach takie że ledwo chodze. Chciałabym ten baswn wprowadzić regularnie 2x w tygodniu tyle że spokojniej ale zobaczymy jak z moim zapałem.

Brzuszek coraz bardziej mi ciąży i przeszkadza, coraz większą mam ochotę przestać pracować.

Jakoś też nagle zaczęłam panikować że poza jakąś częścią ciuszków jeszcze niż z wyprawki nie skompletowałam no ale kurcze nie mam czasu. Cały tydzień praca, zakupy, obiady, spacery z psem a w weekendy zwykle znajomi wpadną albo my gdzieś jedziemy, jeszcze za tydzień wakacje.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-13, 19:57   #353
Lawenda06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 159
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja jednak dzisiaj się narobiłam 🫣 po śniadaniu jedynie chwilę poleżałam, a potem zebrałam pranie z suszarki, wstawiłam drugie pranie, które potem jeszcze trzeba było rozwiesić 🫣 zaczęłam przeglądać ciuszki po synu, a mam nie tylko po swoim, jeszcze pi kuzynki synach i ona też miała od znajomej 🫣 ledwo rozłożyłam na podgrupy, zaczęłam wystawiać na vinted i już mnie zastała 14 mąż pojechał odebrać syna ze żłobka, mówił ze głodny to szybko wstawić obiad i zleciało w żłobku spał tylko 30 min wiec był reszte dnia mocno absorbujący, zmeczony i marudny ja już ledwo dawalam radę, brzuch zaczął boleć, ciążyć... położyłam się z nim...godzine walczył, ale padł, to chociaż wolny wieczór

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
Lawenda06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 12:21   #354
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Miałam dzisiaj połówkowe. 400g prawidłowego chłopaka. Siedzi sobie głową w dół. Niby wiem, że jeszcze może robić fikołki, ale dwaj poprzedni już tak zostali.
Nie dał sobie zrobić fotki 3D, bo nie chciał zgarnąć pępowiny sprzed twarzy:P

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 12:27   #355
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Miałam dzisiaj połówkowe. 400g prawidłowego chłopaka. Siedzi sobie głową w dół. Niby wiem, że jeszcze może robić fikołki, ale dwaj poprzedni już tak zostali.
Nie dał sobie zrobić fotki 3D, bo nie chciał zgarnąć pępowiny sprzed twarzy:P

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
Gratuluję zdrowego bobasa

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Ja byłam dzisiaj pierwszy raz u położnej środowiskowej no i mam mieszane uczucia, bardzo sympatyczna ale wyglądała na wiek około 70 i zapytała czy chce się spotykać przed porodem a jeżeli tak to żebym przygotowywała listę pytan i będziemy omawiac. Ogólnie spisała moje dane i w zasadzie tyle. Przed kolejną wizyta muszę się przygotować ale obawiam się że z racji wieku może mieć średnio aktualną wiedzę.
Zapytałam ją o podróż samolotem czy mam się zaopatrzyc w jakieś leki w razie W no ale powiedziała tylko że w ciąży latać się raczej nie powinno ale ze ma nadzieję że nic się nie stanie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-16, 07:48   #356
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Gratuluję zdrowego bobasa

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:24 ----------

Ja byłam dzisiaj pierwszy raz u położnej środowiskowej no i mam mieszane uczucia, bardzo sympatyczna ale wyglądała na wiek około 70 i zapytała czy chce się spotykać przed porodem a jeżeli tak to żebym przygotowywała listę pytan i będziemy omawiac. Ogólnie spisała moje dane i w zasadzie tyle. Przed kolejną wizyta muszę się przygotować ale obawiam się że z racji wieku może mieć średnio aktualną wiedzę.
Zapytałam ją o podróż samolotem czy mam się zaopatrzyc w jakieś leki w razie W no ale powiedziała tylko że w ciąży latać się raczej nie powinno ale ze ma nadzieję że nic się nie stanie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Moja też jest koło 70tki

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

A co do wiedzy to nie musisz się jej słuchać, ona tylko przyjdzie pomierzy, poważy bobasa i to w zasadzie tyle. no i zaopatrzy ranę, moja sprawdzała czy wszystko się goi itd. I ta położna z pierwszej ciąży była młoda,a też nie miała wiedzy, jak się dowiedziała że dolewam mojego mleka do kąpieli maluszka to powiedziała,że oszalałam
Teraz mam właśnie taką starsza babeczkę koło 70, sympatyczna wygadana zobaczymy jak to będzie. Ja już jej z góry powiedziałam,że nie zależy mi jakoś specjalnie na opiece bo z racji,ze jest to drugie dziecko to już wiem co i jak, ale jest mi potrzebna żeby ogarnąć ta papierologie całą do szpitala i po szpitalu

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 05:44   #357
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Jasne, nie nastawiam się na nie wiadomo jaką edukację z jej strony ale trochę liczyłam, że jednak jak pojawia się jakieś pytania to będę z nią mogła omówić. Jednak chyba prędzej omówię z tą, która do porodu wykupiłam. Narazie to nawet nie wiem jakie to mogą być pytania

Kupiliśmy wózek i fotelik, ulżyło mi że cokolwiek już z głowy bo ostatnia łapie panikę, że czas ucieka a my nadal że wszystko się ogarnie później, tylko tego czasu może zabraknąć. Nie wiem czy genetyka ma jakiś wpływ na terminy porodu ale u mnie mama, babcia, siostra mamy wszystkie rodziły sporo dzieci przed terminem.

Coraz częściej czuje ruchy małej

W poniedziałek wybieram się na krzywa cukrową i trochę się boje wyników.

Jak u Was wczoraj pączki? Ja mam trochę wyrzuty sumienia, zjadłam 3 i do tego mnóstwo chrustu

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 07:18   #358
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Ja zjadłam 3, ale w zamian wysprzątałam mieszkanie i umyłamcl 1/3 okien jeszcze mi zostały 2 na dziś
Ja już ruchy czułam dosyć mocno i często, ale przekręcił się nygus i siedzi za łożyskiem i ledwo co czuje
łożyska nie mam już przodującego. Jest po prostu na przedniej ścianie.

Wysłane z mojego SM-F721B przy użyciu Tapatalka
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 07:49   #359
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Co do położnej to też miałam przy poprzednich ciążach taką starszą i ok. Przy pierwszym dziecku to w ogóle miałam dylematy typu jaki materac do łóżeczka, jaka dieta przy karmieniu itd. No i położna miała takie podejście, że tłumaczyła wszystko na „chłopski rozum” ale mi to odpowiadało.
Jedynie wkurzało mnie to, że nie umawiała się na konkretny dzień tylko pisała rano „będę za 30min”.
Wczoraj zjadłam 4pączki pójdzie w brzuch
Zaczęłam rozglądać się za ciuszkami, zamówiłam coś w sinsay i na vinted poluje na jakieś większe paki. Muszę kupić jakąś komodę bo nie mam gdzie chować ciuchów.

Macie już wybrane imiona?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
never give up
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 08:03   #360
lavendova28
Raczkowanie
 
Avatar lavendova28
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 392
Dot.: Mamy czerwcowe 2023

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Jasne, nie nastawiam się na nie wiadomo jaką edukację z jej strony ale trochę liczyłam, że jednak jak pojawia się jakieś pytania to będę z nią mogła omówić. Jednak chyba prędzej omówię z tą, która do porodu wykupiłam. Narazie to nawet nie wiem jakie to mogą być pytania

Kupiliśmy wózek i fotelik, ulżyło mi że cokolwiek już z głowy bo ostatnia łapie panikę, że czas ucieka a my nadal że wszystko się ogarnie później, tylko tego czasu może zabraknąć. Nie wiem czy genetyka ma jakiś wpływ na terminy porodu ale u mnie mama, babcia, siostra mamy wszystkie rodziły sporo dzieci przed terminem.

Coraz częściej czuje ruchy małej

W poniedziałek wybieram się na krzywa cukrową i trochę się boje wyników.

Jak u Was wczoraj pączki? Ja mam trochę wyrzuty sumienia, zjadłam 3 i do tego mnóstwo chrustu

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Ja zjadłam 4 paczki
Dziś składamy meble do pokoju syna a jego stare meble pójdą dla brata. Muszę się ogarnąć już z tymi meblami bo mam tyle rzeczy że nie mam gdzie tego trzymać.

Jeszcze syn jest w trakcie odpieluchowanie więc skończę jedne pieluchy i wejdę w drugie

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
lavendova28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-26 14:24:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.