HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 14:24   #1
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Exclamation

HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!


Akcja ratunkowa pt. doczyśćmy mojej siostrze masakrycznie zaoksydowane kolczyki.....przez feralne pudełeczka westpacka para kolców ślubnych mojej siostry, która nie cierpi oksydy, jest całkiem czarna. Potraktowana domowymi sposobami - od pasty do zębów przez sodę oczyszczoną po domestos (w desperacji...) nadal jest miejscami całkiem czarna. Czy jest ktoś w Lublinie/okolicy Lublina, kto posiada płyn do czyszczenia srebra (czy jak to się tam nazywa), którym dałoby się tą oksydę wyczyścić?I pomógłby wyczyścić? Ślub w tą sobotę a ja nie chcę tracić czasu na kolejnych jubilerów, którzy powiedzą - proszę Pani jak ja mam to wyczyścić, się nie da!
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 15:23   #2
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Wpisałam to już w wątku Westpack, ale na wszelki wypadek wklejam jeszcze tutaj:

Szkoda, że nie macie Argentum, bo to czarne paskudztwo schodzi po dłuuuuższej chwili w nim. Co prawda, nie schodzi idealnie, a srebro zostaje takie szaro-matowe, ale lepsze to niż wersja pierwotna. A tą matowość można potem wypolerować jakąś tarczą filcową z pastą.

Kwasek obawiam się niewiele da, a swary (powłoka) mogą gotowania nie przeżyć! NagaLy, nie dałabym sobie łapki ciachnąć, że nic mu nie będzie...

Moim zdaniem - idź szukać Argentum.

A propos jubilerów, co to "się nie da" - parasola w d*** się nie da otworzyć, to na pewno, ale nie ma tak, że się nie da doczyścić srebra (rany, namnożyło się pseudoprofesjonalistów, co jak mają zrobić coś ponad zlutowanie zapięcia do łańcuszka, to ich przerasta, a i to potrafią skopać....)
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 20:52   #3
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Pillow może spróbować - do szklaneczki komplecik zasypać dwoma lub więcej w zależności od wielkości łyżkami sody oczyszczonej i zalać bardzo gorącą wodą jak zamusuje przetrzeć pastą do zębów, ja kiedyś tak całą zaczerniałą srebrną cukiernicę wyczyściłam... a na marginesie które to było pudełko, bo ja tez je mam... i żeby nie było cyrków u jakiegoś klienta?
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:11   #4
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
.. a na marginesie które to było pudełko, bo ja tez je mam... i żeby nie było cyrków u jakiegoś klienta?
Wszystkie, które mają czarno-białe (dwustronne) lub czarne gąbki.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 21:55   #5
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Ugotowałyśmy kolce w kwasku. 5 min. Swary przeżyły (moonlighty), podocierałyśmy szmatką do czyszczenia biżu zakupioną u jubilera. Niestety, dyndadełka łańcuszkowego nie dało się doczyścić i musiałyśmy się go pozbyć niestety Kolce błyszczą, nie tak jak na samym początku ale do zaakceptowania
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 07:53   #6
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Pillow znalazłam jeszcze ten przepis- takie "dwa w jednym" - folia aluminiowa i soda. Podobno bardzo skuteczny.
Cytat:
Napisane przez Majazka Pokaż wiadomość
Ja natomiast od zawsze czyszcze srebro tym samym sposobem. Na folię aluminiową, po jej błyszczącej stronie sypię około łyżeczki sody ( gdy czyszczę cos małego ) i polewam ją ciepłą, przegotowaną wodą, aby powstala dosc gęsta "papka". Zanurzam w papce srebro i zawijam folię w kulkę. Pozostawiam na około pół godziny, albo wiecej w zaleznosci od stopnia zczernienia. Po tym czasie rozwijam folię, pocieram chwilę srebro zrobioną papką i płuczę bierzącą wodą. Skutkuje zawsze.
Nie polecam natomiast czyszczenia pastą do zębów! Nie dosc, że trzeba się bawic z szorowaniem, to jeszcze niszczy srebro. A po co, skoro mozna to zrobic w o wiele prostszy i mniej pracochłonny sposób. Do tego jaki tani
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 19:48   #7
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Także polecam folię i sodę, delikatnie czyści i skutecznie
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 14:47   #8
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: HELP - LUBLIN i bliskie okolice - PILNE!!

Ja czyściłam srebro na folii z solą zalaną gorącą wodą i też zawsze dawało bardzo fajny efekt (jakby ktoś potrzebował szybkiego sposobu)

I jak? Do ślubu się doczyściły?

Edytowane przez Animaru89
Czas edycji: 2011-08-19 o 14:48
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.