Urlop macierzyński i świadczenia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-18, 10:25   #1
MlodaMama18
Przyczajenie
 
Avatar MlodaMama18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 24

Urlop macierzyński i świadczenia?


Witajcie.
Mam do Was trochę być może, dziwne pytanie jednak dla mnie bardzo ważne.
Otóż do którego miesiąca ciąży należy podjąć pracę by móc później korzystać z świadczeń z ZUSu i urlopu macierzyńskiego płatnego... ? Czy jak już jestem w ciąży to nie ma możliwości takiej by korzystać z takiej "ulgi" ?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź
MlodaMama18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:14   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

z tego co się orientuję to wystarczy przepracować pełny miesiąc aby iść na l4 i później na macierzyński ale w takim przypadku kontrola z ZUS-u raczej cię nie ominie
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:16   #3
MlodaMama18
Przyczajenie
 
Avatar MlodaMama18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 24
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Domyślam sie tego, ale nawet gdybym przepracowała 6msc i na miesiąc przed porodem poszła na L4 to czy zasiłek macierzyński tudzież płatny urlop macierzyński będzie w takiej samej kwocie jak dla mamy przykładowo pracującej 3 lata?
MlodaMama18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 11:46   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

wysokość kwoty wypłacanej na urlopie macierzyńskim zależy od wynagrodzenia a nie od stażu pracy
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 12:19   #5
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

zasiłek wyliczany jest od Twojej podstawy , nie bierze sie pod uwage premii itd..
Ja zostałam zatrudniona w grudniu 2012 juz będąc w ciąży w 4 tygodniu( i to jest chyba odpowiedź na zadane przez ciebie pytanie)
Juz od stycznia teoretycznie mogłam iśc na l4, siedziec do porodu czyli w moim przypadku 7 miesiecy i po porodzie otrzymac roczny zasiłek.
jestes w ciąży?w którym tygodniu?

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2015-02-18 o 12:21
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 15:18   #6
MlodaMama18
Przyczajenie
 
Avatar MlodaMama18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 24
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
zasiłek wyliczany jest od Twojej podstawy , nie bierze sie pod uwage premii itd..
Ja zostałam zatrudniona w grudniu 2012 juz będąc w ciąży w 4 tygodniu( i to jest chyba odpowiedź na zadane przez ciebie pytanie)
Juz od stycznia teoretycznie mogłam iśc na l4, siedziec do porodu czyli w moim przypadku 7 miesiecy i po porodzie otrzymac roczny zasiłek.
jestes w ciąży?w którym tygodniu?
Podstawą jest moje wynagrodzenie czy wyliczana przez ZUS średnia krajowa? Jestem w 9tc... A jak jest z umową zlecenie? Gdybym sama odprowadzała składki do ZUS?
MlodaMama18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-18, 16:07   #7
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

podstawą jest TWOJA wypłata, żadna średnia krajowa.Umowa zlecenie nie jest podstawą do wypłaty zasiłku. Nie wiem jak jest z odprowadzaniem samemu składek, ale szczerze mówiąc bardzo watpię. Musiałabyś teraz zostac zatrudniona na umowe o pracę, ale naprawdę warto. Jesli nie masz innej mozliwości to znajdź byle co na biegu, zataj ciążę ( nie wiem czy masz juz załozoną kartę ciąży), odczekaj miesiac i idż na l4. Zró wszystko co mozesz zeby wyciagnąć od państwa pieniądze i nie słuchaj ze to nieetyczne. O tym że państwo nie daje na dziecko nic od siebie przekonasz sie później.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-18, 21:20   #8
MlodaMama18
Przyczajenie
 
Avatar MlodaMama18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 24
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Zatrudniona zostałabym przez swojego partnera... Czyli jeśli nawet na papierku miałabym pensję przykładowo 7tys to łącząc wszystkie 3 urlopy (macierzyński, dodatkowy macierzyński i rodzicielski) zasiłek wynosi 80% czyli państwo dawałoby mi 5600? Trochę wierzyć się nie chce....
MlodaMama18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:42   #9
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Czy Ty naprawdę myślisz, że w ZUSie pracują kompletni idioci?
20-latka zarabiająca 7 tys. zł, zatrudniona w ciąży przez ojca dziecka?

Powodzenia! Prędziutko zasadność wypłaconych świadczeń zostanie zakwestionowana, a Ty będziesz musiała całość zwrócić
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:47   #10
lekkaatletka
Zadomowienie
 
Avatar lekkaatletka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 161
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Czy Ty naprawdę myślisz, że w ZUSie pracują kompletni idioci?
20-latka zarabiająca 7 tys. zł, zatrudniona w ciąży przez ojca dziecka?

Powodzenia! Prędziutko zasadność wypłaconych świadczeń zostanie zakwestionowana, a Ty będziesz musiała całość zwrócić
Niestety racja
lekkaatletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:04   #11
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

co innego zostac zatrudnionym legalnie przez pracodawce, nawet będąc w ciązy i miec na umowie np. 2000 zł. Oczekujesz za wiele.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 10:21   #12
MlodaMama18
Przyczajenie
 
Avatar MlodaMama18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 24
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

To był tylko przykład.... Nie mówię, że tak będzie.... wiadomo, że w naszym państwie urzędnicy zawsze znajdą jakieś niejasności, coś im się nie spodoba i będą szukać dziury... Czyli reasumując gdybym została zatrudniona na umowę o pracę będąc już w ciąży i idąc np w 6msc na zwolnienie lekarskie to dostanę płatny zasiłek macierzyński z urlopu macierzyńskiego... Dzięki za pomoc
MlodaMama18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 11:04   #13
201710041131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 262
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Kuzynka w ciazy została zatrudniona przez swojego meza. Nie wiem o jakie kwoty chodziło, ale pieniądze po kontrolach musiała zwrócić. Sprawa była nawet w sadzie ale przegrali

Pracodawca musiałby udowodnić ze naprawdę pracowałaś -jakies faktury, podpisy itp bo takie sprawy traktuje jako próbę wyłudzenia.

Powodzenia !
201710041131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 21:16   #14
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez MlodaMama18 Pokaż wiadomość
Domyślam sie tego, ale nawet gdybym przepracowała 6msc i na miesiąc przed porodem poszła na L4 to czy zasiłek macierzyński tudzież płatny urlop macierzyński będzie w takiej samej kwocie jak dla mamy przykładowo pracującej 3 lata?
Tak, ja pracę zaczęłam w 3 mcu ciąży, umową tylko do dnia porodu i świadczenia takie same jak każda mama.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 22:16   #15
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez MlodaMama18 Pokaż wiadomość
Zatrudniona zostałabym przez swojego partnera... Czyli jeśli nawet na papierku miałabym pensję przykładowo 7tys to łącząc wszystkie 3 urlopy (macierzyński, dodatkowy macierzyński i rodzicielski) zasiłek wynosi 80% czyli państwo dawałoby mi 5600? Trochę wierzyć się nie chce....
I słusznie że Ci się nie chce wierzyć, bo najprawdopodobniej przy kontroli i tak to będziesz musiała zwrócić i to w dodatku z odsetkami.


Cytat:
Napisane przez MlodaMama18 Pokaż wiadomość
To był tylko przykład.... Nie mówię, że tak będzie.... wiadomo, że w naszym państwie urzędnicy zawsze znajdą jakieś niejasności, coś im się nie spodoba i będą szukać dziury... Czyli reasumując gdybym została zatrudniona na umowę o pracę będąc już w ciąży i idąc np w 6msc na zwolnienie lekarskie to dostanę płatny zasiłek macierzyński z urlopu macierzyńskiego... Dzięki za pomoc
Znajdą, bo to jest zwyczajnie fikcyjna umowa i wszystkie takie sytuacje są kontrolowane.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 08:28   #16
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez MlodaMama18 Pokaż wiadomość
Zatrudniona zostałabym przez swojego partnera... Czyli jeśli nawet na papierku miałabym pensję przykładowo 7tys to łącząc wszystkie 3 urlopy (macierzyński, dodatkowy macierzyński i rodzicielski) zasiłek wynosi 80% czyli państwo dawałoby mi 5600? Trochę wierzyć się nie chce....
Oczywiście, że nie wierz,
to jest zwykłe oszustwo więc zapewne zostanie ukrócone.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 10:57   #17
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Co do umowy zlecenia to można iść na l4 i mieć macierzyński tylko mało kiedy się to zdarza bo pracodawcy nie są skorzy do opłacania dodatkowych składek które nie są konieczne na zleceniu.
Ja obecnie pracuje na zlecenie i mój pracodawca odprowadza składki dodatkowe. Po 90 dniach płacenia dobrowolnie chorobowego można iść na L4. Normalnie przysługuje macierzyński - i tutaj nie jestem pewna ale chyba jest to średnia z 12 ostatnich miesięcy (tu niech ktoś mnie poprawi jeśli jestem w błędzie )

Ps koleżanka została zatrudniona przez męża i mimo, że kwota nie była tak absurdalna miała masę kontroli, musieli wykazywać co robiła, czy miała wykształcenie odpowiednie itd
__________________
31/40

Edytowane przez Sikorka0204
Czas edycji: 2015-02-21 o 10:58
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 09:26   #18
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Powiem Ci dla pocieszenia ze znam przypadek ( nie bezpośrednio ale wśród znajomych) gdzie po kontroli zus nakazał oddac pieniądze, kolega złożył sprawę do sądu i wygrał ( zatrudnił swoją dziewczynę w ciąży). Nigdzie nie ma zapisu ze nie wolno zatrudniac swoich ciężarnych kobiet ani nie jest ustalone ile mogą zarabiac: )
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 14:00   #19
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość
Powiem Ci dla pocieszenia ze znam przypadek ( nie bezpośrednio ale wśród znajomych) gdzie po kontroli zus nakazał oddac pieniądze, kolega złożył sprawę do sądu i wygrał ( zatrudnił swoją dziewczynę w ciąży). Nigdzie nie ma zapisu ze nie wolno zatrudniac swoich ciężarnych kobiet ani nie jest ustalone ile mogą zarabiac: )
Nie, ale jeśli ZUS udowodni Ci, że zatrudnienie było tendencyjne, to nakaże zwrot pieniędzy i sprawę w sądzie również przegrasz.

Umówmy się: zatrudnianie swojej partnerki, w momencie, gdy jest ona już w ciąży, JEST podejrzane. Zwłaszcza, że da jej wynagrodzenie nie 1750zł brutto, tylko pewnie dużo wyższe, żeby dostała wyższy zasiłek.

ZUS bardzo mocno teraz kontroluje ciężarne, zwłaszcza te zatrudniane nagle i niespodziewanie w rodzinnych firmach, z dużymi podstawami (wynagrodzenie).
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-22, 17:57   #20
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

a jak to jest kiedy powiedzmy znajdę pracę będą w ciazy? umowa na okres próbny na 3 miesiące, rozumiem ze jezeli będe ponad 3 pracodawca musi przedłuzyc do dnia porodu?
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 16:34   #21
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

już tu było napisane powyzej ze można sie zatrudnić na umowę o pracę w ciąży.Nie wiem jak to jest w przypadku 3 miesięcy próbnych na zleceniu. Wiem, ze po 3 miesiacach na umowie o prace pracodawca juz nie moze zwolnic pracownicy w ciąży, ale to chyba nie dotyczy umowy zlecenie.
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 15:35   #22
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość
już tu było napisane powyzej ze można sie zatrudnić na umowę o pracę w ciąży.Nie wiem jak to jest w przypadku 3 miesięcy próbnych na zleceniu. Wiem, ze po 3 miesiacach na umowie o prace pracodawca juz nie moze zwolnic pracownicy w ciąży, ale to chyba nie dotyczy umowy zlecenie.
Nie dotyczy, poza tym wątpię by ktoś opłacał dodatkowe składki dając komuś zlecenie na 3 miesiące (bo jaka z tego korzyść dla pracodawcy jak to podobnie wychodzi albo nawet tak samo jak na umowę o pracę)
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:52   #23
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość
już tu było napisane powyzej ze można sie zatrudnić na umowę o pracę w ciąży.Nie wiem jak to jest w przypadku 3 miesięcy próbnych na zleceniu. Wiem, ze po 3 miesiacach na umowie o prace pracodawca juz nie moze zwolnic pracownicy w ciąży, ale to chyba nie dotyczy umowy zlecenie.
y nie mozna zatrudnic w ciazy? a co to choroba ze w domu trzeba byc bo nie rozumiem?
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:17   #24
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa2 Pokaż wiadomość
już tu było napisane powyzej ze można sie zatrudnić na umowę o pracę w ciąży.Nie wiem jak to jest w przypadku 3 miesięcy próbnych na zleceniu. Wiem, ze po 3 miesiacach na umowie o prace pracodawca juz nie moze zwolnic pracownicy w ciąży, ale to chyba nie dotyczy umowy zlecenie.
Po 3 miesiącach ciąży, a nie pracy. Nawet jeśli pracownica jest w 2m3t i pracuje tydzień, to nie można jej już zwolnić.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 06:03   #25
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Po 3 miesiącach ciąży, a nie pracy. Nawet jeśli pracownica jest w 2m3t i pracuje tydzień, to nie można jej już zwolnić.
jeżeli umowa na czas określony kończy się przed 12-tym tygodniem to pracodawca nie musi jej przedłużyć ale jeśli miałaby się skończyć po 12 tygodniu to pracodawca nie może zwolnić od 1-go dnia! ciąży nawet jeśli pracownica jeszcze by nie wiedziała o ciąży
__________________

blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 18:11   #26
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
y nie mozna zatrudnic w ciazy? a co to choroba ze w domu trzeba byc bo nie rozumiem?
Można, ale jeśli kobieta zatrudnia się tylko po to, żeby za miesiąc pójść na zwolnienie to widocznie ciąża jest chorobą.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 18:28   #27
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Po 3 miesiącach ciąży, a nie pracy. Nawet jeśli pracownica jest w 2m3t i pracuje tydzień, to nie można jej już zwolnić.
Jeżeli zataiła taką informację to można.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez blackberry09 Pokaż wiadomość
jeżeli umowa na czas określony kończy się przed 12-tym tygodniem to pracodawca nie musi jej przedłużyć ale jeśli miałaby się skończyć po 12 tygodniu to pracodawca nie może zwolnić od 1-go dnia! ciąży nawet jeśli pracownica jeszcze by nie wiedziała o ciąży
w życiu nie zatrudnię kobiety. Same oszustki w ty kraju.

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez MlodaMama18 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Mam do Was trochę być może, dziwne pytanie jednak dla mnie bardzo ważne.
Otóż do którego miesiąca ciąży należy podjąć pracę by móc później korzystać z świadczeń z ZUSu i urlopu macierzyńskiego płatnego... ? Czy jak już jestem w ciąży to nie ma możliwości takiej by korzystać z takiej "ulgi" ?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź
Mam nadzieję, że to Ci się nie uda. Jesteś obrzydliwą oszustką, razem z Twoim partnerem i oby to wykryli jak się uda i żebyś musiała całą kasę oddać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 19:17   #28
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jeżeli zataiła taką informację to można.
Co znaczy zataiła? Na rozmowie rekrutacyjnej pracodawca nie może pytać czy jest w ciąży. A tydzień później przynosi zaświadczenie od lekarza i pracodawca może guzik zrobić.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 21:01   #29
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Prosze o kontynuacje watku w bardziej stonowanym tonie, bez atakow i obrazliwych epitetow
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 21:14   #30
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Urlop macierzyński i świadczenia?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Co znaczy zataiła? Na rozmowie rekrutacyjnej pracodawca nie może pytać czy jest w ciąży. A tydzień później przynosi zaświadczenie od lekarza i pracodawca może guzik zrobić.
Nie może pytać czy ma zamiar zajść w ciążę. Czy już jest w ciąży może spytać. To w zasadzie pytanie dotyczące zdolności do pracy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 23:18:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.