Wcześniaczek :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-15, 16:46   #1
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Exclamation

Wcześniaczek :(


Nie wiedziałam gdzie mam się zwierzyc... nie mogłam znaleźdź też odpowiedniego wątku więc może wy mamusie mi jakoś pomożecie? Siostra mojego TŻta urodziła w kwietniu sliczna córeczkę. niesttey dużo za wcześnie. Pourodzeniu maleńka ważyła 1600 Prawie przez cztery tygodnie leżała w szpitalu. Gdy wyszła do domku było już ok. Teraz znowu zaczęły się problemy. Dzis trafiła do szpitala Całą noc wymiotowała. Ma coś z przewodem pokarmowym i byc moz ekoneiczna będzie jakas operacja Kochane moze któras spotkałą się z takim przypadkiem? Co to może byc? Umieram poprostu z niepokoju a ta maleńka Kruszynka tyle już pzreszła w swoim krótkim życiu... A jeśli to coś poważnego? Mam nadzieje, ze jest ktos kto mnie uspokoi
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:25   #2
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Wcześniaczek :(

powiem ci tylko ze wszytsko moze byc dobrze. malutka jest jeszcze bardzo delikatna. napewno w szpitalu bedzie miala profesjonalna opieke.

a na pocieszenie.
moj znajomy. lat 30. urodzony w 6 miesiacu ciazy. waga niewiele ponad 1kg. dzis chlop wielki jak dab, zdrowy choc wzrok ma slaby (wlasnie przyczyna wczesniactwa).
jak tyle lat temu lekarze potrafili zaopiekowac sie takim malenstwem to i tym razem bedzie dobrze
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:48   #3
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Wcześniaczek :(

dziękuję za słowa otuchy... maleńka jest bardzo silna i dzielna ale martwię się ta operacją... mam nadzieję, ze wszystko zakończy się dobrze i będzie mogła normalnie jeśc jak inne dzieci a nie całe życie będzie karmiona przez sondę
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 19:27   #4
bedede
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 163
GG do bedede
Dot.: Wcześniaczek :(

Witaj
Ja w listopadzie urodziłam wcześniaczkę w 32 tc (tj początek 8 miesiąca) przez cesarkę. Mała ważyła zaledwie 1600 gr i dostała 6 pktów (to i tak nie źle) i również leżała w inkubatorze miesiąc. To co przeżyłam wtedy tego się nie da opisać. Od tej pory (ODPUKAĆ) jest wszystko OK! i mamy nadzieję, że tak będzie zawsze, ale musimy się ujeździć do różnych doktorów na konsultacje. Mamy nadzieję, że 'wasza' córcia jest także zdrowa i że to tylko jakiś wirus. Trzymamy kciuki!! Daj znać jak dowiecie się co jest malutkiej.
__________________
Zapraszam na http://chomikuj/bdulak

Mówią, że ten, który zasługuje na prawdziwą miłość będzie Cię kochał taką, jaką jesteś, a nie taką, jaką chce żebyś była.


http://☠☠☠☠☠☠☠/yAuxr - interesuje Cię kredyt??

Edytowane przez bedede
Czas edycji: 2009-05-15 o 19:32 Powód: Dodanie szczegółów
bedede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:17   #5
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Wcześniaczek :(

jak byłam w szpitalu na sali ze mna lezała mama wczesniaczka. Dziecko tez miało problem z przełykiem niestety nie pamietam fachowej nazwy. Wiem, ze miało operację i nawet nie jedną. W szpitalu byli dośc długo około 2 mcy, pozniej widziałam się z nimi jak mały już miał 8 mcy. Piękny, wesoły, zdrowy chłopak niczym nie odstawał od mojego synka choć w zasadzie termin miałysmy taki sam
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:36   #6
malutka_24
Wtajemniczenie
 
Avatar malutka_24
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 692
Dot.: Wcześniaczek :(

Ja jestem mamą wcześniaczka urodzonego w 33/34 tygodnie przez cesarskie cięcie, synek ważył 1320 g, dostał 8 punktów Apgar, 3 tygodnie leżał w inkubatorze, na szczęście od początku sam oddychał, potem tydzień leżał już na łóżeczku. Ogólnie w szpitalu spędził miesiąc i od 2 tygodni jesteśmy w domku. Na początku w szpitalu karmili go sondą, potem strzykawką, a teraz ładnie je z butelki. Z jedzeniem nie mamy problemów, ale synek strasznie stęka i pręży się jak ma zrobić kupkę i też chodzimy po różnych lekarzach: okulista, neurolog, ortopeda, nefrolog i standardowo badanie słuchu i poradnia dla wcześniaków. Jak byliśmy w szpitalu to leżały takie skrajne wcześniaki, które ważyły po 700 g i rodzicom nie dawali dużych nadziei Mam nadzieję, że z malutką wszystko będzie dobrze. Z wcześniaki jest niestety troszeczkę więcej problemów, bo przy urodzeniu nie mają wszystkich organów dobrze rozwiniętych, ale wychodzą z tego obronną ręką Dużo zdrówka dla małej i otuchy i sił dla Was
__________________
malutka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:05   #7
iwka2002
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka2002
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wama
Wiadomości: 2 327
GG do iwka2002
Dot.: Wcześniaczek :(

głowa do góry!!! Moja koleżnaka urodziła córeczką w 26 tyg. z wagą 600gram. Mała Ola teraz wspaniale broi. To było 6 lat temu, a medycyna robi kolosalne postępy.
__________________
Trzeba rzucić wyzwanie umiejętnościom dziecka,
jednak nie oczekiwać od niego doskonałości.
Erika Landau


.
iwka2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-16, 10:59   #8
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Wcześniaczek :(

Cytat:
Napisane przez caroline_1988 Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam gdzie mam się zwierzyc... nie mogłam znaleźdź też odpowiedniego wątku więc może wy mamusie mi jakoś pomożecie? Siostra mojego TŻta urodziła w kwietniu sliczna córeczkę. niesttey dużo za wcześnie. Pourodzeniu maleńka ważyła 1600 Prawie przez cztery tygodnie leżała w szpitalu. Gdy wyszła do domku było już ok. Teraz znowu zaczęły się problemy. Dzis trafiła do szpitala Całą noc wymiotowała. Ma coś z przewodem pokarmowym i byc moz ekoneiczna będzie jakas operacja Kochane moze któras spotkałą się z takim przypadkiem? Co to może byc? Umieram poprostu z niepokoju a ta maleńka Kruszynka tyle już pzreszła w swoim krótkim życiu... A jeśli to coś poważnego? Mam nadzieje, ze jest ktos kto mnie uspokoi

Nie znam dokladnej nazwy ale jest cos takiego wlasnie ze dziecko nie zjada a wymiotuje, to sie robi jakis maly zabieg na brzuszku i po klopocie, to jest jakies zwezenie czegos tam...znam kilkoro dzieci ktore to mialy to nie jest nic zlego, kiedys na watku pisala jedna dziewczyna o tym ze jej corka to miala ale nie dam razy chyba tego znaleźć.....wiec nie martwcie sie wszystko bedzie ok

Ja urodzilam w 34 t i 3 dniu maly wazyl 2330 ale problemow zadnych nie mial ani nie ma do teraz (ma 3,5 m-ca) moglby wyjsc do domu juz po 3 dobach ale zalapal zoltaczke i wyszlismy po 9 dniach, ja sama jestem wczesniakiem urodzonym w tym samym tyg co moj maly i wazylam 1900, nie chcialam wogole jesc, a jestem okazem zdrowia, a ze mna w szpitalu rodzila dziewczyna w 28 tygodniu i maly tez wazyl 1600, spotkalam ja niedawno w przychodni przyszpitalnej, miesiac lezal w szpitalu na oiomie ale jest zdrowiutki, kolezanka urodzila corke w 26 tygodniu tez z waga 1600 mala ma dzis 4 lata i jest zdrowiutka, rozowiutka i pulchniutka

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-05-16 o 11:03
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 11:13   #9
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Wcześniaczek :(

sama urodziłam sie w 29 tygodniu ciąży,i jakoś żyje i mam sie całkiem dobrze,dlatego kochana nie martw sie bedzie dobrzeoprócz tego że strasznie ulewałam nie było ze mną wiekszych kłopotów.


w styczniu córcie w 34 tygodniu ciązy,z tym że była ogromna bo wazyła 4100g,z tym ze nie obeszło sie bez naświetlania bo miała ostrą zóltaczke,ale terza wszystko jest ok.

ze mna lezała dziewczyna co urodziła synka w 32 tygodniu i ważył 1970g,lezal w inkubatorku,ale w dzień naszego wypisu czyli po 11 dniach dostała synka do siebie do sali

3maj sie kochana,głowa do góry,napewno wszystko bedzie dobrze
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 13:01   #10
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Wcześniaczek :(

Ja jestem dobrej mysli ze maluszek wyjdzie cało i zdrowoNic sie nei martw
Ja sama urodzilam chlopakow w 34 tc jeden z nich wazyl 1600(43cm), drugi 2300, w kazdym razie ten mniejszy byl pod sondą 2 tyg bo nei chciał albo nei umial pic, bardzo schudl prawie do 1kg, ale nawet po karmieniu sondą nie potrafil przyjmowac pokarmu, zwracal wszytsko, po ok 2 tyg nagle zaczal pic sam, fakt ze poczatek to 15 -30 ml ale to byl sukces, po 3 tyg przybral szybciutko do 2 kg i wypisali ich. W domu długo jeszce zwracal to co wypil, ostry refluks stwierdzili, ale jak dobrze pamietam po ok 3 miesiacach zaczelo sie poprawiac, i zwracanie zaczelo zanikac, a dodam ze jak zwracal to na raz nosem i buzka wszytsko chlustało, Teraz maja prawie 10 msc i juz dawno wszystkie smutne przezycia poszly w niepamiecA zabieg o ktorym piszesz jest czesto wykonywany w takich przypadkach i ani sie obejrzycie wszystko wroci do normy
Daj znac jak ida postepy i rozpoznanie, moze i innym wyzazanką przyda sie ta wiedza
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 13:06   #11
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Wcześniaczek :(

Moja córcia Sasha również jest wcześniakiem - ur. w 32 tygodniu z waga 1400 g. Oddychała sama - 5 tygodni w inkubatorze, tydzień w łóżeczku, do domku wypisana z wagą 1950 g. Teraz ma 15 miesięcy, jest wulkanem energii, tydzień temu zaczeła chodzić na dobre. A co do choroby maleństwa z początku wątku - to może jest to refluks żołądkowy...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-18, 11:16   #12
abc_81
Rozeznanie
 
Avatar abc_81
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 765
GG do abc_81
Dot.: Wcześniaczek :(

hej głowa do góry. Postęp medycyny jest tak duży, że na pewnio bedzie dobrze. Twoja córcia potrzebuje po prostu pomocy, aby prawidłowo funkcjonowały jej narządy, ale na pewno bedzie wszystko ok. A wymioty to pewnie z powodu niedojrzałości przewodu pokarmowego.

Takie pocieszenie moja mama urodziła 1,5 miesiaca za wczesnie bliźnieta. Jeden miał problemy dość poważne, lekarze dawali nikłe szanse. teraz chłopaki maja po 18 lat i nikt , kto nie wie co przezyli 18 lat temu, nie powie, ze to wcześniacy.
Pozdrawiam
__________________
Wiki

Dorian
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

abc_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 23:28   #13
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Wcześniaczek :(

Sama urodzilam sie w 31 tc i jest dobrze
to o czym piszesz to prawdopodobnie refluks a operacja bedzie miala na celu poprawienie takiego malego miesnia ktory bedzie utrzymywal pokarm w zoladku. Niemowlaki czesto maja ten miesien nie do konca wyksztalcony.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 16:34   #14
drama
Raczkowanie
 
Avatar drama
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 344
Dot.: Wcześniaczek :(

Zwracanie pokarmu, to zwężenie odźwiernika. W tym przypadku potrzebna jest operacja. Z tego co kojarzę, to jest wątek gdzie dziewczyna opisuje całą historię swojego dziecka, które właśnie to przeszło.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!
drama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 13:22   #15
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Wcześniaczek :(

Cytat:
Napisane przez drama Pokaż wiadomość
Zwracanie pokarmu, to zwężenie odźwiernika. W tym przypadku potrzebna jest operacja. Z tego co kojarzę, to jest wątek gdzie dziewczyna opisuje całą historię swojego dziecka, które właśnie to przeszło.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!
Tu chyba chodzi o Mnie. Ja opisywałam historie z moja córeczką Ewą.

Choroba nazywa sie Pylorostenozis Congenita i jest to "przerostowe zwężenie odźwiernika.

W kazdym badz razie jak maluszek wczesnie trafi do szpitala (tzn. badzie w bardzo dobrym stanie) to 4-5 dni i dziecko jak "nowe" wraca do domciu.

Moja Ewa przeszła taka oparacje w wieku 4 tygodni. Teraz ma 13 miesiecy i jest w 100% zdrowym energicznym dzieckiem i jedyny broblem jaki ma z jedzeniem to taki ze jest niejadkiem (bo w koło jest tyle ciekawych rzeczy do sprawdzenia wiec co ma spokojnie siedziec w foteliku jak moze biegac i szqalkec z innymi maluchami).

Mam nadzieję ze zaniedługo autorka watku przekarze mam dobre wiesci.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.