Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-13, 11:29   #4891
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Ja zgadzam sie z munka. Wiadomo - sytuacje są różne. AL kreować sie na zadowolona z siebie, której metki, marki i sushi nie jarają a potem jojczec we vlogu... no plis



Ktos tu powiedzial, ze Olimpia mówi ze pracuje "u prywaciarza". Jesli serio uzyla tegi słowa to ja jestem może uprzedzona ale o ludziach mówiących "prywaciarz" mam raczej średnie zdanie i wiele mi ono mówi o ich posejsciu do świata
Czyli?
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:40   #4892
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Czyli?


Mnie się niestety kojarzą z osobami zakladajacymi na forach internetowych watki "nie uważasz ze celebryci/ktokolwiek zarabiają za dużo? Powinni zarabiać mniej a reszta sie dzielic!" Ewentualnie "komu o wróć, za komuny bylo lepiej, mam 24 lata ale to wiem" (przykłady wizazowe).
Lub z takimi olimpiami boldupujacymi wszem i wobec ze ktos ma lepiej




To tylko moje skojarzenie, poparte moim doświadczeniem i obserwacja ludzi, których znam. Jakby co to nie trzeba sie ze mną zgadzać.



Sorki, ze nie na szaro, jak wrócę do domu to poprawie :c

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2015-11-13 o 11:41
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:43   #4893
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Nie oglądam jej, serio takie szopki odstawia? Sushi raz na tydzień to jest jakieś mega burżujstwo, że aż ta dupa boli?

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------



Nie trzeba od razu rzucać pracy, żeby coś zmienić na plus w swoim życiu. Zmiany można wprowadzać stopniowo. Dla niektórych strefą komfortu jest płynięcie z prądem i jojczenie, jak to się ma ciężko.
Widać, że nie masz za wiele empatii, a sushi raz na tydzień to pewnie jest "mega burżujstwo" dla 3 osobowej rodziny, z kredytem, z niskimi zarobkami. Tak ciężko to sobie wyobrazić?
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:47   #4894
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Nie zapomnij o kredycie.
Nie zapominam. Kredyt to nie choroba śmiertelna, i można sobie z tym poradzić.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Widać, że nie masz za wiele empatii, a sushi raz na tydzień to pewnie jest "mega burżujstwo" dla 3 osobowej rodziny, z kredytem, z niskimi zarobkami. Tak ciężko to sobie wyobrazić?
Mają burżujski kredyt nie mają burzujskiego suszi. Co kto woli.
Kwestią dyskusji nie jest ich sytuacja finansowa, a jęczenie Ollimpii i komentowanie wydatków konkretnych osób.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:48   #4895
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie zapominam. Kredyt to nie choroba śmiertelna, i można sobie z tym poradzić.
Ale ogranicza wyjście " ze strefy komfortu"
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:50   #4896
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Widać, że nie masz za wiele empatii, a sushi raz na tydzień to pewnie jest "mega burżujstwo" dla 3 osobowej rodziny, z kredytem, z niskimi zarobkami. Tak ciężko to sobie wyobrazić?
acha
nie, ja nie rozumiem wypominania komuś wypadu na Sushi raz w tygodniu - to nie jest zamawianie snobistycznego deseru z 24k złotem za tysiące dolarów, tylko zwyczajne jedzenie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:54   #4897
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
acha
nie, ja nie rozumiem wypominania komuś wypadu na Sushi raz w tygodniu - to nie jest zamawianie snobistycznego deseru z 24k złotem za tysiące dolarów, tylko zwyczajne jedzenie.
Dla Ciebie Pomyśl, że dla innych tak nie jest
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 11:54   #4898
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Ale ogranicza wyjście " ze strefy komfortu"
to już jest kwestia podejścia. niektórzy wszędzie widzą ograniczenia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:55   #4899
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
to już jest kwestia podejścia. niektórzy wszędzie widzą ograniczenia.
Czyli?
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:57   #4900
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Dla Ciebie Pomyśl, że dla innych tak nie jest
I ma sobie odmawiać bo np taka olimpia nie może sobie na sushi (albo wspomniana w filmiku pizze) pozwolić?
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 11:59   #4901
ladymln
Zadomowienie
 
Avatar ladymln
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 440
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Dla Ciebie Pomyśl, że dla innych tak nie jest

Dokładnie. Sushi dla dwóch osób w moim przypadku to wydatek 100-200 zł,uważam że raz na tydzień to może być dla kogoś spora kwota. Dla kogoś innego kawior za 24 tysiące może być tanizną. Wszystko zależy od punktu widzenia.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
I tak, zaraz odezwą się głosy, że "ja odkąd skończyłam 8 miesięcy i nauczyłam się sprawnego chwytania pracuję w chińskiej fabryce tekstyliów, żeby zarobić na swoje zachcianki" - ale nie każdy musi pracować w takim wieku, sorry.
ladymln jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 12:00   #4902
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Dla Ciebie Pomyśl, że dla innych tak nie jest
dla mnie też istnieje sporo dań, na które mnie nie stać raz na tydzień - ale nie rozczulam się nad tym zbytnio, bo i po co? Co mi da wypominanie komuś, że ma lepsze jadło na talerzu? A to sushi mnie rozwaliło, bo to obecnie bardzo popularna potrawa, jak kogoś nie stać na knajpę to sobie może nawet w biedrze mrożone strzelić albo zrobić samemu.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:09   #4903
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
I ma sobie odmawiać bo np taka olimpia nie może sobie na sushi (albo wspomniana w filmiku pizze) pozwolić?
Nie Ale zrozumieć, że inni mają dużo gorzej i pozwolić im ponarzekać.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
dla mnie też istnieje sporo dań, na które mnie nie stać raz na tydzień - ale nie rozczulam się nad tym zbytnio, bo i po co? Co mi da wypominanie komuś, że ma lepsze jadło na talerzu? A to sushi mnie rozwaliło, bo to obecnie bardzo popularna potrawa, jak kogoś nie stać na knajpę to sobie może nawet w biedrze mrożone strzelić albo zrobić samemu.
Olimpi chodziło o wypad na jedzenie, a nie o mrożonki z biedry. Masz publicznego insta i wiele można z niego wywnioskować, dlatego nie rozumiem zupełnie Twojego podejścia do tematu. Wydaje mi się (może się mylę), że patrzysz przez pryzmat "my", a nie przez "ja".
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:16   #4904
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Czyli?
Czyli istnieją ludzie z podejściem: inni mają lepiej, im jest łatwiej, moja szklanka zawsze jest do połowy pusta, w oczy mi wiatr ciągle wieje i zamist widzieć możliwości i pozytywy jęczą i marudzą.
Olimpia jest w stosunkowo dobrej sytuacji, a zachowuje się jakby nie miała żadnych szans na poprawienie swojego bytu (rozumiem, że choroba osłabia i wzmaga frustracje).

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Nie Ale zrozumieć, że inni mają dużo gorzej i pozwolić im ponarzekać.

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------



Olimpi chodziło o wypad na jedzenie, a nie o mrożonki z biedry. Masz publicznego insta i wiele można z niego wywnioskować, dlatego nie rozumiem zupełnie Twojego podejścia do tematu. Wydaje mi się (może się mylę), że patrzysz przez pryzmat "my", a nie przez "ja".
Co to znaczy inni mają gorzej. Zawsze ktoś ma gorzej. Jak chce marudzić to może to robić w zaciszu domowym (zwłąszcza jeśli tylko o jeczenie chodzi).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:17   #4905
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

czy po słynnej wypowiedzi Figurskiego sushi stało się synonimem bogactwa ?
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:17   #4906
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość



Olimpi chodziło o wypad na jedzenie, a nie o mrożonki z biedry. Masz publicznego insta i wiele można z niego wywnioskować, dlatego nie rozumiem zupełnie Twojego podejścia do tematu. Wydaje mi się (może się mylę), że patrzysz przez pryzmat "my", a nie przez "ja".
Wybacz, ale tu już kompletnie nie czaję o co Ci chodzi. Ręce mi na to wszystko opadły. Skoro kogoś boli nie sam fakt, że nie może jakiejś potrawy spróbować, ale że nie może zrobić tego regularnie w knajpie, jak inni, to już w ogóle nie mam pytań.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:21   #4907
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Aż wczoraj odpaliłam ten filmik MrOlimpii po Waszej dyskusji na wątku. Ja rozumiem, że ktoś może mieć doła z powodu braku stabilizacji finansowej, narzekać, użalać się nad sobą. Rozumiem też, że nie każdy ma taki sam start w życiu. W dużej mierze zależy to do tego w jakiej rodzinie się urodziliśmy i nie chodzi tutaj tylko o status finansowy rodziny, ale o podejście do edukacji, ambicji jakie wpoją nam rodzice.
Nie rozumiem jednak zaglądania w czyjś portfel, wyliczania ile wydaje i jak często, dodatkowo w połączenie z wymownymi minami i intonacją głosu.

Co do zmiany swojego życia, ktoś słusznie w komentarzach zauważył, że Olimpia wspominała kiedyś o odrzuceniu propozycji płatnej współpracy. Sama zrezygnowała z czegoś, co było kluczem do sukcesu Karoliny...
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:38   #4908
xDOMINIKAx
Zadomowienie
 
Avatar xDOMINIKAx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 680
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Czyli istnieją ludzie z podejściem: inni mają lepiej, im jest łatwiej, moja szklanka zawsze jest do połowy pusta, w oczy mi wiatr ciągle wieje i zamist widzieć możliwości i pozytywy jęczą i marudzą.
Olimpia jest w stosunkowo dobrej sytuacji, a zachowuje się jakby nie miała żadnych szans na poprawienie swojego bytu (rozumiem, że choroba osłabia i wzmaga frustracje).



Co to znaczy inni mają gorzej. Zawsze ktoś ma gorzej. Jak chce marudzić to może to robić w zaciszu domowym (zwłąszcza jeśli tylko o jeczenie chodzi).
dokładnie, ja zawsze wolę mieć podejście "inni mają gorzej, nie mam na co narzekać". podejściem odwrotnym można się całkowicie załamać, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto ma lepiej..
__________________
Miłego dnia
xDOMINIKAx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:49   #4909
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Patowierszyk na dziś pasujący do dyskusji:

Każdy ma receptę na poprawę
Wystarczy tylko chcieć,przy tym pie*dolić obawę...
Do odważnych świat należy ,kto w to nie wierzy
Nie ma szans swych umiejętności zwiększyć...

Z mojego fejsa.
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 12:51   #4910
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez Gabrielka92 Pokaż wiadomość
Przedłużyłam sobie wakacje do połowy października, a potem wróciłam na uczelnię haha ;D

W sumie mogłam kręcić vloga z powrotu, akcja jak z filmu, bo mojej siostrze ukradli telefon i koniec końców przez to SPÓŹNIŁYŚMY SIĘ NA SAMOLOT [tak - odleciał ], spędziłyśmy 12h na lotnisku, a najlepszy był moment jak w końcu dodzwoniłam się do mamy i płaczę, że mi samolot odleciał i nie przylecę i przychodzi siostra i się pyta dlaczego płaczę, ja mówię, że z mamą rozmawiam i słyszę "Gabi... ja już rozmawiałam z mamą"

Przyleciałyśmy zamiast do Rzeszowa to do Lublina, niespodzianka i tak się udała, bo mama nie wiedziała, że moja siostra przylatuje (też musiałam się natrudzić, żeby mama jej nie zostawiła na lotnisku [ w końcu tylko mnie oczekiwała], przyjechałyśmy do domu i teraz siedzę i tęsknię za Londynem .

Teraz się z tego śmiejemy, ale pamiętam swoje łzy i dziki bieg przez Oxford Street

No nieźle Swoją drogą - znam ten ból, ja też kiedyś się spóźniłam na samolot z przyczyn losowych, dosłownie minutę (patrzyłam tylko na kolejkę, która wchodziła przez gate). Babka nawet dzwoniła do kierownictwa czy może jednak mnie wpuszczą, no ale niestety
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 12:57   #4911
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez xDOMINIKAx Pokaż wiadomość
dokładnie, ja zawsze wolę mieć podejście "inni mają gorzej, nie mam na co narzekać". podejściem odwrotnym można się całkowicie załamać, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto ma lepiej..
A z takim podejściu za wiele się nie osiągnie i kółko się zamyka Wiadomo, narzekanie nic nie zmieni, ale nie widzę nic złego w tym, że ktoś sobie ponarzeka (nawet publicznie).

Edytowane przez L e n a a
Czas edycji: 2015-11-13 o 13:01
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:14   #4912
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
To jest aż tak proste? Jeśli tak to sama poproszę o jakąś prostą i szybką wskazówkę Nie podzielam losu Olimpii, ale potrafię ją zrozumieć. Nie każdy ma "fach w ręku" odpowiedni na te czasy. A średnio wykwalifikowanym żyje się tutaj dość ciężko.

ale dziś bardzo łatwo można te kwalifikacje zdobyć. Żyjemy w czasach kiedy dostęp do darmowej edukacji na wysokim poziomie jeszcze nigdy nie był tak prosty. W swoim otoczeniu mam sporo osób, które uczą się np. programowania bez studiów, grafiki, robią kursy na coursera, uczą się języków, robią torty, zakładają start-upy. Ok, ktoś może to nazwać wyścigiem szczurów, ale serio skończenie medycyny czy prawa to nie jedyna droga to większych satysfakcjonujących zarobków. Taka Karolina np. nauczyła się edycji filmów i nagrywania - nic samo nie przychodzi, żeby wygrać w totka, też trzeba coś zrobić.

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Nie zapomnij o kredycie.
mieszkanie nawet z kredytem można sprzedać czy wynająć i przeprowadzić się do tańszego... Można w nim otworzyć np. sklep internetowy, wtedy lokal na siebie zarabia. Serio, rozwiązań jest kilka, wystarczy chcieć.
Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Po co jej kurs wizażu

Przeciez jest makeupartist
3>
Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Nie Ale zrozumieć, że inni mają dużo gorzej i pozwolić im ponarzekać.
Ale Karoliny właściwie nie ma w tym dialogu, zabroniła Olimpii narzekać czy jak?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
A z takim podejściu za wiele się nie osiągnie i kółko się zamyka Wiadomo, narzekanie nic nie zmieni, ale nie widzę nic złego w tym, że ktoś sobie ponarzeka (nawet publicznie).
Ja też nie, ale Olimpia wiele razy podkreślała, że jej na takim stylu życia nie zależy, a widać, że jest odwrotnie. Poza tym co innego sobie ponarzekać na zasadzie "ej, w tym miesiącu bida, nie pójdę nawet do kina", a narzekanie na to samo non stop. Jak Olimpii źle z jej zarobkami, to niech coś zrobi, proste. Sory, nie jest samotną nieletnią matką z dzieckiem bez mieszkania. Z tego co piszecie ma nawet całkiem wspierającą ją rodzinę, więc na pewno mogłaby coś zmienić.
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:23   #4913
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość
mieszkanie nawet z kredytem można sprzedać czy wynająć i przeprowadzić się do tańszego... Można w nim otworzyć np. sklep internetowy, wtedy lokal na siebie zarabia. Serio, rozwiązań jest kilka, wystarczy chcieć.

Na sprzedaży mieszkania z kredytem chyba się nie zarobi tylko straci. Można komuś wynająć mieszkanie, ale gdzie oni będą mieszkać? Też mają wynająć, to jaki w tym sens? O co chodzi z tym sklepem internetowym i jak ten lokal na siebie zarabia?
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:31   #4914
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość

Na sprzedaży mieszkania z kredytem chyba się nie zarobi tylko straci. Można komuś wynająć mieszkanie, ale gdzie oni będą mieszkać? Też mają wynająć, to jaki w tym sens?

No jak to "jaki sens"...? To dość oczywiste rozwiązanie.
Wynajmują swoje mieszkanie biorąc za nie 1500 zł, przeprowadzają się do mniejszego, o niskim standardzie, w gorszej okolicy i płacą komuś 500 zł = mają 1000 zł co miesiąc zysku. Ludzie tak robią nie mogąc spłacić kredytu, zawsze jakieś wyjście.


Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość

O co chodzi z tym sklepem internetowym i jak ten lokal na siebie zarabia?

Działalność prowadzisz w domu i nie wynajmujesz innych pomieszczeń. Nie płacisz co miesiąc za biuro i powierzchnię handlową, a pieniądze, które byś na to normalnie wydała, masz na swój czynsz i jeszcze pewnie zostaje jakaś oszczędność.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:33   #4915
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość

Na sprzedaży mieszkania z kredytem chyba się nie zarobi tylko straci. Można komuś wynająć mieszkanie, ale gdzie oni będą mieszkać? Też mają wynająć, to jaki w tym sens? O co chodzi z tym sklepem internetowym i jak ten lokal na siebie zarabia?

Sens wynajmu np. byłby wtedy, gdyby byli w stanie pozbyć się kredytu, przeprowadzić do miejsca, w którym:
a. mieli by większe możłiwości na rynku pracy
b. oszczędzaliby na dojazdach do pracy/ lekarza (generalnie na transporcie).
Wyajem jest demonizowany moim zdaniem strasznie. Kupić mieszkanie jest fajnie, ale tylko wówczas, gdy cię na to stać, i to najlepiej taką nieruchomość, która poprawia ci jakość życia.

Jestem pewna, że kwestię kredytu można ogarnąć również.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:38   #4916
xsun
 
Avatar xsun
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 335
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Maxi w PnŚ. Co myślicie?

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/22619342/jak-zrobic-kariere-w-siecia

Nie wiem czy to wina tego nagrania, czy w telewizji też tak było ale Maxi wygląda tutaj co na mniej dziwnie, żeby nie powiedzieć brzydko.
xsun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:41   #4917
L e n a a
Rozeznanie
 
Avatar L e n a a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 823
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez Ciemna163 Pokaż wiadomość

ale dziś bardzo łatwo można te kwalifikacje zdobyć. Żyjemy w czasach kiedy dostęp do darmowej edukacji na wysokim poziomie jeszcze nigdy nie był tak prosty. W swoim otoczeniu mam sporo osób, które uczą się np. programowania bez studiów, grafiki, robią kursy na coursera, uczą się języków, robią torty, zakładają start-upy. Ok, ktoś może to nazwać wyścigiem szczurów, ale serio skończenie medycyny czy prawa to nie jedyna droga to większych satysfakcjonujących zarobków. Taka Karolina np. nauczyła się edycji filmów i nagrywania - nic samo nie przychodzi, żeby wygrać w totka, też trzeba coś zrobić.

Jak już musimy kogoś oceniać czy porównywać to róbmy to patrząc na siebie, ile osiągnęliśmy my sami, a nie nasi znajomi.
L e n a a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:41   #4918
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość

Na sprzedaży mieszkania z kredytem chyba się nie zarobi tylko straci. Można komuś wynająć mieszkanie, ale gdzie oni będą mieszkać? Też mają wynająć, to jaki w tym sens? O co chodzi z tym sklepem internetowym i jak ten lokal na siebie zarabia?
1. Nie wiem, nie moja brocha, podałam tylko jedno z rozwiązań, znam ludzi którzy tak robią.
2. Normalnie, jak masz pensję plus dochód ze sklepu, to masz więcej kasy. Sklep internetowy zwłaszcza na starcie opłaca się rozwijać w domu, nie trzeba od razu płacić za wynajem biura/magazynu (za magazyn to w ogóle można nigdy nie płacić ).

Nie będę tego rozwijać, bo nie mam zamiaru pokazywać palcem Olimpii co ma robić, chciałam tylko podać kilka przykładów na to, że akurat w jej przypadku jest kilka rozwiązań na zmiany, kredyt na mieszkanie to dla mnie żaden argument, że nie może nic zmienić w kwestii zarobków. Tak jak powiedziała Salix, dla mnie Olimpia to taka osoba, która boi się wyjść poza strefę komfortu - usiąść i jojczeć jest najłatwiej, a jej sytuacja wcale nie jest taka patowa.
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:43   #4919
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Jak już musimy kogoś oceniać czy porównywać to róbmy to patrząc na siebie, ile osiągnęliśmy my sami, a nie nasi znajomi.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-13, 13:44   #4920
Ciemna163
Kociara
 
Avatar Ciemna163
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 3 340
Dot.: Filmiki urodowe ( i nie tylko) na YT + offtopy część XLII

Cytat:
Napisane przez L e n a a Pokaż wiadomość
Jak już musimy kogoś oceniać czy porównywać to róbmy to patrząc na siebie, ile osiągnęliśmy my sami, a nie nasi znajomi.

Jak już masz mnie cytować, to czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie oceniłam Olimpii. Jak chce tak żyje. Nie napisałam, że żyje źle lub dobrze, bo nic mi do tego. Powiedziałam ogólnie, że dostęp do dobrej jakościowo wiedzy jeszcze nigdy nie był tak łatwy jak w dzisiejszych czasach, zwłaszcza z dostępem do internetu.

Edytowane przez Ciemna163
Czas edycji: 2015-11-13 o 13:45
Ciemna163 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-13 17:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.