Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-05-31, 08:45   #4681
Nakayama
Raczkowanie
 
Avatar Nakayama
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 105
Dot.: Brak sił - trądzik

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Jak długo u Ciebie skóra dochodziła do siebie po zakończonej kuracji hormonalnej i jak długo ją stosowałaś?
Przez około 3 lata brałam tabletki dwuskładnikowe, przez pół roku jednoskładnikowe. Przez pierwsze pół roku po odstawieniu ze skórą było wszystko w porządku, za to nie przesadzając straciłam połowę włosów. Po pół roku, w październiku 2016 zaczęła się paprać cera, miałam pryszcz na pryszczu dosłownie. Na dzień dzisiejszy udało mi się to opanować prawie całkiem, ale zdarzają się jeszcze po 2/3 niespodzianki.
__________________
Nienawidzę słowa "homofobia". To nie fobia. Ty się nie boisz. Ty jesteś dupkiem.
Nakayama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-01, 18:40   #4682
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

a ja mam trądzik zaskórnikowy zastanawiam się nad kupieniem poradnika Italiany.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-05, 16:25   #4683
anutra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 24
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witam,

potrzebuję wprowadzenia do dbania o cerę. Dopiero teraz zaczynam się bardziej interesować tematem i chciałabym wiedzieć, od czego zacząć? Może polecicie jakieś strony, które wprowadzą mnie w temat?

Chodzę do dermatologa - używam Skinorenu i Zineritu, ostatnio przepisano mi krem Acnelec, ale przestałam używać, gdy zobaczyłam, że w porównaniu z poprzednimi środkami dawał gorsze efekty. Nie używam żadnego kremu - te, które do tej pory używałam, zdawały się pogarszać jeszcze stan cery (więcej pryszczy). Niekiedy stosuję oczyszczającą pastę z liści manuka Ziai.

Moje objawy to trądzik w różnej postaci - zaskórniki zamknięte, pryszcze, cysty skórne, prosaki. Zmiany występują w strefie T. Mam widoczne blizny i przebarwienia na policzkach oraz rozszerzone pory, zwłaszcza na nosie. Zawsze łuszczy mi się skóra, ale tylko na tej części twarzy, gdzie występują niedoskonałości.

Czym powinnam się zająć w pierwszej kolejności? Bo czuję się nieco zagubiona.
anutra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-08, 12:42   #4684
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez anutra Pokaż wiadomość
Witam,

potrzebuję wprowadzenia do dbania o cerę. Dopiero teraz zaczynam się bardziej interesować tematem i chciałabym wiedzieć, od czego zacząć? Może polecicie jakieś strony, które wprowadzą mnie w temat?

Chodzę do dermatologa - używam Skinorenu i Zineritu, ostatnio przepisano mi krem Acnelec, ale przestałam używać, gdy zobaczyłam, że w porównaniu z poprzednimi środkami dawał gorsze efekty. Nie używam żadnego kremu - te, które do tej pory używałam, zdawały się pogarszać jeszcze stan cery (więcej pryszczy). Niekiedy stosuję oczyszczającą pastę z liści manuka Ziai.

Moje objawy to trądzik w różnej postaci - zaskórniki zamknięte, pryszcze, cysty skórne, prosaki. Zmiany występują w strefie T. Mam widoczne blizny i przebarwienia na policzkach oraz rozszerzone pory, zwłaszcza na nosie. Zawsze łuszczy mi się skóra, ale tylko na tej części twarzy, gdzie występują niedoskonałości.

Czym powinnam się zająć w pierwszej kolejności? Bo czuję się nieco zagubiona.
Blogi:
Mademoiselle Eve, Kosmostolog, może jeszcze Italiana.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-15, 19:07   #4685
jacwq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Trądzik błagam o pomoc !!!

Witam

Mam 24 lata i poważny problem z trądzikiem. Wyskakują mi skupiska pryszczy na policzkach brodzie teraz dość dużo na czole.
Brałem już wiele leków maści i preparatów na twarz.

Maści jakie używałem to:
Davercin, Acnelec, Akneroxid moim zdaniem maści są bezużyteczne powodują tylko tyle że wypalają mi skórę i mam czerwoną twarz. Dlatego już ich nie stosuje.

Jedynie co pomagało to tabletki antybiotyki ale po odstawieniu ich po jakimś czasie problem powraca


Tabletki antybiotyki jakie brałem to Damelium, Unidox solutab.
Zażywałem je miesiącami potem odstęp parę miesięcy i znowu.
Biorę też już parę miesięcy visaxinum d.

Brałem również Sumamed ale chyba tylko przez miesiąc bo ponoć są mocne .

Do pielęgnacji używam kremu elo baza krem leki, oraz krem zmniejszający wydzielanie sebum.

Mój problem ciągnie się już ponad dwa lata. Wydajne mi się również że jak jest gorąco pogarsza się moja sytuacja.

Proszę o pomoc błagam !!!!!!
jacwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-15, 22:59   #4686
Uzytkownik4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Maseczki dla cery trądzikowej nawilżające

Cześć, jakie polecacie maseczki dla cery tradzikowej o działaniu nawilżajacym?
Uzytkownik4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-15, 23:05   #4687
Uzytkownik4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik błagam o pomoc !!!

Jak długo brałeś acnelec?
Przy maściach trzeba regularnie nawilżać skórę, wtedy najczęściej udaje się uniknać podrażnień.

Bardzo zdrowe odżywianie, przy tradziku warto wyrzucić wysokoprzetworzone produkty.
Uzytkownik4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-16, 08:49   #4688
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik błagam o pomoc !!!

Cytat:
Napisane przez jacwq Pokaż wiadomość
Witam

Mam 24 lata i poważny problem z trądzikiem. Wyskakują mi skupiska pryszczy na policzkach brodzie teraz dość dużo na czole.
Brałem już wiele leków maści i preparatów na twarz.

Maści jakie używałem to:
Davercin, Acnelec, Akneroxid moim zdaniem maści są bezużyteczne powodują tylko tyle że wypalają mi skórę i mam czerwoną twarz. Dlatego już ich nie stosuje.

Jedynie co pomagało to tabletki antybiotyki ale po odstawieniu ich po jakimś czasie problem powraca


Tabletki antybiotyki jakie brałem to Damelium, Unidox solutab.
Zażywałem je miesiącami potem odstęp parę miesięcy i znowu.
Biorę też już parę miesięcy visaxinum d.

Brałem również Sumamed ale chyba tylko przez miesiąc bo ponoć są mocne .

Do pielęgnacji używam kremu elo baza krem leki, oraz krem zmniejszający wydzielanie sebum.

Mój problem ciągnie się już ponad dwa lata. Wydajne mi się również że jak jest gorąco pogarsza się moja sytuacja.

Proszę o pomoc błagam !!!!!!
A jak wygląda sprawa z hormonami? Tu też coś może być. I jak napisała koleżanka- dieta. Wyłączyłabym na jakiś czas zupełnie mleko, jogurty itp, być może to nasila trądzik.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 19:43   #4689
jacwq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik/tłusta skóra u mężczyzn

Witam,
Dziękuje za odpowiedzi .

Maść acnelec brałem chyba parę tygodni ale za chwilę w tych samych miejscach i innych znowu mi się robiły pryszcze

Hormony miałem tylko badanie krwi na glukoze, tsh, ft3, ft4 mieszczą się w normie te wyniki.
Czy o te wyniki chodzi czy na chormony są jakieś inne badania ?

Dieta jest ważna wiem próbowałem nawet różne warianty np. nie jadłem słodyczy, nie jadłem nabiału mleka itd, oraz nawet zrezygnowałem z mięsa przez np miesiąc ale problem powraca.

Krem stosuje teraz bioderma sebium pore refiner pianka do mycia pharmaceris zielona trądzikowa.

Filter 50 svr sebiaclear

Macie jakieś rady dla mnie?

Edytowane przez jacwq
Czas edycji: 2017-06-16 o 19:47
jacwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 22:21   #4690
Uzytkownik4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik/tłusta skóra u mężczyzn

Kolega, nie koleżanka. Wybaczam

jacwq:
1. szukasz po opiniach dobrego dermatologa i leczysz się u niego (jesli będzie Ci proponował na dzień dobry izotretynoinę to ostrożnie - to dosyć ciężki lek, osobiście wyznaję zasadę, że jeśli trądzik nie jest ciężki to lepiej najpierw wykorzystać bezpieczniejsze leki)

2. leczenie trądziku jest długofalowe, skuteczność leczenia ocenia się co najmniej po kilku miesiącach (jeśli nie ma działań niepożądanych), a nie że kilka tygodni coś tam popróbujesz i się wycofujesz.

3. leczenie ma być kompleksowe - leki, pielęgnacja (nawilżanie), dieta

4. na tzw. retinoidach (np. acnelec) mogą występować pogorszenia i dopiero po nich następuje poprawa cery. Trudno jest jednak odróżnić takie "pożądane" pogorszenie od "niepożądanego" lub po prostu od naturalnego przebiegu choroby

5. ostrożnie też z kwasami przepisywanymi na trądzik - nie każdemu służą.

6. antybiotyki doustne nie zawsze rozwiązują sprawę i następują nawroty, nawet jeśli długo się bierze - ale to już wiesz.

Edytowane przez Uzytkownik4
Czas edycji: 2017-06-16 o 22:34
Uzytkownik4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-17, 17:57   #4691
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej, mam pytanko. Bez słów wprowadzenia, bo moja historia maściowo-paściowo-antybiotykowo-dermatologiczna jest długa

Od miesiąca mam Acnelec na noc i Clindacne na dzień. Acnelec to taki słabszy retinoid prawda (adapalen jeśli dobrze pamiętam)? Czyli powinnam go stosować przynajmniej parę miesięcy dla "stałego efektu"? A po okresie wakacyjnym porozmawiać z dermą o mocniejszym środku?

Czytuję często blog Italiany, oglądałam kiedyś na jutubie taką blondi od kosmetyków - też stosowała retinoidy - no i oby dwóm paniom pomogły na problemy. Chociaż z tego co pamiętam miały mocniejsze środki, ale na zbliżajace się lato derma pewno nie chciała mi takowych przepisać.

Na razie nie oceniam czy coś mi pomaga, bo od początku czerwca co chwila mam jakieś niespodzianki Prawdopodobnie od stresu i dołowania się..

I jednak drugie pytanie - zrobiła mi się taka "gula" bardziej pod skórą, nie wychodzi. Miejsce jest lekko różowe. Już nie boli, smaruje ją pastą cynkową, mały biały czubeczek zniknął.. Wczoraj delikatnie podociskałam i zachowywało się jak taki wyciskany zaskórnik. Dzisiaj dalej jest. Nie zniknął, nie wysuszył się. Jakieś patenty na takiego gościa? Już z parę dni męczy mój lewy policzek, który zazwyczaj lepiej sobie radzi z niespodziankami...
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-17, 19:48   #4692
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: bolące pryszcze

Italiana właśnie czy któraś z was wykupywala poradniki pomogły może się ktoś podzielić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 13:11   #4693
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
I jednak drugie pytanie - zrobiła mi się taka "gula" bardziej pod skórą, nie wychodzi. Miejsce jest lekko różowe. Już nie boli, smaruje ją pastą cynkową, mały biały czubeczek zniknął.. Wczoraj delikatnie podociskałam i zachowywało się jak taki wyciskany zaskórnik. Dzisiaj dalej jest. Nie zniknął, nie wysuszył się. Jakieś patenty na takiego gościa? Już z parę dni męczy mój lewy policzek, który zazwyczaj lepiej sobie radzi z niespodziankami...
Mam raz na jakiś czas takiego gościa... Trochę pomaga olejek z drzewa herbacianego, a czasem wychodzi dzięki maści ichtiolowej. Ale prawdę mówiąc nic mi jakoś spektakularnie nie pomogło na takie zmiany.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 15:00   #4694
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: bolące pryszcze

Czy któraś z was może wykonywała za zabiegi na twarz w studiu urody? Zastanawiam się Nad tym nie mam za wiele zmian ale bardzo cerę zanieczyszczona zapchana dużo zaskornikow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 07:52   #4695
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Czy któraś z was może wykonywała za zabiegi na twarz w studiu urody? Zastanawiam się Nad tym nie mam za wiele zmian ale bardzo cerę zanieczyszczona zapchana dużo zaskornikow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kiedyś chodziłam na oczyszczanie manualne ale ogonie nie polecam ponieważ wyskakuje po nim o wiele więcej pryszczy. Robie sobie peelingi sama
NO i pomogły naturalne kremy ( chocaiż tutaj również się troche naszukałam bo w drogeriach nie idzie takich znaleźć.
chances jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-23, 19:27   #4696
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Kiedyś chodziłam na oczyszczanie manualne ale ogonie nie polecam ponieważ wyskakuje po nim o wiele więcej pryszczy. Robie sobie peelingi sama
NO i pomogły naturalne kremy ( chocaiż tutaj również się troche naszukałam bo w drogeriach nie idzie takich znaleźć.
Jasne, że idzie. Alterra, Ava, Nacomi, Orientana, Vianek, Sylveco, Tołpa, Kosmetyki DLA, czy rosyjskie marki, które też już pojawiły się stacjonarnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 12:37   #4697
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: bolące pryszcze

Nie chodzi mi o Oczyszczanie manualne bo wiem że szkoda pieniędzy ale inne zabiegi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 12:45   #4698
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: bolące pryszcze

ja myślę nad peelingiem kawitacyjnym ale się boję bo mam bardzo wrażliwą i naczynkową skórę
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 13:32   #4699
Tomasz444
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: bolące pryszcze

Ktoś napisał że po zabiegu kosmetycznym robiło mu się więcej wyprysków-jednak jest to naturalne po kilku początkowych zabiegach mogą się roznieść wypryski jednak jeśli zrobi się kilka zabiegów to powinno to minąć poza tym niekoniecznie musi być to zabieg manualny są jeszcze kwasy ale je wolno stosować jesienią i zimą czy jakieś prądy ale nie pamiętam ich nazwy są różne zabiegi jeśli Panią stać na kilka zabiegów np co miesiąc to najlepiej iść do gabinetu który ma dużą ofertę natomiast z droższych ale wydajnych kosmetyków mogę polecić piankę do mycia twarzy Shiseido pureness 100ml można ją dostać w perfumeriach radzę nie kupować ze sklepów internetowych mniej znanych bo to może być podróbka zawsze należy pytać czy sklep ma od oficjalnego dystrybutora jeśli nie jest to już podejrzane do cery z trądzikiem radzę używać do twarzy wody przefiltrowanej lub przegotowanej do zwilżania i spłukiwania kosmetyków bo zwykła woda wysusza skórę shiseido pureness jako jeden z nielicznych kosmetyków przeciwtrądzikowych nie wysusza skóry jest wydajny -mało go wystarczy nabrać by rozprowadzić po całej twarzy jest niestety drogi ok 120zł ale sądzę że spokojnie starczy na 3 miesiące lub dłużej jak codziennie użyjemy raz proszę jednak pamiętać że 1 zabieg kosmetyczny nie pomoże i tak jak pisałem większość kosmetyków na trądzik jak i zabiegów z początku może roznieść trądzik ale z czasem to mija.
Tomasz444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-25, 05:31   #4700
szakal1801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Mocno czerwone blizny potrądzikowe

Witam, mam 16 lat. Zawsze mialem sklonnosci do tradziku, jednak na poczatku roku 2017 zaczelo mnie coraz mocniej wysypywać, jako ze nic z tym nie robilem, to w marcu to byla porazka, tradzik czwartego stopnia, ropne cysty itp. Od marca zaczalem sie tez leczyc u dermatologa izotroteina, efektow nie bylo praktycznie wogole, wiec dodano mi sterydy na pewien czas i zwiekszano dawke izo. Dzis na twarzy jest niebo lepiej, wyskakuja jedynie male krosty, ktore szybko znikaja. Jednak mam duzy problem z bliznami, poniewaz drapalem i wycisalem. Są mocno czerwone i utrudniaja mi życie publiczne, czy one zjaśnieją i znikną? Jesli tak, to jak dlugo trwa taki proces?
Zalaczam zdjecia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18742332_806107226215697_1275798798_o.jpg (110,0 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18765317_806107222882364_1572534654_o.jpg (120,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18765309_806107242882362_511567824_o.jpg (116,2 KB, 50 załadowań)
szakal1801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 11:19   #4701
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Mocno czerwone blizny potrądzikowe

Czy już skończyłeś brać sterydy czy Izotek?
Czy nadal bierzesz?

Wydaje mi się, że taka czerwoność może być przez sterydy.
Izotek także powoduje, że skóra jest czerwona ale myślę, że sterydy bardziej.

Przede wszystkim teraz na okres letni mało co wolno stosować.
Polecę Ci, żel aloesowy z gorvity za 13 zł. Daj go w jedno miejsce i zobacz jak skóra reaguje. Może na początku szczypać. On rozjaśnia, goi i jest naturalny.

Krem z filtrem 50. Jeśli przebywasz ciągle na dworze to nakładaj go 2 razy dziennie bo słońce jest zdradliwe

Bez kremu z filtrem nie wychodź, bo naprawdę jest to priorytet.
Mogę Ci polecić takie kremy jak np IWOSTINLucidin krem ochronny rozjaśniający przebarwienia SPF 50+
Krem z Avene z filtrem, lub ten co ja teraz stosuje aktualnie ANTHELIOS XL SPF 50+ AKSAMITNY KREM DO TWARZY Z BAJKALINĄ.

Oczywiście są tańsze, ale bierz 50+. Nie 30+.

Najlepiej daj skórze odpocząć. I nie nakładaj na nią wiele.
Przede wszystkim nawilżaj. Krem nawilżający najlepiej apteczny.
I ewentualnie jakieś maseczki.
Np. spirulina, glinka zielona.
Tylko je stosuje się tak, że nakłada się na jakieś 3 minuty żeby nie zastygły i spłukuje się.

Ale najpierw tak żel aloesowy, krem nawilżający, krem z filtrem. I to po kilka razy dziennie. Filtr wystarczy raz, ale jeśli przebywasz na dworze długo to trzeba 2 lub nawet 3.
Po jakimś miesiącu jak skóra trochę odpocznie maseczki.


Jeśli to nie pomoże dermatolog.
To trochę wygląda tak jak oparzenie.
Dlatego uważaj na słońce!

Edytowane przez mazowszanka1991
Czas edycji: 2017-06-25 o 11:23
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 18:25   #4702
szakal1801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Mocno czerwone blizny potrądzikowe

Uzywam filtru 50+, krem nawilzajacy tez dostalem od dermatologa apteczny. Uzywam tez podkladu vichy dermablend, zeby zakamuflowac. W jakim czasie powinny zjasniec? Moge uzywac maseczki ze zlotem od Souvre?
szakal1801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 19:50   #4703
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Mocno czerwone blizny potrądzikowe

Dopóki bierzesz sterydy czy Izotek to raczej nie zjaśnieją.
Izotek utrzymuje się miesiąc po zakończonej kuracji.
I powoduje to, że skóra jest właśnie czerwona ( u każdego jest inaczej)>
Myślę, że te sterydy też to spowodowały.
Teraz to właśnie ja bym stawiała na nawilżanie i coś takiego co nie ma w składzie alkoholu, żeby nie podrażniać.
Nawet głupie kremy nawilżające często mają w składzie alkohol.

Ja Ci doradzam ten żel aloesowy.
I po nim zobaczysz czy jest różnica.
Nie znam tej maseczki którą wymieniłeś.
Jeśli ma dobry skład i ma za zadanie nawilżyć to nie powinna zaszkodzić.
Rozważ sprawdzenie alantanu. Położyć na skórę i zobaczyć jak reaguje ( na jednym fragmencie)>
Bo to tak jak mówię wygląda jak takie poparzenie, jakby z czymś było przesadzone . Może ta dawka była za duża i efekt jest taki?

Napisz mi najlepiej czy sterydy były stosowane wewnętrznie czy zewnętrznie. Jeśli masz ulotke od tych rzeczy może tam jest, że skutek uboczny jest taki jaki masz.
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-25, 22:09   #4704
szakal1801
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Mocno czerwone blizny potrądzikowe

Sterydy dożylnie byly podawane przez 4 tyg, obecnie jest Encorton 10mg codziennie doustnie. Izotek zaczelismy od dawki 20mg i stopniowo zwiekszamy, obecnie 40mg, bo moj organizm mocno reaguje na wieksza dawke skutkami ubocznymi i bardzo powoli trzeba zwiekszac.
szakal1801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 08:13   #4705
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Mocno czerwone blizny potrądzikowe

Ja na Twoim miejscu poszłabym do dermatologa.
Bo to nie są normalne takie blizny czy przebarwienia.
To jest bardzo czerwone.
Jakaś reakcja na coś. Jakby Twój organizm Ci komunikował na skórze, że coś jest nie tak.
I albo jest przesadzone ze sterydami albo z Izotekiem.
To są bardzo silne środki.
I na pewno na lato w takim wypadku powinieneś mieć zmniejszone te dawki. Do 10 mg, albo i brać co drugi dzień.

I dermatolog da Ci na pewno jakąś maść na to co zadziałała szybciej.
A taki te rzeczy bez recepty tylko trochę pomogą.

Takie czerwone rzeczy pojawiają się np. u ludzi po zabiegu laserowego usuwania blizn. Ja byłam na takim zabiegu. I widziałam ludzi z taką czerwonością. I wtedy daje się Alantan.
Ale to jest uszkodzenie mechaniczne.
A u Ciebie to jest od tego co łykasz .
Także nie bagatelizowałabym tego bo bierzesz silne rzeczy.
I jak w porę nie zareagujesz to potem będzie ciężej się z tym rozprawić.
Myślę, że jak odstawisz to i to to trochę Ci to będzie bledło.
Ale może Ci też tak zostać.
I wtedy przez pół roku nie będziesz mógł iść na żadne zabiegi. Po po Izoteku trzeba odczekać pół roku z zabiegami. Można jedynie maseczki robić. I sam tego nie pozbędziesz się.
Dlatego doradzam wizytę u dermatologa jak ten Ci nie pomoże to do innego.
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 08:18   #4706
mikos987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 16
Trądzik - już nie mam siły..

Witajcie. Wiem, że takich tematów są setki, ale nic z nich nie wywnioskowałem. Mam 17 lat i jestem chłopakiem. Od 2/3 lat zmagam się z trądzikiem, na którego mnie mam już siły. Stosowałem płyny, maści, kremy i tabletki aby pozbyć się go i jedyne co zauważyłem to straty pieniędzy. 3 miesiace temu byłem u dermatologa, ktory przepisał mi tabletki tetralysal, ktore mialem stosowac codziennie przez 16 dni i krem epiduo. Na początku stosowania tego widziałem poprawę. Po 16 dniach zostalo epiduo ktore stosowalem 3 miesiace i nie wyskakiwaly mi pryszcze. Niedawno skonczylo mi sie epiduo i zaczely znowu wyskakiwać. KAŻDY pryszcz, ktory pojawi sie zostawia po sobie ślad w postaci przebarwienia. Moja skóra twarzy wygląda gorzej niż beznadziejnie - krosty, przebarwienia, widoczne pory, jest tłusta. Nie jem słodyczy, chipsów, fastfoodów, nie pije kawy. Odżywiam się w miarę zdrowo, piję herbatę z bratka.



Moja twarz wygląda koszmarnie, a mam dopiero 17 lat. Strasznie to zaniża moją samoocenę.



Macie jakieś pomysły na pozbycie się tego raz na zawsze, a nie na krótki czas?
mikos987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-26, 11:51   #4707
mikos987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 16
Trądzik u mężczyzn

Witajcie. Wiem, że takich tematów są setki, ale nic z nich nie wywnioskowałem. Mam 17 lat i jestem chłopakiem. Od 2/3 lat zmagam się z trądzikiem, na którego mnie mam już siły. Stosowałem płyny, maści, kremy i tabletki aby pozbyć się go i jedyne co zauważyłem to straty pieniędzy. 3 miesiace temu byłem u dermatologa, ktory przepisał mi tabletki tetralysal, ktore mialem stosowac codziennie przez 16 dni i krem epiduo. Na początku stosowania tego widziałem poprawę. Po 16 dniach zostalo epiduo ktore stosowalem 3 miesiace i nie wyskakiwaly mi pryszcze. Niedawno skonczylo mi sie epiduo i zaczely znowu wyskakiwać. KAŻDY pryszcz, ktory pojawi sie zostawia po sobie ślad w postaci przebarwienia. Moja skóra twarzy wygląda gorzej niż beznadziejnie - krosty, przebarwienia, widoczne pory, jest tłusta. Nie jem słodyczy, chipsów, fastfoodów, nie pije kawy. Odżywiam się w miarę zdrowo, piję herbatę z bratka.

Moja twarz wygląda koszmarnie, a mam dopiero 17 lat. Strasznie to zaniża moją samoocenę.

Macie jakieś pomysły na pozbycie się tego raz na zawsze, a nie na krótki czas?
mikos987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 14:30   #4708
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik - nie mam już siły..

Czy trądzik masz tylko na twarzy czy gdzieś jeszcze?
Na plecach?

Jeśli na twarzy proponuję zadziałać dietą i pielęgnacją.

Myj twarz żelem do skóry trądzikowej. Ivostin czy jakimś tam innym.
Spłukuj taki żel dobrze wodą.
Po tym krem nawilżający.
Na dzień krem z filtrem.
Na wypryski żel aloesowy np z gorvity.
Dodatkowo jakieś maseczki np zglinki zielonej.
Wiem, że jesteś facetem ale niestety trzeba takie rzeczy robić, żeby pomóc skórze.



+ Dieta : Owoce , warzywa, zacznij dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną ( ma na celu oczyścić organizm -> poczytaj o tym w necie)
Jeśli to nie pomoże. Proponuję udać się do innego dermatologa i zapytać o leczenie izotretynoina. Ja jestem właśnie na takiej kuracji.
Najczęściej zaczyna się ją na jesieni. Poczytaj o niej.
Ale najpierw spróbuj pielęgnować.

Edytowane przez mazowszanka1991
Czas edycji: 2017-06-27 o 14:32
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 16:26   #4709
mikos987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik - nie mam już siły..

Trądzik mam wyłącznie na twarzy.
mikos987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 15:36   #4710
mazowszanka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 99
Dot.: Trądzik - nie mam już siły..

Tak jak napisałam. Ja bym stawiała na pielęgnacje.
Szkoda truć się chemią.
Sama miałam też trądzik na twarzy mały.
Ale przechodził mi na plecy.
I mimo, że nie było tego dużo ...nic na niego nie działało.
Musiałam iść po Izotek.
Z racji też tego, że męcze się z tym już ponad 10 lat.

Ale gdybym miała na twarzy to robiłabym wszystko, żeby dostosować dietę i pielęgnacje. Jak to by nie podziałało poszłabym po odpowiedni lek.

Niestety Izotek to bardzo silny środek, mówi się, że zwalcza trądzik w 94 %. I podobno jest najlepszy jak dotąd.
Ale to zależy od dermatologa. On oceni czy się kwalifikujesz.
Mi antybiotyk nie pomógł. Więc postanowiłam zadziałać czymś innym.
Kuracja trwa miej więcej 0d 4 do 12 miesięcy.
Jest sporo skutków ubocznych i wydatków.
Dlatego radzę spróbować z pielęgnacją.


Tutaj wkleje link jak pielęgnować skóre trądzikową.
TAkich filmików w necie jest sporo
https://www.youtube.com/watch?v=D6GYhiqUYGA
mazowszanka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.