Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 14:10   #1981
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Trądzik :(

Pewnie, że pielęgnacja jest ważna, ale dermatolodzy tak mają dla nich to pierdoły i wolą pacjentów którym można zrobić np. laser za 1000 lub 2000 zł w ciągu 30 minut. Ale nieważne. Ja myję najpierw twarz żelem (używam różnych ZiajaMed antybakteryjny, Garnier witaminowy zależy czy kupię w aptece czy w drogerii Iwostin też ma żele do mycia) Potem przecieram twarz tonikiem, jeżeli oczy mi się nie domyły to przecieram płynem micelarnym ale rzadko bo nie maluję się mocno na co dzień. I nakładam krem z Iwostinu, Avene. Ja używam głównie nawilżających, ale do skóry trądzikowej też są np. na noc a na dzień lepiej nawilżać lub odwrotnie jeśli na noc nawilżasz to na dzień może być matujący. Maseczka z glinką jest ok, ale lepiej najpierw wykonać peeling, jeśli nie masz zbyt wrażliwej skóry to drobnoziarnisty raz w tygodniu. Można też robić maseczkę z drożdży: pół kostki drożdży wymieszać z paroma kroplami mleka, nałożyć papkę na ok. 20 min. i zmyć ciepłą wodą.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 14:37   #1982
maniaczka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik :(

Trądzik odwieczny problem młodych ludzi. Istnieje wiele sposobów walki z nim, ale najlepszy skutek daje połączenie kilku z nich jednocześnie m.in. odpowiednia dieta, odpowiednie kosmetyki oraz wizyty u dermatologa. Ja już na szczęście mam go za sobą, ale myślę, że wypróbowałam chyba prawie wszystkie możliwości pozbycia się tego uciążliwego problemu. Naprawdę skuteczne pomogły mi i dalej pomagają to naturalne kosmetyki - olejki, a w szczególności olejek arganowy . Zarówno pomógł mi w leczeniu trądziku, jak i pomaga wygładzić cerę po nim. Szczerze polecam.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-26 o 15:03 Powód: link
maniaczka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:02   #1983
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: trądzik,tylko dla tych o mocnych nerwach, zdjęcie

Cytat:
Napisane przez robertnowak Pokaż wiadomość
Proponuje też zmienić dietę/oczyścić jelita, ja przeczyściłem i wieloletni trądzik zniknął, codziennie dużo błonniku jem
opisz jak dokladnie i kiedy czyscisz te jelita.
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:12   #1984
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Co jeśli izotek mi nie pomógł?

Cytat:
Napisane przez bezlitosna0 Pokaż wiadomość
Ile kosztują takie badania? Ja czekam z niecierpliwością aż będzie taki czas, kiedy na spokojnie będę mogła pójść do pracy na kilka miesięcy przed studiami i przy okazji zarobić na badania na nietolerancję pokarmową i inne podobne, bo naprawdę mi na tym zależy.

"nie dobrze ze zrezygnowałaś bo to jeszcze gorzej"

Niedobrze czy dobrze? Bo zależy czy tam ma być przecinek i jeżeli niedobrze to dlaczego.




Nie wiem czy czymś takim się najem :\ zawsze biorę kanapki, a jak wezmę same owoce albo orzeszki to jestem cały dzień głodna.
Ja od zawsze jestem i będę taka chudziutka, moi rodzice w moim wieku wyglądali jakby byli chorzy na anoreksję, więc ja też nie lepsza (a może i lepsza, w końcu tak jeszcze nie wyglądałam). Właśnie od tamtego czasu nie byłam u żadnego dermatologa, teraz będę musiała dalej iść - tym razem do innego, zobaczymy co on mi zaleci.



_________________________ _______________
A wgl nie napisałam jaki mam trądzik, teraz w sumie i tak mam lepszy niż przed izotekiem (wtedy to był koszmar). Aktualnie mam wszędzie rozszerzone pory i zaskórniki. Na czole mam okropnie takich malutkich pryszczy, które czuć jak się dotyka. Na nosie żadnych pryszczy. Nad ustami takie malutkie ropne pryszcze, a na policzkach - podskórne i najbardziej widoczne pryszcze - nie czuć ich jak dotykam.

A właśnie mam pytanie. Mam 2-letnią siostrę, która często dostaje uczulenia po zjedzeniu np. miodu na czole. Lekarz rodzinny przepisał jej na receptę jakąś maść na uczulenia i kazał jej smarować 2 razy dziennie te czółko nim (pomijając to, że na ulotce było napisane, że nie można używać go na twarz..). Czy gdybym go sama użyła na czoło to coś by się stało? Tak jestem ciekawa czy on by coś zrobił z tymi pryszczami.
No ale zawsze możesz wziąć ze dwa owoce, trzy wafle ryżowe i coś jeszcze. Ewentualnie możesz z tym chlebkiem żytnim spróbować (chociaż i tak zawiera gluten to znacznie mniej niż pszenica). Ja pamiętam, jak mało jadłam za czasów gimnazjum w szkole... Czasem nic, a czasem dwa wafle ryżowe mi starczyły (i nie byłam głodna), zaś w liceum potrafiłam jeść na każdej przerwie (i ciągle było mi mało).

Myślę, że krzywdy Ci ta maść nie powinna zrobić i możesz spróbować, ale nie przesadź z ilością. Eksperymenty czasem coś dają, u Aliny przeczytałam o znajomej, która dostała Clotrimazolum przy grzybicy pochwy, a wypróbowała na twarz i w ten sposób się dowiedziała, co wywoływało jej trądzik. A jak się długo ma trądzik to jest się bardzo zdesperowanym.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 19:07   #1985
Siryn
Raczkowanie
 
Avatar Siryn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 86
Dot.: Trądzik :(

Te krostki to jak wyglądają? Są wypełnione ropą? Trądzik kosmetyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest wywoływany przez używanie niewłaściwych kosmetyków, które mogą np. zapychać pory. Pytam o to, bo trądzik pojawił się u Ciebie po okresie dojrzewania, więc nie jest to raczej trądzik młodzieńczy.

Co do serii anty, to podchodzę do tego z rezerwą. Kiedyś stosowałam, ale to mi de facto pogorszyło cerę, chciałabym oszczędzić Ci tego, co ja przeżyłam. Zwłaszcza żele na wypryski itd. z serii drogeryjnych można do kosza wyrzucić. Jeśli już coś stosować punktowo, to lepiej lek zapisany przez dermatologa.
W ogóle chyba powinnaś się do niego wybrać, niech poszuka przyczyny, ale też nie daj się zbyć antybiotykami od razu, niech się trochę wysili.
Cerę masz tłustą, normalną?
Siryn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 08:37   #1986
flooo89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Drogie forumowiczki, jeżeli stosowałyście na trądzik kiedykolwiek suplementy taki jak, cynk, bratek, drożdże czy takie o mieszanym składzie, bardzo proszę o wiadomość prywatną ponieważ piszę pracę magisterską na ten temat i potrzebna jest mi wasza pomoc.
Z góry dziękuję
flooo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 11:02   #1987
zakochanaLili
Raczkowanie
 
Avatar zakochanaLili
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 75
Dot.: Trądzik :(

Cytat:
Napisane przez Siryn Pokaż wiadomość
Te krostki to jak wyglądają? Są wypełnione ropą? Trądzik kosmetyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest wywoływany przez używanie niewłaściwych kosmetyków, które mogą np. zapychać pory. Pytam o to, bo trądzik pojawił się u Ciebie po okresie dojrzewania, więc nie jest to raczej trądzik młodzieńczy.

Co do serii anty, to podchodzę do tego z rezerwą. Kiedyś stosowałam, ale to mi de facto pogorszyło cerę, chciałabym oszczędzić Ci tego, co ja przeżyłam. Zwłaszcza żele na wypryski itd. z serii drogeryjnych można do kosza wyrzucić. Jeśli już coś stosować punktowo, to lepiej lek zapisany przez dermatologa.
W ogóle chyba powinnaś się do niego wybrać, niech poszuka przyczyny, ale też nie daj się zbyć antybiotykami od razu, niech się trochę wysili.
Cerę masz tłustą, normalną?
tłusta, mam problem ze świceniem się w strefie T i na całej buzi
krostki ropne są tylko przed okresem a tak to są już krostki które chyba zostały mi po tamtych co były ropne. wągrów po tej maseczce z glinki jakby mnie jest dziwne jest to bo te krostki są tylko na brodzie i na jednej stronie buzi. póki co, bo boje się że z czasem będzie cała buzia w nich
już nawet nie wychodzę z domu bez makijażu, bo te krostki mnie dołują
akusia1 przynajmniej ładnie mi napisałaś co i kiedy i jak używać, dziękuję Ci
zakochanaLili jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 16:49   #1988
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czy u Was też wysyp jest symetryczny? Bo u mnie w ok. 80% przypadków jak mam pryszcza na policzku to w tym samym czasie w tym samym miejscu na drugim również jest
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 21:12   #1989
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mam do Was pytanie.
Czy zaskórniki zamknięte mogą być spowodowane bakteriami?
Złuszczam tą skórę, złuszczam, ale nic w większym stopniu nie pomaga
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 22:35   #1990
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Czy zaskórniki zamknięte mogą być spowodowane bakteriami?
Złuszczam tą skórę, złuszczam, ale nic w większym stopniu nie pomaga
Zaskórniki się odnawiają. Poza tym, jeśli ciągle wychodzą Ci nowe grudki, to znaczy że poziom zanieczyszczenia skóry jest bardzo głęboki.
Pytanie jest takie czy jest po prostu sens tak cały czas katować się kwasami. 2 lata temu gdy stosowałam differin, grudek nie było. Więc dlaczego są dziś?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 08:37   #1991
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.
Czy zaskórniki zamknięte mogą być spowodowane bakteriami?
Złuszczam tą skórę, złuszczam, ale nic w większym stopniu nie pomaga
Zaskórniki zamknięte są powodowane osławioną nadmierną keratynizacją, rogowaceniem naskórka oraz łojem - niewłaściwym składem, nadmierną jego ilością. Często również w ich powstawaniu mają udział kosmetyki i nieodpowiednia pielęgnacja. Bakterie mogą w zaskórnikach być, ale gdy się pojawią, wtedy z zaskórnika powstaje wyprysk. Tak wnioskuję z tego, co czytałam.
A jak złuszczasz? Bo ja od peelingów przeszłam do atredermu i nadal nic. No ale w sumie moje zaskórniki liczą już sobie kilka ładnych lat.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 09:26   #1992
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Zaskórniki zamknięte są powodowane osławioną nadmierną keratynizacją, rogowaceniem naskórka oraz łojem - niewłaściwym składem, nadmierną jego ilością. Często również w ich powstawaniu mają udział kosmetyki i nieodpowiednia pielęgnacja. Bakterie mogą w zaskórnikach być, ale gdy się pojawią, wtedy z zaskórnika powstaje wyprysk. Tak wnioskuję z tego, co czytałam.
A jak złuszczasz? Bo ja od peelingów przeszłam do atredermu i nadal nic. No ale w sumie moje zaskórniki liczą już sobie kilka ładnych lat.
Gdzieś obiło mi się o uszy, że do wytępienia zaskórników potrzeba 2-3 lat. O ile daje sobie radę z otwartymi, to zamkniętych na brodzie chyba nic nie ruszy. Są mniejsze, ale co z tego ...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 17:56   #1993
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Zaskórniki się odnawiają. Poza tym, jeśli ciągle wychodzą Ci nowe grudki, to znaczy że poziom zanieczyszczenia skóry jest bardzo głęboki.
Pytanie jest takie czy jest po prostu sens tak cały czas katować się kwasami. 2 lata temu gdy stosowałam differin, grudek nie było. Więc dlaczego są dziś?
u mnie te zaskórniki są bardzo widoczne i mam je na całych policzkach więc nie odważyłabym się zrezygnować z kuracji.
Sądzę, że to trądzik genetyczny, no ale ile on może trwać? Od 6 lat tylko zaskórniki i zaskórniki....
Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Zaskórniki zamknięte są powodowane osławioną nadmierną keratynizacją, rogowaceniem naskórka oraz łojem - niewłaściwym składem, nadmierną jego ilością. Często również w ich powstawaniu mają udział kosmetyki i nieodpowiednia pielęgnacja. Bakterie mogą w zaskórnikach być, ale gdy się pojawią, wtedy z zaskórnika powstaje wyprysk. Tak wnioskuję z tego, co czytałam.
A jak złuszczasz? Bo ja od peelingów przeszłam do atredermu i nadal nic. No ale w sumie moje zaskórniki liczą już sobie kilka ładnych lat.
Ja mam to samo- differin, duac, brevoxyl, atrederm, isotrexin i nic z większymi skutkami. Teraz stosuję skinoren i mam straszny wysyp. Mam nadzieję, że pomoże.
Z zaskórnikami na czole brevoxyl sobie świetnie radzi, bo w momencie kiedy mam totalny armagedon, smaruję codziennie przez ok. 2 tygodnie i później już jest czyściutkie. Ale na policzkach i brodzie zrobiły mi się masywne, czerwone przebarwienia po nim. Tak jakby wyżarł mi skórę. Dlatego nie wyobrażam go sobie stosować gdzie indziej niż na czoło.
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Gdzieś obiło mi się o uszy, że do wytępienia zaskórników potrzeba 2-3 lat. O ile daje sobie radę z otwartymi, to zamkniętych na brodzie chyba nic nie ruszy. Są mniejsze, ale co z tego ...
Zamknięte zaskórniki to jakaś porażka... Wydaje mi się, że nic ich już nie wytępi, że muszą same zniknąć...
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 18:45   #1994
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ja przeszłam na dosyć rygorystyczną dietę, zmieniłam pielęgnację i nie wyskakują mi te wielkie,zostawiające mocne przebarwienia pryszcze (jednak przy zmianie wszystkich przyzwyczajeń twarz oczywiście przeszła mocne pogorszenie...) ale za to teraz pojawia mi się więcej takich malutkich, niewidocznych na pierwszy rzut oka. Ogólnie to mam nadzieję,że wyszłam już na prostą i nie będzie więcej takich wielkich niespodzianek,tj, że organizm się oczyścił.

Pozostaje walka z przebarwieniami, zaczynam zastanawiać się nad laserem na jesień. Chociaż 2-3 duże plamki...
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 12:14   #1995
paulinne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

Zgadzam się z autorką tej wypowiedzi.
Ja też zmieniłam dietę, do tego używam maski z glinki (2-3 razy/tydzień), którą rozrabiam sama z wodą (naturalną glinkę kupiłam w aptece zielarskiej).
Do tego na noc na całą twarz nakładam krem z Ziaji - Kuracja łagodząca zmiany trądzikowe z serii Trądzik różowaty (ok. 13zł-50ml), na to na stany zapalne nakładam maść kupioną w tej samej aptece zielarskiej Himalaya Antuceptic Cream(ok. 6zł - 20g), a na dzień maść, którą kiedyś poleciła mi pani dermatolog Skinoren (ok. 40zł-30g), do kupienia w aptekach bez recepty. Piję też 1-2 razy dziennie herbatkę oczyszczającą do cery trądzikowej, trudno doszukać się w niej walorów smakowych, no ale postanowiłam spróbować.
Po miesiącu miałam już widoczną poprawę: gródki stały się mniejsze, przebarwienia trochę zjaśniały.
Po Skinorenie skóra jest trochę napięta i ciężko rozprowadza się podkład, ale wystarczy dać mu się trochę wchłonąć i rozetrzeć gąbką.

Mi ta kompozycja wszystkich składników niesamowicie pomogła, może którejś z was też pomoże, zwłaszcza, że te wszystkie rzeczy można dostać w aptekach zielarskich w bardzo niskich cenach, tylko Skinoren jest droższy, choć w porównaniu do niektórych kremów to i tak cena nie jest wygórowana, a efekty są dużo lepsze.

Pozdrawiam
paulinne89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 14:14   #1996
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

Cytat:
Napisane przez paulinne89 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z autorką tej wypowiedzi.
Ja też zmieniłam dietę, do tego używam maski z glinki (2-3 razy/tydzień), którą rozrabiam sama z wodą (naturalną glinkę kupiłam w aptece zielarskiej).
Do tego na noc na całą twarz nakładam krem z Ziaji - Kuracja łagodząca zmiany trądzikowe z serii Trądzik różowaty (ok. 13zł-50ml), na to na stany zapalne nakładam maść kupioną w tej samej aptece zielarskiej Himalaya Antuceptic Cream(ok. 6zł - 20g), a na dzień maść, którą kiedyś poleciła mi pani dermatolog Skinoren (ok. 40zł-30g), do kupienia w aptekach bez recepty. Piję też 1-2 razy dziennie herbatkę oczyszczającą do cery trądzikowej, trudno doszukać się w niej walorów smakowych, no ale postanowiłam spróbować.
Po miesiącu miałam już widoczną poprawę: gródki stały się mniejsze, przebarwienia trochę zjaśniały.
Po Skinorenie skóra jest trochę napięta i ciężko rozprowadza się podkład, ale wystarczy dać mu się trochę wchłonąć i rozetrzeć gąbką.

Mi ta kompozycja wszystkich składników niesamowicie pomogła, może którejś z was też pomoże, zwłaszcza, że te wszystkie rzeczy można dostać w aptekach zielarskich w bardzo niskich cenach, tylko Skinoren jest droższy, choć w porównaniu do niektórych kremów to i tak cena nie jest wygórowana, a efekty są dużo lepsze.

Pozdrawiam
Jesteś pewna,że Skinoren można stosować na dzień?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 14:47   #1997
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Jesteś pewna,że Skinoren można stosować na dzień?
można
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-05, 21:41   #1998
vitaminkowakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

skinoren nie jest fotouczulający, toż to sam kwas azelainowy tylko
__________________
forum medyczne - Zapytaj Farmaceutę
vitaminkowakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 07:08   #1999
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

Cytat:
Napisane przez vitaminkowakasia Pokaż wiadomość
skinoren nie jest fotouczulający, toż to sam kwas azelainowy tylko
Nie jest fotouczulający, ale działa keratolitycznie, więc może powodować złuszczanie skóry. Retiinoidy też nie uczulają na słońce, tylko niszczą barierę ochrooną. Przy kwasach i retinoidach ochrona UV to konieczność i nie ma sensu wszczynać dyskusji na ten temat

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2014-04-06 o 07:09
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 08:24   #2000
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Nie jest fotouczulający, ale działa keratolitycznie, więc może powodować złuszczanie skóry. Retiinoidy też nie uczulają na słońce, tylko niszczą barierę ochrooną. Przy kwasach i retinoidach ochrona UV to konieczność i nie ma sensu wszczynać dyskusji na ten temat
popieram
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 09:01   #2001
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Juz nie wiem co mam zrobic z tym tradzikiem...

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Nie jest fotouczulający, ale działa keratolitycznie, więc może powodować złuszczanie skóry. Retiinoidy też nie uczulają na słońce, tylko niszczą barierę ochrooną. Przy kwasach i retinoidach ochrona UV to konieczność i nie ma sensu wszczynać dyskusji na ten temat
no ale chwileczkę, pytaniem było czy można go używać na dzień a nie czy trzeba używać filtrów...
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 13:53   #2002
gazda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Błyszcząca się skóra ! Cera trądzikowa ! POMOCY :(

Witam, może krótko o sobie:

Nazywam się Tomek mam 23 lata.

Z cerą trądzikową walczę już od dobrych kilku lat, myślę że w czasach gimnazjalnych moja skóra uległa pogorszeniu, zaczęły wyskakiwać pryszcze itd. Nigdy nie miałem jakiegoś ogromngo problemu, żeby moja twarz była cała w krostach czy coś bardzo ostrego, głównie mój problem dotyczy strefy T... zdecydowana większość wyprysków pojawia się na czole.... nosie i brodzie. Policzki są w miare czyste nie przetłuszcza się na nich skóra ani nie jest sucha. Stosowałem kiedyś maści zewnętrzne typu benzacne... ale nigdy nie przyniosła to jakiegoś spektakularnego efektu. Ale przyznam się, że nigdy nie dbałem jakoś o swoją cerę, jedynie przemywałem ją rano i wieczorem jakimś żelem do mycia twarzy i to wszystko.
Już byłem do tego stopnia przyzwyczajony, że na moim czole praktycznie codziennie jest jakaś nowa "niespodzianka" a raz na jakiś czas wyskoczy coś grubszego( zaczynał się budować jakiś większy pryszcz ropny, który po jakimś czasie wyciskałem, ranka się goiła i na jakiś czas miałem spokój). Za jakiś czas znowu się pojawiał jakiś inny i tak w kółko przez dobrych kilka lat. Międzyczasie kupowałem tabletki typu: Face OK, Visaxinum, ale bez efektów... przyzwyczaiłem się, że mam skórę trądzikową i tyle. Bo nigdy nie znalazłem dobrej metody żeby moja skóra stała się gładka i bez wyprysków...

Około rok temu skóra na czole zaczęła produkować dużą ilość sebum, moja skóra strasznie się błyszczała. Nie wiedziałem jak sobie z tym poradzić. Mimo, że zawsze miałem problemu z cerą zwłaszcza na czole to nigdy się nie przetłuszczała.... Wygląda to bardzo nieestetycznie...Zapisałe m się prywatnie na wizytę u dermatologa( pierwszy raz w życiu ) po obejrzeniu mojej cery, wypisywał mi Tetralysal , jakieś witaminy ( PP, jakaś B nie pamiętam już jaka dokładnie:P ), oraz maść DUAC. Na kolejnych wizytach również Tetralysal dostałem, tylko w mniejszych ilościach, a DUAC został zmieniony na Skinoren. Byłem nawet na zabiegu oczyszczającym twarz w gabinecie medycyny estetycznym(tak zalecił dermatolog)

Oczywiście zacząłem stosować.... moja cera po jakimś czasie się w jakimś stopniu poprawiła. Wypryski nie były, aż tak częste, pojawiały się raz na kilka dni, ale nie były jakieś ostre, jednak błyszczenie skóry jest nadal i zostało mi do tej pory. Obecnie nie byłem u dermatologa od grudnia

Obecny stan mojej skóry również pozostawia wiele do życzenia:

Rzadko jakiś ropny syfek, na czole i nosie sporo zaskórników, dużo porów. Skóra na na policzkach dalej jest w stanie OK, nie wyskakują mi tam syfki.
Natomiast strasznie męczy mnie te błyszczenie się skóry na czole... mniej więcej od roku mam z tym problem i nie mogę nic poradzić stosowałem kremy nawilżające, matujące itd. Ale nic nie dawało zadowalającego efektu. Najwyżej na chwilę po 1-2h znowu czoło strasznie się świeci.

Kosmetyki jakie używam dziś:

Obecnie używam do mycia twarzy rano i wieczorem jedynie emulsji Cetaphil. Rano nakładam Sebum P0re Refiner z Biodermy ( najlepiej działa matująco na moje świecące się czoło- efekt matowej skóry trzyma 2-3h co jest dla mojej cery super wynikiem jak porównać inne specyfiki) oraz na noc Pharmaceris T, Sebo - Amlond Peel 5%.
Oraz w ciągu dnia używam kilkakrotnie bibułek matujących z Mariona

Mimo wszystko skóra dalej nie wygląda super, mam bardzo dużo zaskórników, czoło to moja udręka Do tego te straszne błyszczenie.....


Trochę się rozpisałem....Jeżeli ktoś doczytał do końca dziękuje za wytrwałość i proszę o rady jakie macie....Może coś na prawdę mi pomoże...zwłaszcza na przetłuszczające się czoło....


Pozdrawiam
gazda21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 14:28   #2003
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Błyszcząca się skóra ! Cera trądzikowa ! POMOCY :(

Wiem co czujesz i bardzo ci współczuję. Kiedyś przeżywałam (a nawet przeżywam tylko w duzo mniejszym stopniu) to samo co ty BŁYSZCZĄCA CERA SPĘDZAŁA MI SEN Z POWIEK DO TEGO KOSZTOWAŁA MNÓSTWO STRESU NO I KASY. Z tłustą cerą mam do czynienia od 6 lat. Czego się nauczyłam przez ten okres? Otóż kosmetyki z apteki typu cetaphile, pharmaceris oraz iwostin są kompletnie nie skuteczne, jedynie skutecznie odchudzają nasz portfel. Jest dużo innych alternatyw tj: ziaja kuracja antybakteryjna (również z apteki).

Bardzo ważna rzecz którą każdy posiadacz tłustej cery musi wiedzieć to: nie da się znormalizować gruczołów łojowych do tego stopnia tak aby cera tłusta zmieniła się w normalną. Można jedynie minimalizować przykre dolegliwości jakie niesie za sobą tłusta cera. Paradoksalnie im mniej kosmetyków kładziemy na twarz tym mniej mamy z nią problemów. Najlepiej używać sprawdzonego żelu do mycia, kremu nawilżającego, maści na krostki jak ktoś musi. Do tego trzeba pilnować diety, ograniczyc cukier, słodycze no i nie zdrową żywność.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 15:51   #2004
paulinne89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Takie stosowanie poleciła mi pani dermatolog, u której się leczyłam jakiś czas temu. Po prostu nie chodzą od tamtego czasu (zresztą już od dawna) na solarium, nie opalam się, a jeśli chodzi o podkład, to używam też zawsze takiego, który ma dodatkowy filtr ochronny. Do tej pory, a jak już wspomniałam wcześniej, używam takiego zestawu od ponad miesiąca, nie zauważyłam, żeby skóra mi się złuszczała lub nawet żeby powstały jakieś przebarwienia od słońca. Ale to jest reakcja mojej skóry, dla każdego może być ona inna.
paulinne89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-06, 20:56   #2005
jeux
Przyczajenie
 
Avatar jeux
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26
Dot.: Błyszcząca się skóra ! Cera trądzikowa ! POMOCY :(

Może zacznij od odpowiedniej diety, unikaj czekolady papierosów bardzo tłustych potraw oraz fast foodów kosmetyki które uzywałem opisałem na photoblogu Tutaj. Tam również znajdziesz inne sposoby dbania o cere. Ja bym raczej uważał na produkty z alkoholem i kwasem. Przemywaj od czasu do czasu twarz rumiankiem ograniczy wydzielanie sebum i wodą pietruszkową, przpeisy na tę wodę znajdziesz w google ale rónież u mnie na blogu. Unikaj słońca to tylko powierzchowne działanie jak wypryski znikają w zasadzie póxniej robi się ich wiecej (poczytaj w internecie o działaniu słońca na sebum.) Od czasu do czasu rób maseczki oczyszczające z Ziaji znajdziesz je w saszetkach w polo czy rossmanie myj twarz co drugi dzień rano, nie za często bo może strasznie wysuszać, żelem do mycia twarzy bądz też jakims mleczkiem czy olejkiem ale uważaj na te drogeryjne przeanalizuj skład czy nie ma parafiny chociaż wątpie i innych szkodliwych składników jak alkohole łykaj humavit z lub v pomoże raczej nie zaszkodzi pij herbaty z bratka i skrzypo pokrzywy (zaparzyć torebkę herbaty ze skrzypu i pokrzywy w jednym kubku i wypić) do tego zieloną hebrate mam nadzieje że jakoś pomogłem jakmasz wiecej pytań zapytaj w komentarzach na photoblogu jest podany niżej podpisz się nickiem z tego portalu będe o tobie pamiętał )
__________________
Zapraszam na moje blogi

photoblog.pl/kosmetykiblog

beautyandwine.blogspot.co m

na fotoblogu w komentarzach można zadawać pytania :--)


Edytowane przez jeux
Czas edycji: 2014-04-06 o 20:59
jeux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 07:17   #2006
gazda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Błyszcząca się skóra ! Cera trądzikowa ! POMOCY :(

Dzięki wielki za dotychczasowe rady

Ogólnie nie mam jakiejś specjalnej diety, ale nie pale papierosów(180cm ważę 72kg).
Ale na pewno muszę troszkę ograniczyć słodycze, bo już nie pierwszy raz słyszę, że cukry wpływają na wygląd cery.

Zwracam uwagę na składy kosmetyków aby nie posiadały alkoholu
gazda21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-07, 14:17   #2007
jeux
Przyczajenie
 
Avatar jeux
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26
Dot.: Błyszcząca się skóra ! Cera trądzikowa ! POMOCY :(

Tak czekolada używki alkohol w kosmetykach parafina w kosmetykach to wróg cery. trądzik leczy się ok 6 miesięcy minimum więc zajmie ci do troche czasu ale to jak z odchudzaniem trzeba być wytrwałym.
__________________
Zapraszam na moje blogi

photoblog.pl/kosmetykiblog

beautyandwine.blogspot.co m

na fotoblogu w komentarzach można zadawać pytania :--)

jeux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 15:36   #2008
gazda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Błyszcząca się skóra ! Cera trądzikowa ! POMOCY :(

http://tigerandbear.pl/pl/p/SKINCODE...aca-30ml/16525

O ten kosmetyk chodzi Ci dokładnie ? Przyznam szczerze cena bardzo wygórowana

http://allegro.pl/skincode-maseczka-...070639902.html

a to jest ta maseczka ?

Droga firma...ale może skuteczna Wydajne są te kosmetyki ?

edit. O widze, że poprzedni post pani która polecała te kosmetyki został skasowany... A ktoś inny korzystał z nich ? Może coś więcej o nich powiedzieć ? Dzięki

Edytowane przez gazda21
Czas edycji: 2014-04-09 o 11:40
gazda21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 17:32   #2009
Asia12598
Przyczajenie
 
Avatar Asia12598
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Żelechów (Mazowieckie)
Wiadomości: 8
Unhappy Jak skutecznie pozbyc sie trądziku i blizn w wieku 15lat

Witam,jestem tu nowa ale i bardzo młoda.Wiem że są wątki na temat trądziku i blizn.Ale nic mi nie odpowiada...A jestem dość młoda osobą.Tak więc czy ktoś by mi mógł doradzić jak szybko a skutecznie pozbyć się tego problemu.Chodzę do dermatologa ale nic nie daje...Chciała bym coś taniego i dostępnego w aptece aby szybko się tego pozbyć bo szczerze psychika mi juz siada,moja buzia to jedna wielka masakra .Prosze o szybką pomoc.
Dziękuje
Asia12598 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-08, 18:05   #2010
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Jak skutecznie pozbyc sie trądziku i blizn w wieku 15lat

xx

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-04-17 o 17:01
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.