Bycie offline - luksus naszych czasów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-22, 20:58   #31
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

No ja niestety mam poważny problem z telefonem, potrafię spędzać długie godziny na przeglądaniu neta, nic konkretnego, marnuje na to całe dnie.
Wracam z pracy, jestem zmęczona, sięgam po telefon i nagle trzeba iść spać. Tak jest po prostu najłatwiej. To jest jakaś masakra. Nieraz sobie mówiłam, koniec z tym, ale jeden, dwa dni i wracam do swoich nawyków. Mi to przeszkadza i nie wiem co z tym zrobić.
Wolałabym poczytac książka lub obejrzeć serial, a nie czytać głupoty, ale jakoś nie mogę się skupić. Dlatego lubię kino, bo tam się człowiek całkowicie odcina.

Z kolei jak jestem zajęta, to w ogóle nie tęsknię za netem i o tym nie myśle. Nieraz zdarzyło mi się zapomnieć telefonu i żyć bez niego cały dzień. Jak się z kimś spotykam, to nawet nie patrzę na niego.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-02-22 o 21:00
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 21:24   #32
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

No cóż, ja pamiętam czasy sprzed ery internetu i smartfonów. Taka sobie siermiężna rzeczywistość, gdzie wiedzę czerpało się z otoczenia bądź z prasy/książek/tivi/radia. O wiele bardziej cenię te możliwości, które są teraz - poznawanie ludzi, wymiana poglądów z innymi, rozwijanie zainteresowań, zakupy czy czerpanie jakichkolwiek informacji na dowolny temat jest na wyciągnięcie ręki, a raczej kliknięcie myszką.

Jest takie powiedzenie - nożem możesz ukroić chleb, albo kogoś zabić. I to się tyczy neta. Po prostu, nie narzedzie jest ważne, ale co człowiek z nim zrobi.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 09:07   #33
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
No cóż, ja pamiętam czasy sprzed ery internetu i smartfonów. Taka sobie siermiężna rzeczywistość, gdzie wiedzę czerpało się z otoczenia bądź z prasy/książek/tivi/radia. O wiele bardziej cenię te możliwości, które są teraz - poznawanie ludzi, wymiana poglądów z innymi, rozwijanie zainteresowań, zakupy czy czerpanie jakichkolwiek informacji na dowolny temat jest na wyciągnięcie ręki, a raczej kliknięcie myszką.

Jest takie powiedzenie - nożem możesz ukroić chleb, albo kogoś zabić. I to się tyczy neta. Po prostu, nie narzedzie jest ważne, ale co człowiek z nim zrobi.

ile przypadkowych, fajnych znajomości w ogóle nie miało szans się rozwinąć, bo nie było jak pozostać w kontakcie. teraz moje przyjaciółki mieszkają w innej części Polski, spotykamy się ze 3 razy w roku, ale rozmawiamy codziennie. bez internetu i smartfonów ta ponad 20 letnia znajomość dawno by już umarła.

widzę to po mojej mamie np. jej przyjaciółka wyprowadziła się kilkadziesiąt km dalej i na początku czasem udało się spotkać, a potem to padło (bo dzieci, obowiązki, brak czasu, brak samochodu). dopiero jak na stałe weszły komunikatory i tani internet to odnowiły znajomość.

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-02-23 o 09:09
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 10:54   #34
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Telefon to wybawienie, a raczej telefon plus słuchawki uważam większość ludzi za idiotów i w wielu sytuacjach społecznych jestem w stanie wymigać się od kontaktów międzyludzkich właśnie dzięki telefonowi. Jak mam wysłuchiwać żali jakiejś babki na przystanku o tym że narzeczona jej wnuczka stosuje antykoncepcję i dlatego mieszkają tyle lat razem a dzieci nie mają (autentyk, babka gadała do mnie jak najęta) to już wolę sobie ładne zdjęcia na pintereście oglądać. Ja bym powiedziała że słuchawki są tutaj ważniejsze bo wtedy można po prostu ludzi wokół zignorować, często też czytam w komunikacji ze słuchawkami, używam ich jako odstraszacza do zbyt rozgadanych ludzi
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 11:26   #35
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Telefon też przybliża do kultury. Nie uważam, żeby to fraza była do końca trafna. Oczywiście mogę mieć książkę i z nią jeździć i wracać z pracy, ale mogę mieć to też na telefonie. Korzystanie z telefonu to nie tylko bezmyślne konsumowanie SM.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 12:17   #36
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Ja nie mogę czytać w autobusie, bo mam chorobę lokomocyjną. Z książką daję sobie rade wyłącznie w pociągu. A na słuchawkach chętnie mam audiobooka, albo wykłady z Youtube. Opcjonalnie, kiedy muszę sie odprężyć, telefon jest odtwarzaczem muzyki.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-23, 19:41   #37
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Mam podobnie. Jak nie mam konkretnych planów po pracy to marnuję zbyt dużo czasu w telefonie.

A np. na wakacjach kiedy każdy dzień mam zajęty spędzam w nim max 30min.

Zima jest pod tym kątem najgorsza, na szczęście zbliża się wiosna i łatwiej będzie organizować czas poza domem

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Chciałam zacytować post Golterii, ale coś poszło nie tak :/
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-23, 20:42   #38
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

A to nie jest Twój sposób na odpoczynek umysłowy? Na wakacjach go po prostu nie potrzebujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-24, 17:21   #39
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Ogólnie to potrzebuję być na bieżąco z sm, ale ostatnio staram się trochę przekształcić swoje nawyki. Zamiast ciągłego przeglądania tel i odświeżania apek, przestawiam się, żeby wyciągać go tylko w określonych momentach, albo po/przy jakichś innych czynnościach. Przykładowo: robię trening i wtedy w ogóle z niego nie korzystam. Jak skończę to dopiero leci przegląd przez określony czas. Stopniowo zmniejszam w skali np tygodnia - 1 tydzień 20 min, 2 - 15 min, 3- 10min, itd. Akurat trochę ochłonę, zejdzie temperatura i wtedy lecę pod prysznic. I tak sobie kombinuję z różnymi nawykami, a przegląd sm chcę sobie zostawić na moment, kiedy będę przy pc o godzinie X.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-27, 16:50   #40
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Bycie offline - luksus naszych czasów

Ja sama dość często korzystam z telefonu - na spacerze włączam sobie podcast, w zbiorkomie przeglądam newsy, no ogólnie umilam sobie czas. Coś, czego absolutnie nienawidzę, to kiedy ktoś umawia się ze mną na kawę czy cokolwiek, a potem siedzi z nosem w telefonie. Nie mówię o sprawdzeniu czegoś, czy odpisaniu krótko na sms, tylko na przykład o pisaniu ciągle na messengerze. Jako że nie lubię się zastanawiać, czy nie przeszkadzam, to kolejnego spotkania na ogół nie ma, nawet jeśli to dobra znajoma sprzed lat.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-27 17:50:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.