Problem z siostra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-23, 10:32   #1
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790

Problem z siostra


Rok temu wyprowadzilam sie od rodzicow poniewaz chcialam zaczac nowe zycie. W domu mialam nieciekawa sytuacje wiec od dawna myslalam o wyprowadzce. W dodatku zakochalam sie w facecie starszym o 14 lat i to z nim mieszkam. Wyprowadzilam sie do innego miasta (tego w ktorym mieszka moj facet), niestety w tym samym miescie mieszka moja siostra. Ona mnie wrecz przesladuje. Nie wie ze kogos mam ale cos podejrzewa. Ciagle do mnie wydzwania i kaze do siebie przychodzic na rozmowe bo ktos mnie gdzies z kims widzial i musze sie tlumaczyc kto to jest nawet jak gdzies wyjde z kolega. Wiem ze popelniam blad ze do niej chodze, ze odbieram telefony itd, ale chodzi mi tylko i wylacznie o moich rodzicow. Jakby sie dowiedzieli ze jestem z tym facetem to by mnie znienawidzili a moja siostra tylko czeka na okazje zeby do nich na mnie doniesc.
Czasem odechciewa mi sie zyc i zastanawiam sie czy nie popelnilam bledu ze jestem z czlowiekiem ktorego kocham najbardziej na swiecie (wiem ze to glupie ze tak mysle). Gdy wychodze z nim na miasto caly czas mi sie wydaje ze ona gdzies tam jest i mnie zobaczy. Caly czas czuje na sobie jej wzrok. Czuje sie wrecz przesladowana. Wiem ze ta sytuacja wydaje sie glupia ale ja nie wiem co mam robic.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:38   #2
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Problem z siostra

Martynka, i tak wykazałas sie odwagą, ze wyprowadziłas się z domu. Jak dla mnie najlepszym, rozwiązaniem byłoby wziąc głęboki wdech i przeprowadzic rozmowę najpierw z rodzicami i na spokojnie im powiedziec o Twoim związku, napewno będzie im ciężko zrozumiec to...ale to nie oni się z Nim wiążą, ale Ty! Wiesz, ja tez miałam stracha przed powiedzeniem mamie o swoim TŻcie ( starszyu, obcokrajowiec, rozwodnik) ale zaczełam najpierw od tego, ze mi na nim zalezy, ze jest dobrym człowiekiem, ciepłym...zaczełam jej o nim opowiadac a na koncu powiedziałam to, co moze szokowac.poszło gładko! Radze Tobie tak samo zrobic, inaczej Twoi rodzice stracą zaufanie do Ciebie i będą miec Ci za złe, jesli dowiedzą się tego nie od CIebie a np od Twojej siostry.
a ona? z nią tez pogadaj....w koncu i tak sie predzej czy pozniej dowie..jesli rodzice będą wiedziec najpierw ona juz im nie namiesza za bardzo. Wytłumacz jej, ze jestes dorosła i masz prawo do własnego zycia.
Nie będzie łatwo, ale moim zdaniem prawda powiedziana najszybciej i w najdelikatnijeszy sposónb będzie najlepszym rozwiązaniem!
powodzenia!!!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:42   #3
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Rok temu wyprowadzilam sie od rodzicow poniewaz chcialam zaczac nowe zycie. W domu mialam nieciekawa sytuacje wiec od dawna myslalam o wyprowadzce. W dodatku zakochalam sie w facecie starszym o 14 lat i to z nim mieszkam. Wyprowadzilam sie do innego miasta (tego w ktorym mieszka moj facet), niestety w tym samym miescie mieszka moja siostra. Ona mnie wrecz przesladuje. Nie wie ze kogos mam ale cos podejrzewa. Ciagle do mnie wydzwania i kaze do siebie przychodzic na rozmowe bo ktos mnie gdzies z kims widzial i musze sie tlumaczyc kto to jest nawet jak gdzies wyjde z kolega. Wiem ze popelniam blad ze do niej chodze, ze odbieram telefony itd, ale chodzi mi tylko i wylacznie o moich rodzicow. Jakby sie dowiedzieli ze jestem z tym facetem to by mnie znienawidzili a moja siostra tylko czeka na okazje zeby do nich na mnie doniesc.
Czasem odechciewa mi sie zyc i zastanawiam sie czy nie popelnilam bledu ze jestem z czlowiekiem ktorego kocham najbardziej na swiecie (wiem ze to glupie ze tak mysle). Gdy wychodze z nim na miasto caly czas mi sie wydaje ze ona gdzies tam jest i mnie zobaczy. Caly czas czuje na sobie jej wzrok. Czuje sie wrecz przesladowana. Wiem ze ta sytuacja wydaje sie glupia ale ja nie wiem co mam robic.
Ta sytuacja nie jest głupia tylko patologiczna, ile Ty masz lat?

Naprawdę masz teraz 19 lat, a ten facet ma już 33 lata?

Mieszkasz z tym facetem, a co na to Twoja rodzina? Co im nakłamałaś, że gdzie i z kim mieszkasz?

Jak długo zamierzasz żyć w kłamstwie?

Popieram zachowanie Twojej siostry. Powinnaś docenić to, że się o Ciebie martwi.

Popełniasz bardzo duży bląd mieszkając z tym facetem i ukrywając się przed siostrą.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:46   #4
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Ta sytuacja nie jest głupia tylko patologiczna, ile Ty masz lat?

Naprawdę masz teraz 19 lat, a ten facet ma już 33 lata?

Mieszkasz z tym facetem, a co na to Twoja rodzina? Co im nakłamałaś, że gdzie i z kim mieszkasz?

Jak długo zamierzasz żyć w kłamstwie?

Popieram zachowanie Twojej siostry. Powinnaś docenić to, że się o Ciebie martwi.

Popełniasz bardzo duży bląd mieszkając z tym facetem i ukrywając się przed siostrą.
Wybacz, jak mozesz ją oceniac? są 19 latki z wyglądem i umysłem 15 latki, ale także sa i dojrzałe dziewczyny myślące powaznie nie możesz generalizowac ...!
Oczywiscie nie mam zamiaru bronic autorki, poniewaz powinna powiedziec rodzinie o swoim zyciu, planach, ale nie mozna na nią w ten sposób najeżdzac, a Twoją wypowiedz odebrałam jakby conajmniej jakies przestępstwo popełniła.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:49   #5
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Popieram zachowanie Twojej siostry. Powinnaś docenić to, że się o Ciebie martwi.

Popełniasz bardzo duży bląd mieszkając z tym facetem i ukrywając się przed siostrą.
Po pierwsze to moja "kochana" siostra sie o mnie nie martwi tylko szuka pretekstu zeby rodzice mnie znienawidzili bo takim sposobem odwroci ich uwage od siebie.

Po drugie mieszkam z nim bo Go kocham.

Po trzecie ukrywam sie przed nia bo nie mam wyboru.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:50   #6
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Problem z siostra

Ja też uważam że nie powinnaś kłamać,Skoro wyprowadziłaś sie z domu i jesteś samodzielna to masz prawo do samodzielnych decyzji.Rodzina powinna to uszanowac,ale nie powinnas okłamywać bliskich nie sądzę żeby Cie znienawidzili,właściwie to jestem tego pewna.Jeśli czujesz że jesteś dorosła to jak dorosła postępuj i graj uczciwie.
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 10:55   #7
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Oczywiscie nie mam zamiaru bronic autorki, poniewaz powinna powiedziec rodzinie o swoim zyciu, planach,
Caly problem polega na tym ze kiedys rozmawialam na ten temat z matka i ona powiedziala ze nigdy nie pozwoli na to zebym z nim byla bo zniszcze zycie sobie i rodzinie (nawet Go nie zna a juz zaklada ze jest zlym czlowiekiem). Udalo mi sie z nim zamieszkac tylko dlatego ze matka mysli ze zerwalam z nim kontakty, inaczej nie pozwolilaby mi sie wyprowadzic z domu (chociaz nie mialaby prawa mnie zatrzymac ale to juz inna bajka).
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 10:58   #8
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Wybacz, jak mozesz ją oceniac? są 19 latki z wyglądem i umysłem 15 latki, ale także sa i dojrzałe dziewczyny myślące powaznie nie możesz generalizowac ...!
Oczywiscie nie mam zamiaru bronic autorki, poniewaz powinna powiedziec rodzinie o swoim zyciu, planach, ale nie mozna na nią w ten sposób najeżdzac, a Twoją wypowiedz odebrałam jakby conajmniej jakies przestępstwo popełniła.

Zachowanie Martyny, wyprowadzka w wieku 18 lat z domu z ukryciem prawdy, gdzie i z kim mieszka, kłamanie własnej siostrze i rodzicom świadczy o niedorosłości właśnie, raczej typem umysłu 15-latki, zabawa w "kotka i myszkę", czy mnie dzisiaj siostra spotka na spacerze i odkryje prawdę, czy też znowu mi się uda ją oszukać....

Ja nie generalizuję i nie atakuję autorki wątki, staram się dać jej do zrozumienia, że postępuje źle i dziecinnie. Tak nie zachowują sie osoby dorosłe.

Jeżeli jej wybór padł na o 14 lat starszego faceta, to skoro uważa się za dorosłą, powinna o tym poinformować swoją rodzinę, a nie bawić się w ciuciubabkę. Niech jedzioe i przedstawi faceta mamie i ojcu, wszak ponoć dorosła już jest ?!
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:06   #9
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość

Jeżeli jej wybór padł na o 14 lat starszego faceta, to skoro uważa się za dorosłą, powinna o tym poinformować swoją rodzinę, a nie bawić się w ciuciubabkę. Niech jedzioe i przedstawi faceta mamie i ojcu, wszak ponoć dorosła już jest ?!
Powyzej napisalam ze kiedys rozmawialam z matka na Jego temat, nie moge go jej przedstawic bo ona nie chce go widziec, nie chce go znac...
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:07   #10
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Caly problem polega na tym ze kiedys rozmawialam na ten temat z matka i ona powiedziala ze nigdy nie pozwoli na to zebym z nim byla bo zniszcze zycie sobie i rodzinie (nawet Go nie zna a juz zaklada ze jest zlym czlowiekiem). Udalo mi sie z nim zamieszkac tylko dlatego ze matka mysli ze zerwalam z nim kontakty, inaczej nie pozwolilaby mi sie wyprowadzic z domu (chociaz nie mialaby prawa mnie zatrzymac ale to juz inna bajka).

Moze reagują tak dlatego że wcześniej byłaś jeszcze młodsza no i oszukiwałaś ich ...
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:08   #11
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Problem z siostra

A jak ty sobie to wyobrażasz na dłuższą metę?

Skoro go kochasz, to pewno chcesz z nim być do końca życia? Założyć rodzine? Mieć dzieci? Wziąć ślub? Wspólnie tworzyć przyszłość? (kojeność przypadkowa)
I niby wsztstko TO ma się odbyć bez udziału i wiedzy Twoich rodziców i siostry? Tak na chłopski rozum - to cholernie nielogiczne!

Dorosłość polega m.in na tym, że trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów i planowac życie długoterminowo. Kłamstwo (szczególnie takie!) zawsze wyjdzie na jaw, zawsze!

Dlaczego Twoja mama ma jakieś awersje do Twojego chłopaka? Może jest rozwodnikiem? Ma dzieci z innego związku? Jak długo się znacie? Jak się poznaliście? Niestety, wiązanie się z osobą starszą o 15 lat niesie za sobą pewne konsekwencje...
Jak Twój chłopak traktuje całą tą sytuację? Wie o tym, że okłamujesz rodziców?
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 11:08   #12
KolorowyZawrotGlowy
Przyczajenie
 
Avatar KolorowyZawrotGlowy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zielony pokój.
Wiadomości: 12
Dot.: Problem z siostra

Wydaje mi się, że nikt nie powinien Cię oceniać bo jeżeli ktoś nie był w takiej sytuacji jak Ty to nie ma prawa gadać, ze robisz głupio itd. bo kilka zdać opisujących Twoja obecną sytuację tak naprawdę niewiele nam mówi o Twoim życiu.

Po pierwsze na myśl nasuwa mi się pytanie czy Ty utrzymujesz w miarę rozsądne stosunki z rodzicami? Jakieś niedzielne obiadki czy też pozorne zwierzenia mają miejsce?;>
Po drugie co do wieku Twojego partnera hm. no jest to spora różnica wieku, ale zdecydowanie jest to przeszkoda do pokonania. Tylko musisz rozsądnie patrzeć na rzeczywistość i nie zakładać z góry, że będziesz z nim do końca życia. Jest to taka różnica wieku która może Wam zacząć przeszkadzać po jakimś czasie. Mogą wtedy wyjść różnice poglądów na świat i na Wasze wspólne życie związane z różnicą wieku.
A powiem Ci jeszcze tylko tyle, że tego, że rodzice Cię znienawidzą to nie musisz sie bać. Na pewno zrobią awanturę, ale "Rodzic" wybaczy wszystko i kocha mimo wszystko Na pewno pokrzyczą bo wyobrazili sobie inną przyszłość dla Ciebie. Kiedy jednak zobaczą, że ten facet jest w porządku i Cię kocha i jest w stanie Cię uszczęśliwić to wszystko powinno się poukładać Tylko podstawą jest ROZMOWA i wyznanie prawy.

Życzę POWODZENIA
__________________

Życie po to jest żeby je przeżyć
Trzeba komuś zaufać, w coś wreszcie uwierzyć

Daj sobie wreszcie kredyt zaufania
Masz mało do starcienia, bardzo dużo do zyskania

Ale musisz uwierzyć w siebie, uwierzyć szczerze!

KolorowyZawrotGlowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:13   #13
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Rok temu wyprowadzilam sie od rodzicow poniewaz chcialam zaczac nowe zycie. W domu mialam nieciekawa sytuacje wiec od dawna myslalam o wyprowadzce. W dodatku zakochalam sie w facecie starszym o 14 lat i to z nim mieszkam.
Wyprowadziłaś się z domu, z powodu konfilków oraz problemów rodzinnych? Czy może powodem jednak był bardziej twój 14lat starszy facet?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wyprowadzilam sie do innego miasta (tego w ktorym mieszka moj facet), niestety w tym samym miescie mieszka moja siostra. Ona mnie wrecz przesladuje. Nie wie ze kogos mam ale cos podejrzewa. Ciagle do mnie wydzwania i kaze do siebie przychodzic na rozmowe bo ktos mnie gdzies z kims widzial i musze sie tlumaczyc kto to jest nawet jak gdzies wyjde z kolega.
A co w tym dziwnego, że rodzona siostra interesuje się twoim życiem? Czy jest coś nie tak, jeżeli rodzeństwo chce ze sobą utrzymywać kontakt, gdy nie mieszka już w domu rodzinnym? Cóż złego jest w zachowaniu siostry, która być może martwi się o ciebie, chce wiedzieć jak sobie radzisz, czy układasz sobie z kimś życie?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wiem ze popelniam blad ze do niej chodze, ze odbieram telefony itd...
O czym ty mówisz? Jak błędem może być odbieranie telefonów od siostry?
Czy ty chciałaś zupełnie się odizolować od świata zewnętrznego, żyć tylko miłością do swojego faceta, a rodzinę, w tym siostrę, mieć w poważaniu?
Być może błąd popełniłaś, ale zupełnie gdzie indziej...

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
...ale chodzi mi tylko i wylacznie o moich rodzicow. Jakby sie dowiedzieli ze jestem z tym facetem to by mnie znienawidzili a moja siostra tylko czeka na okazje zeby do nich na mnie doniesc.
Skąd masz taką pewność?
Przecież rodzice to osoby, które cię kochają, które cię wychowały, troszczyły się o ciebie, zapewniały warunki do życia. Myślisz, że z dnia na dzień potrafiliby znienawidzieć córkę? A może znają tego 33letniego pana, wiedzą o nim coś, czego nie tolerują i są przekonani, że nie jest on dobrym kandydatem do związku, dla ciebie?
Czemu twoja siostra miałaby psuć relacje między tobą, a twoimi rodzicami?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Czasem odechciewa mi sie zyc i zastanawiam sie czy nie popelnilam bledu ze jestem z czlowiekiem ktorego kocham najbardziej na swiecie (wiem ze to glupie ze tak mysle). Gdy wychodze z nim na miasto caly czas mi sie wydaje ze ona gdzies tam jest i mnie zobaczy. Caly czas czuje na sobie jej wzrok. Czuje sie wrecz przesladowana. Wiem ze ta sytuacja wydaje sie glupia ale ja nie wiem co mam robic.
A z jakiego to powodu odechciewa ci się żyć?
Właściwie masz wszystko, czego chciałaś. Mieszkasz z dala od rodziców, z kochającym facetem, więc w czym problem?
Chyba w kwestii sumienia?

Wyprowadzając się myślałaś, że jakoś to będzie, rodzice nie dowiedzą się z kim jesteś, z kim mieszkasz. Myślałaś może, że wcale nie będzie to takie trudne. A jednak jest. Miałaś w planach okłamywać ich przez całe życie, a na łożu śmierci wyznać prawdę? Jaki miałaś plan, na to, co się dzieje?

Przemyśl sobie sprawę i przygotuj się na rozmowę z rodziną. Powiedz im prawdę.
Jeśli nie ułoży ci się z tym panem, to będziesz miała chociaż oparcie, gdy wrócisz do domu, a tak zostaniesz sama jak palec... ze swoimi kłamstwami.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:17   #14
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
A jak ty sobie to wyobrażasz na dłuższą metę?

Może jest rozwodnikiem? Ma dzieci z innego związku? Jak długo się znacie? Jak się poznaliście? Niestety, wiązanie się z osobą starszą o 15 lat niesie za sobą pewne konsekwencje...
Jak Twój chłopak traktuje całą tą sytuację? Wie o tym, że okłamujesz rodziców?
Nie mam nic do ukrycia. Mial zone i ma dziecko ale nie wydaje mi sie zeby to dawalo mojej matce powod do tego zeby go przekreslac. Rozwod nie byl z jego winy, wiem o tym od osob ktore go dobrze znaja. A moja wina nie jest to ze pokochalam akurat tego czlowieka i wydaje mi sie ze mam do tego prawo.
On wie ze oklamuje moich rodzicow, czasem mowi ze lepiej byloby jakbym im powiedziala ale wie jaka mam sytuacje z rodzicami i zawsze mowi ze decyzja nalezy do mnie bo wie ze jesli im powiem to urzadza mi prawdziwe pieklo.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:21   #15
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Nie mam nic do ukrycia. Mial zone i ma dziecko ale nie wydaje mi sie zeby to dawalo mojej matce powod do tego zeby go przekreslac. Rozwod nie byl z jego winy, wiem o tym od osob ktore go dobrze znaja. A moja wina nie jest to ze pokochalam akurat tego czlowieka i wydaje mi sie ze mam do tego prawo.
On wie ze oklamuje moich rodzicow, czasem mowi ze lepiej byloby jakbym im powiedziala ale wie jaka mam sytuacje z rodzicami i zawsze mowi ze decyzja nalezy do mnie bo wie ze jesli im powiem to urzadza mi prawdziwe pieklo.
yh ja Ciebie rozumiem, znam ten strach ...ale nie myślałas, aby z nim pojechac do rodziców? moze jak go zobaczą, moze jak sie odezwie, jak cos powie....musisz DAM IM SZANSĘ poznania go. wtedy bedziesz miała czyste sumienie, ze zrobiłas wszystko co w Twojej mocy aby było dobrze. Jesli Cie wywalą z domu razem z nim , nie będą się odzywac- tylko o nich swiadczy, ważne Martynko abys TY była wporządku!
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:24   #16
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
yh ja Ciebie rozumiem, znam ten strach ...ale nie myślałas, aby z nim pojechac do rodziców? moze jak go zobaczą, moze jak sie odezwie, jak cos powie....musisz DAM IM SZANSĘ poznania go. wtedy bedziesz miała czyste sumienie, ze zrobiłas wszystko co w Twojej mocy aby było dobrze. Jesli Cie wywalą z domu razem z nim , nie będą się odzywac- tylko o nich swiadczy, ważne Martynko abys TY była wporządku!
Wiem ze w koncu bede musiala to zrobic ale narazie nie czuje sie na silach. Po drugie bede musiala go przekonac zeby ze mna pojechal do rodzicow bo dobrze wie jak mnie traktowali jak z nimi mieszkalam i powiedzial ze nie ma ochoty ich poznawac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:30   #17
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wiem ze w koncu bede musiala to zrobic ale narazie nie czuje sie na silach. Po drugie bede musiala go przekonac zeby ze mna pojechal do rodzicow bo dobrze wie jak mnie traktowali jak z nimi mieszkalam i powiedzial ze nie ma ochoty ich poznawac.
Było Ci z nimi bardzo źle gdy z nimi mieszkałaś.?
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:35   #18
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Natek89 Pokaż wiadomość
Było Ci z nimi bardzo źle gdy z nimi mieszkałaś.?
Tak, nie wiem dlaczego mnie zle traktowali. To ja zajmowalam sie domem i im caly czas pomagalam. Gdy znajomi zapraszali mnie na imprezy zawsze musialam odmawiac bo matka zawsze wynalazla mi jakies zajecie. Zdarzalo sie ze pojechalam do kolezanki a po 2 godzinach telefon od matki, robila awanture ze siedze u kolezanki a ona w domu sama siedzi i musi wszystko robic.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:39   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problem z siostra

Utrzymujesz sie sama ?stac cie na samodzielne zycie ?jesli tak to bardzo sie dziwie ze zachowujesz sie jak gówniara i nie potrafisz byc szczera z rodziną .Swoja droga rodzina robiac zakazy tez wydaje mi sie srednio dojrzala.

Czy kiedykolwiek rodzian miala szanse go poznac ?

zacznijcie sie zachowywac jak normalni ,dorosli ludzie ,zrob obiad i zapros rodzicow ale wczesniej ich uprzedz.
albo kup kwiaty i jedz do swoich rodzicow z nim

dziwne ze 30 letni facet nie potrafi sie zachowac chcac byc z toba i planujac wspolna przyszlosc,chyba powinnien zadba co dobre stosunki przede wszytskim twoje z twoimi wlasnymi rodzicami, w koncu to byc moze beda dziadkowie waszych dzieci .

Jesli nie stac cie na samodzielne zycie
to sie nie dziwie sie ze oklamujesz rodzine bo gdy facet cie wykopie to dokad wrocisz ?

do rodzicow .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-23, 11:40   #20
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tak, nie wiem dlaczego mnie zle traktowali. To ja zajmowalam sie domem i im caly czas pomagalam. Gdy znajomi zapraszali mnie na imprezy zawsze musialam odmawiac bo matka zawsze wynalazla mi jakies zajecie. Zdarzalo sie ze pojechalam do kolezanki a po 2 godzinach telefon od matki, robila awanture ze siedze u kolezanki a ona w domu sama siedzi i musi wszystko robic.
Myślę że powinnaś powiedzieć rodzicom jak się czujesz.Poza tym przedstawić faceta.Jeśli go nie zaakceptują to ich sprawa Ty nie będziesz się ukrywac i cały stres z tym związany odejdzie
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:44   #21
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jesli nie stac cie na samodzielne zycie
to sie nie dziwie sie ze oklamujesz rodzine bo gdy facet cie wykopie to dokad wrocisz ?

do rodzicow .
Nie wroce do nich, sama jestem w stanie sie utrzymac. Wiem ze pewnie niektorzy mysla ze jak sie jest z duzo starszym facetem to robi sie to dla kasy i jest sie na jego utrzymaniu ale w moim zwiazku to sie nie sprawdza, jestem z nim bo go kocham.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 11:55   #22
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Tak, nie wiem dlaczego mnie zle traktowali. To ja zajmowalam sie domem i im caly czas pomagalam.

To, że zajmowałaś się domem i pomagałaś swoim rodzicom, nazywasz złym traktowaniem ?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Gdy znajomi zapraszali mnie na imprezy zawsze musialam odmawiac bo matka zawsze wynalazla mi jakies zajecie.

Naprawdę ZAWSZE musiałaś odmawiać udział w imprezach, bo NIGDY na nich nie byłaś? A może nie były to najlepsze imprezey dla Ciebie i Twoja mama Cię przed nimi chciała uchronić ?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Zdarzalo sie ze pojechalam do kolezanki a po 2 godzinach telefon od matki, robila awanture ze siedze u kolezanki a ona w domu sama siedzi i musi wszystko robic.

Pobyt 2 godzinny u koleżanki, to wystarczający czas aby się zrelaksować, ale skoro wychodziłaś na dłużej, to chyba mogłaś zapytać o której najpóźniej możesz wrócić?

Nie byłoby wtedy problemu.

A pomoc mamie, gdy wiesz, że jest sama w domu, nie jest złym traktowaniem przez rodzinę.

Mam wrażenie, że Twoja rodzina Ci nie ufa, możliwe, że kłamałaś już wcześniej i zostałaś na tym przyłapana.

Najgorsze, że nadal brniesz w kłamstwie i oszukiwaniu swojej rodziny, a tu żalisz się, że Cię źle traktowali i że siostra za bardzo się interesuje Twoim życiem.

Na Boga, wszak to siostra Twoja jest, martwi się o Ciebie bo ma do tego oczywiste powody a Ty ją posądzasz, że chce dzięki Tobie odwrócić uwagę od siebie, chyba ona to przy Tobie anioł jest po prostu i w taki sposób jak Ty rodziców nie okłamuje.

Okłamałaś mamę, że zerwałaś z tym facetem, jak ona może w ogóle Tobie zaufać?


__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 12:08   #23
Natek89
Zadomowienie
 
Avatar Natek89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: aktualnie z Wrocławia
Wiadomości: 1 741
Dot.: Problem z siostra

Nie przesadzałabym ....Też mam 19 lat i nie wyobrażam sobie żeby mama wybierała mi facetów co więcej ona też raczej sobie tego nie wyobraża....Sądze że wszystko sprowadza się do zaufania i zrozumienia...ale do tego obie strony muszą mieć dobre chęci.Nie kłamałabym....Wyda się i niepotrzebnie zranisz rodziców.Powiesz..w końcu przełkną tym bardziej że jesteś samodzielna.
Natek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 12:14   #24
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Problem z siostra

dziwie sie bo skoro mialas odwage wyprowdzic sie z domu...zwiazac sie z duzo starszym od siebie mezczyzna to dlaczego brak ci odwagi zeby doknczyc dziela i poinformowac o tym rodzine..nierozumiem
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 12:20   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Zachowanie Martyny, wyprowadzka w wieku 18 lat z domu z ukryciem prawdy, gdzie i z kim mieszka, kłamanie własnej siostrze i rodzicom świadczy o niedorosłości właśnie, raczej typem umysłu 15-latki, zabawa w "kotka i myszkę", czy mnie dzisiaj siostra spotka na spacerze i odkryje prawdę, czy też znowu mi się uda ją oszukać....

Ja nie generalizuję i nie atakuję autorki wątki, staram się dać jej do zrozumienia, że postępuje źle i dziecinnie. Tak nie zachowują sie osoby dorosłe.

Jeżeli jej wybór padł na o 14 lat starszego faceta, to skoro uważa się za dorosłą, powinna o tym poinformować swoją rodzinę, a nie bawić się w ciuciubabkę. Niech jedzioe i przedstawi faceta mamie i ojcu, wszak ponoć dorosła już jest ?!
Masz rację, to zachowanie jest bardzo dziecinne.

Martyna, słuchaj... A co właściwie za "piekło" mogą Ci urządzić rodzice, skoro nie mieszkasz już z nimi, sama się utrzymujesz? Mogą co najwyżej powiedzieć, że w takim razie nie chcą Cię widzieć, ale z tego co zrozumiałam i tak teraz nie widujesz się z nimi i masz do nich jakiś żal. Poza tym tak by powiedzieli tylko wtedy, gdy naprawdę by im nie zależało na kontakcie.
Może źle oceniasz sytuację, może mają jakieś swoje powody by nie akceptować Twojego faceta? Może dla nich ta różnica wieku jest za duża? Może się boją o Ciebie? Nawet jeśli wychowywali Cię dość rygorystycznie, to wcale nie znaczy, że chcieli Ci zrobić krzywdę, bardzo możliwe, że chcieli dla Ciebie jak najlepiej.

To co teraz robisz jest bez sensu, nie jesteś w stanie utrzymywać tego w tajemnicy w nieskończoność i prędzej czy później sprawa i tak się "sypnie". Więc lepiej już teraz powiedz rodzinie co jest grane, przynajmniej przestaniesz się stresować wychodząc na ulicę.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 12:36   #26
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
To, że zajmowałaś się domem i pomagałaś swoim rodzicom, nazywasz złym traktowaniem ?


Nie, napisalam ze zawsze im pomagalam DLATEGO nie rozumiem tego ze mnie zle traktowali, zawsze mogli na mnie liczyc, zalatwialam za nich sprawy, nigdy ich nie zawiodlam gdy mnie potrzebowali.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Naprawdę ZAWSZE musiałaś odmawiać udział w imprezach, bo NIGDY na nich nie byłaś? A może nie były to najlepsze imprezey dla Ciebie i Twoja mama Cię przed nimi chciała uchronić ?
To byly normalne imprezy u znajomych, ktorych moja matka znala i nie miala do nich zastrzezen wiec nie miala powodu zeby mi zabraniac tam chodzic. To poprostu bylo jej widzi mi sie.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Pobyt 2 godzinny u koleżanki, to wystarczający czas aby się zrelaksować, ale skoro wychodziłaś na dłużej, to chyba mogłaś zapytać o której najpóźniej możesz wrócić?

Nie byłoby wtedy problemu.


Myslisz ze tak sobie wychodzilam i nie mowilam kiedy wroce? Zawsze jej o wszystkim mowilam gdzie i kiedy wychodze, mieszkalam u rodzicow wiec ich informowalam. Skoro powiedzialam ze wroce na nastepny dzien i sie matka na to zgodzila to nie wydaje mi sie zeby to bylo normalne ze dzwoni po 2 godzinach i kaze wracac bo cos tam sobie wymyslila.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
A pomoc mamie, gdy wiesz, że jest sama w domu, nie jest złym traktowaniem przez rodzinę.


A Ty caly czas siedzisz ze swoja matka w domu gdy jest sama bo Ona tak chce?
Pomagac to jej pomagalam wtedy gdy faktycznie byla taka potrzeba a nie sytuacja kiedy po mnie dzwoni a gdy wracam do domu to sie okazuje ze jeszcze zadnej roboty nie ma. Dopiero pozniej mi cos wymyslala zeby sie nade mna poznecac, bo pozniej miala satysfakcje ze itak wyszlo na jej. Jak mialas normalna matke to sie ciesze ze chociaz Ty mialas szczescie, ale nie kazdy je ma, nawet nie wiesz jak matka potrafi traktowac dziecko.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że Twoja rodzina Ci nie ufa, możliwe, że kłamałaś już wcześniej i zostałaś na tym przyłapana.


I tu sie mylisz, nie klamalam wiec nie mieli na czym mnie przylapac, mowilam im prawde o wszystkim i moze to byl blad, moze powinnam byla dobrze sie bawic tak jak moi rowiesnicy i klamac rodzicom w zywe oczy, wymyslac bajeczki ze nie bylam na imprezie tylko gdzies indziej, zawsze bym znalazla kogos kto by mnie kryl. To klamstwo ktore dotyczy mieszkania z moim facetem to pierwsze moje klamstwo wobec rodzicow. Oczywiscie swieta nie jestem bo za czasow szkolnych zdarzalo sie ze dostalam pale i w domu nic o tym nie powiedzialam ale nie o takich klamstewkach teraz mowa.

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Na Boga, wszak to siostra Twoja jest, martwi się o Ciebie bo ma do tego oczywiste powody a Ty ją posądzasz, że chce dzięki Tobie odwrócić uwagę od siebie, chyba ona to przy Tobie anioł jest po prostu i w taki sposób jak Ty rodziców nie okłamuje.


Taki z niej aniol ze nie raz jej d**e krylam przed rodzicami i poprostu udawalam ze niektorych rzeczy nie widze, teraz wiem ze zle zrobilam, moglam mowic o wszystkim o czym wiedzialam bo teraz wiem ze ona by na mnie powiedziala wszystko.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 13:44   #27
Elliannia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Zewsząd
Wiadomości: 3 739
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Pobyt 2 godzinny u koleżanki, to wystarczający czas aby się zrelaksować, ale skoro wychodziłaś na dłużej, to chyba mogłaś zapytać o której najpóźniej możesz wrócić?

Nie byłoby wtedy problemu.

A pomoc mamie, gdy wiesz, że jest sama w domu, nie jest złym traktowaniem przez rodzinę.

Mam wrażenie, że Twoja rodzina Ci nie ufa, możliwe, że kłamałaś już wcześniej i zostałaś na tym przyłapana.

Najgorsze, że nadal brniesz w kłamstwie i oszukiwaniu swojej rodziny, a tu żalisz się, że Cię źle traktowali i że siostra za bardzo się interesuje Twoim życiem.

Na Boga, wszak to siostra Twoja jest, martwi się o Ciebie bo ma do tego oczywiste powody a Ty ją posądzasz, że chce dzięki Tobie odwrócić uwagę od siebie, chyba ona to przy Tobie anioł jest po prostu i w taki sposób jak Ty rodziców nie okłamuje.

Okłamałaś mamę, że zerwałaś z tym facetem, jak ona może w ogóle Tobie zaufać?



Evo, zgadzam się z Tobą w 100%.
Tym bardziej, że moja mama miała , za przeproszeniem, nosa do facetów - i zawsze jak od niej usłyszałam 'dziecko, odpuść, on Cię skrzywdzi' - to się okazywało prawdą, i to świętą prawdą.
Jeśli decydujesz się na życie z nim - to dlaczego w ukryciu? Od czasu wyprowadzki nie kontaktujesz sie z rodzicami? Nie widujesz się z nimi?
Ja mam 25 lat, jak miałam 19 wyjechałam na studia i mieszkałam ze znajomymi, a rodzice i tak czuli potrzebę rozmawiania ze mną, widywania mnie w niektóre weekendy, nie tylko od większego święta - zresztą do teraz tak jest, a już mieszkam z tż, na swoim, prowadzimy własny dom, a ja tak czy siak mam wewnętrzną potrzebę zadzwonienia do mamy że wszystko jest w porządku, zobaczenia się z nią od czasu do czasu - to są więzi rodzinne. Dziwi mnie, że autorka takiej potrzeby nie ma.
I ogólnie wybacz, ale dla mnie związek w takim wieku, z mężczyzną starszym o tyle lat, jest trochę smieszny - zwłaszcza że mam pod ręką identyczny, skończyło się tym że ją 'zbęckał', mają dziecko, a on się teraz po niej wozi i gra wielkiego mistrza, bo co ona gówniara może wiedzieć o życiu w porównaniu do nieg, kompletnie nie liczy się z jej zdaniem i potrzebami, w ogóle jej nie szanuje. A na początku tak pięknie było, cudownie, harlequinowo wręcz. Wcale nie dziwię się Twojej siostrze, że chce Ci przemówić do rozsądku - jeśli sprawa wyjdzie na jaw, Twoi rodzice w końcu przejrzą na oczy i spróbują znaleźć sposó, żebyś i Ty przejrzała.
__________________
Zawsze jest trochę prawdy w każdym "żartowałam", trochę wiedzy w każdym "nie wiem", trochę emocji w każdym "nie obchodzi mnie to" i trochę bólu w każdym "u mnie wszystko w porządku"
...


Elliannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 13:52   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
To, że zajmowałaś się domem i pomagałaś swoim rodzicom, nazywasz złym traktowaniem ?

Naprawdę ZAWSZE musiałaś odmawiać udział w imprezach, bo NIGDY na nich nie byłaś? A może nie były to najlepsze imprezey dla Ciebie i Twoja mama Cię przed nimi chciała uchronić ?

Pobyt 2 godzinny u koleżanki, to wystarczający czas aby się zrelaksować, ale skoro wychodziłaś na dłużej, to chyba mogłaś zapytać o której najpóźniej możesz wrócić?

Nie byłoby wtedy problemu.

A pomoc mamie, gdy wiesz, że jest sama w domu, nie jest złym traktowaniem przez rodzinę.

Mam wrażenie, że Twoja rodzina Ci nie ufa, możliwe, że kłamałaś już wcześniej i zostałaś na tym przyłapana.

Najgorsze, że nadal brniesz w kłamstwie i oszukiwaniu swojej rodziny, a tu żalisz się, że Cię źle traktowali i że siostra za bardzo się interesuje Twoim życiem.

Na Boga, wszak to siostra Twoja jest, martwi się o Ciebie bo ma do tego oczywiste powody a Ty ją posądzasz, że chce dzięki Tobie odwrócić uwagę od siebie, chyba ona to przy Tobie anioł jest po prostu i w taki sposób jak Ty rodziców nie okłamuje.

Okłamałaś mamę, że zerwałaś z tym facetem, jak ona może w ogóle Tobie zaufać?
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Masz rację, to zachowanie jest bardzo dziecinne.

(...)

Może źle oceniasz sytuację, może mają jakieś swoje powody by nie akceptować Twojego faceta? Może dla nich ta różnica wieku jest za duża? Może się boją o Ciebie? Nawet jeśli wychowywali Cię dość rygorystycznie, to wcale nie znaczy, że chcieli Ci zrobić krzywdę, bardzo możliwe, że chcieli dla Ciebie jak najlepiej.

To co teraz robisz jest bez sensu, nie jesteś w stanie utrzymywać tego w tajemnicy w nieskończoność i prędzej czy później sprawa i tak się "sypnie". Więc lepiej już teraz powiedz rodzinie co jest grane, przynajmniej przestaniesz się stresować wychodząc na ulicę.
Cytat:
Napisane przez Elliannia Pokaż wiadomość
Evo, zgadzam się z Tobą w 100%.
Tym bardziej, że moja mama miała , za przeproszeniem, nosa do facetów - i zawsze jak od niej usłyszałam 'dziecko, odpuść, on Cię skrzywdzi' - to się okazywało prawdą, i to świętą prawdą.
Jeśli decydujesz się na życie z nim - to dlaczego w ukryciu? Od czasu wyprowadzki nie kontaktujesz sie z rodzicami? Nie widujesz się z nimi?
Ja mam 25 lat, jak miałam 19 wyjechałam na studia i mieszkałam ze znajomymi, a rodzice i tak czuli potrzebę rozmawiania ze mną, widywania mnie w niektóre weekendy, nie tylko od większego święta - zresztą do teraz tak jest, a już mieszkam z tż, na swoim, prowadzimy własny dom, a ja tak czy siak mam wewnętrzną potrzebę zadzwonienia do mamy że wszystko jest w porządku, zobaczenia się z nią od czasu do czasu - to są więzi rodzinne. Dziwi mnie, że autorka takiej potrzeby nie ma.
I ogólnie wybacz, ale dla mnie związek w takim wieku, z mężczyzną starszym o tyle lat, jest trochę smieszny - zwłaszcza że mam pod ręką identyczny, skończyło się tym że ją 'zbęckał', mają dziecko, a on się teraz po niej wozi i gra wielkiego mistrza, bo co ona gówniara może wiedzieć o życiu w porównaniu do nieg, kompletnie nie liczy się z jej zdaniem i potrzebami, w ogóle jej nie szanuje. A na początku tak pięknie było, cudownie, harlequinowo wręcz. Wcale nie dziwię się Twojej siostrze, że chce Ci przemówić do rozsądku - jeśli sprawa wyjdzie na jaw, Twoi rodzice w końcu przejrzą na oczy i spróbują znaleźć sposó, żebyś i Ty przejrzała.
Warto przemyśleć powyższe słowa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 14:02   #29
shineE
Zadomowienie
 
Avatar shineE
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 557
GG do shineE
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Po pierwsze to moja "kochana" siostra sie o mnie nie martwi tylko szuka pretekstu zeby rodzice mnie znienawidzili bo takim sposobem odwroci ich uwage od siebie.

Po drugie mieszkam z nim bo Go kocham.

Po trzecie ukrywam sie przed nia bo nie mam wyboru.


Pamiętaj tylko, że to Ty z nim jesteś... a nie rodzice, siostra...
Jeśli Cię pyta o tego kogoś po prostu powiedz, że to nie jej sprawa.

Ale najlepiej gdybyś porozmawiała szczerze z siostrą i z rodzicami. skoro kochasz tego mężczyznę nie ma po co ukrywać faktu, że mieszkasz z nim i tworzycie parę
__________________
Wtuliłam twarz w jego ramię.
- Kocham Cię - szepnęłam.


Edytowane przez shineE
Czas edycji: 2009-01-23 o 14:03
shineE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 14:13   #30
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Problem z siostra

Cytat:
Napisane przez shineE Pokaż wiadomość
Pamiętaj tylko, że to Ty z nim jesteś... a nie rodzice, siostra...
Jeśli Cię pyta o tego kogoś po prostu powiedz, że to nie jej sprawa.
Od tego chyba zaczne.

Cytat:
Napisane przez shineE Pokaż wiadomość
Ale najlepiej gdybyś porozmawiała szczerze z siostrą i z rodzicami. skoro kochasz tego mężczyznę nie ma po co ukrywać faktu, że mieszkasz z nim i tworzycie parę
Na to nie jestem jeszcze gotowa, ale czy predzej czy pozniej z rodzicami porozmawiam.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.