Oleje i olejki do włosów, część VI - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-24, 09:59   #2941
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez weronka19 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny poczytuję ten wątek i może się dołączę olejuję włosy od około pół roku, używałam
- oliwy z oliwek (dobrze wygładzała, ale obciążała),
- BD fur mama na rozstępy (szału nie było, a teraz jak stosuję to głównie na końcówki po myciu, odrobinkę też rozprowadzam na całych włosach, żeby mi się nie puszyły),
- oleju winogronowego (też jakoś nie zauważyłam super efektu).
Wczoraj na noc pierwszy raz użyłam oleju kokosowego, mimo że mam włosy wysokoporowate, postanowiłam spróbować. I chyba jestem chodzącym przykładem, że "co włos to obyczaj" - moje włoski właśnie dosychają i już czuję, że są mięciutkie, bardzo fajne w dotyku no i nie spuszyły się, a nawet mój "standardowy puch" jakby mniejszy jest
hej Ja tu tylko czytam ale fajnie, że kokos Ci pasuje, bo to bardzo łatwo dostępny i tani olej. Mnie strasznie wysuszył, końcówki na wiór i też puszył mocno...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 10:07   #2942
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Kupiłam dwa BHRINGAJE 200ml z Hlfów
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 12:00   #2943
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mi starczal na 3 tyg
Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
mnie na 6 tygodni
przejrzyj watek o Jantarze, jesli Cie to ciekawi.
Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
mi starczyl na ok 6 tygodni
dzięki dziewczyny
wątek o Jantarze mniej więcej przejrzałam, ale znalazłam chyba 2 wypowiedzi na temat wydajności; i obie odbiegały od tego, co mi zostało w opakowaniu.

Cytat:
Napisane przez weronka19 Pokaż wiadomość
Wczoraj na noc pierwszy raz użyłam oleju kokosowego, mimo że mam włosy wysokoporowate, postanowiłam spróbować. I chyba jestem chodzącym przykładem, że "co włos to obyczaj" - moje włoski właśnie dosychają i już czuję, że są mięciutkie, bardzo fajne w dotyku no i nie spuszyły się, a nawet mój "standardowy puch" jakby mniejszy jest
witamy!
to mnie zagięłaś z tym kokosowym - też mam wysoko porowate włosy, dlatego zawsze bałam się po niego sięgnąć

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Kupiłam dwa BHRINGAJE 200ml z Hlfów
zdaj relację później!

ja lecę nałożyć lniany na jakieś 3-4 godzinki, chcę zobaczyć jak się sprawdza jedynie na kilka godzin, bo ostatnio w nim spałam i rano szału nie było chociaż możliwe, że dałam go za dużo, a chyba lepiej dać mniej niż więcej? u mnie się to sprawdza.
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 12:06   #2944
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez harvvey Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny
wątek o Jantarze mniej więcej przejrzałam, ale znalazłam chyba 2 wypowiedzi na temat wydajności; i obie odbiegały od tego, co mi zostało w opakowaniu.


witamy!
to mnie zagięłaś z tym kokosowym - też mam wysoko porowate włosy, dlatego zawsze bałam się po niego sięgnąć


zdaj relację później!

ja lecę nałożyć lniany na jakieś 3-4 godzinki, chcę zobaczyć jak się sprawdza jedynie na kilka godzin, bo ostatnio w nim spałam i rano szału nie było chociaż możliwe, że dałam go za dużo, a chyba lepiej dać mniej niż więcej? u mnie się to sprawdza.
Lepiej mniej, a częściej

Jiva fajnie goi liszaj, więc liczę na rewelacyjny Bhringaj. W końcu skóra głowy i porost włosów to jego specjalność
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 15:00   #2945
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Przepraszam Dziewczyny, że się tak wtryniam, ale chyba mam pytanie.
Zakupiłam na All takie 2 olejki do włosów - z korzenia łopianu jeden z nagietkiem, drugi z papryczką chili (włosy strasznie mi wypadają a na KWC jest olejek z korzenia łopianu innej firmy, na razie jest tam mało opinii, ale wszystkie są bardzo pozytywne) No tylko na opakowaniach pisze nie po naszemu. Tak więc nic z tego nie rozumiem.
Może któraś z Was miała styczność z tymi olejkami? Jak rezultaty? Co możecie o nim/nich powiedzieć? Albo może znacie rosyjski?

Wrzucam zdjęcia tych olejków
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02366.jpg (59,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02367.jpg (58,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02368.jpg (64,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02370.jpg (70,2 KB, 20 załadowań)
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 15:41   #2946
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_panna Pokaż wiadomość
Przepraszam Dziewczyny, że się tak wtryniam, ale chyba mam pytanie.
Zakupiłam na All takie 2 olejki do włosów - z korzenia łopianu jeden z nagietkiem, drugi z papryczką chili (włosy strasznie mi wypadają a na KWC jest olejek z korzenia łopianu innej firmy, na razie jest tam mało opinii, ale wszystkie są bardzo pozytywne) No tylko na opakowaniach pisze nie po naszemu. Tak więc nic z tego nie rozumiem.
Może któraś z Was miała styczność z tymi olejkami? Jak rezultaty? Co możecie o nim/nich powiedzieć? Albo może znacie rosyjski?

Wrzucam zdjęcia tych olejków
ja mam ten olejek z papryczka. pisalam o nim na blogu

jest o wiele lepszy niz polski GP bo w 100 procentach jest naturalny
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 16:59   #2947
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dorwałam dziś wreszcie olej arachidowy z Lidla, dam go na noc
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 20:12   #2948
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

chce kupić olej Arganowy. skąd najlepszy będzie? polecacie coś konkretnego?
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 20:31   #2949
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
chce kupić olej Arganowy. skąd najlepszy będzie? polecacie coś konkretnego?
na wlosy stosowałam kiedys ten olej ale jakos szału nie było, lepiej zainwestuj w jakis inny tym bardiej ze argan nie jest tani
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 21:43   #2950
Querida5
Przyczajenie
 
Avatar Querida5
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Ja olej arganowy bardzo lubię, moje włosy też. Używam tego ze sklepu Zrób sobie krem. Kupiłam 60 ml za jakieś 30 zł. Wystarczył mi na dłuuugi czas, nawet jeszcze trochę mam
Querida5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 22:36   #2951
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Przepraszam że wbijam w wątek, ale muszę zadać kilka pytań Nie znam się kompletnie na włosach, do moich nawet nie stosuję odżywek po kilku próbach które wszystkie kończyły się obciążeniem włosów. Ścięłam tak dużo, bo końce były strasznie zniszczone (miałam ombre), nie używam suszarki, prostownicy, nic. A więc tak, ścięłam włosy ponad 20 cm, mam teraz prawie do końca łopatek i chcę coś z nimi zrobić. Problem polega na tym, że puszą się. Nie mówię tutaj o afro na głowie, wiele osób mi mówi że mam ładne włosy, ale mnie to strasznie drażni. Chciałabym mieć takie proste (są z natury), gładziutkie i lśniące . Naczytałam się bloga wiedźmy i doszłam do takich wniosków. U nasady, grzywka i pierwsze 10-15 cm włosów jest w bardzo dobrym stanie, są lśniące i tam się nie puszą, długo schną - porowatość niska, ale im niżej tym gorzej. Przykładowo teraz siedzę z mokrą głową - minęło jakieś 45 minut i moje końce są już całkiem suche a grzywka nadal cała mokra, więc tutaj z porowatością gorzej . Dodam, że zdarzy mi się też zauważyć jakiś rozdwojony włos, ale są to pojedyncze przypadki. W tym tygodniu podcinałam kolejne 3 cm, bo niestety ten problem był dużo większy. O, na te końcówki stosuję olej monoi z biochemii. I teraz moje pytania po tym eseju

Jakie powinnam stosować oleje, jeśli porowatość jest inna u nasady a inna na dalszej długości włosa?
Co jeszcze mogę zrobić żeby im pomóc?
I czy dobrym dla mnie byłoby laminowanie włosów żelatyną?

Edytowane przez MalinowaMamba
Czas edycji: 2012-08-24 o 22:38
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 23:02   #2952
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
na wlosy stosowałam kiedys ten olej ale jakos szału nie było, lepiej zainwestuj w jakis inny tym bardiej ze argan nie jest tani
ja szał mam tylko po włoskim orzechu.

---------- Dopisano o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Querida5 Pokaż wiadomość
Ja olej arganowy bardzo lubię, moje włosy też. Używam tego ze sklepu Zrób sobie krem. Kupiłam 60 ml za jakieś 30 zł. Wystarczył mi na dłuuugi czas, nawet jeszcze trochę mam
zobacze może ze ZSK. dzieki
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 23:42   #2953
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Nie znam się kompletnie na włosach, do moich nawet nie stosuję odżywek po kilku próbach które wszystkie kończyły się obciążeniem włosów. Ścięłam tak dużo, bo końce były strasznie zniszczone (miałam ombre), nie używam suszarki, prostownicy, nic. A więc tak, ścięłam włosy ponad 20 cm, mam teraz prawie do końca łopatek i chcę coś z nimi zrobić. Problem polega na tym, że puszą się. Nie mówię tutaj o afro na głowie, wiele osób mi mówi że mam ładne włosy, ale mnie to strasznie drażni. Chciałabym mieć takie proste (są z natury), gładziutkie i lśniące . Naczytałam się bloga wiedźmy i doszłam do takich wniosków. U nasady, grzywka i pierwsze 10-15 cm włosów jest w bardzo dobrym stanie, są lśniące i tam się nie puszą, długo schną - porowatość niska, ale im niżej tym gorzej. Przykładowo teraz siedzę z mokrą głową - minęło jakieś 45 minut i moje końce są już całkiem suche a grzywka nadal cała mokra, więc tutaj z porowatością gorzej . Dodam, że zdarzy mi się też zauważyć jakiś rozdwojony włos, ale są to pojedyncze przypadki. W tym tygodniu podcinałam kolejne 3 cm, bo niestety ten problem był dużo większy. O, na te końcówki stosuję olej monoi z biochemii. I teraz moje pytania po tym eseju

Jakie powinnam stosować oleje, jeśli porowatość jest inna u nasady a inna na dalszej długości włosa?
Co jeszcze mogę zrobić żeby im pomóc?
I czy dobrym dla mnie byłoby laminowanie włosów żelatyną?
Sprawdź czy naprawdę jeden olej na całe włosy lub jedna mieszanka naprawdę robi różnicę w działaniu na różnej długości włosów. Najlepiej przetesuj każdy z trzech grup np. oliwę, z pestek winogron i kokosowy. A jeśli będzie widać różnicę to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy od skalpu nakładać jeden olej, a np. od połowy inny

Co do obciążania odżywek to używałaś tych bez silikonów? Albo zbyt okluzyjnych, a powinnaś nawilżających (jak są suche i się puszą to zwykle po prostu brak im nawilżenia)? Oczyszczałaś porządnie włosy co jakiś czas?
Innym wyjściem też jest robienie co jakiś czas nawilżających, odżywczych i bogatych masek przed myciem i zmywanie ich szamponem.

Edytowane przez MesaVerde
Czas edycji: 2012-08-24 o 23:45
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-24, 23:47   #2954
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Sprawdź czy naprawdę jeden olej na całe włosy lub jedna mieszanka naprawdę robi różnicę w działaniu na różnej długości włosów. Najlepiej przetesuj każdy z trzech grup np. oliwę, z pestek winogron i kokosowy. A jeśli będzie widać różnicę to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy od skalpu nakładać jeden olej, a np. od połowy inny

Co do obciążania odżywek to używałaś tych bez silikonów? Albo zbyt okluzyjnych, a powinnaś nawilżających? Oczyszczałaś porządnie włosy co jakiś czas?
Innym wyjściem też jest robienie co jakiś czas nawilżających, odżywczych i bogatych masek przed myciem i zmywanie ich szamponem.


Używałam tych z silikonami. Z szamponami też jest u mnie tak, że też ziołowe, bez silikonów są u mnie dobre tylko przed 2-3 mycia z rzędu, potem musze umyć normalnym, więc myję tak na zmiany. Aktualnie od kilku dni stosuję ten nowy z garniera, z ciekawości kupiłam i jak dla mnie super mam po nim włosy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...5-plantes.html


Co to znaczy porządnie oczyszczać włosy? Nic z nimi nie robiłam, jestem w temacie kompletnie nieobyta
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 00:11   #2955
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość


Używałam tych z silikonami. Z szamponami też jest u mnie tak, że też ziołowe, bez silikonów są u mnie dobre tylko przed 2-3 mycia z rzędu, potem musze umyć normalnym, więc myję tak na zmiany. Aktualnie od kilku dni stosuję ten nowy z garniera, z ciekawości kupiłam i jak dla mnie super mam po nim włosy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...5-plantes.html


Co to znaczy porządnie oczyszczać włosy? Nic z nimi nie robiłam, jestem w temacie kompletnie nieobyta
Czemu z ziołowych musisz zrezygnować po paru myciach?

Porządne oczyszczanie to stosowanie szamponów z silnymi detergentami jak SLeS i SLS (przeszukaj forum, jest o tym mnóstwo). Wysuszają włosy i pozbawiają naturalnej bariery ochronnej, ale świetnie czyszczą, wymywają silikony i nadmiar substancji nawilżających, olejów itp., które obciążają włosy po czasie. Ty widzę takich używasz np. ten z Garniera. Sporo dziewczyn używa ich co mycie, ale przy tym też stosują odżywki i maski, które nawilżają włosy. Jeśli zrezygnowałaś z odżywek to nie dziwię się, że masz przesusz i puch. I sam olej nie załatwi sprawy, choć oczywiście będzie pomocny. Dobierz sobie odżywkę po myciu, może jakąś maskę raz na jakiś czas. Szampon jest do skóry głowy, ale pielęgnacja włosów należy do tej dwójki. Jeśli obciążają Ci włosy koniecznie zrezygnuj z tych z silikonami. Poczytaj trochę forum, na pewno znajdziesz tu mnóstwo rad, które Ci pomogą w pielęgnacji i powodzenia w szukaniu
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 00:15   #2956
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Czemu z ziołowych musisz zrezygnować po paru myciach?

Porządne oczyszczanie to stosowanie szamponów z silnymi detergentami jak SLeS i SLS (przeszukaj forum, jest o tym mnóstwo). Wysuszają włosy i pozbawiają naturalnej bariery ochronnej, ale świetnie czyszczą, wymywają silikony i nadmiar substancji nawilżających, olejów itp., które obciążają włosy po czasie. Ty widzę takich używasz np. ten z Garniera. Sporo dziewczyn używa ich co mycie, ale przy tym też stosują odżywki i maski, które nawilżają włosy. Jeśli zrezygnowałaś z odżywek to nie dziwię się, że masz przesusz i puch. I sam olej nie załatwi sprawy, choć oczywiście będzie pomocny. Dobierz sobie odżywkę po myciu, może jakąś maskę raz na jakiś czas. Szampon jest do skóry głowy, ale pielęgnacja włosów należy do tej dwójki. Jeśli obciążają Ci włosy koniecznie zrezygnuj z tych z silikonami. Poczytaj trochę forum, na pewno znajdziesz tu mnóstwo rad, które Ci pomogą w pielęgnacji i powodzenia w szukaniu
Zwykle jest tak, że po kilku dniach stosowania szamponów bez sls moje włosy po umyciu są przyklapnięte i wyglądają tak samo jak przed myciem, a taki przeskok co kilka myć na normalny szampon sprawia że nic takiego się u mnie nie dzieje. Bardzo Ci dziękuję, wiele mi wyjaśniłaś. Slyszałam dużo dobrego o odżywce z isany, bodajże w różowym opakowaniu i zastanawiałam się nad maską bingo albo kallosa.
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 07:31   #2957
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja szał mam tylko po włoskim orzechu.

a ja go neistety nie mogę wypróbowac bo przyciemnia , a szkoda
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 07:55   #2958
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Zwykle jest tak, że po kilku dniach stosowania szamponów bez sls moje włosy po umyciu są przyklapnięte i wyglądają tak samo jak przed myciem, a taki przeskok co kilka myć na normalny szampon sprawia że nic takiego się u mnie nie dzieje. Bardzo Ci dziękuję, wiele mi wyjaśniłaś. Slyszałam dużo dobrego o odżywce z isany, bodajże w różowym opakowaniu i zastanawiałam się nad maską bingo albo kallosa.
Jeśli masz problem z obciążaniem, to polecam zdecydowanie Bingo - Kallos potrafi zrobić przyklap .
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 10:35   #2959
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a ja go neistety nie mogę wypróbowac bo przyciemnia , a szkoda
mam jasny blond nic mi nie przyciemnił
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 11:01   #2960
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Zaraz zmywam moją magiczną mieszankę (Alterra brzoza&pomarańcza, BabyDream, Vatika migdałowa), miałam ją na noc.
No i wczoraj ją wykończyłam, a teraz zastanawiam się, czy robić nową czy zużywać oleje pojedynczo...
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 11:08   #2961
Ajnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 70
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cześć dziewczyny
Ja również zaczęłam olejować włosy jakiś miesiąc temu. Moje włosięta są milusie w dotyku, mieciutkie i gładkie, ale właśnie.. tylko w DOTYKU.
A wyglądaja tragicznie, są matowe i przesuszone. Wcale się nie błyszczą. Wyglądaja jakbym je suszyła dzień i noc, a ja nie suszę ich wcale, nie prostuję. Podcinam dość często. Końcówki wyglądają na zdrowe, ale włosy ogólnie.. Tak jakbym w ogóle o nie nie dbała, nie czesała ani nic
Używam olejku rycynowego, olejków z Alterry oraz stosowałam raz oliwę z oliwek.
Nie wiem, czy mam dalej olejować włosy, czy warto. Fakt, włosy są miłe ale gołym okiem nie widać poprawy
Ajnaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 11:27   #2962
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Zwykle jest tak, że po kilku dniach stosowania szamponów bez sls moje włosy po umyciu są przyklapnięte i wyglądają tak samo jak przed myciem, a taki przeskok co kilka myć na normalny szampon sprawia że nic takiego się u mnie nie dzieje. Bardzo Ci dziękuję, wiele mi wyjaśniłaś. Slyszałam dużo dobrego o odżywce z isany, bodajże w różowym opakowaniu i zastanawiałam się nad maską bingo albo kallosa.
Hm, szampony bez SLSów są bardziej tępe i mniej się pienią, szczególnie Baby Dream, znacznie ciężej jest nimi umyć włosy, sama miałam problem na początku, podejrzewam, że możesz po prostu nimi niedokładnie domywać włosy, to się często zdarza Możesz spróbować też umyć Rossmanowskim żelem do higieny intymnej Facelle, to ostatni hit i tez uważam, że pozytywnie się wybija - jest łagodny, pielęgnujący, a przy tym dobrze się pieni i czyści tak, że mi włosy aż skrzypią Kosztuje niewiele, a jak nie podpasuje to możesz użyć zgodnie z przeznaczeniem lub do ciała.

Z nakładaniem odżywek też możesz pokombinować, np. nie nakładać na skalp, skoro obciąża, a tylko od ucha w dół na długość włosów, gdzie są suche. I też dokładnie spłukać. Isana z babassu jest dobra do codziennego używania, nie tak silna jak maski, wygładza włosy. Bingo są bardziej nawilżające, szczególnie Masło Shea i pięć alg, też się przyda do postawienia włosów na nogi

Olejuj ze dwa razy w tygodniu

Ja dzisiaj na noc w skalp rycynowy z oliwka Hipp, a na długość zwykły rzepakowy do smażenia używałam kiedyś do ochrony na basen i się okazało, że działa najlepiej z olei, nie mam pojęcia jak to możliwe

Edytowane przez MesaVerde
Czas edycji: 2012-08-25 o 11:28
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 11:53   #2963
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość

Ja dzisiaj na noc w skalp rycynowy z oliwka Hipp, a na długość zwykły rzepakowy do smażenia używałam kiedyś do ochrony na basen i się okazało, że działa najlepiej z olei, nie mam pojęcia jak to możliwe
O kurcze a mi właśnie skończył się winogronowy nie mam za bardzo możliwości kupić sobie nowy i zastanawiałam się n czy nie użyć zwykłego rzepakowego póki nie kupię nowego , tyle że nie wiedziałam czy to mądry pomysł choć dziewczyny już tutaj wspominały o tym A jakich olei jeszcze używałaś ?
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 12:11   #2964
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
na wlosy stosowałam kiedys ten olej ale jakos szału nie było, lepiej zainwestuj w jakis inny tym bardiej ze argan nie jest tani
I śmierdzi okrutnie
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 13:23   #2965
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
I śmierdzi okrutnie
Argan?! W zyciu bym go o to nie podejrzewala
Ja dzis testuje olej sezamowy, to najintensywniej pachnacy olej jak do tej pory, ale nie przeszkadza mi, bo lubie ten zapach I smak
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 14:19   #2966
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Dziewczyny przecież zapach to odczucie bardzo względne mnie też podoba się argan i sezam, za to śmierdzą mi oleje indyjskie, a część z was ma na odwrót- więc chyba argument o zapachu nie jest najlepszy jeśli chodzi o polecanie/niepolecanie oleju
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 14:27   #2967
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Dziewczyny przecież zapach to odczucie bardzo względne mnie też podoba się argan i sezam, za to śmierdzą mi oleje indyjskie, a część z was ma na odwrót- więc chyba argument o zapachu nie jest najlepszy jeśli chodzi o polecanie/niepolecanie oleju
Myślę, że niektóre oleje obiektywnie śmierdzą Ale zależy to też od firmy, ja mam argan z zks i śmierdzi jak skwaśniały dym papierosowy, choć większość mówi po prostu, że śmierdzi kupą

Ale nikt nie podawał tego jako główny argument, choć dla niektórych osób zapach oleju jest jedną z ważniejszych rzeczy np., więc nie neguj tego
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 14:55   #2968
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
mam jasny blond nic mi nie przyciemnił
aa to moze i ja sprubuję
Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
I śmierdzi okrutnie
mój własnie na szczeście wogole nie ma zapachu

może rafinowany (chociaz na opakowaniu nie ma żadnych info) ;P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 14:57   #2969
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
aa to moze i ja sprubuję

mój własnie na szczeście wogole nie ma zapachu

może rafinowany (chociaz na opakowaniu nie ma żadnych info) ;P
Ja bym z Twoim pięknym blondem nie próbowała, bo na moje niepodatne na koloryzację włosy działał
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-25, 18:01   #2970
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Oleje i olejki do włosów, część VI

Hej, mogę się przyłączyć, znowu?

Kiedyś się tutaj udzielałam, potem przestałam (i się udzielać, i olejować), bo włosy były obciążone. I dopiero tydzień temu odkryłam, że ja po prostu kładłam za dużo oleju
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.