otarcia podczas ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-03, 09:32   #1
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Exclamation

otarcia podczas ćwiczeń


Wizażanki pomóżcie proszę, bo już naprawdę nie wiem co mam robić!

Już tłumaczę o co chodzi. Otóż w wakacje 2008 zaczęłam ćwiczyć brzuszki, 100 dziennie. Poćwiczyłam może 3-4 dni kiedy poczułam i zauważyłam u siebie bolesne otarcie pomiędzy pośladkami, blisko pleców. Posmarowałam to kremem i minęło...aż do następnego dnia ćwiczeń kiedy otarcie znów się rozjątrzyło.

Byłam bardzo wkurzona no ale wobec powyższego przestałam ćwiczyć. Myślałam, że może to przez wysoką temperaturę jaka panuje w lecie. Ale wczoraj znowu spróbowałam robić brzuszki i dziś już czuję pieczenie w tamtym miejscu Nie wiem co na to może wpływać? Ćwiczę w bieliźnie i dresie cienkim bawełnianym. Ćwiczenia zwykle robię leżąc na kocu. Może powinnam kupić matę, wtedy problem by zniknął? Pomóżcie, bo nie chcę wydawać kasy w ciemno. Bardzo mi zależy żeby kontynuować ćwiczenia na brzuch.
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 10:28   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: otarcia podczas ćwiczeń

ale to jest otarcie od podłogi czy ciało o ciało? może niewygodna bielizna? może spróbuj talku?


i 100 brzuszków, a do tego codziennie to za dużo

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

ps: a może to metka, albo jakiś szew?
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 10:44   #3
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: otarcia podczas ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
ale to jest otarcie od podłogi czy ciało o ciało? może niewygodna bielizna? może spróbuj talku?


i 100 brzuszków, a do tego codziennie to za dużo

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

ps: a może to metka, albo jakiś szew?
To jest otarcie ciała o ciało. Kombinowałam z różnymi rodzajami bielizny ale to nic nie dawało. Tak samo było z dresami, próbowałam różnych opcji więc chyba nie w tym rzecz

a jeśli chodzi o brzuszki to ja robię je w ten sposób że stopy wsuwam pod szafkę aby się utrzymać podczas ich robienia bo jestem niezbyt wygimnastykowana. Zawsze myślałam że ten sposób jest lżejszy i powinnam robić więcej brzuszków dlatego robiłam 100, czy w takiej sytuacji te 100 brzuszków to nadal jest za dużo? bo ja spokojnie daję radę w pół godziny te 100 brzuszków zrobić. plus oczywiście jakaś rozgrzewka na początku.

Chciałabym robić te ćwiczenia poprawnie dlatego się pytam o ile zniknie problem otarcia :/
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:35   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: otarcia podczas ćwiczeń

miałam coś takiego
może to wina np że cwiczysz na dywanie szorstkim
ja tak miałam szczególnie przy pilatesie robiąć roll down
wystarczy coś miękkiego położyć np ręcznik i rozłożyć pośladki na podłodze (pewnie śmiesznie zabrzmi)

100 brzuszków to dużo????? bez przesady
na każdych zajeciach fitness robi się ich dużo więcej
a poza jak to codziennie? ćwiczyć należy codziennie
jakieś mylne pojęcie panuje że niecodziennie
tylko ternigu siłowego nie można codziennie robić a taki fitnessowy jak najbardziej
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 11:44   #5
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: otarcia podczas ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez bessens Pokaż wiadomość
a jeśli chodzi o brzuszki to ja robię je w ten sposób że stopy wsuwam pod szafkę aby się utrzymać podczas ich robienia bo jestem niezbyt wygimnastykowana. Zawsze myślałam że ten sposób jest lżejszy i powinnam robić więcej brzuszków dlatego robiłam 100, czy w takiej sytuacji te 100 brzuszków to nadal jest za dużo? bo ja spokojnie daję radę w pół godziny te 100 brzuszków zrobić. plus oczywiście jakaś rozgrzewka na początku.

Chciałabym robić te ćwiczenia poprawnie dlatego się pytam o ile zniknie problem otarcia :/
Czyli blokujesz stopy, kladziesz sie i podnosisz tułów do pelnego siadu?
jesli tak to na pewno nie jest to najbardziej efektywny sposob na robienie brzuszkow, zwlaszcza jesli masz takie problemy z otarciami (przy takich brzuszkach posladki nie sa stabilnie rozluznione). Pokombinuj z połbrzuszkami, a nogi połóz np na fotelu tak aby miedzy tulowiem a biodrami byl kat prosty i unos tylko lopatki, patrzac caly czas w sufit (tak, aby nie napinac karku). Posladki masz wtedy rozluznione i moze zniknie problem ze skora
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 13:28   #6
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: otarcia podczas ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
100 brzuszków to dużo????? bez przesady
na każdych zajeciach fitness robi się ich dużo więcej
a poza jak to codziennie? ćwiczyć należy codziennie
jakieś mylne pojęcie panuje że niecodziennie
tylko ternigu siłowego nie można codziennie robić a taki fitnessowy jak najbardziej
tak, owszem, to za dużo, organizm jest w stanie 'wykorzystać' tylko bodajże 30 prawidłowo zrobionych brzuszków, reszta to już tylko przetrenowanie/palenie mięśnia.

dodatkowo mięśnie potrzebują wolnego dnia na regenerację, ponieważ brzuszki to właśnie jest trening siłowy (co to jest trening fitnessowy )




stupid-girl ma rację, wystarczą zupełnie spięcia brzucha, nie musisz unosić całego tułowia
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.