Praca jako nauczyciel - co wybrać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-15, 10:37   #1
rales
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22

Praca jako nauczyciel - co wybrać


Witam moje pytanie najbardziej kieruję do wizażowych nauczycieli i nauczycielek choć skorzystam z porady każdego.

W tym roku ukończyłem licencjat z kierunku humanistyczno-społecznego w żaden sposób nie związanego z pedagogiką czy jakimś przedmiotem nauczycielskim.
Postanowiłem jednak zmienić branżę i zostać w przyszłości nauczycielem.
Najpierw chciałem pójść na magisterkę dziennie na pedagogikę wczesnoszkolną, aby zostać nauczycielem w klasach 1-3 sp.
Od tego roku nastąpiła jednak zmiana przepisów, pedagogika wczesnoszkolna jest już tylko jednolita 5-letnia i jeżeli nie studiowałem pedagogiki na I stopniu to nie mogę jej studiować na II stopniu.
Uznałem zatem, że na magisterkę dziennie pójdę na historię (będę mógł po niej uczyć historii oraz wosu) a, gdy już zostanę nauczycielem dorobię sobie różne podyplomówki typu: "wf dla nauczycieli", "biologia dla nauczycieli" itd.
Chciałem jednak już "coś" zrobić, gdy będę studiował dziennie historię na drugim stopniu, które umożliwiłyby mi lepszy start, aby uzyskać więcej uprawnień, które dałyby mi więcej godzin i możliwości w szkolnictwie, gdy ukończę studia.
Myślałem czy oprócz historii dziennie, jednak zaocznie nie pójść na tę pedagogikę wczesnoszkolną jednolitą. Nauczycieli wczesnoszkolnych aktualnie brakuje i myślę, że nie miałbym problemu ze znalezieniem etatu po tym, a z historią czy wosem pewny nie jestem czy uda mi się uzbierać od razu pełny etat.
To jednak aż kolejne 5 lat w trakcie których mógłbym zrobić 2-3 podyplomówki.
Zastanawiałem się nad logopedią, ale ludzie, którzy pracują w tym zawodzie odradzali mi to argumentując to tym, że po samej podyplomówce będę miał problem znaleźć pracę oraz jest to zawód raczej na pełny etat niż dodatkowe godziny już do pracy nauczyciela.

Stąd moje pytanie na co się zdecydować zaocznie? Pójść na tę 5-letnią pedagogikę czy może zrobić jakieś inne podyplomówki? Jeśli tak to jakie dałyby mi najwięcej dodatkowych godzin do złapania w szkole?
rales jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 11:18   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Praca jako nauczyciel - co wybrać

Może zrób jedną rzecz, ale porządnie, co? A nie dziesięć podyplomówek, z których za przeproszeniem g*wno wyniesiesz. Podyplomówki są dobre dla już pracujących nauczycieli, którzy chcą rozszerzyć kompetencje. (Chociaż sama nie chciałabym mieć nauczyciela, który jest po historii, ale zrobił szybką podyplomówkę i nagle zaczyna uczyć biologii, no ale ok). Możesz iść na tę pedagogikę np. przedszkolną i wczesnoszkolną, w dużym mieście jeszcze powinno się po tym dać załapać do pracy, bo tam się jeszcze rodzą jakieś dzieci, chociaż zarobki i tak będą słabe i trzeba się z tym liczyć.

A jak chcesz iść na historię, to też na Boga od początku, bo magisterka jest dla tych, którzy już tę historię umieją na poziomie wyższym niż matura. Z tym że nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących raczej nie narzekają na zbyt dużo pracy na runku, ogólnie raczej jest ich nadmiar. Jeśli kogoś brakuje na wyższych etapach edukacji, to raczej nauczycieli przedmiotów zawodowych w technikach i zawodówkach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 22:21   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca jako nauczyciel - co wybrać

Cytat:
Napisane przez rales Pokaż wiadomość
Witam moje pytanie najbardziej kieruję do wizażowych nauczycieli i nauczycielek choć skorzystam z porady każdego.

W tym roku ukończyłem licencjat z kierunku humanistyczno-społecznego w żaden sposób nie związanego z pedagogiką czy jakimś przedmiotem nauczycielskim.
Postanowiłem jednak zmienić branżę i zostać w przyszłości nauczycielem.
Najpierw chciałem pójść na magisterkę dziennie na pedagogikę wczesnoszkolną, aby zostać nauczycielem w klasach 1-3 sp.
Od tego roku nastąpiła jednak zmiana przepisów, pedagogika wczesnoszkolna jest już tylko jednolita 5-letnia i jeżeli nie studiowałem pedagogiki na I stopniu to nie mogę jej studiować na II stopniu.
Uznałem zatem, że na magisterkę dziennie pójdę na historię (będę mógł po niej uczyć historii oraz wosu) a, gdy już zostanę nauczycielem dorobię sobie różne podyplomówki typu: "wf dla nauczycieli", "biologia dla nauczycieli" itd.
Chciałem jednak już "coś" zrobić, gdy będę studiował dziennie historię na drugim stopniu, które umożliwiłyby mi lepszy start, aby uzyskać więcej uprawnień, które dałyby mi więcej godzin i możliwości w szkolnictwie, gdy ukończę studia.
Myślałem czy oprócz historii dziennie, jednak zaocznie nie pójść na tę pedagogikę wczesnoszkolną jednolitą. Nauczycieli wczesnoszkolnych aktualnie brakuje i myślę, że nie miałbym problemu ze znalezieniem etatu po tym, a z historią czy wosem pewny nie jestem czy uda mi się uzbierać od razu pełny etat.
To jednak aż kolejne 5 lat w trakcie których mógłbym zrobić 2-3 podyplomówki.
Zastanawiałem się nad logopedią, ale ludzie, którzy pracują w tym zawodzie odradzali mi to argumentując to tym, że po samej podyplomówce będę miał problem znaleźć pracę oraz jest to zawód raczej na pełny etat niż dodatkowe godziny już do pracy nauczyciela.

Stąd moje pytanie na co się zdecydować zaocznie? Pójść na tę 5-letnią pedagogikę czy może zrobić jakieś inne podyplomówki? Jeśli tak to jakie dałyby mi najwięcej dodatkowych godzin do złapania w szkole?
Otóż to. AKTUALNIE.
Za 5 lat sytuacja może się zmienić drastycznie. A po co to chcesz zrobić? Bo po tym co piszesz - totalny misz masz, mam wrażenie, że sam nie wiesz, czego chcesz?
Że ok, zostanę belfrem, obojętnie od czego.
Z takim podejściem i brakiem faktycznego zainteresowania...


Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Może zrób jedną rzecz, ale porządnie, co? A nie dziesięć podyplomówek, z których za przeproszeniem g*wno wyniesiesz. Podyplomówki są dobre dla już pracujących nauczycieli, którzy chcą rozszerzyć kompetencje. (Chociaż sama nie chciałabym mieć nauczyciela, który jest po historii, ale zrobił szybką podyplomówkę i nagle zaczyna uczyć biologii, no ale ok). Możesz iść na tę pedagogikę np. przedszkolną i wczesnoszkolną, w dużym mieście jeszcze powinno się po tym dać załapać do pracy, bo tam się jeszcze rodzą jakieś dzieci, chociaż zarobki i tak będą słabe i trzeba się z tym liczyć.

A jak chcesz iść na historię, to też na Boga od początku, bo magisterka jest dla tych, którzy już tę historię umieją na poziomie wyższym niż matura. Z tym że nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących raczej nie narzekają na zbyt dużo pracy na runku, ogólnie raczej jest ich nadmiar. Jeśli kogoś brakuje na wyższych etapach edukacji, to raczej nauczycieli przedmiotów zawodowych w technikach i zawodówkach.
Z reguły tak właśnie jest.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 09:11   #4
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Praca jako nauczyciel - co wybrać

Co za głupi pomysł. Nie lepiej jednak zrobić sobie jedną podyplomówkę z pedagogiki nauczycielskiej oraz studiów magisterskich?
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 16:54   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Praca jako nauczyciel - co wybrać

Cytat:
Napisane przez Polishwolf97 Pokaż wiadomość
Co za głupi pomysł. Nie lepiej jednak zrobić sobie jedną podyplomówkę z pedagogiki nauczycielskiej oraz studiów magisterskich?
I czego wtedy będzie uczyć?

Albo się robi pedagogikę jako osobne studia i zostaje się nauczycielem przedszkolnym/wczesnoszkolnym, albo się robi studia przedmiotowe (z historii, biologii, chemii, anglistyki, technologii żywienia) ze specjalności nauczycielską albo z podyplomówką dającą uprawnienia pedagogiczne i zostaje nauczycielem przedmiotowym. rales jak na razie nie umie niczego, czego mógłby uczyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 14:31   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Praca jako nauczyciel - co wybrać

Broń Boże nie idź na magisterkę z historii, jeśli licencjat był z czegoś innego.
Na magisterce nie ma standardowej historii typu średniowiecze, nowożytność, itp. To jest na licencjacie.
W praktyce po innym licencjacie uja będziesz wiedzieć, bo inni tę podstawę będą mieli przerobioną, a tobie jej braknie, za to będziesz miał przedmioty typu Wybrane zagadnienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 22:56   #7
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Praca jako nauczyciel - co wybrać

Albo rób 5-letnia pedagogika, albo idź na jakieś studia przedmiowe typu matematyka, fizyka itd. I zrob przygotowanie pedagogiczne. Sama podyplomowka nie wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-26 23:56:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.