Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-09, 15:40   #4981
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Z tego co wiem ptaków nie powinno karmić się chlebem, a zwłaszcza starym
Prawda. Dlatego gdyby ktoś mi oznajmił, że zbiera chleb dla ptaków, to po pierwsze powiedziałabym, że to szkodliwe, a po drugie nie dawałabym tej osobie żadnego chleba.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 16:14   #4982
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Z tego co wiem ptaków nie powinno karmić się chlebem, a zwłaszcza starym
Ptaki takie zimujące to wiem, że nie można. Ale z, tego co pamiętam, to moja babcia kurom też, rzucała wszystko, co ze stołu zostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 16:31   #4983
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Ptaki takie zimujące to wiem, że nie można. Ale z, tego co pamiętam, to moja babcia kurom też, rzucała wszystko, co ze stołu zostało.
To nie znaczy, że kurom nie szkodziło.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 16:37   #4984
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Widziałam kiedyś film z sortowania i to bardzo szybko się przewija, jeśli będziemy gnieść butelki ( ja płuczę też), nie zawiązywać worków, porządnie segregować to pomożemy tym pracownikom.



A co robicie z niezjedzonym twardym chlebem? U mnie czasem szybko pleśnieje jak jest w torebce lub twardnieje jak jest w papierze.
Rzadko mam suche pieczywo, ale jak już to robię z niego grzanki (jak jest suche, ale nie twarde) albo wrzucam do blendera i robię bułkę tartą (jak już pieczywo stwardnieje za mocno).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 16:41   #4985
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

To też nie jest takie proste.


Bo ok, ptaków nie powinno się karmić chlebem.


Tylko od tej kamapnii uświadamiającej ludzie w ogóle nie dokarmiają ptaków i to jest jeszcze większy problem.


Lepiej dla takiej kaczki mieć cukrzycę, niż umrzeć z głodu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 16:56   #4986
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Czasem w podzielni ktoś u nas zbiera chleb suchy dla konia, ale to rzadko i aż tyle nie mam. No niestety czasem coś zostanie z pieczywa to ląduje w bio.

U mnie sąsiedzi "dokarmiają"ptaki przez okno ( szóste piętro) - leci wszystko w dół - pieczywo, wędlina, kasza ... to jest dopiero zero waste.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-09, 22:05   #4987
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Rzadko mam suche pieczywo, ale jak już to robię z niego grzanki (jak jest suche, ale nie twarde) albo wrzucam do blendera i robię bułkę tartą (jak już pieczywo stwardnieje za mocno).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

bułki tartej gotowej nie kupuję właściwie wcale, robię ją tylko z suchego pieczywa. Natomiast nadmiar tego chleba lubię zanieść do znajomych klubów jeździeckich
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 01:14   #4988
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Rozważam zakup saturatora, żeby ograniczyć plastikowe butelki po wodzie, czy któraś z Was może posiada takie urządzenie? Sprawdza się? Jakie urządzenie posiadacie?

Z tego co widzę są dwa typu urządzeń, coś takiego, gdzie leje się od góry
albo takie z dziubkiem orientujecie się może, jaka jest różnica między nimi i które się lepiej sprawdzi? Nie orientuję się w tym zupełnie :/
Kupiłam SodaStream z 5 albo 6 lat temu, wodę leje się od góry, mam 2 wkłady i co pół roku na allegro kupuję napełnienie (płacę 30 zł, wysyłam paczkomatem i po 2-3 dniach mam znowu do obioru napełniony wkład).

Nie polecam kupowania syfonów (tych z dziubkiem), ponieważ wkłady są jednorazowe.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 16:00   #4989
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Może macie rację, ale ja obserwując znajomych i rodzinę widzę, że paradoksalnie dużo młodych roczników nie segreguje, powody jakie podają:
- "to trudne i wymaga dużo miejsca" - jakby nieposegregowane nie zajmowały miejsca,
- "śmieci to biznes, nie będę się przyczyniał do tego, że ktoś zarobi" wydaje mi się to takie wybitnie polskie,
- "przecież i tak wszystko później zsypują razem",
- lenistwo.
Czasem mam wrażenie, że więcej starszych roczników segreguje, ale to może tylko wrażenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o to, że pojemniki do segregacji zajmują dużo miejsca. Jak ktoś mieszka w małym mieszkaniu to nie ma gdzie postawić oddzielnego pojemnika na bio, oddzielnego na plastik, oddzielnego na papier i oddzielnego na zmieszane. Mnie męczy sumienie i staram się szkło i plastik odkładać gdzieś na bok, ale w efekcie tego robi się tylko wielki bałagan. Oddzielnie odkładam papier, już przyzwyczaiłam się do tej sterty obok drzwi wejściowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 16:09   #4990
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że pojemniki do segregacji zajmują dużo miejsca. Jak ktoś mieszka w małym mieszkaniu to nie ma gdzie postawić oddzielnego pojemnika na bio, oddzielnego na plastik, oddzielnego na papier i oddzielnego na zmieszane. Mnie męczy sumienie i staram się szkło i plastik odkładać gdzieś na bok, ale w efekcie tego robi się tylko wielki bałagan. Oddzielnie odkładam papier, już przyzwyczaiłam się do tej sterty obok drzwi wejściowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam stosunkowo małe mieszkanie i tak sobie segreguję, że plastik i szkło daje razem (potem rozdzielam przy wyrzuceniu), a papier osobno. Trochę jest z tym bałaganu, ale jakoś się przyzwyczaiłam.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 16:28   #4991
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że pojemniki do segregacji zajmują dużo miejsca. Jak ktoś mieszka w małym mieszkaniu to nie ma gdzie postawić oddzielnego pojemnika na bio, oddzielnego na plastik, oddzielnego na papier i oddzielnego na zmieszane. Mnie męczy sumienie i staram się szkło i plastik odkładać gdzieś na bok, ale w efekcie tego robi się tylko wielki bałagan. Oddzielnie odkładam papier, już przyzwyczaiłam się do tej sterty obok drzwi wejściowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może i tak. My mamy wszystko w jednej szafce pod zlewem. Część w workach. Tylko wiaderko z bio na blacie. Z tym że wynosimy śmieci praktycznie codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 17:11   #4992
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Savasana Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że pojemniki do segregacji zajmują dużo miejsca. Jak ktoś mieszka w małym mieszkaniu to nie ma gdzie postawić oddzielnego pojemnika na bio, oddzielnego na plastik, oddzielnego na papier i oddzielnego na zmieszane. Mnie męczy sumienie i staram się szkło i plastik odkładać gdzieś na bok, ale w efekcie tego robi się tylko wielki bałagan. Oddzielnie odkładam papier, już przyzwyczaiłam się do tej sterty obok drzwi wejściowych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Może i tak. My mamy wszystko w jednej szafce pod zlewem. Część w workach. Tylko wiaderko z bio na blacie. Z tym że wynosimy śmieci praktycznie codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak szczerze to wcale nie trzeba mocno kombinować. Większość ludzi jednak wychodzi z domu codziennie, a przynajmniej powinna choćby na krótki spacer. Wystarczy powiesić na klamce od drzwi wyjściowych torbę i wrzucać do niej segregowane śmieci. Potem przy koszach rozdzielić na odpowiednie frakcje, zajmie to ze dwie minuty. Nie wierzę w to że nawet mega zajęta osoba nie jest w stanie znaleźć 5 minut dziennie na wyrzucenie kilku rzeczy, przecież nie zbierze się nie wiadomo ilu śmieci w jeden czy dwa dni.
Sama mieszkam w kawalerce 28m2 i bez problemu radzę sobie z segregacją. Owszem, nie mam miejsca na kilka koszy ale wcale nie są do niczego potrzebne. Jeden pojemnik albo torba wystarczą, nie trzeba przecież zbierać kilka tygodni żeby pójść coś wyrzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 17:21   #4993
Savasana
Raczkowanie
 
Avatar Savasana
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 497
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Tak szczerze to wcale nie trzeba mocno kombinować. Większość ludzi jednak wychodzi z domu codziennie, a przynajmniej powinna choćby na krótki spacer. Wystarczy powiesić na klamce od drzwi wyjściowych torbę i wrzucać do niej segregowane śmieci. Potem przy koszach rozdzielić na odpowiednie frakcje, zajmie to ze dwie minuty. Nie wierzę w to że nawet mega zajęta osoba nie jest w stanie znaleźć 5 minut dziennie na wyrzucenie kilku rzeczy, przecież nie zbierze się nie wiadomo ilu śmieci w jeden czy dwa dni.
Sama mieszkam w kawalerce 28m2 i bez problemu radzę sobie z segregacją. Owszem, nie mam miejsca na kilka koszy ale wcale nie są do niczego potrzebne. Jeden pojemnik albo torba wystarczą, nie trzeba przecież zbierać kilka tygodni żeby pójść coś wyrzucić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się ale to tylko w teorii jest tak proste. W praktyce śmieci są brudne, np jakieś puszki itp. więc nie za każdym razem jak wychodzę z domu mam możliwość je wyrzucić biorąc pod uwagę że mogę sobie ręce wybudzić i potem z takimi brudnymi iść np do sklepu czy na jakieś spotkanie. Jak wrzucę taka puszkę po pomidorach krojonych do jakiejś siatki to mi się wszystko w tej siatce porozlewa i porozmazuje. I chciałabym ta siatkę wykorzystać ponownie ale jest cała ubrudzona i w efekcie ja wyrzucam i to też jest słabe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Savasana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 17:47   #4994
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Fakt, puszek prawie nie mam bo staram się kupować jak najwięcej produktów w szkle i zazwyczaj wszystko jest zakręcane. Ale jak mam puszkę np. po kukurydzy to staram się albo ją lekko wypłukać albo odstawić na bok do następnego dnia żeby obeschła i wtedy nie mam problemu że coś mi cieknie do torby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 18:45   #4995
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Fakt, puszek prawie nie mam bo staram się kupować jak najwięcej produktów w szkle i zazwyczaj wszystko jest zakręcane. Ale jak mam puszkę np. po kukurydzy to staram się albo ją lekko wypłukać albo odstawić na bok do następnego dnia żeby obeschła i wtedy nie mam problemu że coś mi cieknie do torby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko że wtedy mi się walają śmieci po blatach...

No ja mam po prostu wór 120l plastików na balkonie, reklamówkę z Kauflanda na papiery pod biurkiem i trudno.

Ale rozumiem, czemu kogoś może to wkurzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-10, 18:51   #4996
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tylko że wtedy mi się walają śmieci po blatach...

No ja mam po prostu wór 120l plastików na balkonie, reklamówkę z Kauflanda na papiery pod biurkiem i trudno.

Ale rozumiem, czemu kogoś może to wkurzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, u mnie takich śmieci jest mało więc jak stoi pół dnia jedna puszka to tragedii nie ma. Rano w drodze do pracy mijam kosze więc na upartego mogę wyrzucić nawet jedną puszkę czy butelkę bez żadnego dodatkowego wysiłku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-11, 21:07   #4997
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

W małych mieszkaniach to ogólnie jest problem z przechowywaniem a nie tylko z segregacją Ostatnio wkładam szkło/papier/plastik do jednego wora i segreguję przy śmietniku, bo zanim się nazbierały dwie torby które i tak musiały leżeć w kuchni i mi zwierzaki gryzły to się denerwowałam



Mam Soda stream przez miesiąc, zużyliśmy już cały nabój, zobaczę ile woda wzrosła bo ... codziennie chciało nam się pić gazowaną wodę. Podobno można jakoś kombinować z tym nabojem ( nabijać?) ale na tym się nie znam. Nabój "załatwia" chyba 60 litrów.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-12, 07:14   #4998
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
W małych mieszkaniach to ogólnie jest problem z przechowywaniem a nie tylko z segregacją Ostatnio wkładam szkło/papier/plastik do jednego wora i segreguję przy śmietniku, bo zanim się nazbierały dwie torby które i tak musiały leżeć w kuchni i mi zwierzaki gryzły to się denerwowałam



Mam Soda stream przez miesiąc, zużyliśmy już cały nabój, zobaczę ile woda wzrosła bo ... codziennie chciało nam się pić gazowaną wodę. Podobno można jakoś kombinować z tym nabojem ( nabijać?) ale na tym się nie znam. Nabój "załatwia" chyba 60 litrów.
Ja się przestawilam z picia wody butelkowanej na filtrowaną, schodzi po kilka litrów dziennie. W rachunku za wodę różnicy nie zauważyłam, za to w paragonach z zakupów jak najbardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-12, 10:28   #4999
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Tutaj będziemy kontynuować
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279502
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.