Antykoncepcja po porodzie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 09:41   #1
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Smile

Antykoncepcja po porodzie???


W jakim odstępie czasu po urodzeniu dzidziusia zaczełyście stosować środki antykoncepcyjne i jakie? Mówią że wystarczy karmić piersią i efekt antykoncepcji jest utrzymany (ale trzeba karmić określoną ilość czasu). Pewnie to i prawda ale ja jednak wolałabym nie mieć drugiego dzidziusia zanim ten pierwszy zacznie sam chodzić. Obecnie jestem w 33 tc i myślę że dobrze było by o tym pomyśleć. Doradźcie coś mamusie.
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:04   #2
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez ajusia
W jakim odstępie czasu po urodzeniu dzidziusia zaczełyście stosować środki antykoncepcyjne i jakie? Mówią że wystarczy karmić piersią i efekt antykoncepcji jest utrzymany (ale trzeba karmić określoną ilość czasu). Pewnie to i prawda ale ja jednak wolałabym nie mieć drugiego dzidziusia zanim ten pierwszy zacznie sam chodzić. Obecnie jestem w 33 tc i myślę że dobrze było by o tym pomyśleć. Doradźcie coś mamusie.

To nie jest prawda. Nie daj się nabrać na ten mit!

Są pigułki - chyba cerazette czy jakoś tak, które można brać podczas karmienia. Ja ich nie brałam - po przeczytaniu ulotki i rozmowie z lekarzem zdecydowałam się nie bombardować organizmu sztucznymi hormonami a miałam też na względzie karmienie piersią - nie byłam przekonana że to takie w 100% obojętne dla dziecka (może i niesłusznie ale cóż - młoda, przwerażliwiona mama).
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 10:41   #3
nunek
Raczkowanie
 
Avatar nunek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 40
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

rzeczywiscie karmienie piersią w zaden sposób nie chroni przed ciazą!Sama jestem na tym etapie-szukania odpowiedniej antykoncepcji,urodziłam osiem miesięcy temu i najwyższa pora o tym opomyśleć .Chociaż nie wrócił mi jeszcze normalny cykl-nie wiem czy to nie za długo bo mała już odstawiłam od piersi.Pigułki brałam przed ciążą przez cztery lata i chyba już nie chce do nich wracać ,zastanawiam się nad plastrami podobno to o wiele mniej inwazyjna metoda.

Edytowane przez Mariqa
Czas edycji: 2006-08-23 o 14:39
nunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 11:48   #4
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Mój Boże, że też nadal funkcjonuje ten mit o antykoncepcji za pomocą karmienia piersią !!!
Ja zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną [konkretnie plastry Evra] ponad rok po porodzie. Warunkiem był powrót miesiączki no i odstawienie od piersi [miesiączka wróciła po 13 m-cach a Bartka karmiłam 15 m-cy] do tego czasu tylko i wyłącznie prezerwatywy, choć przyznam się, że wielkiej ochoty nie miałam, a i dziecko we wspólnym pokoju też nie sprzyja intymności. Teraz zamierzam od razu umieścić maleństwo w jej własnym pokoiku, gdzie wstawiłam sobie fotel do karmienia i łózko [w razie czego ], a sypialnia pozostanie wyłącznie naszym sanktuarium .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:09   #5
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Smile Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

w piątym tygodniu po porodzie zaczęłam przyjmować Cerazette, po 10 dniach wystąpiło obfite krwawienie (jak spora miesiączka - macica się oczyściła), nadal przyjmowałam Cerazette, krwawienie ustało. Kończę już drugie opakowanie (zażywa się bez przerwy) i nie zamierzam zmieniać tych tabletek, pomimo że obecnie nie współżyję. Obawiałam się, że tabletki zmniejszą laktację i spowodują plamienia, ale nic takiego nie miało miejsca.
Mój lekarz nie polecał mi natomiast zastrzyków hormonalnych, ponieważ długo wraca po nich płodność, natomiast po Cerazette natychmiast, jak przy zwykłych tabletkach.
Naczytałam się w interenecie o złym wpływie tabletek na dziecko (przyjmuje ono niewielką ilość hormonów), zwłaszcza na dziewczynki, ale lekarz poprosił, żeby nie czytać tych głupot, bo od czytania internetu można po prostu zwariować
pozdrawiam
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 12:17   #6
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez nunek
żeczywiscie karmienie piersią w zaden sposób nie chroni przed ciazą!Sama jestem na tym etapie-szukania odpowiedniej antykoncepcji,urodziłam osiem miesięcy temu i najwyższa pora otym opomyśleć .Chociaż niewrucił mi jeszcze normalny cykl-niewiem czy to nie za długo bo mała już odstawiłam od piersi.Pigułki brałam przed ciążą przez cztery lata i chyba już niechce do nich wracać ,zastanawiam się nad plastrami podobno to owiele mniej inwazyjna metoda.
Z tymi palstrami to bardziej chwyt marketingowy - przecież to te same hormony co w pigułkach.
Ja się po nich czułam fatalnie - inaczej niż po "zwykłych" hormonach. Może łatwość stosowania kogoś przekonuje - mnie również nie.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 13:20   #7
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

karmienie piersią to nie antykoncepcja -dziewczyny które tak myslą bardzo szybko sie przekonują o swej niesłusznej teorii mając drugiego dzidziusia bardzo szybko...
sa tabletki -jak pisały moje przedmówczynie -carezette.jest jeszcze zastrzyk depo-provera -ale osobiście go odradzam bo bardzo źle go znosiłam i żałowałam że dałam się na niego nakłonić.trzy miesiące wyjęte z zyciorysu...ale to inny temat.
po okresie połogu idąc na kontrole do ginekologa on sam pyta co z antykoncepcja i poleca cos dozwolonego w trakcie karmienia piersia .
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-23, 15:16   #8
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez Helena
Mój lekarz nie polecał mi natomiast zastrzyków hormonalnych, ponieważ długo wraca po nich płodność, natomiast po Cerazette natychmiast, jak przy zwykłych tabletkach.
też słyszałam o tym zastrzyku ale żadnych konkretów tylko tyle że jest. Jestem ciekawa co mój lekarz sądzi o antykoncepcji po ciąży będę musiała się go spytać przy najbliższej okazji.

Zamierzam karmić piersia więc "zwykłe" tabletki opadają może żeczywiście te o których piszecie się sprawdzą w ostateczności zostaje prezerwatywa ale jakoś wolałabym inną opcję.
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 16:45   #9
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Ajusia ja od wczoraj (jestm 5 miesięcy po ciąży) zaczełam barać cerazette, lekarz nie polecał zastrzyku bo też się nad nim zastanawiałam.
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 19:05   #10
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez płatek1
Ajusia ja od wczoraj (jestm 5 miesięcy po ciąży) zaczełam barać cerazette, lekarz nie polecał zastrzyku bo też się nad nim zastanawiałam.
Czemu ci go nie polecał???
Ile kosztują te tabletki o których piszecie?

Płatek to ty już masz taka fajną dzidzie na świecie, fantastycznie. Moja jeszcze musi poczekać w brzuszku chociaż miesiąc a potem juz będzie z nami.
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 19:24   #11
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Ajusia dziękuje bardzo .

Nie poleca bo jak napisła wcześniej Helena "długo wraca po nich płodność" i jak się dowiadywałam u styczniówek ma dość sporo skutków ubocznych .

Ja za nie płaciłam 39zł. tanie nie są, ale cóż...
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 10:05   #12
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

patek napisz prosze co sie dowedzialas podziel sie , ja tez jestem na etapie szukania jakijs mety antykoncepcji bo nie chcialabym znowu tak szbko zostac podwojna mamusia narazie stosuje prezerwatywy ale myslalam o wkładce , napiszcie co myslicie na ten temat, jezlei ktoras wie ile taka wkladka kosztuje niech tez napisze
pozdrawiam
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:16   #13
jastin83
Zakorzenienie
 
Avatar jastin83
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 774
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Hej!
Kurcze tak piszecie o tej antykoncepcji i o tych tabletkach ze sama sie musze zastanowic ja powiem szczerze troche sie bałam brac przy karmieniu,moja córcia ma skończone 7 miesięcy no a ja jescze troszke karmie,narazie niestosowaliśmy z Tż nic oprócz prezerwatyw,no i teraz właśnie tak myśle czy by przypadkiem nie zacząc stosowac tych tableteczek Cerazette,to jest w takim razie jedyny środek antykoncepcyjny przy karmieniu piresią,zastrzyków nawet pod uwage nie biore,czy sa może jeszcze jakieś tabletki?
Musze zacząć coś stosowac,bo narazie dzidziusia nie planuje,a na mojego tż to zabardzo w tej kwesti nie moge liczyć
__________________
Moje kochane niunie
Wiktoria & Weronika!!!






jastin83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:24   #14
Rania
Raczkowanie
 
Avatar Rania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: dziki zachód;)
Wiadomości: 321
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Wczoraj byłam u gina,dostałam receptę na cerazette ponieważ karmię piersią .To jedyne pigułki które mona brać karmiąc.Spiralkę mi odradził,jeśli chcę mieć jeszce dzieci.a zastrzyk ma to do siebie ,że działa przez długi czas i w przypadku gdy są jakieś skutki uboczne nic nie zrobisz bo on już jest w organizmie.Odradzał mi go bardzo.ponoć wiele kobiet się zle po nim czuje.
Karmienie piersią nie chroni przed ciążą!!!!!!Moesz mieć owulację!
A gdy dokarmiasz malucha butlą,może wrócić okres.
Cerazette kosztują ok 35 zł.I starcza paczka na miesiąc,bierze się je cały czas bez przerw.
Rania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 10:41   #15
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez Rania
Wczoraj byłam u gina,dostałam receptę na cerazette ponieważ karmię piersią .To jedyne pigułki które mona brać karmiąc.Spiralkę mi odradził,jeśli chcę mieć jeszce dzieci.a zastrzyk ma to do siebie ,że działa przez długi czas i w przypadku gdy są jakieś skutki uboczne nic nie zrobisz bo on już jest w organizmie.Odradzał mi go bardzo.ponoć wiele kobiet się zle po nim czuje.
Karmienie piersią nie chroni przed ciążą!!!!!!Moesz mieć owulację!
A gdy dokarmiasz malucha butlą,może wrócić okres.
Cerazette kosztują ok 35 zł.I starcza paczka na miesiąc,bierze się je cały czas bez przerw.
Ciampurku myśle, że Rania już napisała najważniejsze przeciwskazanie co do zastrzyku . Chociaż moja koleżanka nie narzekała na zastrzyk ja posłuchałam mojego gina odradził zastrzyk, a przepisał tabletki- on napewno wie lepiej i nie działa ze szkodą dla pacjętki . Ja bym sobie odpuściła wkładkę .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 17:45   #16
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

dziekuje dziweczyny rozumiem teraz jaka jest roznica pomiedzy tabletkami a zastrzykiem mnie lekarz powiedzial ze lepsze beda dla mnie zastzrykki ze powoduja one wzrostu agi takiego jak tabletki a to u mnie jet wazne
płatku pomyslisz pewnie ze jestem upierdliwa ale chcialabym wiedziec dlaczego odpusciłabys sobie wkładke ?ja słyszlam same superlatywy na jej temat
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 20:30   #17
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK
dziekuje dziweczyny rozumiem teraz jaka jest roznica pomiedzy tabletkami a zastrzykiem mnie lekarz powiedzial ze lepsze beda dla mnie zastzrykki ze powoduja one wzrostu agi takiego jak tabletki a to u mnie jet wazne
płatku pomyslisz pewnie ze jestem upierdliwa ale chcialabym wiedziec dlaczego odpusciłabys sobie wkładke ?ja słyszlam same superlatywy na jej temat
Ciampurku m.in dlatego, że chcę mieć w przyszłości jeszcze jedno dziecko, a każda wkładka powoduje lekki stn zapalny macicy co może mieć wpływ na tudności zajścia w ciąże lub wpływ na jej przebieg. Częściej dochodzi do poronień, pozostwiona zbyt długo może wrosnąć w ściankę macicy itd. Wiadomo, że dużą zaletą jest to że nie musimy pamiętać codziennie by wziąść tabletkę, ale jednak wolę ten rodzaj antykoncepcji. Wiadomo każda metoda ma swoje wady i zalety, a wybór zależy tylko od nas .
Pozdrowionka
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 22:18   #18
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

ja tez mialam przepisane tabletki cerazette 6tygodni popordzie. podobnie jak Helena mialam poczatkowo krwawienie. potem doszlam do wniosku, ze na tamta chwile nie ma sensu przyjmowac hormonow, bo zycie intymne nie wrocilo jeszcze do normy (a raczej w ogole nie wrocilo...). odstawilam tabletki i poczekam jeszcze troche. ale prawdopodobnie zdecyduje sie na nie znowu za jakis czas....
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:23   #19
CIAMPUREK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 419
GG do CIAMPUREK
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

dziekuje płatku jeszce dowiedzialm sie jezeli chodzi o wkładki ze czesto sie przesuwaja niszczac tym samym szyke macicy
dziekuje za pomoc
CIAMPUREK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 16:26   #20
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez CIAMPUREK
dziekuje płatku jeszce dowiedzialm sie jezeli chodzi o wkładki ze czesto sie przesuwaja niszczac tym samym szyke macicy
dziekuje za pomoc
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 18:34   #21
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Hej Dziewczyny chcialam sie was zapytac po jakim czasie takie tabletki zaczynaja dzialac .... Dzis kupilismy tabletki Microlut... Nie wiem czy mozna je dostac w Polsce poniewaz mieszkamy w Bruxelli no i nie znamy az tak dobrze francuskiego zeby zapytac o takie szczeguly ....
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 19:56   #22
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

od pierwszego dnia przyjęcia.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 21:07   #23
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Po pierwszym dniu czy to mozliwe
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 09:59   #24
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

jestem 10 miesięcy po porodzie i nadal karmię moja Nadie. Dla kobiet karmiacych jest tylko jeden todzaj tabletek anty- cerazette. Jednak ich przyjmowanie jest dość rygorystyczne i kosztują ok 40zł.Bierze je sie bez 7-dniowej przerwy i z dokładnościa co do 30 min. W odróżnieniu od innych tabletek nie zatrzymuja laktacji. Jesli chodzi o rozpoczecie, nie trzeba czekac na okres, zaczyna sie je brac kiedy tylko sie chce. Lekarz powiedział równiez ze to co może byc niedogodne przy tych tabletkach to plamienia ale u mnie one nie wystepuja. Nie miałam nawet jeszcze od porodu okresu-ale przy karmieniu piersia to normalne. Jestem z nich zadowolona. nie tyję, czuje sie bardzo dobrze.
Jesli chodzi o czas po jakim zaczynaja działac-Lekarz powiedział, ze jesli zaczynasz brać od razu po porodzie to działaja juz od pierwszej tabletki a jesli pózniej , to trzeba odczekac 2 tyg ale zeby miec wieksza pewność to 3. tyg. ja zaczełam je brac 2 miesiące po porodzie bo przeciez wczesniej i tak nie współżyłam z mężem wiec po co szpikowac się chormonami
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 19:00   #25
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Widze ze nie ma tu zwolenników wkładki - spiralki- ja polecam i Płatku - uzywałam po pierwszym dziecku , kiedy usunęłam wkładke po miesiącu zaszłam w ciąze - dziś juz chowamy malutką Alicję Na razie stosuję cerazzette a potem chce znów wkładkę tyle ze teraz musimy jeszcze poczekać. Dziewczyny skąd macie informacje ze Cerazzette trzeba brac az tak dokładnie co do 30 minut? Na informacji wewnątrz opakowania nie ma niczego takiego - tylko że o jednej porze.
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 14:17   #26
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Witam
Widze,ze to forum jest mniej aktywne,a szkoda,bo ja teraz walkuje temat antykoncepcji po ciazy..teraz nadal karmie,wiec pewnie cerazette lub prezerwatywa..
ale po okresie karmienia mysle o spiralce...

Aniuafen gdybys kiedys tu weszla to prosze napisz cos wiecej o wkladce,jak zwykle zdania sa podzielone..slyszalam o wydluzeniu sie miesiaczki,czy odczuwaniu,ze jest w srodku cialo obce..zastanawiam sie jakie sa koszty tak w przyblizeniu i odczucia kobiet po wkladce
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 14:21   #27
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Nie miałam zadnych odczuc związanych z wkładką. Okres miałam może ciut bardziej obfity, choć to trudno stwierdzić czy po wkłądce czy w związku z faktem ze urodziłam dziecko. moim zdaniem jest to mniej inwazyjna dla organizmu metoda niż hormony - na mnei hormony działają okropnie
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 14:37   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez AnitaSuska Pokaż wiadomość
Witam
Widze,ze to forum jest mniej aktywne,a szkoda,bo ja teraz walkuje temat antykoncepcji po ciazy..teraz nadal karmie,wiec pewnie cerazette lub prezerwatywa..
ale po okresie karmienia mysle o spiralce...

Aniuafen gdybys kiedys tu weszla to prosze napisz cos wiecej o wkladce,jak zwykle zdania sa podzielone..slyszalam o wydluzeniu sie miesiaczki,czy odczuwaniu,ze jest w srodku cialo obce..zastanawiam sie jakie sa koszty tak w przyblizeniu i odczucia kobiet po wkladce
poszukaj na ofrum gin. watku poteznego o wkladkach.

ja mam wkladke od rowno roku ,okres ,plamienia,bolesnosc byla i musialo sie to wyregulowac ,teraz nie mam nic ,okres zostal taki sam jak przed wkladka, bolesnosci zadnej,nie czuje niczego .
wygodnie i tanio bo wkladka kosztuje -miedzian-ok 100 zł a zalozenie jest refundowane przez nfz.
wiec 100 na okres ok. 5 lat to koszt -groszowy.

minusem jest to iz nie panujesz nad okresem no ale wygoda ,bezpieczenstwo i nie trucie sie hormonami to znacznie wieksze plusy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 15:34   #29
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
poszukaj na ofrum gin. watku poteznego o wkladkach.

ja mam wkladke od rowno roku ,okres ,plamienia,bolesnosc byla i musialo sie to wyregulowac ,teraz nie mam nic ,okres zostal taki sam jak przed wkladka, bolesnosci zadnej,nie czuje niczego .
wygodnie i tanio bo wkladka kosztuje -miedzian-ok 100 zł a zalozenie jest refundowane przez nfz.
wiec 100 na okres ok. 5 lat to koszt -groszowy.

minusem jest to iz nie panujesz nad okresem no ale wygoda ,bezpieczenstwo i nie trucie sie hormonami to znacznie wieksze plusy .
a dokładnie wątek:
spirala-co i jak-wątek zbiorczy
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 16:20   #30
AnitaSuska
Zadomowienie
 
Avatar AnitaSuska
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 263
Dot.: Antykoncepcja po porodzie???

Aniuafen i Paula 78 dzieki po Waszej wypowiedzi jestem blizsza wkladce
ja tez niespecjalnie chce brac hormony i ingerowac w gospodarke hormonalna mojego organizmu..Moje dwie psioapsioly mialy niezly po nich balagan..ja sam bralam niedlugo cilest,awiec wiekszych szkod nie odczulam,ale nie chce teraz wracac do tabletek..

Mariqua dzieki za lekture
__________________
Dziecko jest miłością, która stała się widzialna

http://b1.lilypie.com/Vk1Lp1.png
AnitaSuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.