Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-20, 13:39   #61
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
No ale to przecież wszystko dlatego, że Autorkę boli to, że może się okazać, że facet nie jest słowny, bo tutaj luźno mówi coś o zorganizowaniu czegoś wspólnie w jej urodziny, a jak się jednak okaże, że o tym zapomniał/olał to będzie dla niej deal breaker Przynajmniej taka jest narracja Autorki, ale osobiście zgadzam się z Twoją opinią
dla mnie jakies luzne rzucenie tematem to nie jest zadna obietnica ani plany
ja tez rzucam takimi tekstami do kumpli z pracy: jak sie zrobi cieplej to musismy zrobic grila i nikt tego nie bierze na serio ze jak temperatura skoczy to juz wszyscy pakuja koszyczki i sa gotowi grilowac
facet mogl juz dawno zapomniec o tych jej urodzinach a ona chce cala relacje budowac na tym czy zorganizuje cos na jej urodziny czy nie,dziecinada jak dla mnie
i co jak cos zzorganizuje zabierze cie do restauracji to juz wszystko ok?juz ci te wyjazdy przedluzone i ewentualne panie w innych krajach nie beda przeszkadzac?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 13:49   #62
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;89227132]dla mnie jakies luzne rzucenie tematem to nie jest zadna obietnica ani plany
ja tez rzucam takimi tekstami do kumpli z pracy: jak sie zrobi cieplej to musismy zrobic grila i nikt tego nie bierze na serio ze jak temperatura skoczy to juz wszyscy pakuja koszyczki i sa gotowi grilowac
facet mogl juz dawno zapomniec o tych jej urodzinach a ona chce cala relacje budowac na tym czy zorganizuje cos na jej urodziny czy nie,dziecinada jak dla mnie
i co jak cos zzorganizuje zabierze cie do restauracji to juz wszystko ok?juz ci te wyjazdy przedluzone i ewentualne panie w innych krajach nie beda przeszkadzac?[/QUOTE]Według mnie to już były plany. Ale to tylko pokazuje, że ludzie są różni i trzeba rozmawiać ze sobą i mówić co naprawdę się chce, a nie udawać, że nie ma tematu.






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 13:51   #63
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Według mnie to już były plany. Ale to tylko pokazuje, że ludzie są różni i trzeba rozmawiać ze sobą i mówić co naprawdę się chce, a nie udawać, że nie ma tematu.






Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też, ostatnio miałam tak sytuację z sąsiadami i już w piątek wysłałam smsy co z tym grillem bo będzie ładna pogoda w niedzielę
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:00   #64
Akama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 10
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Dla mnie to tez są plany, a tym bardziej ze facet chciał, żebym otworzyła swój kalendarz i powiedziała mu kiedy będę wolna, żeby coś zorganizować. Z ciekawości nie pytał skoro sam powiedział, ze chce ze mna spędzić ten czas.

Nie wiem co jest dziecinnego w budowaniu relacji w oparciu o to czy człowiek jest słowny i czy można na nim polegać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:02   #65
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89227141]Dla mnie też, ostatnio miałam tak sytuację z sąsiadami i już w piątek wysłałam smsy co z tym grillem bo będzie ładna pogoda w niedzielę [/QUOTE]
wyobraziłam sobie siebie jak rzucam z kimś takie 'no trzeba się spotkać na grilla jak się zrobi cieplej' i on chwilę później do mnie pisze co z tym grillem bo słońce wyszło, minę bym pewnie miała taką yyyy


jestem z tych co nie uznaliby tego za jakieś wielkie plany.
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:26   #66
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 076
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Dla mnie wstępne zapytanie to jeszcze nie plany. Plan jest kiedy dochodzi do konkretów, czyli potwierdzenia dnia i godziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:30   #67
MayKasahara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 82
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Jak dla mnie to sama trochę sabotujesz Waszą relację, udając, że Ci nie zależy. Nie chcesz pierwsza stawiać wymagań, bo boisz się, co będzie, jeżeli okaże się, że on jest znacznie mniej zaangażowany. To nie przeczy wcale temu, że możesz być jednocześnie fajną, niezależną kobietą, która ma swoich przyjaciół i masę zainteresowań.

Wręcz przeciwnie. Czasem właśnie osoby inteligentne, potrafiące kontrolować emocje (aż za bardzo) same rzucają sobie kłody pod nogi i wiele utrudniają, za bardzo kalkulując to, jak powinny zareagować z klasą i udając, że wiele rzeczy ich nie obchodzi. Podczas gdy inna osoba nie bałaby się wykrzyczeć swoich pretensji czy zrobić sceny.

Po prostu trzeba zmienić sposób postępowania, myślenia tak, abyś sobie sama nie rzucała kłód pod nogi i nie torpedowała znajomości. Ja też trochę taka byłam, ale przy właściwej osobie uczę się wprost i bez zahamowań mówić o swoich oczekiwaniach. Niestety nie mam "niewyparzonego języka" i czasem żałuję

Oczywiście, mówiąc wprost możesz narazić się na rozczarowanie, bo szybko okaże się, że z drugą osobą zupełnie Ci nie po drodze, ale z drugiej strony to też może pomóc Ci ustalić bardzo fajne ramy zdrowej relacji, w której nie będzie obaw i lęku, tylko spełnienie obydwu stron.

Edytowane przez MayKasahara
Czas edycji: 2022-05-20 o 14:36
MayKasahara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-20, 14:35   #68
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez Akama Pokaż wiadomość
Dla mnie to tez są plany, a tym bardziej ze facet chciał, żebym otworzyła swój kalendarz i powiedziała mu kiedy będę wolna, żeby coś zorganizować. Z ciekawości nie pytał skoro sam powiedział, ze chce ze mna spędzić ten czas.

Nie wiem co jest dziecinnego w budowaniu relacji w oparciu o to czy człowiek jest słowny i czy można na nim polegać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak na razie to wszystko wskazuje na to, że dla niego nie były to konkretne plany, bo gdy opowiadał Ci o przedłużeniu swojego pobytu zagranicą, to nie rzucił żadnego "wiem, że mieliśmy razem spędzić Twoje urodziny, ale...". Nie zgadaliście się w międzyczasie co do potwierdzenia terminu, z Twoich wpisów nie wynika żebyście poruszali jeszcze ten temat, więc na razie to wychodzi na różnice w Waszych charakterach/podejściu - dla niego mowa o spotkaniu w urodziny nie była niczym zobowiązującym, dla Ciebie była niejako obietnicą spędzenia tego dnia wspólnie, właśnie w ten dzień, w który mu podałaś jako wolny w swoim kalendarzu.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:45   #69
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez Akama Pokaż wiadomość
@Mahdab, celnie trafiłaś. Często czekam aż obrazek będzie perfekcyjny, wszystko musi mi na 100% pasować, wtedy decyduje się na oficjalne ustalenia, wyłączność itd.
Masz dość mocno asekuracyjne podejście do relacji. Jedno mówisz, drugie czujesz. Szukasz w facecie wad i wymówek, żeby się wycofać zanim się zaangażujesz. Rozumiem, ze to może wynikać z jakiś przeszłych rozczarowań. Jak dla mnie to jest temat na terapię, a nie forum internetowe. Bo z takim podejściem to będzie ci ciężko stworzyć zdrową i trwałą relację z kimkolwiek. Nie ma ludzi idealnych, a facet nie jest od czytania ci w myślach.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Dla mnie wstępne zapytanie to jeszcze nie plany. Plan jest kiedy dochodzi do konkretów, czyli potwierdzenia dnia i godziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie też i tylko wtedy bym miała pretensje, że mnie ktoś wystawił. Wcześniej co najwyżej mogłabym być zawiedziona, ale raczej skończyłoby się to na rozmowie i 'szkoda, myślałam, że się zobaczymy' niż zakończeniu relacji.

Edytowane przez d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Czas edycji: 2022-05-20 o 14:49
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:50   #70
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Nie wiem w sumie skąd u Autorki powiedzenie facetowi, na którym zaczyna jej zależeć, że w danej sytuacji zrobiło jej się przykro budzi takie opory. Bo nie wypada? Bo to za wcześnie? To nie jest żadne robienie pretensji powiedzenie "myślałam tylko że planujemy spędzić moje urodziny razem". Można przecież powiedzieć to normalnym tonem, a nie z wyrzutem. Facet nie jest duchem świętym, żeby domyślić się, co Autorce siedzi w głowie i jak zrozumiała jego słowa. Jakby po takich słowach powiedział, że "daj spokój, przesadzasz" czy ją wyśmiał, to miałaby od razu czarno na białym, co o tym myśli, a nie takie mielenie tego w sobie.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 14:58   #71
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Nie wiem w sumie skąd u Autorki powiedzenie facetowi, na którym zaczyna jej zależeć, że w danej sytuacji zrobiło jej się przykro budzi takie opory. Bo nie wypada? Bo to za wcześnie?
Według mnie to po prostu jest forma strachu, że się odsłoni bezbronny brzuszek (zaangażowanie emocjonalne niektórzy postrzegają za słabość) i ewentualnie zostanie skonfrontowanym z rzeczywistością, że facet ma wywalone, kiedy ona już przestała mieć. Tylko, że takie ryzyko jest wliczone w koszty jakichkolwiek interakcji międzyludzkich. Zawsze ktoś może nas rozczarować albo zranić. Sztuka bardziej polega nie na tym, żeby unikać za wszelką cenę takich sytuacji, a żeby jakoś strasznie nie brać ich do siebie i nie rozpamiętywać.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-23, 12:15   #72
thankyounext_
Rozeznanie
 
Avatar thankyounext_
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 643
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

I jak się rozwinęło to autorko?
Ja się wypowiem z perspektywy osoby która tez często podróżuje, niejednokrotnie jechałam z kimś kogo nie widziałam wcześniej na oczy w poznałam na podróżniczej grupie. Wiec myśle ze dla niego to tez nie jest nic takiego. Ot zwykły wyjazd a Ty robisz z tego nie wiadomo co
thankyounext_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 12:19   #73
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez thankyounext_ Pokaż wiadomość
I jak się rozwinęło to autorko?
Ja się wypowiem z perspektywy osoby która tez często podróżuje, niejednokrotnie jechałam z kimś kogo nie widziałam wcześniej na oczy w poznałam na podróżniczej grupie. Wiec myśle ze dla niego to tez nie jest nic takiego. Ot zwykły wyjazd a Ty robisz z tego nie wiadomo co

A może to Ty umniejszasz jej odczuciom? Wg Ciebie to robienie z tego niewiadomo czego, ale wg niej nie.

Nie rozumiem w ogóle takiej narracji - skoro JA, to każdy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 12:31   #74
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez thankyounext_ Pokaż wiadomość
I jak się rozwinęło to autorko?
Ja się wypowiem z perspektywy osoby która tez często podróżuje, niejednokrotnie jechałam z kimś kogo nie widziałam wcześniej na oczy w poznałam na podróżniczej grupie. Wiec myśle ze dla niego to tez nie jest nic takiego. Ot zwykły wyjazd a Ty robisz z tego nie wiadomo co
Ale Autorka nie robi z jego podróży "nie wiadomo czego", tylko z tego, że spontanicznie zmienił swoje plany i przedłużył pobyt zagranicą, nie wspominając w ogóle o tym, że wcześniej planował jej urodziny spędzić wspólnie z nią
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 13:57   #75
Gruszzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 305
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Niby jesteście w bliskiej relacji a olewa twoje urodziny?
Dla mnie to jednoznaczny sygnał kim jesteś dla niego i nie ma co tutaj dopowiadać i roztrząsać…
Gruszzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 08:31   #76
Akama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 10
Dot.: Facet nie uwzględnia mnie w swoich planach

Cytat:
Napisane przez thankyounext_ Pokaż wiadomość
I jak się rozwinęło to autorko?
Ja się wypowiem z perspektywy osoby która tez często podróżuje, niejednokrotnie jechałam z kimś kogo nie widziałam wcześniej na oczy w poznałam na podróżniczej grupie. Wiec myśle ze dla niego to tez nie jest nic takiego. Ot zwykły wyjazd a Ty robisz z tego nie wiadomo co

Nie rozwinelo sie, zajęłam się swoimi sprawami. Wczoraj zapytałam go kiedy dokładnie wraca, a po otrzymaniu odpowiedzi stwierdziłam, ze naprawdę nie wiem jak mi wynagrodzi tak długi wyjazd. Pół żartem pół serio oczywiście. On mi na to, ze mam się nie martwić, ma już kilka pomysłów. Codziennie do mnie pisze, często inicjuje rozmowy, zaczepia wielokrotnie w ciągu dnia. Ogolnie nie mam wrazenia, ze mnie olewa. Po jego powrocie chce odbyć dłuższa rozmowę na temat jak on w ogóle widzi te relacje, czy zamierza często tak wyskakiwać gdzieś, jak on sobie dalej to wyobraża.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Akama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-24 09:31:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.