Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-15, 19:12   #991
aga2210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej Mam 20 lat. Przez ostatnie 4 miesiące nie miałam miesiączki (na pewno nie jestem w ciąży) i nie wiem, dlaczego.Wcześniej często zdarzało się tak, że nie miałam okresu przez jakieś 3 miesiące, ale w młodym wieku to chyba normalne. Potem wszystko się unormowało, a teraz znów się zaczęło. Czy mam powody do obaw? Jak myślicie?
aga2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 19:24   #992
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez aga2210 Pokaż wiadomość
Hej Mam 20 lat. Przez ostatnie 4 miesiące nie miałam miesiączki (na pewno nie jestem w ciąży) i nie wiem, dlaczego.Wcześniej często zdarzało się tak, że nie miałam okresu przez jakieś 3 miesiące, ale w młodym wieku to chyba normalne. Potem wszystko się unormowało, a teraz znów się zaczęło. Czy mam powody do obaw? Jak myślicie?
Przez 4 miesiące nie znalazłaś czasu by podejść do gina?
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 19:37   #993
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez aga2210 Pokaż wiadomość
Hej Mam 20 lat. Przez ostatnie 4 miesiące nie miałam miesiączki (na pewno nie jestem w ciąży) i nie wiem, dlaczego.Wcześniej często zdarzało się tak, że nie miałam okresu przez jakieś 3 miesiące, ale w młodym wieku to chyba normalne. Potem wszystko się unormowało, a teraz znów się zaczęło. Czy mam powody do obaw? Jak myślicie?
Może to być wina pogody nawet ... ale generalnie jeśli nie przeżyłaś żadnego stresu ani się nie przemęczyłaś no to hormony raczej.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 17:39   #994
ziolo95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziewczyny...HELP!
Stosuje antykoncepcję w formie tabletek Naraya plus już od roku. Ostatnio wzięłam 2 opakowania jedno po drugim, ponieważ nie chciałam mieć okresu. (Wiem, głupia ja, ale było mi to strasznie nie na "rękę" ) No i teraz mam problem. Zawsze okres dostawałam podczas przyjmowania 1/2 białek tabletki. Dzisiaj wzięłam ostatnią białą i nic. Dalej bez okresu... Nie wiem czy teraz odstawić tabletki i poczekać na krwawienie czy rozpocząć jutro nowe opakowanie.
ziolo95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 18:15   #995
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez ziolo95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny...HELP!
Stosuje antykoncepcję w formie tabletek Naraya plus już od roku. Ostatnio wzięłam 2 opakowania jedno po drugim, ponieważ nie chciałam mieć okresu. (Wiem, głupia ja, ale było mi to strasznie nie na "rękę" ) No i teraz mam problem. Zawsze okres dostawałam podczas przyjmowania 1/2 białek tabletki. Dzisiaj wzięłam ostatnią białą i nic. Dalej bez okresu... Nie wiem czy teraz odstawić tabletki i poczekać na krwawienie czy rozpocząć jutro nowe opakowanie.
Czytałam o tym, bierz normalnie jak zawsze jeśli robisz przerwę zrób jeśli nie to nie.
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 13:24   #996
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Mam 22 lata i wciąż nieregularne miesiączki. W tym roku okres dostałam zaledwie 2 razy. Byłam u endokrynologa, miałam badana prolaktyne, wynik to 14,35 ng/ml czyli w normie. Międzyczasie dostałam okresu wiec lekarz stwierdził że skoro prolaktyna jest ok to mamy czekać bo może samo się wyrówna Mogę jeszcze jakieś badania zrobić? Usg jajników robił mi zwykły ginekolog ale nie dopatrzyl się nieprawidłowości.

Wysłano z tel.
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 15:51   #997
sysa09
Zakorzenienie
 
Avatar sysa09
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 5 692
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Mam 22 lata i wciąż nieregularne miesiączki. W tym roku okres dostałam zaledwie 2 razy. Byłam u endokrynologa, miałam badana prolaktyne, wynik to 14,35 ng/ml czyli w normie. Międzyczasie dostałam okresu wiec lekarz stwierdził że skoro prolaktyna jest ok to mamy czekać bo może samo się wyrówna Mogę jeszcze jakieś badania zrobić? Usg jajników robił mi zwykły ginekolog ale nie dopatrzyl się nieprawidłowości.

Wysłano z tel.
Hej, mam podobny problem. Z tym, ze mi usg jajnikow nie wyszlo najlepiej. Mi moj ginekolog zlecil badania: TSH, FT4, ESTRADIOL, TESTOSTERON, PROLAKTYNE, FSH, LH. Mialam je powtorzyc dwa razy, w 5 dzien cyklu i 15 dzien cyklu.
sysa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 19:38   #998
haba baba
Przyczajenie
 
Avatar haba baba
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Hej. Jestem po 1 opakowaniu Novynette. W 1 i 2 dniu mialam lekkie brazowe plamienie a dzis 3 dnia zaczal mnie bolec brzuch jak na okres i plamienie brązowe jest wieksze. Czy to okres? Pytam poniewaz moja gin kazala mi brac 21 tabsow przerwa i od razu przy 1 dniu okresu kolejne 21 tabletek. I stad moje pytanie bo nie chce ich zle wziac jesli wyjdzie ze to nie okres :/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
haba baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:01   #999
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez haba baba Pokaż wiadomość
Hej. Jestem po 1 opakowaniu Novynette. W 1 i 2 dniu mialam lekkie brazowe plamienie a dzis 3 dnia zaczal mnie bolec brzuch jak na okres i plamienie brązowe jest wieksze. Czy to okres? Pytam poniewaz moja gin kazala mi brac 21 tabsow przerwa i od razu przy 1 dniu okresu kolejne 21 tabletek. I stad moje pytanie bo nie chce ich zle wziac jesli wyjdzie ze to nie okres :/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wydaje mi się, że to po prostu skąpy okres. Przy ingerencji hormonów miesiączki bywają różne.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:09   #1000
haba baba
Przyczajenie
 
Avatar haba baba
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Tak rozwinelo sie to juz w okres normalny tyle ze brzuch pomimo tabsow nadal boli przeokropnie
haba baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:28   #1001
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez haba baba Pokaż wiadomość
Tak rozwinelo sie to juz w okres normalny tyle ze brzuch pomimo tabsow nadal boli przeokropnie
przez pierwsze 3 opakowania to nawet mocniej może Cię boleć, nikt nie powiedział, że będzie bolał mniej albo, że nie będzie bolał wcale. Różne możesz mieć skutki uboczne.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 15:45   #1002
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

W tym momencie proponowała bym zadziałać objawowo. Połączenie nospy forte z dwiema tabletkami ibuprofenu powinny pomóc.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 17:40   #1003
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
W tym momencie proponowała bym zadziałać objawowo. Połączenie nospy forte z dwiema tabletkami ibuprofenu powinny pomóc.
Nie zbyt mądre. Czytasz ulotki? Nie powinno się łączyć aż takich dawek leków.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:16   #1004
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czytam ulotki, mama lekarz, tata także. Każdy lek przed wzięciem jest uzgadniany z obojgiem i dopiero wtedy brany. Może faktycznie, moje zalecenia są zbyt spontanicznie napisane, ponieważ na bóle miesiączkowe pomagają mi jedynie takie kombinacje. Każdy reaguje na lek inaczej i może faktycznie, nie powinnam tego uogólniać.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:46   #1005
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Czytam ulotki, mama lekarz, tata także. Każdy lek przed wzięciem jest uzgadniany z obojgiem i dopiero wtedy brany. Może faktycznie, moje zalecenia są zbyt spontanicznie napisane, ponieważ na bóle miesiączkowe pomagają mi jedynie takie kombinacje. Każdy reaguje na lek inaczej i może faktycznie, nie powinnam tego uogólniać.
To wyobraź sobie co może zacząć dziać się z organizmem jak ktoś nigdy nie brał leków przeciwbólowych i sobie machnie taką dawkę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:47   #1006
haba baba
Przyczajenie
 
Avatar haba baba
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Podczas brania Cilestu pamiętam bole ustapily. A przy Novynette mecze sie okropnie. Zawsze na bole pomagal mi tylko ketonal i termofor. W tym momencie nie chce sie juz tak truc i sam termofor. zgina mnie az do poziomu. Okropnie od 2 dni boli mnie tez po lewej stronie glowa jak wstaje i sie klade lub robie gwaltowne ruchy ale to pewnie pogoda i cisnienie tak dziala.
haba baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:52   #1007
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez haba baba Pokaż wiadomość
Podczas brania Cilestu pamiętam bole ustapily. A przy Novynette mecze sie okropnie. Zawsze na bole pomagal mi tylko ketonal i termofor. W tym momencie nie chce sie juz tak truc i sam termofor. zgina mnie az do poziomu. Okropnie od 2 dni boli mnie tez po lewej stronie glowa jak wstaje i sie klade lub robie gwaltowne ruchy ale to pewnie pogoda i cisnienie tak dziala.
Tabletki antykoncepcyjne nie mają działać przeciwbólowo przy krwawieniu tylko jak sama ich nazwa wskazuje, antykonepcyjnie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:54   #1008
haba baba
Przyczajenie
 
Avatar haba baba
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Również zmniejszaja dolegliwości bólowe i reguluja okres.
haba baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 19:08   #1009
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez haba baba Pokaż wiadomość
Również zmniejszaja dolegliwości bólowe i reguluja okres.
Bzdura. Nie regulują okresu bo jak bierzesz tabletki to masz krwawienie z odstawienia a nie okres a jak miałaś przed braniem tabletek nieregularny okres to je odstaw i zobaczysz, że nadal będzie nieregularny. I to nie tabletki przeciwbólowe ani cukierki więc nie wypisuj bzdur na forum, gdzie młode dziewczyny szukają rady a czytają takie głupoty, jakie Ty wypisujesz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 19:12   #1010
haba baba
Przyczajenie
 
Avatar haba baba
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Nie mam problemów z nietegularnym okresem wiec nie musze ich odstawiac. Mlode dziewczyny maja swóje rozumy i lekrarzy wiec jeśli sie sugeruja forum to życzę powodzenia zreszta patrzac na wątki typu o matko dotknal mnie penisem jestem w ciąży to życzę powodzenia. A Ty pffe przestań pluc tak jadem bo to forum ma byc przyjazne i pomagać a spinasz sie ze az sie nieprzyjemnie robi. Wiec luzuj portki Droga Pffe szkoda życia na spiny
haba baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 19:26   #1011
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez haba baba Pokaż wiadomość
Nie mam problemów z nietegularnym okresem wiec nie musze ich odstawiac. Mlode dziewczyny maja swóje rozumy i lekrarzy wiec jeśli sie sugeruja forum to życzę powodzenia zreszta patrzac na wątki typu o matko dotknal mnie penisem jestem w ciąży to życzę powodzenia. A Ty pffe przestań pluc tak jadem bo to forum ma byc przyjazne i pomagać a spinasz sie ze az sie nieprzyjemnie robi. Wiec luzuj portki Droga Pffe szkoda życia na spiny
Bo mnie szlag trafia jak ludzie wypisują takie bzdury, jak Ty.
I widzę, że nie pojęłaś mojej wypowiedzi więc przeczytaj raz jeszcze, i jeszcze raz, i jeszcze raz aż przeczytasz ze zrozumieniem

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Ach, zapomniałabym. Widzisz, Ty też pewnie masz "swój rozum" i swojego lekarza a jednak piszesz bzdury I właśnie forum ma pomagać a nie wkładać do głowy kolejne bzdury.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 19:38   #1012
haba baba
Przyczajenie
 
Avatar haba baba
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 15
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

!
haba baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 20:04   #1013
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Sorry ale ja np. po wzięciu Apapu,godzine później Nospy Forte dostałam drgawek,ataku furii(rzucałam krzesłem a jestem naprawdę spokojna) aż zwymiotowałam i przeszło.Naprawdę uważajcie.

Odstawiłam tabletki miesiąc temu,czekam na badania bo mam guza w piersi a okres przyszedł po 29 dniach jednak znów bolało okropnie,wzięłam apap,dwie pyralginy i ibuprom a mimo tego przez 5 h nie przeszło,byłam u lekarza i dała mi jakiś lek pochodną ketonalu.
Mam teraz nadzieję,że po wizytach w klinice onkologicznej pozwolą mi brać dalej tabletki anty,seks da się jeszcze ogarnąć ale te bóle przy okresie są masakryczne,od ud do pasa,ból pleców,duszności,zwroty głowy,dreszcze i mdłości albo wymioty to chyba wystarczające powody by wrócić do tabletek?
Dodam,że po tym leku(jakby ketonalu)czułam się dziwnie spowolniona,jak na mega kacu więc nie wiem jak w takim stanie miałabym bezpiecznie sama docierać na uczelnię od października.
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 20:12   #1014
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez kikunga Pokaż wiadomość
Sorry ale ja np. po wzięciu Apapu,godzine później Nospy Forte dostałam drgawek,ataku furii(rzucałam krzesłem a jestem naprawdę spokojna) aż zwymiotowałam i przeszło.Naprawdę uważajcie.

Odstawiłam tabletki miesiąc temu,czekam na badania bo mam guza w piersi a okres przyszedł po 29 dniach jednak znów bolało okropnie,wzięłam apap,dwie pyralginy i ibuprom a mimo tego przez 5 h nie przeszło,byłam u lekarza i dała mi jakiś lek pochodną ketonalu.
Mam teraz nadzieję,że po wizytach w klinice onkologicznej pozwolą mi brać dalej tabletki anty,seks da się jeszcze ogarnąć ale te bóle przy okresie są masakryczne,od ud do pasa,ból pleców,duszności,zwroty głowy,dreszcze i mdłości albo wymioty to chyba wystarczające powody by wrócić do tabletek?
Dodam,że po tym leku(jakby ketonalu)czułam się dziwnie spowolniona,jak na mega kacu więc nie wiem jak w takim stanie miałabym bezpiecznie sama docierać na uczelnię od października.
No właśnie o to chodzi, że leki przeciwbólowe mogą wywołać różne reakcje i rady żeby je łączyć i to takimi dużymi dawkami nie są najmądrzejsze Czekaj spokojnie na badania, to pewnie nic wielkiego.

Haba baba, zgłosiłam nabijanie postów, zapoznaj się z regulaminem forum.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 20:27   #1015
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Ketonal i pochodne ketonalu mogą powodować senności i otępienie. To bardzo silny środek przeciwbólowy. Tak drastycznie wyglądające miesiączki wymagają odpowiedniego leczenia, tudzież odpowiednio dobranych leków. Myślę, że dostaniesz coś na swoje boleści, ale z drugiej strony nie pokładała bym całej nadziei w tabletkach anty. Biorąc pod uwagę to, co robią z Twoim organizmem przy ciągłym braniu, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak zupełnie nawiasem mówiąc, dobrze by było, gdybyś kontrolowała stan swojej wątroby co pewien czas.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 21:16   #1016
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Ketonal i pochodne ketonalu mogą powodować senności i otępienie. To bardzo silny środek przeciwbólowy. Tak drastycznie wyglądające miesiączki wymagają odpowiedniego leczenia, tudzież odpowiednio dobranych leków. Myślę, że dostaniesz coś na swoje boleści, ale z drugiej strony nie pokładała bym całej nadziei w tabletkach anty. Biorąc pod uwagę to, co robią z Twoim organizmem przy ciągłym braniu, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak zupełnie nawiasem mówiąc, dobrze by było, gdybyś kontrolowała stan swojej wątroby co pewien czas.
Każda kobieta stosująca tabletki anty powinna regularnie się badać, także wątrobę a zanim zostaną tabletki przepisane próby wątrobowe powinny być zrobione(choć nie każdy lekarz je zleca).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 21:46   #1017
MascarpOOne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wisteria Lane
Wiadomości: 4 236
GG do MascarpOOne
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Bzdura. Nie regulują okresu bo jak bierzesz tabletki to masz krwawienie z odstawienia a nie okres a jak miałaś przed braniem tabletek nieregularny okres to je odstaw i zobaczysz, że nadal będzie nieregularny. I to nie tabletki przeciwbólowe ani cukierki więc nie wypisuj bzdur na forum, gdzie młode dziewczyny szukają rady a czytają takie głupoty, jakie Ty wypisujesz.
Potrafią regulować, kiedy miałam nieregularne miesiączki lekarz leczył mnie tabletkami antykoncepcyjnymi... Miałam 13 lat i musiałam je brać 2 razy dziennie Po kuracji miałam o połowę włosów mniej i 20 kg więcej.

Co do kombinacji leków to już bez histerii ibuprofen i nospa forte to nie jest jakieś wyjątkowe połączenie... I od tej kombinacji nic by się jej nie stało... Co najwyżej po Ibuprofenie mogłaby bardziej krwawić...

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
No właśnie o to chodzi, że leki przeciwbólowe mogą wywołać różne reakcje i rady żeby je łączyć i to takimi dużymi dawkami nie są najmądrzejsze Czekaj spokojnie na badania, to pewnie nic wielkiego.

Haba baba, zgłosiłam nabijanie postów, zapoznaj się z regulaminem forum.
Do takich reakcji nie trzeba kombinacji, wystarczy jedna tabletka i również można osiągnąć działanie niepożądane...

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Ketonal i pochodne ketonalu mogą powodować senności i otępienie. To bardzo silny środek przeciwbólowy. Tak drastycznie wyglądające miesiączki wymagają odpowiedniego leczenia, tudzież odpowiednio dobranych leków. Myślę, że dostaniesz coś na swoje boleści, ale z drugiej strony nie pokładała bym całej nadziei w tabletkach anty. Biorąc pod uwagę to, co robią z Twoim organizmem przy ciągłym braniu, można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak zupełnie nawiasem mówiąc, dobrze by było, gdybyś kontrolowała stan swojej wątroby co pewien czas.
Według mnie branie Ketanolu w czasie miesiączki jest skrajnie niemądre i przesadne !

Po 1. Ten lek się bierze w wyjątkowych okolicznościach (np. przy silnych bólach kręgosłupa, które odbierają możliwość normalnego chodzenia/funkcjonowania).

Po 2. Bardzo niszczy wątrobę ! Przypominam, że tabletki anty to zawsze leki, które się bierze codziennie i faszeruje nimi miesiącami ... latami... ja bym radziła dbać o wątrobę w takiej sytuacji.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Każda kobieta stosująca tabletki anty powinna regularnie się badać, także wątrobę a zanim zostaną tabletki przepisane próby wątrobowe powinny być zrobione(choć nie każdy lekarz je zleca).
No nie każda kobieta o to dba, to jest jej interes a nie lekarza ! Z tego co wiem jak moje koleżanki załatwiają sprawę... wizyta u ginekologa... "poproszę receptę" - "dziękuję do widzenia" i zadowolone... masakra

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Od siebie dodam, że co do leków przeciwbólowych najlepiej zaczynać od najmniejszej dawki np. pół nospy, jeśli nic nie da pół ibupromu (bo ibum nie da się podzielić) jeśli to nie pomoże kombinować dalej a nie od razu pakować po kilka tabsów w organizm
MascarpOOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 23:34   #1018
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Cytat:
Napisane przez MascarpOOne Pokaż wiadomość
Według mnie branie Ketanolu w czasie miesiączki jest skrajnie niemądre i przesadne !

Po 1. Ten lek się bierze w wyjątkowych okolicznościach (np. przy silnych bólach kręgosłupa, które odbierają możliwość normalnego chodzenia/funkcjonowania).

Po 2. Bardzo niszczy wątrobę ! Przypominam, że tabletki anty to zawsze leki, które się bierze codziennie i faszeruje nimi miesiącami ... latami... ja bym radziła dbać o wątrobę w takiej sytuacji.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------



No nie każda kobieta o to dba, to jest jej interes a nie lekarza ! Z tego co wiem jak moje koleżanki załatwiają sprawę... wizyta u ginekologa... "poproszę receptę" - "dziękuję do widzenia" i zadowolone... masakra

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Od siebie dodam, że co do leków przeciwbólowych najlepiej zaczynać od najmniejszej dawki np. pół nospy, jeśli nic nie da pół ibupromu (bo ibum nie da się podzielić) jeśli to nie pomoże kombinować dalej a nie od razu pakować po kilka tabsów w organizm
tsa, powiedz to kobietom, które mdleją z bólu i przepisuje go im lekarz na pogotowiu, a wciąż czekają na wizytę u gina, żeby się dowiedzieć, jaka jest przyczyna
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 23:43   #1019
kikunga
Zadomowienie
 
Avatar kikunga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 998
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Odpowiadam tak bo nie wiem jak mam wszystko pocytować Zrobiłam morfologię,mocz i próby wątrobowe po 8 miesiącach brania tabletek-wyniki idealne.
Ten lek to Dexak w saszetkach,naprawdę czułam się niezafajnie po tym,faktycznie otępiała także nie wiem jak normalnie w takim stanie co miesiąc miałabym pokonywać drogę na uczelnię i jak się skupiać.
Zapomniałam dodać,że mam też dosyć obfite miesiączki,przeciekały mi KAŻDE podpaski,leje się ze mnie,średnio na okres zużywam 25-30 tamponów super a podczas brania tabletek starczało mi na krwawienie ok 15 regular(zwykłe) dlatego wiele leków odpada bo mogą zwiększać ilość krwi.
Nie wiem co mi się dzieje ale zawsze przed i w trakcie okresu jakby mi się kręgi w odcinku lędźwiowym i krzyżowym przestawiają,ledwo chodzę,nie mogę się wyprostować całkiem a tuż po strasznie strzelają kiedy krzyżuję stopy i dopiero wtedy jest okej ze mną.
Pamiętam jak moja prababcia brała ketonal,miała naprawdę silne bóle nóg,stawów ogółem więc wiem,że to silny lek i nie jest dobrze go brać.
Naprawdę ja już nie wiem co robić,jestem przerażona myślą,że zanim mi zbadają tego guza w piersi to pewnie czekają mnie ze dwie miesiączki.
Nigdy nie biorę więcej niż jedną tabletkę i staram się by odstępy były nie krótsze niż godzina ale po 5 h ciągłego bólu człowiek nie ma siły na nic,ja się aż pocę ze zmęczenia gdy tak boli i wygaduję dziwne rzeczy,że umieram itd,
Przed rozpoczęciem brania tabletek cykle trwały od 28-40 dni także nie mam pojęcia czy mi wyregulowały ale przyjmowanie anth w wieku 13 lat to dosyć kontrowersyjne a uregulować mógł się samoistnie.
Ostatni okres przed tabletkami spowodował wymioty z bólu i wizytę w Nocnej Pomocy Lekarskiej,gdzie dostałam zastrzyk z pyralginy idąc tym tropem wzięĺam po odstawieniu aż dwie pryralginy(wcześniej apap a po nich ibuprom,każdą tabletkę w odstępnie ponad godziny) no i ledwo doszłam do przychodni,która znajduje się ok. 100 m od mojego domu.
Jakoś na ból pomagał mi też seks analny ale no nie zawsze gdy tylko zaczynało boleć był przy mnie mój facet :P w każdym razie polecam
__________________
"Będzie dobrze i tego się trzymajmy!"
kikunga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 09:15   #1020
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Coś na przyśpieszenie miesiączki???

Oj kochana, dużo Ty tych leków pochłaniasz. A to leki przeciwbólowe, a to tabletki anty... Nie wiem, czy przypadkiem sama ich ilość oraz typ nie powoduje u Ciebie takich drastycznych miesiączek, z obfitym krwawieniem. Możliwe też, że Twój organizm uodparnia się na preparaty przez Ciebie przyjmowane, albo ich nie toleruje. Nie wiem w czym leży przyczyna, ale wypadało by ją znaleźć. Oczywiście, mogę sobie tak mówić w nieskończoność, ale jakiś powód musi być... jak nie tu, to gdzie indziej.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.