Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy) - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-17, 07:34   #3121
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
w prawie nie ma czegoś takiego jak cisza nocna - jest zakłócanie spokoju. Ja bym dzwoniła na policję. Robiłam tak kilka razy w ciągu dnia, i pomogło - acz od tej pory nie mówimy sobie z sąsiadem dzień dobry (najpierw poszłam i grzecznie poprosiłam i przyciszenie muzyki - pierwszy raz to zrobił, kolejny - powiedział, że nie ma ciszy nocnej i może sobie robić co chce, jak mi przeszkadza, to niech sobie zadzwonię na policję. No to zadzwoniłam, przyjechali, i wytłumaczyli panu, że nie, nie może sobie w ciągu dnia robić co chce).
Nie mieszkam w Polsce W Norwegii jak najbardziej istnieje cisza czy raczej spokój nocny (nattero), regulowany prawem - w miejscach publicznych lub w pobliżu publicznych (tak jest dosłownie sformułowane) od 23.00 do 06.00. Niektóre komuny maja wydłużony czas do 07.00, nie moja.

Przerabialismy tu kilka imprez już i w ciagu dnia nikt nie reaguje, jeśli imprezujący nie zachowują się agresywnie, napastliwie czy zwyczajnie groźnie. Ze chłop tańczył i raczył wszystkich country to jakby się nie wpisuje w definicje agresji.

Noc przebiegła spokojnie.

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2023-06-17 o 07:36
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-12, 20:52   #3122
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Schudłam 4 kg. Nigdzie tego nie widać, tylko na wadze.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-12, 21:01   #3123
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Schudłam 4 kg. Nigdzie tego nie widać, tylko na wadze.
Ciuchy nie są luźniejsze?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-12, 21:31   #3124
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89712627]Ciuchy nie są luźniejsze?[/QUOTE]


nie
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-12, 21:44   #3125
nephilim1
🌿🌙 🎶🔥🌄
 
Avatar nephilim1
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 49
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Coraz częściej eksperymentuje w kuchni i wychodzi mi to całkiem nieźle

Wysłane z mojego SM-A346B przy użyciu Tapatalka
nephilim1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-20, 15:55   #3126
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
nie
Może waga się zepsuła?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-26, 20:25   #3127
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Zrobiłam dziś pierwszy raz batoniki bounty i mam same żale. Zamiast 16 mini wyszły 4 midi. Dodałam mniej cukru niż w przepisie, a wyszły koszmarnie słodkie. W dodatku dwa od razu zjadłam. Ledwo jadłam, bo takie słodkie, a jadłam. Nie jestem zadowolona. Liczyłam na to, że baton będzie sztywny, a czekolada będzie pykać jak w magnum. Tymczasem wyszły mi miękkie gnioty, które należy jeść wręcz łyżeczką. Chwilowo zraziłam się do eksperymentów w kuchni.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-28, 11:34   #3128
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Schudłam 4 kg. Nigdzie tego nie widać, tylko na wadze.
A może jakaś częśc tej wagi to po prostu pozbycie sie nadmiaru wody z organizmu? Początek diety tak ma.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-10, 18:17   #3129
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-28, 13:28   #3130
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Pochwalę się, że to co zamierzałam wytrwałam, czyli rozwód. ( prawie 3 lata)
Mój ex mąz złożył rozwód w Pl w 2021 a ja w DE. Zalę się, bo mój niemiecki adwokat ( jako jedyny, którego znalazłam mówiacego po polsku ) przetrzymał niepotrzebnie ten rozwód o co najmniej półtora roku do dwoch lat. W moim przypadku, czego nie byłam świadoma w odróznieniu od mojego adwokata ten rozwód w DE do niczego nie był mi potrzebny ale mój adwokat mamił mnie, mącił i zacięcie walczył o to, bym miała w DE. Ostatecznie rozwód odbył się w PL a ja zapłaciłam adwokatowi kupę kasy za ten bezuzyteczny spór.
Rozwód odbył się w PL 8 listopada i biorąc pod uwagę, co powiedziała sędzina, gdy nie będzie apelacji będzie uprawomocniony po 21 dniach od daty rozwodu.
Dzisiaj zadzwoniłam, czyli po prawie 2 mies od wyroku, czy moje 2 listy odnosnie przesłania mi odpisu za rozwód są rozpatrzone i usłyszałm, ze rozwód nie ma jeszcze prawomocnosci (!!) i że mam dowiedzieć się za kilka dni, bo przepisy przepisami ale to róznie bywa... Gdy ochłonęłam zadzwoniłam 2g pózniej, by powiedziec, że to nie jest zgodne z tym, co powiedziała sędzina ani z prawem i dowiedziałam się, ze list z odpisem juz został wysłany (!?)

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2023-12-29 o 06:55
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-09, 11:37   #3131
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Pochwalę się, że to co zamierzałam wytrwałam, czyli rozwód. ( prawie 3 lata)
Mój ex mąz złożył rozwód w Pl w 2021 a ja w DE. Zalę się, bo mój niemiecki adwokat ( jako jedyny, którego znalazłam mówiacego po polsku ) przetrzymał niepotrzebnie ten rozwód o co najmniej półtora roku do dwoch lat. W moim przypadku, czego nie byłam świadoma w odróznieniu od mojego adwokata ten rozwód w DE do niczego nie był mi potrzebny ale mój adwokat mamił mnie, mącił i zacięcie walczył o to, bym miała w DE. Ostatecznie rozwód odbył się w PL a ja zapłaciłam adwokatowi kupę kasy za ten bezuzyteczny spór.
Rozwód odbył się w PL 8 listopada i biorąc pod uwagę, co powiedziała sędzina, gdy nie będzie apelacji będzie uprawomocniony po 21 dniach od daty rozwodu.
Dzisiaj zadzwoniłam, czyli po prawie 2 mies od wyroku, czy moje 2 listy odnosnie przesłania mi odpisu za rozwód są rozpatrzone i usłyszałm, ze rozwód nie ma jeszcze prawomocnosci (!!) i że mam dowiedzieć się za kilka dni, bo przepisy przepisami ale to róznie bywa... Gdy ochłonęłam zadzwoniłam 2g pózniej, by powiedziec, że to nie jest zgodne z tym, co powiedziała sędzina ani z prawem i dowiedziałam się, ze list z odpisem juz został wysłany (!?)
Super, że się w końcu udało!

Też mam koszmarne doświadczenia z pazernymi prawnikami. Straszne złotówy nastwione na zysk, a nie na pomoc innym. Obym już nigdy nie musiała mieć z nimi do czynienia. W dodatku byli masakrycznie niekompetentni. I to wcale nie tak, że raz albo dwa razy się nacięłam. I że tylko ja.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-09, 14:12   #3132
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Super, że się w końcu udało!



Też mam koszmarne doświadczenia z pazernymi prawnikami. Straszne złotówy nastwione na zysk, a nie na pomoc innym. Obym już nigdy nie musiała mieć z nimi do czynienia. W dodatku byli masakrycznie niekompetentni. I to wcale nie tak, że raz albo dwa razy się nacięłam. I że tylko ja.
Nie bardzo rozumiem dlaczego mieliby być nastawienie na.pomoc innym. Przecież to ich praca zawodowa a nie działalność charytatywna.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-09, 15:22   #3133
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem dlaczego mieliby być nastawienie na.pomoc innym. Przecież to ich praca zawodowa a nie działalność charytatywna.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Ja im nie każę wolontariatu prowadzić, za profesjonalną usługę chętnie zapłacę, ale miałam wątpliwą przyjemność trafić na samych naciągaczy albo ludzi niekompetentnych.

Jedną sprawę można było załatwić krótkim cięciem, a zostałam tak poprowadzona, że zapłaciłam dziesięciokrotność tego, co mogłam, sprawa kosztowała mnie wiele nerwów w dodatku niepotrzebnie się ciągnęła. I to miałam na myśli pisząc o pomocy. Czułam się naciągnięta i psychicznie zrujnowana. Naiwnie liczyłam, że adwokat dba o mój interes, a tak naprawdę dbał o swój portfel.

Głupie niedopatrzenie adwokata kosztowało mnie kilka tysięcy. Zwróciłam mu na to wcześniej uwagę, czym go wielce uraziłam, bo on wie co robić. No dobra. Potem wyszło na moje, to się za żadne skarby nie chciał do błędu przyznać. Na sąd winę zwalał, a jego wina była ewidentna. Długo by opowiadać.


U wiekanki było to samo jeśli rzeczywiście wiedział, że kolejna sprawa rozwodowa nie jest potrzebna. Wiekanka tego nie widziała. To nie jest wg Ciebie naciąganie?

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2024-01-09 o 15:24
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-10, 13:39   #3134
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 205
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem dlaczego mieliby być nastawienie na.pomoc innym. Przecież to ich praca zawodowa a nie działalność charytatywna.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi się, że dobry prawnik powinien jednak łączyć zarobek i realną chęć pomocy.
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-11, 11:35   #3135
Marchewkowlosa
Raczkowanie
 
Avatar Marchewkowlosa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Cordianka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dobry prawnik powinien jednak łączyć zarobek i realną chęć pomocy.
Myślę, że to w większości tak nie działa (niestety) i prawnicy wybierają ten a nie inny zawód ze względu na pensję.
Marchewkowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-03, 12:10   #3136
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Włączyłam się w rozpropagowanie świetnej akcji na Facebooku NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU. Na grupie mamy już blisko 3 tys. osób. I jest to najfajniejsza rzecz, jaką robię od dawna

Ps. Zachęcam do dołączenia! Za każdy zdobyty szczyt górski przelewamy po 10 zł na budowę domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Szczawnicy 😊
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-03, 14:50   #3137
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Pochwalę się, że to co zamierzałam wytrwałam, czyli rozwód. ( prawie 3 lata)
Mój ex mąz złożył rozwód w Pl w 2021 a ja w DE. Zalę się, bo mój niemiecki adwokat ( jako jedyny, którego znalazłam mówiacego po polsku ) przetrzymał niepotrzebnie ten rozwód o co najmniej półtora roku do dwoch lat. W moim przypadku, czego nie byłam świadoma w odróznieniu od mojego adwokata ten rozwód w DE do niczego nie był mi potrzebny ale mój adwokat mamił mnie, mącił i zacięcie walczył o to, bym miała w DE. Ostatecznie rozwód odbył się w PL a ja zapłaciłam adwokatowi kupę kasy za ten bezuzyteczny spór.
Rozwód odbył się w PL 8 listopada i biorąc pod uwagę, co powiedziała sędzina, gdy nie będzie apelacji będzie uprawomocniony po 21 dniach od daty rozwodu.
Dzisiaj zadzwoniłam, czyli po prawie 2 mies od wyroku, czy moje 2 listy odnosnie przesłania mi odpisu za rozwód są rozpatrzone i usłyszałm, ze rozwód nie ma jeszcze prawomocnosci (!!) i że mam dowiedzieć się za kilka dni, bo przepisy przepisami ale to róznie bywa... Gdy ochłonęłam zadzwoniłam 2g pózniej, by powiedziec, że to nie jest zgodne z tym, co powiedziała sędzina ani z prawem i dowiedziałam się, ze list z odpisem juz został wysłany (!?)
Dupa nie adwokat.
Ja brałam ślub w Polsce, rozwód w Niemczech. Eks mąż w mieszka w Polsce. Mojemu adwokatowi to zajęło ze 3 miesiące.
Ale to nie pierwszy raz się spotykam, że Polacy szukają polkojęzycznego adwokata, a potem zdziwieni, że ich na kasę naciąga i nic nie robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-06, 10:54   #3138
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 158
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Marchewkowlosa Pokaż wiadomość
Myślę, że to w większości tak nie działa (niestety) i prawnicy wybierają ten a nie inny zawód ze względu na pensję.
Tyle, że w tym zawodzie duże zarobki wiążą się po prostu ze skutecznością.
miami_drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-17, 20:47   #3139
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Chwalisz się, czy żalisz? (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Cordianka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że dobry prawnik powinien jednak łączyć zarobek i realną chęć pomocy.
Miałem do czynienia z kilkoma i realnej chęci pomocy nie zauważyłem. Były to sprawy cywilne. To byli zdegenerowani ludzie nastawieni tylko na zysk, bezczelnie w niektórych przypadkach, na maksymalizację zysku kosztem klienta. A co gorsza, tacy są też albo ostrożniej ujmując - wydają się być - sędziowie.
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-17 21:47:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.