czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 23:17   #1
rouge9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1

czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?


na 100dniowke chcialam miec ladne rece i postanowilam zalozyc sobie tipsy bo moje paznokcie sa lamliwe, rozdwajaja sie i wszystko co mozliwe a chcialam miec ladne lapki.Postanowilam ze zrobie sobie tipsy zelowe , lecz po rozmowie z kolezanka, ktora testowala wszytkie metody przedluzania paznokci zmienilam zdanie, poniewaz ona polecila mi przedluzanie jedwabiem!Powiedziala ze jest to najmniej inwazyjna metoda, a poznokcie(sztuczne) po spilowaniu wygladaja naturalnie(to fakt widzialam na jej rekach), a zelowe sa bardzo grube i nienaturalne.Czytajac wypowiedzi na forum zwatpilam we wszystko co mi powiedziala!Podobno przedluzanie jedwabiem to metoda przestarzala i malo trwala.Czy naprawde jest az tak zle?Bo sie zalamalam.Z natury jestem bardzi roztrzepana i nie chcialabym wyladowac w szpitalu np bez paznokcia, ktory by mi odpadl z polowa palca...Czy w miare trzymaja sie na paznokciu nie lamia sie itd?Prosze pomozcie!!!!
rouge9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:52   #2
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Przedluzanie za pomoca jedwabiu (metoda fiberglas) wcale nie jest metoda przestarzala. Ale wybor najlepszej metody to sprawa indywidualna. Kazdemu moze sie podobac cos innego. Jezeli chodzi o trwalosc to osobiscie nie zauwazylam roznicy - wszystko zalezy od wykonania! A mialam na paznokciach akryl, zel i jedwab. I ten ostatni mi najbardziej odpowiada. Co do inwazyjnosci - to mozna polemizowac. Choc w salonie w ktorym mialam praktyki, manicurzystki twierdzily ze jest to najmniej inwazyjna metoda. Wybor metody najlepiej przedyskutowac z manicurzystka ( tudziez stylistka paznokci) ktora po obejrzeniu Twoich paznokci najlepiej Ci doradzi. Pozdrawiam!
__________________
.



nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:59   #3
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

A czy jest różnica na płytce paznokcia po zdjęciu żelu akrylu czy jedwabiu? Który najmniej niszczy paznokcie?
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 14:44   #4
nicedream
Raczkowanie
 
Avatar nicedream
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 274
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

aneciaahk - najlepiej byloby gdyby wypowiedziala sie osoba ktora stosuje wszystkie 3 metody przedluzania. Osoba, ktora mnie uczyla twierdzila ze jedwab najmniej niszczy plytke paznokciowa ale jak juz pisalam - duzo zalezy od wykonania. Na moich paznokciach najlepiej sprawuje sie jedwab - ale metode trzeba wybrac indywidualnie w zaleznosci od plytki paznokciowej, tego co robisz na codzien i jakiego efektu oczekujesz.
__________________
.



nicedream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 14:21   #5
mikasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Ja też chcę sobie zrobić paznokcie- na ślub i zrobiłam wstępne rozeznanie. Po rozmowie w salonie zdecydowałam się na metodę z jedwabiem. Tak jak tu już zostało powiedziane- jest to metoda najmniej inwazyjna, a więc najmniej niszczy paznokcie. I to mnie przekonało.
A co do trwałości, zapewniała mnie, że z tym jest tak samo, jak przy innych metodach.
mikasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 14:41   #6
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Zasady przygotowania płytki są takie same w każdym rodzaju przedłużania (żel akryl i jedwab). Jedwab najbardziej nadaje się do utwardzenia naturalnej płytki chociaż mozna przedłużyć na tipsie. I paznokcie żelowe naprawdę nie są grube - wszystko zależy od sposobu przygotowania płytki i od techniki. Żel na formie wygląda naturalnie (odpowiednio frezarka wypiłowany wolny brzeg) i z czasem utwardzacie już tylko naturalną płytkę. Dopiero wtapianie ozdób np. kruszonych muszli sprawia że paznokcie sa grubsze niz przedłużanie naturalnym żelem czy french.
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 17:15   #7
karpatka
Raczkowanie
 
Avatar karpatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 31
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

własnie to tak naprawde to najlepiej wybrac sie do dobrego, sprawdzonego salonu i poradzic sie jaka metoda dla kogo jest najlepsza. A co do wszystkiego innego to zależy od samego wykonania. Testowałam juz większość metod i zdażyło mi sie że ta sama metoda wykonana przez różne manicurzystki dała różny efekt i jakość... po prostu jedna zrobiła to super a druga po prostu sp...#%#$% paznokcie i długo musiałam je reanimowac i doprowadzac do dobrego stanu.
karpatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 22:50   #8
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Exclamation Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez karpatka Pokaż wiadomość
własnie to tak naprawde to najlepiej wybrac sie do dobrego, sprawdzonego salonu i poradzic sie jaka metoda dla kogo jest najlepsza. A co do wszystkiego innego to zależy od samego wykonania. Testowałam juz większość metod i zdażyło mi sie że ta sama metoda wykonana przez różne manicurzystki dała różny efekt i jakość... po prostu jedna zrobiła to super a druga po prostu sp...#%#$% paznokcie i długo musiałam je reanimowac i doprowadzac do dobrego stanu.

Dokładnie się zgadzam!
Ja wykonuję wszystkie trzy rodzaje przedłużania.
Klientce która cały czas robiła akryle bardziej odpowiadały żele...
Ale niestety osoba która przedtem robiła jej paznokcie nawet nie namawiała to spróbowania innej metody.
Co do inwazyjności to mi osobiście wydaje się że jednak jedwab jest najmniej inwazyjną metoda przedłużania paznokci.To prawda sposób przygotowania płytki jest taki sam ale w odróżnieniu od żelu czy akrylu które "wżerają" się bezpośrednio w płytkę, przy jedwabiu przed klejem mamy materiał który w pewnym stopniu ogranicza wtopienie się jego w paznokieć.
Paznokcie wykonane tą metodą są równie twarde jak przy pozostałych dwóch metodach,ale dla chcącego nic trudnego....
Jak zechce to nawet centymetrowej grubości akryle czy żele połamie...

Zapraszam na Pomorze....

Edytowane przez monis.pl
Czas edycji: 2008-01-08 o 13:45
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 23:21   #9
claudia.c
Raczkowanie
 
Avatar claudia.c
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Radom-Szydłowiec
Wiadomości: 170
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

powiem tak wszystko żależy jakich produktów używa dana stylistka i jak wykonuje swoją pracę
przez wiele lat robiłam fiberglass ale resina której używałam nie nadawała się do wtapiania ozdób- jest to metoda raczej do pazurków malowanych lakierami
można ją wykonywać na naturalkach i na tipsach lecz zdarza sie tak że resina się kruszy lub odpada z jedwabiem w moim przypadku z niej zrezygnowałam
choć teraz sa nowsze produkty do fiberglassu jak fiber-gel który jest gęstrzy i utwardzany w lampnie

co do akryli się nie wypowiem bo ich nie robie (tylko kwiatuszki) ale są równie piękne w wykonaniu co żelki (tylko zapaszek dla niektórych nieprzyjemny ) trwałość wysoka jeżeli robi je osoba wykwalifikowana

a żele to moje ulubione jest ich teraz tyle na rynku że można dosłownie wszystko, są równie trwałe co akryle

najmniej inwazyjny jest moim zdaniem żel silikonowy jak go nie chcemy to do acetonu i się rozpuszcza
ale jeżeli dobrze są też zdjete akrylki, fiberglass lub żele (twarde) to nie ma dla mnie różnicy
claudia.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:52   #10
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Exclamation Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez claudia.c Pokaż wiadomość
powiem tak wszystko żależy jakich produktów używa dana stylistka i jak wykonuje swoją pracę
przez wiele lat robiłam fiberglass ale resina której używałam nie nadawała się do wtapiania ozdób- jest to metoda raczej do pazurków malowanych lakierami
można ją wykonywać na naturalkach i na tipsach lecz zdarza sie tak że resina się kruszy lub odpada z jedwabiem w moim przypadku z niej zrezygnowałam
choć teraz sa nowsze produkty do fiberglassu jak fiber-gel który jest gęstrzy i utwardzany w lampnie

co do akryli się nie wypowiem bo ich nie robie (tylko kwiatuszki) ale są równie piękne w wykonaniu co żelki (tylko zapaszek dla niektórych nieprzyjemny ) trwałość wysoka jeżeli robi je osoba wykwalifikowana

a żele to moje ulubione jest ich teraz tyle na rynku że można dosłownie wszystko, są równie trwałe co akryle

najmniej inwazyjny jest moim zdaniem żel silikonowy jak go nie chcemy to do acetonu i się rozpuszcza
ale jeżeli dobrze są też zdjete akrylki, fiberglass lub żele (twarde) to nie ma dla mnie różnicy


Zgadza się.
Jeżeli się dobrze zdejmie paznokcie (akryle rozpuści a żeli i jedwab spiłuje) to nie ma różnicy.
Jednaj niestety jeszcze bardzo dużo dziewczyn paznokcie po prostu odrywa,zgryza i odłupuje po kawałku....
A tym samym same sobie szkodzą na naturalne pazurki a potem zwalają na akryle lub żele.....
Bardzo szkoda....
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 16:57   #11
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez monis.pl Pokaż wiadomość
w odróżnieniu od żelu czy akrylu które "wżerają" się bezpośrednio w płytkę,
brzmi jak z filmu grozy nie wiem skad masz takie informacje Zel i akryl nie wzerają sie w paznokcie Sa do płytki paznokcia przytwierdzone...w czym pomaga primer, odtłuszczanie i matowienie płytki
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 17:37   #12
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

To prawda,troche to zabrzmiało jak z horroru,ale moim zdaniem te matowienie,odłuszczanie i smarowanie płytki primerem to nic innego jak przygotowanie do "wgryzienia się" np akrylu w płytke.
A skąd mam te informacje z praktyki i ze szkoły.
Instruktorka mówiła i tu cytat: " płytkę paznokcia matowimy odtłuszczamy smarujemy primerem aby akryl dobrze się ""wgryzł"" w płytke paznokcia i dobrze trzymał." Koniec cytatu.

Więc chyba nie tylko ja tak uważam....
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 19:04   #13
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

A ja uważam, że instruktorka używa nieprofesjonalnego słownictwa, ot co.
Primerem paznokci się nie smaruje, to już tak na marginesie
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:11   #14
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez monis.pl Pokaż wiadomość
" płytkę paznokcia matowimy odtłuszczamy smarujemy primerem aby akryl dobrze się ""wgryzł"" w płytke paznokcia i dobrze trzymał." Koniec cytatu.
Takie opowiesci przyprawiają mnie o dreszcze. NA PRAWDE!! Juz stoi mi przed oczami widok zakrwawionych paznokci z dziurami wyżartymi do kości po zdjęciu akrylu

A tak powaznie...polecam zmiane instruktorki i nie powtarzanie po niej bzdur.
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:13   #15
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez Pawełeczek Pokaż wiadomość
Takie opowiescie przyprawiają mnie o dreszcze. NA PRAWDE!! Juz stoi mi przed oczami widok zakrwawionych paznokci z dziurami wyżartymi do kości po zdjęciu akrylu
.. a kości też obgryza? i wysysa szpik?
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:08   #16
dzydzyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Witam!ja chciala bym zastosowac metode fiberglassu na swoich paznokciach(strasznie obgryzam)nie wiem czy mnie to odstraszy ale problem jest ze znalezieniem stylistki w okolicach sosnowca ktora wykonuje ta metode mozecie kogos polecic??
pozdrawiam!!!
dzydzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 19:42   #17
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Wink Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez dzydzyk Pokaż wiadomość
Witam!ja chciala bym zastosowac metode fiberglassu na swoich paznokciach(strasznie obgryzam)nie wiem czy mnie to odstraszy ale problem jest ze znalezieniem stylistki w okolicach sosnowca ktora wykonuje ta metode mozecie kogos polecic??
pozdrawiam!!!

Tak momentalnie to może Cię nie odstraszy od obgryzania paznokci,ale te uczucie jak się obgryza jedwab jest z deczka dziwne....
Wiem bo sama miałam kiedyś ten problem....
Ale oprócz samego przedłużania paznokci polecam również specjalne płyny do paznokci przeciw obgryzaniu,są paskudnie gorzkie,a jak się już odruchowo włoży paznokieć do ust celem jego odgryzienia to w ustach jest tak gorzko że po zjedzeniu słoika nutelii nie mogłam się pozbyć tego paskudnego smaku....
Po trzech "smarowaniach" paznokci oduczyłam się tego paskudnego nawyku.
Także serdecznie polecam....
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 14:37   #18
dzydzyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Dzieki za rade!! ale wiesz co mnie nawet ten gorzki zel nie odstrasza!!jak go mam na paznokciu to i tak obgryzam chyba ze mialam jakis malo gorzki haha!!jednak sprobuje jeszcze raz dzieki pozdrawiam!!!
dzydzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 13:57   #19
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

JA bym ci poleciła żel!!!!!!!! Najgorszy jest akryl!! Pełna chemiczna ingerencja w płytkę paznokcia, brak oddychania co GROZI GRZYBICą!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pod żelem paznokieć oddycha. Profesjonalnie zrobione paznokcie są cieniutkie. Pożądnie opiłowanego tipsa i odrostu nie widać!!! Pożądnie wykonane paznokcie żelowe są tak samo trwałe jak akryle. Mało kto wie ale są wykonane baaaaardzo podobnie, ale mają inną formę (pył i żel). Metoda jedwabna jest dobra gdy chcesz sobie utrwalić swoją własną płytkę, bez używania tipsów, albo gdy np. zrobi ci się zadra na zapuszczonym paznokciu własnym. Jedwab jest tak cienki, że po załataniu zadry nic nie będzie widać a paznokieć cały. Jednak nie jest to moim zdaniem na tyle trwała metoda żeby robić paznokcie przedłużane. Pozdrawiam
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 14:23   #20
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

[quote=bianeczkaa;6266269] Najgorszy jest akryl!! Pełna chemiczna ingerencja w płytkę paznokcia, brak oddychania co GROZI GRZYBICą!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pod żelem paznokieć oddycha.

to moją koleżankę powinna już dawno zjeść grzybica bo nosi pazurki akrylowe już ze 2 lata a pazurki zdrowe jak ta lala
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:34   #21
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

co za absurdy wygłaszasz? jaka ingerencja?????? jesteś lekarzem czy chemikiem? na jakiej podstawie to mówisz?????? Prosimy o niewygłaszanie opinii nie popartych rzeczowymi argumentami.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 14:59   #22
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
JA bym ci poleciła żel!!!!!!!! Najgorszy jest akryl!!
Żel jest pochodną akrylu.

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Pełna chemiczna ingerencja w płytkę paznokcia, brak oddychania
płytka paznokcia to martwy twór..wiec nie oddycha!

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
GROZI GRZYBICą!!!!!!
Grzybicy mozna sie nabawic przez stylistki które nie posiadają nawet elementarnej wiedzy n/t stylizacji paznokci i nie potrafią poprawnie nałozyc masy.

Czesto tez takie stylistki wypisują bzdury na temat metody, którą nie potrafią przedłuzyc paznokci.
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 16:32   #23
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez Pawełeczek Pokaż wiadomość
Żel jest pochodną akrylu.



płytka paznokcia to martwy twór..wiec nie oddycha!



Grzybicy mozna sie nabawic przez stylistki które nie posiadają nawet elementarnej wiedzy n/t stylizacji paznokci i nie potrafią poprawnie nałozyc masy.

Czesto tez takie stylistki wypisują bzdury na temat metody, którą nie potrafią przedłuzyc paznokci.
Wybacz Ale tak uczyli nas w szkole kosmetycznej więc z z palca sobie tego nie wyssałam."Nie oddycha" to była taka przenośnia, o ile wiesz co to jest! <----Pod akrylem płytka paznokcia nie ma dostępu do powietrza. Powinieneś wiedzieć, że tkanka nie musi być żywa żeby coś na niej się zrobiło :/ Jeśli akryl jest zapowietrzony i jest tam wilgoć może dojść do grzybicy, bo nie będzie miała jak odparować! Ale zgodzę się z tym że to może być wina stylistki. Czasem jednak dziewczyny same w domu podklejają sobie odpryskujące paznokcie co nie gwarantuje 100% odpowietrzenia. Nie mówiąc już o tym że niektóre stylistki przedłużają zagrzybione paznokcie! Ciekawa jestem, czy wyrzucają wszystkie pędzle, pilniki itp...

A jeśli masz inne zdanie to możesz je wyrazić bez atakowania innych. O ile potrafisz.
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 16:49   #24
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Wybacz Ale tak uczyli nas w szkole kosmetycznej więc z z palca sobie tego nie wyssałam.
to ch..owa szkoła była

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
"Nie oddycha" to była taka przenośnia, o ile wiesz co to jest! <----Pod akrylem płytka paznokcia nie ma dostępu do powietrza.
wybacz ale dla mnie "oddychanie" to oddychanie wiesz "wdech i wydech"...a nie metafora...metafor to mozna uzywac w szkole przy pisaniu wypracowan a nie w takich kwestiach ...bo to wprowadza potencjalnego uzytkownika w błąd.

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Powinieneś wiedzieć, że tkanka nie musi być żywa żeby coś na niej się zrobiło :/
"coś sie zrobiło"...tzn co sie zrobiło?? "takie takie" sie zrobiło?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Jeśli akryl jest zapowietrzony i jest tam wilgoć może dojść do grzybicy, bo nie będzie miała jak odparować!
jesli akryl jest "zapowietrzony" to jak sama nazwa wskazuje "powietrze" ma juz dostęp do naturalnej płytki. Przeczysz sama sobie. Ponadto mylisz tzw. "zieloną bakterie" z grzybicą. Zielona bakteria to beztlenowiec który owszem wraz z wilgocią dostaje sie na płytke paznokcia i wywołuje zielony nalot na płytce.

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, czy wyrzucają wszystkie pędzle, pilniki itp...
z tego co mi wiadomo pedzle są wielokrotnego uzytku...nawet bardzo wielokrotnego

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
A jeśli masz inne zdanie to możesz je wyrazić bez atakowania innych. O ile potrafisz.
nie potrafie zniesc bzdur jakie wypisujesz...to nie jest atak...riposta
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 16:56   #25
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Wiecie co obrzucajcie się błotem ale beze mnie.
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 17:05   #26
rossarium
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 325
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

niestety ja sie też zgodze z każdym słowem pawełeczka, rozumiem że tak Cię uczono... ale jednka chyba źle Cie nauczono.
__________________
rossarium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 17:48   #27
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Bianeczko, rzadko się denerwuję, ale tym razem nie wytrzymałam, otrzymałaś już kiedyś ostrzeżenie za naganne odzywki do forumówiczów ( pozwolisz, że nie zacytuję epitetu jakim obdarzyłaś adwersarza).Tym razem znów pozwalasz sobie na osobiste wycieczki,cytuję:"o ile wiesz co to jest! ".Zgłaszam Twój post jako "zły", szerzysz niesprawdzone informacje i zachowujesz się w sposób prowokujący do kłótni,a my tego tu nie chcemy. Argumenty : " tak mnie uczono" nie są niestety podstawą do wygłaszania tego typu opinii. Nie chcemy, by początkujące stylistki lub potencjalne klientki zraziły się na podstawie takich wypowiedzi do metody akrylowej.
Wątek dotyczy zresztą innej metody prosimy więc o nie pisanie top offów.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 10:48   #28
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: czy przedłużanie jedwabiem naprawdę jest takie złe?

Ufff... co za "specjalistka".....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.