Reklamacja, gwarancja, zwrot - zbiorczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-16, 13:07   #1
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560

Reklamacja, gwarancja, zwrot - zbiorczy.


Cześc! Mam takie pytanie czy któreś z Was udało się zareklamować produkt i reklamacje przyjęto? Przeglądałam kilka podobnych wątków. Otóż ostatnio złożyłam reklamację butów po niecałych 2 miesiącach użytkowania z powodu otarcia, zdzierania się skóry- dodam że to buty sportowo- treningowe i oryginalne (nie żadne targowe). Po 2 tygodniach otrzymałam odpowiedź że buty zdzierają się z powodu zaczepienia o podłoże oraz środków wysypywanych na chodniki np. sól- oczywiście oddano mi moje buty. I tu jest problem- otóż logiczne, że kupuję buty po to żeby w nich chodzić a nie po to żeby leżały w szafie, ale jesli but zdziera się po niecałych 2 miesiącach to jest chyba coś nie tak? Dodam że po górach i błocie w tych butach nie chodzę. Niewiem czy nie odwołać się od odpowiedzi na reklamację. Powiedzcie co o tym myślicie, bo może ja się mylę i rzeczywiście to moja wina no i czy Wam się udało zareklamować i dostać zwrot pieniędzy lub naprwiony produkt. Prosze o pomoc!
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 13:23   #2
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja dosłownie przed chwilą oddałam buty do reklamacji, jednak u mnie poszedł ekspres, więc to nieco inna para kaloszy Co do Twojej sytuacji, uważam że wyjaśnienie sprzedawcy jest absurdalne, jednak obawiam się, że niewiele można w tym wypadku zrobić, no chyba, że masz ochotę użerać się z różnego rodzaju procedurami. Według mnie tego typu argumentacja jest kompletną paranoją. Buty powinny być przystosowane do codziennego korzystania z nich. Czasami mam wrażenie, że producenci udają idiotów. Żyją w takich samych warunkach i dokładnie zdają sobie sprawę z tego, że ludzie chodzą nie tylko po perskich dywanach, ale również nierównych chodnikach i piaszczystych ulicach. Mimo to, chyba oczekują od nas, że będziemy unosić się nad ziemią

Polecam Ci te linki:
http://ww20.mediarun.pl/story.php?story=390
http://ww20.mediarun.pl/topics.php?top=4
Ogólnie strona jest bardzo ciekawa, więc może warto ją przejrzeć. Ja dowiedziałam się z niej wielu rzeczy, o ktrych wcześniej nie miałam pojęcia.
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 13:33   #3
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Właśnie przypomniało mi się, że jakiś czas temu dziewczyna z miasta leżącego blisko mojego kupiła oryginalne buty za 380 zł. Po tygodniu buty rozleciały się (dokładnie nie pamiętam o co tam chodziło) w każdym razie złożyła reklamację i po miesiącu dostaje odpowiedź, że przyczyną jest zbyt luźne wiązanie butów! I reklamacji nie uwzględniono. JAk ktoś mocno wiąże buty to jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale za LUŹNO?? No a co do mojej sytuacji dodam, że nie dostałam żadnej instrukcji obsługi ani gwarancji- dostałąm jedynie paragon, dzięki któremu mogę reklamowac buty. Szukałąm w google i firma o dziwo nie ma polskiej stronki! A ja chciałam zobaczyć jakie są według nich zalecane używanie obuwia i co podlega gwarancji. Poprostu śmiechu warte

vretka dziękuję za linki
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 13:40   #4
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

widzisz przy reklamacji butow sportowych zawsze tak jest ze jesli kupilas buty treningowe z przeznaczeniem na sale np to jesli bedziesz je uzytkowac w inny sposob to gwarancji Ci nie uwzglednia i moim zdaniem to logiczne, bo oni produkuja buty ktore na sali tak szybko sie nie popsuja a np przy kontakcie z woda/sniegiem/sola sypana na chodniki niszcza sie szybko. Ja od 8 lat gram w kosza i co sezon zmieniam buty do grania i kilka razy zdazylo mi sie ze po miesiacu but niszczyl sie i nigdy nie mialem problemu z reklamacja bo kupowalem buty do kosza i tylko na sali z nich korzystalem, zazwyczaj proponowali mi inne buty kotre moglem sobie sam wybrac
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 13:42   #5
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja oddałam buty do reklamacji, dokładnie miesiąc po ich kupieniu (czarne szpilki, skórzane), idąc chodnikiem obcasz wszedł miedzy płytki i but się rozdarł z przodu!! Buty miałam na nogach może ze 3-4razy. Dodam, że kupione one były w sklepie, miałam dowód zakupu.

Oddałam do reklamacji, najpierw ekspedietntka nie mogła uwierzyć w to, co się stało, a później wciskałą mi, że sama rozciełam sobie buty! Wkońcu przyjeła buty, po 2 tyg. poszłam odebrać i dowiedziałam się, że reklamacja nie została przyjęta (uszkodzenie mechaniczne). Szajs taki robią, nie były to moje 1 szpilki i już wiele razy mi się zdarzyła taka sytuacja, że szpilka weszła między płytki, ale nigdy nic się z butem nie zrobiło.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 13:51   #6
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Nie wiem czemu, ale przeoczyłam fragment dotyczący tego, że są to buty sportowe i nie skojarzyłam ich z używaniem na sali. Myślę jednak, że Tygrysiątko ma w tej sytuacji rację. Jeśli są to buty do trenowania na parkiecie, nie możesz ich reklamować, w przypadku noszenia ich na zewnątrz. To trochę tak, jakbyś reklamowała klapki, ponieważ Ci przemiękają Buty (oraz wszystkie inne towary) można reklamować pod warunkiem, że były używane zgodnie z przeznaczeniem.
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 14:02   #7
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez vretka
Nie wiem czemu, ale przeoczyłam fragment dotyczący tego, że są to buty sportowe i nie skojarzyłam ich z używaniem na sali. Myślę jednak, że Tygrysiątko ma w tej sytuacji rację. Jeśli są to buty do trenowania na parkiecie, nie możesz ich reklamować, w przypadku noszenia ich na zewnątrz. To trochę tak, jakbyś reklamowała klapki, ponieważ Ci przemiękają Buty (oraz wszystkie inne towary) można reklamować pod warunkiem, że były używane zgodnie z przeznaczeniem.
Dokładnie Tak jakbym miała mieć pretensje do producenta, że chodząc w czółenkach po sniegu i deszczu skóra się zniszczyła...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 14:08   #8
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

A ja mam pytanko.Czy ekspiedentka ma obowiazek przyjac reklamacje bez paragonu,biorac pod uwage fakt,ze ta sama rzecz byla reklamowana jakies 3 miesiace temu i w sklepie musi byc przeciez oryginal gwarancji,co jest logiczne,iz zakupilam to u nich....Dodam tylko,ze to pierscionek z galerii YES,w ktorym w pol roku po zakupie po raz drugi wylecial jeden z kamyczkow i nie byl wcale taniBede wdzieczna za pomoc.
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 14:13   #9
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cos mi sie jeszcze przypomnialo.Pare lat temu oddalam do reklamacji drogie firmowe buty sportowe.Byly kompletnie zniszczone po 2 miesiacach.Oddajac ladnie umylam buciki i zawiazal sznurowadla.Po czym dostaje negatywna odpowiedz rzeczoznawcy o nastepujacej tresci:Fakt,iz buty zostaly dostarczone z zawiazanymi sznurowadlami swiadzczy o tym,iz uzytkownik nie rozwiazywal sznurowadel podzas sciagania obuwiaJak to sie ma do zniszczonej skory????
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 14:15   #10
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

A więc tutaj był haczyk
Dziękuję wiedziałam, że jak napisze to uda się rozwiązać problem, tzn przynajmniej teraz mam argument potwierdzający rację sprzedawców. Ten argument do mnie przemawia także dziękuję bardzo
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 14:20   #11
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez kasiaberlin
Cos mi sie jeszcze przypomnialo.Pare lat temu oddalam do reklamacji drogie firmowe buty sportowe.Byly kompletnie zniszczone po 2 miesiacach.Oddajac ladnie umylam buciki i zawiazal sznurowadla.Po czym dostaje negatywna odpowiedz rzeczoznawcy o nastepujacej tresci:Fakt,iz buty zostaly dostarczone z zawiazanymi sznurowadlami swiadzczy o tym,iz uzytkownik nie rozwiazywal sznurowadel podzas sciagania obuwiaJak to sie ma do zniszczonej skory????
Już sama nie wiem czy mam się śmiać czy płakać
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 15:11   #12
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

A moja mama ostatnio oddała buty do reklamacji - w jednym dosłownie zdarła sie podeszwa w taki dziwny sposób, że odsłoniła się taka jakby hmm... gąbka(?) Buty nie były jakies oszałamiająco drogie, ale kupione w normalnym sklepie. Mama wahała się, czy w ogóle walczyć z tym, ale ją namówiłam. Miła pani w sklepie przyjęła buty bez żadnego "ale", a jak mama poszła po 2 tyg., to okazało się, ze o dziwo reklamację przyjęto i mama dostała nową parę butków (trochę innych, ale nawet ładniejszych).
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 15:31   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez Verena
o dziwo reklamację przyjęto i mama dostała nową parę butków (trochę innych, ale nawet ładniejszych).
gorsza sytuacja jak kazde nastepne tez sie rozpadaja. tak bylo z sandalami TŻa. kupil, bo tygodniu sie rozkleily, zaniosl - za 3 tyg. dostal naprawione, naprawione rozpadly sie juz w innym miejscu po 1,5 tygodnia, zaniosl, po 2 tyg dostal nowe - te tez sie rozlecialy - kolejna procedura - zadanie zwrotu pieniedzy, ale oni znow dali nowe - lato sie skonczylo (w sumie nie nachodzil sie w tych sandalach, bo wiekszosc czasu czekal na rozpatrzenie tych wszystkich reklamacji), te sie pewno jeszcze zdaza rozwalic w przyszlym sezonie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 17:42   #14
Selina
Zadomowienie
 
Avatar Selina
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: czwartorzęd :)
Wiadomości: 1 134
GG do Selina
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Z butami to ciężka sprawa, zawsze jakiś wykręt znajdą. Pamiętam kiedyś chyba w teleexpresie była odpowiedź na reklamację dot. butów. Odpowiedziano, że buty były użytkowane na złej powierzchni. Przecież to absurd!
Koleżanka mojej mamy reklamowała szpilki, bo jej się urwał obcas, to odpowiedzieli jej, że za dużo waży. Nie tak dosłownie, tylko, że za duży nacisk na buty był, czy jakoś tak. Dziewczyna waży jakieś 55-60 kilo.
Selina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 17:57   #15
tygrysiatko18
Zadomowienie
 
Avatar tygrysiatko18
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 063
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez lain
gorsza sytuacja jak kazde nastepne tez sie rozpadaja. tak bylo z sandalami TŻa. kupil, bo tygodniu sie rozkleily, zaniosl - za 3 tyg. dostal naprawione, naprawione rozpadly sie juz w innym miejscu po 1,5 tygodnia, zaniosl, po 2 tyg dostal nowe - te tez sie rozlecialy - kolejna procedura - zadanie zwrotu pieniedzy, ale oni znow dali nowe - lato sie skonczylo (w sumie nie nachodzil sie w tych sandalach, bo wiekszosc czasu czekal na rozpatrzenie tych wszystkich reklamacji), te sie pewno jeszcze zdaza rozwalic w przyszlym sezonie

po drugim defekcie powinien zazadac wymiany na inny model, jesli by sie nie zgodzili zagrozic ze sie pojdzie do rzecznika praw konsumenta u mnie zawsze dzialalo.


Selina akurat to ze but byl uzywany na zlej powierzchni to nie absurd jesli but jest przeznaczony na sale a my w nim chodzimy po dworze to wiadomo ze sie rozleci. To tak jakbys uzwywala patelni do wbijania gwozdzi i szla z reklamacja ze Ci sie teflon popsul
__________________
Jestem stuprocentowym facetem, na prawie stuprocentowo babskim forum
tygrysiatko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 18:31   #16
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez tygrysiatko18
po drugim defekcie powinien zazadac wymiany na inny model, jesli by sie nie zgodzili zagrozic ze sie pojdzie do rzecznika praw konsumenta u mnie zawsze dzialalo.

wszystkie inne (jakies 3) modele byly paskudne
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 16:00   #17
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Odkopuje wątek.

Otóż mam taki problem. Kupiłam sobie w styczniu dżinsy Only. Ponieważ były za długie, a ja ciągle nie miałam czasu ich skrócić, głównie leżały w szafie. Miałam je na sobie kilka razu do nieco wyższych oficerek. Prałam je od tej pory 2 razy: bardzo zmieniły kolor niestety - z intensywnie granatowych zrobiły się wyblakłe, mimo prania na lewej stronie i innych środków ostrożności. jednak nie to jest problemem

Przyszła wiosna a ja w końcu kupiłam sobie obcasiki, ok. 8 cm wysokości i przypomniałam sobie o moich za długich spodniach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy je założyłam i okazało się że są... źle skrojone

Jedna nogawka jest normalna, a w drugiej wewnętrzny szew wcale nie jest , ze tak powiem, miedzy nogami tylko zawija do przodu. (W załączniku coś jak rysunek). I teraz się zastanawiam: czy moge coś takiego reklamować? jest to wada która teoretycznie powinna być widoczna przy zakupie, jednak trudno zauwazyć coś takiego przymierzając za długie spodnie w sklepie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnie.jpg (21,5 KB, 72 załadowań)
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 17:06   #18
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Odkopuje wątek.

Otóż mam taki problem. Kupiłam sobie w styczniu dżinsy Only. Ponieważ były za długie, a ja ciągle nie miałam czasu ich skrócić, głównie leżały w szafie. Miałam je na sobie kilka razu do nieco wyższych oficerek. Prałam je od tej pory 2 razy: bardzo zmieniły kolor niestety - z intensywnie granatowych zrobiły się wyblakłe, mimo prania na lewej stronie i innych środków ostrożności. jednak nie to jest problemem

Przyszła wiosna a ja w końcu kupiłam sobie obcasiki, ok. 8 cm wysokości i przypomniałam sobie o moich za długich spodniach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy je założyłam i okazało się że są... źle skrojone

Jedna nogawka jest normalna, a w drugiej wewnętrzny szew wcale nie jest , ze tak powiem, miedzy nogami tylko zawija do przodu. (W załączniku coś jak rysunek). I teraz się zastanawiam: czy moge coś takiego reklamować? jest to wada która teoretycznie powinna być widoczna przy zakupie, jednak trudno zauwazyć coś takiego przymierzając za długie spodnie w sklepie
Zawsze możesz próbować reklamować.

Jednak,jak piszesz-spodnie były już noszone i prane.
Więc,jak to możliwe,że wcześniej tego nie zauważyłaś ?
Może w praniu/suszeniu się zdeformowały?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 17:23   #19
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

ostatnio oddałam buty do reklamacji po neispełna miesiącu użytkowania ( podeszwa się odkleiła - na co dostałam odpowiedź, że wyprałam je w pralce i dlatego tak się stało ). Absurd
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-02, 21:24   #20
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Odkopuje wątek.

Otóż mam taki problem. Kupiłam sobie w styczniu dżinsy Only. Ponieważ były za długie, a ja ciągle nie miałam czasu ich skrócić, głównie leżały w szafie. Miałam je na sobie kilka razu do nieco wyższych oficerek. Prałam je od tej pory 2 razy: bardzo zmieniły kolor niestety - z intensywnie granatowych zrobiły się wyblakłe, mimo prania na lewej stronie i innych środków ostrożności. jednak nie to jest problemem

Przyszła wiosna a ja w końcu kupiłam sobie obcasiki, ok. 8 cm wysokości i przypomniałam sobie o moich za długich spodniach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy je założyłam i okazało się że są... źle skrojone

Jedna nogawka jest normalna, a w drugiej wewnętrzny szew wcale nie jest , ze tak powiem, miedzy nogami tylko zawija do przodu. (W załączniku coś jak rysunek). I teraz się zastanawiam: czy moge coś takiego reklamować? jest to wada która teoretycznie powinna być widoczna przy zakupie, jednak trudno zauwazyć coś takiego przymierzając za długie spodnie w sklepie
Moim zdaniem nie możesz. Tzn. możesz spróbować ale raczej marne szanse, że reklamacja zostanie przyjęta.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 23:32   #21
benfica
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: z bajki
Wiadomości: 68
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja nigdy nie miałam problemu z reklamacjami, zawsze były załatwiane pozytywnie.
benfica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 09:50   #22
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

mam też problem z butami.Kupiłam we wrzesniu w ccc takie niedrogie wkładane mokasynki na płaskiej podeszwie -do chodzenia z młodym na plac zabaw.Wiadomo w zime w nich nie chodziłam,wyjełam jakies 2 tyg temu i wczoraj mi się rozwaliły...podeszwa odkleiła się od skóry na pięcie -na dwóch tak samo -na jednym zupełnie ,na drugim do połowy...
i teraz moje pytanie -czy jest sens w ogóle jechac do ccc i się domagać reklamacji??Mam wrażenie że stwierdzą że 7 m-cy mineło od kupna...ale chyba logiczne że całą zime w nich nie chodziłam ...
w ogóle ile jest czasu na reklamacje butów jesli nie ma żadnej adnotacji na paragonie ani na pudełku....(nawiasem mówiąc paragon posiadam)
nie były to drogie buty ale tak fajnie mi się w nich chodzi że po prostu mi ich szkoda...
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 10:11   #23
Veiovis
Zakorzenienie
 
Avatar Veiovis
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 4 135
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Mialam kupione nowe sztruksy. Pękły mi na tyłku przy pierwszym chyleniu. Od razu mówię, że nie były na mnie za małe :P
Pani bez problemu oddała mi pieniądze.
Veiovis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 14:07   #24
Dzinks_Dz
Rozeznanie
 
Avatar Dzinks_Dz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 758
GG do Dzinks_Dz
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Ja oddawałam 2 razy buty do reklamacji i za każdym razem została ona przyjęta i pozytywnie rozpatrzona.
Za pierwszym razem były to kozaki kupione w GC, niestety zdarł mi się czubek po tym jak zahaczyłam nim o chodnik Reklamacja została przyjęta, pani była bardzo miła, zwrócono mi pieniądze mimo że w sumie to byłam moja wina i ekstremalne, niezgodne z przeznaczeniem użytkownie czubków Od razu kupiłam sobie takie same buty
Za drugim razem złożyłam reklamację w Deichmannie. Po przyjściu do domu zobaczyłam mały zaciek kleju, przy czym przy próbie zdrapania go schodził razem z warstwą wierzchnią. Zaniosłam buty do reklamacji-pani powiedziała, że mogę sobie wymienić buty na inną parę albo otrzymam zwrot w wysokości 20 zł za kupno tej uszkodzonej pary. Musiałam wybrać tę drugą opcję, ponieważ już nie było mojego numeru, a poza tym defektu w ogóle nie widać.
Biorąc pod uwagę mój przykład sądzę, że zawsze warto skladać reklamację, jako klient mamy przecież jakieś prawa.
Dzinks_Dz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 14:22   #25
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez moniolla Pokaż wiadomość
mam też problem z butami.Kupiłam we wrzesniu w ccc takie niedrogie wkładane mokasynki na płaskiej podeszwie -do chodzenia z młodym na plac zabaw.Wiadomo w zime w nich nie chodziłam,wyjełam jakies 2 tyg temu i wczoraj mi się rozwaliły...podeszwa odkleiła się od skóry na pięcie -na dwóch tak samo -na jednym zupełnie ,na drugim do połowy...
i teraz moje pytanie -czy jest sens w ogóle jechac do ccc i się domagać reklamacji??Mam wrażenie że stwierdzą że 7 m-cy mineło od kupna...ale chyba logiczne że całą zime w nich nie chodziłam ...
w ogóle ile jest czasu na reklamacje butów jesli nie ma żadnej adnotacji na paragonie ani na pudełku....(nawiasem mówiąc paragon posiadam)
nie były to drogie buty ale tak fajnie mi się w nich chodzi że po prostu mi ich szkoda...
Obawiam się, że mogą nie uwzględnić reklamacji.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 14:50   #26
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

zawsze mi uzwzględniają reklamację, a chodze prawie z każdą parą chodze 3 miesiące a później mam znowu nowe :P
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 16:17   #27
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez Michasia222 Pokaż wiadomość
zawsze mi uzwzględniają reklamację, a chodze prawie z każdą parą chodze 3 miesiące a później mam znowu nowe :P
Hm?
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 18:18   #28
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Obawiam się, że mogą nie uwzględnić reklamacji.
no własnie ja tez się tego obawiam -pójde z mężem -on ma doświadczenie w pracy w handlu przy rozpatrywaniu reklamacji i wie czym postraszyć i jakich paragrafów uzyć żeby coś załatwić ... twierdzi że przez 2 lata musza przyjąć zgłoszenie reklamacyjne...
a jak się nie uda to trudno...
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-07, 19:14   #29
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

Powodzenia.
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 18:47   #30
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Reklamacja- komu się udało?

zaniosłam buty do ccc,pani przyjeła reklamacje i mam czekac 2 tyg na rozpatrzenie .oczywiście wymiana na inne lub zwrot gotówki -inna opcja nie wchodzi w gre bo naprawić tego sie nie da.....pękło na całej szerokości...a jak tandetnie pokleją to nie odbiore i tyle
napisze za 2 tyg
pozdrawiam
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 14:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.