Kosmetyczka a kosmetolog - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-26, 08:09   #31
nemesisx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
Dot.: Czym Się Różni?

deię znam. Chodziło mi o to co może robic kosmetyczka a co dziewczyna po kosmetologii i czego jest więcej.
Co jest ważniejsze?
nemesisx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 09:05   #32
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Czym Się Różni?

Cytat:
Napisane przez nemesisx Pokaż wiadomość
Co jest ważniejsze?
Wyszukiwarka-ona jest najważniejsza.


http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=22269
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 10:49   #33
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość


Kosmetologię na AM można w Polsce studiować na 3 akademiach medycznych-w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi.
Zapomniałam o Śląskiej Akademi Medycznej

Cytat:
za to w Bydgoszczy nie ma takiej możliwości.
Na liście wymogów rekrutacyjnych nie ma kosmetologii uzupełniającej magisterskiej,ale na liście tego ile trzeba zapłacić za studia taki kierunek występuje Na Śląskiej Akademii Medycznej też są studia uzupełniajace magisterskie.

Z tego morał taki,że wszystkie AM prowadzące kosmetologię mają studia magisterskie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:11   #34
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: kosmetyczka a kosmetolog

tak wiem ze wtedy musze na am isc zeby zrobic uzupelniające
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:22   #35
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: kosmetyczka a kosmetolog

Drobne sprostowanie w kwestii łódzkiej uczelni Jakiś czas temu Akademia Medyczna zostala przekształcowa w Uniwersytet Medyczny.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:27   #36
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Drobne sprostowanie w kwestii łódzkiej uczelni Jakiś czas temu Akademia Medyczna zostala przekształcowa w Uniwersytet Medyczny.

W 2002 roku Podobny los niedługo ma spotkać warszawską uczelnię
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:29   #37
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Czym Się Różni?

przede wszystkim kosmetolog moze wykłądac kosmetyke na studium, albo pracowac w laboratoriach, reszta taka sama
edit dzieki Wizażance: chodzi mi o zabiegi na twarz na przykllad, prace w gabinecie , doskonale wiem o co chodzi bo sama za kosmetologa sie ucze

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2006-10-27 o 21:31
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-28, 22:08   #38
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez AONA Pokaż wiadomość
kosmetyczka też może wykladać w studium policealnym- miałam prowadzącą wykłady- która wcześniej skończyła studium (zresztą chyba nawet to samo w którym wykładała), a potem zrobiła magistra z innego kierunku- zupełnie odległego od kosmetyki i kosmetologii (zresztą zupełnie jak ja )
no tak jest jeszcze w szkolach policealnych, bo stosunkowo malo jest jeszcze kosmetologow w stosunku do szkol, w ktorych mieliby uczyc
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 22:11   #39
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Czym Się Różni?

Cytat:
Napisane przez nemesisx Pokaż wiadomość
deię znam. Chodziło mi o to co może robic kosmetyczka a co dziewczyna po kosmetologii i czego jest więcej.
Co jest ważniejsze?
Chcialem zauwazyc, ze mezczyzni tez koncza studia na kierunku kosmetologia :/ Zreszta policealne szkoly tez
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 22:16   #40
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Czym Się Różni?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
przede wszystkim kosmetolog moze wykłądac kosmetyke na studium, albo pracowac w laboratoriach, reszta taka sama
edit dzieki Wizażance: chodzi mi o zabiegi na twarz na przykllad, prace w gabinecie , doskonale wiem o co chodzi bo sama za kosmetologa sie ucze
no gratuluje ambicji. zreszta widac, ze to Ci sprawia przyjemnosc, ze lubisz ten zawod, no i widac (czytajac Twoje posty), ze dysponujesz duza wiedza. mam nadzieje, ze juz niedlugo powitamy Cie w gronie kosmetologow powodzenia zycze (choc nie bedzie latwo ). pozdrawiam
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 13:21   #41
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Czym Się Różni?

Cytat:
no gratuluje ambicji. zreszta widac, ze to Ci sprawia przyjemnosc, ze lubisz ten zawod, no i widac (czytajac Twoje posty), ze dysponujesz duza wiedza. mam nadzieje, ze juz niedlugo powitamy Cie w gronie kosmetologow powodzenia zycze (choc nie bedzie latwo ). pozdrawiam
dizęuję serdecznie za ciepłe słowa! no tak łatwo to nie będzie , wiem , ale mogę z czytym sumienie m poweidzec ze przykłądam sie i jak na razie to problemów niema
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 09:54   #42
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Czym Się Różni?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
dizęuję serdecznie za ciepłe słowa! no tak łatwo to nie będzie , wiem , ale mogę z czytym sumienie m poweidzec ze przykłądam sie i jak na razie to problemów niema
no i dobrze, bo tutaj akurat trzeba sie przykladac - taki zawod na studiach pewnie bedziesz miala przedmioty, ktore beda Cie bardzo ciekawily, a niektore moze troche mniej Do moich ulubionym np. nalezala dermatologia, patofizjologia, kosmetologia, medycyna estetyczna zreszta wiele bylo fajnych. radze jednak uwazac na anatomie, chemie kosmetyczna i immunologie heh A Ty jestes na gdynskim oddziale WSZPZiU prawda? no to jeszcze raz wszystkiego dobrego i w razie czego pisz do swojego starszego stazem kolegi kosmetologa heh (choc chyba ogolnie w branzy to pewnei Ty masz wieksze doswiadczenie heh). pozdrawiam
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 12:13   #43
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Czym Się Różni?

Cytat:
no i dobrze, bo tutaj akurat trzeba sie przykladac - taki zawod na studiach pewnie bedziesz miala przedmioty, ktore beda Cie bardzo ciekawily, a niektore moze troche mniej Do moich ulubionym np. nalezala dermatologia, patofizjologia, kosmetologia, medycyna estetyczna zreszta wiele bylo fajnych. radze jednak uwazac na anatomie, chemie kosmetyczna i immunologie heh A Ty jestes na gdynskim oddziale WSZPZiU prawda? no to jeszcze raz wszystkiego dobrego i w razie czego pisz do swojego starszego stazem kolegi kosmetologa heh (choc chyba ogolnie w branzy to pewnei Ty masz wieksze doswiadczenie heh). pozdrawiam
ja w wydziale zamiejscowym w Gdyni , tak jak na razie interesuje mnie wsyzstko , no oprocz pierwszej pomocy bo tego nawet w liceum nei cierpiałąm n ale da sie przezycno natomie to mam teraz , genetyke tez i takie inne , a biochemii chemii kosmetycznej to doczekac sie nie moge!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 11:29   #44
agi.23@wp.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 12
Wink Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Co można studiować po zdobyciu licencjata z kosmetologii. Na jakim kierunkach i gdzie można zacząć studia magisterskie po kosmetologii. Słyszałam jak narazie tylko o zdrowiu pubicznym ale czy są jeszcz inne kierunki.
agi.23@wp.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 21:05   #45
Francuska_21_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
Red face Studentka 2-iego roku kosmetologi :-)

Cała prawda jest taka! Kosmetyczka jest kosmetyczką a kosmetolog to jest już KTOŚ !!! W przyszłości bedzie tak, że zwykłe kosmetyczki nie będą mogły wykonywać tego co dotychczas bez DYPLOMU !!! Zawód kosmetyczki czy też Kosmetologa bedzie wymagał DOŚWIADCZENIA ponieważ TO JEST PRACA Z LUDŹMI podobnie jak zawód lekarza !!!

Jeżeli któreś z Was zamierza podążyc w kierunku kosmetyków to radzę zdecydowac się na studia bo ze studium niebedziecie miały żadnego pożytku !!!!
Francuska_21_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 21:29   #46
Smerfik_bb
Przyczajenie
 
Avatar Smerfik_bb
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: house... ;)
Wiadomości: 2
GG do Smerfik_bb
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Witam!! jestem tu nowa zatem nie wiem czy w dobrym watku poruszam ten temat...

Mam pytanie do Was juz doświadczonych i zorientowanych w kwestii kosmetologicznej. Jest wiele szkół prywatnych, w ktorych moża ową kosmetologie studiować zarowno jak na akademiach i uniwersytetach medycznych. Zatem moje pytanie brzmi: czy różnią sie kwalifikacje osoby ktora studiuje na akademii a na prywatnej uczelni?? czy osoba po państwowej uczelni ma wieksze mozliwosci w znalezieniu pracy?? jak to wogole wyglada? czym sie to różni?? i czemu na państwową uczelnie tak cieżko sie dostać?I w takim razie ktore uczelnie sa lepsze prywatne czy państwowe w tej dziedzinie nauki?


Z gory dziekuje za informacje..
__________________
człowiek nie tylko ma wiele pytań, lecz sam jest pytaniem...
Smerfik_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 14:42   #47
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Różnica jest taka, że żeby dostać się do szkoły państwowej, musisz zdać egzamin a żeby dostać się do szkoł prywatnej, musisz tylko zapłacić czesne.

Poza tym sądzę, że wiele szkół prywatnych określa się jedynie mianem "szkoła", bo nie raz sie spotkałam z narzekaniami uczniów takich szkół (że słabe grono pedagogiczne lub niewykwalifikowana kadra).

Poza tym uważam, że absolwent szkoły państwowej jest bardziej doceniany. Sama uczę się w państwowym studium medycznym (technik usług kosmetycznych, dostałam się na dzienny tryb nauczania), i oprócz złożenia papierów, był jeszcze egzamin.


A co do tematu:

"
Kosmetologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką mającą na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się, jak i zachowania jak najdłużej sprawności życiowej oraz zagadnieniami leczniczymi dotyczącymi tych zmian skórnych, które szczególnie niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny. Kosmetologia zajmuje się również zagadnieniami związanymi z upiększaniem, składem preparatów kosmetycznych i ich zastosowaniem oraz wpływem na poszczególne rodzaje skóry. Kosmetologia jest interdyscyplinarną, bardzo obszerną dziedziną wiedzy medycznej. Obejmuje wiadomości z zakresu zarówno podstawowych jak i klinicznych nauk medycznych. Wymienić tutaj można anatomię, histologia i fizjologia komórki, fizjologię, biochemię, chemię kosmetyczną, dermatologię, medycynę estetyczną, chirurgię plastyczną, geriatrię, onkologię, promocję zdrowia, endokrynologię, choroby wewnętrzne, dietetykę.
Kosmetologia zajmuje się nie tylko maskowaniem lub likwidowaniem już istniejących defektów kosmetycznych, ale także kieruje swoją uwagę na aspekty prewencyjne, które mogą przedłużyć młodość, sprawność, czyli ułatwią zachować zdrowie. Ponad 50 lat temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdefiniowała zdrowie jako stan dobrego samopoczucia pod względem fizycznym, psychicznym i społecznym, a nie tylko nieobecność choroby lub osłabienia. Mimo, że definicja ta nie jest doskonała. Uwzględnia ona aspekty psychiczne i społeczne, pojęcie stanu dobrego samopoczucia i sugeruje, że bycie zdrowym to coś więcej niż jedynie nie bycie chorym. Jednak wielu autorów zauważyło, że bardzo trudno jest myśleć o zdrowiu bez jednoczesnego myślenia o medycynie i .. chorobie. Idee te nie są nowe, od początków ludzkości każdy pragnął być atrakcyjny, silny, piękny i zdrowy. W Starożytnej Grecji zamiłowanie do sportów łączyło się z chęcią upiększania ciała, znano i wykonywano wiele zabiegów kosmetycznych. W Helladzie dużą wagę przywiązywano także do ubioru. W starożytnej Grecji traktowano ludzkie ciało w sposób filozoficzny. Uważano, że bogowie uczynili ten świat doskonałym, więc człowiek, jako dzieło bogów, jest także doskonały. Tę doskonałość należało pielęgnować, stąd kult tężyzny fizycznej, ale także i dbałość o swój umysł. Na równi ceniono sztukę wymowy i ciało, uprawiano gimnastykę i toczono dyskusje filozoficzne."
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 14:43   #48
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

i dalej:

"
Zachowaniu jak najdłużej urody i młodości służyły zabiegi kosmetyczne od najprostszych - jak nacieranie ciała oliwą, po wyrafinowane a nawet niebezpieczne - jak mechaniczne peelingi. Popularne były sauny i zabiegi związane z hydroterapią (SPA).
Kosmetologia wiąże się także z edukacją pacjentów kosmetologicznych, z wysoką świadomością tego co organizm potrzebuje i co się w nim dzieje. Jak wspominałem kosmetologia wiąże się z wieloma działami medycyny, szczególnie z promocją zdrowia i medycyną prewencyjną. Jej zadaniem jest dbanie o zdrowy styl życia, bez papierosów i nadmiaru innych używek, bezpieczny sex, badania profilaktyczne w kierunku nowotworów złośliwych, walka nadwagi i otyłości, czy zespołami depresyjnymi
Przedmiot kosmetologia ma nie tylko nauczyć podstaw teoretycznych wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, diagnozowania schorzeń skórnych i podejmowania właściwych decyzji (np. odesłania pacjentki do odpowiedniego specjalisty lekarza) ale również promowanie zdrowia. Promocja zdrowia to niezwykle ważny kierunek współczesnej medycyny, którego celem jest promowanie zdrowych wzorców zachowań, prawidłowej pielęgnacji swojego zdrowia jak również profilaktyka chorób. Promocja zdrowia ma za zadanie nauczyć nas jak żyć, aby żyć długo i w pełnym komforcie.
Kosmetolog powinien umieć nie tylko prawidłowo rozpoznać rodzaj skóry i dobrać odpowiednie dla niej kosmetyki oraz wdrożyć zabiegi poprawiające wygląd, ale zachęcić pacjentki do stosowania hormonalnej terapii zastępczej, nauczyć prawidłowego, palpacyjnego i regularnego badania piersi, propagować systematyczne badania mamograficzne czy regularne wizyty u ginekologa."
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 14:45   #49
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

i cd:

"
Kosmetolog powinien być również doskonałym edukatorem, mieć nie tylko zdolność nauczania jak chronić i pielęgnować skórę, zapobiec powstawaniu zmarszczek lub zredukować już istniejące, ale również wiedzieć jak zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, raków skóry, czerniaka złośliwego... .
Odpowiedzialność i etyka zawodowa powinna cechować kosmetologów tak samo jak lekarzy. Wracam tutaj do zasady primum non nocere i uważam, że kosmetolog powinna nie tylko nie szkodzić, ale przede wszystkim pomagać. Hipokrates (żył około 460-377 p.n.e.) nauczał (wg Rene Dubora), że zdrowie jest wyrazem równowagi "między składnikiem natury człowieka", jego środowiskiem i trybem życia. Wszystko, co dzieje się w umyśle, wpływa na ciało, a to co dzieje się z ciałem, wpływa na umysł - kosmetologia jest więc zawodem wymagającym moralności oraz szacunku dla człowieka.
"

Sama zamierzam tez po studium zdawać na Sląską Akademię Medyczną na kosmetologię. Też dziennie (ezgamin z chemii i biologii).
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:08   #50
iloki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Czy jako kosmetolog będę mogła wykonywać zabiegi typu:
- zamykanie naczyń krwionośnych
- usuwanie za pomocą lasera owłosienia
iloki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 16:16   #51
Agulka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 11
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

A to już chyba zależy od tego czy będziesz miała odpowiednie przeszkolenia. Ja kończę w tym roku kosmetologię, ale od pewnego czasu pracuje w gabinecie kosmetycznym i wykonuje obkurczanie naczynek, laserowe usuwanie owłosienia bo mam do tego przeszkolenia.
__________________
What would I do today without U being there for me all the time
Agulka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 18:41   #52
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Wiecie może coś o kosmetologii na UMK w Toruniu (znaczy sie Collegium Medicum w Bydgoszczy)??

Na jakiej uczelni najlepiej studiowac kosmetologię?? chodzi mi tutaj o kompetencje, wykwalifikowanie...

Jak trudno jest się dostać na ten kierunek? Biologia na poziomie rozszerzony czy podstawowym??

W tym roku zdaje mature i marze o kosmetologii właśnie...
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:44   #53
Smerfik_bb
Przyczajenie
 
Avatar Smerfik_bb
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: house... ;)
Wiadomości: 2
GG do Smerfik_bb
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Mam pytanko.. Która uczelnia jest lepsza GWSH w katowicach czy może MWSZ w krakowie.. prosze o jakieś opinie na temat tych uczelni... ktora daje lepsze perspektywy na dostanie sie na uzupełniające na UM?
__________________
człowiek nie tylko ma wiele pytań, lecz sam jest pytaniem...
Smerfik_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 22:44   #54
Alexia09
Zadomowienie
 
Avatar Alexia09
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z laptopa ^^
Wiadomości: 1 803
GG do Alexia09
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Odświeżam.
Jest ktoś kto studiuje, bądź zaczyna studia (kosmetologia) w Collegium Medicum W Bydgoszczy?
__________________
(po)maturzystka '09


4,5,7,11,15,20 .... WAKACJE

Dbam o siebie... Dla siebie...
Alexia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 12:39   #55
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Stary temat. Ja się zastanawiam nad studium a studiami. Wiadomo co wyższe to wyższe, ale może bez sensu jest płacić o wiele więcej kasy i tracić więcej nerwów na kosmetologii skoro to jest prawie ro samo?
A propos, prywatne szkoły to zdzieracze pieniędzy i tylko tyle;/ Często brakuje sprzętu i kosmetyków...

Edytowane przez Wena90
Czas edycji: 2009-05-02 o 12:43
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:07   #56
npzws
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Hej wszytskim Ja też własnie jestem po maturze i chcem iść albo na kosmetologie albo na kosmetyczke i mam wielki dylemat bo nie wiem co wybrać:/ Widze tu dużo wypowiedzi, że na kosmetologie nie warto iść bo to to samo co kosmetyczka. Z tego co ja słyszałam to są różniące w zawodach. Kosmetolog może wykonywać bardziej skomplikowane zabiegi. Co jest najczęściej wymagane aby sie dostać do takich szkół, napewno biola i chemi tak?? a na jakim poziomie?. czy wyższa szkoły ochrony zdrowia np w lublinie jest prywatną czy państwową szkołą???
Czy bardzo ciężko jest dostać się i zdawać na kosmetologi??
dobrym jest pomysłem gdybym poszła na kosmetologiem a po tem poszła jeszcze na kosmetyczke, może na odwrót???
Niech ktoś doświadczony poradzi mi na ten temat
npzws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 22:35   #57
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Fakt, te zawody się różnią. Ale nikt nie mówił, że nie warto iść na kosmetologię! Kosmetologia podchodzi pod medycynę, większa wiedza teoretyczna no i robienie np. kremów. Wybierz to co Cię bardziej interesuje. Możesz najpierw zrobić studium, ale nie byle jakie, a później skończyć studia. Jak kto woli, bo niektórzy uważają, że ludzie po studium to banda debili która zrobi człowiekowi tylko krzywdę, a po studiach niby jesteś cudotwórcą hehe Najlepiej jakbyś porozmawiała z kimś kto już chodzi na taki kierunek. Z tego co wiem, najczęstszym problemem jest anatomia i histologia, ale nie mówię, że tak jest na każdej uczelni, natomiast anatomię musisz mieć w jednym paluszku wszędzie. Aaaaa... i nie jest to wbrew pozorom, łatwy kierunek!
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 20:39   #58
npzws
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

A czy kosmetolog może też wykonywać takie czynności jak kosmetyczka????
Właśnie boje sie ze moze mi byc ciezko na kosmetologi.
Ciekawe czy mnie przyjmą jesli zdawałam podstawowa geografie i rozszerzona biologie A czy na każdej kosmetologi sa egzaminy wtępne, jak tak to jakie??
Bardzo mnie ciekawią czynnosci zwiazane z tymi zawodami no i jeszcze fryzjerstwo ( a to już mam po mojej mamie, która mnie w to wciągneła robiąc sobie mistrza)
A czy to prawda ze moze kiedys byc tak ze salony będą mogły prowadzić tylko osoba po kosmetologi???

A tak przy okazji czy ty (wena90) uczysz sie na studium czy studiach???
(na jkim kierunku i gdzie))

Co mogę robić po kosmetologi???

Edytowane przez npzws
Czas edycji: 2009-05-21 o 20:42
npzws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 08:44   #59
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Najlepiej to poszukaj w google co to kosmetolog, a kosmetyczka i będzie wszystko jasne
Kosmetolog oczywiście,że może robić to samo co kosmetyczka. Nawet znacznie więcej jak np. praca w laboratoriach. To bardzo ciężki kierunek, więc może idż lepiej na studium? Chociaż na dobrym studium jest nie wiele prościej ale na pewno jest więcej praktyk. Ja idę na studium do Zespołu Szkół Medycznych w Legnicy w między czasie roczną szkołę wizażu, a później myślę, żeby zaocznie skończyć kosmetologię we Wrocławiu. Bo człowiek całe życie w tym zawodzie się rozwija i poszerza wiedzę. Nie jest tutaj akurat ważny "papierek" z wyższym wykształceniem, ale Twój talent i umiejętności, zdobyta wiedza i to jak ją rozwijasz. Targii, warsztaty, kursy, szkolenia.
Tym, że będzie taki zakaz grożą od dawna, nie ma co gdybyać wszystko się może zmienić, ale nawet jeśli taki zakaz będzie uważam, że jest śmieszny, ale taki kraj
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 16:57   #60
npzws
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Ja to jednak wole miec wyzsze wyksztalcenie i dlatego ide na studia dzienne kosmetologiczne, pozniej w miedzyczasie jakies kursy, a po tem moze pojde do studium. Mi sie to podoba i podoba mi sie tez roznorodnosc zawodow po kosmetologi Kosmetyczka to tylko kosmetyczka, a kosmetyczek jest juz tyssssiace!!!
npzws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-24 01:03:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.