Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-05, 17:02   #3631
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
Soczewki były dobierane kilka lat temu przez okulistę. A przecież nie ma sensu ponownie iść gdy chcę spróbować inną firmę a znam krzywiznę, parametry itd...
Okulista nie jest od dobierania soczewek tylko optometrysta. I tak, trzeba iść jak chce się zmienić bo podstawowe parametry znasz ale nie wszystkie.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
O widzisz a wydwałoby się, że są miękkie. Choć mam porównanie tylko z jedynmi soczewkami: acuvue. Miałam je kiedyś założone na próbę przez okulistę ale były beznadziejne, twarde, bardzo wyczuwalne na oku. W air optixach czułam komfort.

Nie wiem jak jest teraz ale z 2-3 lata temu okulista dobrał średnicę do wielkości źrenic i wyszło, że 14,2. Tym się sugeruję wybierając soczewki + krzywizna 8.6
I to jest o wiele za mało żeby dobierać soczewki i nie dobiera się samemu
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 13:20   #3632
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czym się różnią acuvue advance od advance plus? Plus są nowszą wersją, tak?

I jeszcze jedno. Skąd teza, że przy plusach dobiera się większą moc soczewek niż okularów? Byłam u polecanego specjalisty, dobrał mi mniejszą moc soczewek niż miałam i widzę o wiele lepiej. Zastanawiam się po prostu jak to jest.

Edytowane przez halucynogenna
Czas edycji: 2015-10-07 o 13:23
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:09   #3633
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Soczewki znajdują się bliżej oka niż okulary (0 względem kilkunastu milimetrów), więc moc wymagana do korekcji jest inna. Zgodnie z zasadami optyki, różnice w efekcie końcowym pojawiają się od mocy rzędu 4D. Aby osiągnąć taki efekt jak w okularach, powyżej tej wartości trzeba dla wartości ujemnych obniżyć moc, a dla dodatnich podwyższyć. Są tabelki określające te wartości, ale o jakości widzenia i tak decyduje użytkownik końcowy, czyli pacjent:
http://oculus.ovh.org/okulary_kontakt.htm
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 14:55   #3634
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

więc teraz sama nie wiem...Zastanawiam się jakbym widziała przy noszeniu większych, ale mając o 0.5 większe widziałam nieostro, twarze ludzi widziałam niedokładnie
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 09:54   #3635
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

miesiąc temu byłam u okulisty, miałam badanie pod kątem okularów i soczewek. Dobrano mi soczewki jednodniowe Trueye J&J BC 8,5 i 14,2. Wszystko fajnie ale to trochę drogi interes (koło 120zł/msc). Chciałabym sobie kupić soczewki przynajmniej 2-tygodniowe, ale klops, bo j&j nie bardzo ma BC 8,5 przy soczewkach innych niż jednodniowe (okulista mówił że te trueye mają uniwersalną krzywiznę).
Co robić? jakieś podpowiedzi jakie mogłabym kupić? czy iść znowu do okulisty?
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 10:12   #3636
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Idź znowu. Soczewki jednodniowe to zupełnie inny produkt niż terminowe.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 20:27   #3637
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Czym się różnią acuvue advance od advance plus? Plus są nowszą wersją, tak?

I jeszcze jedno. Skąd teza, że przy plusach dobiera się większą moc soczewek niż okularów? Byłam u polecanego specjalisty, dobrał mi mniejszą moc soczewek niż miałam i widzę o wiele lepiej. Zastanawiam się po prostu jak to jest.
Ja mam plusowa moc soczewki mniejsza od okularów o 0,5. Przy takiej samej mocy jak w okularach widziałam źle tyle tylko, że sama na to wpadłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 21:09   #3638
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Idź znowu. Soczewki jednodniowe to zupełnie inny produkt niż terminowe.
dziękuje
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 08:25   #3639
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
co nie zmienia faktu, że są starej generacji czyli można nosić o 100% lepsze. a nie istnieją tylko te dwie konkretne.
Bausch&Lomb posiadają zarówno soczewki starej generacji, jak i te najnowszej Jak zresztą każdy producent.

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Optometrystka_Monika Pokaż wiadomość
Bausch&Lomb posiadają zarówno soczewki starej generacji, jak i te najnowszej Jak zresztą każdy producent.
Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Dzięki za informacje

Jestem troche zła bo czekam już tydzień. Dzwoniłam do optyka i nadal ich nie dostali

Clariti to nowy produkt na rynku w Polsce, być może z tego powodu jest nieco ograniczona ich dostępność, aczkolwiek producent tych soczewek zawsze potrzebuje trochę czasu na dostarczenie soczewek, więc na razie nie ma co się martwić.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam duży problem...
Od 5 lat noszę soczewki kontaktowe. Miałam nieprzyjemne doświadczenia z optometrystami z salonów optycznych, bo albo źle mi dobrali parametry soczewek, albo kolejny odesłał mnie do okulisty celem zbadania wady, bo stwierdził, że mam zbyt dużą i nie wie, jakie powinien dobrać.
No więc tak. Moja wada to +6 i takie też noszę okulary. Czytałam, że przy plusach soczewki powinny być 0,5 większe czyli idąc tym tokiem rozumowania +6,5, tak? Jednak mi zostały dobrane +5,5 i taką moc noszę ciągle, jednak od jakiegoś czasu czuje,że słabiej widzę w soczewkach. Nie wiem, czy to trefne sztuki w opakowaniu, czy faktycznie coś nie tak. Nie widzę ostro, czasami twarze ludzi są bardzo nieostre, gdy patrze w jeden punkt dłużej... Sama nie wiem co robić, czy iść do OKULISTY, ale ten nie dobierze mi soczewek, czy do optometrysty? Szczerze mówiąc boje się, że znowu zostaną źle dobrane
Sama już nie wie, czy o 0.5 większe, czy takie same jak wada

edit a soczewki to acuvue advance, wiem że lepsze oasys, ale mam bc 8.7 a oasys mają tylko 8.4
W przypadku mocy plusowych faktycznie moc soczewki się zwiększa, ale nie zawsze +0,50. To ile należy dodać należy obliczyć i zależy to od mocy wyjściowej. Przy +6,00, faktycznie może odpowiadać Tobie bardziej +6,50, ale na pewno nie +5,50.

Acuvue Oasys występują także w krzywiźnie (BC) 8,80.

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
Od x lat nosze soczewki air optix producent cibia vision. Od dluzszego czasu kupuje tez na allegro. Wychodzi taniej i bylam zawsze zadowolona. Do czasu....ostatnio kupilam soczewki od stalego sprzedawcy (soczewkowy pl- cos takiego). Dostalam soczewki, zalozylam i niby bylo ok...po kilku dniah cos sie stalo z lewym okiem, dostalam krople itd..ale mam wrazenie,ze te soczewki nie sa dobre. Spojrzalam na opakowanie a tam zamiast producenta CV jakies chinskie znaczki!!!

Mialyscie tak?



Jakie inne soczewki polecacie? Czyytalam o biofinity, horien...moze warto zmienic na inne? Moze oko juz sie przyzwyczailo do jednych i zle na nie reaguje?

Firmy Ciba Vision nie ma już na rynku - teraz te soczewki produkuje Alcon. Opakowania soczewek często są produkowane od razu do sprzedaży, dystrybucji na różnych rynkach, więc są napisy w kilku najpopularniejszych językach świata, także być może w chińskim, nie należy się tym martwić - to te same soczewki co zawsze kupowałaś, ponieważ soczewki są produkowane w jednej konkretnej fabryce, jedynie mogą ulec zmianie opakowania, napisy, szata graficzna.

Każda zmiana powinna być skonsultowana ze specjalistą. Soczewki Biofinity, to zupełnie inne soczewki niż Horien na przykład. Zupełnie inne materiały, zupełnie inna generacja soczewek. Nie polecam zmieniać soczewek na własną rękę, bo można sobie tylko zaszkodzić i niepotrzebnie wydać pieniądze w błoto.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:19   #3640
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy któraś z was zauważyła wpływ zażywania tabletek antykoncepcyjnych na komfort noszenia soczewek?

Brałam pigułki parę lat, dwa miesiące temu odstawiłam. Wiem, ze w ulotce jako skutek uboczny często jest "możliwa nietolerancja soczewek kontaktowych" - przynajmniej było tak w pigułkach które brałam wcześniej, w tych "obecnych" nie.
Przez miesiąc zastanawiałam się czy coś się zmieni, nie zmieniło się nic. W tym miesiącu szok Mogę nosić soczewki naprawdę długo i nie mam zaczerwienionych oczu. Kropię o wiele rzadziej, głównie przy komputerze. Dyskomfort jest o wiele mniejszy, wcześniej często już od razu po założeniu soczewki mnie "uwierały" (zwłaszcza przy niewyspaniu) i dopiero po paru minutach było ok. Poza tym zawsze czułam kiedy trzeba zmienić soczewki - noszę dwutygodniówki - w drugim tygodniu już czułam coraz większy dyskomfort, czasami skracałam ten termin o 2-3 dni i nowe zakładałam wcześniej. A teraz nic - soczewki noszone przez 14 dni są w porządku, zapomniałabym że mam je zmienić gdybym nie zajrzała do kalendarza

No i zastanawiam się, czy to tylko placebo i mi się wydaje, czy faktycznie jest jakieś naukowe uzasadnienie?
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:29   #3641
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła wpływ zażywania tabletek antykoncepcyjnych na komfort noszenia soczewek?

Brałam pigułki parę lat, dwa miesiące temu odstawiłam. Wiem, ze w ulotce jako skutek uboczny często jest "możliwa nietolerancja soczewek kontaktowych" - przynajmniej było tak w pigułkach które brałam wcześniej, w tych "obecnych" nie.
Przez miesiąc zastanawiałam się czy coś się zmieni, nie zmieniło się nic. W tym miesiącu szok Mogę nosić soczewki naprawdę długo i nie mam zaczerwienionych oczu. Kropię o wiele rzadziej, głównie przy komputerze. Dyskomfort jest o wiele mniejszy, wcześniej często już od razu po założeniu soczewki mnie "uwierały" (zwłaszcza przy niewyspaniu) i dopiero po paru minutach było ok. Poza tym zawsze czułam kiedy trzeba zmienić soczewki - noszę dwutygodniówki - w drugim tygodniu już czułam coraz większy dyskomfort, czasami skracałam ten termin o 2-3 dni i nowe zakładałam wcześniej. A teraz nic - soczewki noszone przez 14 dni są w porządku, zapomniałabym że mam je zmienić gdybym nie zajrzała do kalendarza

No i zastanawiam się, czy to tylko placebo i mi się wydaje, czy faktycznie jest jakieś naukowe uzasadnienie?
Mi teraz jak optometrysta walczy z tą moją nietolerancją soczewek wypytywał czy biore tabletki antykoncepcyjne albo jakieś inne leki bo mogą mieć wpływ na tolerancję soczewek.


U mnie niestety Clariti też się nie sprawdziły, teraz czekam na Oasys bo zamawialiśmy. Niewiadomo o co chodzi bo soczewka ładnie na oku leży. Jak to się nie sprawdzi to będziemy szukać z mniejszą średnicą.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 21:17   #3642
bivalvia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 130
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła wpływ zażywania tabletek antykoncepcyjnych na komfort noszenia soczewek?

Brałam pigułki parę lat, dwa miesiące temu odstawiłam. Wiem, ze w ulotce jako skutek uboczny często jest "możliwa nietolerancja soczewek kontaktowych" - przynajmniej było tak w pigułkach które brałam wcześniej, w tych "obecnych" nie.
Przez miesiąc zastanawiałam się czy coś się zmieni, nie zmieniło się nic. W tym miesiącu szok Mogę nosić soczewki naprawdę długo i nie mam zaczerwienionych oczu. Kropię o wiele rzadziej, głównie przy komputerze. Dyskomfort jest o wiele mniejszy, wcześniej często już od razu po założeniu soczewki mnie "uwierały" (zwłaszcza przy niewyspaniu) i dopiero po paru minutach było ok. Poza tym zawsze czułam kiedy trzeba zmienić soczewki - noszę dwutygodniówki - w drugim tygodniu już czułam coraz większy dyskomfort, czasami skracałam ten termin o 2-3 dni i nowe zakładałam wcześniej. A teraz nic - soczewki noszone przez 14 dni są w porządku, zapomniałabym że mam je zmienić gdybym nie zajrzała do kalendarza

No i zastanawiam się, czy to tylko placebo i mi się wydaje, czy faktycznie jest jakieś naukowe uzasadnienie?
Z tego co wiem, pigułki antykoncepcyjne mają wpływ na gospodarkę wodną organizmu. Lekarz przy przepisywaniu tabletek tłumaczył mi, że często kobiety, które nie miały problemu z suchością podczas stosunków, mogą mieć taki problemy podczas przyjmowania pigułek i ma to właśnie związek z gospodarką wodną. Może się to również objawiać np. w suchości oka.

Ja też czuję różnicę w stosowaniu soczewek po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej
bivalvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 06:39   #3643
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Soczewki znajdują się bliżej oka niż okulary (0 względem kilkunastu milimetrów), więc moc wymagana do korekcji jest inna. Zgodnie z zasadami optyki, różnice w efekcie końcowym pojawiają się od mocy rzędu 4D. Aby osiągnąć taki efekt jak w okularach, powyżej tej wartości trzeba dla wartości ujemnych obniżyć moc, a dla dodatnich podwyższyć. Są tabelki określające te wartości, ale o jakości widzenia i tak decyduje użytkownik końcowy, czyli pacjent:
http://oculus.ovh.org/okulary_kontakt.htm
Ciekawe, mam minusy i soczewki mocniejsze niż szkła. Ale w sumie w szkołach mam małe cylindry, a w soczewkach wiadomo





Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła wpływ zażywania tabletek antykoncepcyjnych na komfort noszenia soczewek?

Brałam pigułki parę lat, dwa miesiące temu odstawiłam. Wiem, ze w ulotce jako skutek uboczny często jest "możliwa nietolerancja soczewek kontaktowych" - przynajmniej było tak w pigułkach które brałam wcześniej, w tych "obecnych" nie.
Przez miesiąc zastanawiałam się czy coś się zmieni, nie zmieniło się nic. W tym miesiącu szok Mogę nosić soczewki naprawdę długo i nie mam zaczerwienionych oczu. Kropię o wiele rzadziej, głównie przy komputerze. Dyskomfort jest o wiele mniejszy, wcześniej często już od razu po założeniu soczewki mnie "uwierały" (zwłaszcza przy niewyspaniu) i dopiero po paru minutach było ok. Poza tym zawsze czułam kiedy trzeba zmienić soczewki - noszę dwutygodniówki - w drugim tygodniu już czułam coraz większy dyskomfort, czasami skracałam ten termin o 2-3 dni i nowe zakładałam wcześniej. A teraz nic - soczewki noszone przez 14 dni są w porządku, zapomniałabym że mam je zmienić gdybym nie zajrzała do kalendarza

No i zastanawiam się, czy to tylko placebo i mi się wydaje, czy faktycznie jest jakieś naukowe uzasadnienie?
Biorę tabletki i nie mam problemu z soczewkami, nie mam też takiej informacji w ulotce jakie tabletki bralaś?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 09:22   #3644
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

visionAM - mam podobnie. W okularach mam -5 plus cylinder -0,75 i aby dobrze widzieć, potrzebuję soczewki kontaktowej nietorycznej -5, czyli bez odejmowania.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 09:40   #3645
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła wpływ zażywania tabletek antykoncepcyjnych na komfort noszenia soczewek?

Brałam pigułki parę lat, dwa miesiące temu odstawiłam. Wiem, ze w ulotce jako skutek uboczny często jest "możliwa nietolerancja soczewek kontaktowych" - przynajmniej było tak w pigułkach które brałam wcześniej, w tych "obecnych" nie.
Przez miesiąc zastanawiałam się czy coś się zmieni, nie zmieniło się nic. W tym miesiącu szok Mogę nosić soczewki naprawdę długo i nie mam zaczerwienionych oczu. Kropię o wiele rzadziej, głównie przy komputerze. Dyskomfort jest o wiele mniejszy, wcześniej często już od razu po założeniu soczewki mnie "uwierały" (zwłaszcza przy niewyspaniu) i dopiero po paru minutach było ok. Poza tym zawsze czułam kiedy trzeba zmienić soczewki - noszę dwutygodniówki - w drugim tygodniu już czułam coraz większy dyskomfort, czasami skracałam ten termin o 2-3 dni i nowe zakładałam wcześniej. A teraz nic - soczewki noszone przez 14 dni są w porządku, zapomniałabym że mam je zmienić gdybym nie zajrzała do kalendarza

No i zastanawiam się, czy to tylko placebo i mi się wydaje, czy faktycznie jest jakieś naukowe uzasadnienie?

Tabletki hormonalne zmieniają naszą gospodarkę hormonalną oraz wodną. Zmienia się skład łez, mogą one być produkowane z mniejszej ilości lub gorszej/lepszej jakości, stąd też może występować dyskomfort w użytkowaniu soczewek przy jednym rodzaju lub ich większa tolerancja przy innych lekach. Często się to zdarza kiedy kobieta zmienia tabletki hormonalne na inne - wtedy można poczuć różnicę.

Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna, bo nie każdy poczuje różnicę.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 10:58   #3646
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Czyli jednak cos w tym jest

sent from Tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 21:22   #3647
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Mam pytanie do osób noszących soczewki toryczne, czy zdarzało wam się że soczewka ulegała rotacji i przez to obraz był zamazany ? Ogólnie mam dosyć duży problem z soczewkami ponieważ mam bardzo suche oczy i jeszcze nie znalazłam soczewek które byłyby stuprocentowo komfortowe i nie czułabym ich na oku - jedynie takie były Acuvue true eye ale ich niestety nie produkują w wersji dla astygmatyków. Obecnie od pół roku noszę Acuvue Oasys for astigmatism, dwutygodniowe i na początku nie było tego problemu ale od jakieś 2-3 miesięcy kiedy wkładam soczewkę, to ona nigdy nie ustawia się w takiej pozycji jak powinna być, chodzi mi o to że ulega rotacji i korekcja nie jest taka jak powinna być więc mam zamazany obraz. Soczewka z reguły dopiero ustawia się tak jak powinna być po jakieś pół godziny - godzinie. Co ciekawe, kiedy wyciągam nowe soczewki z opakowania, nigdy się tak nie dzieje, od razu wskakują dobrze, na drugi dzień też jeszcze z reguły jest ok, ale już później zawsze nie są we właściwej pozycji od razu po założeniu. To zaczęło mnie zastanawiać że może to wina płynu do soczewek którego używam ( opti free replenish ). Okulista już rozkłada ręce, mnie też brakuje pomysłów więc liczę że może ktoś miał podobny problem albo doradzi mi jakiś inny płyn do soczewek ?
avenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 22:06   #3648
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób noszących soczewki toryczne, czy zdarzało wam się że soczewka ulegała rotacji i przez to obraz był zamazany ? Ogólnie mam dosyć duży problem z soczewkami ponieważ mam bardzo suche oczy i jeszcze nie znalazłam soczewek które byłyby stuprocentowo komfortowe i nie czułabym ich na oku - jedynie takie były Acuvue true eye ale ich niestety nie produkują w wersji dla astygmatyków. Obecnie od pół roku noszę Acuvue Oasys for astigmatism, dwutygodniowe i na początku nie było tego problemu ale od jakieś 2-3 miesięcy kiedy wkładam soczewkę, to ona nigdy nie ustawia się w takiej pozycji jak powinna być, chodzi mi o to że ulega rotacji i korekcja nie jest taka jak powinna być więc mam zamazany obraz. Soczewka z reguły dopiero ustawia się tak jak powinna być po jakieś pół godziny - godzinie. Co ciekawe, kiedy wyciągam nowe soczewki z opakowania, nigdy się tak nie dzieje, od razu wskakują dobrze, na drugi dzień też jeszcze z reguły jest ok, ale już później zawsze nie są we właściwej pozycji od razu po założeniu. To zaczęło mnie zastanawiać że może to wina płynu do soczewek którego używam ( opti free replenish ). Okulista już rozkłada ręce, mnie też brakuje pomysłów więc liczę że może ktoś miał podobny problem albo doradzi mi jakiś inny płyn do soczewek ?
To wygląda na zły rozmiar. Byłaś u innego optometrysty? Może warto się skonsultować? Probowalam Biofinity?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 22:15   #3649
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Chodzę cały czas do jednego okulisty, jednego z lepszych także w sumie nie myślałam że mógłby mi coś źle dobrać. Może głupie pytanie ale czy to różnica czy soczewki dobiera okulista a optometrysta ? Nie, biofinity nie próbowałam ponieważ w sumie od czasu jak większość miesięcznych soczewek nie nadawała się w ogóle dla mnie ze względu na suche oczy to teraz uderzam bardziej w dwutygodniowe/jednodniowe .
avenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-25, 22:41   #3650
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Chodzę cały czas do jednego okulisty, jednego z lepszych także w sumie nie myślałam że mógłby mi coś źle dobrać. Może głupie pytanie ale czy to różnica czy soczewki dobiera okulista a optometrysta ? Nie, biofinity nie próbowałam ponieważ w sumie od czasu jak większość miesięcznych soczewek nie nadawała się w ogóle dla mnie ze względu na suche oczy to teraz uderzam bardziej w dwutygodniowe/jednodniowe .
Cierpię na suche oko i Biofinity zostały mi polecone na ten problem. Okulista zajmuje się chorobami oka. A oprometrysta typowo soczewkami. Warto się wybrać do optometrysty. Czy jak zakładałas pierwszy raz dana soczewkę w gabinecie okulista widziała, że ta soczewka się nie układa?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 22:59   #3651
avenly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 53
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dzięki za radę, na pewno spróbuję w takim razie. Tak, okulista widział soczewkę i powiedział że wszystko jest w jak najlepszym porządku, dobrze leży na oku i sam nie wie dlaczego jak ją zakładam to się przekręca a dopiero później wskakuje tam gdzie ma być. Patrzyłam jednak że te biofinity są dość duże, 14.5 i mają bc 8.7 a obecnie noszę soczewki o promieniu 14 i bc najwyżej 8.6 więc w sumie nie wiem czy mogłabym korzystać z tych biofinity
avenly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 23:10   #3652
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Dzięki za radę, na pewno spróbuję w takim razie. Tak, okulista widział soczewkę i powiedział że wszystko jest w jak najlepszym porządku, dobrze leży na oku i sam nie wie dlaczego jak ją zakładam to się przekręca a dopiero później wskakuje tam gdzie ma być. Patrzyłam jednak że te biofinity są dość duże, 14.5 i mają bc 8.7 a obecnie noszę soczewki o promieniu 14 i bc najwyżej 8.6 więc w sumie nie wiem czy mogłabym korzystać z tych biofinity
Zapytaj specjalisty. Ja wcześniej miałam air optixy przez kilka lat i one są chyba mniejsze. Zaraz sprawdzę..

No dobra air optixy i biofinity to ten sam rozmiar

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2015-10-25 o 23:15
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 09:27   #3653
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez avenly Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób noszących soczewki toryczne, czy zdarzało wam się że soczewka ulegała rotacji i przez to obraz był zamazany ? Ogólnie mam dosyć duży problem z soczewkami ponieważ mam bardzo suche oczy i jeszcze nie znalazłam soczewek które byłyby stuprocentowo komfortowe i nie czułabym ich na oku - jedynie takie były Acuvue true eye ale ich niestety nie produkują w wersji dla astygmatyków. Obecnie od pół roku noszę Acuvue Oasys for astigmatism, dwutygodniowe i na początku nie było tego problemu ale od jakieś 2-3 miesięcy kiedy wkładam soczewkę, to ona nigdy nie ustawia się w takiej pozycji jak powinna być, chodzi mi o to że ulega rotacji i korekcja nie jest taka jak powinna być więc mam zamazany obraz. Soczewka z reguły dopiero ustawia się tak jak powinna być po jakieś pół godziny - godzinie. Co ciekawe, kiedy wyciągam nowe soczewki z opakowania, nigdy się tak nie dzieje, od razu wskakują dobrze, na drugi dzień też jeszcze z reguły jest ok, ale już później zawsze nie są we właściwej pozycji od razu po założeniu. To zaczęło mnie zastanawiać że może to wina płynu do soczewek którego używam ( opti free replenish ). Okulista już rozkłada ręce, mnie też brakuje pomysłów więc liczę że może ktoś miał podobny problem albo doradzi mi jakiś inny płyn do soczewek ?

Wszystkie soczewki kontaktowe toryczne rotują, choćby podczas mrugania (jeśli nie rotuje, to znaczy, że jest za ciasna ). Jeżeli dana soczewka rotuje stale, to specjalista musi dobrać inną oś, dopasowana do konkretnej rotacji, aby wyrównać różnice (zrotowanie) - wtedy oś soczewek jest inna, ale dopasowana do oka pacjenta, więc wszystko jest wtedy ok.

W przypadku suchego oka występuje problem z noszeniem soczewek, niestety czasami nie można ich nosić wcale, a czasami zmienić na krótszy tryb noszenia, dwutygodniowo lub jednodniowo, albo soczewki miesięczne nosić zdecydowanie krócej niż miesiąc.

Poza tym soczewki toryczne należny nosić dokładnie tej marki, którą zalecił specjalista, bo każdy inny produkt ma inny system stabilizacji, inaczej rotuje, inaczej się układa. Nawet jeśli soczewki maja identyczne parametry, to są dwa zupełnie inne produkty z innych materiałów, z innymi stabilizacjami i na pewno inaczej będą się zachowywały na oku.

Jak wspomniano wcześniej okulista to lekarz (leczy choroby), optometrysta dobiera korekcję wad wzroku.

PS. Soczewki toryczne ze względu na swoja bardziej skomplikowana budowę będą zawsze o większej średnicy niż soczewki sferyczne.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 09:48   #3654
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dodam tylko, że optometrysta nie zajmuje się jedynie soczewkami, lecz ogólnie korektą wady wzroku, więc także i w okularach.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 16:54   #3655
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Cierpię na suche oko i Biofinity zostały mi polecone na ten problem.
Nie żebym kogoś namawiała na Biofonity, ale u mnie jest to samo.
Pod koniec miesiąca zaczynam czuć, że soczewki "zużyły się", słabiej rotują, wtedy zakładam nowe.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 20:51   #3656
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie żebym kogoś namawiała na Biofonity, ale u mnie jest to samo.
Pod koniec miesiąca zaczynam czuć, że soczewki "zużyły się", słabiej rotują, wtedy zakładam nowe.
To jedne z lepszych jakie mialam
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:15   #3657
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
To jedne z lepszych jakie mialam
Faktycznie wiele osób chwali sobie te soczewki, ale należy pamiętać, że te soczewki nie każdemu mogą odpowiadać. A to sprawdzić może tylko specjalista specjalistycznym sprzętem, warto jednak zapytać go podczas wizyty o Biofinity.
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 08:45   #3658
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

U mnie biofinity lezaly na oku idealnie a mimo to czułam je cały czas. Koniec koncow przerzucilam sie na acuvue true eye 8.5 średnica i czuje je o wiele mniej. Czasami wcale. Tylko musiałam zamówić zamiast +0.75 to +1.00, wiecej niz w okularach
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 09:05   #3659
Optometrystka_Monika
Optometrystka
 
Avatar Optometrystka_Monika
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Gniezno, Poznań
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
U mnie biofinity lezaly na oku idealnie a mimo to czułam je cały czas. Koniec koncow przerzucilam sie na acuvue true eye 8.5 średnica i czuje je o wiele mniej. Czasami wcale. Tylko musiałam zamówić zamiast +0.75 to +1.00, wiecej niz w okularach
Podczas aplikacji soczewek specjalista ocenia tak naprawdę kilka czynników: dobre i ostre widzenie, zdrowie oczu i brak przeciwwskazań, prawidłowe ułożenie soczewek na oczach oraz oczywiście komfort użytkownika. Jeżeli choć jeden z tych czynników nie jest spełniony, to należy spróbować innych soczewek (bardzo rzadko zdarza się, że trzeba zrezygnować z soczewek całkowicie ).
Optometrystka_Monika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 08:04   #3660
domonikaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Czy któras z was nosiła kiedys soczewki progresywne? Podczas ostatniej wizyty u okulisty okazało sie, że z racji wieku muszę nosić dwie pary okularów jedna do czytania, druga do chodzenia.
Od zawsze nosiłam soczewki kontaktowe i rozważam zakup progresywnych. Ceny są wieksze i upatrzyłam sobie jakieś tańsze
http://wzrok24.pl/343-proclear-multi...szt-typ-n.html
miałyscie stycznośc z takim wynalazkiem?

Czy może lepiej doinwestować np w takie http://wzrok24.pl/15-air-optix-aqua-...cal-3-szt.html ?
domonikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.