macierzyństwo w Polsce - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-07, 09:16   #211
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Ja raz musiałam zrobić pilny projekt w domu z dzieckiem na kolanie i jeszcze rozmawiałam wtedy przez telefon z klientem... co to za koszmar był, nigdy więcej :p nie ma jak to biuro i spokój.

I tak jak cava pisze, mając firmę trzeba być fizycznie w pracy, no nie da rady inaczej. Ja np. jestem niezastępowalna, nie ma mnie w robocie - nie zarobię ani grosza. Z tym że i tak łatwiej mi teraz niż jak byłam na etacie i jeszcze dojeżdżałam do pracy. Ale firm jest tyle, tyle zawodów, każdy się różni swoją specyfiką, że nie ma co porównywać.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 09:22   #212
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;85837593]BTW Mój TŻ ma pracę, którą może wykonywać z domu. I nawet jak jest w nim sam, to mówi, że nie umie się skupić na pracy.
Jak ma przy okazji dziecko do doglądania, to już w ogóle.[/QUOTE]




Bo nie każdy ma w sobie na tyle dyscypliny (co nie ukrywajmy = po prostu, wysoki poziom stresu)żeby być zdolnym do pracy w domu.
Pracy, nie dorabiania od czasu do czasu po 200 zeta miesięcznie.


To długofalowo jest o wiele trudniejsze niż musieć "iść do pracy". trzeba być mega zorganizowanym.




ja miałam pewien okres, kiedy było mi jak paczkowi w maśle w tym systemie, ale złożylo się na to kilka czynników:
- mąż miał stabilną , niemała pensję (kluczowy!)
- dzieci już były szkolno-przedszkolne , wiec nie było ich w domu od 8 do 15 tej
- ja już miałam trochę dość swojej pracy i tak trochę olewałam ja, ilosc zleceń była coraz mniejsza, nie bardzo szukałam nowych, już myślałam nad zmianą pracy
- miałam potężną odskocznię w postaci pasji na której tez ciut zarabiałam i która trzymała mnie przy zdrowiu psychicznym.



Ale sobie tak mogłam, bo pkt. 1.




jest też kluczowe, czy człowiek nadaje się do siedzenia w domu. Mnie to tez w pewnym momencie pogrążyło. Już nie mogłam. na mózg mi padało od tego. Dom w domu, praca w domu,dzieci w domu, latami w domu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 09:54   #213
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W tym że matka wróci do pracy a dzieckiem zajmie się ojciec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 10:03   #214
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2018-09-07 o 10:14
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-07, 10:31   #215
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Ja nie mam dzieci i też nie lubię pracować w domu. Ciężko mi się zmobilizować, bo w domu jest mnóstwo rozpraszaczy, zawsze coś do zrobienia i bliska odległość do łóżka Jeśli jestem chora przed terminami, to pracuję zdalnie - muszę, bo nikt za mnie mojej roboty nie zrobi. Wolę pracować w biurze, choć rano często nie chce mi się wstawać z łóżka, bo przychodzę, siadam, robię i do widzenia. Do tego przy biurku i na komputerze stacjonarnym pracuje mi się szybciej i wygodniej niż na moim laptopie, więc praca w domu zajmuje mi więcej czasu do tego.
Więc tym bardziej nie wiem jak można efektywnie wykonywać zadania z dzieckiem pod opieką, też obstawiam, że to bardziej dorabianie lub jakaś naprawdę prosta praca. Ten dzieciak to by musiał całymi dniami bajki oglądać chyba. Pamiętam, gdy koleżanka uczyła się do egzaminów i miała w domu armagedon, bo pozwalała dziecku znosić do salonu wszystkie zabawki i szpargały, żeby tylko siedziało spokojnie i się bawiło gdzieś obok.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 16:52   #216
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8583745 0][...][/QUOTE]

tak się zastanawiam - prowadzisz własną firmę? bo ja z facetem tak i oboje pracujemy po 250-300 h miesięcznie. pracowałam kiedyś z włochami i powiedzieli mi jedną rzecz - jak chcesz prowadzić swoją firmę to trzeba patrzeć ludziom na ręce. jak szef się odwraca czy nie dopilnuje to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał go okraść albo oleje standardy firmy.
no i druga kwestia - nie da się olać firmy na kilka lat, aż dziecko pójdzie do przedszkola czy będzie w takim wieku, że trochę zajmie się sobą. równie dobrze można zwijać biznes.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 17:09   #217
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Ja uwielbiam pracować zdalnie i robię to, kiedy tylko się da. W domu dużo łatwiej mi się skupić, bo nie ma wokół mnie 100 osób rozmawiających ze sobą, przez telefon z klientem itd.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-08, 17:23   #218
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam pracować zdalnie i robię to, kiedy tylko się da. W domu dużo łatwiej mi się skupić, bo nie ma wokół mnie 100 osób rozmawiających ze sobą, przez telefon z klientem itd.
Ja tak samo. Nigdy nie brałam pod uwagę innego modelu pracy - chyba, że krótko, przejściowo, w określonym celu.

Czasem zdarzało się, że miałam awaryjnie pod opieką dziecko - i niestety wiązało się to z przymusowym dniem 'wolnym' i nadganianiem po nocy. Na co dzień kompletnie sobie tego nie wyobrażam.

Wiem, że są turbowizażanki zdolne do łączenia pracy jednej, pracy drugiej, studiów, sportu, hobby i rodziny, no ale ja niestety tak nie umiem. Po całym dniu opieki na dzieckiem - i nawet nie żadnym 'hajnidem' - nie jestem zdolna do efektywnej pracy. Turboludzie potrafią, u mnie niestety zmęczenie odbija się na jakości. Ups.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 17:39   #219
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: macierzyństwo w Polsce

(nieaktualne)

Edytowane przez 7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Czas edycji: 2018-09-08 o 18:04
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 18:15   #220
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8584286 3]
Norine, ja tez nie dalabym rady i przyznalan to, ale jesli zycie by cie przymusilo, to pewnie bys pracowala jak dziecko spi i wtedy byloby to latwiejsze niz dojazd do pracy, prawda?

Albo jakbys miala dziecko w wieku przedszkolnym, ktore np. jest tam tylko do 14, a twoj malzonek pracowalby do 18 i nie mogl by dziecka odebrac.[/QUOTE]

Wchodzimy w bardzo ale to baaaaardzo teoretyczne rozważania, bo gdybym kiedykolwiek miała mieć dziecko to tylko w sytuacji, gdybym mogła sobie pozwolić na pracę w wymiarze maks. 1/4-1/3 etatu przez bardzo długi czas (edukacji domowa ).

W przypadku drugiej sytuacji - teoretycznie (mówię o tym jak wyobrażam sobie siebie) nie widziałabym większego problemu, wierzę, że to można ogarnąć. Intensywna praca przez 6h, na świeżo - spoko. Problemem są wtedy 'tylko' wszystkie dni wolne, choroby.

Natomiast #1 - nie wiem, czy byłoby to łatwiejsze, czy sprawiłoby to jakąś ogromną różnicę. Dla mnie to mimo wszystko totalna abstrakcja. Jeśli oddam produkt złej jakości w najlepszym razie będzie problem z dostaniem kolejnych zleceń, w gorszym przypadku mogę sporo zabulić, w najgorszym poważnie komuś zaszkodzić. To ryzyko, którego bym się nie podjęła.

Zatem w tej baaaardzo hipotetycznej sytuacji prawdopodobnie musiałabym zrezygnować ze swojej pracy zdalnej na rzecz innej pracy zdalnej niewymagającej takiego zaangażowania, albo zorganizować opiekę. Natomiast jestem przekonana, że nie byłabym w stanie pracować tak jak obecnie na 'cały etat' w tym zawodzie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 18:28   #221
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8584297 8]Wchodzimy w bardzo ale to baaaaardzo teoretyczne rozważania, bo gdybym kiedykolwiek miała mieć dziecko to tylko w sytuacji, gdybym mogła sobie pozwolić na pracę w wymiarze maks. 1/4-1/3 etatu przez bardzo długi czas (edukacji domowa ).

W przypadku drugiej sytuacji - teoretycznie (mówię o tym jak wyobrażam sobie siebie) nie widziałabym większego problemu, wierzę, że to można ogarnąć. Intensywna praca przez 6h, na świeżo - spoko. Problemem są wtedy 'tylko' wszystkie dni wolne, choroby.

Natomiast #1 - nie wiem, czy byłoby to łatwiejsze, czy sprawiłoby to jakąś ogromną różnicę. Dla mnie to mimo wszystko totalna abstrakcja. Jeśli oddam produkt złej jakości w najlepszym razie będzie problem z dostaniem kolejnych zleceń, w gorszym przypadku mogę sporo zabulić, w najgorszym poważnie komuś zaszkodzić. To ryzyko, którego bym się nie podjęła.

Zatem w tej baaaardzo hipotetycznej sytuacji prawdopodobnie musiałabym zrezygnować ze swojej pracy zdalnej na rzecz innej pracy zdalnej niewymagającej takiego zaangażowania, albo zorganizować opiekę. Natomiast jestem przekonana, że nie byłabym w stanie pracować tak jak obecnie na 'cały etat' w tym zawodzie.[/QUOTE]Ja trafiłam na doskonałą nianię, ale naprawdę wspaniałą.

I to było jak wygrana w totka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-08, 20:15   #222
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
I tyle się czyta, jak to przy dziecku nie da się nawet samemu iśc do toalety zrobić dwójki.
To prawda. Wśród moich znajomych dominują dzieci samobójcy z gatunku "jak zamkniesz drzwi do kibla, to wsadzę palec do kontaktu albo wywalę na siebie meble". I też takie które o dziwo nie przesypiają całego dnia (ani nocy). Koleżanka na macierzyńskim próbowała wziąć pracę dodatkową, żeby dorobić parę stów, i nie dała rady. Dziecko ma bardzo zdolne. Jako niemowlę nie spało w ciągu dnia wcale i cały czas darło ryja. A jak już się zaczęło samodzielnie poruszać, zaczęło podejmować próby samobójcze, tak że naprawdę strach było iść do toalety. Forsowało wszelkie zabezpieczenia. Także ona się na nie patrzyła, aż mąż nie wrócił z pracy, bo wtedy mogła ugotować i ogarnąć dom. A potem usypiała na stojąco. Dzieci są różne, może ktoś ma takie spokojne, które sobie prześpi kilka godzin z rzędu, to wtedy rzeczywiście można popracować, ale nie każdy wygrywa taki los na loterii.

A jeszcze wracając do pracy zdalnej, to chociaż ją lubię, jest rzeczywiście jeden duży minus. Na swoim nie ma L4 (tzn. niby jest, jak się płaci chorobowe, ale w praktyce wcale nie tak łatwo pójść, jak już było wyżej powiedziane). Deadline jest deadline i nikogo nie obchodzi, że masz 40 stopni gorączki. Mam znajomego, który pracował ze szpitalnego łóżka z rakiem mózgu. Chemioterapia chemioterapią, ale ZUS-y, śmusy i czynsz się same nie zapłacą. Choroba zjadła mu oszczędności, bo jeden z leków musiał sobie zafundować sam (specyfik był za nowy i skuteczny, żeby NFZ go refundował). Chłopak żyje i ma się dobrze, ale autentycznie rzygał i pracował na zmianę. Sorry za offtop, ale tak mi się przypomniało a propos czasu na wszystko na swoim.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 20:18   #223
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 20:20   #224
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jako niemowlę nie spało w ciągu dnia wcale i cały czas darło ryja.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 08:34   #225
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8584333 0][/QUOTE]

Ja wiem, że bulwersuje ale podejrzewam, ze nie da się tego nazwać inaczej.

Fajnie się mówi, że można pracować jak dziecko śpi, ale taki roczniak juz zazwyczaj nie ma 3 drzemek w ciągu dnia, jest absorbujący i nie pobawi się sam. Z doświadczenia wiem, że najwięcej czasu ma się w ciągu dnia właśnie przy maluchu jeżeli nie chce być ono ciągle przy piersi, nie jest high need baby, i akurat nie ząbkuje wiec jest kilka zmiennych które to umożliwiają albo i nie.

Skarbimira - dlaczego niby dziecko ma być tylko do 14 w przedszkolu? Większość jest czynna co najmniej do 17. My szukaliśmy takiego do 17.30 i nie było problemu tyle, że się nie dostała do państwowego a prywatne są w dużej mierze dofinansowane z unii i nie płacimy więcej niż 1/3 minimalnej krajowej wiec to tez nie jest tak ze się płaci miliony monet. Najdroższa opcja jest opiekunka.
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 09:49   #226
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
Ja wiem, że bulwersuje ale podejrzewam, ze nie da się tego nazwać inaczej.

Fajnie się mówi, że można pracować jak dziecko śpi, ale taki roczniak juz zazwyczaj nie ma 3 drzemek w ciągu dnia, jest absorbujący i nie pobawi się sam. Z doświadczenia wiem, że najwięcej czasu ma się w ciągu dnia właśnie przy maluchu jeżeli nie chce być ono ciągle przy piersi, nie jest high need baby, i akurat nie ząbkuje wiec jest kilka zmiennych które to umożliwiają albo i nie.

Skarbimira - dlaczego niby dziecko ma być tylko do 14 w przedszkolu? Większość jest czynna co najmniej do 17. My szukaliśmy takiego do 17.30 i nie było problemu tyle, że się nie dostała do państwowego a prywatne są w dużej mierze dofinansowane z unii i nie płacimy więcej niż 1/3 minimalnej krajowej wiec to tez nie jest tak ze się płaci miliony monet. Najdroższa opcja jest opiekunka.
Właśnie mnie też to mega dziwi...
W sensie dziwi mnie, że rodzice myślą, że opiekunka wyjdzie taniej niż żłobek czy przedszkole prywatne I w ogóle mają takie oczekiwania, że opiekunka będzie tańszą opcją. Niby z jakiej paki?
To znaczy pomijam jakieś kosmosy typu przedszkole w Warszawie za ponad 1000zł (bo i o takich czytałam na wizażu), ale w innych miastach (a nie każdy mieszka w tej Warszawie czy Wrocławiu) przedszkola są tańsze.
U mnie w okolicy np. siostrzenica chodzi do publicznego i siostra płaci ok 300zł za miesiąc + jedzenie jakieś grosze. Oczywiście teraz na początku roku nieco więcej, bo składka na książki, ubezpieczenie, mikołaja, wyprawkę, bla bla bla, ale reszta miesięcy to właśnie ok 300zł. Młoda zapisana jest od 7 do 16 (odbierana o 15, ale w razie czego ma do 16, przedszkole czynne do 17).
Byłam na praktykach również w prywatnych przedszkolach, pracowałam w żłobku - ceny ok 450zł za miesiąc (czynne były od 6:30 do 18:00)

A nie bądź Januszem i Grażyną i zapłać niani chociaż najniższą krajową i daj jakąkolwiek umowę (czyli dodatkowo też jakieś ubezpieczenie, ewentualnie zus itp.) to wyjdzie Cię ok 2-3k na miesiąc.
Opieka indywidualna a nie masówka... o reszcie nie muszę wspominać... o wiele fajniej zostawić dziecko z nianią a rodzice liczą na to, że będzie taniej. Serio nie kumam skąd to przekonanie, że niania wyjdzie taniej i że "przecież można ją zatrudnić na czarno za 5zł/h"
Jednym z argumentów jakie usłyszałam jako potencjalna niania było to, że skoro mam takie kwalifikacje jak skończone studia, kursy i doświadczenie to powinnam się bez problemu dostać do pracy właśnie w żłobku/przedszkolu/szkole.
Mamy uważają, że praca w tych placówkach to jakiś awans społeczny, że karierę się zaczyna od niani i tak zdobywa doświadczenie, a później można awansować na opiekuna, nauczyciela czy wychowawcę w placówce i już mieć umowę Większej bzdury to nie czytałam już dawno
Usłyszałam także, że niania to nie guwernantka i czasy XVIIIw już są za nami oraz, że żyjemy już w XXIw
Serio, bez komentarza, bo mogłabym jeszcze kilka akapitów napisać w tym temacie "Dlaczego (dobra) niania wyjdzie drożej niż placówka-masówka".

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2018-09-09 o 09:52
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 11:36   #227
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85844213]Właśnie mnie też to mega dziwi...
W sensie dziwi mnie, że rodzice myślą, że opiekunka wyjdzie taniej niż żłobek czy przedszkole prywatne I w ogóle mają takie oczekiwania, że opiekunka będzie tańszą opcją. Niby z jakiej paki?
To znaczy pomijam jakieś kosmosy typu przedszkole w Warszawie za ponad 1000zł (bo i o takich czytałam na wizażu), ale w innych miastach (a nie każdy mieszka w tej Warszawie czy Wrocławiu) przedszkola są tańsze.
U mnie w okolicy np. siostrzenica chodzi do publicznego i siostra płaci ok 300zł za miesiąc + jedzenie jakieś grosze. Oczywiście teraz na początku roku nieco więcej, bo składka na książki, ubezpieczenie, mikołaja, wyprawkę, bla bla bla, ale reszta miesięcy to właśnie ok 300zł. Młoda zapisana jest od 7 do 16 (odbierana o 15, ale w razie czego ma do 16, przedszkole czynne do 17).
Byłam na praktykach również w prywatnych przedszkolach, pracowałam w żłobku - ceny ok 450zł za miesiąc (czynne były od 6:30 do 18:00)

A nie bądź Januszem i Grażyną i zapłać niani chociaż najniższą krajową i daj jakąkolwiek umowę (czyli dodatkowo też jakieś ubezpieczenie, ewentualnie zus itp.) to wyjdzie Cię ok 2-3k na miesiąc.
Opieka indywidualna a nie masówka... o reszcie nie muszę wspominać... o wiele fajniej zostawić dziecko z nianią a rodzice liczą na to, że będzie taniej. Serio nie kumam skąd to przekonanie, że niania wyjdzie taniej i że "przecież można ją zatrudnić na czarno za 5zł/h"
Jednym z argumentów jakie usłyszałam jako potencjalna niania było to, że skoro mam takie kwalifikacje jak skończone studia, kursy i doświadczenie to powinnam się bez problemu dostać do pracy właśnie w żłobku/przedszkolu/szkole.
Mamy uważają, że praca w tych placówkach to jakiś awans społeczny, że karierę się zaczyna od niani i tak zdobywa doświadczenie, a później można awansować na opiekuna, nauczyciela czy wychowawcę w placówce i już mieć umowę Większej bzdury to nie czytałam już dawno
Usłyszałam także, że niania to nie guwernantka i czasy XVIIIw już są za nami oraz, że żyjemy już w XXIw
Serio, bez komentarza, bo mogłabym jeszcze kilka akapitów napisać w tym temacie "Dlaczego (dobra) niania wyjdzie drożej niż placówka-masówka".[/QUOTE]No ja nie mieszkam w Warszawie, ani nawet w jakimś topowym mieście wojewódzkim, a przedszkole kosztuje mnie 1000 zł miesięcznie plus 900 zł za drugie dziecko, bo zniżka jest raptem szalone 15%.

Opiekunka wychodzi bardzo porównywalnie. Aktualnie się zastanawiam czy zostawić młodszego w przedszkolu, czy nie wrócić z nim do niani, bo z tego co widzę 2 latki są tam raczej przechowalnią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 16:50   #228
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: macierzyństwo w Polsce

A nie.macie państwowego przedszkola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 18:56   #229
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
A nie.macie państwowego przedszkola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Długo by opowiadać, generalnie dostaliśmy się na drugim końcu miasta, jakieś 45 minut dojazdu, jak nie lepiej.

Sprawdzałam z ciekawości, bo i tak bym nie posłała do państwowego z różnych przyczyn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-09, 19:01   #230
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: macierzyństwo w Polsce

45 min do dużo... a dlaczego nie do państwowego? To w którym są chłopcy też chyba nie jest rewelacyjne skoro mówisz że.mlodsza grupa to przechowalnia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 19:50   #231
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Nie ten watek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez LadyChatterbox
Czas edycji: 2018-09-09 o 21:04
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 19:51   #232
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
To co tak slabo piszesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:02   #233
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8584333 0][/QUOTE]

A co miałam napisać? "Uroczy brzdąc wydawał z siebie dość wysokie dźwięki". Darł ryja i już. Tak po prostu, z nudów. Nawet jak nie był głodny i nic mu nie dolegało. Aż się sąsiedzi skarżyli na hałasy. Są i takie dzieci, od których po prostu łeb pęka.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:07   #234
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Darł ryja i już. Tak po prostu, z nudów. Nawet jak nie był głodny i nic mu nie dolegało.
Tak, Ty jesteś w stanie to wiedzieć, na pewno.

Ze wszystkim się zgadzam, że łeb pęka, że dziecko głośno płacze, że jest to uciążliwe dla otoczenia. Nie każdemu musi się serce krajać na płacz dziecka, też okay. Ale jest różnica między takimi określeniami, a "bachor drze ryja z nudów". Boże, litości.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:14   #235
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
45 min do dużo... a dlaczego nie do państwowego? To w którym są chłopcy też chyba nie jest rewelacyjne skoro mówisz że.mlodsza grupa to przechowalnia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do trzylatków i grup wzwyż nie mam zastrzeżeń, mają dużo merytorycznych zajęć,.są codziennie na dworze bez względu na pogodę.

A z dwulatkami jest tak, że mój jako jedyny jest odpieluchowany, samodzielnie je i nie płacze.

Większość płacze po dwóch tygodniach. Teraz mam wrażenie, że panie nic nie robią, tylko tulą te płaczące, przewijają i tyle, bo chyba z taką grupą nic się nie da zrobić merytorycznie.

Mój syn się po prostu bawi zabawkami, na dwór nie wychodzą, (przynajmniej na razie), mają aż dwie godziny spania.

Mam wrażenie, że on się tam nudzi zwyczajnie, ostatnie dwa dni już nie chciał iść do przedszkola.

We wtorek jest zebranie, zapytam co zamierzają z tym zrobić, co robią w ogóle i do piątku podejmę decyzję. Jak to ma tak wyglądać, to z nianią rozwinie się przez ten rok miliard razy bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:15   #236
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Może się rozkręcą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:21   #237
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Może się rozkręcą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pytanie ile im to zajmie i czy nie pół roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:38   #238
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Raczej nie sądzę, że się rozkręcą. Pracowałam w żłobku i to niestety norma, że dzieci w tym wieku nie wychodzą na dwór. 2 panie mają pod opieką kilkanaście dzieci i niby jak sobie wyobrażasz ubranie ich (każdemu trzeba pomóc, nie to co w przedszkolu, że większość jest już samodzielna) i dopilnowanie na dworze, żeby czasem kasztana sobie do buzi nie włożyły? Część nawet dobrze nie chodzi (mowa o tych młodszych) a 2 panie nie popchają kilku wózków jednocześnie (zresztą gdzie takie wózki niby trzymać?). Niestety takie realia.

Co do zajęć to na bank w żłobku (czyli do 3r.ż. , bo przedszkole to jest od 3 r.ż.) jest 45 minut zajęć. Poza tym jest tak jak wspomniano - tulenie, zabawki, jedzenie, spanie, przebieranie itp.

Dodam, że obecnie jest okres adaptacyjny i nic dziwnego, że dzieci płaczą - niektóre są tam pierwszy raz bez swojej mamy i nie są nauczone zostawania z obcymi i w takim harmiderze. Za jakiś czas powinno być być lepiej pod tym względem.

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2018-09-09 o 20:39
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:41   #239
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: macierzyństwo w Polsce

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;85846450]Raczej nie sądzę, że się rozkręcą. Pracowałam w żłobku i to niestety norma, że dzieci w tym wieku nie wychodzą na dwór. 2 panie mają pod opieką kilkanaście dzieci i niby jak sobie wyobrażasz ubranie ich (każdemu trzeba pomóc, nie to co w przedszkolu, że większość jest już samodzielna) i dopilnowanie na dworze, żeby czasem kasztana sobie do buzi nie włożyły? Część nawet dobrze nie chodzi (mowa o tych młodszych) a 2 panie nie popchają kilku wózków jednocześnie (zresztą gdzie takie wózki niby trzymać?). Niestety takie realia.

Co do zajęć to na bank w żłobku (czyli do 3r.ż. , bo przedszkole to jest od 3 r.ż.) jest 45 minut zajęć. Poza tym jest tak jak wspomniano - tulenie, zabawki, jedzenie, spanie, przebieranie itp.

Dodam, że obecnie jest okres adaptacyjny i nic dziwnego, że dzieci płaczą - niektóre są tam pierwszy raz bez swojej mamy i nie są nauczone zostawania z obcymi i w takim harmiderze. Za jakiś czas powinno być być lepiej pod tym względem.[/QUOTE]Nie, no oczywiście wiesz lepiej.

Dzieci wcale nie jest kilkanaścioro, i mają 3 do 4 pań, najmłodsze ma prawie 2 lata i chodzi samodzielnie.

To nie jest państwowe przedszkole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-09, 20:46   #240
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: macierzyństwo w Polsce

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie, no oczywiście wiesz lepiej.

Dzieci wcale nie jest kilkanaścioro, i mają 3 do 4 pań, najmłodsze ma prawie 2 lata i chodzi samodzielnie.

To nie jest państwowe przedszkole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mówię, że wiem lepiej Po prostu mówię jak było w żłobku, w którym pracowałam a tam były dzieciaki od kilku miesięcy do ok 2,5r.ż.
Szczerze mówiąc to nie spotkałam się z żadnym 2 latkiem w przedszkolu.
Tak samo jak sobie nie wyobrażam, żeby wychodzić z taką ilością dzieci 2-letnich na spacer. Ile jest dzieci w Waszej grupie i ile pań na nie przypada?
W moim żłobku było po 2 panie na ok 12-18 dzieci.
Były 3 grupy wiekowe i 6 pań (po 2 w grupie).
Od czasu do czasu wpadała szefowa to było 7 pań.
Mój żłobek był żłobkiem prywatnym.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-12 18:12:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.