Apostazja, czyli jak rzucić Kościół - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy wpisałabyś się z KK?
Tak 304 52,87%
Nie 209 36,35%
Nie wiem 62 10,78%
Głosujący: 575. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-10, 19:10   #601
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Fajne jest to, że mają tam dzikie konie na plaży. Koleżanka widziała źrebaka.
W dzień przepięknie, w nocy wygląda jak z amerykańskiego horroru. Idealne miasteczka tak tam chyba mają.
ja lubię takie klimaty
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 19:13   #602
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
ja lubię takie klimaty
No, jeździłem tam często w nocy rowerem, klimat jak z filmu.

I nawet było tam morderstwo wtedy i to chłopaka mojej szefowej, z którym grałem w bilard Znajomy z tego kościoła tylko mi powiedział:

"Widocznie robił coś, czego nie powinien był robić."
Moja reacja:
"What????"
Odpowiedź:

"Widocznie robił coś, czego nie powinien był robić."


Jakie to filmowe.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2018-09-10 o 19:14
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 20:21   #603
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585003 0]Rozumiem, choć ja mam całkowicie odmienne podejście.

To, że obok mnie w tej samej wspólnocie są ludzie źli, podli, niegodni, głupi wk...wiało mnie i bolało, im bardziej byłam zaangażowana tym bardziej, ale zawsze wychodziłam z założenia, że to tylko ludzie. Miałabym pozwolić, żeby jacyś ludzie odłączyli mnie od Boga (to z Filipian) w którego wierzę zgodnie z doktryną KK? A takiego wała, mówiąc mało po chrześcijańsku

Dla mnie Rydzyk, Głódź, panie z pierwszych ławek, oportuniści, 'wierzący na pokaz' czy (z braku lepszego słowa) głupio to zawsze był problem Boga. Jego relacji z poszczególnymi osobami, do których ja na trzeciego nic nie mam. Oni będą sądzeni ze swojego, ja ze swojego.

A że czysto po ludzku wuj mnie strzela jak słyszę o co durniejszych pomysłach, wycieraniu sobie Bogiem gęby czy co gorsza przestępstwach na niewinnych ludziach, to już inna kwestia.[/QUOTE]

Ja wiem, że każdy będzie sądzony tylko ze swojego postępowania, ale jednak wspólnotę'kościół tworzą wierni. Niestety, nie umiem przymknąć oka na afery finansowe banku Watykańskiego, pedofilię cześci księży (zaznaczam, że części, bo nie lubię generalizowania i nigdy nie twierdzę, że wszyscy księza to pedofile, bo to by było podłe), rozpasanie kleru i traktowanie kapłaństwa jak wygodnego, intratnego zawodu, politykierstwo itd. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Dlatego szukam dla siebie innej drogi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 20:43   #604
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja wiem, że każdy będzie sądzony tylko ze swojego postępowania, ale jednak wspólnotę'kościół tworzą wierni. Niestety, nie umiem przymknąć oka na afery finansowe banku Watykańskiego, pedofilię cześci księży (zaznaczam, że części, bo nie lubię generalizowania i nigdy nie twierdzę, że wszyscy księza to pedofile, bo to by było podłe), rozpasanie kleru i traktowanie kapłaństwa jak wygodnego, intratnego zawodu, politykierstwo itd. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Dlatego szukam dla siebie innej drogi.
Chyba się nie zrozumiałyśmy i jedno muszę sprostować. Uważam, że moja postawa nie oznacza(ła) "przymykania oka" na przestępstwa i te wszystkie obrzydliwości popełniane przez niektórych księży i innych członków KK.

A trwanie w KK - dla sakramentów udzielanych zgodnie z doktryną, jeśli dla kogoś to jest istotne - nie oznacza automatycznie przyzwolenia, zgody czy jakiejkolwiek akceptacji takich działań. To bulwersuje wielu ludzi dobrej woli, nie ma w niech na to zgody, są protesty. Mniej więcej tak skuteczne jak protesty obywateli w Polsce PIS. I w sumie chyba dostrzegam tu pewną analogię do rezygnacji z obywatelstwa z takich czy innych pobudek.

IMHO, żadna postawa nie jest lepsza ani gorsza. Mam nadzieję, że znajdziesz to, czego szukasz i tego Ci życzę
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 20:58   #605
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Absolutnie nie zarzucam Ci, że "przymykasz oko" i jeśli tak to odebrałaś- moja wina, wybacz, szczerze przepraszam.

Dzięki za życzenia- szukam wciąż ale tak sobie myślę, że w końcu każdy, to szuka Pana, znajdzie go
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 21:04   #606
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Spoko, tak tylko wolałam dopisać na wszelki wypadek
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 21:11   #607
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585003 0]
Dla mnie Rydzyk, Głódź, panie z pierwszych ławek, oportuniści, 'wierzący na pokaz' czy (z braku lepszego słowa) głupio to zawsze był problem Boga. Jego relacji z poszczególnymi osobami, do których ja na trzeciego nic nie mam. Oni będą sądzeni ze swojego, ja ze swojego.

A że czysto po ludzku wuj mnie strzela jak słyszę o co durniejszych pomysłach, wycieraniu sobie Bogiem gęby czy co gorsza przestępstwach na niewinnych ludziach, to już inna kwestia.[/QUOTE]

Jeszcze dopiszę prymasa "Polaka", który miesza się w politykę.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-11, 12:49   #608
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585003 0]Rozumiem, choć ja mam całkowicie odmienne podejście.

To, że obok mnie w tej samej wspólnocie są ludzie źli, podli, niegodni, głupi wk...wiało mnie i bolało, im bardziej byłam zaangażowana tym bardziej, ale zawsze wychodziłam z założenia, że to tylko ludzie. Miałabym pozwolić, żeby jacyś ludzie odłączyli mnie od Boga (to z Filipian) w którego wierzę zgodnie z doktryną KK? A takiego wała, mówiąc mało po chrześcijańsku

Dla mnie Rydzyk, Głódź, panie z pierwszych ławek, oportuniści, 'wierzący na pokaz' czy (z braku lepszego słowa) głupio to zawsze był problem Boga. Jego relacji z poszczególnymi osobami, do których ja na trzeciego nic nie mam. Oni będą sądzeni ze swojego, ja ze swojego.

A że czysto po ludzku wuj mnie strzela jak słyszę o co durniejszych pomysłach, wycieraniu sobie Bogiem gęby czy co gorsza przestępstwach na niewinnych ludziach, to już inna kwestia.[/QUOTE]

A mi się zawsze wydawało, że ksiądz udzielający sakramentów, czy prowadzący mszę powinien być "czysty" czyli wyspowiadany, i bez grzechu, na daną chwilę. Tylko ciekawe jak pedofil, czy żyjący z kobietą na stałe ksiądz może być "czysty" skoro jego spowiedzi nie są ważne. Czy dalej jego sakramenty są ważne?
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 12:54   #609
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez flipiflapx Pokaż wiadomość
A mi się zawsze wydawało, że ksiądz udzielający sakramentów, czy prowadzący mszę powinien być "czysty" czyli wyspowiadany, i bez grzechu, na daną chwilę. Tylko ciekawe jak pedofil, czy żyjący z kobietą na stałe ksiądz może być "czysty" skoro jego spowiedzi nie są ważne. Czy dalej jego sakramenty są ważne?
Cześć Jakub, sakramenty 'działają' ex opere operantis - szafarz może być w stanie grzechu ciężkiego, a sakrament pozostaje ważny.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 12:57   #610
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja wiem, że każdy będzie sądzony tylko ze swojego postępowania, ale jednak wspólnotę'kościół tworzą wierni. Niestety, nie umiem przymknąć oka na afery finansowe banku Watykańskiego, pedofilię cześci księży (zaznaczam, że części, bo nie lubię generalizowania i nigdy nie twierdzę, że wszyscy księza to pedofile, bo to by było podłe), rozpasanie kleru i traktowanie kapłaństwa jak wygodnego, intratnego zawodu, politykierstwo itd. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Dlatego szukam dla siebie innej drogi.
A zielonoświątkowcy babtyści w Polsce? To sekty?

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585269 5]Cześć Jakub, sakramenty 'działają' ex opere operantis - szafarz może być w stanie grzechu ciężkiego, a sakrament pozostaje ważny.[/QUOTE]

Dzięki za odpowiedź.

P S

Kto to Jakub? Bo na pewno nie ja.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:06   #611
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez flipiflapx Pokaż wiadomość
Kto to Jakub? Bo na pewno nie ja.
Ależ skądże

Sorry, nie pamiętam tej oryginalnej wersji sprzed kilku miesięcy. Magda? Marta?

Jeszcze jakieś pytania, których nie umiesz wygooglować albo zadać na forum typu wiara.pl tylko musisz koniecznie na wizażu? Jak tak, to radzę się pospieszyć.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-11, 13:25   #612
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585275 6]Ależ skądże

Sorry, nie pamiętam tej oryginalnej wersji sprzed kilku miesięcy. Magda? Marta?

Jeszcze jakieś pytania, których nie umiesz wygooglować albo zadać na forum typu wiara.pl tylko musisz koniecznie na wizażu? Jak tak, to radzę się pospieszyć.[/QUOTE]

Nie muszę się spieszyć bo nie mam nic na sumieniu, serio.

Jeśli jesteś chętna do rozmowy to może coś zapytam.

Czy można zataić grzech na spowiedzi w kościele katolickim? Grzech zataić rozumiany jak przez siebie jako nie grzech, który według KK jest ciężką materią, a według kogoś lekką materią, i który nie należy do prawa naturalnego i dogmatów. Taki grzech który może być zmieniony w każdej chwili przez Papieża?
Czy w takim przypadku spowiedzi i przyjęcia komunikantu jest świetokradztwo czy nie?

Kolejna sprawa czy zielonoswiatkowcy to seksta?

I trzecia i ostatnia, czy można coś zrobić aby wyplenić złych księży, poza wystapieniem z kościoła?

Dziękuje.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:30   #613
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Pisałam Ci kiedyś w PW, że ani Norine, ani wizaż, ani nawet sam papież nie są Twoim sumieniem.

O zielonoświątkowcach niewiele wiem - na podstawie tego, co wiem definicji sekty raczej nie spełnia, ale lepiej sobie poczytaj.

#3 - można pisać do biskupów i papieża, modlić się, samemu wstąpić do seminarium
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:36   #614
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585287 5]Pisałam Ci kiedyś w PW, że ani Norine, ani wizaż, ani nawet sam papież nie są Twoim sumieniem.

O zielonoświątkowcach niewiele wiem - na podstawie tego, co wiem definicji sekty raczej nie spełnia, ale lepiej sobie poczytaj.

#3 - można pisać do biskupów i papieża, modlić się, samemu wstąpić do seminarium [/QUOTE]

Mi nigdy nie pisałaś nic na pw, zacznijmy od tego

Kolejna sprawa, do seminarium nie wstąpie bo mam dziewczynę, i mały problem z nią, wątek zaraz powinien na intymnym się ukazać.

Następna sprawa odnośnie spowiedzi, owijasz w bawełnę, bo co ma do tego sumienie? Jeśli moje suemienie mówi, mi że zabicie sąsiada ćpuna i pijaka to nie zło, ale dobro dla społeczeństwa, to mogę tak zrobić, iść i się nie spowiadać, bo moje sumienie nie uznaje zabicie pijaka za grzech, a raczej za dobry uczynek społeczeństwu, i potem do komunii, to nie świetokradztwo? Oczywiscie ze swietokradztwo.

P S

Oczywiscie żadnego pijaka bym nie zabił, tylko hipotetycznie.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:40   #615
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

No więc skoro wiesz co jest świętokradztwem a co nie, to po co pytasz?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:52   #616
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585292 9]No więc skoro wiesz co jest świętokradztwem a co nie, to po co pytasz? [/QUOTE]

Abyś potwierdziła, lub zaprzeczyła ale z uzasadnieniem
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 23:43   #617
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez flipiflapx Pokaż wiadomość

Czy można zataić grzech na spowiedzi w kościele katolickim? Grzech zataić rozumiany jak przez siebie jako nie grzech, który według KK jest ciężką materią, a według kogoś lekką materią, i który nie należy do prawa naturalnego i dogmatów. Taki grzech który może być zmieniony w każdej chwili przez Papieża?
Czy w takim przypadku spowiedzi i przyjęcia komunikantu jest świetokradztwo czy nie?

Kolejna sprawa czy zielonoswiatkowcy to seksta?

I trzecia i ostatnia, czy można coś zrobić aby wyplenić złych księży, poza wystapieniem z kościoła?

Dziękuje.
Mi się wydaje, że nie można zataić grzechu, jeśli do spowiedzi ma się stosunek poważny. Świadome zatajenie to spowiedź świętokradcza. I wydaje mi się, że idąc do spowiedzi w kościele katolickim, robisz rachunek sumienia i nie ważne, co Ty uważasz, liczy się to, co kościół ma do powiedzenia na temat danego grzechu i to od tego zależy, czy grzech jest lekki, czy ciężki. Jednak wydaje mi się, że grzechy, z których ktoś się spowiada są niejako uniwersalne, bo w każdej religii masz powiedziane: nie zabijaj, nie kradnij, nie dawaj fałszywego świadectwa itd. A papież nie zmienia, ot tak sobie, klasyfikacji grzechu.

Co do złych księży, niestety, chyba nie da się ich wywalić z roboty, bo kapłaństwo to dożywotnie znamię. Można przesunąć na inną parafię. No chyba, że sam zdecydują się na zmianę zawodu. Osobiście znam takiego eks księdza i w sumie szacunek za to, że miał odwagę cywilną i uczciwość.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 05:30   #618
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że nie można zataić grzechu, jeśli do spowiedzi ma się stosunek poważny. Świadome zatajenie to spowiedź świętokradcza. I wydaje mi się, że idąc do spowiedzi w kościele katolickim, robisz rachunek sumienia i nie ważne, co Ty uważasz, liczy się to, co kościół ma do powiedzenia na temat danego grzechu i to od tego zależy, czy grzech jest lekki, czy ciężki.
Co do świadomego zatajania grzechu zgoda, natomiast dalej niezupełnie tak jest, bo nie ma żadnego odgórnego katalogu grzechów ciężkich i lekkich. Dlatego, że 'waga' grzechu w znacznej mierze zależy od usposobienia osoby popełniającej dany czyn w danej chwili w danych okolicznościach. Są tutaj trzy czynniki, tj. żeby można było mówić o grzechu ciężkim musi być pełna świadomość, pełna dobrowolność i ciężka materia. Dlatego na przykład zabójstwo w obronie własnej albo drugiego człowieka nie musi być grzechem ciężkim, a oszczerstwo - czyli po ludzku rzecz biorąc 'mniejszy kaliber', bo 'to tylko słowa' może.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jednak wydaje mi się, że grzechy, z których ktoś się spowiada są niejako uniwersalne, bo w każdej religii masz powiedziane: nie zabijaj, nie kradnij, nie dawaj fałszywego świadectwa itd. A papież nie zmienia, ot tak sobie, klasyfikacji grzechu.
Jakub pyta zapewne o antykoncepcję i/lub masturbację

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Co do złych księży, niestety, chyba nie da się ich wywalić z roboty, bo kapłaństwo to dożywotnie znamię. Można przesunąć na inną parafię. No chyba, że sam zdecydują się na zmianę zawodu. Osobiście znam takiego eks księdza i w sumie szacunek za to, że miał odwagę cywilną i uczciwość.
Problem w tym, że z kapłaństwa odchodzą często nie ci, którzy powinni (umownie mówiąc) i to nie jest raczej zbiór tożsamy ze zbiorem księży, których - jak mniemam - Jakub chciałby 'wyplenić'.

Odchodzą ci, którzy chcą założyć rodzinę, a wielu z nich - gdyby nie celibat - pozostałoby w kapłaństwie jako naprawdę fajni księża. A oportuniści, karierowicze i ateiści siedzący w tym dla kasy i/lub władzy i łatwego życia nie odchodzą. Niestety.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 06:54   #619
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585545 4]



Problem w tym, że z kapłaństwa odchodzą często nie ci, którzy powinni (umownie mówiąc) i to nie jest raczej zbiór tożsamy ze zbiorem księży, których - jak mniemam - Jakub chciałby 'wyplenić'.

Odchodzą ci, którzy chcą założyć rodzinę, a wielu z nich - gdyby nie celibat - pozostałoby w kapłaństwie jako naprawdę fajni księża. A oportuniści, karierowicze i ateiści siedzący w tym dla kasy i/lub władzy i łatwego życia nie odchodzą. Niestety.[/QUOTE]
No i tutaj jest problem- do stanu kapłańskiego w Polsce trafiają często oportuniści, zwabieni perspektywą łatwych pieniędzy i wygodnego życia.

Ja w ogóle odnoszę wrażenie, że kościół katolicki w Polsce to "państwo w państwie", jakiś dziwny twór, funkcjonujący w oderwaniu od Kościola jako takiego. Na przyklad w Niemczech księża i pastorzy żyją o wiele skromniej,niż w Polsce, państwo wyznacza im normalną pensję (obywatele płacą podatek wyznaniowy i nie ma już oplat za za sakramenty i lewych interesów pod przykrywką działalności wynikających ze statutu kościoła czy danej parafii, z podatkami placonymi smiesznym ryczałtem). I rzeczywiście, w takich krajach, w których obywatele płacą podatek wyznaniowy a państwo nie dopłaca do działalności związków wyznaniowych, duszpasterzami zostają ludzie z autentycznym powołaniem, którzy wiedzą, że za bardzo się nie dorobią na byciu pastorem/księdzem.

Nie mam zamiaru nikogo osądzać, nie lubię i nie chcę ale prawdą jest, że to właśnie w Polsce natrafiłam na wszystkie te miernoty intelektualne i moralne. Kreatury, które same żyjąc w zakłamaniu pragnęły i pragną mnie pouczać i moralizować nie mając do tego moralnego prawa. Tam, gdzie pracuję, obowiązki duszpasterskie sprawuje właśnie taka kreatura. Kreatura, która ostatnio mnie straszy, że sprawi, że wywalą mnie z hukiem z roboty, że innej nie dostanę (chyba, że jak to ujął, "przy myciu garów"). Ja pracuję z potencjalnymi samobójcami, po próbach samobójczych, z ludźmi głęboko zaburzonymi a on ich straszy piekłem, gniewem Bożym i przekleństwami od Boga ("Ty już i tak jesteś stracony dla Boga, w piekle jest specjalna enklawa dla tych, co się targnęli na Boży dar życia"). Rujnuje to, co ja staram się zbudować. Interwencje u proboszcza i biskupa nie dały skutków. Proboszcz z apostatą gadać nie chciał a biskup dramatycznie spytał: "To gdzie ja mam, zdaniem Pani, tego księdza umieścić, skoro to już jego szesnasta parafia?". Moim zdaniem- w psychiatryku, jako pacjenta lub w więzieniu, jeśli na skutek działalnosci tego księdza ktoś strzeli samobója ("No niech pani tak nie przesadza!").

Naprawdę, cieszę się, że najdalej za rok skończę sprawę doktoratu i spadam do Anglii.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-12, 07:04   #620
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Rujnuje to, co ja staram się zbudować. Interwencje u proboszcza i biskupa nie dały skutków. Proboszcz z apostatą gadać nie chciał a biskup dramatycznie spytał: "To gdzie ja mam, zdaniem Pani, tego księdza umieścić, skoro to już jego szesnasta parafia?". Moim zdaniem- w psychiatryku, jako pacjenta lub w więzieniu, jeśli na skutek działalnosci tego księdza ktoś strzeli samobója ("No niech pani tak nie przesadza!").
Ja pierdzielę, co za typ. Biskup też nie lepszy, bo prawo kanoniczne przewiduje środki jakie ordynariusz miejsca może przedsięwziąć. Chociażby zabronić wygłaszania homilii, zabronić pracy poza parafią (w Twoim ośrodku, szkole etc.), skierować jako rezydenta z zastrzeżeniem, że może tylko sprawować msze, w ostateczności suspendować. No ale po co.

W ogóle do pracy w ZK i innych 'trudnych' ośrodkach powinni być dopuszczeni tylko księża-eksperci, z właściwym przeszkoleniem i przede wszystkim podejściem. Podobno w więzieniach nieźle sprawdza się neokatechumenat.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 07:13   #621
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585566 7]

W ogóle do pracy w ZK i innych 'trudnych' ośrodkach powinni być dopuszczeni tylko księża-eksperci, z właściwym przeszkoleniem i przede wszystkim podejściem. Podobno w więzieniach nieźle sprawdza się neokatechumenat.[/QUOTE]

Tam może kierują ekspertów (Bogu dzięki lub Baruch Hashem, jak mawia kolega) bo tym ludziom naprawdę potrzebna jest Boża miłość (każdy jej potrzebuje zresztą). I do placówek zamkniętych/półotwartych, do pracy z ludźmi mającymi poważne problemy też powinno się chyba takich kierować. Księży, którzy będą "leczyć" Bożą miłością, podkreślą, że życie jest ważne i piękne.

Co ciekawe, nikt nie chce brać dyżurów w niedziele, po wizytach tego księdza (choć na co dzień też bywa). W każdą niedzielę, jeśli mi wypada dyżur (zwłaszcza wieczorem lub w nocy) mam oczy dookoła głowy, bo po takim straszeniu to różnie może być. Oczywiście, gdyby coś się stało winna będę ja, nie ksiądz. JUż nawet nie chodzi o to, że ktoś będzie mnie obwiniał. Sama siebie bym obwiniała, że nie dopatrzyłam/nie zapobiegłam/nie dotarłam w czas.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 18:46   #622
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że nie można zataić grzechu, jeśli do spowiedzi ma się stosunek poważny. Świadome zatajenie to spowiedź świętokradcza. I wydaje mi się, że idąc do spowiedzi w kościele katolickim, robisz rachunek sumienia i nie ważne, co Ty uważasz, liczy się to, co kościół ma do powiedzenia na temat danego grzechu i to od tego zależy, czy grzech jest lekki, czy ciężki. Jednak wydaje mi się, że grzechy, z których ktoś się spowiada są niejako uniwersalne, bo w każdej religii masz powiedziane: nie zabijaj, nie kradnij, nie dawaj fałszywego świadectwa itd. A papież nie zmienia, ot tak sobie, klasyfikacji grzechu.

Co do złych księży, niestety, chyba nie da się ich wywalić z roboty, bo kapłaństwo to dożywotnie znamię. Można przesunąć na inną parafię. No chyba, że sam zdecydują się na zmianę zawodu. Osobiście znam takiego eks księdza i w sumie szacunek za to, że miał odwagę cywilną i uczciwość.
Mi też tak się wydaję, że co KK uznaje za grzech to z tego się trzeba spowiadać, aczkolwiek Norine twierdzi że według sumienia. Aha

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585545 4]Co do świadomego zatajania grzechu zgoda, natomiast dalej niezupełnie tak jest, bo nie ma żadnego odgórnego katalogu grzechów ciężkich i lekkich. Dlatego, że 'waga' grzechu w znacznej mierze zależy od usposobienia osoby popełniającej dany czyn w danej chwili w danych okolicznościach. Są tutaj trzy czynniki, tj. żeby można było mówić o grzechu ciężkim musi być pełna świadomość, pełna dobrowolność i ciężka materia. Dlatego na przykład zabójstwo w obronie własnej albo drugiego człowieka nie musi być grzechem ciężkim, a oszczerstwo - czyli po ludzku rzecz biorąc 'mniejszy kaliber', bo 'to tylko słowa' może.



Jakub pyta zapewne o antykoncepcję i/lub masturbację



Problem w tym, że z kapłaństwa odchodzą często nie ci, którzy powinni (umownie mówiąc) i to nie jest raczej zbiór tożsamy ze zbiorem księży, których - jak mniemam - Jakub chciałby 'wyplenić'.

Odchodzą ci, którzy chcą założyć rodzinę, a wielu z nich - gdyby nie celibat - pozostałoby w kapłaństwie jako naprawdę fajni księża. A oportuniści, karierowicze i ateiści siedzący w tym dla kasy i/lub władzy i łatwego życia nie odchodzą. Niestety.[/QUOTE]

Jak to nie ma odgórnego podziału na grzech ciężki, lekki? Jest. kk wyraźnie utożsamia każdy grzech, czy jest ciężki czy lekki, a także uznaje wyjątki, jak zabójstwo w obronie własnej.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 18:49   #623
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez flipiflapx Pokaż wiadomość
Mi też tak się wydaję, że co KK uznaje za grzech to z tego się trzeba spowiadać, aczkolwiek Norine twierdzi że według sumienia. Aha

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------



Jak to nie ma odgórnego podziału na grzech ciężki, lekki? Jest. kk wyraźnie utożsamia każdy grzech, czy jest ciężki czy lekki, a także uznaje wyjątki, jak zabójstwo w obronie własnej.
Może Ci się wydawać co Ci się chce. Norine nie przedstawia tu swoich opinii, tylko wykładnię KK.

Skoro tak Cię to interesuje, dokształć się - z oficjalnych źródeł - jakie warunki muszą być spełnione - wszystkie trzy, łącznie, gdyż brak choćby jednego automatycznie sprawia, że nie mamy do czynienia z grzechem ciężkim - aby grzech był ciężki.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 19:42   #624
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585857 5]Może Ci się wydawać co Ci się chce. Norine nie przedstawia tu swoich opinii, tylko wykładnię KK.

Skoro tak Cię to interesuje, dokształć się - z oficjalnych źródeł - jakie warunki muszą być spełnione - wszystkie trzy, łącznie, gdyż brak choćby jednego automatycznie sprawia, że nie mamy do czynienia z grzechem ciężkim - aby grzech był ciężki.[/QUOTE]

Oczywiście że wiem jakie 3 warunki.

Dobrowolnośc, świadomośc grzechu i poważna materia. Każdy wie jaka materia jest danego grzechu, zazwyczaj. np seks pozamałżenski cięzka materia. I jeśli ktoś o tym wie i nikt nie zmusza to jest grzech.

Ty napisałaś, że niektóre grzechy uznawane przez KK jako ciężka materia a nie są dogmatem czy prawem naturalnym, to kwestia sumienia.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 19:45   #625
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Możesz zacytować?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 19:59   #626
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585883 4]Możesz zacytować?[/QUOTE]

Co zacytować? Jakie grzechy ciężkie są? Katechizm, tam napisane.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

fronda.pl/a/oto-dlaczego-antykoncepcja-jest-grzechem-ciezkim,104292.html

Np to, ze zabójstwo zdrada to każdy wie, że ciężki, ale te z linku, to papież potępia na poważnie, a nie na lekko.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 20:02   #627
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Mnie zacytować, gdzie powiedziałam to, co twierdzisz, że powiedziałam.

Chociaż w sumie już nawet mnie to nudzi. Uff, za fąfnastym wcieleniem udało Ci się rozwiać swoje wątpliwości, fajnie
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 20:14   #628
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585287 5]Pisałam Ci kiedyś w PW, że ani Norine, ani wizaż, ani nawet sam papież nie są Twoim sumieniem.

O zielonoświątkowcach niewiele wiem - na podstawie tego, co wiem definicji sekty raczej nie spełnia, ale lepiej sobie poczytaj.

#3 - można pisać do biskupów i papieża, modlić się, samemu wstąpić do seminarium [/QUOTE]

Proszę, cytuję cię, że nawet Papież nie jest kogoś sumieniem, nie wiem ale ja to rozumiem tak, że sumienie własne co do danego grzechu jest ważniejsze od słowa Papieża, czy tam od KK.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 20:19   #629
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez flipiflapx Pokaż wiadomość
Proszę, cytuję cię, że nawet Papież nie jest kogoś sumieniem, nie wiem ale ja to rozumiem tak, że sumienie własne co do danego grzechu jest ważniejsze od słowa Papieża, czy tam od KK.
Boże, jednak dalej nie rozumiesz...

Chodzi o to, że tylko Ty sam, we własnym sumieniu wiesz, czy wszystkie trzy warunki w Twoim konkretnym przypadku w tej konkretnej sytuacji zaistniały. Nikt z zewnątrz Ci tego nie powie.

To o sumieniu ważniejszym od papieża to wymyślił Akwinata a nie ja, tak na marginesie.

Edytowane przez 3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Czas edycji: 2018-09-12 o 20:20
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 11:24   #630
flipiflapx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 55
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585901 1]Boże, jednak dalej nie rozumiesz...

Chodzi o to, że tylko Ty sam, we własnym sumieniu wiesz, czy wszystkie trzy warunki w Twoim konkretnym przypadku w tej konkretnej sytuacji zaistniały. Nikt z zewnątrz Ci tego nie powie.

To o sumieniu ważniejszym od papieża to wymyślił Akwinata a nie ja, tak na marginesie.[/QUOTE]

Może nie rozumiałem o co ci chodzi, bo pisałaś o czymś co chyba wydaję się oczywiste wszystkim, że nie warto było nawet o tym wspominać.

Ciężka materia grzechu-kk wyraźnie mówi co jest grzechem ciężkim, ogólnie jeśli mówi, że to grzech to raczej o tych ciężkich, o lekkich raczej nie wspomina. Więc tu nawet dzieci wiedzą co grzech ciężki z co nie.

Dobrowolność-tu chyba tez oczywiste, że jak ktoś grzech popełnia pod przymusem to raczej nie jest grzechem, np gwałcona kobieta nie jest winna seksu prze/poza małżeńskiego.

Więc nawet nie wiem po co wspominałaś o sumieniu, bo wszystkim jest raczej oczywiste, co jest według kk grzechem ciężkim, i że jeśli grzech popełnia się nie pod przymusem, to taki grzech nam zostaje, a pod przymusem raczej nie ma mowy o grzechu.

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8585545 4]Co do świadomego zatajania grzechu zgoda, natomiast dalej niezupełnie tak jest, bo nie ma żadnego odgórnego katalogu grzechów ciężkich i lekkich. Dlatego, że 'waga' grzechu w znacznej mierze zależy od usposobienia osoby popełniającej dany czyn w danej chwili w danych okolicznościach. Są tutaj trzy czynniki, tj. żeby można było mówić o grzechu ciężkim musi być pełna świadomość, pełna dobrowolność i ciężka materia. Dlatego na przykład zabójstwo w obronie własnej albo drugiego człowieka nie musi być grzechem ciężkim, a oszczerstwo - czyli po ludzku rzecz biorąc 'mniejszy kaliber', bo 'to tylko słowa' może.





Jakub pyta zapewne o antykoncepcję i/lub masturbację



Problem w tym, że z kapłaństwa odchodzą często nie ci, którzy powinni (umownie mówiąc) i to nie jest raczej zbiór tożsamy ze zbiorem księży, których - jak mniemam - Jakub chciałby 'wyplenić'.

Odchodzą ci, którzy chcą założyć rodzinę, a wielu z nich - gdyby nie celibat - pozostałoby w kapłaństwie jako naprawdę fajni księża. A oportuniści, karierowicze i ateiści siedzący w tym dla kasy i/lub władzy i łatwego życia nie odchodzą. Niestety.[/QUOTE]

Mijanou Ci odpowiedziała, że ważne to co kk uznaje za grzech ciężki to grzech ciężki.

Twój cytat pogrubiłem. Piszesz że nie ma odgórnego katologu grzech ciężkich i lekkich, serio? Mi się wydaje, że chyba jest i kk dokładnie mówi co jest grzechem ciężkich. A twoje teksty można interpretować tak,że to człowiek dzieki swojemu sumieniu sam decyduje czy był to grzech ciezki czy lekki.

Jakoś ini to wiedzą inaczej niż ty.
O zminimalizowani winy w poszczególny przypadkach to jest chyba oczywiste, że zabójstwo w obronie, masturbacja osoby upośledzonej, czy orgazm osoby gwłałconej grzechem nie jest.
flipiflapx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 19:00:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.