Mamusie październik 2020 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-13, 11:45   #2551
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Miałam dziś wizytę. Generalnie nie jest kolorowo. Jak mi się łożysko nie podniesie (a teraz jest bocznie-przodujące) to czeka mnie cesarka. Wiedziałam, że się coś prędzej czy później zacznie je...ć.
Cesarka to nie tragedia. Najważniejsze żeby dziecko było zdrowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 11:46   #2552
Margaret210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 45
Dot.: Mamusie październik 2020

Mug- u mnie też z przodu i bardzo nisko. W piątek mam prenatalne to się dowiem czy coß się zmieniło. Uważaj na siebie! Będzie dobrze!!! No i zawsze jest nadzieja że jak brzuch urośnie to łożysko się podniesie!
Margaret210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 11:55   #2553
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Miałam dziś wizytę. Generalnie nie jest kolorowo. Jak mi się łożysko nie podniesie (a teraz jest bocznie-przodujące) to czeka mnie cesarka. Wiedziałam, że się coś prędzej czy później zacznie je...ć.
Jeszcze może się zmienić. Nie ma co się póki co załamywać.
Może to małe pocieszenie ale dobrze, że wiesz wcześniej o tym niż miałabyś się dowiedzieć przed samą akcją, a niestety zdarza się to również w dzisiejszych czasach.


A tak już poza tematem ja się absolutnie nie nastawiam ani na SN ani na CC. Jak będzie tak będzie. Poród będzie taki jak będzie wymagało tego zdrowie moje a przede wszystkim mojego dziecka. Wg mnie nie to jest najważniejsze bo nie ma się na to 100% wpływu, może wydarzyć się wszystko. Dla swojego dziecka będę najlepszą mamą bez względu na sposób jego przyjścia na świat. Ale to jest moja opinia i nikt się nie musi z tym zgadzać Po prostu za dużo nasłuchałam się kobiet, które z powodu rodzaju porodu robiły sobie wyrzuty i popadały w stany depresyjne. Ja chcę tego uniknąć. Tak samo mam z kp czy mm.
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Edytowane przez lenka990
Czas edycji: 2020-05-13 o 12:40
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 11:57   #2554
Margaret210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 45
Dot.: Mamusie październik 2020

Kanarkowa- wysłałam PW ale nie wiem czy doszła. Jeśli będzie mnie trudno znaleźć to daj znać😁
Margaret210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 11:59   #2555
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Miałam dziś wizytę. Generalnie nie jest kolorowo. Jak mi się łożysko nie podniesie (a teraz jest bocznie-przodujące) to czeka mnie cesarka. Wiedziałam, że się coś prędzej czy później zacznie je...ć.
Jeszcze położenie lozyska moze się zmienić. A nawet jesli bedzie trzeba zrobić cc to i tak w efekcie dostaniesz najwiekszy skarb niewazne jak pojawi się na świecie. Kochac bedzie się tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:07   #2556
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Miałam dziś wizytę. Generalnie nie jest kolorowo. Jak mi się łożysko nie podniesie (a teraz jest bocznie-przodujące) to czeka mnie cesarka. Wiedziałam, że się coś prędzej czy później zacznie je...ć.
O kurcze, ale trzeba być dobrej myśli A cesarka to nic strasznego, wiele kobiet sobie robi na życzenie

A miałaś lub masz jakieś objawy tego? Czy wyszło w rutynowym badaniu? Masz jakieś zalecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru

Edytowane przez margitta
Czas edycji: 2020-05-13 o 12:08
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:29   #2557
Mug95
Rozeznanie
 
Avatar Mug95
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie październik 2020

Zaczął mnie ostatnio pobolewać brzuch- nie wiem czy to przez to czy przez to, że się wszystko rozciąga, ale lekarka jak się dowiedziała o bólach to zrobiła badanie pochwowe. No i wyszło łożysko bocznie przodujące.

A co do płci jeszcze nie mam jak na złość pewności na 100% czy to dziewczynka. Na prenatalnych mi lekarz na zastępstwie powiedział, że dziewczynka ale nie na 100%. A ZUS nadal mi nie przelał pieniędzy, jestem drugi miesiąc bez funduszy, a muszę zrobić badania i odbyć kolejną wizytę u dentysty. Wszystko nie tak...



Jeżeli chodzi o poród cc albo sn- dla mnie ma to znaczenie, bo nastawiam się od początku na sn. Jeżeli nie będzie wyjścia no to będzie to cc, ale chyba się po tym kompletnie załamię...
__________________
I don't know my future after this weekend
And I don't want to
Mug95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-13, 12:35   #2558
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

dlatego ja się nie nastawiam na nic - ani na sn, ani cc, ani na kp ani mm, i tak dalej i tak dalej... wszystko wyjdzie w praniu a nie chce się potem stresować i czegoś żałować i przeżywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:44   #2559
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Dlatego na nic się nie wolno nastawiać. Mój lekarz mówi dojdzie Pani do 38 tygodnia to będziemy rozmawiać o formie porodu. Łożysko jeszcze może się podnieść.
Mug poza tym nie można się załamywać takimi rzeczami. Równie dobrze mogłabys mieć z łożyskiem wszystko Dobrze, byłabyś nastawiona na Sn, a np w 35 tygodniu coś się dzieje i trzeba natychmiast wyjąć dziecko przez cc. I uwierz mi że wtedy będziesz myślała tylko i wyłącznie o tej małej istotce, zeby nic jej nie było. A nie o tym że planowałas sobie inny poród. Tak naprawdę do momentu pojawienia się dziecka na świecie nic nie możemy sobie planować ani zakładać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:44   #2560
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Dokładnie Kanarkowa zgadzam się. Mi lekarz ma ściągać szew w 37t.Moze być tak, że odrazu pojawi się duże rozwarcie i sn pójdzie szybko.Ale może być też tak, że przez te leki i szew nie będzie szyjka współpracować i skończy się cc.. Nie nastawiam się. Chciałam znowu sn ale jeśli nie wyjdzie to trudno. Z KP tak samo. Po mojej traumie nie wiem jak będzie. Nie planuje totalnie nic. Z córką miałam wielkie plany a rzeczywistość okazała się inna🤣Zycie weryfikuje bardzo.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:45   #2561
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cześć!

Miałam dać znać jak wczoraj w sklepie- ogólnie byliśmy po 19, baaaardzo mało ludzi. Nie wszystkie sklepy otwarte. Nie kupiliśmy nic dla dziecka, trochę podglądaliśmy. Dużo wyprzedaży jest w sieciówkach bo widać ze kolekcji całych wiosennych nie wyprzedają dlatego są duże obniżki. Ale dziwnie tak w galerii z tymi maskami wszyscy, raczej każdy zdystansowany. Ogólnie wyglada to bezpiecznie ale tez tak dość... creepy.

Mug pamiętaj ze łożysko może się jeszcze spokojnie podnieść a jeśli nie to cc- nie załamuj się, nie ma powodu! Powód byłby jakbyś żyła wieki temu kiedy nie było cesarek, w dzisiejszych czasach to żadna tragedia. Nie jestem zwolennikiem cesarki na życzenie ale ze wskazań to już tak. Jak trzeba to trzeba i żaden sposób porodu nie jest gorszy, to wszystko dla dobra matki i dziecka przecież!

Zastanawiam się od wczoraj nad tym fb i zastanawiam... tu jest fajnie pisać bo jest się anonimowym plus jest ciągły jeden wątek a nie milion różnych ale jednak z Wami już się trochę zżyłam... Hm pewnie się zdecyduję ale jeszcze muszę mieć chwile żeby do tego dojrzeć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:46   #2562
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Agra podpisuje się rękami i nogami😉😉
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:54   #2563
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
U nas na szczęście synek z nami nie spał Miał łóżeczko obok naszego (mieszkaliśmy w kawalerce) i zawsze dawał się odłożyć Ciekawe czy drugie będzie tak samo bezproblemowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tez corka spala w swoim lozeczku od początku, nie bylo latwo ją odlozyc ale byliamy konsekwentni bo kilka wspolnych nocy pokazało mi jak polamana moge być śpiąc z nią caly czas
Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
Cześć z Wam. Wczoraj przeczytałam, że w sklepie 8 gwiazdek jest promocja 20 procent na wszystkie wózki i foteliki do soboty. No i teraz myślę i myślę... Jechać, nie jechać...
No pewnie ze jedz! I zdaj nam relacje
Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Miałam dziś wizytę. Generalnie nie jest kolorowo. Jak mi się łożysko nie podniesie (a teraz jest bocznie-przodujące) to czeka mnie cesarka. Wiedziałam, że się coś prędzej czy później zacznie je...ć.
Przeciez cesarka to niw tragedia. Dziecko zdrowo rosnie a to najważniejsze! Wiele kobiet rodzi cc nawet próbując naturalnie, wiele sobie chwali wiec nie zalamuj się od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 12:58   #2564
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez agra123 Pokaż wiadomość
Dlatego na nic się nie wolno nastawiać. Mój lekarz mówi dojdzie Pani do 38 tygodnia to będziemy rozmawiać o formie porodu. Łożysko jeszcze może się podnieść.
Mug poza tym nie można się załamywać takimi rzeczami. Równie dobrze mogłabys mieć z łożyskiem wszystko Dobrze, byłabyś nastawiona na Sn, a np w 35 tygodniu coś się dzieje i trzeba natychmiast wyjąć dziecko przez cc. I uwierz mi że wtedy będziesz myślała tylko i wyłącznie o tej małej istotce, zeby nic jej nie było. A nie o tym że planowałas sobie inny poród. Tak naprawdę do momentu pojawienia się dziecka na świecie nic nie możemy sobie planować ani zakładać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie! A moze nawet samo dziecko bedzie po prostu odwrocone miednicowo do ujscia szyjki i też porod naturalny nie bedzie mozliwy, a przecież to nie wina dziecka ze tak jest ulozone. Wiec nie ma sie co na tym etapie nastawiac na konkretny rodzaj porodu, dopiero polmetek za niektórymi z nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 13:04   #2565
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

ja poniekąd jestem właśnie naszykowana, że na wtorkowej wizycie coś wyjdzie z szyjką, z lozyskiem czy cokolwiek

jeśli nie to będę pozytywnie zaskoczona

mi najbardziej zależy, żeby szczęśliwie donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 13:20   #2566
nancy822
Zadomowienie
 
Avatar nancy822
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 329
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja się nie nastawiam na nic Po pierwszej cc która wyszła tak nagle wiem, że wszystko może się zdarzyć.
Coraz częściej twardnieje mi brzuch na dole, nie wiem czy się martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nancy822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 13:38   #2567
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Kanarkowa czemu jesteś naszykowana? Przeczucie?
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 13:50   #2568
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Kanarkowa czemu jesteś naszykowana? Przeczucie?
na ostatniej wizycie coś tam było z tym lozyskiem, a poza tym non stop mnie ten brzuch boli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 14:19   #2569
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
Ja się nie nastawiam na nic Po pierwszej cc która wyszła tak nagle wiem, że wszystko może się zdarzyć.
Coraz częściej twardnieje mi brzuch na dole, nie wiem czy się martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja mam co jakiś czas takie twardnienia, krociutkie, zauważyłam ze często jak robię taki ruch jak przy brzuszkach, np przy wstawaniu z leżenia na prosto albo przy kładzeniu się na prosto na plecy z siedzenia. Z drugiej strony zauważyłam dzięki temu ze macica się powiększa zauważalnie z dnia na dzień wiec przypuszczam ze dzieciaczek się rozwija. Stwierdziłam ze nie będę wymyślać i po prostu staram się unikać wywoływania tych twardnien a jak wystąpią to chwile leżeć i odpoczywać. Obserwuje czujnie czy nie ma innych objawów, narazie bez boli i plamien i jakichkolwiek problemów wiec staram się nie panikowac.

Ja to ja a Ty musisz zdecydować jak sama czujesz

Ale jakbyś się dowiadywała i dowiedziała czegokolwiek więcej to koniecznie daj mi znać!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 14:21   #2570
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

chyba jutro pojedziemy do sklepu zobaczyć te foteliki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 14:24   #2571
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Jestem po wizycie, ufff, wszystko dobrze (póki co), wyniki badań bardzo dobre, badanie ginekologiczne wszystko ok i uwaga - według lekarki 100% chlopak, mam nawet zdjęcie tego i owego więc Kanarkowaa, możesz mi dopisać synka

Trzymał się w ogóle za stopy cały czas

Mam pelno zaleceń, w tym zaszczepić się na grypę (? - nigdy się nie szczepiłam, w ogóle nie wiem jak to się robi), przegląd u dentysty i wizyta u internisty i różne badania znowu.

9 czerwca drugie prenatalne. Nowy termin do czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 14:26   #2572
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, ufff, wszystko dobrze (póki co), wyniki badań bardzo dobre, badanie ginekologiczne wszystko ok i uwaga - według lekarki 100% chlopak, mam nawet zdjęcie tego i owego więc Kanarkowaa, możesz mi dopisać synka

Trzymał się w ogóle za stopy cały czas

Mam pelno zaleceń, w tym zaszczepić się na grypę (? - nigdy się nie szczepiłam, w ogóle nie wiem jak to się robi), przegląd u dentysty i wizyta u internisty i różne badania znowu.

9 czerwca drugie prenatalne. Nowy termin do czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
super, gratulacje syna!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 14:29   #2573
nancy822
Zadomowienie
 
Avatar nancy822
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 329
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Ja mam co jakiś czas takie twardnienia, krociutkie, zauważyłam ze często jak robię taki ruch jak przy brzuszkach, np przy wstawaniu z leżenia na prosto albo przy kładzeniu się na prosto na plecy z siedzenia. Z drugiej strony zauważyłam dzięki temu ze macica się powiększa zauważalnie z dnia na dzień wiec przypuszczam ze dzieciaczek się rozwija. Stwierdziłam ze nie będę wymyślać i po prostu staram się unikać wywoływania tych twardnien a jak wystąpią to chwile leżeć i odpoczywać. Obserwuje czujnie czy nie ma innych objawów, narazie bez boli i plamien i jakichkolwiek problemów wiec staram się nie panikowac.

Ja to ja a Ty musisz zdecydować jak sama czujesz

Ale jakbyś się dowiadywała i dowiedziała czegokolwiek więcej to koniecznie daj mi znać!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki za swoją opinię właśnie ja nie chce panikować tak od razu i jak nie widzę innych objawów to będę starała się być spokojna
Kurde, druga ciąża a tak inna od pierwszej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nancy822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 14:56   #2574
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, ufff, wszystko dobrze (póki co), wyniki badań bardzo dobre, badanie ginekologiczne wszystko ok i uwaga - według lekarki 100% chlopak, mam nawet zdjęcie tego i owego więc Kanarkowaa, możesz mi dopisać synka

Trzymał się w ogóle za stopy cały czas

Mam pelno zaleceń, w tym zaszczepić się na grypę (? - nigdy się nie szczepiłam, w ogóle nie wiem jak to się robi), przegląd u dentysty i wizyta u internisty i różne badania znowu.

9 czerwca drugie prenatalne. Nowy termin do czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dobre wiadomości gratuluję syna! Aż tyle badań? Szczepionka teraz? Kurka mi nikt nic nie mówił..
W ogóle przez to, że ostatnio byłam u innego lekarza teraz mam niezły mętlik w głowie... Na wizycie usłyszałam, że wyniki mam ok od tego u którego byłam. Nawet dopytywałam, bo mocz jest lżejszy troszkę niż powinien i lekarz stwierdził, że to norma w ciąży, bo kobiety starają się pić więcej i problem by był gdyby był cięższy niż norma... A teraz ten poprzedni lekarz co wystawiał mi skierowanie, właśnie mi skomentował na portalu, że wyniki (te same co byly na wizycie) odbiegają od normy i zaleca się konsultacje z lekarzem i co tu robić? 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 15:01   #2575
Mug95
Rozeznanie
 
Avatar Mug95
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie październik 2020

Jeżeli brzuch twardnieje to stawia się macica i powinno brać się magnez.



Mnie ta dzisiejsza wizyta tak załamała, że teraz to już w ogóle przestałam się cieszyć. A jeszcze do tego wszystkiego problemy z zusem... miało być wszystko fajnie a tu coraz gorzej. Już mam po dziurki w nosie tego odmiennego stanu...
__________________
I don't know my future after this weekend
And I don't want to
Mug95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 15:02   #2576
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez xenka0 Pokaż wiadomość
Bardzo dobre wiadomości gratuluję syna! Aż tyle badań? Szczepionka teraz? Kurka mi nikt nic nie mówił..
W ogóle przez to, że ostatnio byłam u innego lekarza teraz mam niezły mętlik w głowie... Na wizycie usłyszałam, że wyniki mam ok od tego u którego byłam. Nawet dopytywałam, bo mocz jest lżejszy troszkę niż powinien i lekarz stwierdził, że to norma w ciąży, bo kobiety starają się pić więcej i problem by był gdyby był cięższy niż norma... A teraz ten poprzedni lekarz co wystawiał mi skierowanie, właśnie mi skomentował na portalu, że wyniki (te same co byly na wizycie) odbiegają od normy i zaleca się konsultacje z lekarzem i co tu robić? 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mnie ta szczepionka zdziwiła, a jeszcze w trzecim trymestrze mam zrobić krztusiec czy coś tam podobnego. A z badań to znowu mocz, przeciwciała, tsh, toksoplazmoza itp.

Ja tak miałam, że zadzwoniłam raz do kolegi internisty i zapytałam o wyniki badań moczu, bo mi wyszły jakieś słabe, a on, że to odwodnienie, że warto rozszerzyć badania itp, a moja lekarka się zaśmiała, że w ciąży to są świetne wyniki podobno jak nie ma leukocytów czy krwi itp. to wszystko jest ok i nie ma się co przejmować wagą, Ph czy nawet bakteriami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 15:02   #2577
Mug95
Rozeznanie
 
Avatar Mug95
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie październik 2020

Dodam jeszcze, że muszę zrobić badania pod kątem cholestazy, bo mnie zaczęło swędzieć jakiś czas temu ciało. A jeszcze mam 7 zębów do leczenia bo się posypały w ciąży...
__________________
I don't know my future after this weekend
And I don't want to
Mug95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 15:07   #2578
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, ufff, wszystko dobrze (póki co), wyniki badań bardzo dobre, badanie ginekologiczne wszystko ok i uwaga - według lekarki 100% chlopak, mam nawet zdjęcie tego i owego więc Kanarkowaa, możesz mi dopisać synka

Trzymał się w ogóle za stopy cały czas

Mam pelno zaleceń, w tym zaszczepić się na grypę (? - nigdy się nie szczepiłam, w ogóle nie wiem jak to się robi), przegląd u dentysty i wizyta u internisty i różne badania znowu.

9 czerwca drugie prenatalne. Nowy termin do czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję synusia
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 15:22   #2579
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez nancy822 Pokaż wiadomość
Dzięki za swoją opinię właśnie ja nie chce panikować tak od razu i jak nie widzę innych objawów to będę starała się być spokojna
Kurde, druga ciąża a tak inna od pierwszej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Do usług! Moja pierwsza i jak dziecko we mgle Aha jak jakoś napisał- zaczęłam suplementowac magnez i to tyle ze zmian w związku z tym twardnieniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Jeżeli brzuch twardnieje to stawia się macica i powinno brać się magnez.



Mnie ta dzisiejsza wizyta tak załamała, że teraz to już w ogóle przestałam się cieszyć. A jeszcze do tego wszystkiego problemy z zusem... miało być wszystko fajnie a tu coraz gorzej. Już mam po dziurki w nosie tego odmiennego stanu...

Mug! Ty jesteś strasznie wrażliwa dziewczyna! Wdech wydech, wszystko się ułoży! Ważne ze z dzieckiem dobrze i tego się trzymaj. Z zusem to jest faktycznie gorsza sprawa i tego kurde nie zazdroszczę :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-13, 15:23   #2580
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Mamusie październik 2020

Margitta gratulacje synka!



Mug95, wiem co czujesz, ja w poprzedniej ciąży też byłam nastawiona na poród SN a wyszło CC bo córka ustawiła się pośladkowo...



I mimo że byłam niezadowolona że tak wyszło, to po porodzie nigdy, przenigdy nie przeszło mi przez myśl, że zrobiłam coś nie tak! Zrobiłam to co musiałam, cesarka była ze względów medycznych żeby ratować dziecko.



Dlatego nie do końca się zgodzę z tym, by nie nastawiać się na nic... Myślę, że po pierwsze - trzeba być świadomym plusów i minusów wszystkich decyzji, jakie należy podjąć w związku z porodem i tym co jest zaraz po nim. Bo tych decyzji jest sporo (karmić piersią czy nie, szczepić czy nie, spać z dzieckiem czy nie itp.) A moim zdaniem po porodzie jest się taką trochę rozlazlą papką z emocji, że jakoś tak ciężko odnaleźć w sobie motywację na robienie niektórych rzeczy. Np jeśli chodzi o KP to ja przed porodem baaaardzo dużo na ten temat czytałam, głównie u czołowej laktoterrorystki czyli Hafiji i powiem szczerze że mi to pomoglo! Zdecydowac się na karmienie i przetrwać w tym przez pierwsze tygodnie. Później widziałam absurdy jej treści, ale na początku karmienia jej terroryzm bardzo mi pomógł w tym bym się nie poddała
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 11:22:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.