Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-03, 18:29   #1441
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Oj, dużo. Zajmuję się autoryzacją m.in. paneli alergologicznych i widzę na co dzień jak bardzo uczulone potrafią być dzieciaki. A pracuję w szpitalu powiatowym, a nie dużym ośrodku pediatrycznym. Poradnia alergologiczna ma codziennie spore obłożenie i nie ma możliwości dostać się do lekarza bez odczekania paru miesięcy. Na wszelki wypadek swoje ewentualne kolejne dziecko zapiszę na wizytę w połowie ciąży, tak na wszelki wypadek
Dlatego niezmiernie dziwi mnie, że można dać dziecku coś, co mu szkodzi, zwłaszcza że objawy alergii pokarmowych są zwykle bardzo widoczne.

Mam ciekawy przykład ozm z tego tygodnia- zdenerwowanie świeżo upieczonej mamusi, że na oddziale noworodkowym używa się telefonów i komputerów. One przecież szkodzą dzieciom i ona sobie nie życzy. I nie mówiła o telefonach w kieszeniach pielęgniarek, a o telefonach szpitalnych i monitorach przy inkubatorach

Pewnie jeszcze na kablu te telefony...

U mnie na położnictwie pielęgniarki non stop upominały, żeby tel trzymać min. 2m od dziecka....
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-03, 19:18   #1442
vilet784
Rozeznanie
 
Avatar vilet784
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 755
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Na wszelki wypadek swoje ewentualne kolejne dziecko zapiszę na wizytę w połowie ciąży, tak na wszelki wypadek
Jakieś trzy tygodnie temu umawialam wizytę dla synka u alergolog w prokocimiu, termin na maj 2020...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vilet784 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-04, 17:01   #1443
Artm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 517
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;81865716]Ja nawet nie wiem, gdzie to się wyłącza [/QUOTE]
Najlepiej to w ogóle bezpieczniki przy wejściu do mieszkania wykręcić.
Wtedy zarówno wifi jak i prąd w ścianach nie będzie szkodził ludziom
Artm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-04, 17:13   #1444
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez Artm Pokaż wiadomość
Najlepiej to w ogóle bezpieczniki przy wejściu do mieszkania wykręcić.
Wtedy zarówno wifi jak i prąd w ścianach nie będzie szkodził ludziom
Hahaha
W ogóle ludzie z takimi problemami i myśleniem nie powinni mieszkać w budynkach wielorodzinnych. Niech żyją w domku na odludziu i niech robią co chcą i żadne WiFi im nie będzie zakłócać życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-04, 18:36   #1445
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Kiedyś widziałam shitstorm na fb jak jakaś typiarka w ciąży łaziła po sąsiadach i prosiła o rezygnację z wi-fi. Jeden sąsiad ją wyjaśmiał i kazał spadać i ona żaliła się i pytała jak może wyegzekwować od sąsiada, żeby przestał używać wi-fi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-04, 18:48   #1446
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Kiedyś widziałam shitstorm na fb jak jakaś typiarka w ciąży łaziła po sąsiadach i prosiła o rezygnację z wi-fi. Jeden sąsiad ją wyjaśmiał i kazał spadać i ona żaliła się i pytała jak może wyegzekwować od sąsiada, żeby przestał używać wi-fi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spotted madka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-04, 22:07   #1447
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;81852026]Można powirdziec że jestem z pokolenia 30 latkow i rodzice nie żyli na kupię z kimkolwiek. Znajomi też nie mieszkali z dziadkami, nie sądzę że to był jakiś super standard w dużym mieście...
Chociaz może ma to sens, dlatego wszyscy normalni są.
(...)[/QUOTE]

wiesz, ja uogólniłam bo wiadomo, że to zależy od miejsca (jednak takie tendencje szybciej wchodziły w życie w większych miastach gdzie był dostęp do edukacji co w dalszej perspektywie zachęcało do zmiany miejsca zamieszkania na odległe od rodziców) i wielu innych czynników

mi często z głowy wypada np. to, że jestem 30 letnią córką, której rodzice mieli prawie po 40 lat jak się urodziłam - więc na dobrą sprawę u kogoś innego to moi 40 letni rodzice mogli być już dziadkami jak 3 pokolenia z rzędu miały dzieci około 20stki a to też trochę zmienia

w każdym razie po prostu czasy mam takie, że jeszcze to przejście z modelu na kupie na model na swoim trwa - co zresztą często i gęsto widać na intymnym w postaci wątków z serii "30 lat będziemy mieszkać u teściów bo budujemy domeczek " i dla wielu osób, które zostają dziadkami następuje szok kulturowy w postaci zmniejszającej się roli dziadków w wychowaniu wnuków (z roli wszystkowiedzących wchodzą w pozycje "popilnuj i rozpieszczaj ale po naszemu")

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Z tego co zrozumiałam to masz skomplikowana sytuację rodzinną a to zmienia postać rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja generalnie mam wrażenie, że dla Ciebie każdy pojedynczy przypadek czegokolwiek to "rzadkość" i masz niechęć do złożenia tych pojedynczych przypadków w jedną całość pod postacią "duża liczba osób z różnych logicznych przyczyn nie chce zostawiać dzieci z dziadkami" (pomijam to, że wiele osób pisało, że te różne problemy nie skutkują nie wychodzeniem z domu przez x lat)

swoją drogą to jeszcze tylko tak w ramach ciekawostki - bo najwyraźniej lubisz statystyki - chciałabym zwrócić uwagę, że Polska ma wątpliwą przyjemność należeć do krajów w których odsetek próchnicy wśród dzieci jest ogromny (różne raporty mówią o poziomie ponad 50% dzieci z próchnicą w wieku 3 lat i ponad 85% dzieci z próchnicą w wieku lat 6, to jest gigantyczny problem)

z Twojego punktu widzenia to tylko "dziecko dostanie nadprogramowego kinderka" a z punktu widzenia kraju w wyniku tych nadprogramowych kinderków wypadamy jak banda dzikusów, która nie słyszała o szczoteczkach do zębów

dla mnie chęć zaoszczędzenia dziecku wątpliwej przyjemności leczenia dentystycznego pod narkozą (częsta konieczność u małych dzieci, które współpracować z dentystą nie mają ochoty - oczywiście dla tych rodziców, którzy jednak leczenia się podejmą a nie wyjdą z założenia, że mleczaki wypadną i spoko) to objaw zdrowego rozsądku a nie ozm

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Cudnie

A ja wyrodna matka swoje dziecko zatruwam niewyłączonym wifi
jak ktoś mieszka w bloku to w ogóle dramat, pewnie wtedy dochodzi do nałożenia się na siebie złowrogich fal
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2018-03-04 o 22:11
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-05, 04:58   #1448
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Co im się dzieje - krzywda na pewno nie, przynajmniej z ich mniemaniu Zostają z dziadkami w kazdy weekend - jednymi albo drugimi, albo jedno u jednych, drugie u drugich. Dochodzi do sytuacji, kiedy dzieci w wieku przedszkolno-wczesnoszkolnym mówią do matki, że mają gdzieś, że ona coś zabrania, bo dziadkowie pozwolą - i mają faktycznie gdzieś. Śmieszne dawanie czekolady przed obiadem skończyło się na fatalnych wynikach badań u jednego dziecka (gdy do dziadków chodziło też na tygodniu), bo nie chciało jeśc nic innego, a dziadkom nie przetłumaczysz - "oni są od rozpieszczania". No cóż.


To moja przywiozła ostanio od dziadków kilogram irysow i kilka czekolad i o zgrozo ma to u siebie w pokoju. Warto nauczyć dziecko ze ta czekolada czy batonik to nie jest jakieś wielkie wow i nauczyc ze cukierki sobie leza i można wsiąść jak ma sie ochotę ..
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 05:09   #1449
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez diabliczka66 Pokaż wiadomość
To moja przywiozła ostanio od dziadków kilogram irysow i kilka czekolad i o zgrozo ma to u siebie w pokoju. Warto nauczyć dziecko ze ta czekolada czy batonik to nie jest jakieś wielkie wow i nauczyc ze cukierki sobie leza i można wsiąść jak ma sie ochotę ..


Jest różnica między dostać od babci do ręki a do buzi :p
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 05:34   #1450
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez diabliczka66 Pokaż wiadomość
To moja przywiozła ostanio od dziadków kilogram irysow i kilka czekolad i o zgrozo ma to u siebie w pokoju. Warto nauczyć dziecko ze ta czekolada czy batonik to nie jest jakieś wielkie wow i nauczyc ze cukierki sobie leza i można wsiąść jak ma sie ochotę ..
Hmm. Ja bym nie pozwoliła trzymać w pokoju. Byłyby w kuchni pod nadzorem😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:29 ----------

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
wiesz, ja uogólniłam bo wiadomo, że to zależy od miejsca (jednak takie tendencje szybciej wchodziły w życie w większych miastach gdzie był dostęp do edukacji co w dalszej perspektywie zachęcało do zmiany miejsca zamieszkania na odległe od rodziców) i wielu innych czynników

mi często z głowy wypada np. to, że jestem 30 letnią córką, której rodzice mieli prawie po 40 lat jak się urodziłam - więc na dobrą sprawę u kogoś innego to moi 40 letni rodzice mogli być już dziadkami jak 3 pokolenia z rzędu miały dzieci około 20stki a to też trochę zmienia

w każdym razie po prostu czasy mam takie, że jeszcze to przejście z modelu na kupie na model na swoim trwa - co zresztą często i gęsto widać na intymnym w postaci wątków z serii "30 lat będziemy mieszkać u teściów bo budujemy domeczek " i dla wielu osób, które zostają dziadkami następuje szok kulturowy w postaci zmniejszającej się roli dziadków w wychowaniu wnuków (z roli wszystkowiedzących wchodzą w pozycje "popilnuj i rozpieszczaj ale po naszemu")



ja generalnie mam wrażenie, że dla Ciebie każdy pojedynczy przypadek czegokolwiek to "rzadkość" i masz niechęć do złożenia tych pojedynczych przypadków w jedną całość pod postacią "duża liczba osób z różnych logicznych przyczyn nie chce zostawiać dzieci z dziadkami" (pomijam to, że wiele osób pisało, że te różne problemy nie skutkują nie wychodzeniem z domu przez x lat)

swoją drogą to jeszcze tylko tak w ramach ciekawostki - bo najwyraźniej lubisz statystyki - chciałabym zwrócić uwagę, że Polska ma wątpliwą przyjemność należeć do krajów w których odsetek próchnicy wśród dzieci jest ogromny (różne raporty mówią o poziomie ponad 50% dzieci z próchnicą w wieku 3 lat i ponad 85% dzieci z próchnicą w wieku lat 6, to jest gigantyczny problem)

z Twojego punktu widzenia to tylko "dziecko dostanie nadprogramowego kinderka" a z punktu widzenia kraju w wyniku tych nadprogramowych kinderków wypadamy jak banda dzikusów, która nie słyszała o szczoteczkach do zębów

dla mnie chęć zaoszczędzenia dziecku wątpliwej przyjemności leczenia dentystycznego pod narkozą (częsta konieczność u małych dzieci, które współpracować z dentystą nie mają ochoty - oczywiście dla tych rodziców, którzy jednak leczenia się podejmą a nie wyjdą z założenia, że mleczaki wypadną i spoko) to objaw zdrowego rozsądku a nie ozm



jak ktoś mieszka w bloku to w ogóle dramat, pewnie wtedy dochodzi do nałożenia się na siebie złowrogich fal
Po prostu mam wokół siebie rodziny z dziećmi i nie widzę nigdzie takiej patologii jaką opisujecie. A procentowo jednak znacząca większość dzieci nie ma ciężkich alergii zagrażających życiu tylko jest zdrowa. Nie rozumiem dlaczego uważacie że rodzice którzy jednak was i waszych partnerów wychowali bez uszczerbku na zdrowiu fizycznym i psychicznym nagle dostaną malpiego rozumu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

Według mnie bardzo drobiazgowe doszukiwanie się najmniejszego uchybienia że strony dziadków to przejaw ozm. I tyle. Jeżeli komuś to pasuje i chce mieć wyłączny nadzór nad dzieckiem przez x lat to proszę bardzo. Ja nigdy nie odczuwalne aż tak silnej potrzeby kontroli i bardzo dobrze zawsze na tym wychodzilismy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-05, 07:56   #1451
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Spotted madka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie! Czasem znajdzie się tam jakaś perełka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 22:50   #1452
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez deserova Pokaż wiadomość
Kiedyś widziałam shitstorm na fb jak jakaś typiarka w ciąży łaziła po sąsiadach i prosiła o rezygnację z wi-fi. Jeden sąsiad ją wyjaśmiał i kazał spadać i ona żaliła się i pytała jak może wyegzekwować od sąsiada, żeby przestał używać wi-fi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi sie, ze Kubus i Mleczna kanapka bardziej dziecku szkodza niz WIFI.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 08:45   #1453
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;81856146]No to wizażanka WKasiarr trafiła na kumulację [/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale tutaj były heheszki ze madka się wkurza ze kilkumiesiecznemu podają uszka z grzybami albo że zjada koraliki. Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;81856311]Ale który? Ten z oknem?

No chyba średnio, jak dziecko lata w temperaturze pokojowej w krótkim rękawku, jak nagle go owieje zimne powietrze z dworu. Nie ma to nic wspólnego z hartowaniem czy tam za ciepłym ubieraniem.

To jest to przewinienie lżejszego kalibru, ale biorąc pod uwagę resztę zachowań dziadków, wcale się nie dziwię, że dziewczyna nie chce zostawiać z nimi dziecka.[/QUOTE]

Poniekąd czuję się trochę wywołana do tablicy. Rzeczywiście chyba trafiłam na boom w temacie. Wracając już na krótko do kwestii związanych z moją teściową, podane przykłady to tylko część z tych, którymi uraczyła mnie teściowa. Podobnych, innych, lepszych i niepojętych na przestrzeni ostatniego czasu było więcej, głównie wobec pozostałych wnuków, tych które mieszkaja 2-4 km od niej. My jesteśmy 450 km dalej i jeździmy tam „raz na ruski rok”. W żaden sposób nie uważam się za „madkę”, jakby można było wnioskować po mojej wypowiedzi. Nie dmucham, nie chucham, nie przeraża mnie, że dziecko zje paproszek z podłogi, czy posmakuje czekoladki kinderka, jak i nie ubieram w korzuchy. W dalszym ciągu jednak uważam, że podanie dzieciakowi koralików jest głupim pomysłem. Niech zje, jak zje to wyjdą drugą stroną, a co jeśli się zadławi? Może być mniej ciekawie i to głównie w tym rzecz. A barszcz i grzyby? Wydaje mi się, że układ kilkumiesięcznego dziecka w żaden sposób nie jest przystosowany do tego typu pokarmów, a na wszystko przyjdzie czas, nie potrzebne są ku temu eksperymenty. Wracając do kwestii okna, rozgrzane biegające po salonie dziecko + nagle otwarte okno, gdzie na zewnątrz jest zimno = kiepskie połączenie jak dla mnie. Reasumując, jak bardzo cenię teściową, tak niestety w kwestii dziecka nie mam do niej zaufania za grosz. I to nie tylko ja mam takie zdanie. Nie interesuje mnie też to, że wychowała trzodkę i wszyscy dzieciństwo przeżyli.

Z innych przy okazji. Koleżanka na fejsie udostępniła wspomnienie z ubiegłorocznych wakacji. Na plażdy jej córka wówczas 11 letnia w samych majtkach. Co jak co, ale 11latka to już coś na górze powinna mieć…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2018-03-08 o 08:52
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 19:44   #1454
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Poniekąd czuję się trochę wywołana do tablicy. Rzeczywiście chyba trafiłam na boom w temacie. Wracając już na krótko do kwestii związanych z moją teściową, podane przykłady to tylko część z tych, którymi uraczyła mnie teściowa. Podobnych, innych, lepszych i niepojętych na przestrzeni ostatniego czasu było więcej, głównie wobec pozostałych wnuków, tych które mieszkaja 2-4 km od niej. My jesteśmy 450 km dalej i jeździmy tam „raz na ruski rok”. W żaden sposób nie uważam się za „madkę”, jakby można było wnioskować po mojej wypowiedzi. Nie dmucham, nie chucham, nie przeraża mnie, że dziecko zje paproszek z podłogi, czy posmakuje czekoladki kinderka, jak i nie ubieram w korzuchy. W dalszym ciągu jednak uważam, że podanie dzieciakowi koralików jest głupim pomysłem. Niech zje, jak zje to wyjdą drugą stroną, a co jeśli się zadławi? Może być mniej ciekawie i to głównie w tym rzecz. A barszcz i grzyby? Wydaje mi się, że układ kilkumiesięcznego dziecka w żaden sposób nie jest przystosowany do tego typu pokarmów, a na wszystko przyjdzie czas, nie potrzebne są ku temu eksperymenty. Wracając do kwestii okna, rozgrzane biegające po salonie dziecko + nagle otwarte okno, gdzie na zewnątrz jest zimno = kiepskie połączenie jak dla mnie. Reasumując, jak bardzo cenię teściową, tak niestety w kwestii dziecka nie mam do niej zaufania za grosz. I to nie tylko ja mam takie zdanie. Nie interesuje mnie też to, że wychowała trzodkę i wszyscy dzieciństwo przeżyli.

Z innych przy okazji. Koleżanka na fejsie udostępniła wspomnienie z ubiegłorocznych wakacji. Na plażdy jej córka wówczas 11 letnia w samych majtkach. Co jak co, ale 11latka to już coś na górze powinna mieć…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miała ta 11 latka piersi? Jak nie to nie wiem po co potrzebny stanik. Bez jaj.
Chociaż kometnie nie rozumiem po co takie zdjęcia na fejsa wrzucać. Dziecko mogłoby sobie nie życzyć, to już nie niemowle bez zdania..
Mnie z kolei śmieszy zakładanie góry od stroju nawet 5 latkom. Klata się kompletnie od chlopiecej nie różni, więc nie wiem po co te cyrki. Chyba że dziecko samo chcę, to nie ma co zmuszac.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-03-08 o 19:46
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 20:51   #1455
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;82015916]Miała ta 11 latka piersi? Jak nie to nie wiem po co potrzebny stanik. Bez jaj.
Chociaż kometnie nie rozumiem po co takie zdjęcia na fejsa wrzucać. Dziecko mogłoby sobie nie życzyć, to już nie niemowle bez zdania..
Mnie z kolei śmieszy zakładanie góry od stroju nawet 5 latkom. Klata się kompletnie od chlopiecej nie różni, więc nie wiem po co te cyrki. Chyba że dziecko samo chcę, to nie ma co zmuszac.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Sądzę, że już na tyle naznaczone, że góra wymagała zakrycia. Nie mowię już nawet o typowym staniku, ale np jakimś topie, sportowej górze kąpielowej etc. Opcji jest wiele. Osobiście nie chciałabym, aby moja 11 letnia córka plażowała się w ten sposób. Na kocu nieopodal jakiś palant może cykać fotki, lub chociażby jarać się samym widokiem.

Co do bikini dla małych dzieci, to zdaje się niedawno było dość głośno o tym że jakaś marka (nie pamiętam już która) wypuściła na rynek bikini dla niemowląt. Spotkało się to ze znacznym oburzeniem, i zwróceniem uwagi na problem seksualizacji dzieci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 20:51   #1456
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Hmm. Ja bym nie pozwoliła trzymać w pokoju. Byłyby w kuchni pod nadzorem😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:29 ----------


Po prostu mam wokół siebie rodziny z dziećmi i nie widzę nigdzie takiej patologii jaką opisujecie. A procentowo jednak znacząca większość dzieci nie ma ciężkich alergii zagrażających życiu tylko jest zdrowa. Nie rozumiem dlaczego uważacie że rodzice którzy jednak was i waszych partnerów wychowali bez uszczerbku na zdrowiu fizycznym i psychicznym nagle dostaną malpiego rozumu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:32 ----------

Według mnie bardzo drobiazgowe doszukiwanie się najmniejszego uchybienia że strony dziadków to przejaw ozm. I tyle. Jeżeli komuś to pasuje i chce mieć wyłączny nadzór nad dzieckiem przez x lat to proszę bardzo. Ja nigdy nie odczuwalne aż tak silnej potrzeby kontroli i bardzo dobrze zawsze na tym wychodzilismy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
procentowo to nasz kraj dumnie przoduje w rankingach dzieci otyłych, z próchnicą, z cukrzycą (rozumiem, że ten fragment pominęłaś bo przecież mało kto od próchnicy umiera a skoro się nie umiera to robienie z tego problemu jest ozm - chociaż w statystykach umieralności dzieci to akurat też jesteśmy wysoko) a statystyki umieralności dzieci przeczą Twoim teoriom o tym, że pokolenie obecnych dziadków wychowało swoje dzieci bez uszczerbku na życiu i zdrowiu

poza tym po raz kolejny to napiszę - uparcie dramatyzujesz i wyolbrzymiasz bo już x osób napisało Ci, że nie oczekuje wyłącznej kontroli i nie ma w planach ucięcia kontaktów z dziadkami tylko zwyczajnie oczekuje uszanowania kilku najistotniejszych dla siebie decyzji

ja wymiękam bo dyskusja z Tobą to w sumie jak dyskusja z dziadkami - ja mówię, że dziecko trzeba wozić w foteliku a oni "my woziliśmy bez i żyjecie", to samo tutaj - ja piszę "niech sobie dziadki rozpieszczają i niech się opiekują ale niech też uszanują decyzje w sprawie zdrowia/bezpieczeństwa" a Tobie z tego wychodzi, że ktoś chce siedzieć w domu z dzieckiem do 18stki jaką pokrętną logiką przechodzisz od jednego do drugiego nie wiem i chyba nie chce wiedzieć
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 22:34   #1457
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Gdy byłam w ciąży coś mnie podkusiło i zdecydowałam się obejrzeć, jak wygląda poród, znalazłam na youtube filmik z porodem domowym, gdzie siedziała w pokoju cała zadowolona rodzinka, na kanapie mamusia z teściową, ojciec z teściem, ojciec dziecka i oczywiście położna. Rodząca siedziała w baseniku i poród się przedłużał, ból był jak to przy porodzie, no więc położna zaproponowała żeby partner pomasował rodzącej krocze w celu złagodzenia bólu ojciec dziecka się zgodził i rozpoczął masowanie, ku uciesze wszystkich zgromadzonych, towarzysze cały proceder komentowali, rodząca zaś się oparła i chyba nie muszę mówić, jaką miała minę .Opis filmiku był przepełniony stwierdzeniami, jak cudowne to było przeżycie, jakże mistyczne itd., szkoda że rodząca nie wspomniała o owym fragmencie w opisie...
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-08, 22:47   #1458
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Usa
Wiadomości: 14 694
Wyślij wiadomość przez ICQ do xXBlankaXx GG do xXBlankaXx Wyślij wiadomość przez Yahoo do xXBlankaXx Send a message via Skype™ to xXBlankaXx
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez asiulek8989 Pokaż wiadomość
Gdy byłam w ciąży coś mnie podkusiło i zdecydowałam się obejrzeć, jak wygląda poród, znalazłam na youtube filmik z porodem domowym, gdzie siedziała w pokoju cała zadowolona rodzinka, na kanapie mamusia z teściową, ojciec z teściem, ojciec dziecka i oczywiście położna. Rodząca siedziała w baseniku i poród się przedłużał, ból był jak to przy porodzie, no więc położna zaproponowała żeby partner pomasował rodzącej krocze w celu złagodzenia bólu ojciec dziecka się zgodził i rozpoczął masowanie, ku uciesze wszystkich zgromadzonych, towarzysze cały proceder komentowali, rodząca zaś się oparła i chyba nie muszę mówić, jaką miała minę .Opis filmiku był przepełniony stwierdzeniami, jak cudowne to było przeżycie, jakże mistyczne itd., szkoda że rodząca nie wspomniała o owym fragmencie w opisie...
Nie wierzę w to co czytam..szok..

Ostatnio na fb znajoma wrzuciła zdjęcia z "pięknej sesji" z porodu...
Żałuję, że to widziałam, chociaż to były pierwsze 5 zdjęć.. Z jakiś +20..
Usunęłam z grona znajomych, ale co zobaczyłam to moje... Boże, fb powinien nie pozwalać na wrzucanie takich zdjęć..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Verified Maidens
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-09, 07:53   #1459
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
procentowo to nasz kraj dumnie przoduje w rankingach dzieci otyłych, z próchnicą, z cukrzycą (rozumiem, że ten fragment pominęłaś bo przecież mało kto od próchnicy umiera a skoro się nie umiera to robienie z tego problemu jest ozm - chociaż w statystykach umieralności dzieci to akurat też jesteśmy wysoko) a statystyki umieralności dzieci przeczą Twoim teoriom o tym, że pokolenie obecnych dziadków wychowało swoje dzieci bez uszczerbku na życiu i zdrowiu

poza tym po raz kolejny to napiszę - uparcie dramatyzujesz i wyolbrzymiasz bo już x osób napisało Ci, że nie oczekuje wyłącznej kontroli i nie ma w planach ucięcia kontaktów z dziadkami tylko zwyczajnie oczekuje uszanowania kilku najistotniejszych dla siebie decyzji

ja wymiękam bo dyskusja z Tobą to w sumie jak dyskusja z dziadkami - ja mówię, że dziecko trzeba wozić w foteliku a oni "my woziliśmy bez i żyjecie", to samo tutaj - ja piszę "niech sobie dziadki rozpieszczają i niech się opiekują ale niech też uszanują decyzje w sprawie zdrowia/bezpieczeństwa" a Tobie z tego wychodzi, że ktoś chce siedzieć w domu z dzieckiem do 18stki jaką pokrętną logiką przechodzisz od jednego do drugiego nie wiem i chyba nie chce wiedzieć
Ok. Nie będę już trzeci raz pisać tego samego🖑

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-10, 11:21   #1460
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Nie wierzę w to co czytam..szok..

Ostatnio na fb znajoma wrzuciła zdjęcia z "pięknej sesji" z porodu...
Żałuję, że to widziałam, chociaż to były pierwsze 5 zdjęć.. Z jakiś +20..
Usunęłam z grona znajomych, ale co zobaczyłam to moje... Boże, fb powinien nie pozwalać na wrzucanie takich zdjęć..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak nie przebije niejakiej Emmy Kwaśnica
Kto chce, niech sobie poszuka zdjęć z sesji porodowej i rodzinnego zjadania łożyska
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-10, 11:34   #1461
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
I tak nie przebije niejakiej Emmy Kwaśnica
Kto chce, niech sobie poszuka zdjęć z sesji porodowej i rodzinnego zjadania łożyska
fuuuj.. muszę skończyć z czytaniem wizażu do śniadania
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 05:52   #1462
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Wczoraj w kościele widziałam piekne OZM. Mamusia w rajstopach i wiosennym płaszczu, +16 na zewnątrz. Dziecko ubrane w puchowego pajacyka, przykryte kocykiem i z wielką czapa na głowie. Matka sprawiała wrażenie zadziwionej, że dziecko się wierci i wygina i stale poprawiala mu ten kocyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 08:34   #1463
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Wczoraj w kościele widziałam piekne OZM. Mamusia w rajstopach i wiosennym płaszczu, +16 na zewnątrz. Dziecko ubrane w puchowego pajacyka, przykryte kocykiem i z wielką czapa na głowie. Matka sprawiała wrażenie zadziwionej, że dziecko się wierci i wygina i stale poprawiala mu ten kocyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaczęło się..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 10:13   #1464
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Wczoraj w kościele widziałam piekne OZM. Mamusia w rajstopach i wiosennym płaszczu, +16 na zewnątrz. Dziecko ubrane w puchowego pajacyka, przykryte kocykiem i z wielką czapa na głowie. Matka sprawiała wrażenie zadziwionej, że dziecko się wierci i wygina i stale poprawiala mu ten kocyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No teraz tego będzie dużo, bo taki przejściowy czas będzie niemniej jednak to straszne tak gotować te dzieciaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 10:38   #1465
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Też to zauważam. Moja w wiosennej kurtce i cienkiej czapce a dzieciaki jak na Sybir

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 11:32   #1466
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Moja szwagierka miała takie zaćmienie przez długi czas, ale trochę w innej kwestii, bo nie wierzyła mieszkania i miała ciągle po 25-26 stopni. Nie było tam czym oddychać, ale okna nie można było uchylić, bo dziecko przewieje. I wielkie zdziwienie, że mały lepiej śpi u dziadków, gdzie jest 20-21 stopni i wierzy się mieszkanie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 11:35   #1467
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Moja szwagierka miała takie zaćmienie przez długi czas, ale trochę w innej kwestii, bo nie wierzyła mieszkania i miała ciągle po 25-26 stopni. Nie było tam czym oddychać, ale okna nie można było uchylić, bo dziecko przewieje. I wielkie zdziwienie, że mały lepiej śpi u dziadków, gdzie jest 20-21 stopni i wierzy się mieszkanie.
25 stopni to nic. Ja np dobrze sie czuje w takiej temperaturze. 20 to dla mnie zimno. Znajome rodziny z noworodkami miewaja moim zdaniem i po 30. Do tego duszno. Jestem cieplolubna, ale to jest juz gotowanie i siebie i dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 11:44   #1468
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Moja szwagierka miała takie zaćmienie przez długi czas, ale trochę w innej kwestii, bo nie wierzyła mieszkania i miała ciągle po 25-26 stopni. Nie było tam czym oddychać, ale okna nie można było uchylić, bo dziecko przewieje. I wielkie zdziwienie, że mały lepiej śpi u dziadków, gdzie jest 20-21 stopni i wierzy się mieszkanie.
Dla mnie nawet 20-21 st to za dużo do spania. Optymalnie u mnie jest 18-19.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 11:44   #1469
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
25 stopni to nic. Ja np dobrze sie czuje w takiej temperaturze. 20 to dla mnie zimno. Znajome rodziny z noworodkami miewaja moim zdaniem i po 30. Do tego duszno. Jestem cieplolubna, ale to jest juz gotowanie i siebie i dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I wysoka wilgoć! Wiecie - suszące się pranie w mieszkaniu prawie non stop.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-12, 11:47   #1470
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Odpieluszkowe Zapalenie Mózgu cz. VI

Oczywiście chodziło mi o wietrzenie, słownik

Dla mnie 18-19 to jest za zimno, ale już 25 to za gorąco.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-09 21:39:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.