Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-15, 13:56   #1
lily1992
Raczkowanie
 
Avatar lily1992
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 42

Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?


Noszę się z zamiarem kupna mopa parowego (steam cleaner), wstępnie wyselekcjonowałam dwie firmy. Jednym z kryteriów jest cena - tak do 300 zł (no, ostatecznie 350 zł max, jeśli dostałabym w tej cenie wyższą jakość). Z tego, co widzę, to mop firm vileda ma całkiem sporo opinii w internecie, natomiast nie mogę kompletnie nic znaleźć na temat innych firm i ich modeli. Wstępnie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami:

-Vileda Steam Mop parowy (https://www.morele.net/vileda-steam-mop-parowy-697168)

-Mop parowy HOOVER CAN1700R (http://www.electro.pl/mopy-parowe-i-...700r,id-773939)

No i teraz sama nie wiem, bo jak mówiłam opinii jest mało, a ja się z kolei na sprzęcie AGD nie znam. Wiem tylko, że Hoover jest dość renomowaną firmą, jeśli chodzi o tego typu sprzęty. Firma Vileda natomiast bardziej kojarzy mi się z tradycyjnymi mopami i ściereczkami. Jednak mop Vileda ma jedną ważną zaletę: trójkątny kształt, dzięki czemu, jak sądzę, łatwiej będzie dotrzeć do różnych zakamarków. Zastanawia mnie też jedna rzecz: mop Viledy ma na zdjeciu jakąś nakładkę z mikrofibry - nakładki te trzeba będzie oczywiście wymieniać i kupować. U Hoovera nic takiego nie widzę, ale w sumie tak na logikę, to też chyba coś powinno być?
Jak widzicie, jestem totalnym laikiem, więc jeśli używacie takiego sprzętu, to poradźcie mi, proszę

PS Mop firmy Hoover ma większą moc (1700 W vs 1500)
PS 2 Dopiero teraz o tym pomyślałam: czy mopem parowym można myć lakierowany parkiet?

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

W zasadzie to chyba tylko ten kształt Viledy, to jedyna rzecz, która trochę pcha mnie w kierunku Viledy... No i ten brak opinii o Hooverze...

Edytowane przez lily1992
Czas edycji: 2017-10-15 o 13:43
lily1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 18:02   #2
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 486
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

mam firmy Homekraft, kupowałam na all, calkiem fajnie się spisuje, dobrze myje podłogi, jest to duże ułatwienie przy kafelkach, które sa lepiej wyczyszczone niż zwykłym mopem.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 07:39   #3
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Hoover też ma nakładkę z mikrofibry, tu jest wymieniona:
https://www.mall.pl/mopy-parowe/hoover-can1700r-capsule

Kiedyś używałam mopa parowego i nie był zły, nie pamiętam już jaka to była marka. Miał trójkątną końcówkę i była wygodna, minus był taki, że ta nakładka, która myje podłogę, szybko robi się brudna. Mikrofibra sporo w siebie wchłania, ale mimo to miałam wrażenie, że przy większym mieszkaniu wypadałoby ją co najmniej płukać w trakcie sprzątania, jeśli nie zmieniać na świeżą.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 18:03   #4
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 486
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Cytat:
Napisane przez Lexie Pokaż wiadomość
Hoover też ma nakładkę z mikrofibry, tu jest wymieniona:
https://www.mall.pl/mopy-parowe/hoover-can1700r-capsule

Kiedyś używałam mopa parowego i nie był zły, nie pamiętam już jaka to była marka. Miał trójkątną końcówkę i była wygodna, minus był taki, że ta nakładka, która myje podłogę, szybko robi się brudna. Mikrofibra sporo w siebie wchłania, ale mimo to miałam wrażenie, że przy większym mieszkaniu wypadałoby ją co najmniej płukać w trakcie sprzątania, jeśli nie zmieniać na świeżą.
dokładnie, ja mam dwie i obie wykorzystuje do mycia pokoju i kuchni, potem oczywiście piore i jest na następny raz. Mój mop jest tez trojkatny, najlepiej się spisze do kafelek.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 10:02   #5
JuliaPoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Używam od niedawna mopa parowego . Mąż wie, że lubię nowinki ułatwiające życie w domu, zrobił mi z niego niespodziankę. Udaną, praca z mopem parowym, ten jest bioniczny, jest o wiele łatwiejsza i szybsza niż z mopem klasycznym, ale co do tego nie muszę chyba żadnej z was przekonywać. Ten mop parowy jest też bardzo dokładny zarówno, gdy sprzątam na sucho jak i na mokro na przykład posadzkę w łazience, a ponadto sam się czyści. Warto się na to przerzucić, a do klasycznego nie wrócę. Lżej, prościej i więcej czasu dla siebie i rodziny.

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-07-22 o 10:30 Powód: reklama
JuliaPoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 10:26   #6
soffienkaa
Raczkowanie
 
Avatar soffienkaa
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Ja kupiłam jakiś czas temu w internetowym sklepie Lidla i jestem zachwycona
soffienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 11:23   #7
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Podepnę się pod temat, kojarzycie jakieś mopy bezprzewodowe? Coś takiego w ogóle istnieje? (nie wiem czy na akumulatorze dałoby się osiągnąć potrzebną moc). Bardzo jestem zadowolona z mopa parowego, jednak konieczność przepinania kabla jest strasznie wykurzająca.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-22, 12:25   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Podepnę się pod temat, kojarzycie jakieś mopy bezprzewodowe? Coś takiego w ogóle istnieje? (nie wiem czy na akumulatorze dałoby się osiągnąć potrzebną moc). Bardzo jestem zadowolona z mopa parowego, jednak konieczność przepinania kabla jest strasznie wykurzająca.
Moja koleżanka ma mop z wbudowanym pojemnikiem na wodę i detergenty i spryskuje podłogę podczas mycia. Sprawdza się to na małej powierzchni. Na parę to jednak nie jest.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-12, 21:50   #9
PinkyPie23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 4
Dot.: Mop parowy - macie, używacie? Jakiej firmy?

Nie używałam żadnego z mopów parowych o których wspominasz. Za to w swoim domu mam Ariete Multi Steam System+ Cena to troszkę powyżej 300 zł, ale zdecydowanie warto Zdecydowałam się na taki sprzęt od kiedy mam dziecko i bardzo ważne było dla mnie, aby móc dezynfekować powierzchnie w moim domu. Największym plusem jest dla mnie, że ma kilka końcówek i mogę umyć nawet trudno dostępne powierzchnie, takie jak chociażby wnętrze kaloryfera Dodatkowo mogę umyć moją upapraną w zupki ze słoiczków kanapę. Ma też regulowaną moc Przy zakupie kierowałam się głównie opiniami innych i muszę przyznać, że naprawdę jestem zadowolona
PinkyPie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-12 22:50:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.