prezent dla rodziców wcześniaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-08, 20:20   #1
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Exclamation

prezent dla rodziców wcześniaka


moja koleżanka urodziła wczesniaka i chciałam jej coś kupić aby było tak na teraz.
Maluszek urodził się w 5 miesiącu i szanse są jak ruletka.... Wszyscy mamy nadzieje ale życie jest jakie jest więc potrzebuje taki na teraz....

pomóżcie
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 20:29   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

Tu nie o prezenty chodzi, żadne nie pomogą.

5 miesiac to faktycznie bardzo kiepsko rokuje, nawet jak dziecko przeżyje, to...wiadomo.

Wpadnij od czasu do czasu do koleżanki z jakimś dobrym obiadem, zrób zakupy, zaproponuj pomoc w ogarnięciu mieszkania, pewnie siedzi w szpitalu i głowy do tego nie ma.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 21:03   #3
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

wszystko co wypisałaś robi jej mama wiec dlatego chciałam coś dla maluszka kupić
mały urodził się pod koniec 5 miesiąca i jest silny jest karmiony sondą

myślałam o jakimś smoczku, kocyku/reczniku do inkubatora czy czymś takim ale nigdy nie miałam kontaktu z wczesniakiem wiec dlatego potrzebuje pomocy

Edytowane przez optymistka_
Czas edycji: 2012-09-08 o 21:05
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 21:13   #4
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tu nie o prezenty chodzi, żadne nie pomogą.

5 miesiac to faktycznie bardzo kiepsko rokuje, nawet jak dziecko przeżyje, to...wiadomo.

Wpadnij od czasu do czasu do koleżanki z jakimś dobrym obiadem, zrób zakupy, zaproponuj pomoc w ogarnięciu mieszkania, pewnie siedzi w szpitalu i głowy do tego nie ma.
Święte słowa Vixen. Sama jestem mamą skrajnych wcześniaków. Twoja koleżanka potrzebuje teraz wsparcia, po prostu przy niej bądź i czuwaj. A pomysł na prezent przyjdzie sam: jeżeli koleżanka odciąga pokarm dla maluszka to pomóż jej to zorganizować, może potrzebny jest laktator albo herbatka laktacyjna, być może maluszek potrzebuje pieluszek dla wcześniaków (nie wszystkie szpitale dają swoje pieluszki) - wtedy pomóż je zamówić. Może w szpitalu chcą, żeby rodzice przynieśli kosmetyki, chusteczki... To są rzeczy małe ale myślę, że Twoja koleżanka nie ma sił w tej chwili zajmować się nawet takimi małymi sprawami.

A ja trzymam mocno kciuki za Maluszka. Znam kilku takich (z 5 miesiąca) którzy poradzili sobie śpiewająco ze swoim wcześniactwem. Choć na początku nie dawano im żadnych szans.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
wszystko co wypisałaś robi jej mama wiec dlatego chciałam coś dla maluszka kupić
mały urodził się pod koniec 5 miesiąca i jest silny jest karmiony sondą

myślałam o jakimś smoczku, kocyku/reczniku do inkubatora czy czymś takim ale nigdy nie miałam kontaktu z wczesniakiem wiec dlatego potrzebuje pomocy
Myślę, że na smoczek jest jeszcze za wcześnie (odruch ssania pojawi się za parę tygodni) a ręcznik bądź kocyk... musisz się zorientować, czy w ogóle w szpitalu pozwolą włożyć cokolwiek do inkubatora. Myślę, że teraz to jeszcze nawet rodzicom rąk w rękawiczkach nie pozwalają do małego włożyć. Ja zapytałabym o te pieluszki bo to jest problem. Nie dostaniesz ich w sklepie i trzeba zamawiać przez internet. No i zorientuj się czy koleżanka ściąga pokarm. Bo to może też być jakiś trop, jakiś pomysł na prezent. Z własnego doświadczenia wiem, że dobry laktator wart jest każdych pieniędzy. Moja medela towarzyszyła mi 4 miesiące a dostałam ją właśnie w prezencie.
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:19   #5
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

Dokładnie tak jak mówi Rumianek pampersy nawet 1 jeśli nie uda ci się zdobyć tych dla wcześniaków,chusteczki do pupy, może jakieś ubranka dla wcześniaków czyli poniżej rozmiaru 50
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:18   #6
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
moja koleżanka urodziła wczesniaka i chciałam jej coś kupić aby było tak na teraz.
Maluszek urodził się w 5 miesiącu i szanse są jak ruletka.... Wszyscy mamy nadzieje ale życie jest jakie jest więc potrzebuje taki na teraz....

pomóżcie
Zapytaj koleżankę co potrzebuje. Może pampersy?? Chusteczki nawilżające??
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 23:25   #7
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

już wiem co kupić podpowiedziała mi trochę mama koleżanki i trochę sama
kupiłam jej mały ręczniczek taki pod plecki jak kładzie małego na bok to mu daje pod plecki i kupię jej 2 smoka ponieważ ze szpitala dostała 1 (bo tylko 1 przysługuje w szpitalu) i jak biorą na sterylizacje maluszek nie ma smoka przez 12 godzin ;/

maluszek już korzysta ze smoka

odpowiadając na wasze posty:
maluch urodził się w 25-26 tyg
ręce już rodzice mogą wsadzać do niego
na karmienie ma sondę potem mu dają smoka
ręczniczki już ma bawełniane
zapas pieluch i chusteczek zrobił tatuś i to taki że pół oddziału można zasypać

jest mocno rozwinięty ponieważ moja koleżanka przez dłuższy czas była w szpitalu i dostawała masę kroplówek aby się płucka itd rozwineły

Edytowane przez optymistka_
Czas edycji: 2012-09-11 o 23:27
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 20:02   #8
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

Cytat:
Napisane przez optymistka_ Pokaż wiadomość
już wiem co kupić podpowiedziała mi trochę mama koleżanki i trochę sama
kupiłam jej mały ręczniczek taki pod plecki jak kładzie małego na bok to mu daje pod plecki i kupię jej 2 smoka ponieważ ze szpitala dostała 1 (bo tylko 1 przysługuje w szpitalu) i jak biorą na sterylizacje maluszek nie ma smoka przez 12 godzin ;/

maluszek już korzysta ze smoka

odpowiadając na wasze posty:
maluch urodził się w 25-26 tyg
ręce już rodzice mogą wsadzać do niego
na karmienie ma sondę potem mu dają smoka
ręczniczki już ma bawełniane
zapas pieluch i chusteczek zrobił tatuś i to taki że pół oddziału można zasypać

jest mocno rozwinięty ponieważ moja koleżanka przez dłuższy czas była w szpitalu i dostawała masę kroplówek aby się płucka itd rozwineły
Może jakiś monitor oddechu itp? Tylko, żeby za szybko nie kupić. A ubranka dla wcześniaków na pewno się przydadzą, koniecznie rozpinane w całości a nie wkładane przez szyję np body, pajacyki.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2012-09-12 o 20:04
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 12:11   #9
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: prezent dla rodziców wcześniaka

a ja bym kupiła taki mało praktyczny prezent jak ramka cyfrowa na zdjęcia maluszka lub masę plastyczną by odcisnąć mu nóżkę i dłoń (jeśli mogą wkładać ręce do niego)
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.