Stan zapalny??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-30, 20:27   #1
anmi1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: północny-zachód
Wiadomości: 214
Unhappy

Stan zapalny??!!


Od jakiś 2 tygodni na bieliźnie pojawia mi się żółtawa wydzielina.Towarzyszą temu także takie objawy jak swędzenie i jest to miejsce dosc poczerwienione.Dodam ze jeszcze nie dostalam miesiaczki.Czy to może byc stan zapalny?da sie to jakos wyleczyc zeby nie isc od razu do ginekologa??Pomóżcie!

Edytowane przez anmi1994
Czas edycji: 2010-05-03 o 16:04
anmi1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:47   #2
*aga
Raczkowanie
 
Avatar *aga
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 151
Dot.: Stan zapalny??!!

Cytat:
Od jakiś 2 tygodni na bieliźnie pojawia mi się żółtawa wydzielina.Towarzyszą temu także takie objawy jak swędzenie i jest to mijsce dosc poczerwienione.Dodam ze jeszcze nie dostalam miesiaczki i mam 13 lat.Czy to może byc stan zapalny?da sie to jakos wyleczyc zeby nie isc od razu do ginekologa??Pomóżcie!

Na własną rękę to się nasze prababki leczyły

A poważnie- nie zwlekaj z wizytą u lekarza bo z doświadczenia wiem, że czym później tym gorzej. "Chwila" stresu u ginekologa a potem minie swędzenie i inne dolegliowści- nie warto się męczyć. Powodzenia
__________________

*aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:01   #3
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Stan zapalny??!!

Z tego co napisałas wnioskuję że masz grzybice pochwy. Swędzenie, pieczenie, podrażnienienie, zaczerwienienie "podejrzane" upławy czy ich nieprzyjemny zapach świadczą o grzybicy. Koniecznie musisz udac się do ginekologa. Przepisze Ci pewnie antybiotyki i globulki dopochwowe. Póki co mozesz sobie zakupić w aptece maść Clotrimazol pomoże Ci na swędzenie i zaczerwienienie (bez recepty, koszt koło 2 zł), jednak bez wizyty sie nie obejdzie Pamiętaj!

Wiele osób miało, bądz ma grzybicę, sama leczyłam ją 2 miesiące. Najpierw miałąm grzybice, póżniej stan zapalny, i z tego wszystkiego narobiła mi się nadzerka. Dlatego wizyta jest konieczna. Poczytaj sobie na ten temat.
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:01   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Stan zapalny??!!

Cytat:
Napisane przez anmi1994 Pokaż wiadomość
Od jakiś 2 tygodni na bieliźnie pojawia mi się żółtawa wydzielina.Towarzyszą temu także takie objawy jak swędzenie i jest to mijsce dosc poczerwienione.Dodam ze jeszcze nie dostalam miesiaczki i mam 13 lat.Czy to może byc stan zapalny?da sie to jakos wyleczyc zeby nie isc od razu do ginekologa??Pomóżcie!
prawdopodobnie to stan zapalny. gdyby nie było swędzenia i zaczerwienienia pomyślałabym, że dostaniesz miesiączki. powinnaś pójść do ginka, to nic strasznego. jeżeli nie chcesz, to powinnaś powiedzieć mamie albo pójść do lekarza rodzinnego i powiedziec mu o swoich objawach. srodkami bez recepty możesz jedynie złagodzić objawy ale nie wyleczysz się. kupić możesz jednak maść clotrimazolum (ok. 3zł), probiotyk lacibios femina (ok. 25zł), są takie ziółka jak vagosan, ale nie bardzo wiem ile kosztują, bo nie stosuje, saszetki tantum rosa do przemywania lub gałki propolisowe (do stosowania dopochwowego, wiec Tobie nie polecam za bardzo.. ). spróbuj się jednak przekonać do ginka. przede wszystkim nie ma się czego wstydzić i bać. pamiętaj, że im szybciej pójdziesz, tym szybciej znikną dolegliwości
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:06   #5
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Stan zapalny??!!

Cytat:
Napisane przez natali86 Pokaż wiadomość
Z tego co napisałas wnioskuję że masz grzybice pochwy. Swędzenie, pieczenie, podrażnienienie, zaczerwienienie "podejrzane" upławy czy ich nieprzyjemny zapach świadczą o grzybicy.
trzeba pamiętac, że takie objawy wcale nie muszą świadczyć o zakażeniu grzybiczym. bardziej serkowata, grudkowata wydzielina świadczy o grzybku, natomiast bardziej szara o nieprzyjemnym, troche rybim zapachu o BV (bakteryjna waginoza). to wcale nie jest takie proste. dlateo zawesze polecam wykonanie posiewu, żeby nie leczyć się w ciemno, gdyz często nawet lekarze się mylą i leczą pacjentke na grzybice podczas gdy ta ma zakażenie bakteryjne :/ niemniej jednak do lekarza trzeba pójść
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 21:17   #6
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Stan zapalny??!!

Nie wnikam w to czy jest to zakażenie grzybiczne bo lekarzem nie jestem i na "oko" tego nie da się stwierdzic Napisałąm to co zacytowałaś bo sama miaałm takie objawy a byłam leczona na grzybicę, dopiero póżniej na stan zapalny. Miałam kikakrotnie robiony posiew więc to chyba nie pomyłka
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 22:07   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Stan zapalny??!!

bardzo dobrze. podstawą jest posiew. tak myśle
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-31, 13:58   #8
anmi1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: północny-zachód
Wiadomości: 214
Dot.: Stan zapalny??!!

a skąd to się wgółe wzięło akurat u mnie??
anmi1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 19:12   #9
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Stan zapalny??!!

anmi zapalenie bądz grzybica mogło się wziąśc z tego że np wytarłąś sie ręcznikiem na którym były jakies zarazki, grzybki lubują się w ciepłych i wilgotnych miejscach więc noszenie obcisłych jeansów czy chodzenie w stringach może też temu sprzyjać (zaleca się chodzenie e bieliżnie bawełnianej, przewiewnej). Kąpiel w wannie gdzie były jakieś zarazki moze być tego powodem. Ogólnie nawet jak prawidłowo dba się o swoją higienę można coś załapać. Wiele osób ma takie problemy. Nie martw się tym bardzo bo to jest jedna z częstszych przypadłości kobiecych, ale nie nalezy tego lekceważyć.
Poczytaj sobie w necie na ten temat

Powodzenia
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 20:41   #10
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Stan zapalny??!!

_dodam tylko, że im później zaczniesz leczyc grzybicę tym cieżej się jej pozbyc. Leki są niedrogie, a nawet powiedzialabym tanie. Pozdraiwam.
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 14:56   #11
anmi0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 186
Dot.: Stan zapalny??!!

Heh, niestety do lekarza...

Edytowane przez anmi0
Czas edycji: 2010-05-03 o 16:12 Powód: lit.
anmi0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 15:04   #12
w szpilkach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 237
Dot.: Stan zapalny??!!

Cytat:
Napisane przez anmi0 Pokaż wiadomość
No tak tylko, że ja nie powiem o tym mamie bo co: Mamo musze isc do ginekologa bo mam jakas grzybice?? W życiu...
_samo nie przejdzie. Wybór należy do Ciebie, my mozemy tylko mniej wiecej, a raczej mniej, powiedziec co to moze byc.

_zazwyczaj wizyta u lekarza jest konieczna. Leki nie sa drogie i szybko przynosza ulge (heh powtarzam sie).
w szpilkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 19:54   #13
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Stan zapalny??!!

Cytat:
Napisane przez anmi0 Pokaż wiadomość
No tak tylko, że ja nie powiem o tym mamie bo co: Mamo musze isc do ginekologa bo mam jakas grzybice?? W życiu...

powiedz, że niepokoją Cie takie i takie objawy i że chciałabys pójść z tym do lekarza. Twoja mama jest kobietą i na pewno chociaż raz też to przechodziła i ani nie powinnaś się tego wstydzić ani ona nie powinna sobie czegos pomyśleć. pamiętaj że im dłużej zwlekasz z wizyta tym gorzej.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 20:47   #14
94098
Raczkowanie
 
Avatar 94098
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Wiadomości: 218
Dot.: Stan zapalny??!!

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
trzeba pamiętac, że takie objawy wcale nie muszą świadczyć o zakażeniu grzybiczym. bardziej serkowata, grudkowata wydzielina świadczy o grzybku, natomiast bardziej szara o nieprzyjemnym, troche rybim zapachu o BV (bakteryjna waginoza). to wcale nie jest takie proste. dlateo zawesze polecam wykonanie posiewu, żeby nie leczyć się w ciemno, gdyz często nawet lekarze się mylą i leczą pacjentke na grzybice podczas gdy ta ma zakażenie bakteryjne :/ niemniej jednak do lekarza trzeba pójść
swiete slowa flybird............zeby jeszcze tylko normalny lekarz byl tak madry jak my jestesmy po przecierpieniu tylu chorob..........

__________________
mijaja chwil tysiace bezpowrotnie...glupi tepy czas...odchodza w przeszlosc wszystkie chwile nim rozpoznasz kazdej smak...
94098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:54   #15
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Stan zapalny??!!

Mamy się wstydzisz? takie rzeczy się zdarzają każdemu! Jesteś w tym wieku, ze będziesz musiał iść na wizytę właśnie z mamą, więc się nie wstydź - ja zaczęłam chodzić do ginekologa majac 12 lat (bo podejrzewali chorobę narządów rodnych) - przeżyłam i choć okazało się że to niejest problem ginekologiczny, dzięki temu nie bałam się później chodzić do lekarza.
Pamiętaj że poważna choroba nie leczona moze doprowadzić do bezpłodności (teraz o dzieciach nie myślisz ale za kilkanaście lat... to byłaby tragedia)
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.