Gotowanie na parze - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-28, 18:08   #331
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Smile Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
zeskanowałam ponownie swoją książeczkę z przepisami
jeśli ktoś sobie życzy, zapraszam - KLIK
Ufff... Poczytałam cierpliwie wszystko i... Ślinka mi po prostu cieknie
Ściągnęłam więc sobie szybciutko z Chomika IlonyP przepisy - baaardzo dziękuję - i zacznę eksperymenty. Poćwiczę trochę na sicie z Zeptera, zanim zdecyduję, czy kupić parowar. Jak do tej pory robiłam tylko raz jarzynki z rybą i bardzo mi smakowało. Właściwie sama nie wiem, dlaczego nie zrobiłam niczego więcej... A, jeszcze kiedyś robiłam roladę z mielonego mięsa, faszerowaną farszem z kiełbasy, pieczarek i żółtego sera. Owinęłam w papier do pieczenia i obwiązałam sznurkiem. Maaatko, ale było dobre!!
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 16:21   #332
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez marabi Pokaż wiadomość
Ja zakupiłam sobie na allegro ten oto przyrząd TEFALa do gotowania na parze
Świetne urządzenie, można oddzielnie gotować w koszyczkach warzywa, ziemniaki w plastikowym pojemniku ryż (ale jednak lepsza metoda tradycyjna, bo krócej ) , a mięso i ryby kładzie się na większej tacy (można ją od razu zanieść na stół nie wykładając rzeczy na półmisek). Wszystko super przemyślane.
Zapłaciłam razem z przesyłką 350 zł i było warto!
10-15 minut i mam rybkę i warzywka pełne witamin i wartości odżywczych.
Również nabyłam to cudeńko . Wygląda stabilniej od innych modeli, mimo to boję się, że roztrzaskam miskę, coś mi wypadnie, złamie się itp. Kulinarnie to dopiero się rozkręcam, napijerw uparowałam kalafior (i już wiem, że muszę go dłużej trzymać, nie lubię twardawego), następnie jabłko z cynamonem, potem pangę (w podziurkowanej - może niepotrzebnie - folii), wyszła niesamowita ! Nigdy przedtem nie jadłam takiej delikatnej, aromatycznej, rozpływającej się niemalże w ustach ryby;D. Teraz w parowarze gości filet z indyka.
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:49   #333
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Gotowanie na parze

Zaszalałam dzisiaj w moim garnkowym parowarze... Jarzyny i rybka w folii. Przedtem dosmaczyłam ją intensywnie ziołami. Wyszła rewelacyjnie. Dałam rybę (czarniak) zamrożoną, bo nie miałam czasu odmrażać, a pomimo tego była wspaniała. Mam tylko jedno sito, więc parowałam razem 15 minut. Było akurat. Do tego ryż (gotowany tradycyjnie) i sos beszamelowy na kwaśno (z cytryna). Pyyyycha!!!
Chyba jednak nie kupię na razie parowara. Mam "zeptera", mikrofalówkę (też ćwiczyłam w niej jarzynki i były równie dobre), więc to byłoby dublowanie sprzętu. Nie ma sensu.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 16:03   #334
Ive_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do Ive_85
Dot.: Gotowanie na parze

Dziewczyny pomóżcie.. TŻ rozmyśla nad sprezentowaniem mi parowara.. tylko jest taka kwestia-jak ma się jego prądożerność do zużycia gazu.. Chodzi mi o to czy gotując w parowarze zapłacimy dużo więcej niż gotując na gazie?
__________________
Bez ocen, bez komentarzy-tylko poezja zapraszam www.777.xhp.pl
Ive_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-17, 13:59   #335
Shira22
Przyczajenie
 
Avatar Shira22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
GG do Shira22
Dot.: Gotowanie na parze

Od kilku miesięcy mam parowar i szukam przepisów z parowaru, mam prośbę jakby ktoś miał ciekawy przepis to poproszę
Robiłam już marchewkę, ziemniaczki, kotlecika i rybę, chciałam coś nowego spróbować.
__________________
Kola
Shira22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 13:14   #336
buba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: Gotowanie na parze


A czy ma ktos moze cos takiego??ja mieszkam w anglii i tu jest przeceniony z 60 funtow na 24.Bardzo mnie kusi zeby go kupic ale nie chcialabym kupywac w ciemno....
buba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 11:15   #337
Shira22
Przyczajenie
 
Avatar Shira22
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
GG do Shira22
Dot.: Gotowanie na parze

Ja mam identyczny jak w linku parowar i jestem z niego zadowolona. Bardzo dobre jedzonko w tym wychodzi.
__________________
Kola
Shira22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 09:34   #338
buba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 16
Dot.: Gotowanie na parze

ooo jak fajniea gdzie go "nabylas"?Bo ja nigdzie w polsce nie spotkalam takiego samego firmy tafal.A ma moze opoznienie startu?Mam nadzieje ze moj mąż polubi takie jedzonko...ale to nie to samo co gulasz czy zeberka w sosie...
buba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 11:08   #339
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
zeskanowałam ponownie swoją książeczkę z przepisami
jeśli ktoś sobie życzy, zapraszam - KLIK
Świetne te przepisy masz wrzucone. Dzięki wielkie kochana kobieto
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 12:01   #340
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gotowanie na parze

ja wlasnie waham sie ktory parowar kupic. No i jestem w kropce. Spodobal mi sie model ktory nie ma programatora czasowego i dosc niska moc 600 W - myslicie ze to przeszkadza?

Najbardziej mi odpowiadaja parametry tefal vitamin, zreszta on jest najbardziej chwalony. Ale rozmiar nieco duzy jestem w kropce.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-06, 12:07   #341
olcia_czwa
Raczkowanie
 
Avatar olcia_czwa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 118
Dot.: Gotowanie na parze

Też się zastanawiam, ale chyba jednak będę za tefalem albo zelmerem i podonież fajne są te, które mają różne rozmiary pięterek, bo wtedy da się schować jedno w drugie. Ech, już nie mogę się doczekać...
olcia_czwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 18:54   #342
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja wlasnie waham sie ktory parowar kupic. No i jestem w kropce. Spodobal mi sie model ktory nie ma programatora czasowego i dosc niska moc 600 W - myslicie ze to przeszkadza?

Najbardziej mi odpowiadaja parametry tefal vitamin, zreszta on jest najbardziej chwalony. Ale rozmiar nieco duzy jestem w kropce.
Ale wiesz, im większa moc tym więcej prądu zżera. Te które mają 2000 W parują na takiej mocy chyba w pierwszych minutach, potem schodzą do 600 zdaje się. Sprawdź czy ma utrzymywanie ciepła, to też ważne - co kilka minut na chwilę zagotowuje wodę i jedzonko się podgrzewa, przynajmniej nie stygnie. Warto kupić parowar chociaż dla samej ryby - jest obłędna ! Ziemniaki zresztą też
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 20:45   #343
palermo82
Raczkowanie
 
Avatar palermo82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 252
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez olcia_czwa Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam, ale chyba jednak będę za tefalem albo zelmerem i podonież fajne są te, które mają różne rozmiary pięterek, bo wtedy da się schować jedno w drugie. Ech, już nie mogę się doczekać...
Ja mam zelmera i jestem zadowolona, warto tez zwrocic uwage czy ma taki specjalny dziubek do dolewania wody w czasie parowania, wazne kiedy nie chcesz sie poparzyc
Uwielbiam dania na parze, chociaz ostatnio zrobilam sie leniwa i parowar poszedl w odstawke
__________________


Ślub w życiu nie jest, jak i w teatrze, ostatnim aktem życia dwojga zakochanych.

Alfred Aleksander Konar

kliknij na www.pajacyk.pl

palermo82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 10:23   #344
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Gotowanie na parze

Pare tygodni temu dostałam parowar Philipsa. Jestem z niego strasznie zadowolona. Tylko coś przepisów w necie nie moge się doszukać.
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:03   #345
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez Lorien Pokaż wiadomość
Pare tygodni temu dostałam parowar Philipsa. Jestem z niego strasznie zadowolona. Tylko coś przepisów w necie nie moge się doszukać.
No ja juz od kilku miesiecy gotuje w philipiaku i nie powiem zeby jeszcze cos mi wyszło zle.Wrecz przeciwnie, nieraz ktos wpadnie na niezapowiedziany obiad.
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:13   #346
Lorien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 241
Dot.: Gotowanie na parze

Co w nim najczęściej gotujesz ? Szukam inspiracji, bo ostatnio ograniczyłam się do piersi z kurczaka z ziemniaczkami.
Lorien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:59   #347
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez Lorien Pokaż wiadomość
Pare tygodni temu dostałam parowar Philipsa. Jestem z niego strasznie zadowolona. Tylko coś przepisów w necie nie moge się doszukać.
Koniecznie przeczytaj ten wątek - na pewno z przepisów wybierzesz coś dla siebie.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 09:07   #348
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
Chyba jednak nie kupię na razie parowara. Mam "zeptera", mikrofalówkę (też ćwiczyłam w niej jarzynki i były równie dobre), więc to byłoby dublowanie sprzętu. Nie ma sensu.
Jednak kupię A raczej z mężem kupimy sobie pod choinkę. Philipsa "wszystkomającego", czyli takiego http://www.ceneo.pl/1850645?gclid=CI...FREgZwodSUC9aA
Myślę, że się sprawdzi. Piszecie w swoich postach, że nie macie przepisów. A przecież przy każdym (chyba) parowarze jest książeczka z przepisami. Wystarczy z niej poćwiczyć, a potem to już chyba można samemu eksperymentować. Szczególnie, gdy się to lubi
PS
Zamówiłam książkę "Gotowanie na parze" dla córki, która też jest fanką parowara, więc zanim ją dostanie, to zeskanuję co ciekawsze przepisy i jeśli ktoś będzie chciał, to prześlę
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2009-12-05 o 09:09
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 09:50   #349
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Gotowanie na parze

wiecie dziewczyny, zdrowo sie zaczelam odzywiac od 1.10 i na dzien dzisijeszy nie wyobrazam sobie innego jedzonka niz z parowaru. Juz cala rodzina se do niego przekonala
juz nie umiemy inaczej ryby zrobic niz w nim ehh.. z cytrynka, cebulka...
ja nawet schabowego, ktorego mi mama opanierowala wczesniej bo zapomiala zrobilam w parowarze
doslownie wszystko
i tak sobie wasz watek podczytuje
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 10:46   #350
Gosiaq
Raczkowanie
 
Avatar Gosiaq
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 370
GG do Gosiaq Send a message via Skype™ to Gosiaq
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
PS
Zamówiłam książkę "Gotowanie na parze" dla córki, która też jest fanką parowara, więc zanim ją dostanie, to zeskanuję co ciekawsze przepisy i jeśli ktoś będzie chciał, to prześlę
o tak tak, przydałoby się trochę nowych przepisów
Gosiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 18:34   #351
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Gotowanie na parze

A więc (zgodnie z obietnicą) umieszczam trochę przepisów na swoim Chomiku http://************/miszka52 w folderze Kulinaria -> Gotowanie na parze. Zapraszam. Jeśli będziecie mieć jakieś problemy, to proszę o wiadomość na priv.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 14:47   #352
kociara23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 17
Dot.: Gotowanie na parze

powinnam pomyśleć o gotowaniu na parze, ze względu na zdrowie i na moje przyszłe dzieci, ale niestety to jedzenie do mnie nie przemawia
kociara23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 10:06   #353
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Gotowanie na parze

da sie zrobic na parze poledwiczke wieprzowa? Jesli tak to jak ja przygotowac i ile gotowac?
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 13:06   #354
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
A więc (zgodnie z obietnicą) umieszczam trochę przepisów na swoim Chomiku http://************/miszka52 w folderze Kulinaria -> Gotowanie na parze. Zapraszam. Jeśli będziecie mieć jakieś problemy, to proszę o wiadomość na priv.

Hmmm... spróbowałam wejść z tego "linka" i nie udało mi się. Więc jeśli ktoś chce te przepisy, to proszę adresy na priva. Prześlę, tylko zaznaczam, że plik będzie sporeńki. A jeśli ktoś może, to po prostu spróbujcie na adres chomikuj pl/miszka52 (już bez linka, a przed "pl" ma być- oczywiście "." ) i tam w kulinariach jest "gotowanie na parze". Ale trzeba mieć - niestety - konto na Chomiku, żeby móc ściągnąć

A co do polędwiczki, to na pewno ją można zrobić. I to zarówno w kawałkach, jak i w całości. Ja mięsko najpierw marynuję z przyprawami, a potem "paruję" w dolnej misce albo w folii, albo bez (czasem kładę poprzekłuwany papier do pieczenia, żeby nie przywarło za bardzo do pojemnika). Myślę, że tak jak kurczakowi - ok 20 minut wystarczy. Ale najlepiej poćwiczyć. Można też od razu z warzywkami w jednej misce.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2009-12-19 o 13:18
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 21:47   #355
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Gotowanie na parze

hej) ile czasu gotujecie np brokul?? zeby sie ugotowal a nie upiekl to ile wody dodajecie do kombiwaru, w jakiej temperaturze?
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 15:45   #356
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Gotowanie na parze

dziś spróbowałam warzyw gotowanych na parze /dokładnie mówiąc właśnie próbuje / marchewka jest pyszna, brokuły za długo trzymałam ale też mają nieco inny smak jak takie z wody, ziemniaki ugotowały się w błyskawicznym tempie
mam taki zwykły garnek z wkładką
teraz pozbieram troche przepisów i będę eksperymentować
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:43   #357
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Gotowanie na parze

Ja też stałam się posiadaczką Tefala Vitamin + .
Jutro zamierzam robić kurczaka z ziemniakami i warzywami ,muszę tylko przejrzeć internet i pozyskać przepis na kurczaka. Jak na razie robiłam w parowarze ziemniaki, brokuły, bób i odgrzewałam kotlety mielone. Jedno mogę stwierdzić- warzywka smaczne ale do takiego sposobu gotowania tzn. bez soli i tłuszczu trzeba się przyzwyczaić i ten pierwszy raz mnie nie zachwycił. Mam wielką nadzieję że się nie zniechęcę i nie odstawię sprzętu na półkę bo przydałoby się przejść na zdrowe żywienie.

Może ma ktoś ciekawy przepis na "biusty kurzęce" ?
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 11:31   #358
hornetka
Raczkowanie
 
Avatar hornetka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 282
Dot.: Gotowanie na parze

hej dostałam parowar od męża.......powiedzcie mi prosze jak co wkładać bo jestem ttalnie zielona :/ parowar mam 3 poziomowy :/
dzisiaj che zrobić rybę z zmiemniakami i warzywami.....ile robić co gdzie włożyć?
__________________
Jazda na motocyklu jest najprzyjemniejszą rzeczą jaka można robić w ubraniu
hornetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:16   #359
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Gotowanie na parze

Cytat:
Napisane przez hornetka Pokaż wiadomość
hej dostałam parowar od męża.......powiedzcie mi prosze jak co wkładać bo jestem ttalnie zielona :/ parowar mam 3 poziomowy :/
dzisiaj che zrobić rybę z zmiemniakami i warzywami.....ile robić co gdzie włożyć?
A co z książeczką? Przecież tam masz wszystko podane.... Chyba... Poćwicz na razie z nią, a potem sama dojdziesz do wprawy.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Ja też stałam się posiadaczką Tefala Vitamin + .
Jutro zamierzam robić kurczaka z ziemniakami i warzywami ,muszę tylko przejrzeć internet i pozyskać przepis na kurczaka. Jak na razie robiłam w parowarze ziemniaki, brokuły, bób i odgrzewałam kotlety mielone. Jedno mogę stwierdzić- warzywka smaczne ale do takiego sposobu gotowania tzn. bez soli i tłuszczu trzeba się przyzwyczaić i ten pierwszy raz mnie nie zachwycił. Mam wielką nadzieję że się nie zniechęcę i nie odstawię sprzętu na półkę bo przydałoby się przejść na zdrowe żywienie.

Może ma ktoś ciekawy przepis na "biusty kurzęce" ?
Też nie za bardzo lubię bez soli, więc produkty wstępnie przyprawiam solą, pieprzem i innymi przyprawami ( w zależności od planowanej potrawy) w misce i takie już "obtoczone" wkładam do sit.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 16:54   #360
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Gotowanie na parze

Ja zrobiłam gołąbki w parowarze. Najpierw wsadziłam na 40 minut całą główkę kapusty. Później oddzieliłam liście i na każdy nakładałam farsz (ugotowany na pół-miękko ryż, mięso mielone, podsmażona cebulką z czosnkiem, zioła, surowe jajko, sól, pierz i papryka w proszku), zwinęłam i znowu do parowaru na 50 minut. Wyszły pyszne! Sos pomidorowy robiłam już tradycyjnie, w rondelku na gazie
A parowar mam ten: http://www.elektrobox.pl/kupic_img/8...ra-compact.jpg

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2010-01-31 o 16:56
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-18 07:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.