Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-16, 20:52   #961
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87933758]Ja wtedy mam na myśli spalenie. Choć wiadomo, że jakieś tam kości mogą się nie dopalić. I zawsze zastanawiam się po co mordercy ukrywają ciało i robią jakieś dziwne ruchy z tym związane, które mogą ich zdradzić, zamiast po prostu zrobić ognisko i heja. Nie rozumiem po co to nagłaśniają, skoro nic nie mają. Niby podejrzany twierdzi, że nie powie nic póki nie będą mieć ciała. I czemu poinformowali rodziców, że nie żyje skoro zwłok nie ma. Mieli nagranie na którym jest zabijana albo zdjęcia przedstawiające jej ciało? Dziwne to wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Też się nad tym zastanawiam. Może chcą kogoś sprowokować i dlatego nagłaśniają?
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 21:00   #962
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Slady fali uderzeniowej musialyby byc chyba w calej okolicy, a namiot raczej nie byl w nienaruszonym stanie, tak wygladal KLIK, a z tego co jest opisane pod linkiem podanym przez nervus nie byl on w nienaruszonym staniem, lacznie z tym, ze byl porozcinany plus na warstwie sniegu na namiocie lezala latarka.

To się w dalszym ciągu nie zgadza z tym co czytalam w książce :p Tam jest dokładnie opisane wejście pierwszych ratowników do namiotu, co gdzie leżało, jak sobie chodzili po tym namiocie, ukradli z niego butelkę wódki itd. Więc no nie mógł wyglądać tak jak na tym zdjęciu.

Dopisek: Przypomniało mi się, że w książce chyba jest nawet wprost napisane, że hipoteza ze śniegiem jest mało prawdopodobna i jest wyjaśnione dlaczego. Mogę jedynie polecić lekturę, wydaje się bardzo rzetelna, bazuje na setkach źródeł, ale jednoznacznej odpowiedzi nie daje, bo jej nie ma Akta tej sprawy były przez 50 lat utajnione. W ogóle bardzo ważne tu jest tło historyczno-polityczne, o tym też sporo w książce. Dla mnie to jednak podejrzane, że władzom tak bardzo zależało na zatuszowaniu sprawy, odsunięto od niej ambitnego prokuratora, a śledztwo bardzo szybko zamknięto.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2020-06-16 o 21:39
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 21:31   #963
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87933758]Ja wtedy mam na myśli spalenie. Choć wiadomo, że jakieś tam kości mogą się nie dopalić. I zawsze zastanawiam się po co mordercy ukrywają ciało i robią jakieś dziwne ruchy z tym związane, które mogą ich zdradzić, zamiast po prostu zrobić ognisko i heja. Nie rozumiem po co to nagłaśniają, skoro nic nie mają. Niby podejrzany twierdzi, że nie powie nic póki nie będą mieć ciała. I czemu poinformowali rodziców, że nie żyje skoro zwłok nie ma. Mieli nagranie na którym jest zabijana albo zdjęcia przedstawiające jej ciało? Dziwne to wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Podobno najlepiej jest w kawałkach świniom rzucić- zeżrą wszystko łącznie z kośćmi...
Przynajmniej tak mówił znajomy z pracy, a on się pasjonuje różnymi dziwnymi ciekawostkami...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 22:05   #964
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87933758]Ja wtedy mam na myśli spalenie. Choć wiadomo, że jakieś tam kości mogą się nie dopalić. I zawsze zastanawiam się po co mordercy ukrywają ciało i robią jakieś dziwne ruchy z tym związane, które mogą ich zdradzić, zamiast po prostu zrobić ognisko i heja. Nie rozumiem po co to nagłaśniają, skoro nic nie mają. Niby podejrzany twierdzi, że nie powie nic póki nie będą mieć ciała. I czemu poinformowali rodziców, że nie żyje skoro zwłok nie ma. Mieli nagranie na którym jest zabijana albo zdjęcia przedstawiające jej ciało? Dziwne to wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
W takim zwykłym ognisku jest za niska temperatura, żeby się wszystko spaliło, ale ślady z ciała już na pewno w ten sposób można zniszczyć.
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 06:48   #965
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez kiss of night Pokaż wiadomość
W takim zwykłym ognisku jest za niska temperatura, żeby się wszystko spaliło, ale ślady z ciała już na pewno w ten sposób można zniszczyć.
Oglądałam wywiad z gościem, który prowadzi normalnie krematorium i mówił, ze mimo większej, niż w normalnym ognisku temperatury ciało nie spala się w 100% i że i tak szczątki człowieka mielą i dopiero wtedy do urny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 16:07   #966
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
Podobno najlepiej jest w kawałkach świniom rzucić- zeżrą wszystko łącznie z kośćmi...
Przynajmniej tak mówił znajomy z pracy, a on się pasjonuje różnymi dziwnymi ciekawostkami...
Tylko trzeba mieć świnie. Ja np. nie mam
Cytat:
Napisane przez kiss of night Pokaż wiadomość
W takim zwykłym ognisku jest za niska temperatura, żeby się wszystko spaliło, ale ślady z ciała już na pewno w ten sposób można zniszczyć.
W dokumencie "Archiwum X. Śledztwa po latach" był odcinek, w którym zwłoki zostały spalone, resztki zakopane, po dwóch latach wykopane, znowu spalone i nie było śladu. Tyle, że przez te dwa lata ktoś może je znaleźć jakby nie patrzeć.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Oglądałam wywiad z gościem, który prowadzi normalnie krematorium i mówił, ze mimo większej, niż w normalnym ognisku temperatury ciało nie spala się w 100% i że i tak szczątki człowieka mielą i dopiero wtedy do urny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja widziałam kiedyś na YT filmik z kremacji (oficjalny jakiegoś zakładu pogrzebowego) i tak właśnie tam było. Po wymieceniu z pieca były jeszcze kawałki kości i trzeba było to zmielić, żeby uzyskać proch.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 17:12   #967
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-17, 17:21   #968
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Przelecz tez jest moja ‘ulubiona’ sprawa, uwazam, ze uczestnicy byli swiadkami/czescia/dowiedzieli sie czegos, czego nie powinni, wiec zlikwidowano ich w ‘naturalny’ sposob.
W lawiny czy zbiorowa histerie nie wierze.

Co do Madlene, pobieznie sledzilam i sledze informacje na jej temat, widzialam tylko kilka filmikow o jej zaginieciu, chyba wszystkie byly amerykanskie. W jednym, ktorego autor forsowal teorie winy rodzicow, bardzo stronniczo sugerowano rzekoma wspolprace rodzicow z siatka pedofili. Byly cytaty, filmy z rodzinnej wideoteki, jakies listy i inne ‘dowody’ na to, ze rodzice ‘hodowali’ Madlene dla eksploatacji seksualnej. Jakos zapadlo mi to w pamiec. Oczywiscie to najprawdopodobniej bardzo subiektywna interpretacja i wybor ‘dowodow’ pod teorie. Ja nadal uwazam, ze rodzice jednak sa winni nie tylko zaniedbaniu, mimo, ze nie ma ku temu dowodow. Ale to tylko moje odczucia.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 19:01   #969
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
"W polskim prawie nadal niestety pokutuje zasada "nie ma zwłok - nie ma zbrodni"." - cytat z linka. Przecież nie zawsze, np. sprawa Anny Garskiej. Chyba, że chodziło o to, że najczęściej to pardon.



Co do Przełęczy Diatłowa. Usłyszałam o tej sprawie pierwszy raz już dawno temu z jakiegoś krótkiego filmiku na YouTubie, potem słuchałam odcinka Jaśmin i w sumie tylko tyle. Teoria, którą ona przedstawiła, wydawała mi się logiczna, no ale dla porównania dobrze byłoby przesłuchać jeszcze jakieś obszerne dzieło innego twórcy. Tyle, że ja średnio lubię słuchać o sprawie, którą już znam. Może kiedyś.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 19:40   #970
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Tylko trzeba mieć świnie. Ja np. nie mam

W dokumencie "Archiwum X. Śledztwa po latach" był odcinek, w którym zwłoki zostały spalone, resztki zakopane, po dwóch latach wykopane, znowu spalone i nie było śladu. Tyle, że przez te dwa lata ktoś może je znaleźć jakby nie patrzeć.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------


Ja widziałam kiedyś na YT filmik z kremacji (oficjalny jakiegoś zakładu pogrzebowego) i tak właśnie tam było. Po wymieceniu z pieca były jeszcze kawałki kości i trzeba było to zmielić, żeby uzyskać proch.

To przepadło, musisz szukać innego sposobu pozbycia się potencjalnych zwłok


Tu jest ciekawy artykuł o profilowaniu zabójców:
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,...-z-IYndii39Q_k


Trochę przykra jest myśl, że wiele z tych zaginięć, to faktycznie mogą być "dobrze przeprowadzone" morderstwa, których nikt nie rozwikłał :/



Niedawno był artykuł o policjancie sporządzającym portrety pamięciowe, też interesujący.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 03:37   #971
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Co do przeleczy Diatlowa to teoria tej lawiny czyli deski snieznej moze byc logiczna, ale troche tez tu nie pasuje (nie pamietam dokladnie co ale cos bylo). Mysle ze inne opcje tez sa prawdopodobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-21, 10:30   #972
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Oglądałam ostatnio na Netflixie Evil Genius. Ciekawa, pogmatwana historia. Zaczyna się od tego, że jakiś gość przychodzi obrabować bank mając na szyi zamocowaną tykającą bombę. Przez bodajże cztery odcinki historia się rozwija i ciągle pojawiają się zwroty i nowe postacie – jak na dokument super jest to przedstawione.
Robię ostatnio przegląd dokumentów z Netflixa, może komuś się przyda. Oglądałam dotąd: Zaginione dziewczyny, Zaginięcie Madeline, The Keepers, Making a murderer, Amandę Knox, Morderstwa z Alcasser, Projekt niewinność, Niewinny człowiek, Osądzeni przez media, Zbrodnia i łaska, sprawę Henry Lee Lucasa i tego francuskiego chłopca, ostatnio polecanego.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 19:19   #973
Shevya
Skrzat leśny
 
Avatar Shevya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Elven Realm
Wiadomości: 10 312
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jaksy, dzięki za tę listę, akurat potrzebuję czegoś na dzisiaj Ja nie mogę przebrnąć przez ten dokument o francuskim chłopcu, nawet nie wiem dlaczego.

Btw, w sieci krąży TikTok grupki znajomych, która kilka dni temu za pomocą pewnej aplikacji znalazła ludzkie zwłoki w walizce gdzieś na plaży w Seattle. Jestem ciekawa, czy zidentyfikują je jakoś i przypiszą do którejś sprawy, podobno gdzieś tam w okolicy Seattle w 2015 znaleziono dwie takie walizki, może będzie to jakoś połączone.

Swoją drogą, będę apkę obczajać z kumplem, bo ma interesujący dział na reddit'cie i poszłabym nawet teraz, ale jak mi każe iść gdzieś daleko, to chyba mi się odechce Jakby ktoś był zainteresowany: https://www.reddit.com/r/randonauts/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

˝ Słowa - więcej nic,
potrafimy pięknie gadać - nie umiemy żyć ˝

tumblr | last.fm
Shevya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 19:59   #974
nervusX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 73
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Shevya Pokaż wiadomość
Btw, w sieci krąży TikTok grupki znajomych, która kilka dni temu za pomocą pewnej aplikacji znalazła ludzkie zwłoki w walizce gdzieś na plaży w Seattle. Jestem ciekawa, czy zidentyfikują je jakoś i przypiszą do którejś sprawy, podobno gdzieś tam w okolicy Seattle w 2015 znaleziono dwie takie walizki, może będzie to jakoś połączone.

Swoją drogą, będę apkę obczajać z kumplem, bo ma interesujący dział na reddit'cie i poszłabym nawet teraz, ale jak mi każe iść gdzieś daleko, to chyba mi się odechce Jakby ktoś był zainteresowany: https://www.reddit.com/r/randonauts/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ciekawa ta appka, fajnie, że o niej wspomniałaś Tylko nie chciałabym trafić na zwłoki


Aga Rojek wrzuciła dziś film o Maurze (?) Murray. Znacie tę historię? Jak myślicie, co się stało?

Ja obstawiam, że miała zaburzenia psychiczne, ale początkowo nie chciała się zabić chociażby dlatego, że nakłamała na uczelni, że jedzie na pogrzeb (jakby chciała popełnić samobójstwo, to mogłaby sobie odpuścić tłumaczenia) i wyjęła sporo kasy. Ale po tym wypadku albo coś w niej pękło i uciekła i popełniła samobójstwo albo po prostu uciekła (np. bojąc się, że odkryją, że jest pod wpływem) i wydarzyło się jakieś nieszczęście.
nervusX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 21:09   #975
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez nervusX Pokaż wiadomość
Ciekawa ta appka, fajnie, że o niej wspomniałaś Tylko nie chciałabym trafić na zwłoki


Aga Rojek wrzuciła dziś film o Maurze (?) Murray. Znacie tę historię? Jak myślicie, co się stało?

Ja obstawiam, że miała zaburzenia psychiczne, ale początkowo nie chciała się zabić chociażby dlatego, że nakłamała na uczelni, że jedzie na pogrzeb (jakby chciała popełnić samobójstwo, to mogłaby sobie odpuścić tłumaczenia) i wyjęła sporo kasy. Ale po tym wypadku albo coś w niej pękło i uciekła i popełniła samobójstwo albo po prostu uciekła (np. bojąc się, że odkryją, że jest pod wpływem) i wydarzyło się jakieś nieszczęście.
Tak znam. Nie wiem dlaczego, ale jest to jedno z nielicznych zaginięć w których uważam, że ta kobieta porzuciła swoje dotychczasowe życie i zaczęła wszystko od nowa. Z tego co pamiętam (chyba nawet Jaśmin o tym mówiła) jakaś osoba na forum (chyba na reddit) napisała, że Maura wcale nie jest osobą zaginioną. Jest dorosła i może robić co tylko chcę. Podobno, że rodzina wie, że z nią wszystko ok tylko nie podali tego do wiadomości publicznej, choć to trochę dziwne, bo ojciec Maury wciąż jej szuka. Czytałem także o psychoterapeucie z Kanady, który napisał chyba na twitterze, że Maura była jego pacjentką. Oczywiście było to kilka lat po jej zaginięciu, ale ile w tym prawdy to już nie wiem. Jej sprawa jest często porównywana do sprawy Leah Roberts oraz Brianny Maitland, ale nie wierzę, że mogą być ze sobą powiązane.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-21, 23:24   #976
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez nervusX Pokaż wiadomość
Ciekawa ta appka, fajnie, że o niej wspomniałaś Tylko nie chciałabym trafić na zwłoki


Aga Rojek wrzuciła dziś film o Maurze (?) Murray. Znacie tę historię? Jak myślicie, co się stało?

Ja obstawiam, że miała zaburzenia psychiczne, ale początkowo nie chciała się zabić chociażby dlatego, że nakłamała na uczelni, że jedzie na pogrzeb (jakby chciała popełnić samobójstwo, to mogłaby sobie odpuścić tłumaczenia) i wyjęła sporo kasy. Ale po tym wypadku albo coś w niej pękło i uciekła i popełniła samobójstwo albo po prostu uciekła (np. bojąc się, że odkryją, że jest pod wpływem) i wydarzyło się jakieś nieszczęście.
Tez uwazam ze albo samobojstwo albo ucieczka. Biore tez pod uwage ucieczke ale ze po drodze ktos jej cos zrobil. Ciekawa sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-23, 17:27   #977
nervusX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 73
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Tak znam. Nie wiem dlaczego, ale jest to jedno z nielicznych zaginięć w których uważam, że ta kobieta porzuciła swoje dotychczasowe życie i zaczęła wszystko od nowa. Z tego co pamiętam (chyba nawet Jaśmin o tym mówiła) jakaś osoba na forum (chyba na reddit) napisała, że Maura wcale nie jest osobą zaginioną. Jest dorosła i może robić co tylko chcę. Podobno, że rodzina wie, że z nią wszystko ok tylko nie podali tego do wiadomości publicznej, choć to trochę dziwne, bo ojciec Maury wciąż jej szuka. Czytałem także o psychoterapeucie z Kanady, który napisał chyba na twitterze, że Maura była jego pacjentką. Oczywiście było to kilka lat po jej zaginięciu, ale ile w tym prawdy to już nie wiem. Jej sprawa jest często porównywana do sprawy Leah Roberts oraz Brianny Maitland, ale nie wierzę, że mogą być ze sobą powiązane.

Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek prawdziwy psychoterapeuta mógł udzielić takich informacji w internecie.

Ja też nie wierzę, że te sprawy są ze sobą powiązane.
nervusX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 10:08   #978
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mi bardzo spodobal sie kanal KRISTOF. Przedstawia ciekawe sprawy i milo sie go słucha
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-26, 16:31   #979
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez nervusX Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek prawdziwy psychoterapeuta mógł udzielić takich informacji w internecie.

Ja też nie wierzę, że te sprawy są ze sobą powiązane.
Też mnie to zdziwiło, że terapeuta, którego obowiązuje tajemnica na lewo i prawo wygłasza, że Maura była jego pacjentką. Podejrzewam, że gość chciał zwrócić na siebie uwagę i nic więcej.

Chciałbym na nowo poruszyć temat Małgosi Śnieguła. Zastanawialiście się kiedyś jak mogło do tego wszystkiego dojść? Justyna Mazur uważa, że Gosi ktoś podstępem dodał cyjanek do jedzenia bądź lekarstw, które zażywała a ja uważam, że ktoś mógł jej siłą włożyć truciznę do ust (stąd poranione usta. Zaciskała zęby, żeby sprawca nie mógł jej włożyć cyjanku). Włosy mogła sobie wyrwać sama z bólu. Pamiętam jak Jaśmin opowiadała o dziewczynce, która na skutek silnego uderzenia w głowę wyrywała sobie włosy z głowy. Siniaki? Mam kilka typów: albo powstały w skutek szarpaniny z napastnikiem. Mogły też powstać po zażyciu cyjanku "walcząc o przetrwanie" człowiek robi różne rzeczy bądź od dłuższego czasu mogła być ofiarą przemocy stąd nagła zmiana stylu ubierania się (z tego co pamiętam Justyna opowiadała, że do pracy chodziła wyłącznie w swetrach). Wymioty? Mogła wywołać wymioty po zażyciu cyjanku, choć czytałem gdzieś, że to wcale nie były jej wymioty. Może sprawca na widok jej zwłok zwymiotował?

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2020-06-26 o 16:39
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 10:10   #980
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...mtpc_FB_Gazeta

To chyba wyrok skazujacy malzenstwa ze sledztwa pisma?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 10:30   #981
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...mtpc_FB_Gazeta

To chyba wyrok skazujacy malzenstwa ze sledztwa pisma?
To na pewno oni.

I tak jestem w szoku, że przez tyle lat umykali sądom...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 17:16   #982
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...mtpc_FB_Gazeta

To chyba wyrok skazujacy malzenstwa ze sledztwa pisma?
Zwątpiłam, jak przeczytałam: "Oskarżeni zostali zwolnieni z kosztów sądowych i zostały one nałożone na osobę reprezentującą ofiary"
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 21:10   #983
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Zaginięcie Roberta Szlechty, kolejny krok w rozwikłaniu sprawy?:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...-we-wraku.html

Smutna sprawa, szczególnie to, że znajomi podali nieprawidłową lokalizację zaginięcia, prawdopodobnie żeby uniknąć kary za nielegalne nurkowanie.
Samo odkrycie zwłok też trochę nietypowe, trafili na nie nielegalnie nurkujący francuscy żołnierze:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/ne...el,nId,3050786
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 15:50   #984
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nie czytałem 99 stron. Wszedłem bo tytuł był ciekawy.
A dodatkowo myślę, że wiem na temat sprawy Olewnika trochę więcej niż przeciętny Polak.
Wszyscy, którzy jak ja, znają sprawę nieco lepiej, doskonale wiedzą, że w sprawa ta była wielopoziomowa i odsłoniła nieco kulisy funkcjonowania ówczesnej Rzeczpospolitej na prowincji. Obecnie zresztą to aż tak bardzo się nie zmieniło. Acz wtedy niektórzy musieli udać się na wcześniejsze emerytury lub zostali poprzenoszeni na inne stanowiska.

Rzeczpospolita Prowincjonalna to szereg układow i ukladzikow, znajomości pomieszanych z rodzinno-biznesowymi koneksjami. Rodzina Olewników zresztą bardzo wiele lat na tych koneksjach korzystała. Stąd wspólne imprezy z lokalnymi politykami, policją, dziwnym biznesem stalowym, w który umoczony rodzinnie był Krzysztof.
Sprawa była o tyle wyjątkowa że koneksji i znajomości o często sprzecznych interesach nawarstwiło się całkiem sporo. Było ich do tego stopnia spora liczba, że oparła się o same o szczyty władzy i stała się niebezpieczna dla SLD i PO.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-07-07 o 16:37
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 16:56   #985
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A dodatkowo myślę, że wiem na temat sprawy Olewnika trochę więcej niż przeciętny Polak.
Dlatego, że interesowałeś się tym, czy masz jakieś specjalne źródła informacji?
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 17:11   #986
janapalona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 181
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Dlatego, że interesowałeś się tym, czy masz jakieś specjalne źródła informacji?
Błagam cię. Przecież on zgrywa ważniaka w każdym wątku. Takie pitolenie jest właśnie najbardziej typowe dla przeciętnego Polaka. Nie napisać żadnych konkretów, ale udawać że się wie więcej niż CBŚ, ABW, FBI, CIA
janapalona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 17:11   #987
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie czytałem 99 stron. Wszedłem bo tytuł był ciekawy.
A dodatkowo myślę, że wiem na temat sprawy Olewnika trochę więcej niż przeciętny Polak.
Wszyscy, którzy jak ja, znają sprawę nieco lepiej, doskonale wiedzą, że w sprawa ta była wielopoziomowa i odsłoniła nieco kulisy funkcjonowania ówczesnej Rzeczpospolitej na prowincji. Obecnie zresztą to aż tak bardzo się nie zmieniło. Acz wtedy niektórzy musieli udać się na wcześniejsze emerytury lub zostali poprzenoszeni na inne stanowiska.

Rzeczpospolita Prowincjonalna to szereg układow i ukladzikow, znajomości pomieszanych z rodzinno-biznesowymi koneksjami. Rodzina Olewników zresztą bardzo wiele lat na tych koneksjach korzystała. Stąd wspólne imprezy z lokalnymi politykami, policją, dziwnym biznesem stalowym, w który umoczony rodzinnie był Krzysztof.
Sprawa była o tyle wyjątkowa że koneksji i znajomości o często sprzecznych interesach nawarstwiło się całkiem sporo. Było ich do tego stopnia spora liczba, że oparła się o same o szczyty władzy i stała się niebezpieczna dla SLD i PO.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest material na Youtube u Kristofa o Olewniku. Ogladales? Bardzo ciekawy moim zdaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 17:33   #988
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Dlatego, że interesowałeś się tym, czy masz jakieś specjalne źródła informacji?
Dlatego że się tym interesowałem. I dlatego, że znam tą historię nie tylko z mediów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Jest material na Youtube u Kristofa o Olewniku. Ogladales? Bardzo ciekawy moim zdaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest ich dużo. I generalnie bardzo ale bardzo spłaszczonego i przedstawionego w uproszczony sposób. Że ktoś postanowił porwać porządnym rodzicom grzecznego synka by przejąć zakład.

Aha. Jasne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Nic nie jest czarnobiałe. Olewnikowie, jak wszyscy, świeci nie są. Zwłaszcza Krzysztof mial za uszami.
Prowadził przecież biznes z kumplem Jackiem, który w Płocku każdy kojarzył. Biznes dość dwuznaczny z dziwnymi biznesmenami zza wschodniej granicy. Generalnie robili w praniu hajsu. Wszyscy o tym wiedzieli. Wszyscy korzystali. Z niejasnych powodow układ dla jednej ze stron przestał być zadowalający. I potem mielismy tego efekty. I morze trupów, które coś mogły wiedzieć.
W Polsce Prowincjonalnej każdy każdego zna. Na tym zresztą opierała się też mafia pruszkowska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 18:08   #989
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie czytałem 99 stron. Wszedłem bo tytuł był ciekawy.
A dodatkowo myślę, że wiem na temat sprawy Olewnika trochę więcej niż przeciętny Polak.
Wszyscy, którzy jak ja, znają sprawę nieco lepiej, doskonale wiedzą, że w sprawa ta była wielopoziomowa i odsłoniła nieco kulisy funkcjonowania ówczesnej Rzeczpospolitej na prowincji. Obecnie zresztą to aż tak bardzo się nie zmieniło. Acz wtedy niektórzy musieli udać się na wcześniejsze emerytury lub zostali poprzenoszeni na inne stanowiska.

Rzeczpospolita Prowincjonalna to szereg układow i ukladzikow, znajomości pomieszanych z rodzinno-biznesowymi koneksjami. Rodzina Olewników zresztą bardzo wiele lat na tych koneksjach korzystała. Stąd wspólne imprezy z lokalnymi politykami, policją, dziwnym biznesem stalowym, w który umoczony rodzinnie był Krzysztof.
Sprawa była o tyle wyjątkowa że koneksji i znajomości o często sprzecznych interesach nawarstwiło się całkiem sporo. Było ich do tego stopnia spora liczba, że oparła się o same o szczyty władzy i stała się niebezpieczna dla SLD i PO.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie powtarzaj sie, wiemy że
-wiesz więcej niż przeciętny Polak
-masz wtyki
- obracasz się w takim a nie innym towarzystwie.

Nuda. Cały wizaż już to wie. Marnujesz się tutaj, wyślij swoje CV do policjantów z archiwum x, sporo spraw Rozwiążesz. Ewentualnie weź się zatrudnij jako asystent Rutkowskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-07, 18:34   #990
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez janapalona Pokaż wiadomość
Błagam cię. Przecież on zgrywa ważniaka w każdym wątku. Takie pitolenie jest właśnie najbardziej typowe dla przeciętnego Polaka. Nie napisać żadnych konkretów, ale udawać że się wie więcej niż CBŚ, ABW, FBI, CIA
Wiem, kojarzę jego wpisy z innych wątków, ale i tak byłam ciekawa odpowiedzi
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.