Najgorsze trendy w historii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-27, 20:02   #1
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998

Najgorsze trendy w historii


Ja wiem, że to jest kolejny dosyć karkołomny pomysł na wątek, ale co poradzić, że miewam przedziwne pomysły, które nijak nie chcą mi wyjść z głowy ?

Wymyśliłam sobie, że mogłybyśmy tutaj rozmawiać o modowych koszmarkach. Ale nie takich względnie aktualnych, które nosiło się we wczesnych latach dwutysięcznych. Chodzi mi już o wręcz zamierzchłą przeszłość (jakkolwiek by to nie zabrzmiało), czyli na przykład o lata osiemdziesiąte, siedemdziesiąte, a może nawet jeszcze dalej, gdyby komuś się coś jeszcze przypomniało?
Ja wiem, że pewnie większość z was albo jest sporo młodsza, albo ten okres pamięta ledwo ledwo. Ale z pewnością macie różne zdjęcia rodzinne, na pewno widujecie też jakieś stare teledyski, seriale i filmy. Czy wobec tego macie jakieś swoje prywatne i może nawet nieco nieoczywiste "top koszmarki", które rzucają wam się w oczy tak mocno, że wręcz nie możecie przeżyć, że kiedyś się w ten sposób ubierało/czesało/malowało?
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 03:11   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Dla mnie moda przed latami 40-tymi XX wieku i cokolwiek miedzy rokiem 1965 i 2010-2015 to niekonczacy sie koszmar, bardzo ciezko byloby mi wskazac cos, co mi sie podoba (moze poza damskimi stylizacjami inspirowanymi moda meska z lat 20-tych XX wieku). Jesli mialabym wybrac absolutnie najgorsze trendy w historii, to postawilabym na te z drugiej polowy lat 80-tych i poczatku lat 90-tych. Trwala ondulacja na glowie, krzykliwy makijaz, garsonki, prostokatne w ksztalcie marynarki z poduchami na ramionach, wiekszosc kobiet wygladala w tym jak wlasne ciotki, przy polaczeniu tych wszystkich trendow otrzymywalo sie efekt "+20 lat".
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 08:09   #3
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Zdecydowanie marynarki z poduszkami na ramionach, a z nowszych - biodrówki z wystającymi stringami. Do tego tribal nad *upą, kolczyk w pępku i Karyna z początku XXI wieku jak się patrzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 10:31   #4
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Najgorsze trendy w historii

A nie wiem czy kojarzycie taką grzywkę składającą się z cieniutkich pasemek włosów (każde pasemko osobno). Tak na dobre weszło to chyba w drugiej połowie lat 80-tych, ale widywałam to też i na trochę późniejszych zdjęciach. Wyglądało to wprost przepaskudnie i szpeciło nawet najładniejszą kobiecą buzię.

Jeżeli kojarzycie zespół ABBA i jego rudowłosą wokalistkę Fridę, to ona zawsze lubiła dosyć mocno eksperymentować z wyglądem. No i właśnie w latach 80-tych te eksperymenty szły w bardzo dziwnym kierunku. Czerwone włosy, niebieski cień na powiekach i różowe usta to nie jest niestety najpiękniejsze połączenie świata.

A modę lat 70-tych bardzo lubię. Szczególnie w wydaniu etno/hippie. Tylko znowu mam problem z włosami. Wydaje mi się, że nawet w momencie, gdy one niby miały być uczesane swobodnie i niby naturalnie, to i tak czasami było w nich tyle lakieru, że tworzyły po prostu jedną, gładką masę i taki jakby hełm, a nie prawdziwie naturalne uczesanie.

Mam też problem z fryzurami z lat 60-tych. Szczególnie z ich pierwszej połowy jeszcze przed erą hipisów. Dosłownie sztywne hełmy .
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 10:37   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Klimaty etno/hippie/boho to bardzo nie moja bajka W spodniach-dzwonach tez wygladam fatalnie. W ogole nie lubie spodni, NIENAWIDZE dzinsow, zwlaszcza rurek. Nie mam nawet jednych.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 10:50   #6
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Ja też za bardzo się w takim stylu nie ubieram, ale podoba mi się on tak po prostu, wizualnie .

Ogólnie, jak wynika z moich poprzednich postów, największy problem mam z fryzurami. No, może jeszcze trochę z makijażami .
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 11:42   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
Ja też za bardzo się w takim stylu nie ubieram, ale podoba mi się on tak po prostu, wizualnie .

Ogólnie, jak wynika z moich poprzednich postów, największy problem mam z fryzurami. No, może jeszcze trochę z makijażami .
Ja także uważam, że to właśnie fryzury i makijaże są często decydującym czynnikiem. I dla mnie współczesny trend na mocne konturowanie, powiększane usta, wyostrzone kości policzkowe, geometryczne brwi to jest odpowiednik tandety "solarek" i "pustaków" z lat 00, jak się wtedy fanki takiej mody nazywało. Za 15 lat też się będzie to uważało za symbol tandety naszych czasów.

Dla mnie najgorsze trendy w historii to chronologicznie:

-hobble skirt KLIK
-bardzo cienkie brwi, które powracały w modzie kilka razy i zapewne za jakiś czas także wrócą
-gorsety, wąska talia także z lat 40-50
-sukienki baby doll, moim zdaniem nie dla zdecydowanej większości doroslych kobiet; oraz ogólnie robienie się na malą dziewcynkę, a pod tym rozumiem kolorowe rajstopy z lat 70 i 80, małe plecaczki-zwierzątka, modę na kocie uszy, opaski jak dla dziewczynek, kotki, pieski i tego typy motywy
-tego typu fryzury z lat 70 KLIK, fryzury na czeskiego metala z lat 80
-krótkie spodenki na spodnie KLIK
-dżins od stóp do głów
-ocieplacze na legginsy do aerobiku KLIK - nie rozumiem, czemu miało to służyć
-oraz jak widać na powyższym zdjęciu łączenie mody "niskiej", sportowej z "wysoką" czyli obcasy do legginsów czy dresów (też powraca falami)
-wysoko wycięte majtki/body KLIK - w moich oczach ma to w sobie coś obleśnego
-męskie fryzury z lat 90 jak u Diany KLIK
-stringi wystające ze spodni
-buty sportowe na koturnach
-farbowanie na skunksa

Jest dużo innych trendów, które nazwałabym dyskusyjnymi, ponieważ pasują tylko niektórym, a sięga po nie większość (jak np mocne, kolorowe makijaże, ciemne szminki, tapir). Dlatego ich tu nie wymieniam. Wymienione zaś uważam, że nie pasują nikomu albo wiążą się z dużą niewygodą i są szkodliwe. Do nich mogłabym w sumie jeszcze zaliczyć szpilki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-28, 12:02   #8
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Zgadzam sie z prawie wszystkimi trendami wymienionymi przez Chimay (nie przeszkadzaja mi tenisowki do spodnic czy sukienek, ale jakies zwykle, proste, delikatne KLIK, a nie ciezkie sportowe buciory; waska talia tez mi nie przeszkadza, ale natura mnie taka nie obdarzyla, za to obdarzyla mnie miloscia do jedzenia, wiec gorsety odpadaja, bo musze miec miejsce na lunch ), ale kombinezon na zdjeciu z fryzura z lat 70-tych jest uroczy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 12:15   #9
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Z większością się zgodzę, uważam, że moda lat 90. to istna porażka, dzinsy, takie mocno przecierane, z biały pasami, szerokie, noszone z paskiem (czesto białym) z wielką klamrą + buty z kwadratowym czubkiem u mezczyzn.

śmiejcie się, ale takie buty, jak na zdjęciu, miał moj kolega w liceum

a z tych dzisiejszych trendów, to nie kumam noszenia szortów, w których widac pół tyłka dla mnie to niesmaczne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buty 2.jpg (125,0 KB, 71 załadowań)

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2021-02-28 o 12:21
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 12:20   #10
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
Z większością się zgodzę, uważam, że moda lat 90. to istna porażka, dzinsy, takie mocno przecierane, z biały pasami, szerokie, noszone z paskiem (czesto białym) z wielką klamrą + buty z kwadratowym czubkiem u mezczyzn.

śmiejcie się, ale takie buty, jak na zdjęciu, miał moj kolega w liceum

a tych dzisiejszych trendów, to nie kumam noszenia szortów, w których widac pół tyłka dla mnie to obleśne.
Tez nie lubie tych mega krotkich szortow, moim zdaniem wygladaja wulgarnie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 12:40   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
a z tych dzisiejszych trendów, to nie kumam noszenia szortów, w których widac pół tyłka dla mnie to niesmaczne.
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez nie lubie tych mega krotkich szortow, moim zdaniem wygladaja wulgarnie
Szorty z rajtuzami- rajstopami, tego to ja w ogóle nie rozumiem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-28, 12:44   #12
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także uważam, że to właśnie fryzury i makijaże są często decydującym czynnikiem. I dla mnie współczesny trend na mocne konturowanie, powiększane usta, wyostrzone kości policzkowe, geometryczne brwi to jest odpowiednik tandety "solarek" i "pustaków" z lat 00, jak się wtedy fanki takiej mody nazywało. Za 15 lat też się będzie to uważało za symbol tandety naszych czasów.

Dla mnie najgorsze trendy w historii to chronologicznie:

-hobble skirt KLIK
-bardzo cienkie brwi, które powracały w modzie kilka razy i zapewne za jakiś czas także wrócą
-gorsety, wąska talia także z lat 40-50
-sukienki baby doll, moim zdaniem nie dla zdecydowanej większości doroslych kobiet; oraz ogólnie robienie się na malą dziewcynkę, a pod tym rozumiem kolorowe rajstopy z lat 70 i 80, małe plecaczki-zwierzątka, modę na kocie uszy, opaski jak dla dziewczynek, kotki, pieski i tego typy motywy
-tego typu fryzury z lat 70 KLIK, fryzury na czeskiego metala z lat 80
-krótkie spodenki na spodnie KLIK
-dżins od stóp do głów
-ocieplacze na legginsy do aerobiku KLIK - nie rozumiem, czemu miało to służyć
-oraz jak widać na powyższym zdjęciu łączenie mody "niskiej", sportowej z "wysoką" czyli obcasy do legginsów czy dresów (też powraca falami)
-wysoko wycięte majtki/body KLIK - w moich oczach ma to w sobie coś obleśnego
-męskie fryzury z lat 90 jak u Diany KLIK
-stringi wystające ze spodni
-buty sportowe na koturnach
-farbowanie na skunksa

Jest dużo innych trendów, które nazwałabym dyskusyjnymi, ponieważ pasują tylko niektórym, a sięga po nie większość (jak np mocne, kolorowe makijaże, ciemne szminki, tapir). Dlatego ich tu nie wymieniam. Wymienione zaś uważam, że nie pasują nikomu albo wiążą się z dużą niewygodą i są szkodliwe. Do nich mogłabym w sumie jeszcze zaliczyć szpilki.
Po kolei:

- nie byłabym tego taka pewna, uważam, że w tym momencie raczej idzie się w stronę względnej naturalności (zazwyczaj)

- podobno gorsety jako narzędzie tortur to wymysł dopiero XIX wieku, wiedziałyście ?

- to jest...mega dziwne

- to też, bo można się tylko mocniej spocić

- nie wyobrażam sobie jej w innej fryzurze

- moja pani z geografii w gimnazjum miała "pieprz i sól", o dziwo nawet całkiem ładnie jej było
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 12:47   #13
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Szorty z rajtuzami- rajstopami, tego to ja w ogóle nie rozumiem.
Teraz to dla mnie koszmarek, ale jakieś 10 lat temu sama tak się ubierałam Podpatrzyłam to u dziewczyn mieszkając w Szkocji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 13:11   #14
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Teraz to dla mnie koszmarek, ale jakieś 10 lat temu sama tak się ubierałam Podpatrzyłam to u dziewczyn mieszkając w Szkocji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może coś w tym być, bo ja w Polsce nikogo tak ubranego nie widziałam, ale Polki za granicą już tak
Spódniczka, nawet krótka z rajstopami wygląda dużo lepiej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 13:15   #15
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Może coś w tym być, bo ja w Polsce nikogo tak ubranego nie widziałam, ale Polki za granicą już tak
Spódniczka, nawet krótka z rajstopami wygląda dużo lepiej.
Pamiętam, że po powrocie do Polski nadal przez pewien czas tak się ubierałam, a ludzie patrzyli na mnie, jak na kosmitkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 13:26   #16
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Makijaż z lat 20-tych to też totalnie nie moja bajka. Te ciemne usta, które są wyrysowane tak cieniutko, że wyglądają praktycznie jak dwie niteczki. A ich posiadaczki sprawiają wrażenie wiecznie turbo wściekłych na cały świat.
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 13:34   #17
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Opalenizna na skwarka.

Wiecie, to trochę smutne, że kawałek gołego, kobiecego biodra czy pośladka kojarzy się niektórym kobietom z obrzydliwą prowokacją seksualną

Dziewczyny w takiej wersji też się to Wam nie podobało? Co prawda mało kto mogl sobie pozwolic na tego typu outfit z uwagi na figurę https://i.pinimg.com/564x/4b/8c/74/4...aaa3cfa2a4.jpg

__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-02-28 o 13:46
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 13:50   #18
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Opalenizna na skwarka.

Wiecie, to trochę smutne, że kawałek gołego, kobiecego biodra czy pośladka kojarzy się niektórym kobietom z obrzydliwą prowokacją seksualną
Nie ma absolutnie nic zlego w biodrach czy posladkach, w zyciu nie nazwalabym nikogo obrzydliwym - i chyba takie okreslenie nie padlo? Czy cos przegapilam? Ale jednak chodzenie z posladkami na wierzchu mi sie nie podoba, moim zdaniem poza plaza czy ewentualnie jakas impreza nie wyglada to dobrze
Takie szorty sa dla mnie bardzo ok:




Za to dla takich ciezko mi znalezc zastosowanie w codziennej modzie:




Czarny outfit z szortami bardzo fajny, bardzo podobaja mi sie takie rajstopy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 13:53   #19
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-28, 13:57   #20
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mam traume po noszeniu rajstop pod spodnie w dziecinstwie, nigdy w zyciu juz nie zaloze rajstop pod spodnie czy szorty Strasznie mi w takiej kombinacji niekomfortowo, podobnie jak przy zakladaniu warstw, z ktorych jedna to aksamit, az mnie ciarki przechodza na sama mysl o tym tarciu jednej tkaniny o druga
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:02   #21
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Kasztanka padło u paru osób o obleśności, a to taka niebezpiezna retoryka już dla mnie, bo zaraz gdzieś mi z tyłu głowy wchodzi seksualizacja przypadkowych części ciała, które nie są narządami płciowymi i historie o prowokowaniu strojem.

Mnie też się specjalnie nie podoba tyłek na wierzchu poza plażą, ale to chyba kwestia po prostu kulturowa. Nie widziałam tak własciwie nikogo, może jakąś gimnazjalistkę raz w życiu. Chociaż... jest jeden wyjątek z lat 90. https://www.vonpaxxon.pl/images/vonpaxxonpl/483-spodnie-z-dziur%C4%85-na-pupie-hole-on-the-ass-1159.jpg

Niestety od takiej wywiewki łapała mnie notorycznie rwa kulszowa, jak kiedys nosilam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-02-28 o 14:04
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:10   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
śmiejcie się, ale takie buty, jak na zdjęciu, miał moj kolega w liceum
Takich rzeczy nawet nie wymieniam, bo to po prostu jakiś trend (tutaj kwadratowe noski) doprowadzony do absurdu. Większość trendów doprowadzonych do absurdu wygląda źle. Tak samo nie widzę nic złego w poduszkach na ramionach. Pewnym figurom w pewnych krojach one bardzo służą, dopóki nie zostaną przerysowane i doszywane do absolutnie wszystkiego jak to było w latach 80/90.


Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
Po kolei:

- nie byłabym tego taka pewna, uważam, że w tym momencie raczej idzie się w stronę względnej naturalności (zazwyczaj)
A potem znowu dąży do skrajności w stosunku do tego, co było modne wcześniej. Za dużo razy już to przerabialiśmy, żebym uwierzyła, że wąskie brwi nigdy nie wrócą

Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
- nie wyobrażam sobie jej w innej fryzurze
Sama nie wiem, też trudno mi powiedzieć w czym mogłoby być lepiej, ale też nie byłam nigdy fanką urody Diany.

Cytat:
Napisane przez mdusia123 Pokaż wiadomość
- moja pani z geografii w gimnazjum miała "pieprz i sól", o dziwo nawet całkiem ładnie jej było
Ja mówię o tym KLIK.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wiecie, to trochę smutne, że kawałek gołego, kobiecego biodra czy pośladka kojarzy się niektórym kobietom z obrzydliwą prowokacją seksualną

Uważam, że są takie mody, których "nosicielki" mają na celu maksymalne skupienie uwagi na swojej seksualności. Na przykład to KLIK.


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dziewczyny w takiej wersji też się to Wam nie podobało? Co prawda mało kto mogl sobie pozwolic na tego typu outfit z uwagi na figurę https://i.pinimg.com/564x/4b/8c/74/4...aaa3cfa2a4.jpg[/COLOR]
[/COLOR]
Ja akurat sądzę, że połączenie spodenki + rajstopy może wyglądać dobrze i podoba mi się Twój przykład. Albo to w dolnym lewym rogu KLIK. Tylko to jest właśnie połączenie ryzykowne i mało komu się uda nie wyglądać w nim dziwnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:11   #23
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Kasztanka padło u paru osób o obleśności, a to taka niebezpiezna retoryka już dla mnie, bo zaraz gdzieś mi z tyłu głowy wchodzi seksualizacja przypadkowych części ciała, które nie są narządami płciowymi i historie o prowokowaniu strojem.

Mnie też się specjalnie nie podoba tyłek na wierzchu poza plażą, ale to chyba kwestia po prostu kulturowa. Nie widziałam tak własciwie nikogo, może jakąś gimnazjalistkę raz w życiu. Chociaż... jest jeden wyjątek z lat 90. https://www.vonpaxxon.pl/images/vonpaxxonpl/483-spodnie-z-dziur%C4%85-na-pupie-hole-on-the-ass-1159.jpg

Niestety od takiej wywiewki łapała mnie notorycznie rwa kulszowa, jak kiedys nosilam.
Nie mam stuprocentowej pewności, ale wydaje mi się, że to niedawno trochę wróciło, ale chyba bardziej jako ciekawostka z instagrama. A może jednak nie ?

A te szorty, w których pół tyłka jest na wierzchu zdają się być straszliwie niewygodne. Mam wrażenie, że tylko wszędzie się wbijają i odciskają. Jak stringi. Tylko może troszeczkę bardziej higieniczne .
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:15   #24
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Kasztanka padło u paru osób o obleśności, a to taka niebezpiezna retoryka już dla mnie, bo zaraz gdzieś mi z tyłu głowy wchodzi seksualizacja przypadkowych części ciała, które nie są narządami płciowymi i historie o prowokowaniu strojem.

Mnie też się specjalnie nie podoba tyłek na wierzchu poza plażą, ale to chyba kwestia po prostu kulturowa. Nie widziałam tak własciwie nikogo, może jakąś gimnazjalistkę raz w życiu. Chociaż... jest jeden wyjątek z lat 90. https://www.vonpaxxon.pl/images/vonpaxxonpl/483-spodnie-z-dziur%C4%85-na-pupie-hole-on-the-ass-1159.jpg

Niestety od takiej wywiewki łapała mnie notorycznie rwa kulszowa, jak kiedys nosilam.
Ja u siebie widuje mlode dziewczyny (glownie nastoletnie) w takich szortach, marka Oneteaspoon sie w takich wrecz specjalizuje i to jest lans, bo te ich ultra krotkie szorty kosztuja grubo ponad $100.
Celebrytki zreszta tez sie tak czasami nosza, na zdjeciach aktorka Ariel Winter:


Ona zreszta chyba wyjatkowo sie lubuje w krociutkich szortach, bo po wpisaniu w Google "Ariel Winter shorts" wyskoczylo mi mnostwo zdjec przeroznych stylizacji. Niektore z planow filmowych, a niektore bardziej "prywatne" i niezwiazane z praca czy rola - z zakupow czy spaceru.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:20   #25
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja u siebie widuje mlode dziewczyny (glownie nastoletnie) w takich szortach, marka Oneteaspoon sie w takich wrecz specjalizuje i to jest lans, bo te ich ultra krotkie szorty kosztuja grubo ponad $100.
Celebrytki zreszta tez sie tak czasami nosza, na zdjeciach aktorka Ariel Winter:


Ona zreszta chyba wyjatkowo sie lubuje w krociutkich szortach, bo po wpisaniu w Google "Ariel Winter shorts" wyskoczylo mi mnostwo zdjec przeroznych stylizacji. Niektore z planow filmowych, a niektore bardziej "prywatne" i niezwiazane z praca czy rola - z zakupow czy spaceru.
A to nie, u nas tak nie chodzą.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:25   #26
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Swoja droga to chyba nie jest wygodne? Moze jesli ktos jest przyzwyczajony do ciaglego noszenia stringow i majtek w stylu brazylijskim, to jest mu wygodnie, ale ja sobie nie wyobrazam chodzenia w takich szortach, chyba ciagle bym sobie je poprawiala i probowala wyciagnac spomiedzy posladkow
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:25   #27
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:26   #28
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A to nie, u nas tak nie chodzą.
O o takie właśnie mi chodziło, jak pisałam o tym, że to "niesmaczne". Chodzą, chodzą!
Tutaj nie chodzi o seksualizację, ale o estetykę owszem, w Polsce w lato widzę takich szortów bardzo dużo i nie na plaży
a ile razy za taką panią wsiadałam do pociągu czy autobusu uwierzcie mi, nie są to zachwycające przeżycia

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2021-02-28 o 14:30
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:35   #29
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
O o takie właśnie mi chodziło, jak pisałam o tym, że to "niesmaczne". Chodzą, chodzą!
Tutaj nie chodzi o seksualizację, ale o estetykę owszem, w Polsce w lato widzę takich szortów bardzo dużo i nie na plaży
a ile razy za taką panią wsiadałam do pociągu czy autobusu uwierzcie mi, nie są to zachwycające przeżycia
Ja aż tak nie zwracam uwagi na cudze ciało, chyba, że to wielki, włochaty, goły bebzon jakiegoś spoconego wąsacza, wtedy robię się zniesmaczona. Kobiety tam dla mnie mogą latać i nago

Powiem Wam, że u mnie w mieście Polski B naprawdę nie widziałam takich szortów. Prędzej spotka się panią w rozmiarze 40+, która nadal wchodzi w biodrówki 36. Wczoraj byłam w Warszawie i tam nawet dresiarze wyglądają inaczej niż u nas
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-28, 14:40   #30
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Najgorsze trendy w historii

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja aż tak nie zwracam uwagi na cudze ciało, chyba, że to wielki, włochaty, goły bebzon jakiegoś spoconego wąsacza, wtedy robię się zniesmaczona. Kobiety tam dla mnie mogą latać i nago

Powiem Wam, że u mnie w mieście Polski B naprawdę nie widziałam takich szortów. Prędzej spotka się panią w rozmiarze 40+, która nadal wchodzi w biodrówki 36. Wczoraj byłam w Warszawie i tam nawet dresiarze wyglądają inaczej niż u nas
Ja też nie zwracam aż tak bardzo, ale podczas wsiadania do autobusu to niefajnie mieć kogoś w takich szortach przed twarzą - tak tak, u mnie jeszcze nie wszystkie środki lokomocji są niskopodłogowe i trzeba pokonać ze trzy stopnie za kimś, żeby wejść do środka

włożyłam kij w mrowisko z tymi szortami, żeby już zakonczyc, to kto pamięta ten trend, który całkiem niedawno wrócił?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fff.jpg (34,7 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2021-02-28 o 14:44
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-17 13:05:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.